Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Pete55555 válasza erik365 (#46999) üzenetére


Pete55555
addikt

570 helyett inkább 1650-et vennék. Feleannyit fogyaszt/melegszik, teljesítményben kb. ugyanott van.

...Szeretem leracsniztatni...

(#47002) BullZeye válasza BullZeye (#46994) üzenetére


BullZeye
veterán

Ti mit gondoltok, lehet hibás az alaplap, okozhat ilyen hibát?
2 memória nem hiszem, hogy hibás lenne egyszerre, főleg mert laptopban működnek.

Vigyem vissza alaplapot is meg memóriát is? Alzán félre van téve egy lap nekem, csak továbbra se tudom milyen memóriát kéne belerakni...

(#47003) Pista0001 válasza BullZeye (#47002) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem vidd vissza. Ez az egesz ram kompatibilitás b***mság szerintem. Az lehet, hogy nem tudja bizonyos típusokkal ugyanazt a teljesítményt, de hogy el sem indul vele, azt túlzásnak érzem. Én ilyet még soha nem tapasztaltam. Amit még kipróbálnék előtte, esetleg, az a dvga, sandy celeronnal jártam úgy, hogy az egyik alaplapban nem adott képet az igp az alaplapi kimeneteken. De ha biztosra akarsz menni, vidd be a boltba, próbálják, adjanak másikat. ;)

(#47004) herrkoser válasza Tótotto (#46998) üzenetére


herrkoser
tag

Szia,

Louqe Ghostba a legmagasabb léghűtéses ami belemegy az a Noctua l12s. Nézd meg h befér-e a kinézett házba, illetve a memória legyen low profil (corsair lpx pl.)

(#47005) #16939776 válasza BullZeye (#47002) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem is vissza kellene vinni. Ha ráérsz végigvárni, hagyni kell hogy a bolt törpölje ki a megoldást, nem a te feladatod.

[ Szerkesztve ]

(#47006) Archttila válasza herrkoser (#47004) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Az L12s nem fer bele csak a sima L12 (bar teny h bele lehet kalapalni)
Az LPX ram pedig csak akkor fer el ha 92-es ventit rak az L12 ala, az optimalis 120x15 ventimeretnel mar le kell kapni a memoriarol a bordat (es meg akkor is erinteni fogja a PCB-t)
Smallformfactor keresojebe ird be, h: louqe ghost build log (en mar lusta vagyok linkelni)
:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47007) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok, szerintetek ez a lap mennyire megfelelő egy microserverbe: [link] .
Feladat: torrent, adatok, plex.

BY ooszi

(#47008) erik365 válasza AxBattler (#47000) üzenetére


erik365
aktív tag

Köszönöm neked is, és Pete55555-nek is.
Procihűtőre esetleg még egy ajánlás?

1.4 T-jet M32

(#47009) HookR válasza Tótotto (#46998) üzenetére


HookR
addikt

Specifikáció szerint 66 mm-rel lehet gazdálkodni (fórumon a készítő szerint max. 68mm).
A Noctua NH-L12 66 mm magas alsó ventivel. A kérdés inkább az, hogy elfér-e az MSI Z390I Gaming Edge AC-n? Kétféle orientációban lehet feltenni, ha a hőcsövek végei:
- a PCI-E slot felé néznek. Ez esetben a táp rész magas hűtőbordájának kellene elférnie a kanyarodó hőcsövek alatt. Az általam fellelt képekről nehéz megítélni, határesetnek tűnik, de valószínűleg elfér.
- előre az SFX táp felé néznek. Ez esetben ~5 mm-re lenyúlik az alaplap nyákjáról, kérdés marad-e annyi a táp és az alaplap között. Ez is eléggé határesetnek tűnik.

Alternatívának az ID-Cooling IS-60-at mondanám. 40 mm magas, így elfér fölötte 120/140x25mm-es ventilátor. (Most épp nincs időm megvizsgálni mennyire fér el az alaplap alkatrészeitől, majd du./este felé...)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47010) herrkoser válasza Archttila (#47006) üzenetére


herrkoser
tag

Basszus tenyleg, el is felejtettem, hogy L12S-en kívül van egy sima L12 is :)

(#47011) #16939776 válasza ooszi (#47007) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az első két témával a Home server / házi szerver építése topik foglalkozik, Illetve a HTPC (Házimozi PC) topik ban a plex-el kapcsolatban tudnak segíteni.

(#47012) Tótotto válasza HookR (#47009) üzenetére


Tótotto
tag

es herrkoser

Szia
Megtalaltam a 66mm-t.Azert kerdeztem hogy mi fer el mert a lapon levo hely(cpu hutonek) kicsinek tunik.
Lattam az is-60-t(de az 50-t se) de nem lehet itthon kapni sehol,csak az is-40x-t.Mondjuk az legalabb tuti elfer es nem olyan draga(kb 4eFt).Most a neten nezek kepeket a laprol hogy hatha segitsegemre lesz.

[ Szerkesztve ]

(#47013) Archttila válasza Tótotto (#47012) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Most nagy kedvenc a Big Shuriken 3 lévén az ára igen kedvező, ezen felül nincsenek RAM kompatibilitási gondok, illetve az L12 már amúgy is egy kifutott modell (nem lehet kapni)

Persze egy minimális mod a BS3-hoz is szükséges: ;] [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47014) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Itt egy friss videó amiben a srác L12S-t használ aminek a csöveit korábban egy kissé meghajlította: [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47015) Pista0001 válasza Archttila (#47013) üzenetére


Pista0001
addikt

Jééézus ereje.... Nem mondom, hogy sz*r megoldás, de tényleg ilyen bonyolult elmenni a csavarboltba, és venni 4 darab megfelelő átmérőjű, menetű és hosszúságú sűlyesztett fejű csavart?? ;]

(#47016) BullZeye válasza Pista0001 (#47003) üzenetére


BullZeye
veterán

(#47005) Duracellm...

Visszavittem kiskerbe a memóriákat, úgy néz ki, hogy hamisítvány volt a 2 Kinsgtone memória, és ezért nem ment.

Nagykerben szervizes segítőkész volt, kipróbált nekem pár ramot, Kingmax 2x8gb 2400asat megette a gép, és megy vele, úgyhogy így jártam, nem érdemes alap kinsgtonet venni, max hyperxet.

(#47017) Tótotto válasza Archttila (#47013) üzenetére


Tótotto
tag

Tegnap este a Shurikent is nezegettem(es meg jo nehany darabot).Talaltam rajzot meretekkel rola.Mar csak a lapomat kene megmeregetni a ramokkal egyutt.Mennyi hely marad,magassagok,stb.Egyaltalan befer oda vagy sem.Este kiderul.
Koszonom a videokat.Elmentettem oket.De azert ennel jobban is meg lehetett volna csinalnia a sracnak a csavar cserejet(azt lattam hogy a gyari venti az tul vastag es cserelni kell).
Szep napot

[ Szerkesztve ]

(#47018) Archttila válasza Tótotto (#47017) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha jobban megnezed a hutot akkor lathatod, hogy BS3 eseteben a ramok miatt egyaltalan nem kell aggodnod.:)
Ha tudsz szerezz egy L12-es Noctuat. Nekem pullba van rajta a 120x15 venti es igy szepen telibetolja legarammal az egesz deszkat, aminek hatasara 50 fok alatt van a VRM, PCB es 40 felett picivel az NVMe ssd.

Velemenyem szerint jelenleg ez a legjobb AIR setup a Ghost-ba. :)
Persze jon majd egy oriasi, a haz tetejen elnyulo passiv CPU cooler a Louqe teamtol, de egyelore ez meg nem publikus. (Korabban itt is linkeltem, keress ra)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47019) Tótotto válasza Archttila (#47018) üzenetére


Tótotto
tag

Szia
Noctuat nem lattam sehol ahol lehetne venni,csak a L12S-t(az meg tuti hogy nem fer most be a helyere).
Big Shuriken 3 lett a befuto.Minden oldalon van meg hely(nem nez ki olyan batar modon rajta).A hetvegeig meglesz a proci aztan osszeszereles.Meg lehet jovok par kerdessel :)
Koszi a segitseget
Szep napot

[ Szerkesztve ]

(#47020) Archttila válasza Tótotto (#47019) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szivesen!
Ha barmilyen felmerul a Ghost-al kapcsolatban keress batran.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47021) lela


lela
aktív tag

Üdv!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy HD plex tápommal hogyan tudom az alábbi ODD csatlakozót összehozni, mert az ODD hez csak egy régi Sata adatkábel van ami az egyik vége alaplapba megy illetve egy régi 4 polusú molex ami ugye már egy elavult dolog...

(#47022) lela válasza lela (#47021) üzenetére


lela
aktív tag

Közben megtaláltam és olyan csatlakozó kellene nekem ami micro sata-t alakít sata-ra ha jól sejtem, illetve az elvárás még annyi lenne hogy a csatlakozó minél kevésbé lógjon ki az ODD ből (91 fokos,)

(#47023) shteer válasza lela (#47022) üzenetére


shteer
titán

Lehet kapni SATA-microSATA adaptert

..szerintem jónak tűnik

(#47024) lela válasza shteer (#47023) üzenetére


lela
aktív tag

Igen vágom, de sajnos kevés a hely az ODD mögött ezért csak a 90 fokos kábel jöhet szóba, az pedig micro SATA-ban nem találtam, a legtöbb adapter egyenes.Viszont az ODD-hez olyat adtak, és ha levágom a molex csatlakozót róla és rábiggyesztek egy ilyet akkor erre már rá fogom tudni dugni a szabványos SATA táp csatit ugye?

(#47025) g0dl


g0dl
addikt

Jelenleg egy intel n3150 alapú rendszert használok nas+htpc célra. Van most olyan proc/alaplap ami érdemben tud nagyobb teljesítményt nyújtani (40% felett) nem magasabb fogyasztás (cpu 6w) mellett?

AMD ebben a szegmensben nem jött ki valami vonzóval?

(#47026) shteer válasza lela (#47024) üzenetére


shteer
titán

Igen, az 5V-os ág kell neki

..szerintem jónak tűnik

(#47027) #16939776 válasza lela (#47024) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen, ez fizikailag kompaibilis a sata tápdugóval, neked csak a GND és az 5V-os füleket kell a fekete/piros kábellel összepárosítani. Nem lehet elrontani, mert a középső lesz a +5V, mellette jobbra/balra a GND.

(#47028) Patice válasza g0dl (#47025) üzenetére


Patice
nagyúr

AMD-nek nincs nagyon friss procival integrált lapja konzumer kategóriában, szerverben lehet, de azokat nem simerem, meg bazidrágák.
Intel oldalon van.
Ami neked van az a Braswell generáció (4 magos Cerka).
Utána jött az Apollo Lake 10W TDP-vel:
2 magos Cerka = J3355
4 magos Cerka = J3455
4 magos Pentium = J4205

Ezután jött a Gemini Lake, szintén 10W TDP-vel:
2 magos Cerka = J4005
4 magos Cerka = J4105
4 magos Pentium = J5005

Az Apollo Lake is már egy tisztességes előrelépés procierőben, a Gemini Lake csak minimálisan jobb órajelekben, a fejlesztés ott inkább az IGP-t érintette.
Utóbbiak tudnak már 4K/10bit videót lejátszani, de a fejlesztések ellenére nincs driver (+ lap) amin menne a HDR is (mert a legtöbb 4K/10bit anyag egyben HDR-es is).

Linuxon is fejlesztés alatt van a HDR téma, nem követem napról napra, de még nem értesültem róla, hogy működne-e már ezen a platformon.

Gemini Lake refresh várható idei év végén, amiből még passz, hogy mikor lesz konkrét termék, ezek szintén 10W-os TDP-vel jönnek, de még jobb órajelekkel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47029) AxBattler válasza Patice (#47028) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó kis összefoglaló, köszi innen is!
Tetszenek ezek az integrált lapkák, viszont sajnos egy sincs olyan, amin egymás mellett lenne teljes PCIE sín és 4db SATA csatlakozó.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47030) Tótotto válasza AxBattler (#47029) üzenetére


Tótotto
tag

A ventillatoros forumba is beirtam,csak mivel surgos lenne a beszerzes miatt(hetvegere kellene) ezert ide is berakom,hatha elobb kapok valaszt.Ezert bocsanatot is kerek.

Sziasztok
Haz:Sharkoon zone c10
Proci:i7 8700k v i5 9600k
Proci huto big shuriken 3
Tap:sf600
Vga:kesobb lesz
A hazbol kiszedtem a vinyo tarto talcat.A tapot ventillatorral lefele teszem.A tap fole(a talca helyere) befer 2db 80-as venti ami befele nyomja a levegot(a haz elejerol kiszedem a muanyag panelt ami szerintem a dvd iro helye,rakok oda majd egy racsot porszuro betettel).A haz vegebe 1db 80-as kifujo.A proci fole 1db 120-as kifujo.A proci oldalaba 1db 120 befujo.
Szoval:2db 80-as es 1db 120 befujo lenne, 1db 80-as es 1db 120-as kifujo.
Szerintetek igy jo lenne?Esetleg mashogy kellene elhelyezni?Kell ennyi venti egyaltalan?Vagy tul gondolom a hutest?
120-as ventim van.80-as melyik a jo vetel?(bq Pure wings 80-t neztem)
Koszonom a valaszokat elore is

[ Szerkesztve ]

(#47031) Patice válasza AxBattler (#47029) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát igen, sajnos valahol meg kellett húzni a nadrágszíjat, hogy ne konkuráljanak a Core procikkal. Otthoni szervernek tökéletesek a legtöbb embernek.
Én a Gemini Lake Refresh-re várok, hogy milyen lapokat adnak majd ki vele. Mert akkor a mostani szervernek használt gépem lehetne kocagémer setup (+1 VGA-val), hogy tudjak néha játszani majd a srácokkal. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47032) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja már kaptam segítséget, ház vásárlással kapcsolatban.
Csak tovább gondoltam a dolgot, ha van helyem akkor esetleg érdemesebb a Styx házat választanom a Metis Plus helyett?
Vagy nyugodtan vehetem a Metis Plust?(Ryzen 2600, Pulse Rx570 ITX).
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#47033) dugo_ válasza erik365 (#47032) üzenetére


dugo_
veterán

Hát pénzileg mindenképp olcsóbb az mATX...

(#47034) erik365 válasza dugo_ (#47033) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem a pénz a szempont, jobban szeretném az ITX-et a kisebb méret miatt.
Csak arra lennék kíváncsi, hogy ezt letudom nyugodtan hűteni igaz? MSI B450 Gaming Plus Ac lenne az alaplap.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#47035) HookR


HookR
addikt

40(ish) SFF Cooler Combinations Tested! by NFC - Youtube

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47036) #03969024 válasza erik365 (#47032) üzenetére


#03969024
törölt tag

Thermaltake Core V1. Normál táp megy bele. Van róla leírás itt a PH-n.

(#47037) lela


lela
aktív tag

Abban esetleg tudna valaki segíteni, hogy az alábbi alaplap VRM hűtés bordája milyen magas lehet...? :F

(#47038) imibogyo válasza lela (#47037) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak egy erős becslés, de ezen kép alapján (I/O panel házba "besüllyedő" része ~44,7 mm, PCI-E slot ~12 mm magas) és ezen kép alapján (8pin molex teteje ~13,5-14 mm az alaplaptól mérve) én olyan 26-32 mm magasra tippelném. Sajnos most nem találtam gyorsban a szabványban a memória slotok magasságát, ahhoz könnyebb lenne viszonyítani. De HookR a nagy király ezekben a kérdésekben, majd jön és kijavít, ha nagy hülyeséget írtam így szemre. :K

[ Szerkesztve ]

(#47039) HookR válasza imibogyo (#47038) üzenetére


HookR
addikt

"Sajnos most nem találtam gyorsban a szabványban a memória slotok magasságát, ahhoz könnyebb lenne viszonyítani."
Van Foxconn DDR4 foglalat 3D modellem, ami az alaplap nyákjától ~21 mm magas. Ám a képen látható változat feje picit eltér tőle, szerintem ~1 mm-rel alacsonyabb.

"ezen kép alapján"
Ennél jobb szögben készült képet sajnos én sem találtam. Még ilyen szögből nézve is előfordulhat 1-2mm pontatlanságot eredményező perspektivikus torzítás. Én olyan ~25-26 mm körülre saccolnám.

"I/O panel házba "besüllyedő" része ~44,7 mm"
Ha jól értem, itt az I/O nyílásra gondolsz. Az szabvány szerint 6,25 x 1,75 in, azaz 158,75 x 44,45 mm. A nyílás távolabbi széle az alaplap nyákjának tetejétől ~40,5 mm.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47040) Tótotto válasza lela (#47037) üzenetére


Tótotto
tag

Szia
Nem ilyen lapom van csak eleg hasonlo(szerintem).Msi z390i gaming edge ac [link]
Ha gondolod le tudom merni a dolgot(viszonyítás végett).

(#47041) lela válasza Tótotto (#47040) üzenetére


lela
aktív tag

Köszönöm az önzetlen segítségedet,de ahogy látom a képeken az arányokat az MSI magasabb, mivel a I/O portok felé is egész magasan benyúlik a borda (az edge felíratos) és ehhez képest arányait tekintve vélhetően magasabb a VRM borda az MSI-nél az Asus-hoz képest, de ezt így nehéz megítélni.
Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!
Megpróbálom konkrétan leírni a problémámat:
Egy passzív streacom FC8 Alpha házba szeretnék egy gépet építeni, amihez végre (két hónap herce-hurca után) sikerült a házat külföldről beszereznem, ebbe nézegetem az alaplapokat. Az Asus konkrét lapja szimpatikus, mivel jó kis passzív bordák vannak mindenen, ami talán előnyösebb egy amúgy is passzív zárt házba, mint egy "szimpla" alaplap, amin nincs semmilyen borda. (legfeljebb teszek bele egy 12cm-es kavarót)
Na mármost ha ilyen VRM-es bordával rendelkező alaplapot választok, akkor a házhoz szükségem van egy riserre (HT4), ami a hőcsöveket a borda fölé emeli.
Ebben az esetben 42mm hely keletkezik az alaplap síkja és a hőcsövek között. Ez alatt kellene a VRM bordáknak elférnie.
Következő dilemma, hogy ez esetben a hőcsövek a ház bordáinak a felső harmadára küldenék a hőt, és nem alulra ami nem biztos hogy így elég hatékony lenne.
És ha ennyi kérdés nem lenne elég akkor felmerült bennem, hogy a hővezető blokk processzorral közvetlenül érintkező része finoman szál csiszolt alu, ami a hővezetés szempontjából nem biztos, hogy a legideálisabb, érdemes ezt felpolíroznom, (vizes polir papírral üveglapon) vagy csak 1-3 fok javulást jelentene?
Nem beszélve arról, hogy a HT4 riser egy újabb hőellenállást okozhat a hőcsövek toldása okán.
Úgyhogy csak ennyi... :F

(#47042) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem tudom, szállítanak -e hozzánk is, de ha igen, ennyit talán még megér:

(#47043) piero86 válasza Fred23 (#47042) üzenetére


piero86
aktív tag

USA-ból meg fogják vámolni. Nem éri meg. Európai oldalon meg nem kapni ha jól nézem.

(#47044) HookR válasza lela (#47041) üzenetére


HookR
addikt

"Ebben az esetben 42mm hely keletkezik az alaplap síkja és a hőcsövek között. Ez alatt kellene a VRM bordáknak elférnie."
Viszonyításképp: a hátsó I/O csatlakozókat befedő burkolat teteje lehet kb. ~43 mm körül.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47045) imibogyo válasza HookR (#47039) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor nem nagyon tippeltem mellé.

Ha jól értem, itt az I/O nyílásra gondolsz. Az szabvány szerint 6,25 x 1,75 in, azaz 158,75 x 44,45 mm. A nyílás távolabbi széle az alaplap nyákjának tetejétől ~40,5 mm.
Így van. És én is le vettem belőle természetesen az alaplap felső síkja alá lógó részt. A 44,7 mm innen jött (és úgy jött ki viszonyítási alapként a 40,8 mm), de most én is megtaláltam a 44,45 (-3,81) mm méretet, amiből a ~40,5 mm jön ki. De ahogy látom ennyire pontosan amúgy sem kell lela-nak... :B

(#47046) Fred23 válasza piero86 (#47043) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sajnos így van.

Azt hiszem, végül Metis Plust fogok majd venni feketében. Úgy egészen tetszik, ha nem is annyira, mint néhány karcsúbb ház. Felépítésben viszont számomra ver mindent, amit eddig láttam.

(#47047) Ispy válasza HookR (#46816) üzenetére


Ispy
veterán

Hulk menő, ahogy földhözb@ssza az alaplapot. :DDD

Egyébként meg nem égettünk el már elég lóvét itx-re, he?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47048) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy a cougar qbx házzal van-e valakinek tapasztalata?
Mennyire vállalható egy budget itx géphez?
Esetleg van valami alternatívája?

(#47049) Mercutio_ válasza exoduss (#47048) üzenetére


Mercutio_
félisten

Első körben a topic kereső által kidobott 80+ találatot javaslom átfutni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47050) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!
Sehol nem találok, fekete Metis Plus házat.
A sima Metisben szenvedné kárát az alábbi konfig?
R5 2600, rx570itx, msi450 itx, 16GB ram.
Kaptam több ajánlást itt házra köszönöm, de nekem eddig a Metis a befutó.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.