Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) Pista0001 válasza Rota (#25350) üzenetére


Pista0001
addikt

Az Akasához nem is kell, thin-ITX lapokhoz való gyárilag. A Silverstone-nak is van thin-ITX lapokhoz való háza, elég jónak tűnik, de tuti nem olcsó.

(#25352) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez volt már?
Thermalright CPU hűtők Mini-ITX alapú rendszerekhez

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25353) HookR válasza kisza25 (#25352) üzenetére


HookR
addikt

Még nem. Arra a TY-149-es ventire kíváncsi vagyok. A 300-1300 rpm jól hangzik. Mármint remélhetőleg alig, vagy egyáltalán nem. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25354) rover45


rover45
senior tag

Milyen vicces ez: szeptemberben írtam egy srácra, itt aprón hirdetett egy házat. Annyit írtam rá privátban, hogy még egy kicsit farag az árából, biztosan megveszem. Annyi volt rá a válasza, hogy még egy kicsit pang a piac és leveszi a hirdetést.
Erre most nézem, ma feltette ugyanazt a házat 10%kal olcsóbban, mint szeptemberben. :)
Nem lett volna jobb, ha már akkor rugalmasabb lett volna? :F

(#25355) Ispy


Ispy
veterán

Ha valaki elakadna a gépe összerakásában :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25356) UBO


UBO
csendes tag

Sziasztok,
Rendszerhűtés hangtalanul a következővel sikerült nekem (az asrcok proci hűtőt ki is iktattam :) )
Scythe Slip Stream800rmp és 400-500-ig vissza lehet venni, de én 700-800-on használom és így még szállít is levegőt. Nekem bevált.
Van belőle nagyobb teljesítmény is de nekem csak levegő mozgatásra kellett így ezt választottam.
Teszt a ventiről ezen a linken

[ Szerkesztve ]

(#25357) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Szerintetek az Elite 110-ben mennyire melegedhetnek a felülre szerelt HDD-k?
Csak mert nem nagyon vannak a huzat útjában...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25358) Patice


Patice
nagyúr

Megérkezett a házam. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25359) #16939776 válasza Patice (#25358) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az a kábelköteg kicsit zaklatottá teszi az összképet. :U

(#25350) Rota: Thin-ITX házhoz való IO-shild jár csak hozzá, amit kinéztél házat, abba nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#25360) hszilard666


hszilard666
veterán

Ezért viszatérnék ITX re! :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#25361) Mercutio_ válasza rover45 (#25354) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom nem tétel neki az ára, és akkor még nem kapta el a karácsonyi "költsünk el minden pénzt" érzés ezért nem adta olcsóbban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25362) Patice válasza #16939776 (#25359) üzenetére


Patice
nagyúr

Még csak belepróbáltam az alkatrészeket, nem volt semmi összedugva még. Összerakás valszeg ma este/éjszaka lesz. Kábelkötegelő van készleten. :D

Ezekhez az USB3-as előlapi cuccokhoz nem kapható véletlenül rövidebb? Meg egy egész rövid SATA kábelt is be fogok majd szerezni, mert csak 30 centisek vannak készleten.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25363) radi8tor válasza hszilard666 (#25360) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De marha nagy ez a ház. :U

⭐ Stella

(#25364) #16939776 válasza Patice (#25362) üzenetére


#16939776
törölt tag

Rövid forrasztós tehermentesítésű, pipa végűből nincs kínálat. ebayon van 16-18cm-es "kiforduló" de azt moddolni kellene, hogy odaférjen.

(#25365) Patice válasza #16939776 (#25364) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi! :R

Akkor egyelőre marad a hosszú, aztán elrendezem kicsit a kábelt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25366) shteer válasza radi8tor (#25363) üzenetére


shteer
titán

Nem kicsi de legalabb csunya :)

..szerintem jónak tűnik

(#25367) flashpointer


flashpointer
őstag

Na meg is jött a chieftec bt-04 és át is pakoltam. Kellemes meglepetés hogy a feltüntetett 250w tápegység helyett 350wattos járt hozzá. Egyetlen hátránya hogy mostmár hallom ahogy ciripel az alaplap :D
Az alaplapomnak pont passzol hogy arra az oldalra esik a 20+4 pines csatlakozó amerre a táp van, így kb 5cm-es hosszúságú is elég lenne. A psu elé, a ház elejébe elhelyezhető venti útjában áll a táp kábelezése, ezért nagyon jól el kell rendezni hogy érdemi haszna is legyen ha odakerül valami.
A dvd olvasó takarólemeze sajnos csak arra a keresztmerevítőre helyezhető ami kb -20 mm-t levon a feltehető cpuhűtés magasságából, úgyhogy oda majd ki kell találni valamit, mert optikai olvasó biztos nem lesz benne.
Ugyan közel 10,5 L, a mellé helyezett 6,8 L-es bm639 meleltt alig látszik nagyobbnak, (rövidebb is) mivel elsősorban szélességben van különbség.
Munka még lesz vele, de egész bíztató, főképp mivel gyárilag elfér benne 4db 25mm magasságú házventi, itx-hez képest magas cpuhűtés és olyan vga, amiről leszedve a gyári ventit pont a kártya fölé tehető egy d120 25-magas, házban rögzített ventilátor(ami ráadásul kintről szív).
Pár kép in-win bm639 vs chieftec bt-04
tápegység
magasság
szélesség1
szélesség2

(#25368) patomi válasza flashpointer (#25367) üzenetére


patomi
őstag

Fura, de így állítva nekem jobban tetszik az in-win, viszont oldalára fektetve a chieftec a jobb.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25369) shteer válasza flashpointer (#25367) üzenetére


shteer
titán

Mennyi volt tappal egyutt?

..szerintem jónak tűnik

(#25370) Ispy válasza flashpointer (#25367) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem bt02 volt, ez azért sokkal jobban néz ki, de azért igazán csinálhattak volna egy ODD nélküli változtatot, akkor igazán szép lenne.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25371) flashpointer válasza shteer (#25369) üzenetére


flashpointer
őstag

iponos, 21 volt.
Viszont némi tesztjáték után igencsak meglátszik a cpu feletti kivágás és a házventik hiánya, csak kering bent a vga és a cpu által termelt hő, egészen átmelegedett mindenhol (a cpu fan is 1600 fölé ment, eddig sosem volt ilyen) .
Tesztelgettem a két duplaventihelyet hátul, az a kör alakú perforáció igen sokat visszafog az áramlásból ha odateszek egy ventit, sőt még hangosabb is a szélzaj miatt, egy honeycomb alakú erősen jobb lett volna.
Lesz még itt dolog!

(#25372) shteer válasza flashpointer (#25371) üzenetére


shteer
titán

nem vészes - legutóbb valamivel 12k alatt volt náluk ez a táp - amit én is használok már egy ideje, de már tervben van az 500-as SFX-L a helyére

én nem igazán látok más megoldást azon kívül, hogy azt a perforált részt ki kell vágni és 2 drótrácsot illeszteni a ventik mögé

..szerintem jónak tűnik

(#25373) AxBattler válasza flashpointer (#25367) üzenetére


AxBattler
félisten

No, végre valaki első kézből számol be erről a házról. Már nézegetem egy ideje, de valami mindig visszatart...
Az összes ventinyílást tuti kivágatnám (elöl, hátul, felül).

A felső venti miért nem fújja inkább ki a meleg levegőt?
Két slotos VGA fölött nem fér el egy 25mm vastagságú venti?

A belsejéről is raksz fel néhány képet?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25374) flashpointer válasza AxBattler (#25373) üzenetére


flashpointer
őstag

Tudná kifelé is fújni, kérdés a videókari bordájának mennyire tetszene hogy nem fúj hanem szív. Ez a rácsos minta lehet hogy dizájnos, de nagyon nem hatékony. Legalább oldalt nagyobb felületen lenne.
Befér mellé úgy, hogy pöccre, kicsit szorul de lehet tologatni, a képen látható hogy természetes állásában kissé nyomja a vga-t (zotac lp gtx750) de vissza lehet állítani habár így feszül kicsit. Ezzel az a baj hogy nekem befér épp, de lehet másik háznak meg pont olyan az alaplapi furatok tűrése a házban és az alaplapon hogy nem fér be. Vagy épp hogy jobban.
A kábelek elrendezésén még dolgozni kell, de legalább oda alulra befér az összes alá meg az ssd.
Az odd megvezetőkeretének táp felőli fele szegeccsel van rögzítve elől és hátul is, a felső szerelhető, azt kicsavarozva lehet az alaplapot beletenni. A rajtuk lévő fekete műanyag lap a takaró. A legtetején van valami műanyag szúnyogháló-szerűség, ha a Z alakú kivágások nem fognák vissza eléggé az áramlást ez besegít :D
Közben sikerült kinyírni az alaplapi case-fan csatlakozót, valószínűleg zárlatos volt a venti amit rádugtam aztán amperszag és kijött a füst, azóta az a része nem funkcionál, de jó konstrukció mert a többi része működik egyelőre :)
1
2

3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

(#25375) flashpointer válasza flashpointer (#25374) üzenetére


flashpointer
őstag

Közben eszembe jutott hogyha leveszem a zotacról a bordát takaró 1mm vastagságú lemezt akkor már feszülés nélkül befér : )

(#25376) storm4 válasza flashpointer (#25374) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!
Csak egy kérés: nem tennéd bele a képeket egy mappába és osztanád meg valahol?
Könnyebb lenne az egészet megnézni,mint egyenként nyitogatni a linkeket.
Hálásan köszönöm! :R :R :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#25377) Rota válasza #16939776 (#25359) üzenetére


Rota
tag

Ezt szomorúan olvasom. Mi lehetne a megoldás? Házi barkács?

(#25378) burny válasza storm4 (#25376) üzenetére


burny
aktív tag

:K
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25379) A Gázos


A Gázos
csendes tag

Sziasztok! Összeraktam a vasat, de figyelmetlen voltam. A házamon van USB 3.0-ás kivezetés, de az asus-on nincsen. Bekavarodott a fejembe az Asrockkal. Találtam 2.0 ra visszaalakítót az alaplapi csatlakozókhoz. Valami ötlet a 3.0 megtartására? Persze alaplapcserén kívűl.. :D Bár még a bekapcsolás hátra van.
A PCIe sin és a ház oldala között 4,5 cm van. Hátsó kártyahely kivezetés nincs is...

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#25380) Ombre85 válasza burny (#25378) üzenetére


Ombre85
tag

Hé, ez baromi jó, kössz :D

(#25381) Ombre85


Ombre85
tag

Feltöltöm, hátha valakit érdekel, mit pattintottam össze. A legújabb szerzeményem az Ötzi, a többivel már jó ideje ismerjük egymást: Asrock E350M1, PicoPSU, Codegen MX31, 500GB Seagate, Swif2 8cm-es syscooler. Van benne 2x2GB Ram, amiből az egyik LP (hálás köszönet érte Mózes kollégának, csak így fér el az Ötzi alatt :) ). Ubuntu dorombol rajta, egyelőre úgy néz ki, elmegy így félpasszívan a rendszer, de azért HD videóknál felfűt 50 fölé.
Később még lehet, hogy kap egy SSD-t is, de most nincs kedvem újratenni a rendszert.
Hang szempontjából ultranéma lenne az egész, ha normális vinyó lenne benne. Ha lehúzom a tápját, nem is hallani a gépet :)

[link1]

[link2]

[link3]

[link4]

[ Szerkesztve ]

(#25382) Pista0001 válasza Ombre85 (#25381) üzenetére


Pista0001
addikt

Jó cucc, nekem egy Xigmatek Porterem van hasonló céllal félretéve. :)

(#25383) shteer válasza A Gázos (#25379) üzenetére


shteer
titán

PCI-e bővítő belső USB3 csatival. hátlapot leveszed, csak befér..

amúgy meg alaplapcsere ;]

..szerintem jónak tűnik

(#25384) HookR válasza A Gázos (#25379) üzenetére


HookR
addikt

Ilyesmit kivezetve hátra be tudod dugni a hátlapi USB3 csatlakozókba:
- Akasa AK-CBUB12-30BK
- USB 3.0 Motherboard 19-pin Internal Adapter to 2 Male 3.0 Type A Cable

Végül milyen házat vettél?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25385) A Gázos válasza HookR (#25384) üzenetére


A Gázos
csendes tag

LC Power 1360. Megyen a cucc, már windows alól írok. ;) A nappali romokban, kábelek keresztül kasul, én meg ülök az ágyon szemben a full HD tévével. . A régi gépből kivettem ami kell, arra tettem egy ubuntut, a gyerek miatt, és csak utána álltam neki a szerelésnek, hogy tudtam van egy működő gép.
Erre meg felnyomtam egy jogtisztát.

Egy ilyen lenne tökéletes, mert 2.0 alaplapi usb van bőven, hátul meg van 3.0-ás kivezetés.
https://ipon.hu/webshop/product/akasa_ak_cbub19_10bk/859121

[ Szerkesztve ]

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#25386) A Gázos válasza shteer (#25383) üzenetére


A Gázos
csendes tag

Köszi ezt én is megtaláltam, és ugyanerre jutottam hogy lecsavarozom a hátulját. Csak az a 4,5 cm a határeset. A 3.0 ás csati 2,5 cm széles. Arányosan nézve kb ugyanannyi van a sinig is.. tehát vastag... ;( Alaplapcserén gondolkodom.. :)

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#25387) Ombre85 válasza Pista0001 (#25382) üzenetére


Ombre85
tag

Úgy látom, már ahhoz sem lehet boltban hozzájutni, pedig tetszetős. Az enyémnek nagy hátránya lesz, ha nem sikerül optimalizálni a rendszert, hogy nem lehet rá propellert tenni.

(#25388) #16939776 válasza Rota (#25377) üzenetére


#16939776
törölt tag

Vagy meg kell venni azt a shutle barbone-t, saját lapjával kompletten. Vagy ragaszkodni ahhoz a gigabyte laphoz, és nézni egy neked szimpatikus Thin-itx házat hozzá.

Arra figyelmeztetnélek hogy: az Thin itx hűtési megoldások a kis méret miatt általánosban zajosak, a passzív "elvisziameleget-az-aluház"-ba meg nem érdemes hagyományos hdd-t tenni, mert megfő.

[ Szerkesztve ]

(#25389) viperabácsi válasza A Gázos (#25385) üzenetére


viperabácsi
addikt

Amit te kinéztél attól nem lesz USB 3.0- ád csak használható lesz a csati 2.0-án.A számodra megfelelő Ahogy azt előttem is linkelték.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25390) A Gázos válasza viperabácsi (#25389) üzenetére


A Gázos
csendes tag

Nyilván... csak akkor legalább működne az előlapi dugasz ha lassabban is..
amit te linkeltél, azzal elvesztem a hátlapi dugókat. Akkor inkább maradjon hátul a 3.0 és elöl lesz 2.0

[ Szerkesztve ]

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#25391) Pista0001 válasza Ombre85 (#25387) üzenetére


Pista0001
addikt

Ja, én is már használtan vettem legalább 5 éve. Eddig egyik alaplapomra se fért rá a hőcső miatt, hát eltettem, talán egy ilyen kis fogyasztásúra jó lesz, bár az még kérdés, hogy a 128 mm-es magasságával hova fog beférni :)

(#25392) maláj válasza Pista0001 (#25391) üzenetére


maláj
őstag

nekem van 1 "pár" házam ... talán + tudnám oldani az elhelyezését :DDD

(#25393) Pista0001 válasza maláj (#25392) üzenetére


Pista0001
addikt

Azt elhiszem. :D Van mellette egy Mini Ninja-m is, gondolom annak is tudnál helyet :P

(#25394) maláj válasza Pista0001 (#25393) üzenetére


maláj
őstag

nem is kérdés ;]

(#25395) mpeti3 válasza mpeti3 (#25342) üzenetére


mpeti3
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Végülis összeállt a konfig:
Gigabyte GA-F2A88XN-WIFI
AMD A10-5700
Corsair Vengeance 2x4GB 1866MHz
Kingston HyperX 3K 120GB
Be Quiet SFX Power 2 300W
Bitfenix Prodigy

Össze is pattintottam, és a következő problémák merültek fel:

Az első hogy Termalright Macho hűtőm nem fér el, mert nagyon közel vannak a RAM slotok, szóval szerintem még akkor se férne be, ha alacsony RAM-ok lennének az alaplapban. Viszont venti nélkül simán odaférne... Arra gondoltam mi lenne ha úgy használnám? A hátsó venti az nagyon közel lenne a bordához, sztem kb 1cm lenne a hely köztük... gondoltam lehet még így is jobb lenne mint a gyári hűtő, de nem tudtam hogy meglépjem-e a dolgot, gondoltam előbb megkérdezem hátha valakinek van már ilyen tapasztalata vagy mondotok valami okosat. A gyári hűtővel a BIOS-ban olyan 47 fokot mutat CPU-ra én azt eléggé sokallom, persze lehet csak hozzá vagyok szokva a Macho-hoz.

A másik gondom pedig, hogy valami cicereg. Cicereg meg néha elkezd kerregni is, mint amikor írsz a winyóra, csak nyilván sokkal halkabban. Én úgy hallom, hogy az alaplapról jön valahonnan, ez mi lehet, most kezdjek el aggódni, vagy küldhetem is vissza a cuccot, vagy mi van ilyenkor? :(
Igazából, ha rajta van a ház oldala, akkor nem hiszem hogy zavaró lenne, de most így ahogy beizzítottam aztán ment egy kicsit a gép, egyszer csak figyelmes lettem erre és eléggé zavar hogy mi lehet.
Nem volt nagyobb terhelés alatt csak böngésző ment még meg telepítgetések.
Olvastam ezt az írást, de gondoltam azért megkérdezem, mert én még nem tapasztaltam ilyesmit.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Ide kell írni majd valami frappánsat...

(#25396) Gabesz26 válasza mpeti3 (#25395) üzenetére


Gabesz26
senior tag

UEFI-ben kapcsold ki az energiatakarékos funkciókat (én a c6-al kezdtem az egyből megoldotta)

(#25397) kisza25 válasza flashpointer (#25371) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

iponon csak 250-es táppal látom22-ért

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25398) shteer válasza kisza25 (#25397) üzenetére


shteer
titán

én már azon is elgondolkodtam, hogy elírás-e

..szerintem jónak tűnik

(#25399) flashpointer válasza kisza25 (#25397) üzenetére


flashpointer
őstag

Azt rendeltem es a linkelt tap jarthozza nem a 250-es.
Mpeti:nekem most aaz alaplap cicereg,elozo konfigba meg a tap nyomta.

(#25400) zed1983 válasza flashpointer (#25399) üzenetére


zed1983
őstag

Szia.
A paneltápod megjött már?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.