Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) viperabácsi válasza zed1983 (#53000) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ott már nem az i3 10105f a kevés ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53002) Graphics válasza viperabácsi (#53001) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

4 mag 8 szállal? Egy előző széria i5-i7-es szintjén mozog. Nem gondolnám ,hogy az kevés lenne.

Inkább a 3060 tud annyit.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53003) PROTRON válasza Graphics (#53002) üzenetére


PROTRON
addikt

A 9400-al van pariban, mert erőből értsd magasabb mHzből behozza. De azért i7---khmm....

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#53004) Graphics válasza PROTRON (#53003) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Úgy értettem, csak nem úgy írtam, hogy kb. egy i7-7700-as szintjén mozog. :R
Az utána lévőből meg az i5-ösökkel.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53005) Grave_444


Grave_444
nagyúr

A4 Open Air Case az aprón. ;)
Mi sajnos nem tudtunk megegyezni.

(#53006) viperabácsi válasza Grave_444 (#53005) üzenetére


viperabácsi
addikt

Azért egy hajlított alu lemezért elég erős nem ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53007) Graphics válasza viperabácsi (#53006) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az új árát nézd meg :)

Az, hogy mennyibe kerül, az mindegy, ha van rá vevő, megveszik.

Tény, hogy ez laikusként egy egyszerű lemez... Sose a termékkel van gond, mert azt általában "mindenki meg tudná csinálni" ... de javarészt sosem készülnek el a gondolatok.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53008) viperabácsi válasza Graphics (#53007) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen láttam RABLÁS ! Van itt a fórumon aki lemásolta és készített egyet . Töredékébe került.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53009) Grave_444 válasza viperabácsi (#53006) üzenetére


Grave_444
nagyúr

De igen, pont ezért nem vettem meg ennyiért.
Másik topikban lenne valaki, aki tud gyártani ilyesmit, de az is 40-50k lenne.

(#53010) viperabácsi válasza Grave_444 (#53009) üzenetére


viperabácsi
addikt

Linket dobnál a másik topikhoz / felhasználóhoz ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53011) Graphics válasza viperabácsi (#53010) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

40-50-ért már jó? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53012) viperabácsi válasza Graphics (#53011) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem csak beszélnék az illetővel ! Ettől lényegesen szebb tübb munkát tartalmazó házak is töredékébe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53013) Crabface válasza Grave_444 (#53005) üzenetére


Crabface
senior tag

Ebből az eredeti sem kerül ennyibe...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#53014) Graphics válasza Crabface (#53013) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én 400$-nál olcsóbban nem találtam.

Dobsz egy linket? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53015) hszilard666 válasza Grave_444 (#53005) üzenetére


hszilard666
veterán

Dzsíz, szerintem még fele ennyiért sem venném meg. Szép, meg minden, de nagyon lehúzásnak érzem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#53016) Crabface válasza Graphics (#53014) üzenetére


Crabface
senior tag

Tessék: [link]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#53017) dugo_ válasza Crabface (#53016) üzenetére


dugo_
veterán

Ez kb. 110ezer lesz, mire ideér a posta+vámköltség miatt.
Aluból 120ezres ajánlatot kaptam anno, szénacélból (mint az eredeti) kijött 25k alatt, amiból 15k volt a vágás, hajlítás, hegesztés, a többi posta, festés, fusiban menetelés.

(#53018) Crabface válasza dugo_ (#53017) üzenetére


Crabface
senior tag

Aztértem, hogy a végén sok lesz... DE a klónt többér árulni alin, mint az eredetit...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#53019) Rick4 válasza dugo_ (#53017) üzenetére


Rick4
félisten

Van erről méretezés? Ismerősnek olyan cége van, ahol hasonlókat csinálnak, bkv buszokat újítanak fel, 60 éves ghost busters kombi cadillacet pítenek újra a nulláról, ahol nem létező elemeket is legyártanak hozzá, hátha meg tudják csinálni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53020) dugo_ válasza Crabface (#53018) üzenetére


dugo_
veterán

Mert az Alin alumínium van fent, kétszeres szorzó alapanyagban, a több kivágás miatt a lézervágásnak is több lehet a gépideje, illetve ilyen vastagságnál és hajlítási sugárnál nem triviális repedés nélkül hajlítani az alut.

(#53021) Crabface válasza Rick4 (#53019) üzenetére


Crabface
senior tag

Ha ebből lesz valami, akkor az egy új fejezet lenne sok embernél az open-frame kategóriában...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#53022) dugo_ válasza Rick4 (#53019) üzenetére


dugo_
veterán

Van, de ahhoz sokat ültem a modellek, rajzok, szabványok felett, hogy lepasszoljam másnak maszek tömeggyártáshoz.

(#53023) Graphics válasza dugo_ (#53022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van az a pénz :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53024) imibogyo válasza Grave_444 (#53009) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez a baj az egyedi házakkal. Én baromi sok házat készítettem régebben bérbe, de én sem tudnám durván 60.000 Ft-nál olcsóbban megcsinálni és akkor ez még baromi olcsó lenne egy egyedi ház esetében. Ez simán 2-4 napos munka festéssel együtt (ami már segédmunkás bérrel számolva is csak munkadíjban legalább 24-48.000 Ft és akkor még hol az alapanyag, festék, kopó eszközök és egyebek költségek)...

És már bocsánat én (sem...) azért dolgozok és ölök sok százezer Ft-ot a műhelyembe, hogy segédmunkás bérért, vagy pláne az alatt dolgozzak. Bárki más sem fog napi 2-5.000 Ft-ért kint lenni a műhelyben 8-10 órát és járatni a gépeit, fűtést, a világítást... Ezért is hagytam abba az egyedi házak készítését, mert senki sem akarta megfizetni, de mindenki "bolti minőséget" várt el bagóért...

Ha készítene az ember 100-500 darab ilyen házat, akkor simán le lehet vinni az árat, akár mondjuk hasra-ütve 20-30.000 Ft-ra is még bérmunkával is (egész táblás plazmázás, egy lemezből 2-5 ház kihozása nesting-el stb., stb.), de amíg csak egyet készítesz, addig bizony húzós lesz és egy darab pl. kivágásánál bizony máshogy fog a plazmás ceruzája is, mint mondjuk 100-1000 darabnál... :K

Alin-is van fenn ilyen ház, ugyanannyiért, mint az aprón. De akkor már inkább az itthonit venném, mert arra legalább nem kellene 30-60 napot várnom. Persze én leginkább sehogy sem veszem meg... :B

(#53025) Rick4 válasza imibogyo (#53024) üzenetére


Rick4
félisten

Már megvan minden, a társ cégnél az árajánlat összeállítása is folyik az adatok alapján...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53026) imibogyo válasza Rick4 (#53025) üzenetére


imibogyo
veterán

Kíváncsi leszek a végösszegre. Bár említetted, hogy nem tisztán piaci alapon megy majd a dolog, de azért kíváncsi vagyok... :K

(#53027) Grave_444 válasza imibogyo (#53024) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Persze ez teljesen érthető.

Neki is a vám+szállítás miatt lett ennyi, különben kb 200 dollár Aliexpressen is.

viperabácsi

A srác szerintem korrekt és nem övé a géppark. [link]
Ez a munka alapján simán elkészíthető ITX-ben is. :) ATX táp nekem nagy előny lenne.

[ Szerkesztve ]

(#53028) Rick4 válasza imibogyo (#53026) üzenetére


Rick4
félisten

A kapcsolt vállalkozásoknál (azonos, vagy részben átfedés a tulajdonosi vagy döntési jogkörrel rendelkező, ott vezető pozícióban dolgozó személyek között) nincs olyan lehetőség, hogy te az egyik cégeddel megcsinálod, majd azt féláron adod a másiknak, így befolyásolod a dolgokat, játszol a társasági adóalappal, mert elővesznek... Piaci áron kell tolni, tehát nem lehet beszer ár, nettó bekerülési költség, és minden egyéb alatt adni- venni a cuccokat az asszony cégének, mert faroklevágás lesz. :D Illetve lehet, de nem jó ilyenbe bonyolódni...

Na de mindegy is, nem is az árazásra, hanem a várható sebességre, az ismert munkára, és a másik cégénél a feladatra vonatkozó prioritásra vonatkozott volna, tulajdonképp ezen felül semmi jelentősége sincs.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53029) imibogyo válasza Rick4 (#53028) üzenetére


imibogyo
veterán

Ezt értem. Csak nekem "az ismerősnek olyan cége van" szövegből nem az jött le, hogy full legálban akarjátok/kell tolni a dolgot... :DDD

(#53030) Rick4 válasza imibogyo (#53029) üzenetére


Rick4
félisten

Társ céget írtam, és lhet, hogy nem jött le, de full legálban akarjuk nyomni, már rég nem érünk rá trükközni bármivel is. Ha nem megy full legálban, ma már kár erőlködni bármivel is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53031) Ant@


Ant@
senior tag

Üdv Urak! Bár már kezdem feladni, de itt hátha tud nekem valaki segíteni. Szeretnék egy kis ITX házat amibe belefér egy SSD és egy 41 mm-es procihűtő ami fölött lehetőleg van valami rés. Egy 60W-os paneltáp bőven elég lenne az egészet meghajtani. Akárhogy erőlködök nem bírok ilyet találni. Minden ilyen kis kuckóban a proci fölött van az SSD tartó tálca, ami miatt egyrészt nem fér be hűtő meg légáramlás szempontjából sem a legideálisabb. Eddig még a legéletképesebb alternatíva az In Win Chopin de igazából semmi szükségem 150W-os ventis tápra meg szálcsiszolt designra. Szeretném kb fele ennyiből megoldani. Felőlem ronda is lehet csak beleférjen aminek bele kell.

(#53032) AxBattler


AxBattler
félisten

Igaz lehet, hogy a FlexGURU tápok terhelés alatt is tartják a 20-25dB-es zajszennyezést, kb. 90%-os hatékonyság mellett? :Y

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53033) Rick4 válasza Ant@ (#53031) üzenetére


Rick4
félisten

Lc power házakat nézted már? Nekem sok sok éve vannak ilyenek, egyikkel se volt gond soha.
Ilyenem is volt, szerintem ez els körben inkább passzív cuccokra jó, de nekem volt benne i7-6700 is, ott kivágtam flexszel a procihűtő fölötti részt, hibátlan lett. [link]
Ott még látszik épp, hogy nincs a rács alatt lemez, csak a hűtő, és az is látható, milyen kicsi a ház, amúgy iszonyat masszív volt, sajnálom, de a mostani cuccaim már nem férnek bele:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53034) Ant@ válasza Rick4 (#53033) üzenetére


Ant@
senior tag

Aha. Végül is a mostanin is kellett kicsit reszelgetni, hogy beférjen a ház hűtő venti. Kösz a tippet. :R

(#53035) Rick4 válasza Ant@ (#53034) üzenetére


Rick4
félisten

Itt a gyári intel hűtő épp befért alá, ebőlb már a max elérhető hűtő magasságot elő lehet keresni a netről, csak a fele nyílást elfoglalta, flexszel meg 3 perces meló volt szabad utat biztosítani.
Amúgy ha annyira reszelnéd, elég egy kis műanyag tartót felragasztnai a fedlap belső felére, és akkor a komplett lemezt ki lehet venni. PL egy ilyen tökéletes: [link] Sőt, a lemezt kivéve szerintem akár egy 3.5"-os nagy vinyó is beférne, de ehez már méricskélni kellene.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53036) HookR válasza Ant@ (#53031) üzenetére


HookR
addikt

Olcsóbbnak éppen nem olcsóbb, de esetleg Antec ISK110 VESA-U3 (Max CPU cooler height: 40 mm).

Bár nem Mini-ITX, szerintem érdemes fontolóra venni az ASRock DeskMini X300-at is (Ház + táp + Mini-STX alaplap egyben / Max CPU cooler height: 46 mm).

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#53037) Seep válasza Ant@ (#53031) üzenetére


Seep
senior tag

m.2 ssd nem jatszik?

(#53038) Ant@ válasza Rick4 (#53035) üzenetére


Ant@
senior tag

Kicsit körüljártam a dolgot. A 1350-nél az a baj, hogy nálam középen van a proci, a hűtő 8x8 cm ezért egyik rekesz sem maradna épen ha szeletelni kezdenék. A 1340 lenne legjobb méretben de ott mindenképpen belelóg a tálca. A 1360-nál nem kellene egyáltalán vagdosni, szóval ez akár is jó lehet csak kicsit nagyobb az eredeti elképzelésnél. Meg azon is gondolkodtam, hogy nem is rögzítem az SSD-t csak berakom valahova a házba aztán kész. :DDD

@HookR

Az Antecet én is néztem. Jó lenne csak ezt az árat enyhén túlzásnak érzem. Ennyiért már inkább megveszem az In Win Chopint. Az Asrock sem rossz. A jelenlegi tapasztalatokból kiindulva a következő valószínűleg már valami ilyen lesz. :K

@Seep

Nem támogatja az alaplap, meg a komplett belső már megvan, csak új házat és tápot szeretnék.

(#53039) PROTRON válasza Ant@ (#53038) üzenetére


PROTRON
addikt

Nekem még ez is tettszett amikor ötletelésen voltam, én sem nagyon találtam olyat ami 65 mm-nél alacsonyabb és valódi hűtő fér be:
[link]
Azt nemtom hogy tényleg benne van-e a paneltáp.
Másik opció, de ebbe már csak 30 mm magas hűtő fér bele, tehát pl a 36 mm magas jonsbo hp-400 amit mostanában tesztelek nem biztos hogy belefér: [link]
Rengetegen az SSD-t egyszerűen kétoldalas ragasztóval felrakják a fedlap belső oldalára, csak szétszedéskor figyelni kell a kábelezés miatt.
Amúgy kereséskor azt szoktam, hogy nem a "mini-itx" kategóriára kattintok, hanem lejjebb görgetek és egyszerűen minden más típusra bekattintom a "nem"-et. Ugye amibe ATX elfér, abba mini-itx is, de ha beállítom hogy nem akarok olyat látni amibe ATX fér, akkor azokat kiveszi a listából.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#53040) hegegabi80 válasza Ant@ (#53038) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ha m.2 nem jöhet szóba, az SSD-t bárhová teheted. Nem kell azt feltétlenül a gyári tartóra, ha van egy kis hely máshol a házban mehet oda. Esetleg alaplapi tálca mögé is, ha van/lenne hely.
Álló vagy fekvő kellene? Én még a bangood-on megnézném a Cemo házakat, cseh raktárból ingyen kihozzák. Én is onnan rendeltem egy Cemo M1-et, igaz nálam tfx táp megy majd bele.

[ Szerkesztve ]

(#53041) #16939776 válasza Ant@ (#53038) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kicsit körüljártam a dolgot. A 1350-nél az a baj, hogy nálam középen van a proci...

[link]

(#53042) Ant@ válasza PROTRON (#53039) üzenetére


Ant@
senior tag

Igen őket már néztem. Ahogy látom az összes jelenlegi doboznál felül van a tálca vagy az egyik oldalon vagy a legtöbb esetben hosszában középen. Én olyat próbáltam találni ahol a front panel felőli oldalra teszik. A jelenlegi is ilyen és 23x19-es alapterületen minden kényelmesen elfér. Olyat sem találtam ahol az alaplap alá megy az SSD pedig ezt pár hosszabb távtartó csavarral szerintem viszonylag egyszerűen meg lehetne oldani. Ahogy most látom a dolog alapvetően két lehetőség közül választhatok. Vagy megbarátkozok vele, hogy nem lesz új házam vagy keresek valami alternatív megoldást az SSD elhelyezésére. 40 ezret nem akarok elkölteni erre a projektre mert kicsit drágábban már komplett gépet kapni kisebb méretben.

@hegegabi80

Igen lehet, hogy meg kéne emelni az alaplapot egy centivel és és kétoldalúval beragasztani alá az SSD-t. A bekábelezés így kicsit problémás lesz de elvileg megoldható.

Fekvő lesz. Ez egy kicsit nagy. Paneltápos megoldásban gondolkodok mert a teljes rendszer csúcsteljesítménye kb 30/35 W.

@Duracellm...

Ilyet hol lehet venni? :))

(#53043) AxBattler válasza Ant@ (#53042) üzenetére


AxBattler
félisten

Én olyat próbáltam találni ahol a front panel felőli oldalra teszik.
Ott általában a paneltáp kerül elhelyezésre az alaplapi 24pin csati miatt.

Akyga AK-730-01BZ - 7k - itt a Flex táp helyett kell kialakítanod a paneltáp helyét, ill. a 2xUSB2.0 csatival sem leszel elkényeztetve.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53044) PROTRON válasza AxBattler (#53043) üzenetére


PROTRON
addikt

Szerintem ez mar tul nagy neki. Ezert javasoltam az inter tech jx500at is, 8k hufert + panel vagy pico psu. Abban nincs is ssd tarto lap

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#53045) Ant@ válasza AxBattler (#53043) üzenetére


Ant@
senior tag

Igen pontosan, a táp meg a csati fölött van a keret. Szellőzés szempontjából ez sem a legideálisabb de legalább van hely egy kis ventinek ami némileg segít rajta. Anno eredetileg az volt az elképzelés, hogy keveset fogyasszon és mehessen 24/7-ben. A HD filmeket játssza le zökkenőmentesen de ennél több nem kell. Egy erősebb ATX tápos gépet nem szívesen járatok egyfolytában már csak a rengeteg venti miatt is. Barkács dolgokban kifejezetten béna vagyok. Szóval mielőtt bárminek nekiállnék előbb próbálom megkeresni a "legfájdalommentesebb" megoldást, de lehet mégis meg kellene tartanom a tápot azzal bővülnének a lehetőségek csak annyira már nem bízok benne mert már több mint 8 éves és elég sokat ment.

@PROTRON

Ott is van keret ha megnézed a gyártó oldalán. Két sarok közül választhatsz hova csavarozod. Lehet pont elférne de nagyon necces. Valszeg pont hozzáérne a procihűtő tetejéhez a felesleges negyedik kis rögzítő fülecske. Meg az ár alapján ehhez biztos nem jár táp.

(#53046) Rick4 válasza Ant@ (#53042) üzenetére


Rick4
félisten

Itt nem lesz gondod a ventihűtő fölötti réccsal, ugyanis mindnenhol rács van. :D Szerintem méretben is tuti, egy picopsu és egy adapter ki is maxolja a szükséges energiaigényt. A minőség nem hiszem, hogy kérdéses...
[link]

A keretet be se raknám, hanem menne fel ragasztva az ssd.
Amúgy itt pl csak be van llítva az SSD, körbetekerve rajta a sata kábel, és rá van tolva a teteje, hibátlanul működik minden. Faraghattam volna neki kontzolt, becsavarozós fület, bármit, mehetett volna a tetejére kétoldalassal is, de rátoltam a fedelet, és kész volt. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53047) Ant@ válasza Rick4 (#53046) üzenetére


Ant@
senior tag

Egyenlőre négy jelölt maradt. Ez, az LC-1360mi a JX-500 és a Akyga AK-100. Az LC Power ronda és nagy cserébe olcsó és nem kell vele mókolni. A másik háromnál kell kezdeni valamit az SSD-vel + az Inter-Technél marad a régi táp.

mod: :D Lehet nálam is ez lesz

[ Szerkesztve ]

(#53048) Rick4 válasza Ant@ (#53047) üzenetére


Rick4
félisten

Bevenném ötödiknek az előbb linkelt chieftecet is. :D De csak hogy ne legyen könnyebb a választás. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53049) AxBattler válasza Ant@ (#53047) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk nem ártott volna elhintened, hogy melyik alaplapról van szó, így csak vaktában lődözünk... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53050) PROTRON válasza Ant@ (#53045) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaja, én is jobban megnéztem.
Flexel egy mozzanat akkorára levágni azt a keretet hogy ne legyen útban, de egyébként meg 45 mm magas hűtőt ír a gyártó, szal lehet egyáltalán nem ütközne a tényleges konfigod esetén.
A paneltápot nem írja az alktrészek között ami mondjuk tényleg megdobja a költséget.
Az általam meg a kolléga által is említett IX-01B-nek ez a tápegységgel szerelt változata:
24k-ért, de máshol lehet olcsóbb : [link]
Meg nem csak az alaplap, a procihűtő is sokat segít az ötletelésben. ;)

Amúgy egy ilyen paraméterű géphez egy 9k hufos noname pico psu is elég, HA-ról meg tudsz szerezni hozzávaló ( A DC fejet jól kérdezd le előre) külső táp 2-6k huf között.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.