Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) AxBattler válasza mrbig25 (#25748) üzenetére


AxBattler
félisten

Talán azért van bennem ez, mert párszor már olvastam a fórumon, hogy valakinek 3 év után behalt a beQuiet tápja, de akkor lehet hogy csak a kirívó esetekkel találkoztam. :F

FSP300-60GLS van most a gépemben, de a jövőben bővíteni szeretnék, és kell a több kakaó, viszont maradnék az SFX formátumnál. A 350-es Chieftec is jó lenne, de sajna nagyon kevés rajta a csati...

(#25750) mintAdarab
A 6cm-ert kizártnak tartom, a képek alapján olyan 3-4cm-re saccolnám. Persze nem árt egy kis plusz hely, hogy a légáram elvezethesse a hőt a bordákról - már ha ez egyáltalán számít.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25752) #22145024 válasza AxBattler (#25751) üzenetére


#22145024
törölt tag

szerintem nem lehet huszonegynéhány milinél magasabb. Ha azt veszem, hogy a hátlapi csatik max 16mm-esek lehetnek, akkor szemre ennyi jön ki.
De mégis kéne tudnom pontosan, mert eléggé alacsony lett a doboz amibe kerülne és kérdéses, hogy befér-e a nagyvinyó alá, vagy csak a szokásos noti-HDD.
Az átszellőzés oldalról lesz megoldva, így az sem dráma, ha épp hozzáér a tetőhöz a borda, legalább az aktív hőátadó részen nagyobb lesz az áramlási sebesség...

(#25753) radi8tor válasza #22145024 (#25752) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Thin-ITX szabványt kellene megnézned mennyit enged. Akkora helyre berakhatod biztosan.

"Thin Mini-ITX format dictates that no board should be taller than 20mm (25mm with I/O shield)."

⭐ Stella

(#25754) PeterPH válasza #22145024 (#25750) üzenetére


PeterPH
senior tag

Max. 20 mm a magassága több internetes forrás szerint is.

[ Szerkesztve ]

(#25755) #22145024 válasza radi8tor (#25753) üzenetére


#22145024
törölt tag

ezt megtaláltam a leírásban, de inkább biztosra mennék :)

PeterPH:
Köszi, ezzel megoldódott a rejtély!

(#25756) radi8tor válasza #22145024 (#25755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki ennél biztosabbra vágyik :N

⭐ Stella

(#25757) Goose-T válasza AxBattler (#25751) üzenetére


Goose-T
veterán

Vedd meg a 350-est, és vegyél hozzá még párszáz forintért tápelosztót, ha úgyis van benne elég kakaó.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25758) AxBattler válasza Goose-T (#25757) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt a megoldást nem kedvelem, és lehet hogy úgy is kevés lenne: csak két molex van rajta, és kéne egy a ventiknek, kettő meg a VGA-hoz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25759) #22145024 válasza radi8tor (#25756) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ha nyakig lennél mintagyártásokban, rájönnél hogy mennyi időt spórolsz így meg, mert akinek hivatalból kellene a szabványokat betartani, az nem ritkán túl nagyvonalúan kezeli a kérdést! :K

(#25760) mrbig25 válasza AxBattler (#25758) üzenetére


mrbig25
őstag

Egyébként így hogy beszéltek a 350-es Chieftec-ről...
Van olyan hely, ahonnan lehet most olyat venni? Országon belül természetesen.

...

(#25761) AxBattler válasza mrbig25 (#25760) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy emlékeztem, hogy Bluechip-nél van, de csak 220volt-nál van rendelhető státuszban... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25762) flashpointer válasza mrbig25 (#25760) üzenetére


flashpointer
őstag

Van 22-ért és kapsz hozzá egy házat is ajándékba :D

(#25763) shteer válasza AxBattler (#25761) üzenetére


shteer
titán

Legutobb iponnal is volt olcson, de most ott is inaktiv.

..szerintem jónak tűnik

(#25764) radi8tor válasza #22145024 (#25759) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha gyártani akarnék, akkor formfactors.org oldalon kezdeném a keresést, ahol ott van a szabvány: 11-15 oldalak

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25765) mrbig25 válasza AxBattler (#25761) üzenetére


mrbig25
őstag

Ezért kérdeztem. Kellene most egy ilyen, de nincs sehol országon belül sajna :(

flashpointer
22k-s ár mellett elég drága ajándék az a ház :D

...

(#25766) Marko_


Marko_
tag

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy minél kisebb méretű, kis fogyasztású, hangtalan, vagy nagyon halk gépet.
Két db full hd-s hdmi-s monitorral használnám, leginkább java-s progikat futtatnék vele, böngészésre használnám, youtube, esetenként hd filmekhez. Szerintetek alkalmasak lennének erre a célra a következő alaplapok?Milyen teljesítményük van ezeknek a prociknak? Illetve melyik lenne jobb választás?

Asrock AD2550-ITX
Asrock Q1900-ITX

SSD-t tennék mellé, illetve 4GB ramot.Tudnátok esetleg ajánlani egy pici házat (minél kisebbet :)) a rendszerhez? Én ezt találtam egyelőre, gondolom beleférnek ezek a lapok simán:

Chieftec Flyer mini ITX

Előre is köszi,
Márk

(#25767) flashpointer válasza Marko_ (#25766) üzenetére


flashpointer
őstag

A második jóval erősebb (de azt sajnos nem tudom számodra elég-e )
Ház meg igény és pénz kérdése :D
De mindenképpen paneltáposat nézz ehhez ne olyat amit linkeltél, meg az amúgy is óriási.
Esetleg érdemes barebone-okat is nézni, pl j1900-al GIGABYTE BRIX annyi kb mintha külön vennéd a lapot+házat, cakpakk 45 az egész csak memória kell bele meg ssd

(#25768) csiben1 válasza Marko_ (#25766) üzenetére


csiben1
tag

Én tuti valami ilyesmit vennék a helyedben. Ebbe egy ssd kell + memória, ahogy előttem írták: [link]

You can walk straight through hell with a smile

(#25769) Marko_


Marko_
tag

Ezt (GIGABYTE BRIX GB-BXBT-1900) én is nézegettem már, csak az a baj, hogy 1 db digitális video kimenet van csak rajta és 2 db full hd ips monitort szeretnék egyszerre használni vele. A következő brix meg már 85 ezer, amin van 2 digit video kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#25770) flashpointer válasza Marko_ (#25769) üzenetére


flashpointer
őstag

Sajnos igényes, igazán jó házakból ekkora méretben kicsi a beszerezhető választék. Vagy csúnya és olcsó, (de van csúnya és drága is) vagy nincs +port elöl, esetleg ami kinéz valahogy az meg klasszikus tápegységgel van -.-
Ezért is ajánlottam a barebonet, mert messze sokkal jobban mutatnak, persze ha kevés a kimenet akkor nincs mit tenni.
talán ez még vállalható lc póver, kb 13

(#25771) Ombre85 válasza #16939776 (#25740) üzenetére


Ombre85
tag

Nekem ilyenem van:

PicoPSU

És a mini-box.com-ról származik, tehát egy az egyben a linkelt példány. Ennél külön nem emelik ki, hogy lenne rajta bármilyen védelem az "overload protection"-ön kívül, de minőségi alkatrészeknek tűnnek az összetevői. Szerintetek?

HookR tapasztalatai alapján pedig egyébként sem aggódom túl a dolgot :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25772) CO2


CO2
csendes tag

Üdv!

Ma meghozták az új asrock am1b-itx lapomat 5350 cpu 2 gb 1333-as ram
összerakom a monitor nem kapcsol, se dvi ,se d-sub-on.
Most ilyen ki********* ku*** nagy balszerencsém van és rossz a lap, vagy valami más lehet a gubanc.
Előre is köszi az észrevételeket...

(#25773) Mercutio_ válasza CO2 (#25772) üzenetére


Mercutio_
félisten

Cmos clear?

Venti pörög?

Egyébként meg AM1 platform topic [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25774) CO2 válasza Mercutio_ (#25773) üzenetére


CO2
csendes tag

Próbáltam, az elemet is kiszedtem,vártam visszaraktam semmi.......
igen pörög rendesen a gyári hűtő, semmien hibajelzést nem ad a lap

azért írtam ide mert ez 1 mITX-es lap,gondoltam hátha

[ Szerkesztve ]

(#25775) Nirvanus válasza Marko_ (#25769) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Ezt nézted?

[iTX-or-GtfO!]

(#25776) Mercutio_ válasza CO2 (#25774) üzenetére


Mercutio_
félisten

Cmos clear jumpert atraktad?
Mert az elem kivétel magában kevés.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25777) patomi válasza CO2 (#25774) üzenetére


patomi
őstag

Mintha olvastam volna valamelyik topikban, hogy másnál is volt ilyen gond. ha jól emlékszem ott az oldotta meg a problémát, hogy másik slotba rakta a memória modult.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25778) CO2 válasza Mercutio_ (#25776) üzenetére


CO2
csendes tag

igen átraktam, a ramot is próbáltam mindegyik foglalatba,de nem akarja az igazat
leginkább azon csodálkozom hogy se d-sub,se dvi nem muxik

[ Szerkesztve ]

(#25779) Marko_ válasza flashpointer (#25770) üzenetére


Marko_
tag

Ez az lc-power nem is rossz. Ezeknek mennyire megbízható a tápja?

(#25780) Marko_ válasza Nirvanus (#25775) üzenetére


Marko_
tag

Ezen átsiklottam a procija miatt. Jól el van látva kimenetekkel, de nem tudom elég-e a Celeron 2957U teljesítménye. Keresek valami tesztet róla. Mindenesetre meggondolandó, köszi. ;)

(#25781) Kornl23 válasza CO2 (#25778) üzenetére


Kornl23
tag

Ha tudsz szerezz bele egy dvga próbaként és ha úgy elindul mehet visszagarival.

(#25782) Nirvanus válasza Marko_ (#25780) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Nincs mit. :) Szerintem közel azonos a teljesítménye a J1900-zal, de a Brix-szel ellentétben a Zotac-ban 2db so-dimm foglalat van, ha jól emlékszem.

[iTX-or-GtfO!]

(#25783) flashpointer válasza Marko_ (#25779) üzenetére


flashpointer
őstag

Lc power nem a minőség szinonímája, iponos kommentek között hasonló tápos háznál írta valaki hogy 2 lapot kinyírt mire rájött hogy a táp a ludas :D
Szerintem azért vállalható, olcsóbb megoldás nincs, a dc tápos j1900 majdnem 40k, esetleg ha zavar a tápellátás apróról valami picopsu+adapter kombó 5-8k +egy táp nélküli ház.
vagy 15-ért kompetten ez a kis randaság :D

(#25784) Nirvanus válasza flashpointer (#25783) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

+1
ilyen Wavy-szerű házat kerestem mióta :DDD

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#25785) Goose-T válasza Marko_ (#25766) üzenetére


Goose-T
veterán

Olvasva az eddigi kommenteket: ne vegyél Zotac Zbox-ot, nem a halkságukról híresek. Viszont véletlenül épp lehet kapni ezt a jóféle Chieftec házat, ennek tutira jó a tápja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25786) shteer válasza Mercutio_ (#25776) üzenetére


shteer
titán

Ez tuti? Mi tartja aram alatt a biost, a jumper? :)

..szerintem jónak tűnik

(#25787) mrszitya


mrszitya
senior tag

Nos, én is csatlakoztam a "mini"-itx táborhoz a Zalman M1 révén. :D

Csak az a baj, hogy még legalább egy hónap, mire meglesz minden hozzávalóm. Ráadásul pl. a kiszemelt alaplap (MSI B85i Gaming) árát is pont most emelték meg nem kevéssel.

(#25788) Mercutio_ válasza shteer (#25786) üzenetére


Mercutio_
félisten

A biosnak nem ahhoz kell áram, hogy modositsd?
De akkor minek írja az összes kézikönyv, hogy át kell dugni a jumpert, ha elég kivenni az elemet?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25789) viperabácsi válasza mrszitya (#25787) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem a lap ára ment fel , hanem a forint van a béka s...e alatt :(((

(#25788) Mercutio_ nekem régebbi lapoknál mindig bejött az elem ki módszer. :K

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25790) Marko_ válasza flashpointer (#25783) üzenetére


Marko_
tag

Asszem akkor még átgondolom ezt az lc power-t. A kis randaságot meg inkább meghagyom másnak. ;)

(#25791) Marko_ válasza Goose-T (#25785) üzenetére


Marko_
tag

Köszi az info-t, ez jónak tűnik, lehet ez lesz a végén.

(#25792) A Gázos válasza Marko_ (#25790) üzenetére


A Gázos
csendes tag

Az csak egy vélemény... térjünk vissza erre pár év múlva. Én már bevállaltam az LC 1360-at... A chieftec nyilván jobb választás..

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#25793) HookR


HookR
addikt

Thermaltake Core X1 hivatalos oldal - [link] / thinkcomputers.org review
- 426 x 280 x 471 mm (56,18l)

===========================================

EK Water Blocks Vulture - thinkcomputers.org

===========================================

Silverstone CS01 és CS01-HS - thinkcomputers.org / linustechtips.com / youtube

===========================================

Silverstone CS02 és CS03 - computerbase.de / linustechtips.com

===========================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25794) kisza25 válasza HookR (#25793) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem azért, de ez bazi nagy még matx-nek is :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25795) HookR válasza kisza25 (#25794) üzenetére


HookR
addikt

Az. Ám amit microATX-nek szántak még ennél is nagyobb. :B

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25796) Nirvanus válasza HookR (#25793) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Napi játékunk, hogy vajon hányszor fér bele az X1-be ez. :DD

[iTX-or-GtfO!]

(#25797) AxBattler válasza kisza25 (#25794) üzenetére


AxBattler
félisten

Aki SG05-tel tolja, annak kb. minden nagy... :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25798) #16939776 válasza Nirvanus (#25796) üzenetére


#16939776
törölt tag

Elég durva vastagságú 240 és 360-as radiátorok beleférnek egyszerre... de az X2 sokkal szimpibb és csak egy picit nagyobb :DDD

(#25799) Nirvanus válasza #16939776 (#25798) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Nekem már a Prodigy is hatalmas az ITX házak között, ez meg ... :DDD
X1 helyett inkább akkor Core V21, igaz, az mATX, de a dupla radi oda is befér. :K

[iTX-or-GtfO!]

(#25800) kisza25 válasza AxBattler (#25797) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem még az sg-05 is nagy:P:D :R
ettől függetlenül most 2ház fogott meg
az egyes számú
és a kettes számú versenyző

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.