Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) L4D1K


L4D1K
őstag

Hali! Kicsit off topic.

M.2 SSD-re tudnátok ajánlani egy hatékonyabb hűtőbordát?

Alaplap Asus b450i gaming
Hűtő Alpenföhn Black ridge

Látom elég sok méret és márka van, kicsit a bőség zavara most nekem így elsőre :))

# ANTAL Tuning #

(#61002) viperabácsi válasza L4D1K (#61001) üzenetére


viperabácsi
addikt

Mi a gond a gyárival ?
Nekem a " csupasz " lapon ilyen volt Jonsbo M.2-3

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61003) d.tiborz válasza Rowon (#60987) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

A kőműves meg szerencse, ha a telken belül marad...

(#61004) Pista0001 válasza d.tiborz (#61003) üzenetére


Pista0001
addikt

Na, ők tudnak kretén dolgokat csinálni. Egy ismerősöm mesélte, hogy egy családi ház átadáson a telek sarkában találtak egy kb 1 m magas rombusz alapú betontömböt. Ötletük se volt, mi az, odahívták a kőműves brigád vezetőjét, aki megmutatta a tervrajzon, mit is építettek meg. Az északi irányt mutató jelet. A méretarány alapján számolták ki a méreteit, a magasságra is mondott valami számítást, kb mint Hofi viccében a 90-péntek=36. ;] :P

(#61005) Rowon válasza d.tiborz (#61003) üzenetére


Rowon
veterán

Az is szerencse, ha nincs benne "kőműves Actimel", mikor a ház falát rakja. :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61006) Rowon válasza Pista0001 (#61004) üzenetére


Rowon
veterán

Na nee.... LOL ilyen tényleg van?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61007) Pista0001 válasza Rowon (#61006) üzenetére


Pista0001
addikt

Egyszer biztos megtörtént, de nem hiszem, hogy az első vagy az utolsó eset lett volna... ;]

(#61008) L4D1K válasza viperabácsi (#61002) üzenetére


L4D1K
őstag

Lehet csak túlgondolom :)

Idle 38-40 fok. Loadra nem emlékszem de 50 felé szerintem nem ment.

# ANTAL Tuning #

(#61009) Rowon válasza L4D1K (#61008) üzenetére


Rowon
veterán

50 fok az egy SSD-nek semmi. Van amelyik 70 fok körül működik.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61010) TESCO-Zsömle válasza Rowon (#61006) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Volt szerencsém látni főnök távollétében mata részegre bebaxott kőműves brigádot, akik a belsőépítészeti tervrajz alapján kiöntötték betonból a foltelt is a szoba közepére...

A tulaj maga se tudta, hogy sírjon, nevessen, vagy megtartsa-e poénból.

Végül elbontották. Brigádvezető meglátta, agyérgörcs után egyik hétvégén véső+kalapács kombóval bonttatta szét. Értelem szerűen azok az órák nem lettek kifizetve az elkövetőknek. Volt, aki nem vállalta, azt hétfőn már nem láttuk.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#61011) Rowon válasza TESCO-Zsömle (#61010) üzenetére


Rowon
veterán

agyérgörcs után egyik hétvégén véső+kalapács kombóval bonttatta szét

LOL szép kis lecke volt. Nem semmi, hogy mik mennek. Kollégám festő vállalkozó, aztán mesélte ő is, hogy régebben a mesteremberek mind ittak egytől-egyig. Neki is volt olyan, hogy építkezésen a kőműves délelőtt 10 órakor már kifeküdt olyan részeg volt, aztán helyette kellett újraraknia a falat. Festőként. De legalább a brigádvezető megdicsérte, amikor meglátta, hogy milyen jól sikerült.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61012) eastsider válasza AxBattler (#60994) üzenetére


eastsider
nagyúr

Ez meg a ct04et dobja be hibásan :(

(#61013) Hanok válasza Hanok (#60945) üzenetére


Hanok
senior tag

Lett egy kis időm végre babrálni az összerakással, így a napokban délutánonként szereltem meg tesztelgettem. Azért kihívás volt minden mellett így az intel után ismerkedni ezzel az AMD vonallal de nagyjából ami a tesztek miatt fontos volt azt kimatekoztam. (azt hiszem :DDD )
Kicsit darkos lett szegény, nem dobja fel a Noctua fosbarna színe.. :))
Az USB kivezetést nem tudtam berakni az L-alakú csatival a barom állatja befelé fordította a pöckös felét a csatinak :W Rendelhetek másikat..
És akkor a konklúzió számomra a két hűtő között: Ryzen 7600 / IS-67 vs. L12S
Nem csináltam szintetikus teszteteket mert számomra inkább a hétköznapi használat a fontos, ha nem játszom tegye hűvösen és hangtalanul a dolgát, játékoknál meg elviselhető zaj és hőmérséklet mellett működjön a hosszútáv. Tehát az eredményeim nem reprezentatívak inkább csak tapasztalat.
Procit belőttem manuálisan is a 65W-os határra tuti ami tuti, hiába nem X-es. Minden más korlátozás off.
A VGA nem hozott mást mint a régi konfigba 60-fok környékén mozgott most is.
Noctua NH-L12S a gyári setup-al 900rpm ami az i5-el is volt: 70-74C
ID Cooling IS-67 Gyári venti 1100rpm: 58-60C
ID Cooling IS-67 Gyári venti 900rpm: 60-63C
ID Cooling IS-67 Noctua 15-ös venti 900rpm : 60-63C
ID Cooling IS-67 Noctua 15-ös venti 1100rpm :59-61C
ID Cooling IS-67 Noctua (S12A) 25-ös venti 900rpm: 65-67C

Sajnos jobb 25-ös ventim nem volt itthon aminek van is rendes nyomása is, úgy látszik a légmennyiség most ide nem volt elég vagy csak a kevesebb légrés nem tetszett neki nem tudom. Az én végső döntésem hogy marad az IS-67, ez számomra elég egyértelmű lett.
A gyári venti egy kicsit hangoska magas fordulaton a Noctuához képest 900-1000-ig elviselhető, itt még majd elgondolkozom hogy egy A12-x15-re lecseréljem vagy se. Kicsit húzós most az ára. :(( Illetve még egy A12x25-re kiváncsi lennék...

Viszont amivel semmit nem tudok kezdeni az az IDLE hőmérséklet..Egyszerűen ha egy kicsit is befűt nem megy 50c alá ami bosszantó, még turkálok majd a neten milyen megoldások lehetnek tjmax 65 -40mv mellett sem történik semmi a hőmérsékletekkel, fixen az 50-60 között mozog terheléstől függően. Illetve ezen a lapon a második SSD-met csak a lap aljára tudom rakni az azért egy 15 fokkal melegebb így mint volt. 35-ről felszaladt 50-re, szegény kicsit klausztrofób lett. Szerintetek létezik bármilyen borda ami befér a lap és a ház közé? :F Nyilván még ez is üzemi hőmérséklet csak nem szeretek 5-el kezdődő számokat látni a HWmonitoron IDLE.. :N Bocsi ha hosszú lett :)

(#61014) L4D1K válasza Hanok (#61013) üzenetére


L4D1K
őstag

Hali! Köszi a leírást!

Van nálam használaton kívül BQ silent wings 2 vagy 3 (már nem tudom). 120x25mm. Ha gondolod szívesen odadom tesztelni. Nálam a black ridge-n silent wings 4 pro van max sebesegre állítva. Ha gondolod küldök privátban értékeket. Illetve szívesen összehasonlítanám a 15mm-es Noctuaval.

# ANTAL Tuning #

(#61015) Pista0001 válasza eastsider (#61012) üzenetére


Pista0001
addikt

Ó, és valóban, nem is néztem a találatok részleteit. :U

(#61016) Rowon válasza Pista0001 (#60991) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi a 2 plates tippet. Én is így raktam össze újból a szerveremet, egyelőre 3 darab SSD-vel, 5 terányi névleges kapacitással. Nagyon vagány ez a kis Csifi ház. Ami nagyon hiányozna, az a rövidebb, flexibilis sata adatkábelek, de arra már nem akarok költeni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61017) Pista0001 válasza Rowon (#61016) üzenetére


Pista0001
addikt

Annó ebay-en vettem 5 darab 20 vagy 25 centist, jobb az úgy. Így, hogy alul van 2 drive, a 2 plate között is vihetnéd a sata kábeleket (meg akár a sata tápokat is), talán rendezettebb lenne. Nálam felül van 2, hogy több hely maradjon a proci hűtője felett.

(#61018) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Na, 10 fokot nyertem a venticserével. Egy arctic cooling venti fentre, egy a tálcához és egységes jeges fehér belső fény

[ Szerkesztve ]

(#61019) Rowon válasza HUN_Sector (#61018) üzenetére


Rowon
veterán

Vagány lett. :C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61020) HookR válasza HUN_Sector (#61018) üzenetére


HookR
addikt

Egyből le is darálja a popcorn-t... ügyes. :D

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#61021) PROTRON válasza HookR (#61020) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaja tuti fog kinezni a sajtos popcorn szine a feher festesen.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#61022) Domestos


Domestos
tag

Sziasztok!

Egy kis gépet szeretnék összerakni, bár pont nem itx-et, de talán elfér itt. Azt szeretném kérni, hogy köpködjétek meg, hogy jó ötlet-e ezekből az alkatrészekből összerakni, nem csinálok-e valami hülyeséget.
- Asrock DeskMini B760
- Intel Core i5-14500
- CPU Contact Frame (kínai)
- Proc hűtő: Thermalright AXP90-X47 (jó lenne a full copper, de azt nem kapni mostanában itthon) Felmerült még az Alpenföhn Black Ridge, de az alsó ventis, nem biztos, hogy túl jó ide.
- Kingston FURY Impact 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (az alaplap DDR4-et eszik csak)
- Samsung 980 1TB M.2 PCIe
- Intel AX210.NGWG.NV M.2 Wifi adapter, antenna kábelek, antennák

Amiben bizonytalan vagyok, hogy a deskminihez 120W-os tápot adnak, ami nem tudom, mennyire elég az Intel 14500-hoz. Gondolom, elvileg lehet korlátozni a CPU maximum teljesítményét, de lehetséges, hogy kellene egy nagyobb táp neki? Ha jól láttam, akár 180W-os noti adaptert is árulnak, Dellt látok 30e alatt. Kérdés, hogy ezzel működne-e, illetve szükséges-e? No meg a hűtés egyáltalán elbír-e full kihajtást?

(#61023) Pista0001 válasza Domestos (#61022) üzenetére


Pista0001
addikt

Nincs gyakorlati tapasztalatom a Deskminikkel, de a cpu support listában ott a 14500, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy megoldották a megoldandót. Gyanítom, hogy a "bios"-ban ott a szükséges tdp limitáció, vagy ilyesmi. Azt is gyanítom, hogy az alaplapon a tápáramkör ekkora teljesítményű táphoz van igazítva.

(#61024) AxBattler válasza eastsider (#60992) üzenetére


AxBattler
félisten

Apróra került fel egy készlet, jó áron! ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61025) Hanok válasza HUN_Sector (#61018) üzenetére


Hanok
senior tag

Nagyon jól néz ki! :C

(#61026) L4D1K válasza Domestos (#61022) üzenetére


L4D1K
őstag

Hali!

Black Ridge-em van. Ha hely engedi akkor tetejére mehet egy noctua 120x15. Ha szűk akkor a gyári venti csere egy 90x15re. Ventilátorokat másik fórumban tudnak ajánlani.

Black Ridge normális szellőzés mellett még megfogja az 5800x3d-t. De sztem olvass utána teszteknek :)

# ANTAL Tuning #

(#61027) eastsider válasza AxBattler (#61024) üzenetére


eastsider
nagyúr

wow thx :R
pedig már pont azon voltam, hogy marad az egész szerver csupaszon a szekrény tetején :DD

(#61028) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy ITX alapon állítanám össze a következő konfigomat.
Ház az van, meg egy 2T-s M.2 2280-as SSD. A gép elsősorban netezésre, és filmnézésre kell, de szeretném ha gyors lenne pl. a Win-betöltés, és a PEN drive-ra másolás. Jelenleg FHD a TV, de tervben egy 4K-s vétele, ezért jó lenne ha azt is gond nélkül megtudná majdan hajtani. 300-ból szeretném megúszni a dolgot. Tudnátok ajánlani bevált alaplapot, RAMM-ot, procit ehhez?
Köszi előre is. :R

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#61029) Vismajor01 válasza aszamóca (#61028) üzenetére


Vismajor01
addikt

Am4 mini-itx lapból kevés van sajna, én egy b550i Aorus gaming prot vettem, mert nekem fontos volt az AX wifi is. Ha az nem fontos akkor olcsóbban is kapsz.

Raknék mellé egy 5600G-t, és akkor nem kell dedikált VGA. Ebbe még 16gb ram az kb 20e, egy sfx tápegység szintén 20e. Aprón nézelődtem, de akkor alaplap 40-50+35 proci+ 20 memoria+20 táp és meg is vagy, 300 csak akkor indokolt ha dedikált vga és gaming a cél.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#61030) aszamóca válasza Vismajor01 (#61029) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszi!
Hát gaming max, néha egy kis Quake 3. :B
Nekem tökéletes a procis-alaplapi képmegjelenítés, ha viszi később jó minőségben, akadásmentesen a 4K-t.
A képminőség milyen mértékben függ az alaplap-processzortól?

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#61031) hegegabi80 válasza aszamóca (#61030) üzenetére


hegegabi80
addikt

Annyival egészíteném ki, ha marad az APU-s vonal, akkor memóriából mindenképp 3600Mhz-est néznék, mivel leginkább az a limitáló tényező ha nincs külön vga.
Elég jó kis cpu-k ezek, régebbi játékokat simán megoldják, de néha még az újabbakat is low-on.
De ha még új cuccokat is veszel, akkor is bőven 300K alatt vagy.

(#61032) sff-cucc válasza Domestos (#61022) üzenetére


sff-cucc
csendes tag

En tudom meg ajanlani az itthon kaphato Alpenfoln Panorama 2-t 47mm-es hutok eseten. Netes tesztek alapjan nagyon pozitiv a viszhangja.
Emelett, ha mar APU-ban gondolkodunk, lehet inkabb IN WIN Chopin Pro/Max-ot kernek, mert meg kulfoldrol rendelve is fele annyi mint a Deskmini itthon es van egy 150w-os gold psu a hazzal egyutt. Igy pedig teljesen modularis, tehat az alaplaptol kezdve mindent lehet fejleszteni, javitani kesobb.

(#61033) Vigneau


Vigneau
félisten

MAXSUN termékekkel volt már itt valakinek dolga? Konkrétan ez a két alaplap kapta meg a szemem az elmúlt napokban:

1) Terminator B760ITX D4 WIFI

2) Challenger H610ITX 2.5G

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61034) HookR válasza Vigneau (#61033) üzenetére


HookR
addikt

A topikban még nem jártak, de itt a helyük. Köszönjük! :)

================================================

MAXSUN iCraft Z790ITX WiFi hivatalos oldal - [link]
- LGA 1700

================================================

MAXSUN Terminator B760ITX D4 WiFi hivatalos oldal - [link]
- LGA 1700

================================================

MAXSUN iCraft Z690ITX WiFi hivatalos oldal - [link]
- LGA 1700

================================================

MAXSUN Challenger H610ITX 2.5G hivatalos oldal - [link]
- LGA 1700

================================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#61035) Crabface válasza sff-cucc (#61032) üzenetére


Crabface
senior tag

Hat ez egy nagyon kiraly hutonek tunik.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#61036) aszamóca válasza hegegabi80 (#61031) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Igen , új elemeket gondoltam vásárolni. Igazából én 12400-as procit 690-790-es Ashrock vagy Assus alaplapot meg 6000-s DDR5 memóriára gondoltam egy 500-as FSP táppal. Nem tudom ez mennyire lenne jó ötlet.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#61037) trog válasza aszamóca (#61030) üzenetére


trog
csendes tag

Simán viszi akadásmentesen a 4kt, nekem gigabyte A520M DS3H AC (rev. 1.x) microatx alaplap+5600gvel sosem volt gondom a sebességgel/4kval, pedig két további full hd monitor is rá van kötve a procira/lapra. Az 5600g ár/értékben verhetetlen, használtan több év garival megkapod 40-ért és nincs szükség videokártyára, red dead2-t is szépen elviszi full hdben, úgyhogy el lehet vele játszani újabb játékokkal is elfogadható minőségben.

(#61038) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Meg is jött. Kár hogy ezen fényviszonyok között nem látszódik jól a szálcsiszolt alumínium, ami a valóságban mélyebb vörös, mint a képeken, kevésbé rikító. Nagyon szép.

(#61039) zed1983 válasza tlac (#60858) üzenetére


zed1983
őstag

Esetleg tudjuk, hogy itt a topikon használ-e valaki b650i ax lapot?
Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, nekem már volt ASRock A620i nem volt rossz, de a BIOS -t nem tudtam megszokni, nekem az nem átlátható :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#61040) Vismajor01 válasza zed1983 (#61039) üzenetére


Vismajor01
addikt

Bocsi, de kit érdekel milyen a bios, naponta állítgatod? ha igen miért?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#61041) Hanok


Hanok
senior tag

ASUS Dual GeForce RTX™ 4070 EVO 12GB GDDR6X - Hivatalos oldal: [link]
227.2 x 123.24 x 49.6 mm

ASUS Dual GeForce RTX™ 4070 SUPER EVO OC 12GB GDDR6X - Hivatalos oldal: [link]
227.2 x 123.24 x 49.6 mm

(#61042) rxmiss válasza Vismajor01 (#61040) üzenetére


rxmiss
junior tag

bar nem hozzam szolt a kerdes, de nekem is fontos a bios milyensege. ahogy en hasznalom a gepeimet jatekra es munkara, van jopar beallitas, ami nem felel meg alapbolt (virtualizacio, iommu, 4G feletti memoria-terulet), ezeket jo lenne, ha konnyen es kenyelmesen ernem el, nem pedig minden egyes alaplapnal mashol (egyazon gyarto eseten is volt mar ra pelda, ha jol emlexem)

a masik eset pedig - mivel ez itt az itx topik - itt talan tobben vagyunk, akik akar szorakozasbol, akar pedig mert eleve igy terveztek a gepet, eleg sok idot toltenek a finomhangolasaval (legegyszerubb pelda az underclocking, amikor nem akarod maxon jaratni a processzorodat mert vagy kisebb teljesitmenyre tervezted a hutest a meretek miatt vagy mert szeretnel minel nagyobb csendet, stb). Windowson mar szinte mindent meg lehet csinalni kenyelmesen gui-bol, de aki mas operencias rendszert hasznal, annak tovabbra is kezenfekvo opcio lehet a beallitasokat a bios/efi menuiben vegezni. a finomhangolas adott esetben eleg sok ideig is tarthat, nem keves alkalommal kell kolbaszolni olyankor a bios-ban. nem beszelve arrol, ha muszaj egy clear cmos :D

igaz h osszessegeben a gep elete soran keveset kell hasznalni, de az a par nap amig nagyon kell, addig nem lenne baj, ha jol atlathato es jol hasznalhato lenne a bios, nem csak akarmilyen.

(#61043) zed1983 válasza Vismajor01 (#61040) üzenetére


zed1983
őstag

Igen, addig, amíg be nem áll a rendszer teljes egészében, elég sok időt töltök a BIOS-ban, és nekem többnyire Asus lapjain voltak, ott viszonylag ki tudok igazodni, nem gondoltam, hogy egy ASRock BIOS ennyivel másabb :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#61044) Vismajor01 válasza rxmiss (#61042) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ertem

Ez továbbra sem valaszolja meg, hogy akármit állítasz be akárhányszor elég csak egyszer megtalalni- akarmennyi ideig is tart az undervolting a beállítás ugyan ott lesz :D

De nem kenyerem megmagyarázni ki mire költi a pénzét, mi a fontos neki :R

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#61045) Hanok


Hanok
senior tag

Ma egy kicsit tovább mentem, ID cooling IS-67 + Noctua NF-A15 HS-PWM
Mondjuk kezd nagyon zsúfolt lenni, de nagyjából hozza azt 900-as fordulaton amit a gyári venti 1100-on, plusz a memória és az ssd hűlt vagy 5 fokot. Sajnos az első venti helyére nem fér be egy ugyanilyen, pedig az volt a terv.. :F

(#61046) AxBattler válasza Hanok (#61045) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem gondoltam volna, hogy ennyit számít a 120mm-nél nagyobb venti, és még jól is néz ki! Jó döntés volt!
A zsúfoltság nem emiatt alakult ki, a vastag kábelkötegek tehetnek erről - utángyártott, ugye? SF450-hez nekem gyárilag lapos kábelek jártak, nem járnál jobban azokkal?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61047) Crabface válasza AxBattler (#61046) üzenetére


Crabface
senior tag

Platinumnak gyarilag harisnyazott kabelei vannak.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#61048) Pista0001 válasza AxBattler (#61046) üzenetére


Pista0001
addikt

A héten vettem egy SF450-et, ugyanilyen szálanként harisnyázott kábelekkel kaptam. A Silverstone SX500-hoz kaptam lapos kábeleket, nekem az nem tetszik, nem találom praktikusnak.

(#61049) viperabácsi válasza Pista0001 (#61048) üzenetére


viperabácsi
addikt

Régebben a sf 450 gold az lapos kábeles volt.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61050) Mclovin válasza Hanok (#61045) üzenetére


Mclovin
senior tag

Egyre szebb build, gratulálok. A jobb airflow érdekében nem gondolkodtál a következőn?
- PSU fordítva, tehát a venti lefelé néz és szívja meleg levegőt kifelé
- Első venti 'intake'. Nagyon picik a mesh előlapon a lyukak szerintem, nehezen szökik a meleg. Így elvileg jobb cpu hőmérséklet és picit rosszabb a vrm hőmérséklet.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.