Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) Pista0001 válasza littledon (#26449) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha HDMI-n megy a digitális hang, azt a tévé nem tudja továbbpasszolni mondjuk optikain? Ha már itt tartunk, miért ezt a **** optikait erőltetik, miért nem a koaxot? :)

(#26452) canniball válasza Pista0001 (#26451) üzenetére


canniball
nagyúr

A TV-k többsége külső forrás esetén sajnos csak sztereó hangot tol ki magából optikán.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26453) littledon válasza canniball (#26450) üzenetére


littledon
tag

Igazándiból nem feltétlen ragaszkodom. A lényeg, hogy hangtalan legyen (lehessen mellette aludni, ne legyen zavaró). A full integrált mellett amiatt döntöttem, hogy talán ezzel a legkevesebb a gond + viszonylag pénztárcabarátnak tűnik. Mivel tényleg csak erre a két dolgora lenne használva így nem szereték túl sokat rászánni.

Asus J1900I-C alaplap én ezt néztem de jóformán ugyan az csak a márka más. Bár megbizhatóságban nem tudom melyik a jobb.

Természetesen, ha van jobb alternatíva nyitott vagyok mindenre, minél több a lehetőség annál jobb választani.
Szóval ne fogja vissza magát senki, kíváncsi vagyok ki mit gondol, hogy erre a két dologra mi a legmegfelelőbb.

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#26454) littledon válasza Pista0001 (#26451) üzenetére


littledon
tag

Ennek utánanézek. Lehetséges, hogy tudja. Sony Kdl-42W828 a TV.

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#26455) canniball válasza littledon (#26453) üzenetére


canniball
nagyúr

Pardon, elfelejtettem hozzátenni, hogy amiről tudok. :R
Esetleg körülnézhetsz az AM1 platform háza táján is, az is majdnem teljesen integrált csak a proci jár külön, s bár a hűtője ugyan aktív de a tulajok szerint csendes; viszont hogy aludni lehet-e mellette azt nem tudom, ha gondolod kérdezz rá a topikjában.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26456) littledon válasza canniball (#26455) üzenetére


littledon
tag

Honap megnézem, köszönöm! :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#26457) xigris válasza littledon (#26456) üzenetére


xigris
őstag

Bőven lehet mellette aludni :K

(#26458) Tidus válasza littledon (#26456) üzenetére


Tidus
addikt

Bőven a párnád alá is teheted. Én AM1H-ITX-et használok. Külső laptop táppal üzemel.
AM1 platformon ez a legfullosabb alaplap.
Három pin-es venti van rajta Bios-ban Silent-re állítva, 38 Celsius max. nálam.
Abszolut hangtalan, bár nyilván valóan ez idővel változik.
De várható hogy a gyártók ehhez is adnak ki CPU hűtést nagyobbakat. Azokra pedig venti sem kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#26459) Yahhher válasza littledon (#26449) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem hasonló felhasználásra van egy j1900-az lapom. Nincs vele gond, nagyon sokat megy 0-24-ben. Lassan 1 éve megvan, venti sose volt rajt, nem lesz vele gond. Ha már márkát is írtál, akkor inkább Asus. Nem tudom mi a helyzet a mostani asrock lapokkal, azért régebben nem a minőségi kondikról voltak híresek..

Üdv B.

(#26460) Goose-T válasza littledon (#26454) üzenetére


Goose-T
veterán

Vannak olyan Sony tévék, amik átküldik az 5.1 hangot, itt egy teszt, amit érdemes átnézni a témában. Ettől függetlenül az optikai kábel sávszélessége véges, csak tömörített 5.1-es hangot tud átvinni, így a DTS-HD Master Audio, a Dolby TrueHD és a multichannel PCM biztos, hogy nem fog működni. Esetleg akkor lehet valahogy ezeket működésre bírni, ha van olyan hangkártyád, ami tudja hardveresen a Dolby Digital Live vagy a DTS Connect technológiákat, és ezek engedélyezve is vannak rajta (licencdíjas technológiák, ki szokták spórolni ezt az alaplapgyártók az alaplapi hangkártákból), de ez minőségromlást okoz.

Nagyon egyszerű megnézni egyébként, hogy tudja-e az 5.1-et a tévé: Windows-ban az eszközkezelőben kiírja a HDMI audioeszköz tulajdonságainál, hogy milyen formátumokat támogat, ha van ott 5.1, akkor van remény. Egyébként ha nem akarsz erősítőt cserélni, akkor egyszerűbb, ha optikai kimenettel rendelkező alaplapot veszel. Lesz viszont az optikainak még akkor is egy hátránya, ha közvetlenül az alaplapról kötöd az erősítőre: filmeken kívül mindenhol csak sztereó hang lesz (kivéve ha a hangkártya tudja a fentebb említett DD Live-ot vagy DTS Connect-et).

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26461) #16939776 válasza Goose-T (#26460) üzenetére


#16939776
törölt tag

Megkérem a fórumozókat hogy továbbiakban:
Építsünk HTPC-t szaktopikban folytassák az ez irányú eszmecserét.

Köszönöm.

(#26462) littledon


littledon
tag

Mindenkinek köszönöm! Átnyálazom még de 90%-ra megvan amit kerestem. :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#26463) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Szerelem első látásra.

[iTX-or-GtfO!]

(#26464) littledon


littledon
tag

Na megvan a kiválaszott... :B

Q1900DC-ITX ő lesz az szinte biztos. Ez az erősség úgy gondolom, hogy nekem elegendő + a DC külön öröm.

Hasonló paraméterekkel amin ugyan így van DC power nem tudtok véletlenül másik márkát?
Nem túl pozitív az előítéletem az ASRock-al... Körbenéztem a főbb márkák között nem találtam hasonlót, egyiken sincs DC... de lehet, hogy figyelmetlen voltam. Tudtok másik ilyen lapot?

Hogyha nincs akkor szerintem ez lesz. Köszi :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#26465) AxBattler válasza AxBattler (#26238) üzenetére


AxBattler
félisten

Nos, nézegettem-nézegettem az ilyen házakat, de miután belefutottam az alábbi képbe az aprón, inkább másfelé fogok kacsintgatni - ez már nekem túl zsúfolt, ráadásul én három HDD-t terveznék... :N

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26466) radi8tor válasza AxBattler (#26465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HTPC lesz belőle vagy NAS?

⭐ Stella

(#26467) AxBattler válasza radi8tor (#26466) üzenetére


AxBattler
félisten

Mindenes.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26468) Nirvanus válasza AxBattler (#26238) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Ő esetleg? :)

[iTX-or-GtfO!]

(#26469) #16939776 válasza littledon (#26464) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nincs miért félni, ugyan úgy hozza a termék áráért elvárható minőségi szintet mint a többi gyártó.

(#26467) AxBattler:Milyen hardvert kellene kiszolgálnia pontosan? Miben legyen jó: halkság/méret/ár?

[ Szerkesztve ]

(#26470) Thocy a ZAGY válasza littledon (#26464) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Én az utóbbi 9 évben szinte csak Asrock lapokat szereltem be az ismerősöknek, egyikkel sem volt még gond (beleértve a mai napig üzemelő saját G945-DVI modellt).

Egyébként most vettem én is egy j1900-as Asrock lapot, s egy darabig filóztam, hogy beépített táposat vegyek-e, de végül a különbözetet inkább egy Antec ISK-110 házra költöttem, ahhoz adnak kompletten minden ilyesmit. Egy SSD-vel megtámogatva végre tényleg nulla hangja van a gépnek (közel 10 év után ezzel révbe ért a némítás projekt :) ).

A masina meglepően pörgős, érzetre nagyjából tényleg egy kategória a régi E6300 Core 2 Duo procimmal, ami nekem mindenre elég, amire használni akarom.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#26471) Tidus válasza littledon (#26464) üzenetére


Tidus
addikt

Nyugodtan szemléletet válthatsz, felérte a konkurenseket, sőt...
A konkurens gyártóknál DC aljzatot nem találsz, de még 4 SATA-t sem a lapon. A konkurensek kettővel dobálóznak a csúcs szupernek kikiáltott lapokon. Ez ugyan úgy vonatkozik az AM1-es platformra.

[ Szerkesztve ]

(#26472) Mercutio_ válasza littledon (#26464) üzenetére


Mercutio_
félisten

Noti táppal hajtható lapokat találsz Asrock és Gigabyte kínálatában, ezek a ThinITX szabványos megoldások, Intel procik tehetőek beléjük, de abból ami elmegy félpasszívan azok a T-végű 35w tdp-sek illetve a 1155-ös celeronok/Pentium ha nem terheled nagyon és /vagy alulfeszeled.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26473) AxBattler válasza Nirvanus (#26468) üzenetére


AxBattler
félisten

3.5-ös HDD is menne bele, szóval nem jó.

(#26469) Duracellm...
65W-os APU (+ AXP-100), 1x slim ODD, 1x 3.5-ös, 2x 2.5-ös HDD (gánnyal), 1x tv tuner, vagy hangkari.

Az oldallapot kivág(at)nám egy 120-as szűrőnek:

+ alulra/felülre raknék 1-1 60mm-es, vagy 80mm-es ventit.

Vagy gyári venti + az oldallapra, a szűrő alá egy 120x120x25-ös venti, ha belefér, bár ez kétséges.

Legalábbis ez volt a terv, amíg nem szembesültem a lenti képen látható kábelrengeteggel, ami kicsit kijózanított.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26474) canniball válasza littledon (#26464) üzenetére


canniball
nagyúr

Csatlakoznék a többiekhez: évek óta Asrock lapjaim voltak/vannak és egyikkel sem volt probléma.

Mennyi/milyen HDD-vel tervezel? Úgy tudom az integrált táp terhelhetősége nem korlátlan.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26475) radi8tor válasza canniball (#26474) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kettőt lehet rádugni hivatalosan, de volt aki többel járatja (saját felelősségre).

⭐ Stella

(#26476) AxBattler válasza radi8tor (#26475) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy 90W-os adapter gondolom elég kakaót ad, csak az alaplapi áramkör stabilitása a kérdéses. Kár, hogy ilyenkor kiesik a PCIE-sín is.

Szvsz jobb megoldásnak tartom egy DC nélküli, olcsóbb alaplap, és egy PICO táp kombóját, ott nincsenek ennyire erős megkötések.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26477) canniball válasza radi8tor (#26475) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak ennyi a hivatalos állásfoglalás, hogy kettő? Méret, fordulatszám, etc. nincs kikötve?

AxBattler!
Én is így gondolom, de az úgy sajna valamivel többe kerül.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26478) #16939776 válasza AxBattler (#26473) üzenetére


#16939776
törölt tag

Első nekifutásra ilyenekbe akadtam:[link] [link] [link]

Az utolsóban meg van a lehetőség, hogy bármit csinálj belőle.

(#26479) radi8tor válasza canniball (#26477) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs más korlátozás tudtommal.

⭐ Stella

(#26480) canniball válasza radi8tor (#26479) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor gondolom nem jelenthet gondot neki három alacsony fordulatú példány sem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26481) flashpointer válasza canniball (#26474) üzenetére


flashpointer
őstag

Ciceregnek. Az utóbbi fél évben 2-ből 2 csinálja, úgyhogy vagy én vagyok ilyen balszerencsés vagy vele járó képesség.

(#26482) Ispy válasza flashpointer (#26481) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem Asrock B75M-ITX van, de nem hallottam cicergést eddig (szerencsére). Előtte 1,5 évig egy H61MV-ITX volt, de az sem cicergett. Szóval nekem 2-ből 2 nem csinálta :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26483) flashpointer válasza Ispy (#26482) üzenetére


flashpointer
őstag

0 ventilátor és egyéb zajforrás nélkül?

(#26484) AxBattler válasza #16939776 (#26478) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, az utolsó tényleg érdekes, de elég formabontó - én valami hagyományosabbat szeretnék.

Az általam említett Chieftec jó lenne, mondjuk 120%-os, arányos méretnövekedéssel. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26485) Ispy válasza flashpointer (#26483) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, teszteltem úgy a gépet (igaz nem huzamosabb ideig), hogy lehúztam a proci és a ház ventit is, hogy úgy mennyire melegszik a rendszer. De hétköznapi használat során nekem 3 ventilátor keveri a levegőt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26486) Tidus válasza radi8tor (#26475) üzenetére


Tidus
addikt

Én két 2TB WD RED vinyót, egy 64GB-s MSATA-t és egy slim DVD-RW-t járatok az AM1H-ITX+5350 Apu-val. Mindezt külső gyárilag előírt típusú LiteOn 65Watt-os táppal. Elég határ eset de lassan fél éve megy 24/7-ben. A tápon sem észleltem melegedést. A RED vinyók amúgy is papír forma szerint terhelés függőek. Sőt HDD Sentinel szerint a tárolós vinyó ki is kapcsol néha.
A SATA kábelt házilag készítettem moduláris kábelből.
Igy mind a négy SATA aljzat ki van használva. Bios-ban ASMEDIA AHCI: Enabled.

[ Szerkesztve ]

(#26487) radi8tor válasza Tidus (#26486) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a táp lesz túlterhelve, hanem az alaplapon található feszültség szabályzó áramkör alkatrészei.
Hűtés milyen a házban?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26488) canniball válasza flashpointer (#26481) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem te nyúltál bele. Én is kényes vagyok a "zajokra", épp ezért most egy mozgó alkatrészektől teljesen mentes gép (Asrock Q1900-ITX+SSD+PicoPSU) fekszik itt mellettem az asztalon, az elődje egy FM2A85X-ITX volt és egyikből sem hallottam/hallok zavaró hangokat. Ha közvetlenül a lap fölé hajolok akkor hallani némi zizegést, de (nem tudom melyik alkatrészből és) ahhoz, hogy ez zavarjon kb. a gépet kispárnaként kéne használnom; cca. 60-70cm-re a fülemtől ebből már semmi nem hallatszik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26489) AxBattler válasza Tidus (#26486) üzenetére


AxBattler
félisten

Az mSATA SSD-t hogyan csatlakoztattad?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26490) AxBattler


AxBattler
félisten

Most vettem észre: a Corsair 250D (350 × 277 × 290) hajszállal nagyobb, mint az Antec ISK600M (290 x 272 x 340), viszont eggyel kisebb alaplapokat fogad, és kevesebb meghajtó is fér bele. ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26491) Seep válasza AxBattler (#26490) üzenetére


Seep
senior tag

A corsair 250D vizhutes orientalt. Oldara mehet a 240-es radi elolre meg a 120-as. Ennek ellenere en is lecserelem egy Jonsbo c3-ra. Meglatjuk a hofokokat :)

(#26492) AxBattler válasza Seep (#26491) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de az meg kell a fenének.

Cooltek C3 mellett nézd meg a Modecom Alfa M1, Alfa M2 házakat is: hasonló elrendezés, de az egész oldallap plexi, és több variációs lehetőség adott a hardverelemek számára.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26493) patomi válasza AxBattler (#26492) üzenetére


patomi
őstag

Egész pofásak ezek a Modecom házak, de szvsz. sokat rontanak az összképen az oldalán dudorodó csavarok. :F

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26494) AxBattler válasza patomi (#26493) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem nem zavaró, meg utólag le is tudod cserélni valami kevésbé bumszli csavarra.
Lengyel M1 teszt.


"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26495) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok, van valakinek tapasztalata Arctic Freezer I11-el?
elférne ez az Asrock lapomon VGA+2db RAM-al?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26496) Seep válasza kisza25 (#26495) üzenetére


Seep
senior tag

90 fokkal elforgatva tuti. Egy noctua nhl u9s-t probaltam az pont elfert normalis iranyban is. Hasonlitsd ossze a mereteiket.

Ez az Alpha m1 egesz tetszetos, de miert plexi a masik oldala is? ott ugyis csak kabelek vannak. A c3 on jobb a graf kartya szellozese, viszont nincs rajta lehetoseg a kabel vezetesre. Hm melyiket is valasszam :(

(#26499) #16939776 válasza kisza25 (#26495) üzenetére


#16939776
törölt tag

90-94mm széles hűtő fér el kényelmesen a vga mellett. Esetleg még egy NH-U9b, ami 96mm széles -venti klipszek nélkül-, de kellhet valami öntapadós szigetelő a borda és a vga háta közé.

Venti nélkül lehet hogy Freezer i11 is 95-96mm széles

Amúgy a Blizard T2 (ami neked van), vagy a TX3evo az is bőven elég arra a procira.

Elfogyott az "5 perc" és így tudtam összedolgozni a két hozzászólásom :U

[ Szerkesztve ]

(#26500) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Köszi a válaszokat akkor marad ez a hűtés, bár 3,8-ra húzott procival választanom kell, hogy csendes, vagy hűvös, persze csak terhelve

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.