Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Valaki esetleg tudna segíteni számítógép talpat hol vehetnék?
Merlinéknél találtam kettőt: 1 és 2. Csak nem tudom milyen a mérete, nekem legalább 2-3 cm magasságú kellene.
Az első tuti kicsi, a másik talán jó lehet.

(#40002) MPeter87 válasza hegegabi80 (#40001) üzenetére


MPeter87
őstag

E-bay, ha nem sürgős.

(#40000) patomi

Nem tudtam, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#40003) energy4ever válasza hegegabi80 (#40001) üzenetére


energy4ever
addikt

Aldiban lehet venni ilyet. Legalabbis nalunk a 15. kerben van rengeteg fele.

(#40004) hegegabi80 válasza MPeter87 (#40002) üzenetére


hegegabi80
addikt

nem sürgős e-bay-ről még nem rendeltem, nem tudom egy ilyen kis talpnak van e értelme.

(#40003) energy4ever sajnos nincs aldi a közelemben, max miskolc. Akkor ott van valami hasonló a heti cuccok között?

(#40005) MPeter87 válasza hegegabi80 (#40004) üzenetére


MPeter87
őstag

Kínából többnyire free shipping és szerintem ezek ilyen max 1-2 dolláros tételek lehetnek.

(#40006) #16939776 válasza hegegabi80 (#40001) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Mind a kettő 8-10mm magas. :N

Elimex: [link]

A sima hengeresek esztétikusabb, minőségibb gyártmányok, mint a kúposok.

(#39987) megema : nem fogsz találni, akinek ilyen igényei vannak, arra van egy két HTPC-t, hangstúdióba WS-t, megrendelésre építő cég aki ráállt. De azt ki nem fizeted. :N

[ Szerkesztve ]

(#40007) hegegabi80 válasza #16939776 (#40006) üzenetére


hegegabi80
addikt

OK, köszi az infót és a linket. Bár sajnos több a szállítási költség, mint a 4 db talp. Kénytelen leszek körül nézni a környéken is.

(#40008) #16939776 válasza hegegabi80 (#40007) üzenetére


#16939776
törölt tag

tipp.: Ha találsz a környékedben hangszerbolt, aki rendszeresen rendel az elimex-től, Adam Hall-tól akkor a szállítási költség nagy részét meg tudod spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#40009) hegegabi80 válasza #16939776 (#40008) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na az tuti nincs Sátoraljaújhelyen, max Miskolcon. De pénteken úgy is megyek Miskolcra lehet beugrok az Obiba is, ott tuti kell legyen valami. Egy ilyet találtam, de majd jobban szétnézek. Ezt is rá lehet barkácsolni, max ráhúzom a régire.

[ Szerkesztve ]

(#40010) Feriboy2 válasza hegegabi80 (#40009) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

próbálj meg érdeklődni a miskolc topikban,[link] hátha tud valaki ott segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#40011) #16939776 válasza hegegabi80 (#40009) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem írom OFF-ba mert sz@rul néz ki hogy offolunk :)

Az üreges idővel megrogyhat a terhelés hatására, mivel a 4 lábon nem egyforma a súly, különböző mértékben deformálódnak, amitől megborulhat a gép.

Remélem elég téma specifikus :DDD

(#40012) hegegabi80 válasza #16939776 (#40011) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ok. Egyébként kis majdnem ITX kuckóhoz kell (Realan E-D5 matx,de elég kicsi), ezért is írtam ide.

Természetesen amit linkeltem, azt csakis úgy képzeltem el, hogy a közepe is teljesen ki legyen töltve, hiszen az valójában csak egy cső végzáró.

(#40013) Viktorka070


Viktorka070
csendes tag

Sziasztok egy ASUS ROG STRIX B250I GAMING alaplap jó választás lehet egy CORSAIR Obsidian Series 250D házba?Tápnak egy moduláris kivitelűt szeretnék bele rakni.
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#40014) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv újra!
Szerintetek mennyire elvetélt ötlet, hogy a metisba alulra raknék egy befelé fújó ventit? A lábait kicserélném nagyobbakra az alját megfúrnám, vagy az is lehet házon kívülre rakom alul. Meg talán felülre is vágok egyet, de ez először megnézném így.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#40015) energy4ever válasza Nerazim (#40014) üzenetére


energy4ever
addikt

Egy kepet kuldenel az osszeallitasrol? Amit osszeraktam metisbe gep, ott szobahomersekletu a proci.

(#40016) HookR válasza Viktorka070 (#40013) üzenetére


HookR
addikt

A ház és az alaplap viszonyára vonatkozóan nem igazán látok megkötést. Inkább a CPU-hűtő kiválasztása lehet érdekes, amennyiben nem vízhűtés van tervbe véve. Milyet szánsz bele?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#40017) hegegabi80 válasza Nerazim (#40014) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerintem sima ügy, csak mindenképpen vágva és fúrva legyen, mert a metis csak úgy jó. :DD :C

Viccet félretéve szerintem járható a dolog. DE! Ha megy bele VGA, akkor már érdekes a dolog. Én is hasonlóban gondolkodtam, csak fordítva. Felülre ment volna egy venti, ami ráfúj a vga-ra. Hátul szintén be, alul és táp pedig ki. Csak hát így nehezebb lefelé áttolni a meleg levegőt.

Amit te írsz ott, akkor fenti venti kifelé dolgozik, elveszi a levegőt a vga ventitől. De ki kellene próbálni.

(#40018) djsiegfried


djsiegfried
tag

Lassan beérkezik minden cuccom és mehet az építkezés....

(#40019) Nerazim válasza hegegabi80 (#40017) üzenetére


Nerazim
őstag

(#40017) hegegabi80
Bizony, hogy megy bele anélkül is lehet ugyan élni, de nem érdemes :DDD Jelenleg egy Sapph.RX 460 van benne és most Aida64 szerint, hogy így netezek már egy pár órája a GPU: 41-43 fokos, a CPU: 40-45, WD: 38-40. Ez nekem egyenlőre bőven elég, de tudom ha fel kerül rá egy játék akkor kelleni fog a plusz hűtő. Egyébként milyen progival szokták nézni terhelés alatt ezeket az értékeket?

(#40015) energy4ever
Jelenleg nem egy falrengető konfig, de hát valahol el kell kezdeni:
Lap: Asrock H81M-ITX (akinek volt/van ilyen az leírhatná hol van rajta az usb3 csati, mert sehol se találom)
Cpu: i3-4130
Ram: Crucial Ballistix Sport 2x4gb ddr3
Vga: Sapphire RX 460 2gb
Ház: Metis :DDD
később csinálok képet is belülről

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#40020) jokeph válasza Nerazim (#40019) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ott hátul az a 2 szép kék színű :)

Ha jól látom, a front usb3 csatit lespórolták az alaplapról? :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#40021) Viktorka070 válasza HookR (#40016) üzenetére


Viktorka070
csendes tag

egy intel i5 7500 as menne bele nem lenne nagyon durván használva ezért valami alap inteles hűtő is elég lesz neki szerintem

(#40022) energy4ever válasza Nerazim (#40019) üzenetére


energy4ever
addikt

Nekem kep kellene rola, szerontem ott valami gubanc lesz, ha plusz ventit akarsz bele...

(#40023) Ispy válasza patomi (#40000) üzenetére


Ispy
veterán

Besz...rok, hogy itt mindenre van topik :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40024) Ispy válasza hegegabi80 (#40009) üzenetére


Ispy
veterán

Én Aliról vettem a metis alá.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40025) hegegabi80 válasza Nerazim (#40019) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nos igen, ha már komolyabb játékkal is elkezded tolni, akkor kell a plusz venti.
Én HWinfo-t használok, kiírja a használat alatt a max hőfokokat is, de ugyebár a max hőfok se folyamatosan van.

Nekem is volt ilyen deszkám, hátul van a kék színű usb 3 csati.
Szerettem azt az alaplapot nagyon, ha lett volna még legalább 2db sata2 csati rajta, akkor tuti nem cserélem le. De még akár +1 is elég lett volna.

(#40026) hegegabi80 válasza Ispy (#40024) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ok, köszi megnézem! Na már találtam is szépeket. Nem az sima egyszerű gumis izék vannak csak.

(#40023) Ispy jaja én se tudtam, de be is löktem a kedvencek közzé, elég sűrűn rendelek onnan.

[ Szerkesztve ]

(#40027) megema válasza Patice (#39994) üzenetére


megema
őstag

Még semmi hír?

(#40028) Patice válasza megema (#40027) üzenetére


Patice
nagyúr

Két napja visszavittem, még semmi hír.

Más forrásból mára ígértek kettőt. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40029) HookR


HookR
addikt

ASRock Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac and AB350 Gaming-ITX/ac review - smallformfactor.net

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#40030) Melorin


Melorin
addikt

Tegnap vettem egy Bitfenix Prodigy-t a sok HDD miatt. Van itt olyan akinek van/volt ilyen háza? A gyártó azt írja az oldalán, hogy 2db 12cm-es ventilátor mehet az elejére, de nálam csak 1 fér el, a második már belelóg(na) az ODD-be.

(#40031) anarchic válasza Melorin (#40030) üzenetére


anarchic
tag

Én 20-assal használom mással nem is próbálkoztam.
PH-F200

etc..

(#40032) megema válasza Melorin (#40030) üzenetére


megema
őstag

Nekem úgy rémlik, hogy elfért volna kettő, de sosem próbáltam. BitFenix Spectre Pro 230mm-est használtam elöl, ami most a Phenom-ban is maradt.

(#40033) Pista0001 válasza Melorin (#40030) üzenetére


Pista0001
addikt

Úgy emlékszek én is, hogy csak odd nélkül fér bele 2, mint ahogy felülre is csak akkor tudsz ventiket tenni, ha nincs odd. De miért is kell odd? ;) :P Azzal kezdtem, hogy kivettem az odd tartót...

[ Szerkesztve ]

(#40034) Melorin válasza Pista0001 (#40033) üzenetére


Melorin
addikt

Nem akartam már az első nap kibelezni :D Nekem sincs már vagy 8 éve ODD-m a gépeimben.
No meg csak a helyet foglalnák az ilyen rack-ek a szekrényben ha minden felesleges dolgot kiszednék a gépeimből :DD

(#40035) Vertigo18 válasza Melorin (#40034) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem van, Optikai nincs a gépben, csak így fér el a 2x12cm-es. Egyébként elfér egy 14cm-es, vagy egy 20cm-es.

Itt van lent a lábamnál... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#40036) Melorin válasza Vertigo18 (#40035) üzenetére


Melorin
addikt

Az a baj, hogy 14cm-ből csak PWM-es ventilátorom van, az alaplapon viszont csak 3 pines csati.
Ha 2db 12cm ventilátort szerelek fel, akkor a felső ventilátort csak az alsó 2 csavar fogja majd, igaz? Mert a felső két lyuk a levegőben van.

(#40037) Pete55555 válasza Melorin (#40036) üzenetére


Pete55555
addikt

Nyugodtan rádughatod a PWM-es ventit a 3 pines csatira...

...Szeretem leracsniztatni...

(#40038) Pista0001 válasza Melorin (#40036) üzenetére


Pista0001
addikt

Úgy emlékszek, hogy gyárilag van ott valami perforált lemez, amit ki kell törni, ha akarsz odd-t, ezen van a maradék két lyuk a ventinek. Vagy tévedek?

Add le vasba a rack-et, akkor nem foglalja a helyet sehol ;]

[ Szerkesztve ]

(#40039) Melorin válasza Pete55555 (#40037) üzenetére


Melorin
addikt

Rámenni ráment de meg sem nyikkant.

(#40040) dugo_ válasza Pete55555 (#40037) üzenetére


dugo_
veterán

Hát, ha a motorhang és a hamarabb bekrepáló venti nem probléma, akkor végül is lehet fesz. alapon szabályozni PWM ventit... Bár nem egészséges. :D

(#40041) Vertigo18 válasza Melorin (#40036) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos nem találom azt a részét a háznak, ami az ODD-t takarja belülről. De ha azon nincsen két lyuk a második, felső 12cm-es venti felső két csavarjának, akkor én úgy oldanám meg, hogy bent hagynám az ODD-takaró fémlemezt, majd a felső venti felső két csavarját becsavarnám a lyukjába. Ezután a csavar fejét belülről egy-egy N50-es mágnessel odamágnesezném... Nekem pl. ilyen mágnesek (5db picike) tartja az egész előlapot, kicsit túlcsicsáztam, de én magam csináltam/flexeltem, fújtam a garázsban.

Másik megoldás, hogy vágsz magadnak flex-szel egy odd-fedő fémlemezt, ahova már te magad is be tudod fúrni a felső venti két felső csavartartójának lyukját.

Én különben is új "előlapot" javaslok, hiszen a "nem lyukas" előlapon keresztül elég nehézkesen tudja beszívni az első (vagy első két...) venti a levegőt. Vágtam méretre egy lapot flex-szel, azon elöl vágtam egy 22 centis kör alakot. Ebbe a körbe vettem olcsón (2k alatt) e-bayen egy hangszóróhoz való védőt, majd lefújtam az előlapot. Ezt 5 mágnessel olyan szépen odafogtam a ház elejéhez, hogy semmi sem látszik, csak, hogy egyedi. És bármikor (bár kisebb erőkifejtéssel) le tudom szedni az elejét, ha valami gáz lenne.

De többféle előlapot is tettem már rá... Imádom a Prodigy Itx-házat, szabható, mint a Metis! ;]

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#40042) hegegabi80 válasza Vertigo18 (#40041) üzenetére


hegegabi80
addikt

Képeket mutathatnál a moddolt házról!

(#40043) Vertigo18 válasza hegegabi80 (#40042) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jajj, ne hozz már zavarba! :B

Jelenleg a ház maga ilyen ebay-es 3d-s carbon matricával van bevonva. Viszont nem nagyon tudom se lefényképezni, se kivenni az asztal két polca közül, direkt ekkorára lett csináltatva... :) Az előlapot, mint mondtam könnyen le tudom szedni, kis erőkifejtéssel enged az amúgy nagyon erősen tartó 5 db. kicsi mágnes. Viszont az az igazság, hogy jelen pillanatban 3 db. előlap van "készülőben", az első, ami elsőnek készült el kb. 3/4 éve, az van most rajta, mert ez emlékeztet arra, hogy milyen béna voltam, amikor kezdtem a moddingot... :)

Kicsit el van túlozva a díszítőelemek száma, de akkor így láttam még szépnek! :)

Bocs a képminőségért is! :B Még egy csomó dolgot lehetett volna rajta csinálni: nem sötétzöldre fújni, hanem eredeti, neonzöld színére... Esetleg nem csak az ODD-fedél kaphatott volna a 3d-matricából, hanem a házhoz hasonlóan az egész előlap is. A kétoldali autós fake szellőző sem biztos, hogy rákerülne ma már, de akkor még nagyon tetszett, főleg, hogy a "grill" része átengedi a levegőt, így a venti tud szívni rajta keresztül is... A szélén lévő dekor meg lehetne vágva a sarkoknál, dehát tényleg csak nagy nehezen összedobtam, majd a tapasztalatok birtokában már neki is álltam a következőnek.

Viszont azt vettem észre, hogy a következők már sokkal könnyebben mentek és sokkal szebbek lettek pl. az élek, a sarkok, ilyenek. Jelen pillanatban itt tartok a 20 centis, hangszóró elejűvel:

Annyi, hogy már szépen le van kerekítve a belső kör is, és fel van rá csavarozva az említett hangszóró előtét...

Remélem nem offoltam nagyot... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#40044) HookR


HookR
addikt

Phanteks Enthoo Evolv ITX Tempered Glass Edition hivatalos oldal - [link]

- 230 x 375 x 395 mm (34,07l)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#40045) milkabrams


milkabrams
őstag

Megjött a PCX-től a mini itx gép, a kábeleket egész szépen elvezették, szóval nem áll fenn a "kábel a rengetegben" probléma, igaz benthagytak egy csavart, ami ide-oda gurult, míg ki nem bányásztam.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#40046) dugo_ válasza HookR (#40044) üzenetére


dugo_
veterán

Sokáig ez volt tervben a Node 202 helyett, aztán győzött a józanság, ez méretében már lassan mATX ház. :D De így üveggel még szebb.

(#40047) HookR


HookR
addikt

CustomMod SFX Mini - hardforum.com / [képek]
- 108 x 180 x 305 mm (5,92l)
- Dan A4-SFX klón

(A szomszédos Ukrajnában készül, ha esetleg valaki a rendelésen gondolkodna.)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#40048) hszilard666 válasza HookR (#40044) üzenetére


hszilard666
veterán

:Y ebbe a kuckóba most belezúgtam. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#40049) AxBattler válasza HookR (#40047) üzenetére


AxBattler
félisten

Azti, ez baromi jó kis ház-család!
És még a porszűrőről sem feledkeztek meg - nagyon frankó! :C

Olvasom is... :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40050) Grave_444 válasza HookR (#40047) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Kéne. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.