Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) AxBattler válasza vannevar (#26650) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha megnézed, a ház két keskenyebbik oldalán van 1-1 rácsozott szellőzőnyílás - oda tudsz erősíteni 1-1 ventit néhány lik fúrásával, vagy mondjuk kétoldalú ragasztóval.

Legalábbis én biztosan így tennék, ha nem kellene bele a TFX táp...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26652) pigster válasza ooszi (#26649) üzenetére


pigster
senior tag

(#26646) zarew-nek is:
Köszi a tippet. Elképzeléseim szerint NAS lenne, de szeretnék közvetlenül róla filmeket (fullHD) lejátszani + terveim szerint torrentről töltögetne + időzítve biztonsági másolatokat tennék rá mindenféle dokumentumról. Három-négy eszköz kiszolgálására kellene. FreeNAS-t nézegettem oprendszernek.
Szóval, ha ezekhez jó az Asrock Q1900-ITX, és nem kell i3, akkor persze nem ragaszkodom hozzá.
Más: meg lehet azt valahogy oldani, hogy egy NAS-t rákössek egy másik gépre közvetlenül USB-n keresztül (mintha külső meghajtó lenne), és a NAS-ban lévő meghajtókat a másik gép lássa?

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#26653) viperabácsi válasza vannevar (#26650) üzenetére


viperabácsi
addikt

Létezik ugyan ez a lap Asrock Q1900DC-ITX néven integrált tápegységgel , ahhoz csak egy notitáp kell.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#26654) varmi2 válasza pigster (#26652) üzenetére


varmi2
nagyúr

A nes-t nem tudod egy másik gépre kötni usb-vel, mint hátértár. Pont úgy nem, ahogy egy másik pc sem köthető össze usb-vel háttértárként.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26655) pigster válasza varmi2 (#26654) üzenetére


pigster
senior tag

Hát igen, ettől tartottam, reméltem, hátha van valami spéci alaplapi funkció, amivel ez megoldható.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#26656) Mercutio_ válasza pigster (#26652) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra, hogy ezeket a funkciókat együtt bírja-e talán valami freenas vagy hasonló témájú topicban többen tudják a választ.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26657) Carver77


Carver77
csendes tag

Hi!H81I alaplapot használ,használt valaki?Vélemény?Köszi.

(#26658) radi8tor válasza Carver77 (#26657) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Keresővel láthatod: [link]

⭐ Stella

(#26659) xigris válasza pigster (#26655) üzenetére


xigris
őstag

A válasz a samba és feltudod csatolni mint hálózati meghajtót.

(#26660) AxBattler válasza Carver77 (#26657) üzenetére


AxBattler
félisten

Mármint MSI H81I?
20k-ért elég korrekt kis lapnak tűnik, mindennel, ami egy átlag júzernek kellhet, és még optikai S/PDIF csati is van rajta, viszont hátul csak 4 USB porttal rendelkezik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26661) Carver77 válasza AxBattler (#26660) üzenetére


Carver77
csendes tag

Msi,Asus,mindegy.Érdemben azt szeretném tudni,hogy nem problémás e.Van e "tipus" hibája.Ilyesmi.Nincs nagy választék,ezen az árszinten...Köszi.

(#26662) AxBattler válasza Carver77 (#26661) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha rákeresel a topikban, láthatod, hogy senki nem panaszkodott erre a modellre.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26663) vannevar válasza viperabácsi (#26653) üzenetére


vannevar
újonc

Létezik ugyan ez a lap Asrock Q1900DC-ITX néven integrált tápegységgel , ahhoz csak egy notitáp kell.

Ha jól látom, sajnos ebből nincs LGA1150-es változat. :(

(#26664) Mercutio_ válasza vannevar (#26663) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amire te gondolsz azok a ThinITX lapok, van gigabyte és Asrock is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26665) Dave™ válasza zarew (#26644) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tilts le egy vagy két magot.

(#26666) zarew válasza Dave™ (#26665) üzenetére


zarew
senior tag

Majd megnézem hogyan kell, de úgy néz ki a táp a ludas.Másnak ugyan ez a konfig 20 körül megy.

(#26667) Dave™ válasza zarew (#26666) üzenetére


Dave™
nagyúr

20 mi? Watt? Nekem 15-20 között, inkább az előbbihez közel, egy 200W-os FSP SFX táppal (85+)

(#26668) zarew válasza Dave™ (#26667) üzenetére


zarew
senior tag

:( :O :( :O Ja csak nekem ilyen gigászi 37 watt

(#26669) ooszi válasza pigster (#26652) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia az adatlapomon láthatod a NAS-omat, szerintem a legjobb rendszer az OMV (OpenMediaVault) de ez nézőpont kérdése, nekem ez fut már egy hónapja rajta hiba mentesen, szopás volt beüzemelni, háttér tárnak nem lehet használni USB-n keresztül, ha másik gépet kötöl rá.
Én is izom gépet (1150-es MiniItx, G3420 proci, 8GB memó 55Wat-65Wat) raktam össze NAS-nak de kábé egy nap alatt rájöttem hogy de hülye vagyok, teljesen felesleges, fogyasztás szempontjából is. (15Wat-30Wat)
Én androidról, windows tablet és asztali gépről csesztettem a NAS-t, BDRip, MKV, filmek viszi, egy biztos gigás hálózat kell neki kábelon keresztül, ha fullHD akarsz nézni, Wi-Fi-t felejtsd el.

BY ooszi

(#26670) Dave™ válasza ooszi (#26669) üzenetére


Dave™
nagyúr

"háttér tárnak nem lehet használni USB-n keresztül, ha másik gépet kötöl rá."

Ezt hogy érted? Lehet OMV alatt USB-s megosztást is csinálni. Illetve a wifit sem mell elfelejteni full hd mellett sem, csak 5 GHz-es router és eszköz kell hozzá, de úgy megy szépen, transzkódolással is meg anélkül is.

(#26671) Patice válasza Dave™ (#26670) üzenetére


Patice
nagyúr

Sokaknak van olyan tévképzetük, hogy egy NAS-t (annak ellenére, hogy hálózati háttértár a neve) rá lehet dugni USB-vel bármire, úgy, mint egy külső HDD-t.

Csak tudnám honnan a fenéből szedik ezt? Egy NAS lényege a hálózat, azon keresztül érhető el. Pont.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26672) Dave™ válasza Dave™ (#26670) üzenetére


Dave™
nagyúr

mell=kell, tabletről volt

Patice: ja értem, ha pendrivenak akarják használni az valóban nem fog menni :)

[ Szerkesztve ]

(#26673) pigster válasza Patice (#26671) üzenetére


pigster
senior tag

Nekem ez nem tévképzetem, hanem eszembe jutott, hogy jó lenne, ha lehetne, mert pont mellette lenne egy másik számítógép, és minek akarjak hálózaton keresztül megoldani dolgokat, ha esetleg USB-n is lehetne. Még nagyon nagyon régen simán össze lehetett ugyanezt hozni párhuzamos porton.
(#26672) Dave™: Freud üdvözöl.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#26674) Patice válasza pigster (#26673) üzenetére


Patice
nagyúr

"Még nagyon nagyon régen simán össze lehetett ugyanezt hozni párhuzamos porton."

USB = Universal Serial Bus (EN) = Univerzális Soros (adat)Busz (HU)

NAS = HÁLÓZAT! :)

Peace!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26675) Dave™ válasza pigster (#26673) üzenetére


Dave™
nagyúr

És milyen fasza gyors is volt az a párhuzamos kapcsolat! Ott van a gigabit ethernet, ha NAS-ban gondolkodsz akkor ez igazából az egyetlen helyes irány. Persze rádughatsz USB-s HDD-t is, arról és arra is lehet adatokat megosztani, de két ez egy mobil HDD-vel vagy bölcsős megoldással segítség lehet adott esetben, de azért alapértelmezettnek a hálózat marad.

(#26677) pigster válasza Patice (#26674) üzenetére


pigster
senior tag

Kösz, ezeket tudom.
Írtam, el tudnám képzelni, hogy van erre kulturált megoldás, ha már közben eltelt úgy 15 év. Ha nincs, akkor nincs. Aztán lehet, hogy mégis: http://en.kioskea.net/faq/342-connecting-two-computers-with-a-usb-cable
Másik:
Az új Asustor NAS-ok némelyikében biztosan van HDMI, meg audio out. Írd meg nekik is, hogy nas = hálózat.
De nem akarnám teljesen szétoffolni a témát...

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#26678) rewolt


rewolt
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, egy asus e35m1 es integrált processzoros lapot szeretnék lecserélni.
Sajnos már nem elég a teljesítmény, a szokásos terhelése alatt 90-100% os a processzor terheltsége.
Az lenne a kérdés hogy mit tudnátok ajánlani hasonló teljesítmény mellett (fogyasztás 20-30 W).
A rendszert egy 90W-os pico hajtja, egy 60W-os dc táppal. Amit tudnia kellene:
2db ddr3 as memória slot, 1 db min 1XPCIE slot (egy dual gigabites kártya menne bele)

[ Szerkesztve ]

(#26679) varmi2 válasza rewolt (#26678) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én az AMD AM1 platformot ajánlom, azon belül is az Athlon5350 aput.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26680) AxBattler válasza rewolt (#26678) üzenetére


AxBattler
félisten

Athlon 5350 + Asrock AM1B-ITX ~ 23k HUF

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26682) rewolt válasza AxBattler (#26680) üzenetére


rewolt
csendes tag

Nagyon jónak tűnik, meghirdetem az asus-t, azt majd beszerzek egy ilyen párost.

(#26683) AxBattler válasza rewolt (#26682) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk ha elsődleges a fogyasztás, és csak alap htpc feladatokra/nas-nak kell, akkor talán jobb az ASRock Q1900-ITX, bár ebbe notebook RAM-ok mennek csak, és a későbbiekben nem lehet a procit cserélni/fejleszteni...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26684) tresh


tresh
addikt

Sziasztok,

ezekben lévő tápok mennyire megbízhatóak? vagy esetleg inkább válasszam ezt aztán nincs gond ? :R

(#26685) rewolt válasza AxBattler (#26683) üzenetére


rewolt
csendes tag

Nézegettem a 1900 ast de nem tudom hogy elég lenne e a teljesítménye.
A felada hogy -vpn-nas - sftp server - torrent -filmezés róla(hálózaton)
Olyan esetek lehetnek hogy pl full hd film nézése közben tölt 30MB/s el és felfelé meg 7MB/s, plussz 3-400 "torrent" . Még mielőtt valaki azt hiszi hogy warez szerver , elmondom hogy saját audioanyagok vannak megosztva kollégákkal. :))

[ Szerkesztve ]

(#26686) AxBattler válasza rewolt (#26685) üzenetére


AxBattler
félisten

Passz, ezt nem tudnám megmondani.

(#26684) tresh
Az LC tápokat én inkább kerülném, inkább a Csifi, abból is 1-2k-val drágábban: FI-01B-U3 250W, vagy BT-02B-U3 - szvsz utóbbiban is 250W-os táp lehet, csak elírták.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26688) tresh válasza AxBattler (#26686) üzenetére


tresh
addikt

Igazából én is ezt gondoltam anno Chieftech tápom volt nagy asztaliba az amit túl élt hát azóta nem igen hiszek másba :D CHIEFTEC BT-02B-U3 nézegetem én is :) :R Csak még mindig agyalok a belén is nem tudom eldönteni hogy am1 vagy intel legyen. 5350+asrock lap megállna 25k ból + 4gb ram 10k + ez a ház 21k de még mindig a nagy bajom a ventilátor ha lehetne teljesen kinyírnám a configból. No meg nem tudom mennyire viselné el teljesítményileg ha futna alatta 10-20 torrent + filmeznék is rajta :F Ördögi kör ez hónapok óta agyalok mi legyen.

(#26689) varmi2 válasza tresh (#26688) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az am1-nek(athlon5350) meg sem kottyannak a torrentek, amellett még több dolgot tud egyszerre futtatni, lassulás nélkül. Ha silent módban van a venti, akkor teljese hangtalan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26690) AxBattler válasza tresh (#26688) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel ezek nem túl szellős házak, ezért nem árt rá valami alapvető hűtés, és a gyári cooler tényleg hangtalan a beszámolók szerint. Ha meg zavar, akkor le tudod cserélni a ventijét egy jobbra - akármilyen 3pin-es, 50mm-es venti megfelel a célra, mondjuk egy Noiseblocker.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26691) tresh válasza varmi2 (#26689) üzenetére


tresh
addikt

és AxBattler köszi alszok rá még egy kettőt :R

(#26692) pigster


pigster
senior tag

Asrock QC5000-ITX alaplap megfelelne NAS + torrent + filmnézegetés célra?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#26693) flashpointer


flashpointer
őstag

(#26694) patomi válasza flashpointer (#26693) üzenetére


patomi
őstag

Én nem látok utalást AM1-re, de lehet valamit nem vettem észre. :F

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26695) flashpointer válasza patomi (#26694) üzenetére


flashpointer
őstag

Ah, a régit linkeltem véletlenül, az új oldala ez

(#26696) AxBattler válasza flashpointer (#26695) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, érdekes!
Mondjuk a 80*80*10-es ventit kicsit nehéz pótolni, ha gallyra megy, ilyen formátumban még nem is nagyon láttam hűtőt. Hopp, mégis.

Egyébként kicsit feleslegesnek érzem, amúgy is elég hűvös ez a platform - inkább a gyárira raknám ezt:
Noiseblocker BlackSilent Fan XS2

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26697) tthom


tthom
senior tag

Mivel páran jeleztétek, hogy várjátok, csak infó.
Ma összeszereltem volna az IX-03B-t, de sajnos a jelenlegi paneltápomon és az alaplapon milliméterre ugyanoda esik az ATX csatlakozó és nem fér el normálisan... Szóval meg kell várnom az újat, azzal hátha szerencsésebb leszek.

(#26698) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Pókerhez szeretnék építeni egy kis helyigényű gépet.

A ház amit kinéztem:
CM Elite 120 Advanced vagy Elite 130
Lenne bele egy i5 proci, egy Samsung SSD 850 EVO 250GB SSD
ennyi biztos.

Tudnátok a házba való alaplapot ajánlani hozzá?
Illetve konkrét procit és valami csendes hűtőt, ami befér?
Egy másik topicban ezeket ajánlották:
Asrock b85m-itx
i5-4440

Tápok közül ezt néztem ki:
Be Quiet Pure Power 300W L8-300W BN220

köszi

(#26699) Mercutio_ válasza Chesterfield (#26698) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pókerhez minek i5?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26700) patomi válasza Chesterfield (#26698) üzenetére


patomi
őstag

Ha csak erre kell a gép akkor egy pentium (pl.)G3220 is elegendő lehet szvsz(vagy esetleg i3, abban már jobb az IGP). Meg hozzá H81-es lap, mondjuk GA-H81N-D2H jelenleg 17K környékén van. Háznak meg LC-1500Smi, vagy még inkább Sharkoon CA-I(fekete, vagy ezüst). Utóbbiban van venti is és ezek kis alapterületen elférnek. Hűtőnek hagynám a gyárit, nem olyan rosszak azok.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.