Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) hegegabi80 válasza Pgraph (#46000) üzenetére


hegegabi80
addikt

Pontosan ezt a házat akartam én is írni. Sőt még a sharkoon CA-I vagy CA-M is elég kicsi itx és matx, és azoknak is hasonló az elrendezése, sőt felül van egy venti szellőzésnek.
Amúgy meg nem sok értelmét látom a plexi oldallapnak ez esetben, mert úgy is betakarja az egészet az ATX táp, talán esetleg sfx táppal oké, de azt is egész fentre tolva.

Nekem a K77 tetszik a legjobban, pont ezt az elrendezést említettem előtte. Bár jó lenne, ha pl pár centivel magasabb lenne hátúl 3 slot hellyel, és akkor abba is mehetne matx lap.

Jut eszembe ez a linkelt oldal mennyire megbízható? lehet ilyenekről rendelni vagy felejtős? Azért nekem nem túl bizalom gerjesztő.

[ Szerkesztve ]

(#46002) cinemazealot válasza Pete55555 (#45999) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az ITX lapok egyébként törvényszerűen kevesebbet fogyasztanak a chipset szerint azonos kialakítású, de mATX márka társuknál? Mármint ha azonos perifériákkal szereljük fel őket?

(#46003) HookR


HookR
addikt

SuperO Compact Workstation - gdm.or.jp

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46004) Pete55555 válasza cinemazealot (#46002) üzenetére


Pete55555
addikt

Miért fogyasztanának kevesebbet? Nem olvastam vagy tapasztaltam még ilyen téren, de nem látom az okot, hogy kevesebbet fogyasszon.

...Szeretem leracsniztatni...

(#46005) cinemazealot válasza Pete55555 (#46004) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez csak egy kósza feltételezés volt részemről, mert hogy az ITX lapok kisebbek, némelyik DC táppal van ellátva, így talán a gyártó is mobil(abb), de legalábbis könnyebben mozgatható konfig alapjául szánhatja... nemtom, csak eszembe jutott. :B De ha nem, az megnyugtató, mert a kisebb mATX lapok csak picivel nagyobbak az ITX-nél, viszont olcsóbban megkaphatók.

(#46006) Pgraph válasza cinemazealot (#46005) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Mivel minden fűtő alkatrész, chip kisebb helyre van összezsúfolva, az ITX lapok jobban is melegednek a mATX vagy ATX lapokhoz képest.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#46007) hegegabi80 válasza cinemazealot (#46005) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerintem az olyan kis mini gépek pl. nuc., vagy a Zotac-nak kis mini gépjei, amiben egyedi alaplapok vannak, talán azoknál van kevesebb fogyasztás, de oda olyan kiegészítők is mennek.

Amúgy csak pár centivel kellene megnövelni a kicsi mitx házak méretét, és máris elférne benne a legtöbb kisebb matx-es lap is. És akkor nem kellene olyan bazi nagy matx házakat készíteni, meg vízhűtéshez stb. Jó aláírom legyen olyan is, de nem mindenki akar olyat.

(#46008) HookR


HookR
addikt

Jonsbo T8 hivatalos oldal - [Link] / sohu.com
- 160 x 242 x 218 mm (8,44l)
- 2 éve Jonsbo TU néven már felbukkant. Azóta apró finomításokon esett át, ahogy látom.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46009) #16939776 válasza cinemazealot (#46002) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez nem törvényszerű dolog. Ha optimálisabb PCB dizájnt tudnak tervezni*, ami az alkatrészek működésére is kihatással van, akkor lehet alacsonyabb fogyasztása ugyan annak a kupac alkatrésznek.

*Kevesebb és rövidebb jel és tápvezetékeket használ az ITX kivitel, 6-8 rétegű PCB-t kénytelenek tervezni, köztes árnyékolással és jóval körültekintőbben vezetni a vezetékeket, ami a különböző vezetékek egymásra hatását hivatott csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

(#46010) AxBattler válasza HookR (#46008) üzenetére


AxBattler
félisten

No, ez már tetszik, és az U1 Plus árából kiindulva nem kell majd széttörni a malacperselyt. Külön tetszik, hogy az alsó és fölső rácsokon kívül nincs más nyílás, így a légáram teljesen egyértelmű.

Csak azt nem értem, miért nem csinálták meg legalább 3 PCIE slot-osra? Az új, ITX méretű RTX GeForce-ok sok esetben igénylik ezt a szélességet, illetve szükség szerint alulra is mehetne így egy 140mm-es ventilátor.

Már látom magam előtt, hogy az elvetemültebbje 30mm-es, rezgéscsillapítós HiFi lábakat fog az aljára moddolni, a vázon kívülre meg mehet a második nagyventi... ;]
Hopsz, ez nem is rossz ötlet!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#46011) #16939776 válasza AxBattler (#46010) üzenetére


#16939776
törölt tag

A VGA-t kell 8mm-es csigafúróval perforálni, hogy az alaplap felső síkján ne nullázza a légáramot. :DDD

(#46012) hegegabi80 válasza AxBattler (#46010) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen ez nekem is tetszik, és én is pont a 3 slotot hiányolom.
Na meg az üveg vagy plexi az oldalára lényeges, a gép 2/3 beteríti a táp.

(#46013) Rick4 válasza viperabácsi (#45949) üzenetére


Rick4
félisten

Vettem egy Chieftec itx házat, abba befért egy 12es venti a procihűtő ventije helyett, az mindenre fújja a friss levegőt, és mellette halk is, másrészt házban egy 250-es táp van, nincs feszkóban hiány, az FPU teszt is gyönyörűen lefut, nincs restart, minden probléma letudva, az SSD hőfok gond szintén megoldva, az 1200Ft-os hűtőborda felkerült, SSD-t tesztelve, kergetve is max 60°C, szóval minden király, köszönöm a jótanácsokat.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#46014) Mercutio_ válasza Rick4 (#46013) üzenetére


Mercutio_
félisten

És melyik házat, ha nem titok :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46015) Mercutio_ válasza hegegabi80 (#46007) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jól tudom AM4 matx lapból nem nagyon van normál állapotban rövidebb és megfelelő elrendezésű:(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46016) Mercutio_ válasza HookR (#46008) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jópofa, vajon az üveglap helyett lehet (akár külön) rendelni hozzá porszűrős oldallapot? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46017) HookR


HookR
addikt

Az A4-SFX láz tünetei immáron Cemo-terápiával is enyhíthetők.

=========================================

Cemo A4 - banggood.com / aliexpress.com / youtube1 / youtube2
- 350 x 158 x 268 mm (14,82)
- DAN A4-SFX klón
- ATX táp

=========================================

Jonsbo T8 - aliexpress.com

=========================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46018) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#46015) üzenetére


Mercutio_
félisten

állapotban = méretnél (prediktív :O )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46019) Pista0001 válasza HookR (#46017) üzenetére


Pista0001
addikt

:P :P :P

(#46020) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Urak, nincs valakinél egy felesleges IS-40 ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46021) HookR válasza Pista0001 (#46019) üzenetére


HookR
addikt

Ez magyar fordításban annyit tesz, hogy: megspóroltunk neked $128-t. ;]

(#46020) Mercutio_: Most, hogy kérded, ráeszméltem, hogy van egy Scythe Kozuti és egy Xigmatek Praeton is a szekrényben. :)

===========================================

Szemrevaló házak a Zeaginal égisze alatt - google / jd.com / chinahao.com
Csak sajnos nem találok kisebb, Mini-ITX-hez igazított változatot.

===========================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46022) Rick4 válasza Mercutio_ (#46014) üzenetére


Rick4
félisten

Katt a nevemre, ott van minden. ;)

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#46023) hegegabi80 válasza Mercutio_ (#46015) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen jól tudod. Emiatt nem is váltottam AMD-re, mert a mitx lapok drágábbak mint intel és a matx lapok is nagyobbak.

(#46024) Pgraph válasza hegegabi80 (#46023) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Ezzel a Gigabyte-tal már esetleg lehet okoskodni valamit pl. Jonsbo C2 fronton.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#46025) viperabácsi válasza hegegabi80 (#46023) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ha meglesed az értelmes Inteles ITX deszkák nem olcsóbbak az AMD-sek től.
AMD
INTEL

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46026) mpierre válasza HookR (#46017) üzenetére


mpierre
veterán

Ez a Cemo A4 pontosan azt tudja - minimális átalakítással - ami nekem kéne. Hajjaj... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46027) profi


profi
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Külső tápegységet keresek a gépemhez. Írtam a tápos topicba, de még nem kaptam választ. Ugyan nem itx gépem van, de Ti talán jobban tudtok segíteni, mert Nektek több tapasztalatotok van ilyen téren. Erre kérnék szépen javaslatot, ha van valakinek ötlete.
Előre is köszönöm :R

(#46028) Rick4 válasza profi (#46027) üzenetére


Rick4
félisten

Szia!

Amennyiben az alaplapod marad, nem fogod tudni itx házba pakolni, a nagyobban meg elfér egy rendes tápegység. A kinézett adapter se jó, neked, a paneltáp bemenetére nem 19.5V kell, hanem 12V.

Pont pár napja nézegettem én is ezeket a dolgokat, itx méretű Asrock H110M + i7-6700-ról váltottam itx méretű Asrock H370M + i7-8700-ra, mindkét proci 65W TDP, de kissé mellényúltam, mert amíg a régi lap + proci kombó elvolt a 120W-os paneltáppal és a 75W-os adapterrel, és minden teszt simán futott, addig az új lap és proci többet kért, és egyes teszteknél restart volt, de nekem 120W körül kellett, 200W-tal már vidáman elvagyok, nincs VGA, csak a prociban lévő.

Több megoldás volt adott, gondolatban elkalandoztam, létezik 200W-os paneltáp, és 200W-os xbox tápegység, találtam a kettőt 13K-ért, mondom ez jó is lesz, de végül alaposan szétnézve meglett a tuti, egy vadiúj chieftec itx házat vettem, amiben benne van a 250W-ot tápegység, mindezt 20500Ft-ért.

Ha lapot cserélsz, bele fog menni az egész kisebb házba, ha mindenképp paneltápban gondolkodsz, a kinézett az adatai alapján jó lesz, de ki tudja, milyen minőséget képvisel ez valójában, nem tűnik márkás cuccnak. Az adapterre is van megoldás, pl egy ilyen adapter tökéletes lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#46029) hegegabi80 válasza viperabácsi (#46025) üzenetére


hegegabi80
addikt

Attól függ, kinek milyen itx lap kell. Az adatlapomon lévőt apróról vettem 20K-ért garival. AMD-nél meg kb 36K lett volna ez a szint. Na de mindegy is, ez van. Majd legközelebb talán kipróbálom az AMD-t, egy darabig még ez az intel bőven megteszi nekem.

(#46024) Pgraph: Na persze a C2-ben igen, de metisbe már nem fér be, oda csak a 17,4x22,6-os inteles matx lapok férnek be atx táppal.

[ Szerkesztve ]

(#46030) profi válasza Rick4 (#46028) üzenetére


profi
aktív tag

Szia!

És ha egy ilyet vennék és hozzá egy 330W ac adaptert?
Ilyen ac adaptert én is találtam. Alaplapot nem feltétlenül szeretném cserélni, csak ha nagyon muszáj. Az is lehet, hogy csak a házat cserélem, mondjuk egy Jonsbo C2-re.

[ Szerkesztve ]

(#46031) Rick4 válasza profi (#46030) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem a lapod egy sima Micro ATX méretszabvány; 24.4cm x 21.5cm méret, ennek megfelelő házat kell keresned, a kinézett Jonsbo is pont jó neki. Viszont abban ott az ATX méretű táp helye, a hátulján a bazinagy lyuk, amivel nem igazán tudsz majd mit kezdeni, célszerű oda venni egy jó tápot, összedugni, és elfelejteni a paneltáp témát.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#46032) #16939776 válasza profi (#46030) üzenetére


#16939776
törölt tag

Rick4 kollégának sajnos igaza van, biztonságosabb egy jó minőségű magas hatásfokú ATX tápra támaszkodni, mint egy beburkolt külső AC-DC-ben főzni a kondenzátorokat.
A delta táp amúgy jó kiinduló pont, van belőle nem notebook töltő kivitelű, vastagabb, 4 vezetékes kivitel is.
Amit kinéztél DC-DC-t azon is szimpatikus, minőségi alkatrészek vannak, a kábelkorbács már közepes minőségűnek tűnik. Ha mégis belevágsz a paneltápos projektbe, ezek szerintem már vállalható minőséget képviselnek.

(#46033) profi válasza Rick4 (#46031) üzenetére


profi
aktív tag

OK, ez tiszta. A Jonsbo C2 csak egy példa volt. Ott leginkább azért gondoltam erre, hogy legyen normális szellőzés a házban. Amúgy a Jonsbo V4 jobban tetszik, de az 2x annyiba kerül és elég ritka.

(#46032) Duracellm...: Értem és nagyon sajnálom, Azt hittem, végre találtam egy jobb minőségű dc-dc-t. Ac ac adaőpterből van gyári Dell is, nyilván drágábban. Tudom a HDPLEX 400W lenne a legjobb, de nem sűrűn lehet kapni, meg iszonyat drága is. Még ez a kit sem lehet rossz, de ez szerintem max az integrált vga-hoz lenne elég. Vagy rosszul gondolom?

(#46034) #16939776 válasza profi (#46033) üzenetére


#16939776
törölt tag

A 160XT manuálja 8A max. és 15A peak áramot ír a kapcsolt 12V-os körre, ami 96W és 180W-nak felel meg.
VGA-val együtt már valóban nem ideális.
Meg kellene mérni a géped fogyasztását, de ex-has 12V-on 180W folyamatos, 250W csúcs képességgel biztonsággal elégnek kellene lennie a táplálásnak. A 400-as HD plex 420/600W-ra képes megfeleselő mennyiségű külső táppal, jóval több ez mint elég, persze ha nem tervezed tovább bővíteni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#46035) profi válasza #16939776 (#46034) üzenetére


profi
aktív tag

Köszönöm az infót. Mérni sajnos nem tudom ,mert nincs hozzá eszközöm.
Ez még jó dc-dc lenne szerintem, de ehhez is kell egy jó minőségű ac adapter.
mITX méretű házból most mik a legkisebbek, amik elérhető áron vannak (nem több 10e Ft) és közepes méretű vga elfér bennük (kb 203mm)?

(#46036) #16939776 válasza profi (#46035) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez nem egy komoly dolog, sokkal inkább az amit a (#46030)-ban linkeltél.
Itt [link] mATX méretű az alaplap szerepel ezt cseréled mITX-re?

(#46037) Rick4 válasza #16939776 (#46036) üzenetére


Rick4
félisten

Azt írta, nem cserélne lapot, ez alapján javasoltam azt, hogy a jelenlegi lapnak megfelelő házakban amúgyis lesz atx tápegységnek hely, válasszon atx tápegységes házat, és ne kergesse a paneltápot.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#46038) HookR


HookR
addikt

Ha már szóba került az AC adapter témakör...

=========================================

FSP330 AJAN3 hivatalos oldal - [link]
- 19,5V / 330W

=========================================

FSP180-AJAN3 hivatalos oldal - [link]
- 19,5V / 180W

=========================================

FSP180-AHAN3 hivatalos oldal - [link]
- 12V / 180W

=========================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46039) profi válasza #16939776 (#46036) üzenetére


profi
aktív tag

OK, vettem.
Igen, ezt cserélném mITX-re, amennyiben találok egy olyan házat, ami nagyon tetszik (feltéve, hogy elég kicsi és vga is belefér). Azok tetszenek, amik nem túl magasak. Mostanában főleg a téglalap alakúak jöbbek be, esetleg a kocka is. Nem feltétlenül cserélném le, csak ha nagyon megtetszik valami. Ehhez keresek most ötleteket.
Köszönöm :R

(#46038) HookR: Az első tetszik, csak nem találtam egy helyet sem, ahol meg tudom venni. Érdekes ez a csatlakozó. Ehhez lehet kapni valami átalakítót?

[ Szerkesztve ]

(#46040) soneec


soneec
tag

Sziasztok!

Hétvégén megtörtént az új itx lap beüzemelése (Asus z390i) viszont egy elég furcsa dologgal találkoztam.
A power sw és a reset sw csatlakozásások forditottan müködnek

A reset sw csatlakozással kapcsolodik be a gép illetve a hdd led egyfolytában világit .

Van valami ötlet hogy ez mitöl lehet? :F

(#46041) dugo_ válasza soneec (#46040) üzenetére


dugo_
veterán

Nem teljesen értem a kérdést. A tüntet alapján rosszul kötöttél be mindent. Az on/off ment a resetre, a hdd led pedig a power led-re. Tedd a helyére ezeket.

(#46042) HookR válasza profi (#46039) üzenetére


HookR
addikt

"Érdekes ez a csatlakozó. Ehhez lehet kapni valami átalakítót?"

Ilyenre gondolsz? 4pin miniDIN -> miniFIT-JR adapter

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46043) soneec válasza dugo_ (#46041) üzenetére


soneec
tag

Nem azzal van a baj mivel a laphoz kaptam egy panel kábelt amit csak egyféle képpen lehet csak rádugni a lapra illetve a kábel másik vége cimezve van. Ezért is fura nekem mivel a power kabelre csatlakozva nem kapcsol be a gép viszont a reseten igen.

A power és a hdd led is be van kötve és mind a kettö világit folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#46044) Speed® válasza soneec (#46043) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hagyd ki ezt a csatit és kösd direktben a lapra. Vagy hozd helyre ebben az összecserélt pineket, ha ragaszkodsz hozzá.

(#46045) #16939776 válasza soneec (#46040) üzenetére


#16939776
törölt tag

Erre azt javasolnám, hogy csak egyesével dugd a helyére a dolgokat, és minden egyes lépésnél ellenőrizd le az éppen csatlakoztatott és eddig csatlakoztatott dolog, dolgok működését is.
Ha nincs, nem keletkezik hiba, haladj tovább, ebben a sorrendben haladva: Power gomb, Reset gomb, hdd led, power led.
Ha valamelyik led egyáltalán nem, vagy éppen folyamatosan világítana, annak meg kell fordítani a polaritását.

Szerintem valamelyik led lába rossz helyre van dugva, erre utal a folyamatos fény, és oda is folyik áram, ahova nem kellene, amitől megbolondul a lap.

Jó lenne tudni, hogy már egyszer kipróbált pc-házról van szó, vagy az is új?

[ Szerkesztve ]

(#46046) soneec válasza Speed® (#46044) üzenetére


soneec
tag

Megtörtént mostmár mindenjó. :)

Duracellm... : A kábel volt a ludas , de most azzal nem foglalkozok, majd ha lesz egy kis idöm kijavitom.

A házzal kapcsolatban biztos voltam hogy nincs probléma mert az elözö konfiggal tökéletesen ment. :)

Viszont ilyennel még nem találkoztam

(#46047) #16939776 válasza soneec (#46046) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha a két végén stimmelnek a színek, óvatosan meghúzogatnám a kábeleket a csőben, lehet hogy a végeinél, a zsugorcsővezésnél túlmelegítették és összeolvadtak a szigetelések, zárlatos lett.

(#46048) profi válasza HookR (#46042) üzenetére


profi
aktív tag

Nem egészen, hanem sima kerekre, mint amilyen általában lenni szokott a notebook töltőknek.
Láttam, hogy Te már csináltál külső tápos gépet. Van esetleg ötleted, hogy melyik lenne jó nekem? Vagy inkább tényleg ne erőltessem ezt a dolgot, mint ahogy a többiek is írták (és keressek egy kisebb házat, amibe atx/sfx/tfx/flex atx táp elfér)?

(#46049) HookR válasza profi (#46048) üzenetére


HookR
addikt

Jó minőségű, ajánlható alkatrészekkel drágább és bonyolultabb a külső tápos megoldás, ha dVGA-t is akarsz. Szabványos táppal egyszerűbb lesz az életed. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46050) Rick4 válasza profi (#46048) üzenetére


Rick4
félisten

Amennyiben nem az ITX- lap- dVGA nélküliségben gondolkodsz, hanem mictoATX + dVGA vonalon, a kocka- tégla forma lesz akkora, hogy egy rendes combos táp el fog benne férni, ez egy ziccer, kár kihagyni. És mint ilyen, ésszerűségi elven továbbmenve felesleges a házban elhelyezhető táp helyett külső táppal vergődni, ráadásul amennyiben van helye a tápnak a házban, a hátsó részén ott lesz egy lyuk, azzal mit csinálsz majd, ha külső táposra alakítod? Nem csak árban lesz több, ( a mostani chieftec házamat 21 ezresért vettem, benne a chiestec táp, aminek a külön ára 10 ezres) de értelme se lett volna kb ugyanennyiért csak a tápot kergetnem, és nekem még dVGA-m sincs, csak egy erős procim.

Hidd el, nem viccből mondom, hogy keress belső tápos gépet, túl vagyok már pár év ház- keresgélés, méricskélés, számolgatás után azon, hogy mégis melyik lenne a jó.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.