Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Ispy válasza robcsekwow (#43997) üzenetére


Ispy
veterán

Jó cuccokat csinálnak mnpctechék, sajnos azt a minőséget még nem találtam meg máshol, ne sajnáld azt a 35 dodot a szállításra. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44002) #16939776 válasza robcsekwow (#43997) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha meg tudod magad rajzolni és viszel alapanyagot ami alkalmas forgácsolásra, szerintem oda vissza egy óra gépidőbe belefér. Ez a szintű minőség ~3-5K+fa körül lehet, egy random cnc-s cégnél.

(#44003) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák valaki segítsen találni nagyon nagyon hasonló házat mint a CFI-A7879, max 30eFt-om lenne rá. :R

(#44004) Ispy válasza #16939776 (#44002) üzenetére


Ispy
veterán

Ha az időt is beleszámoljuk egy ilyen homemade projektbe, nem biztos, hogy olcsóbban ki fog jönni, mint egy kész megoldás, persze becsapós, mert lehet 8-10k csak pénzbe mérve.

Nekem legalább is ilyen téren nincsen sok pozitív élményem a diy dolgokról, persze ha az ember hobbiként fogja fel, akkor megérheti.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44005) #16939776 válasza Ispy (#44004) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem is 10K-ra jött ki, ha a befektetett időt nem számolom fel.

Nekem is rossz az elköltött pénz/siker arányom, de 95%-ban célt érek a terveimmel, a közben szerzet tapasztalat meg sokat ér nekem, mert az interneten tárolt egyetemes tudás segít, mert mindent és annak az ellenkezőjét is képes alátámasztani, ha jól és kitartóan keresünk. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44006) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Van már egy gépem ITX alapon, de mivel a Phanteks Enthoo Pro M elég nagy helyet foglal, eljátszottam a gondolattal, hogy azt is átpakolom egy Node 304-be.
Szerintetek hűthető lenne benne egy i7-6700k (néha 4,5 GHz-en járatva) és egy ECGA GTX 1080 SC?
Amit még mindenképpen átmentenék, az a samsung 750 evo SSD és 2x2TB WD Black HDD.

A processzorhűtőm jelenleg egy CM Hyper 212 Evo, ami elvileg belefér a házba, de a másik gépben a be quiet shadow rock nagyon jól és nagyon csendben végzi a dolgát , szóval lehet, hogy a CM-et is cserélném valami nagyobb be quiet-re.
A tápot (FSP Aurum 500) is valószínűleg cserélném - bár hibátlan - egy SFX-re.

(#44007) Mercutio_ válasza Nixon18 (#44006) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 2x2TB WD Black nem váltható ki 1 db WD Red-del?
Halkabb, kisebb fogyastású, kevesebb helyet foglal.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44008) Grave_444 válasza Ispy (#44000) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Vga sem annyira, ha felülről kap egy ventit. :)

(#44009) Nixon18 válasza Mercutio_ (#44007) üzenetére


Nixon18
senior tag

Gondolkodtam már a cserén, vagy azon, hogy beteszem őket egy nas-ba. ITX esetén utóbbi lenne a legjobb.
De igen, elméletileg mehet a csere is

(#44010) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Nem tudtok esetleg egy olyan apró házról, ami inkább vízszintes kialakítású, és egy mATX lapot is be tud fogadni? Tudom, hogy ez a Mini-ITX-es topik, de majd szeretnék egy AM4-es HTPC-t, és basszus, jelenleg az AM4-es ITX-es lapok 36k-ról kezdődnek. Kicsit reméltem, hogy a Zen APU-kkal majd nagyobb lesz a választék, de sajna nem lett így.

(#44011) #16939776 válasza .Ishi. (#44010) üzenetére


#16939776
törölt tag

Annyira nem "apró", de használható kialakítássál rendelkeznek:
-Fél magas kialakítássál: SST-ML03
-Teljes magas kialakítással: Pandora

(#44012) #25954560 válasza #16939776 (#44011) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem is rossz ez a pandora...

(#44013) -=MrLF=- válasza .Ishi. (#44010) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

még két kisebb félmagas:
[CHIEFTEC FN-03B Flyer Series], [link]
[LCPOWER 1400mi USB 3.0], [link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#44014) -=MrLF=- válasza #25954560 (#43866) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Megjelent itthon is a [Deskmini 310] a rekord szar Forint árfolyamhoz képest nem is rossz.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#44015) AxBattler


AxBattler
félisten

BeQuiet SFX POWER 2 300W táp mennyire hangos?

A régi modell emlékeim szerint nem volt ajánlott az idle zajos ventije miatt, de erről az újabbról nem emlékszem semmire...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#44016) cinemazealot válasza -=MrLF=- (#44014) üzenetére


cinemazealot
addikt

A 110-est linkelted, nem a 310-est. :N

(#44017) -=MrLF=- válasza cinemazealot (#44016) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

bocsi néztem azt is :)
[Deskmini 310 ár]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#44018) Nerazim válasza AxBattler (#44015) üzenetére


Nerazim
őstag

Nekem a régebbi van most a gépben, mikor legelőször beszereltem akkor semmi hangja nem volt, örültem is neki, aztán kiderült, hogy nem forog a ventije, mert harisnyázásnál lejött az egyik forrasztás, visszaforrasztás után most áldom azt a kb 1,5 hónapot amíg nem forgott :DDD most van hangja azért.

To All:
Ezzel kapcsolatban kérdezném, ha kiveszem azt a nem túl acélos 80 -as ventit (plusz még mondjuk a tápon lévő ventirácsot jobban perforálom is az eredetinél) és a ház (Metis) hátsó ventijét befelé fújatom (most kifelé fújja a levegőt) akkor honnan fogom tudni, hogy a tápnak elég-e az a mennyiség vagy csak akkor, ha már baj van? Van erre van vmi progi mint pl: CPU -nál hőmérsékletre?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#44019) MPeter87 válasza -=MrLF=- (#44017) üzenetére


MPeter87
őstag

Egyelore nem erzek kesztetest a valtasra, de talan majd idovel. :D

(#44020) tthom válasza -=MrLF=- (#44017) üzenetére


tthom
senior tag

Nem rossz, bár amikor Asrock paneltápos lapon gondolkodtam, elég sok volt a negatív review.. Hogy elhaláloznak.. De remélhetőleg egyre stabilabbak :)

(#44021) A Zéé válasza AxBattler (#44015) üzenetére


A Zéé
addikt

én nem hallom a hangját. Az ID Cooling IS-40 ventije nekem hangosabb.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#44022) AxBattler válasza A Zéé (#44021) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, akkor nem parázok, ha szembejön egy példány! :D :R

Ja, IS40 tud hallatni magáról. Cseréld le a ventijét egy 25mm vastag modellre, mint én egy NF-B9 Redux-ra, és nem lesz vele több gondod!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#44023) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ebben esetleg valaki tudna segíteni?

(#44024) rover45 válasza Nerazim (#44018) üzenetére


rover45
senior tag

Esküszöm ugyanezen agyalok. Itt van előttem az asztalon szétborítva (CPU bordacsere okán) :)
Jelenleg nálam a hátsó fenti befelé fúj, a tápegység ventije pedig a házból szívja a levegőt és a ház alján tolja ki a tápon keresztül.
Eddig egy Noctua NH L9i hűtőm volt, ez ugye a processzorra merőlegesen fúj. Arra gondoltam lecserélem a bordát valami toronyhűtőre, amit aztán a házon átvonuló áramlattal hűtenék.

(#44025) #16939776 válasza Nerazim (#44018) üzenetére


#16939776
törölt tag

SFX táp nagyon sűrűn lehet alkatrészekkel megtömve, nem marad köztük akkora keresztmetszet, hogy alkatrészek szempontjából értékelhető huzat alakulna ki ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#44026) Pete55555 válasza Nerazim (#44018) üzenetére


Pete55555
addikt

Ne aggódj, ha kevés a hűtés a tápnak, egyből észre fogod venni... :D

Viccen kívül, kell az oda bele.. Max annyit próbálnék meg, hogy egy ellenállással lentebb viszem a fordulatot. Olyan eszeveszett légáramot (tehát hűtést) nem vesztenél szerintem, a táp kibírná, de mégsem csak a Metis házventire támaszkodnál. Ez ilyen esetben nem is igazán lenne célra vezető, a házventi nem feltétlen fogja az összes levegőt a tápon keresztül kinyomni, egy nagy része máshol, kis réseken, stb menne ki.

Vagy esetleg lecseréled a 80-as ventit egy másikra, amit külön vezérelsz. Ebben is van kockázat, de a tápnak mindenképp kapnia kell levegőt, direktben.

...Szeretem leracsniztatni...

(#44027) hegegabi80 válasza KaiotEch (#44023) üzenetére


hegegabi80
addikt

Cooler master Elite 110, 120, 130
Corsair Obsidan 250D
Fractal Design Core 500
Fractal Design Node 304
Silverstone SG13
Thermaltake Suppressor F1

Talán ezek hasonlítani rá kicsit, na de tudni kéne mire is kell. Nem mindegy mennyi hdd stb.
Találtam egy ilyet is. :DD

(#44028) HookR


HookR
addikt

Raijintek Ophion hivatalos oldal - [link]
- 174 x 245 x 375 (15,97l)

=========================================

Raijintek Ophion Evo hivatalos oldal - [link]
- 174 x 290 x 375 mm (18,92l)

=========================================

FrozenQ APEX ITX hivatalos oldal - [link]
- 254 x 291.3 x 358.6 mm (26,53l)

=========================================

Asus ROG Strix Z390-I Gaming képek, észrevételek - gsmkingpin.com

=========================================

LAZER3D LZ7 XTD képek a prototípusról - imgur.com

=========================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#44029) KaiotEch válasza hegegabi80 (#44027) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi. NAS-nak kéne. Ezt én is láttam, de 140$ az sok érte.

(#44030) mpierre válasza HookR (#44028) üzenetére


mpierre
veterán

Majdnem tökéletes az Raijintek Ophion Evo.... Csak az előlapi portokat szabták el. :O (2 db usb 3 ok! Ebből egy type c. De hol maradt a hangnak a kimenet?)

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44031) #16939776 válasza KaiotEch (#44029) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az egy elég hitvány minőségű lemez ház, olvastam felhasználói véleményeket, és az Flex ATX táp sem jár hozzá.

Igaz kicsit gyűjtögetni kell a 30K-hoz, de ár-érték-minőségben talán ezzel járnál a legjobban a jelenleg kapható NAS házak közül.

: Chenbro SR30169

Csak a miheztartás végett: 100usd felett van egy hűtéssel ellátott 4x3,5"-os "dokkoló". Normális minőségű backplane-el ellátott, kivehető tálcás meg 150 és felette..

Egy bizonyos mechanikai szint alatt a csatlakozók terhelése/megbízhatóság is csökkenni indul, lehet hogy itt már nem érdemes kivehető HDD-hez ragaszkodni, többet fogsz vele szívni, mint ez a funkció segíti az üzemeltetést.

[ Szerkesztve ]

(#44032) Patice válasza #16939776 (#44031) üzenetére


Patice
nagyúr

Ennek meg milyen elvetemült ember találta ki a hűtését??? :Y :Y :Y :Y

Már bocsánat, de JÉZUSOM. Én ezt nem ajánlanám senkinek..pláne NAS-nak nem.

Ilyen árkategóriában már van Fractal Design Node 304... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44033) #16939776 válasza Patice (#44032) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mert melyik része nem jó szerinted?

(#44034) hegegabi80 válasza KaiotEch (#44029) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor még mindig lehet a Fractal Design Node 304-el járnál a legjobban, ahogy előttem is ajánlották.

(#44035) CSB29


CSB29
aktív tag

Van valakinek még, vagy dolgozott már Kolink Rocket házzal? Már csak egy utolsó problémám van:
Olyan szűk a hely, hogy a riser kábel hozzáér az egy szem ház ventihez így inkább kihúztam, nehogy megsérüljön.
Azon gondolkozom, hogy pár C hőmérséklet javulásért vegyek-e olyan kábelt ami nem olyan merev, minta mostani.

(#44036) hegegabi80 válasza HookR (#44028) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ez a Raijintek Ophion Evo tetszetős, kisebb matx lap is belemenne, csak az ára lesz borsos kicsit.

(#44037) Ispy válasza hegegabi80 (#44036) üzenetére


Ispy
veterán

Úgy látom a metis kompakt méretének búcsút inthetünk, pedig szívesen megnéznék egy modernizált metist, mondjuk kicsit jobb kivitelezésben, nem ilyen fapados módon.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44038) hegegabi80 válasza Ispy (#44037) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jaja jó lenne egy kis frissített metis, mondjuk gyárilag a tetején 2db 120-as venti hellyel. Esetleg különböző típusú mintákkal, és akkor külön lehetne venni a tetejét, kinek melyik minta és szín tetszik. Aljára is mehetne venti, ha át akarja az ember fordítani stb. Tehát azért lenne még ebben bőven opció.
Jah és azért az ára is barátságosabb, mint ezeknek az újabbaknak.

Na lehet írok nekik és fogom javasolni az ötletemet. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44039) Ispy válasza hegegabi80 (#44038) üzenetére


Ispy
veterán

Hát meg az anyaghasználat, a csavarok gagyik, csavarhelyek sokszor pontatlanok, egy Jonsbo U2 ilyen téren keresztbe lenyeli a metist, már a tapintása is egészen más a két háznak, kár, hogy annak meg fosch a hűtése.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44040) KaiotEch válasza #16939776 (#44031) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ez rohadt magas és érdekes a hűtése :D Fractal kiesik, mert hot-swap is követelmény, ezt elfelejtettem mondani. CFI-nek írtam, de választ nem kaptam tőlük sajnos.

(#44041) #16939776 válasza KaiotEch (#44040) üzenetére


#16939776
törölt tag

Annyit tudok tanácsolni, csak olyan szó-összetételt használj, amit angol és egyszerűsített kínai között oda-vissza hibátlanul fordul le a google translate-ben :)

(#44042) hegegabi80 válasza Ispy (#44039) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nos igen a Jonsbo az már egy másik liga. Én is mindig ezért vagyok dilemmába, Jonsbo C3 vagy Metis (mindkettő van). De a méretek miatt mindig az utóbbi győz, pedig a C3 se egy hatalmas ház, sőt. Arról nem is beszélve, hogy táp előtt alul és hátul 1-1 db 140-es ventivel lehetne szellőztetni.

(#44043) .Ishi. válasza -=MrLF=- (#44013) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az ajánlásokat, szemezgetek majd! :R

[ Szerkesztve ]

(#44044) zsoltee10 válasza Nerazim (#44018) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én mondjuk nem is értem miért kifelé fúj a metis ventije. A procin Ereboss toronyhűtő van, a ventilátor pedig a ház hátulja felől fúj a táp felé, ami meg alul tolja ki a levegőt. Így nem szívja be alul a port. :) A ház ventijét kiszedtem, nem kell az oda. :)

(#44045) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Silverstone SG13-ashoz mókolt már valaki porszűrőket? :) A ház oldalára és tetejére szeretnék tenni, mivel onnan szívja be a levegőt a videókártya és a tápegység.

(#44046) mpierre válasza .Ishi. (#44045) üzenetére


mpierre
veterán

Demciflex mágneses porszűrő. Különböző méretekben kapható. Akad ház specifikus is.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44047) .Ishi. válasza mpierre (#44046) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Köszönöm! :R

(#44048) NateDogHUN


NateDogHUN
tag

Sziasztok!

Mini-ITX konfigban gondolkodom, i7 6700k és egy 1060 gtx lenne benne.

A következő házakat néztem ki idáig:

SHARKOON CA-M 4044951016129
[link]

COUGAR QBX
[link]

Jonsbo C2 SILVER
[link]

Melyiket ajánljátok? Léghűtés elég egy ilyen házhoz? Nagyon fontos szempont lenne a halk működés.

http://www.natedog.hu

(#44049) VTom válasza NateDogHUN (#44048) üzenetére


VTom
veterán

Én ezek közül egyiket sem ajánlanám légre, főleg, ha a 6700K-t tuningolni is szeretnéd, és custom 1060 megy bele.
Thermaltake Core V1, vagy Raijintek Metis Plus.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#44050) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Ismét egy kérdés. :DDD A HTPC-mhez (Intel i3-4170, ASRock H81M-ITX, Kingston 8GB DDR3 1333Mhz, Gigabyte RX560 OC 2GB, Silverstone SG13, Corsair VX450) még egy pár hónapja vettem egy új procit (G3258-ről váltottam egy deliddelt i3-4170-re), elfogott a gépszíj és pár hét után vettem rá egy ID Cooling IS-50-est.

A gond csak az, hogy mintha a gyári hűtő jobban hűtötte volna a procit, mint az IS-50-es. Pontosabban olyan, mintha az elején még jól menne a hűtés (idle-ban 30 fok körül, játékoknál 60-65 fok körül), de aztán ahogy használom a gépet, ezek az értékek eléggé megváltoznak (idle olyan 45-55 fok körüli lesz, Rocket League közben, amikor a proci mondjuk 50% körüli kihasználtságon van, 75-85 fok körül).

Pont ma pasztáztam újra (MX-4-gyel), de egy jó fél óra után megint kialakul ez a helyzet. Komolyan mondom, mintha a gyári hűtő nem csinált volna ilyet. Pasztából szerintem eleget tettem rá (borsószem középre, meg kis X), akkor meg mi lehet a gond? Próbáltam a BIOS-ban profilt váltani Silentről Standardra, de így sem változott a helyzet. Gondoltam esetleg arra is, hogy a videókártya a ludas, de egy alulfeszelt, tápcsati nélküli RX560-ról van szó, és az nem megy 62 fok fölé.

Merre tudnék elindulni szerintetek ezzel kapcsolatban?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.