Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) Mercutio_ válasza storm4 (#25935) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jól emlékszem szamtek eszközökre 0% a vám, inkább az a kérdés, hogy rá jön - e méga világbajnok áfa?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25952) shteer válasza Mercutio_ (#25951) üzenetére


shteer
titán

(#25953) Pete55555 válasza viperabácsi (#25950) üzenetére


Pete55555
addikt

Azon gondolkozom, hogy egy átlagos, alap gamer gépet is simán kiszolgálna egy ilyen picoPSU. Pl.: i5+GTX 750ti. Persze akkor kell hozzá egy korrekt AC/DC táp.
Csak nem értem miért raknak rá még mindig floppy csatit.

...Szeretem leracsniztatni...

(#25954) AxBattler válasza shteer (#25952) üzenetére


AxBattler
félisten

Update.
Nem hiába beszélnek gyakran vámáfáról...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25955) shteer válasza AxBattler (#25954) üzenetére


shteer
titán

ebben mi az update?

..szerintem jónak tűnik

(#25956) radi8tor válasza maláj (#25949) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kemény 5%-ot drágult az ára. 39 -> 41 Azért az nem egy érvágás szvsz.

⭐ Stella

(#25957) zed1983 válasza Pete55555 (#25953) üzenetére


zed1983
őstag

Tápos topikban ezt kifejezetten lehetetlennek mondták! :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25958) radi8tor válasza zed1983 (#25957) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért, mert ők elolvasták a táp specifikációját. :)

12V-os ága nem olyan erős, azt külön kell segíteni picoPSU-t kikerülve.

⭐ Stella

(#25959) Pete55555 válasza radi8tor (#25958) üzenetére


Pete55555
addikt

Ja, az lehet :U

12V - 8A ez tényleg nem sok :(

(#25961) radi8tor1 :R

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#25960) viperabácsi válasza radi8tor (#25958) üzenetére


viperabácsi
addikt

nem tudom , találtam egy videót itt a leírásban ott a konfig amit hajt.
EZ lenne

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25961) radi8tor válasza Pete55555 (#25959) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha még nem láttad, akkor olvasd át HookR írását. :K

viperabácsi: tartósan ez is csak 96W leadására képes +12V ágon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25962) viperabácsi válasza radi8tor (#25961) üzenetére


viperabácsi
addikt

Láttam a spec-ben , de mégis megy a videón (ha lehet hinni a csávónak)

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25963) radi8tor válasza viperabácsi (#25962) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze működik, de ki tudja meddig. 150%-ig nem kapcsol le a táp, de azért jobban melegedik, mint kéne.

⭐ Stella

(#25964) Pete55555 válasza radi8tor (#25961) üzenetére


Pete55555
addikt

Elolvastam, persze egyből feltűnt, hogy én olvastam már ezt a cikket, csak nem emlékeztem rá. Iszonyat mit beprésel abba a kis házba, és a tápos megoldás is ötletes.
De ennyire szerintem én nem fogok belemenni a dologba. Majd meglátom. Még az mATX méretű házam is szétszerelve várja, az elkövetkező módosításokat, az ITX.et meg csak tervezgetem :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#25965) zed1983 válasza radi8tor (#25961) üzenetére


zed1983
őstag

Láttam azt az írást! Nagyon részletes és korrekt, csak az a kérdés, hogy a Dell DA2-ben milyen védelem van? Mert a CPU közvetlen arról megy!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25966) #16939776 válasza viperabácsi (#25962) üzenetére


#16939776
törölt tag

A videó alatt írja hogy:Én költözött kiegészítő tápegysége szükséges az alacsony profilú GTX750 . A tápegység AC adapter . /By Google translate/

Szóval külön AC-DC tápról hajtja a VGA-t, semmi gond nem lehet vele.

(#25965) zed1983 : DELL-DA2 táp manualját keresd meg, benne van minden ilyen jellegű adat.

[ Szerkesztve ]

(#25967) zed1983 válasza viperabácsi (#25950) üzenetére


zed1983
őstag

A bemeneti csatlakozó érdekelt volna!
A kör alakú csatlakozó kábelén van P4-es s?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25968) viperabácsi válasza zed1983 (#25967) üzenetére


viperabácsi
addikt

A kör alakú csati teljesen máshova megy mint a többi mert azon kapja a 19v -ot ( az enyém 24 v- ig táplálható)

Van egy másik kábel amin pedig egybe fűzve az összes kimeneti csati.Az előbb (pár hozzászólással feljebb) beillesztett képen látszik nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25969) maláj válasza radi8tor (#25956) üzenetére


maláj
őstag

jelen anyagi helyzetemben sajnos az :S

(#25970) #16939776 válasza viperabácsi (#25968) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van egy másik kábel amin pedig egybe fűzve az összes kimeneti csati
Az a bontható csatlakozó tüskékként 3A-el terhelhető max. külön érdekesség hogy erre rakták a CPU tápját is.
A160XT-n teljesen külön van a cpu táp, és a Perifériák csatlakozói is két részre van bontva.

[ Szerkesztve ]

(#25971) denko


denko
senior tag

Egyébként valaki tudja, hol lehet kapni Magyarországon:

http://www.in-win.com.tw/

http://www.chenbro.com/

http://www.lian-li.com/

Termékeket?

elég jó cuccaik vannak

(#25972) shteer válasza denko (#25971) üzenetére


shteer
titán

Merlinnél pl

..szerintem jónak tűnik

(#25973) Mercutio_ válasza denko (#25971) üzenetére


Mercutio_
félisten

Argep be írod Lian Li..... tadaaaaaam

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25974) denko válasza shteer (#25972) üzenetére


denko
senior tag

k0szi

(#25975) zed1983 válasza shteer (#25972) üzenetére


zed1983
őstag

Merlinnek van itt PH-n elérhetősége?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25976) sowi válasza vlevi (#25948) üzenetére


sowi
őstag

igen, lehet rakni msata ssd-t bele

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25977) PeterPH válasza zed1983 (#25975) üzenetére


PeterPH
senior tag

A PH-n kívül is van élet.

(#25978) shteer válasza zed1983 (#25975) üzenetére


shteer
titán

Nem tudok rola - max inkognitoban :)

..szerintem jónak tűnik

(#25979) zed1983 válasza shteer (#25978) üzenetére


zed1983
őstag

Köszi, közben már kaptam segítséget :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25980) HookR válasza Goose-T (#25945) üzenetére


HookR
addikt

Ah, sorry, félreértettem. :B

(#25953) Pete55555: "Csak nem értem miért raknak rá még mindig floppy csatit."
A szabvány hordaléka.

(#25965) zed1983: Hivatalos doksit sajnos eddig nem találtam, de többek közt itt is megemlítik a következőket:
- Over Load Protection
- Over Current Protection
- Short Circuit Protection
- Over Voltage Protection
- Over Temperature Protection
Illetve tény, hogy ezt a tápot eredetileg a Dell használta nagy szériában eladott asztali konfigurációkhoz, azaz pontosan arra találták ki, amire nekünk is kell. Egy ilyen kaliberű cégnél nem hiszem, hogy ne gondoltak volna a megfelelő védelemre.

(#25966) Duracellm...: Valamelyest árnyalja a képet, hogy én eddig nem találkoztam olyan alacsony profilú GTX750 és GTX750Ti kártyával, amin lenne tápcsatlakozó. Persze kérdés mennyire hagyatkozhatunk a gépi fordításra. Meglehet, hogy:
- egy slot-os VGA-t használ az illető (nem tudom azokon van-e tápcsati).
- ő is a procit eteti közvetlen az AC tápról.
- létezik valamelyik egzotikus, távol-keleti gyártónak tápcsatis LP GTX750/GTX750Ti-je.
- azóta már elpukkant a DC tápja, csak nem verte nagy dobra. :)

(#25978) shteer: Már egy ideje nekem is gyanús, hogy a Merlines illető minimum olvassa a topikot... :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25981) Pete55555 válasza HookR (#25980) üzenetére


Pete55555
addikt

Persze, nyilván a szabvány, de módosíthatnák már igazán. Kb. senki nem használ manapság floppyt.
Persze gondolom az illetékesek nemigazán foglalkoznak vele.

Ha már ittvagy: Megkérdezhetem körülbelül mennyibe került a mITX projekted? Konkrétan a ház érdekelne leginkább. Jöhet PÜ is. :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#25982) HookR válasza Pete55555 (#25981) üzenetére


HookR
addikt

Pontos összeget nem tudok mondani, egészen egyszerűen azért, mert időben igencsak szétforgácsolódott a projekt. A kezdeti tervezgetés még 2010-re datálódik, akkor év végén, a v1.0 alapján készült el az elő- és hátlap a hosszanti főtartókkal, illetve az alaplap rögzítéséért felelős elemekkel. Azt hiszem annak a munkadíja valami 20e Ft-omba fájt, ami hogy úgy mondjam gondolkodóba ejtett. Jó hosszú időre. :B
Ha jól emlékszem a munkálatok valamikor 2012-ben 'Ha törik, ha szakad, kerül, amibe kerül, de elkészül!' felkiáltással vettek új lendületet. Nem akarok hülyeséget mondani, de mindent egybevetve, eloxálással, alapanyaggal, kiegészítőkkel azt hiszem olyan ~40-45e körül lehet. Maga a ház, tápmegoldás nélkül.
A megmunkálás, a szakmunkák megfizetése az ami drága. Ajánlott olyan konstrukcióban gondolkodni, aminek elkészítésével magad is boldogulsz, akkor az alapanyag és kiegészítők ára egyáltalán nem vészes. Saját időd ráfordításával, alapanyagáron kijöhet a kuckó akár a boltiaknál olcsóbban is. Azt nem mondom, hogy felejtsd el a forgácsolást, mert például egyszerűbben megmunkálható anyagokhoz (pl. fa, műanyag) valószínűleg itt a fórumon is találsz olyasvalakit, aki rendelkezik saját készítésű CNC-maróval, csak annyit, hogy nagyon sok múlik a jól átgondolt terven és a vele szemben támasztott élvárásaidon.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25983) Marko_ válasza flashpointer (#25805) üzenetére


Marko_
tag

Megjött ma a gépezet, be is üzemeltem. Pár órás tesztelés után azt kell mondjam tényleg nagyon halk és meglepően gyors, úgy hogy nem bántam meg, hogy végül ezt vettem meg.

(#25984) Yahhher válasza vlevi (#25948) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem gigabyte alaplapom van, ott nem mehet msata-ba ssd.

ÜDv B.

(#25985) viperabácsi válasza Yahhher (#25984) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ha mSata akkor elvileg ssd-hez van, ha mini-PCIe akkor meg wifi modulnak.

A lap spec -ében ez áll : " 1 x Half Size mini-PCI Express Slot "

Ez csak wifi modult fogad .Itt írja is : "1 x WiFi Module Screw"

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25986) Yahhher válasza viperabácsi (#25985) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ja :-) Valamiért mindig félrenézem . Elnézést.

B.

(#25987) vlevi válasza Yahhher (#25984) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, nekem is az tűnt fel, hogy a beépített wifit emlegették, és nem az mSata bővíthetőséget.
Pedig az lenne az igazi (játékon kívül) mindenes gép, ha kapna egy 120-as msata SSD-t, és egy 250-500 körüli 2.5"-s HDD-t a gép. Azzal már majdnem mindent meg lehet oldani, kivéve a filmezést, de ahhoz meg 4T-s külsővinyókból kell sok :)

(#25988) Pete55555 válasza HookR (#25982) üzenetére


Pete55555
addikt

20e munkadíj, összesen 40-45 + a táp még olyan 15k. Igazából annyira nem sok, de ha azt nézem, hogy ez egy nagyon pici mITX ház, így már tényleg elgondolkodtató. Inkább a fizetés kevés :(

Rétegelt lemezből csináltam már magamnak házat, de további átalakítás céljából szétszedtem, és azóta nem volt rá időm sajnos. Közben meg tervezgetek egy kisebb formátumú gépet is. :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#25989) viperabácsi válasza Yahhher (#25986) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nincs gond. :N

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25990) sowi válasza vlevi (#25987) üzenetére


sowi
őstag

a j1900as brixbe nem lehet msatat tenni, most neztem en is, csak a nagyobb modellekbe :(

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25991) AxBattler válasza sowi (#25990) üzenetére


AxBattler
félisten

Viszont az A8-asba igen, ami AMD-s lapon ritka, mint a fehér elefánt; eddig csak az Asrock-tól láttam hasonló megoldást:
FM2A88X-ITX+
Fatal1ty 970 Performance
Fatal1ty 990FX Killer

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25992) AxBattler válasza sowi (#25990) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, hogy Te a Brix-ről írsz, nekem meg a Mr.NUC járt a fejemben... :B Elnézést. Viszont a Realan J1900-asa sem tudja az mSATA-t.

Egyébként meg k* pipa vagyok az alaplapgyártókra: ugye a NUC-hoz a Gigabyte szállította az alaplapokat, és mégis tudtak az AMD lapra mSATA csatit hegeszteni, holott a sima sztali kínálatukban ilyen még véletlenül sincs, csak az Asrock-nál. Szóval a gyártók tehetnének csatit a többi FM2-es deszkára is, ha akarnának, csak az ő döntésükün múlik. De nem raknak.... :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25993) imibogyo válasza AxBattler (#25992) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem ugyanez a bajom például a DC-tápos Asrock J1900-as ITX és főleg a thin-ITX lappal is. Adott a DC táp, adott a passzív működés és az alacsony alaplap magasság a fektetett memória elrendezés miatt. Csak egy nyamvadt mSata, vagy M2 slot kellett volna és készen is van az ideális nappali-gép nagyon komoly kis vékony házban. De nem...... Tegyél mellé és kábelezd be a külön SSD-t, vagy HDD-t. Ami azonnal bonyolultabbá teszi a miniatürizálást. :(((

Persze tudom vegyek NUC-ot, vagy Brix-et, vagy más hasonlót, de ott meg a bővíthetőség nem olyan (például USB-k száma) esetleg egy low-profile VGA, vagy hangkártya, TV-tuner stb.. Meg aztán erre rakok egy slim 14 centis ventit és meg is van oldva a "néma" hűtés, míg a Brix-ből úgy olvastam vannak forrófejű passzív példányok és nem éppen halk aktívak. Tehát ez megint nem az igazi.

Nem is értem, hogy pont azon a területen ahol nagyon kellene, miért nem terjed gyorsabban az mSata, vagy az M2? Én a gyártók helyében ráfeküdnék erre. Bezzeg a 60 literes monstrum házakba kerülhet M2, mert ott aztán nem fér el a külön meghajtó..... :U

[ Szerkesztve ]

(#25994) zed1983 válasza HookR (#25980) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!

Ezt meg lehetne oldani, úgy ahogy a tiedet is?
Vagy itt már nem jó a 19V miatt? Külön lehet-e szedni, hogy külön kapja a pico meg a cpu tápcsati?
Nyilván olyan pico psu-val ami 12-25V ig használható.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25995) AxBattler válasza imibogyo (#25993) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, pedig a thin-ITX lapok többségén megtalálható, meg a Gaming ATX deszkákon is... :(

D e hogy a sima ITX lapokon, főleg az AMD-seken miért ilyen ritka?
Pedig nem hinném, hogy nagy többletköltséggel járna. :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25996) Pista0001 válasza AxBattler (#25995) üzenetére


Pista0001
addikt

Árukapcsolás. Meg gondolom az Intel komoly kedvezményeket ad az alaplap gyártóknak, ha az ő ízlésük szerint gyártanak. Régebben is már sokszor kiderült, hogy az Intel nagyon komolyan manipulálja a piacot.

(#25997) HookR válasza zed1983 (#25994) üzenetére


HookR
addikt

Az alaplapi P4-es csati közvetlen megtáplálásához stabil 12V-ot biztosító AC-adapter szükségeltetik.

(#25988) Pete55555: A teljes bekerülési költséget jellemzően nem a méret befolyásolja, hanem a megmunkálással kapcsolatos költségek.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25998) zed1983 válasza HookR (#25997) üzenetére


zed1983
őstag

Ehhez mit szólsz? [link]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25999) imibogyo válasza AxBattler (#25995) üzenetére


imibogyo
veterán

Jah, pedig a thin-ITX lapok többségén megtalálható, meg a Gaming ATX deszkákon is... Én nem ezt tapasztaltam, persze láttam párat, de nem a "többségen", bár lehet rossz típusokat néztem. Az enyémen sincs. Anno a hangminőség miatt döntöttem ez mellett az ASUS M2-es lapjával szemben (a hangzásban nem is csalódtam), de mióta van külső DAC megint, azóta ez a feature totál haszontalan, ellenben muszáj vagyok külső SSD-t használni.

Van esetleg a tarsolyodban egy J1900-as passzív ITX (thin, vagy normál) alaplap, amin van mSata, vagy M2? Bevallom nem nagyon néztem utána, csak iponon, de ott nem láttam, persze lehet csak vak vagyok. És, hogy miért pont j1900? Mert ez passzív. Semmi más kritérium nincs. Most is passzív a gépem. És ezt szeretném ezután is így. Annyi különbséggel, hogy beépített DC tápos lapot keresek, hogy a tápellátás is passzív legyen és, hogy a házban még a paneltápnak se kelljen helyet keresnem. :B

Bár lehet az lesz a vége (mert igazából nem akarnám az alaplapot, procit memóriát stb. kukázni), hogy marad minden ahogy most van, és veszek mellé egy zed által is linkelt tápot, vagy valami hasonlót. Így akár egy későbbi komolyabb proci update-nek sincs akadálya, mondjuk kiegészítve egy 750 Ti-vel.

(#25998) zed1983: ezt én is néztem engem is érdekelnének (már ha vannak) tapasztalatok. :K

[ Szerkesztve ]

(#26000) HookR válasza zed1983 (#25998) üzenetére


HookR
addikt

Ugyanazt, mint korábban - #24322

Azzal a különbséggel, hogy a "12V-on 200W" az 12V-on 240W akar lenni. :B

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.