Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) AxBattler válasza shteer (#25882) üzenetére


AxBattler
félisten

Nézegettem ezt a Zalman 450W ZM450-FX-et, és hát ugyanannyi pénzért szvsz jobban megéri a bequiet SFX Power 2 400W-nál. Utóbbi két ágon adja le a kisebb teljesítményét, míg a Z egyben, adnak hozzá egy PS/2-es átalakítót/bracket-et, ráadásul a csatlakozói is jobbak (noha nem mind harisnyázott), a gari meg ugyanannyi mindkettőre. Asszem' felvésem a listámra, és ha nem kapható a 450W-os Chieftec a vásárlás pillanatában, akkor nem lesz kérdés... :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25902) mrbig25 válasza AxBattler (#25901) üzenetére


mrbig25
őstag

A BeQuiet új SFX tápjait véleményem szerint -sajnos- el kell felejteni. Ugyanaz a régi FSP platform van tovább csiszolva már évek óta. Ez önmagában nem lenne baj, mert megbízható tápról van szó...csak éppen n+1 rókabőr mindeféle változás nélkül. A pár százalék hatásfokbeli javulástól tekintsünk el, mert a gyakorlatban az sokat nem oszt, nem szoroz.
Ráadásul a kisebbik, 300W-os példánynak is 1100-1200rpm körül van az alap ventifordulata, 80plus GOLD minősítés mellett...miközben a Silverstone ugyanezzel a belsővel és teljesítménnyel hozott ki egy félpasszív SFX tápot, ami ráadásul csak 80plus Bronze. No comment...
Kár hogy a BeQuiet nem nyúl úgy bele az SFX tápokba, ahogy azt a drágább tápjainál teszi.

radi8tor1
Még azt se. Ugyanaz a Protechnic venti van benne, mint az alap FSP-ben.

[ Szerkesztve ]

...

(#25903) radi8tor válasza mrbig25 (#25902) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom csak a ventit cserélték sajátjukra.

⭐ Stella

(#25904) #16939776 válasza mrbig25 (#25902) üzenetére


#16939776
törölt tag

Meg kellene érteni hogy az a tápventi nem csak a Tápot hivatott életben tartani, az esetek 90%-ában az az egyetlen ami kiviszi a meleget a házból. Így kénytelen a gyártó a legrosszabb esetre felkészülni és magasan tartani az alap fordulatszámot, hogy ne vigyék vissza a tápjai 90%-át azzal hogy túlmelegszik, vagy idő előtt halnak a kondik.

Másrészt nézd meg hogy egy ilyen kis légnyomást produkáló ventinek milyen szűk helyen kell átpréselnie a levegőt, szerintem aktív hűtés mellett ezek a tápok sosem lesznek gyárilag csendesek.

(#25905) Ombre85 válasza AxBattler (#25894) üzenetére


Ombre85
tag

Az a pico mini-box.com-os. Korábbi hozzászólásomban írtam róla, kérdeztem is vele kapcsolatban. Pont a tagtól vettem. Egyébként nagyon korrekt volt.

[link]

(#25906) AxBattler válasza mrbig25 (#25902) üzenetére


AxBattler
félisten

No, akkor még egyszerűbb lesz a döntés, köszi!
Az FSP300-60GLS-t meg megtartom tartalékba, néha jól jöhet, megéri...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25907) Ombre85 válasza Ombre85 (#25905) üzenetére


Ombre85
tag

Egyébként wide inputos, ami ennyiért szerintem több, mint jó ár. Nekem egy 65W-os notebook töltőről megy egy ideje non-stop. Sem a töltő, sem a pico nem melegszik. E350M1-et és egy 500-as Seagate-et hajtott (a lemezt 2,5-esre cseréltem azóta). Ez a pakk 4 giga rammal konnektoros fogyasztásmérővel 30-40W körül mocorog felhasználástól függően. Ha a Pico kapna egy normális AC-DC tápot, szerintem tudna még többet.

(#25908) Goose-T válasza AxBattler (#25901) üzenetére


Goose-T
veterán

A Zalmanok adatlapját nézve tök ugyanaz a belük, mint a 350/450-es Chiefteceknek. Szóval fölösleges várni, hogy legyen a Csifiből, ugyanaz mindkettő. Képeken is látszik:

Zalman 450:

Chieftec 450:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25909) AxBattler válasza Goose-T (#25908) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm, igaz. Akkor ez nem fog visszatartani, köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25910) AxBattler válasza Goose-T (#25908) üzenetére


AxBattler
félisten

De mi az a fehér trutyi rajtuk? :))
Mintha valakinek megszaladt volna a kezében a tejszínhabos flakon...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25911) rewolt válasza AxBattler (#25910) üzenetére


rewolt
csendes tag

A fehér trutyi az szilikon alapú ragasztó, az alkatrészek elmozdulását gátolja meg. Ha az alkatrészt hosszú lábbal ültetik be, vagy nagy a tömege akkor a rázkódás miatt megfárad és eltörhet a lába.

(#25912) AxBattler válasza rewolt (#25911) üzenetére


AxBattler
félisten

Ah, így már világos, köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25913) radi8tor válasza rewolt (#25911) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valamint a tekercsek magas frekvenciás ciripelését is így gátolják meg.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25914) Pete55555 válasza AxBattler (#25881) üzenetére


Pete55555
addikt

Azt néztem, hogy ez a Chieftec csak 65mm magas, a Zalman pedig 80mm. Nem elírás? Tervezgetek megint egy gépházat és nem lenne mindegy, hogy 80 vagy 65 mm...
Mondjuk a 350-es Zalman specifikációjánál a gyári oldalon a 450-esé van szóval...

Szerk. Közben megnéztem a leírást. Tényleg 80mm :(

Valami jó TFX tápot ismer valaki?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#25915) AxBattler válasza Pete55555 (#25914) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet csak elírás (mint a Manual-ban az "Enlgish"-felirat): képeken nem látszik ducibbnak a többi SFX-nél... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25916) storm4


storm4
aktív tag

Néhány újdonság a Realan-tol:

1.
Model No.: Mr. NUC V3-J1900
Dimension:  113mm (W) *115mm (D) *57mm (H)
Configuration: Case V3+Gigabyte M/B with Intel J1900 CPU+ 60W adapter

2.
Model No.: Mr. NUC V3-A8
Dimension:  113mm (W) *115mm (D) *57mm (H)
Configuration: Case V3+Gigabyte M/B with AMD A8 CPU+ 60W adapter

3.
Model No.: Mr. NUC V6-i3 / Mr. NUC V6-i5
Dimension:  118mm (W) *118mm (D) *51mm (H)
Configuration: Case V6+Intel M/B with i3/i5 CPU+ 60W adapter

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#25917) Mercutio_ válasza storm4 (#25916) üzenetére


Mercutio_
félisten

Árak vannak már?
Ugyanez csak mobo nélkül?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25918) storm4 válasza Mercutio_ (#25917) üzenetére


storm4
aktív tag

Árak:
1. Mr. NUC V3-J1900: US$166

2. Mr. NUC V3-A8: US$255

3. Mr. NUC V6-i3: US$255
Mr. NUC V6-i5: US$355

A második kérdésedre sajnos nincs válaszom. :(

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#25919) Pista0001 válasza storm4 (#25918) üzenetére


Pista0001
addikt

nem rossz árak, kérdés, mennyi a vége mire európába ér

(#25920) storm4 válasza Pista0001 (#25919) üzenetére


storm4
aktív tag

Tavaly hál' Istennek "csak" a szállítási költséget kellett fizetni,mert nem állt meg a vámon,de sajnos az sem volt kevés :O

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#25921) sowi válasza storm4 (#25918) üzenetére


sowi
őstag

mi a kulonbseg az elso ketto es egy giga brix kozott a szinet leszamitva?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25922) storm4 válasza sowi (#25921) üzenetére


storm4
aktív tag

Megmondom őszintén nem néztem utána,csak gondoltam megosztom Veletek a minap érkezett Realan-os levelet,mely ezeket a termékeket tartalmazta.
Gondolom,ha így tetted fel a kérdést,akkor semmi :)

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#25923) vlevi válasza Pista0001 (#25919) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyazegyben szokták váltani a dollárt és az eurót.
De most kicsit megugrott a dollárárfoyam, lehet, hogy több lesz.

(#25924) sowi válasza storm4 (#25922) üzenetére


sowi
őstag

komolyan kerdeztem, azthittem van valami okossag a gigahoz kepest vagy ilyesmi, mert eppen egy 1900as brix-en gondolkozom, de akkor ezek szerint csak mas a doboz szine meg tobb rajta a led feny :)

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25925) AxBattler válasza storm4 (#25916) üzenetére


AxBattler
félisten

Az az A8-as APU-val szerelt kocka nagyon bejövős! :C
- a Gigabyte lap jó megbízhatóságot feltételez;
- valós 4 magos APU;
- mehet bele msata + egy 2.5-ös HDD (pl. EVO240gb + WD RED 2tb :K );
- a dual channel RAM jótékonyan hatású az IGP-re, sajnos csak 1600Mhz-en.

Még a hűtésére lennék kíváncsi! Oké, hogy csak max. 19W-ot kajál az APU, de azért egy 80mm-es ventit jó lenne benne tudni...

És 255$ = nálunk 260€, 320-as árfolyammal számolva az kb. 85k HUF - nem is vészes, ha valaki komolyan gondolja ezt a formátumot.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25926) A Gázos


A Gázos
csendes tag

Kis érdekesség. A lányomnak egy Asus Transformer book-ot vettem karácsonyra, Intel® Bay Trail-T négymagos Z3740 1.33 GHz processzorral és gyorsabbnak tünik mint az 5350-es procim. 8.1 van mindkettőn.

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#25927) flashpointer válasza A Gázos (#25926) üzenetére


flashpointer
őstag

ssd-vel használod a kabinit?

(#25928) vlevi válasza A Gázos (#25926) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, igen. A Transformer T100-asban EMMC belső tár van, ami nagyságrenddel gyorsabb a HDD-nél. Nem éri el egy valódi SSD sebességét, de sokat dob a használhatóságon.

(#25929) patomi válasza AxBattler (#25925) üzenetére


patomi
őstag

Nekem is az tetszett meg, de az ára, most kb. 68K.(270/1$) plusz pk. plusz vám. :( szvsz simán 100K mire itthon van. Ennyiért meg van Brix magyar papírral.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25930) storm4


storm4
aktív tag

(#25924) sowi: Most néztem meg jobban az általad kérdezett Gigabyte Brix-et ebben egy Intel Celeron N2807 1.58GHz processzor van,míg a Realan által kínált NUC-ban: Intel Celeron quad-core J1900(2.0GHZ) processzor dolgozik,illetve ehhez jár egy 60W-os tápegység,amit az itthon forgalmazott NUC-nál nem látok feltüntetve,persze ez nem azt jelenti,hogy nincs.

(#25925) AxBattler: Mindig dollárban számoltam és fizettem a termékek után,ami az én számításaim alapján (285Ft-os dollárral számolva) ~73000Ft,persze erre még rájönne a szállítási költség,ami aztán a végső árat lehet 85K-ban állítaná meg.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#25931) A Gázos válasza flashpointer (#25927) üzenetére


A Gázos
csendes tag

Igen egy 120-as Kingston.

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#25932) vlevi válasza storm4 (#25930) üzenetére


vlevi
nagyúr

Természetesen van J1900-as Brix is.
[link]

Vizes boltban kicsit olcsóbb. [link]

Meg persze i3-as, meg minden.

Azonban ebbe még memória, HDD (SSD?) árát rá kell számolni, azthiszem, ezek nincsenek benne.

[ Szerkesztve ]

(#25933) zed1983 válasza viperabácsi (#25900) üzenetére


zed1983
őstag

Neked a Z3-ATX-nek milyen csatlakozói vannak, hogy van rákötve a külső táp?
P4-es csati van rajta? mert a képek alapján nem látok rajta! :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25934) AxBattler válasza patomi (#25929) üzenetére


AxBattler
félisten

Azti, nem is tudtam, hogy Brixben is van A8-as. Köszi az infót! :R
A hazai gari sokat jelent, sokkal inkább ezt venném, de ebbe meg sajnos nem lehet 2.5-ös meghajtót tenni...

(#25930) storm4
Igen, az áruért "csak" dollárban fitzetsz, de még ott a paósta, meg EU-n kívülről a vám. A $=€ átváltás elég jól szokta közelíteni a valós teljes költséget.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25935) storm4


storm4
aktív tag

(#25932) vlevi: köszönöm,én nem néztem ezeknek ennyire utána,szintén csak a jó szándék és a Realan termékek iránt érdeklődő felhasználók miatt osztottam meg az információkat.

(#25934) AxBattler: ismét csak magam tudom ismételni a vámmal kapcsolatban:tavaly kettő megrendelést bonyolítottam le nem kellett külön vámot fizetni :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#25936) patomi válasza AxBattler (#25934) üzenetére


patomi
őstag

Külső ház, bele a vinyó és kész. Legalább nem bent melegítik egymást a cuccok.

Ebben van: [link] csak kicsit más az ára is :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25937) Pista0001 válasza patomi (#25936) üzenetére


Pista0001
addikt

Brix elvileg mindegyik procival van 2,5-es hellyel és annélkül is.

(#25938) Goose-T válasza storm4 (#25916) üzenetére


Goose-T
veterán

:DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25939) HookR válasza AxBattler (#25925) üzenetére


HookR
addikt

"- mehet bele msata + egy 2.5-ös HDD (pl. EVO240gb + WD RED 2tb :K )"
2TB-os 2.5"-ese a WD-nek tudtommal csak a Green szériában van. - [link]

(#25938) Goose-T: Realan spammel az újdonságokkal, ha már rendeltél tőlük és megadtad az e-mail címed. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25940) AxBattler válasza HookR (#25939) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem baj, jó lesz az is! Csak meg ne haljon! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25941) Patice válasza HookR (#25939) üzenetére


Patice
nagyúr

Toshiba nemrég bemutatta a 3TB-os 2,5-es lemezét.[link]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25942) vlevi válasza AxBattler (#25940) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem ismerem a brixeket (sem), de mintha többféle mérteben lennének. A képeket nézegetve van belőle magasabb?
Abba az msata ssd és sata hdd is elfér? Vagy ez csak otpikai csalódás?

(#25943) AxBattler válasza vlevi (#25942) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem tudom, nekem ez a kategória eddig túl extrém volt; most csak az A8-as változat miatt kaptam fel a fejem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25944) patomi válasza Pista0001 (#25937) üzenetére


patomi
őstag

Sajna AMD oldali felhozatal elég gyengus. Ha jól számoltam az a 2db. van amit linkeltünk, bár a GB-BXA8G-8890 hardveresen erősebb sokkal. Nekem tetszenek ezek a kis masinák, de kevés számomra a kimenet rajtuk.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25945) Goose-T válasza HookR (#25939) üzenetére


Goose-T
veterán

A frankó Mr. Nuc elnevezésre reflektáltam ezzel a képpel az Űrgolyhók című, alapműveltség részét képező filmből. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25946) sowi válasza vlevi (#25942) üzenetére


sowi
őstag

ha jol emlekszem van belole msata only es 2.5es verzio is, sajna a j1900ason csak 3db USB van, ami eleg karcsu, de meg a komolyabb cuccokra is 4et raknak altalaban, a zotacnak lenne egy egesz pofas n2930as alapu celeronos olcso gepe, csak sajnos tele van a net az idonkent bekapcsolhatatlan alaplapjaval is :(

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25947) vlevi válasza sowi (#25946) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, nézem a giga honlapját.
[link]
Az AMD A8-as verzió csak 3 centi magas, abba nem is írják a HDD-t, de a GB-BXi3-4010 típusba sem.
De van olyan, ami 42.8mm magas, arra már írják az 1db HDD helyet.
Itt is van olyan, amire 4db USB3-at írnak. A J1900-as celeronosban azért csak annyi USB van, mert, ha jól emlékszem, az ahhoz adott Intel chipset annyit tud. Az Asrock csinált ebből olyan Mini ITX-es lapot a J1900 celeronhoz, hogy tett mellé ASMedia vezérlőt, több Sata csatlakozóval.

Ja, wiszont a J1900-as brixben a leírás szerint benne van a Mini PCI-e wifi kártya.

[ Szerkesztve ]

(#25948) vlevi válasza vlevi (#25947) üzenetére


vlevi
nagyúr

Közben lejárt az idő :(
De akkor most hirtelen nem tudom, a J1900-asba meg nem lehetne tenni mSata SSD-t? Mert arra meg azt nem írják.

(#25949) maláj válasza vlevi (#25932) üzenetére


maláj
őstag

ilyenre gyűjtögettem amikor a $-t feltolták 270 fölé :U

(#25950) viperabácsi válasza zed1983 (#25933) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem egy síma noti táp csatin (hengeres két érintkezős) kapja a tápot.

Van egy 24 pin , 1 db 4pin 2 db sata táp , 1db molex meg 1db flopi

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.