Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Kowi84 válasza #16939776 (#50998) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Így néz ki a "heatsink" alulról. Gondolom annak nincs jelentősége, hogy rajta van a fóli a kontakt részen vagy sem, mert semmiképp nem ér oda az alsó részhez.

(#51002) Chaser válasza Kowi84 (#51001) üzenetére


Chaser
titán

ez alá kerülne az nvme ssd, nem?
4x fok az semmi, majd akkor agyalj rajta ha 90 lesz
láttam van lap aminél a wifi modult is oda rakják, a chipset és nvme szendvicsbe

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51003) PROTRON válasza imibogyo (#50999) üzenetére


PROTRON
addikt

Nagyon tettszik az alkotásod, gratula hozzá.
Most, a fenti kötekedés miatt találtam rá FanlessGuy videóira, mindenféle méretben és teljesítmény célokkal megjelölve készített házikókat. Persze gondolom hogy a topic lakók csendességmániás fele már évekkel korábban kivesézte, hisz eléggé alapműnek tűnnek a módszerei a témában.
Ez épp offtopic de a maximális videó teljesítmény felé haladva elég szépet alkotott: [link]
Pedig ebben a projektjében csak "tömböket" használt, nem heatpipeokat vagy vapor chambereket.
Aztán van kövi projektje is, csak az már nem fa burkolatos, ott már 2,5mm!!! vastagságú flat!!! heat pipeokat használ. Rákerestem és tényleg van már ilyen cucc is, szóval a compulab Airtop 3 tényleg nem "magic" és ott is a "szendvics féle" kialakítás miatt 30 cmnél messzebbről nem hallani a CW-t full terhelés quadro rtx 4000-el. :Y

#51001 Kowi84

Azt a fóliát nehogy leszedd amíg nem raksz oda M.2 SSD-t. :D
Az alatt kétoldalú öntapadó hőátadó szivacs van angolul "gap pad" és az fogja majd egy M.2 SSD hőjét átadni. De a lényeg hogy ha leszeded a fóliát, akkor az öntapadó ragacs el fog koszolódni.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51004) imibogyo válasza Chaser (#51000) üzenetére


imibogyo
veterán

Annak idején én is vágtam a házra elegendő szellőző rostélyt. A tetőszellőző nélkül elég meleg lett a házban még dVGA nélkül is. :B

PROTRON: köszönöm. Volt már pár agymenésem, és jópár PH tagnak is "készítettem" már házat. Ha az ITX képek látható CNC marómat végre sikerül eladnom, akkor befejezem az új gépemet, amivel már alumínium is megmunkálható lesz (ezzel is próbáltam, de nem az igazi, bár az is igaz, hogy sohasem lett 100%-ra befejezve). Na ha ez sikerül, akkor lesznek majd csak igazán komoly gépek, van jó pár tervem talonban, igazából elég régóta, mert jó ideje nem csináltam már semmit sem PC témakörben, nagyon más dolgokkal kötöm le magam...

(#51005) Chaser válasza imibogyo (#51004) üzenetére


Chaser
titán

lehet napokban tesztelem mit tud alapon a c2
hátulról szerencsére jól kiliggatták'
milyen gép az? úgy láttam lézer/víz ami szépen dolgozik aluval
találtam is már pár helyet ahol egy darabokkal is foglalkoznak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51006) imibogyo válasza Chaser (#51005) üzenetére


imibogyo
veterán

Egy egyszerű CNC marógép lesz ez majd. Az MDF vázas verzió is jól működött, de nem volt elég merev, ezért egyrészt nagyon kicsi előtolással tudott csak dolgozni, másrészt a rezgés miatt nem lett szép a felület alu esetén (fával teljesen jó volt, bár lassú, mondjuk ezek még az első vágásai voltak itt még abszolút csak tanultam, hogy mi merre hány méter (most is itt tartok egyébként :DDD )). Úgy gondolom, hogy az alu profilok miatt lett annyival merevebb a váz (simán rá tudok erre a vázra állni a 100 kilómmal), hogy ésszerű keretek között tudok majd aluval is dolgozni. Otthoni körülmények között a lézer/víz elérhetetlen kategória fémmegmunkáláshoz. A 40W-os lézeremmel pedig szintén kivitelezhetetlen.

(#51007) gordonfreemN válasza imibogyo (#50999) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Milyen paneltáp van benne? Mit bír?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#51008) imibogyo válasza gordonfreemN (#51007) üzenetére


imibogyo
veterán

200W-os DC tápegység és egy X1-ATX-180W-os paneltáp volt benne (12V-on 10A max., ~120W terhelhetőség). A fent említett konfigot (G1820, majd i3, mind kettő kb. 55W TDP) tökéletesen elvitte, de amikor belekerült a GTX750Ti is (~50W fogyasztás), akkor már csak IDLE, netezős, filmezős gépként bírta a paneltáp normálisan. A processzornak a betáp csatijára direktben kellett megadnom a tápegységről a 12V-ot, vagyis meg kellett kerülnöm a paneltápot mert enélkül vagy nagyon melegedett a paneltáp játék alatt, vagy egyszerűen kikapcsolt a gép pár perc után. Kevés volt a 120W-os keret. A DC direkt betáppal viszont elég sokáig használtam mindenes gépként, úgy már nem volt vele semmi baj. De ma már lehet 400W környéki paneltápot is venni... ;)

Amúgy 4790k-val (88W TDP) is ment ez a tápegység/paneltáp kombó teljesen passzívan (itt a 4790k lógatta a lábát, azért bírta passzívan). De később amikor bekerült a 4790k mellé is az új alaplapba a GTX750Ti (~50W fogyasztás), akkor már jöttek a gondok.
Egyrészt ez a konfig már el sem indult egyáltalán a paneltápról még BIOS-ig sem tudtam eljutni DC direkt betáplálás nélkül. Meg sem mukkant. Sajnos a gépről megmaradt képeimen ez még nem látszódik kiépítve, de a lényeg, hogy először a már meglévő 200W-os tápegységről oldottam (volna) ezt meg, mint az előző konfignál, de hamar kiderült, hogy egymagának ez a konfig már túl sok (netezés, filmezés alatt is már melegedett a LED tápegység valamennyire, de játék alatt simán forró lett). Ekkor kapott még egy 150W-os DC LED tápegységet a konfig a ház orrába, ami csak az EPS csatit táplálta a processzor mellett. Ekkor használható lett megint a gép, de azért ez már csak vergődés volt részemről... Másrészt a processzornak (ennek mindenképp kellett) és a videokártyának is (ennek csak a biztonság kedvéért) adtam egy-egy 800 RPM-es ventit (lényegében még mindig néma volt a gép, de búcsút inthettem a passzívságnak). És ha ez még mind nem lett volna elég, akkor (szerintem) a paneltáp kihegyezettsége miatt itt már megjelent a CW, amit nem bírok elviselni.

Vettem egy "nagy" BeQuiet ATX tápegységet, amit azóta is megelégedéssel használok ez az egész paneltápos cucc pedig belekerült egy integrált 4 magos AMD-s gépbe és most ez a család netezős (és passzív) gépe. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51009) Fred23


Fred23
nagyúr

Csak nekem új?:

(#51010) Chaser válasza imibogyo (#51006) üzenetére


Chaser
titán

nem követem mi mennyibe kerül ilyen szinten, de valahogy sejtettem nem olcsó a lézer/víz
teknika' szerencsére némileg fejlődik, a házikódban levő ac-dc ma már elég lenne a 3100-amhoz 4g-n és a gt1030-hoz
az a 400-as tápocska tetszetős, de valahogy továbbra sincs ezekben túl nagy bizodalmam, ac-dc meg úgyis eszi a térfogatot
ha rászánom magam ma elhozom az sfx corsairt, abban azért egy csöppet jobban megbízom ( :

szerk:
találtam egy lp hűtőt ami úgy látom itx lapokra is simán jó, és mindegy milyen magas ramok vannak mellette
természetesen kedvenc boltomból most elfogyott ( :
SCYTHE Big Shuriken 3
gyárilag 12,5-es venti van rajta, én cserélném 25-ösre, mivel csavaros a rögzítés így könnyen megoldható
ahogy láttam vrm sem god neki ha magas
a bq lp nagyon jó - tegnap megfüleltem a gyri ventijét is, az is jó, az előzőnek volt hangja -, de itx lapon amd-nél legalábbis bukta a magas ram

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51011) gordonfreemN válasza Chaser (#51010) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A Big Shuriken-nel már 12évvel ezelőtt építettem egy mini gépet. :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#51012) Qkackca válasza Fred23 (#51009) üzenetére


Qkackca
őstag

Kb 1 hete jönnek az ilyenek, szóval nem hinném, asrockot még pont nem láttam, csak msi és giga verziót

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#51013) tippm86 válasza gordonfreemN (#50933) üzenetére


tippm86
tag

Szia!

Én eddig a legkisebb házat amiben low profile 1050ti volt az ez:
[link]
Elméletileg tápnak csak egy picoPSU-160-XT van megadva.

(#51014) Qkackca válasza gordonfreemN (#50933) üzenetére


Qkackca
őstag

Ezt már láttad? [link]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#51015) tippm86 válasza tippm86 (#51013) üzenetére


tippm86
tag

Bocs, rosszul emlékeztem.
InWin Chopin GPU 1050 ti Mod:

Hardware:
[CPU]: Intel i5 – 8400
[GPU]: Zotac GeoForce GTX 1050 Ti Low Pofile
[MOBO]: Asus Strix Z370-I
[RAM]: G.Skill TridentZ RGB 2×8 16GB - 3000
[NVMe]: Samsung 970 Evo 250GB
[SSD NVMe]: Samsung 860 Evo 1TB
[PSU]: HDPLEX 160W DC-ATX
[CASE]: InWin Chopin
[COOLER]: Noctua NH-L9i

Other:
[GPU FANS]: NF-A4x10 FLX x3
[CASE FAN]: NF-A4x10 FLX
[PSU FAN]: SoundOriginal Blower Fan
[RISER]: Fractal Design Flex VRC-25 PCIE x16

[ Szerkesztve ]

(#51016) AxBattler válasza tippm86 (#51013) üzenetére


AxBattler
félisten

Marha jó lett, főleg azzal a LED csíkkal az elején, és ráadásul elég jól teljesít! Mondjuk én inkább APU-s AM4 konfigot pakolnék bele, hogy férjen mellé pár HDD, ha már HTPC.

#51015 tippm86
Ez már ruppósabb konfig, GTX1650-et érdemelne!

Mondjuk mindkettőnél a tápot érzem kényes pontnak... mint mindig.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51017) tippm86 válasza AxBattler (#51016) üzenetére


tippm86
tag

Nekem főleg a második tetszik.
Volt nekem is egy Gigabyte gtx 1050ti D5 , a 3200G mellett és simán vitte a Seasonic 250w-os flex ATX tápom.

(#51018) PROTRON válasza tippm86 (#51013) üzenetére


PROTRON
addikt

Látom most hogy elmúlt a vihar már hozzátok is az engem igazoló csemetéket, hogy megerőltetés nélkül hogyan lehet beleférni a "Series S: 15.1 cm × 6.5 cm × 27.5 cm (5.9 in × 2.6 in × 11 in), PSU 12V*13,75A=165w peak" azaz ténylegesen 2699,7 cm3-ba, azaz ~2,7 literbe, 165 W maximális terhelésre méretezett tápegységgel.

Good, good, join the dark side! We have cookies! ;)

Amúgy viccet félretéve mérnökként elkapott kicsit a lendület, lehet idén tényleg megcsinálom, csak a compulab szabadalmait kell egyeztetni. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51019) Chaser válasza gordonfreemN (#51011) üzenetére


Chaser
titán

csak nem a 3-assal ( :

PROTRON
jah
csak ne zavarjon hogy az egy one s, ami 4l+
és porszívó a pötsköszörős' két ventis lp 1550/1650
de valóban, befér kisebb házakba is
no mérnök úr, hova küldhetem a számlát? ( : ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51020) tippm86 válasza PROTRON (#51018) üzenetére


tippm86
tag

Az egy Xbox One S. (29,46cm x 6,35cm x 22,86cm)
4,276L

[ Szerkesztve ]

(#51021) tippm86 válasza tippm86 (#51020) üzenetére


tippm86
tag

A Chopin csak 3,3L.

(#51022) Chaser válasza tippm86 (#51021) üzenetére


Chaser
titán

ami még mindig kb 25%-kal nagyobb egy series s térfogatánál
amiben 8c/16t 3xxx cpu kb 1650s-1660 szintű gpu-val
15cm mély, egy mai itx lap bele se menne a dobozba
de ugye más rendszer, megoldották, pc megint más, ott viszont ezt megoldani uo. hangszint mellett hát hajrá ( :
pár kép a 12l-es c2 mellett és a paszzív lp 1030 gb kártya mellett - no meg ott a kedvenc fél literes energia löttyöm doboza viszonyításképp -
a series x háza 6 liter körüli, de abban már a vga is igen combos
az nzxt h1 hajaz rá, de az hozzá képest óriási

szerk:
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51023) #25954560 válasza Chaser (#51019) üzenetére


#25954560
törölt tag

a 4l az mar az elszabadult ero maga :D
igaz kulso kockaval, de s4 mini classic-ban nekem ryzen1700 lakott 32G memoriaval, egy gigabyte 1080-nal es 800-as ssd-vel.
a masikban pedig egy xeon gold 6130, 64G memoria, rx460 slim es egy 6x10G halokartya. turbo nelkul viszonylag csendes. ceges egylegterben tokeletes, ahol az allando zaj nagyreszt elnyomja.

(#51024) Chaser válasza #25954560 (#51023) üzenetére


Chaser
titán

2,6l-hez képest igen:)
zajszintnél pedig 10-15dB és 30+ db ég és föld
meglesz az sfx táp akkor legózgatok mit lehetne még hackelni, de 2,6l-nek neki sem kezdek, értelmetlen adott feltételekkel
most 10dB alatt van a gép és ezt nem szeretném túllépni, inkább legyen nagyobb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51025) tippm86 válasza #25954560 (#51023) üzenetére


tippm86
tag

Milyen táppal használtad a Ryzen 1700+1080 gépet?

(#51026) PROTRON válasza Chaser (#51019) üzenetére


PROTRON
addikt

MEA culpa, valóban az egy One S, nem is írtam hogy teljesítették a feladatot, hanem hogy hozzák az adalékot hozzá. Egyébként meg akkor még nem ért le az ebédhez ivott kávé. :P
És azért írtam ki a tényleges méretet, mert olyan nagy vonalú voltam korábban hogy a 2,699 litert lefele kerekítettem Neked 2,6-ra, de most hogy volt energiám alaposabban megnézni azt az adatlapot és amennyit varrónősködsz, muszáj voltam az "elhanyagolható" részleteket valósághoz pontosítani.
Mint például hogy lehet a Te játékaid alatt csak 75 w-ot mértél egy nem tudom milyen típusú és épp ezért ismeretlen pontatlanságú mérővel, de tény hogy a benne lévő tápegység 165w-ra van méretezve a 1440p 60+fpshez.
Amúgy érdemes lenne rámérni hőmérővel egy valódi tripla A teljesítmény igényű, full beállításon futtatott játék alatt arra hogy a rácsozáson milyen hőmérsékletű levegő áramlik ki és hogy 10 centi közelről mekkora a hangerő ha már állítólag néma, akkor ott is annak kell lennie.
Mert hogy az a venti ott pull out elhelyezésen van, ez az egyik oka annak hogy kevésbé hallatszódik a felhasználó felé.

Szóval mi a cím ahova majd kéred a számlát? A compulab valszeg nem fogja olcsón mérni a csökkentett méretű airtop 3 házat, de ha megírom nekik hogy kinek az orra alá kell majd dörgölni biztos hajlanak majd a bizniszre, egyedi gyártásban.

Jah és még annyit hogy szó sem volt arról hogy csak 15 cm mély lehet a cucc, csak a maximális befoglaló méretről, tekintettel arra hogy 17x17-es a mini itx.
18x29-es oldallappal számolva marad 5,1 cm magasságra...és még kényelmes 0,0375 liter lazaság. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51027) Chaser válasza PROTRON (#51026) üzenetére


Chaser
titán

figyelj csak:
tényleg hagyjuk
az én mérőm pontatlan, meg egyébként is hülye vagyok - de azért meg tudok különböztetni egy one s-t egy series s-től első látásra is -
te meg mérnök úr vagy - remélem azért nem fáj -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51028) gordonfreemN válasza Chaser (#51022) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az nem is xbox hanem egy hangsugárzó :DDD
tippm86 + Qkackca : óriási mindkét gép :C nagyon tetszik. Az inwin chopinosat már láttam. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#51029) #25954560 válasza tippm86 (#51025) üzenetére


#25954560
törölt tag

dell 330-as kocka es eloszor hdplex 300 dcdc, de ahhoz lejjebb kellett venni a 1080 fogyasztasat picit. a hdplex 400-zal mehetett padlogazon. a 1080-as egy aorus box-bol kiszedett peldany, csupasz bordakkal es nagy ventivel.

(#51030) #25954560 válasza #25954560 (#51029) üzenetére


#25954560
törölt tag

janem, elso valtozatban hp 230-as kocka es hdplex 250 dc-atx volt. ahhoz kellett korlatozni a 1080-at. utana jott a dell 330-as tap es a 400-as hdplex, ott minden szep volt. kiveve a coil whine-t :DDD amig le volt korlatozva a 1080, addig nem volt hangja. maxigazon pedig megjott.

(#51031) Fred23


Fred23
nagyúr

Ennek nincs esetleg fejlettebb USB-s változata?

[ Szerkesztve ]

(#51032) Panthera válasza Fred23 (#51031) üzenetére


Panthera
őstag

Ebben van paneltáp is? Az egyik képen úgy néz ki.

(#51033) Fred23 válasza Panthera (#51032) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, paneltápos, de az nem jár a házhoz, külön kell megvenni.

cinemazealot: Köszi a linket!

[ Szerkesztve ]

(#51034) cinemazealot válasza Fred23 (#51031) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nocsak, én pont ezzel szemeztem tegnap. :) Csak én Alin láttam, picit talán olcsóbban (és néhány vásárlói fényképpel ellátva).

Az összkép tetszik, csak a fenéklemezén rondák azok a kiálló csavarfejek.

[ Szerkesztve ]

(#51035) duo


duo
őstag

Szervusztok! A Prolimatech Samuel 17 bordához lehet kapni esetleg am4 mount kit-et? merthogy ugye alapból nincs neki, de nem tudom hogy esetleg készítettek e azóta ilyesmit...

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#51036) tippm86 válasza Chaser (#51022) üzenetére


tippm86
tag

Találtam a Chopinnál is kisebbet, ez tuti nincs 2,7L
GTX 1650 és sokkal kisebb mint a XBOX Series S :)
[link]
Ennél már csak akkor lenne kisebb ha low profil gtx 1650 lenne.

(#51037) PROTRON válasza tippm86 (#51036) üzenetére


PROTRON
addikt

Már előre látom a kollégát ahogy kisujjból beírja miszerint: "mivel a tápegységek a csatlakozó dugvillák fejében vannak, így a kábelezés teljes hossza számít ami alapján a befoglaló méreteket nézzük, tehát ez asztal méretű.
Meg ez nem pécééééé..." :D

Najó nem trollkodom, de értjük mi a viccet.

A tény viszont amiért én nem rángattam ide hogy egyik SBC-vel sem fogsz 1440p 60 fps-t hozni doomban. Csak 1080p a beállítást mutat végig...nomeg titan RTX-már tényleg túlzás: [link]

Mindettől függetlenül köszi, mert igazolja hogy ha valóban meg akarja valaki oldani, össze lehet hozni a mai technológiával, csak tényleg ki kell szakadni a konvencionális és standard bolti elemek közül...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51038) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

ASRock H470M-ITX/ac alapú konfigon gondolkozom, de sehol nem találok T-s procit 10gen-ből. Létezik, de valamiért nem ér el hozzánk. i3-10100T kellene, a B85N Phoenix/i54460T kombót váltanám. Az Optane+nvme nem kicsit lenne ugrás az mSata után. Valakinek van ötlete hűtőre? Antec ISK 300-310 a házikó.

[iTX-or-GtfO!]

(#51039) PROTRON válasza Nirvanus (#51038) üzenetére


PROTRON
addikt

Nálam a hűtés kérdést a tápkör kondenzátorjai keresztbe vágták még ideiglenesen is, jelenleg egy AM4-es proci gyári hűtője tehénkedik rá, modern technológiával: gravitáció. Ha jól látom nálad is ilyen a helyzet, tehát gyári hűtő fennakad.
Amúgy nézegettem a "Little Big projectet" és az ő leírásában van egy rakás low profile hűtő, meg kell nézni nálad melyik férne el fizikailag: [link]
A vége fele vannak olyanok amik tényleg kicsik és alacsony terhelésű procihoz valók, tudom 2013-as cikk de egyes termékek még mindig elérhetőek.

A proci kérdés nehéz, akitől én szereztem 7500T-t ( mert már azt se nagyon hirdetik) Hardverapron épp szabadságolta magát, elvileg hónap végéig. Bár kifejezett 10100T-t nem hirdetett, de hátha. Privátban el tudom küldeni a linkjét, csak nem akarok tiltott reklámozásba folyni a topicban. :D
Szerintem egy optimális megoldás hogy szerzel használtan HA-n egy 10100 simát, ideiglenesen összerakod a konfigot, valamelyik a minimálisnál erősebb hűtéssel addig amíg nem találsz T-set.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51040) AxBattler válasza Nirvanus (#51038) üzenetére


AxBattler
félisten

ISK 300-ba max. 69mm-es procihűtőt lehet beszerelni, ekkora méretben pedig már bőven van választék, pl.: Alpenföhn Silvretta, ID-Cooling IS-40X, Raijintek Zelos.
Ezeknek cseréled a ventijét egy jobb minőségű, 25mm szélességű 92mm-esre, és simán lehűtenek egy 65W-os procit is... főleg ha a házba is szerelsz 2db normális, 80mm-es házventit.

Bár nem tudom, ez a paneltápos (65W), vagy a kockatápos (150W) ISK300?

Bónusz: ha kivágod a ház oldalát/tetejét egy 92-120mm-es ventirácsnak, a 2db 80mm-es, PWM-es házventit rákötöd az alaplap CPUfan csatijára, akkor egy ilyen (pont 69mm magas) passzív hűtő is megfelelhet: Alpine 12 Passive
Persze csak akkor, ha sikerülne 35W-os procit találnod, vagy egy normál asztali alulfeszelned/visszafognod.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51041) cinemazealot válasza AxBattler (#51040) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem a Cooltek ITX30 (Thermolab ITX30 néven is fut) a maga 100 W-os TDP limitjével tök jól bevált. Kellően alacsony és egy 120 mm-es ventivel megfújva (irodai munka, böngészés, webfejlesztés mellett) 35-40°-on tartja az i7-4770-et. :K

(#51042) PROTRON válasza AxBattler (#51040) üzenetére


PROTRON
addikt

Az a passzív hűtő egyébként tényleg elég rá ha van rendes huzat, gyakorlatilag nekem is hasonlóan van jelenleg megoldva de nekem azért van rajta egy venti így terhelés alatt sem megy fel 60 fok fölé, igaz egyelőre openbench, de nincs csavarozva.
Csak ahogy te is írod ki kell vágnia a ház tetejét, mert elég magas, height-re 95 mm-t ír.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51043) AxBattler válasza cinemazealot (#51041) üzenetére


AxBattler
félisten

Az a full réz jó lehet, csak kár hogy már nem kapható...

#51042 PROTRON
Mivel mellette lenne 2db 80mm-es légkavaró, CPU hőmérséklettel szabályozva, így ide nem kellene plusz venti. A hát oldalát meg nem azért kellene kivágnia, hogy beférjen a hűtő, hanem a plusz huzat miatt. Egyébként most nézem, ez a lépés talán ki is hagyható, mivel van az átellenes oldalon elég rács a megfelelő légáramlathoz... főleg ha élére állítja a házat, és lentről felfelé menne a hő és a levegő.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51044) Fred23 válasza cinemazealot (#51034) üzenetére


Fred23
nagyúr

Úgy néz ki, Metis Plus-ról erre az SKTC MX01-re fogok váltani még a héten. Tervem, hogy kivágom az oldallapot egy Wraith Max számára. Vagány lesz.

(#51045) PROTRON válasza AxBattler (#51043) üzenetére


PROTRON
addikt

Persze hogy nem kellene plusz venti az Ő esetében én csak leírtam hogy ilyen 35-65W közötti procikhoz tényleg elég egy ilyen "régi módi"-hoz hasonló hűtés és nem feltétlenül igénylik a hőcsöves modern kialakításokat.

Azonban azt írtad hogy csak 69 mm-es magasságú hűtő fér be van, míg az általad linkelt weblapon 95mm magasságot ír az Alpine 12-re a technical specificationsnél.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51046) duo válasza Fred23 (#51044) üzenetére


duo
őstag

wow. tiszta hot-rod cucc lesz. (én meg megcsináltam a cmos reset gombot hátul kivezetve kipróbáltam működik. :) hálás köszönetem megint) :R

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#51047) Oliverda


Oliverda
félisten

AsRock X300TM-ITX

AM4 Thin Mini-ITX lap Renoir támogatással, de Európába sajnos nem jön, legalábbis hivatalosan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#51048) PROTRON válasza Oliverda (#51047) üzenetére


PROTRON
addikt

Tuti, csak nem értem miért nincs rajta további PCIe slot...
Mondjuk M.2 to PCIe x16-al áthidalható bizonyos mértékig a "problémázásom", csak oda minden esetben kell tápellátás megoldás, míg egy x4-es normál slot esetén ott a tápcsatlakozás.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51049) Rick4 válasza Fred23 (#51044) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem jövő hét elején fog érkezni egy ilyen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#51050) AxBattler válasza PROTRON (#51048) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ez a 2db tárhely opció elég sovány... pedig jó lenne, főleg a 2db HDMI 2.1 csatival!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.