Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) AxBattler


AxBattler
félisten

A varázslónál 15,5k HUF a Silverstone SG13!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26902) Goose-T válasza AxBattler (#26901) üzenetére


Goose-T
veterán

Mondjuk sosem értettem, miért jók azok a házak, amiknél odak*rják a tápot az alaplap felé öt centivel. Ez még az AT szabvány idején elment, de azóta nem véletlenül hagyták el az ilyen elrendezéseket.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26903) AxBattler válasza Goose-T (#26902) üzenetére


AxBattler
félisten

Először hallom ezt kifogásként az ITX házak esetében... pedig igaz. :U

Szvsz valami olyasmi kellene ITX-ben, mint a Zalman ZM-Tx-házak... csak (minden szempontból) arányosan kisebb méretben, SFX táppal, a táp előtti 2db 3.5-ös HDD-hellyel (mint a CM N200-ban), elöl 1-2db 120-140mm-es ventivel, felső slim ODD-vel.

Hozzatok egy bilit... :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26904) shteer válasza #16939776 (#26900) üzenetére


shteer
titán

akkor muszáj egy NF-A14 industrialPPC-2000 PWM ventit beszereznem

500-on még néma, ha meg kell a kraft, 182,5 m³/h-t megmozgat

..szerintem jónak tűnik

(#26905) #16939776 válasza shteer (#26904) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hallgasd meg yt-on milyen hangja van PWM vezérléssel.
Ne hagy semmi kiállót a lapátok közelében, mert repülőgép hangja lesz, az enyémnek(sima) az van nagyobb fordulaton.

Bekapcsoláskor tuti le fogja dobálni az oldallapokat. :))

[ Szerkesztve ]

(#26906) kisza25 válasza AxBattler (#26903) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ehhez mit szólsz? PowerCube 502 van táp nélkül is 501 néven

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26907) AxBattler válasza kisza25 (#26906) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de már láttam! :R :(
Kevés HDD, rossz szellőzés, 1 slot-os PCIE, stb....

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26908) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani néhány olyan házat, amibe normális méretű procihűtőt is beletudok rakni?

köszi

(#26909) kisza25 válasza AxBattler (#26907) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor esetleg a bt-04b

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26910) Mercutio_ válasza Chesterfield (#26908) üzenetére


Mercutio_
félisten

VGA lesz-e, milyen proci, milyen lap, milyen hűtő az elképzelés, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26911) Chesterfield válasza Mercutio_ (#26910) üzenetére


Chesterfield
senior tag

VGA nem lesz, a proci i5-4440
az alaplap Asrock b85m-itx
hűtő sincs még eldöntve, annyi a lényeg, hogy valami halk és nem top-flow típusú elférjen benne.
Pl Deepcool gammaxx 300, de ez még változhat, ha esetleg hűtőt tudtok ajánlani, azt is megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#26912) AxBattler válasza kisza25 (#26909) üzenetére


AxBattler
félisten

Abba is kéne még HDD-hely...
Szinte minden mainstream ITX házat láttam már, de köszi! :R :D

(#26908) Chesterfield
Antec ISK600, Bitfenix Prodigy, Bitfenix Phenom, Corsair 250D.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26913) kisza25 válasza AxBattler (#26912) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

de mégis mennyi HDD hely kellene egy mini-ITX házba neked?:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26914) AxBattler válasza kisza25 (#26913) üzenetére


AxBattler
félisten

ISK600-ba fér pl. 3*3.5 + 2*2.5 + 1*slim ODD.
Kb. ennyi kéne.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26915) flashpointer válasza AxBattler (#26903) üzenetére


flashpointer
őstag

Van csak nem jut el ide :D

1. inwin bk 639
2. 마이리플 스파이어스 블루아이 블랙i
3. inwin bk 644 (*ponon egy napig 12k volt egy hónapja táppal)
4. ABKO NCORE NBOX S2 <- ez királyság

644:

(#26916) Pete55555 válasza kisza25 (#26909) üzenetére


Pete55555
addikt

1 slotos PCI bővítő :(((

(#26915) flashpointer A 4. tényleg f*sza :DDD Az inWin sem rossz, csak kár, hogy ezek már mATX-ek.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#26917) kisza25 válasza Pete55555 (#26916) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szerinem még 2
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26918) Pete55555 válasza kisza25 (#26917) üzenetére


Pete55555
addikt

Elnéztem, bocs. (ez egy ilyen nap :W )

Erre gondoltam.

(#26919) flashpointer
Egyébként igaz, tényleg nem nagyok. Legalább beleférne a mostani lapom is :)
ITX lapoknak sajnos még mindig nagy a felára...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#26919) flashpointer válasza Pete55555 (#26916) üzenetére


flashpointer
őstag

Hát igen, de mostanában csak ilyeneket nézek mert másba nem fér el egy brutál vga hűtő. Viszont matxhez képest nem óriásiak : )

(#26920) AxBattler válasza flashpointer (#26915) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm... az a ABKO NCORE NBOX S2 igen jónak tűnik! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26921) kisza25 válasza Pete55555 (#26918) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja hát igen, de ott van pl. a 750ti LP ami játékra is elég

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26922) kisgyerek85 válasza kisgyerek85 (#26891) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

(#26923) #16939776 válasza kisgyerek85 (#26922) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sanszos hogy 2db csendes 40mm-es ventit be kell építeni a házba, mert a természetes szellőzése kevés lehet.
Ha csak 1 modult töltesz fel memóriával, akkor lehetőleg az a hűtő lamelláival párhuzamosan aljon. Amúgy a lap támogatja a két csatornás memória kezelést, de nem tudom mennyire észrevehető a különbség.

A külső AC-DC kérdését passzolnám.

[ Szerkesztve ]

(#26924) lajos75 válasza kisgyerek85 (#26891) üzenetére


lajos75
senior tag

Nekem volt már ilyen házam :)

De vigyázz mert nagyon kicsi a ház!!!
Ventilátor mindenképpen kell bele, mert megsülnek benne az alkatrészek.
A házhoz jár a táp is.

Ha már beruházol 8GB Ram-ra akkor inkább 2x4GB rakjál bele a Dual Channel-miatt.
De szerintem elég lenne a 2x2GB Ram is. :) nem hiszem hogy egy ilyen lapnál kitudnád használni a 8GB Ram-ot valamire. :F

[ Szerkesztve ]

(#26925) maláj


maláj
őstag

mITX-es kockaháznál mekkora hely kell a 12-es venti "mögött" (tehát a venti és a külső burkolat közötti hely), hogy hatékonyan tudja áttolni a házon a kinti levegőt ???

5V-on menne csak a technika :K

(#26926) Goose-T válasza kisgyerek85 (#26922) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt a házat nem ajánlanám. Pont olyanom volt, egy Brazos konfig volt benne, két 4 centis ventit is raktam bele, de eléggé melegedett még úgy is. Nálam kibírta közel egy évig, de aztán akinek eladtam, annál pár hónappal később elpusztult a gép. Jóval drágábbak ugyan, de egy Antec ISK110-zel vagy egy Chieftec IX-03B-vel sokkal jobban járnál. Mindkettőhöz jár 90W-os jó minőségű paneltáp és külső tápegység is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26927) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy a mostani házam (Cooltek Coolcube) szeretném lecserélni egy jobban szellőzőre de nem igazán találom a megfelelőt állót szeretnék nem túl nagyot minimál stílus nézelődtem de nem találtam semmi jót hátha tudtok segíteni M1 felépítésre nagyon bejövős lenne. :DD

Zoli

(#26928) Seep válasza zolika15 (#26927) üzenetére


Seep
senior tag

Ez kell neked : Cougar QBX

(#26929) burny válasza Seep (#26928) üzenetére


burny
aktív tag

Vagy
Másik stílusban: [link]

(#26930) zolika15 válasza Seep (#26928) üzenetére


zolika15
tag

igen szerintem ez jó lenne csak ki tudja h mikor jön idehaza vagy lehet e egyáltalán venni :)

Zoli

(#26931) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Nem tud valaki olyan házat amibe elfér egy 2,5"-os és egy 3,5"-os vinyó? Táp nem kellene bele. Most egy Elite 110 van de nagyollom egy kicsit. Aminek bele kellene férni: Asrock Q1900, a fent említett két vinyó és egy Pico-PSU. Az nem lenne baj ha nem horror ára lenne. :B :N

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#26932) Mercutio_ válasza tupacamaru (#26931) üzenetére


Mercutio_
félisten

SG05 lite

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26933) patomi válasza tupacamaru (#26931) üzenetére


patomi
őstag

Cooltek Coolcube Mini Mondjuk a 3,5"+2,5" csak neccesen fért be. A táp takaró lapra szereltem az ssd-t.(alul a képen is van)
Vagy a Sharkoon ca-i,Cooltek C2. Két utóbbi kb. egy méret.
(170mm x 200mm x 200mm)[link][link][link]
Magán véleményem,,, szerintem a Cooltek jobb minőség mint a Sharkoon.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26934) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Köszi mindenkinek, rájuk nézek. :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#26935) HookR


HookR
addikt

(Thin) Mini-ITX házak listája - [link]
Első nekifutásra egy (közel) teljes(nek vélt) lista (380 tétel), hamarosan kiegészül néhány további oldalon valamilyen szempont szerinti ajánlással. Ha van erre vonatkozó javaslatotok, hallgatom. Illetve ha kimaradt valami, sikítsatok!

=========================================

Realan E-Mini W150 hivatalos oldal - [link]

=========================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26936) Mercutio_ válasza HookR (#26935) üzenetére


Mercutio_
félisten

:Y Nagyon patent :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26937) kisza25 válasza HookR (#26935) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

uh ezzel ellehettél egy darabig :Y :R :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26938) AxBattler válasza HookR (#26935) üzenetére


AxBattler
félisten

Abetyárját! :Y

Szép munka, ezzel megvan a heti nyammognivalóm... :DDD :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26939) radi8tor válasza HookR (#26935) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Thin ITX szuper dolog, de egyes gyártók eléggé halálra ítélik az alaplapot a házaikban. :Y

Köszi a listát! :R

⭐ Stella

(#26940) #16939776 válasza HookR (#26935) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez igen, látom már a helyén van a link is, a nyitó hozzászólásban :R

(#26941) AxBattler válasza HookR (#26935) üzenetére


AxBattler
félisten

No, végig is szaladtam rajta - mondjuk nem volt nehéz, az elmúlt fél évben ezeket bogarásztam... :B

Ami igazán kéne, azt vagy csak a távol-keletről lehetne rendelni, pl. Abee-sorozat, vagy már elérhetetlen, mint a Jonsbo V1. Utóbbit nem tudom, miért kellett elkaszálni, igen jó háznak tűnik - inkább frissíthették volna USB3-as csatikkal, kevésbé bazári front panel-lel a Cooltek égisze alatt. :(


Egyébként ha írnál hozzá egy kis bevezetőt, ill. beszúrnál pár képet, akkor szvsz simán címlapos írás lehetne!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26942) tthom válasza HookR (#26935) üzenetére


tthom
senior tag

Realan E-Mini W150 : na pont ilyen kellene nekem. De miért ezüst? :O

(#26943) tthom


tthom
senior tag

Helyzetjelentés, ígértem Chieftec ház méreteket.
Hétvégén volt időm kipróbálni, akit érdekel olvasson, akit nem, skip. :)
Szóval

Chieftec IX-03B + MK-35DV

Processzor hűtőnek hely, HDD nélkül, alapkiépítésben: 40mm, magasítóval: 60mm.
Ezekből a méretekből jön le az adott HDD vastagság, amit használna az ember.
Nálam az volt az elképzelés, hogy 2.5"+3.5"+36mm-es hűtő. Na, az így ebben a formában nem megy. Azt gondoltam, logikusan, hogy a Chieftec a bővítőnél legalább egy 3.5" magassággal told, tehát 25-26mm-el, ha már 3.5 bővítőként reklámozzák. Sajnos nem, csak 20mm-el. Tehát nem fér el a hűtőmmel a meglévő konfigom. Szerintem marhaság, erre figyelhettek volna, fél cm nem egy nagy valami. Nem szabályosan, tehát a HDD tartó lemez fölé és nem alá szerelve összepasszírozható lenne a gép, de akkor is csak 4mm marad a lemez és a hűtőm között, ami nem elég a csendes működéshez. Amúgy jóféle ház, tetszik is, de sajnos így nekem ez nem jó.. J1900 és társaihoz tökéletes, remek, jópofa, akár DVDvel, vagy extra HDDvel megtámogatott HTPC építhető belőle. Ha kérdés lenne, hajrá, sajnos ment az apróra..

[ Szerkesztve ]

(#26944) AxBattler válasza tthom (#26942) üzenetére


AxBattler
félisten

Még mindig jobb, mint a magentában/rózsaszínben... :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26945) tthom válasza AxBattler (#26944) üzenetére


tthom
senior tag

Ilyen Realan házat amúgy miként lehet szerezni? Hirtelen nem láttam itthon sehol.

(#26946) tthom


tthom
senior tag

No, átnéztem a 380as listát, nem gyenge. :)
De azt vettem észre, hogy olyan ház, ami nekem kellene, nem nagyon van. Tippem szerint egy 20x10x20-es hasábba beleférhetne, alaplap alá helyezett winchikkel kényelmesen 3.5, 2.5, 40mm-es hűtő és nincsen ilyen ház. Általában amibe kényelmesen elfér a 3.5, ott már rendes ATX, vagy SFF tápot használnak. A legkisebb az a Realan, a maga 15cm-ével, de még az is lehetne kevesebb. Ha meg még feketét is szeretnék, akkor pláne nincs.

Úgy látszik egyedül én akarok ilyen házat, hogy nem csinál senki. :)

(#26947) HookR


HookR
addikt

A listát szemezgessétek kedvetekre! :R

(#26941) AxBattler: "Egyébként ha írnál hozzá egy kis bevezetőt, ill. beszúrnál pár képet, akkor szvsz simán címlapos írás lehetne!"
Nem terveztem címlapos írásnak, ám ahogy majd kiegészül a különböző szempontok szerinti ajánlással, még akár azzá is kerekedhet. Meglátjuk.

(#26943) tthom: Köszönjük a méreteket! :K
Érdemes fontolóra venni a Silverstone ML06-ot is. Van rajta bőven szellőzőnyílás és az SFX táp helyére bepattinthatsz 2db 3,5"-es meghajtót, csak rögzítőkeretet kell hozzá készíteni.

(#26945) tthom: Itthon jellemzően alternatív neveken bukkannak fel Realan házak. Például:
- Realan E-D : Sharkoon CA-I
- Realan E-2012 : EPC3
- Realan E-K3 : EPCA3

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26948) tthom válasza HookR (#26947) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönöm a tippeket. Igazából az lenne a cél, hogy a jelenlegi hosszú házamat, amiben van slimDVD, kiváltsam egy rövidebb, de DVD nélkülivel, mert nem használom és bármilyen hülyeség, néha beleakad a házba a kezem. :)

Ezért lett volna jó a Chieftec, de pár cm hiányzik a tökéleteshez. Már arra is gondoltam, hogy veszek műszerépítő elemeket, aztán összecsavarozok egy vázat. Borítás meg majd lesz valamikor.. Csak félek tőle, hogy ilyen gyári szintűre nem tudnám megcsinálni, mármint annyira, hogy elégedett legyek vele.

(#26949) storm4 válasza HookR (#26935) üzenetére


storm4
aktív tag

Realan E-Mini W 150 közvetlen a gyártónál: US$46 (without power supply)

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#26950) Mercutio_ válasza storm4 (#26949) üzenetére


Mercutio_
félisten

És még a szállítás :O
Nincs még sharkoon vagy cooltek változata?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.