Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) #16939776 válasza kisza25 (#25250) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nálam is eltalálta a max.: 305W-ot konnektorból. Alulfeszelt CPU-ra 52W-ot adott, ami szintén stimmel. :K

(#25252) Ispy válasza shteer (#25248) üzenetére


Ispy
veterán

Nem írtam még át az adatlapomat, de már egy Palit Kalmx GTX750ti van a gépben :B

Router teszi a dolgát, nem fagy, de 3DBD filmek streamelésénél (nasról mennek, ami kábellel van rákötve egy Med600-ra) gondom van, mert papíron mindenki gigabites, mégis akadozik a filmek lejátszása, és szerintem a router hibája :U

Fogyit még nem mértem, egy ilyen megvételén gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25253) A Gázos


A Gázos
csendes tag

Hetek óta bújom a netet, pro és kontra ügyben, de jól látom, hogy szinte minden AM1-es ITX alaplapra csak két SATA eszköz tehető?? Asrockon kívül nincs más, így az optikai cucc tuti kilőve. Még a lehetősége is... Sokan használtok Asrockot?

Ha tuti csendes külső tápot szeretnék, akkor a Pico PSU -t érdemes vennem, és ne az Asrockot hajtsam meg közvetlenül, mert csíkoz a vga kimeneten ugye... Ha amúgy sem szeretnék Asrockot akkor marad az Asus vagy MSI Milyen magas az 5350 gyári hűtővel?
Ilyen formán valami kicsi házat is vehetnék, bár a Codegen MX 31-et néztem ki, táp nélkül nem kapható, viszont ilyen formán fölösleges ekkora. Egy 3,5-es meg egy 2,5-es hely kell és ennyi. Valaki használ ilyesmi méretű házat amivel elégedett? Ez összesen még 50 W sincs szerintem. Valaki itt 90-et mondott.. LC power 1350 vagy 1360 elvileg jó lehet nekem? Az 75 W passzív külső +paneltáp.
Hány Giga Ram kell ebbe, hogy jó legyen?

Nemrég kukáztam egy kidobott dvd playert. Kibeleztem de kicsi lesz... :)

[ Szerkesztve ]

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#25254) Möre83


Möre83
csendes tag

Kerítettem egy Akasa 7106HP rézmagos, 3cm magas hűtőt a Realan 6cm magas házba. Ippeg befér a hdd tálca alá. Annyi a probléma, hogy a hűtő 1500-as fordulaton hozza a 45 fokot, és hát ott már kicsit hangosabb, mint a Freezer 7 LP volt 950rpm-en. Persze az magasabb is...

Elképzelhető, hogy ha a Sandy Pentiumot lecserélem egy Ivy-re, akkor lejjebb megy a hőfok és vele a fordulat?

Nagy hülyeség lenne ház nélkül, csak egy "tálcára" összedobálni az alkatrészeket: PicoPSU, J1900-as deszka, SSD, és felépíteni a monitor mögé? Ha ez lesz, szabad a gazda a konfigomra (B75N, G850, 4GB).

(#25255) Mercutio_ válasza Möre83 (#25254) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, az Ivy 10W-tal kevesebbet eszik, így nem is melegszik annyira és erősebb is, valamint a prociban lévő igpis jobbfolfőleg filmezésnél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25256) HookR válasza surami (#25238) üzenetére


HookR
addikt

Ne a névleges összesített teljesítményt nézd, hanem az ágakat egyenként. Abból is a 12V-os a legfontosabb, elsősorban arra támaszkodnak a főbb fogyasztók (pl. CPU, VGA, 3,5"-os HDD). A linkelt kalkulátorból is a Pro változat lenne érdekes, ami áganként mutatja a várható terhelést. A 160W-os paneltáp 12V-on 9A-rel, míg a 250W-os 16A-rel terhelhető huzamosabb ideig.

"...viszont akkor miért írták oda, hogy 10/Gb/s-re gyorsítja az adatátvitelt?"
Gondolom azt akarták szemléltetni, hogy a SATAIII-hoz képest durván másfélszeres a sávszélességbeli növekedés.

(#25240) Goose-T: "Melyik laptopba lehet 2-4 SSD-t RAID-ben bekötni?"
Így, hogy képbe került az M.2, már nincs feltétlenül szüksége RAID-be kötött SSD-kre.

(#25253) A Gázos: "Egy 3,5-es meg egy 2,5-es hely kell és ennyi. Valaki használ ilyesmi méretű házat amivel elégedett?"
A 3,5"-es HDD-ről továbbra is lebeszélnélek és háznak itt van például ez: Antec ISK-110 VESA

"Hány Giga Ram kell ebbe, hogy jó legyen?"
Ha nincs semmi extra igény, akkor vegyél bele 1db 4GB-os modult (memóriavezérlő amúgy is csak 1 csatornás). Ha netalán később kinövöd, akkor meg mellé egy másikat.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25257) HookR válasza A Gázos (#25253) üzenetére


HookR
addikt

Vagy ha ragaszkodsz a 3,5"-es HDD-hez, akkor például a Chieftec-nek van ilyen apró moduláris háza, amibe magasító modullal befér:
- Chieftec IX-01B
- Chieftec IX-03B
- Chieftec IX-05B (Ennél az alu előlap eleve magasabb)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25258) Goose-T válasza HookR (#25256) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem az jött le, hogy RAID-be kötött SSD-kre mindenképp szükség van, a raw 4K videorögzítéshez kell annyi sávszélesség. A szimpla SSD csak pluszban a rendszernek kell.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25259) jNk válasza Goose-T (#25258) üzenetére


jNk
senior tag

A Raid(0)ba kötött ssd-kre csak a 700 megás irási sebesség miatt volt szükség, de azt most már el lehet érni egyetlen M.2 alapú lemezzel is, így szerintem a tömb ebből a szempontból értelmét vesztette.

(#25260) flashpointer válasza jNk (#25259) üzenetére


flashpointer
őstag

Úgy tudom hogy elméletben el lehet, de a jelenlegi m2 változatok még nem képesek rá.
Ellenben egy ilyen biztosan hozza :D matx lap csak kicsit lenne szélesebb és akkor odafér a másik kártya mellé

(#25261) jNk válasza flashpointer (#25260) üzenetére


jNk
senior tag

A Plextor M6e már elég közel került hozzá, de a Samsung XP941 át is lépte azt az írási sebességet.

Az az pcie-ssd/raid kártya valóban tudja amit kell, de az inkább asztali megoldás és egy samsung 850 pro raid0 kombó is olcsóbb nála ;]

(#25262) flashpointer válasza jNk (#25261) üzenetére


flashpointer
őstag

A választás szabadsága miatt linkeltem hogy igy nem szükseges ssd raidet kiszolgáló alaplap :)
Amugy meg aki ilyen felvetelt akar megfelelo eszkozzel rogziteni az ne sirjon az arak miatt vagy ha igen kezdjen el origamizni :D
Vagy varjon par evet amikorra egy integralt procis lap is tudja majd ezeket a kepessegeket : )

(#25263) Ispy


Ispy
veterán

Azt hiszem nagyjából meg is telt a ház:

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25264) vlevi válasza shteer (#25248) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A HD7750 megse 160W-os"
Nagyonnem :K
hivatalosan 55W.

Volt régebben egy prohardver cikk, egy i7-es konfig, ha jól olvastam, 117W körül fogyasztott. A cikkben benne van, hogy ez nem a pontos csúcsfogyasztás, csak úgy saccperkábé, a mérési körülmények miatt.

[link]

(#25265) flashpointer válasza Ispy (#25263) üzenetére


flashpointer
őstag

Miért kell lapos cpu hűtő bele illetve a vga jól érzi magát úgy bezárva? :)

(#25266) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, szerintetek lenne igény ThinITX lap(+notitáp esetleg + ram) ha bontanám az aprón lévő konfigom, vagy rétegigény azért kevés az érdeklődő?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25267) Goose-T válasza Ispy (#25263) üzenetére


Goose-T
veterán

Egészen szellős az enyémhez képest. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25268) shteer válasza vlevi (#25264) üzenetére


shteer
titán

:K

Arra a kovetkeztetesre jutottam, siman valthatom a 760-at 970-re

..szerintem jónak tűnik

(#25269) Ispy válasza flashpointer (#25265) üzenetére


Ispy
veterán

Ennél magasabb hűtő már nehezen férne be, és a vganak kell a légáramlat, így egész jól elvan.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25270) Ispy válasza Goose-T (#25267) üzenetére


Ispy
veterán

Látom a tápkábel neked is szépen be van gyűrve el van rendezve :DDD

Egyébként meg ne is haragudj, de nekem a proci venti faltól falig ér, szóval én nyertem :P

Azt hiszem a hátsó ház ventit kiveszem és visszarakom a gyárit, ezek a keskeny kereplők nem jöttek be :U

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25271) jim bcs válasza Ispy (#25263) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha debreceni vagy inkább lemegyek és elrendezem a kábeleket, mert ez így nem is szép de még a hűtést is gátolja. :U

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25272) Ispy válasza jim bcs (#25271) üzenetére


Ispy
veterán

Hát elég messze vagyunk akkor egymástól, de megköszönöm a tanácsokat :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25273) azreon


azreon
tag

Sziasztok

Van az ECS-nek a A78F2-TI nevű lapja, ami thinITX és FM2+ procikhoz való. Korábban láttam, hogy posztoltatok itt a topikban róla.
Van bárkinek elképzelése, hogy honnan lehetne beszerezni? Egyetlen webshopban sem találtam :( Se itthon, sem külföldön.
Igazából már meg van a proci meg a lap is, de még vissza lehetne küldeni, hogyha sikerülne egy ilyenhez hozzájutni.
Előre is köszi a segítséget.

"The best way to predict the future is to invent it." - Alan Key

(#25274) #16939776 válasza azreon (#25273) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van olyan gomb hogy:Wo kaufen itt megkapod a legközelebbi disztribútorhoz a kapcsolatot.

Érdekesen mutat AMD-s lapon az a 4 furat, így egy rádiuszon :)

[ Szerkesztve ]

(#25275) Pista0001 válasza #16939776 (#25274) üzenetére


Pista0001
addikt

Szólni kéne az EU-nak, hogy a mobiltelefon töltők uniformizálása után jöhetnek a processzorhűtők. :D Mennyivel egyeszerűbb lenne az élet. :D

(#25276) shteer válasza #16939776 (#25274) üzenetére


shteer
titán

Vajon Intel huto megy ra? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#25277) Iginotus


Iginotus
őstag

id cooling t60 case Ez szerintetek eredeti?
Lennénk rá 5-en? (vagy 3-4 en) Akkor már tökre megérné postázni, mert 80 dollár darabja, és 5 db nál is csak 65 a posta. :)

Plug and Pray... :)

(#25278) Ispy válasza Iginotus (#25277) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, emlékszem rá, ez a hegesztő trafó ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25279) r4z válasza Ispy (#25263) üzenetére


r4z
nagyúr

Az ott egy AXP szériás ThermalRight cooler?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25280) azreon válasza #16939776 (#25274) üzenetére


azreon
tag

Köszi az ötletet. Akkor ezek szerint konkrétabbat senki sem tud.
Sajnos elég szűkös a felsorolt lista, csak nagykereket találok az angliai amazon mellett. Ők meg nem tartják éppen. No mindegy, egy-kettőnek írok, hátha lesz válasz.

"The best way to predict the future is to invent it." - Alan Key

(#25281) HookR válasza azreon (#25280) üzenetére


HookR
addikt

Esetleg innen: dhgate.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25282) Ispy válasza r4z (#25279) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, az.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25283) r4z válasza Ispy (#25282) üzenetére


r4z
nagyúr

A RAM-jaid a profilod alapján HyperX-ek, én is olyanokat (pontosabban HyperX Furykat) tervezek egy AXP-200 Muscle alá. Tudnál lőni egy képet, hogy mennyi hely marad a cooler és a RAM-ok között? :R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25284) Ispy


Ispy
veterán

Na, kicsit átrendeztem a kábeleket, illetve visszaraktam a gyári házventit:

Ha megjön a low profile usb3 hosszabító kábel, akkor össze is tudom majd kötözni a kábeleket, meg akkor a két vastag fekete kábel lesz olyan hosszú, hogy a tápnál oldalt el tudom vezetni.

(#25283) RazorGTR1

Nekem ilyen van benne 1 db 8GB, lefényképezni nem tudom, mert ahhoz darabokra kéne szednem a házat (lassan egyébként megnyitom a nőgyógyász praxisomat :DDD ), de lemérve (nem pontosan) 1 cm lehet közötte.

Arra kell vigyázni, hogy viszont a muscle alá nem fér be a ház usb 3 kábele :(((

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25285) r4z válasza Ispy (#25284) üzenetére


r4z
nagyúr

Köszi!

Az én Giga lapomnak pont a szélén, a RAM slotokon kívül vannak a headerek (Z97N-WIFI), egyedül a SATA portok vannak a közvetlenül cooler alatt, úgyhogy talán ezekkel nem lesz gond.

...és íme az ékes példa arra, hogy miért nem akarom ilyen kis házba belenyomorgatni a konfigomat, jó lesz nekem a Corsair 250D is :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25286) Ispy válasza r4z (#25285) üzenetére


Ispy
veterán

Belefér ebbe minden :P , csak erősen kell akarni :D

Nekem kényszer, ennyi hely van az asztalomon.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25287) Mercutio_ válasza r4z (#25285) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem erőszak az mitx :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25288) Goose-T válasza Ispy (#25286) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem egy asztalcsere megoldotta a helygondjaimat. Azóta csak ott lötyög az alsó géptartó polcon a Chieftec BT-02B. Nekem is két Dell 24"-es monitorom van, valami Canon multigépem, amiből már csak a scannert használom, egy Onkyo erősítő és két kis hangfal.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25289) jim bcs válasza Ispy (#25284) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

egy fokkal mindjárt szebb a helyzet, még egyszer nekifutsz és tuti is lesz ;)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25290) flashpointer


flashpointer
őstag

(#25291) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztom, szeretnék egy kis segítséget kérni. Adott egy intel 945gcfl2 lap desehogy se sikerül pendriverol bootolni. Van valakinek tapasztalata vele?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#25292) jim bcs válasza SutPet (#25291) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Rossz topikban vagy!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25293) SutPet válasza jim bcs (#25292) üzenetére


SutPet
aktív tag

Rendben, feltettem ott is a kérdést :))

God must love stupid people, he made so many of them.

(#25294) Iginotus válasza Iginotus (#25277) üzenetére


Iginotus
őstag

Szóval senkit sem érdekel ilyen?

Plug and Pray... :)

(#25295) HookR válasza Iginotus (#25294) üzenetére


HookR
addikt

Javaslom, tedd be az aláírásodba és adj fel hirdetést HardverAprón, majd várj türelemmel! Az eddigi tapasztalatok alapján az ilyen csoportos rendelésre nem könnyű egyik napról a másikra összeverbuválni a jelentkezőket (ha egyáltalán), s akár heteket is kell várni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25296) r4z válasza Mercutio_ (#25287) üzenetére


r4z
nagyúr

Azért ITX a terv, mert végre egy olyan méretkategória ez, aminél el lehet felejteni a klasszikus PC házakat, és szebb, egyedibb formákba lehet csomagolni a konfigot anélkül, hogy drabális méretű lenne a körítés. Aláírom, a ITX-ek között óriásnak számít a 250D, de ezzel együtt is kisebb, mint egy hasonlóan szellős mATX. Az egyetlen hátrány, a korlátozottabb bővíthetőség pedig nem zavar túlzottan, egyébként is csak egy VGA kerülne bele. Úgyhogy marad az ITX, csak nem ilyen zsúfoltan :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25297) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok erről valakinek vélemény tapasztalat?

LINK

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25298) radi8tor válasza zed1983 (#25297) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link] ;)

⭐ Stella

(#25300) AxBattler válasza radi8tor (#25298) üzenetére


AxBattler
félisten

Nézegettem én is ezt a paneltápot, de 13k-ba kerül, plusz 25k a külső adapter, összesen 38k... :Y
Nem létezik hozzá vmilyen olcsóbb notitáp?

Mert 32k-ért akkor már inkább egy Silverstone SST-ST45SF-G, német ebay-ről.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.