Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) AxBattler válasza imibogyo (#25999) üzenetére


AxBattler
félisten

ThinITX-esből azért van választék (pl. Asus), de soknál 3GB/s-es a mSATA port, passzív J1900-asból meg még én sem láttam.

Szerintem jobban jársz, ha megtartod a Celeron-odat, és raksz rá egy nagy bordát, venti nélkül.
A zed által linkelt paneltáp meg...

(#25998) zed1983
Nézegettem azt a paneltápot, de ÁFÁstul most úgy 20k-ra jönne ki, és kéne még hozzá egy bika notiadapter, ami megint úgy 15k. Sokkal inkább venném akkor már a korábban linkelt Zotac SFX tápok egyikét... :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#26002) zed1983 válasza imibogyo (#25999) üzenetére


zed1983
őstag

Az a baj, hogy egy 300W-os paneltáp 20-25K + egy külső adapter 10-15K ez már bőven túlmutat a fájdalomküszöbön!

Marad egy csendesebb 300W-os SFX! :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#26003) imibogyo válasza AxBattler (#26001) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem jobban jársz, ha megtartod a Celeron-odat, és raksz rá egy nagy bordát, venti nélkül.
De hát az előbb linkeltem, hogy most is úgy van. :D Most is passzív a gépem, csak van benne (egy egyébként nagyon csendes) FSP sfx táp. Ettől gondoltam megszabadulni úgy, hogy egy beépített tápos alaplapot veszek, vagy ha marad a mostani gép, akkor meg egy jó kis passzív tápot (panel, pico stb.)... ;)

De ilyen árak mellett 30-40.000 egy ilyen tápért + egy külső tápegységért, hát nagyon nem gyere be. Akkor már inkább legyen egy kicsit nagyobb a ház és akkor jön egy passzív Silverstone 400-as tápegység, vagy veszek egy J1900-at és akkor meg mehet a kisebb ház is (persze akkor M2 és mSata nélkül, de legalább már ahhoz is megvan az SSD-m).

Az első megoldás a szimpatikusabb, mert akkor ugye nem kell lemondanom a mostani lapom tudásáról és nem kell új memóriát sem vennem, valamint ha egy év múlva úgy érzem, hogy na nekem mégis csak kell egy bika gép, akkor elég lesz csak procit és vga-t vennem, minden más már adott lesz.

(#26004) radi8tor válasza AxBattler (#25992) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

152000-ért meg is kapod. :Y

⭐ Stella

(#26005) vlevi válasza AxBattler (#26001) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, nézem az árakat, lehet, nem is kell nekem ITX :D
14 ezer a legolcsóbb mATX-es H81-es Asus lap, és 15 egy olyan, amin már HDMI is van.
ITX-ből pedig 23-nál kezdődik...
Ez egy G2340 proci árának a fele.
Olcsó, de jó netezős gépnél pedig minden forint számít.

(#26006) AxBattler válasza imibogyo (#26003) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, tudom. Csak nem mSATA-s, DC-csatis lap, hanem abban a géming izében. :P

(#26004) radi8tor1
KösziI :D

(#26005) vlevi
Vigyázz, ezek az mSATA csatis lapok, van ennél olcsóbban is.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#26007) Pete55555 válasza HookR (#26000) üzenetére


Pete55555
addikt

Én meg arra jöttem rá így nézegetve ezeket, hogy:
1: Ilyen teljesítményt (2-300W) paneltápból kihozni nagyon sokba kerül.
2: Ráadásul ezt is rakni kell valahova, gondolkozni kell az elhelyezésen, és akkor még ottvan a bazinagy AC/DC táp ami...
3. ...ami szintén drága, nagy, és külön van ugye a PC-től, tehát ezt is tenni kell valahova, bezsúfolni,
eltakarni, de mondjuk nem árt ha szellőzik, mert ezek is melegednek rendesen, ráadásul 1-2 típus bizonyos ídő után serceg, visít, pl mint a T40-em gyári töltője, pedig az csak 60W-os.

Tehát végülis én arra jutottam, hogy ha miniatürizálni akarok akkor egy jobb SFX, esetleg TFX tápban fogok gondolkodni, egyszerűen anyagilag, és egyéb tekintetben sem éri meg a paneltáp, ha 250W+ teljesítményűt akar az ember.

Szerk: Na, jól leírtam azt, amit előttem pár hsz-el mindenki megállapított :DDD

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#26008) vlevi válasza AxBattler (#26006) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, nemtudom, az Iponnál a legolcsóbb 1150-es foglalaltú ITX-es lap
GIGABYTE GA-H81N-D2H 19.096 Ft
Asusból pedig ASUS H81I-PLUS 23.247 Ft
MSata-ból pedig az ASUS H81T, 26 ezer.

A legcsolsóbb 1150-es lap pedig egy mATX-es ASROCK H81M-VG4 R2.0, 12800Ft.
Asusból pedig ASUS H81M-K, 14200Ft.
Igaz, ezek egyike sem mSata-s, de a 14000-hez képest a 23ezer

(#26009) Nirvanus válasza vlevi (#26008) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

A H81M-VG4 R2.0 ráadásul befér(het) egy dupla slot-os ITX házba, igaz, akkor szigorúan az Intel IGP-t lehet csak használni (vagy esetleg egy 1slot-os Gainward GTX750-et, de már az sem elég mindenkinek).

[iTX-or-GtfO!]

(#26010) vlevi válasza Nirvanus (#26009) üzenetére


vlevi
nagyúr

"szigorúan az Intel IGP-t lehet csak használni "
Az nem baj. Netezős gépbe nem kell dedikált VGA.

(#26011) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Most a sz*r erős forint miatt minden HW-nak megy felfele az ára.
A nyáron még H81-es mITX lapok 1150-ben 18-ért voltak, de 1155-ben most is kapható a legolcsóbb Asrock ap a H61MV-ITX 14-ért (igaz nincs usb3)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26012) Nirvanus válasza vlevi (#26010) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Jogos. :DDD HD4600 amúgy sem olyan gyenge már. Így a laphoz meg elég lehet egy LC-1350Mi is, HA belefér (+1 picoPSU)

[iTX-or-GtfO!]

(#26013) maláj


maláj
őstag

na gyerekek megérkezett a Xigmatek Octans házikó :DDD
elég csecse a motyó - majd holnap jobban szemrevételezem :K

(#26014) viperabácsi válasza maláj (#26013) üzenetére


viperabácsi
addikt

Te archivumot csinálsz a házaknak ;]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#26015) AxBattler válasza maláj (#26013) üzenetére


AxBattler
félisten

És használni is fogod egy rövid ideig, vagy rögtön megy a polcra?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#26016) HookR válasza maláj (#26013) üzenetére


HookR
addikt

Fain kis hótoló. Epic lájk, amiért nem csak havat hányhatsz vele, de mini-ITX konfigot is bele.
Helyedben még várnék a beköltözéssel, jön a tavasz, az ÁAK Zrt. erőforrásai pedig végesek.

:D

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26017) maláj válasza HookR (#26016) üzenetére


maláj
őstag

vitézi "fartúró" dávidnak nem ajánlom fel az erőforrásaimat :DDD

(#26018) potyka2


potyka2
csendes tag

Sziasztok. Vennék egy asrock q1900 itx lapot és a speckóját olvasva volna egy kérdésem.A kingston v300 60gb ssd megy rendesen a asmedia asm 1061 Sata3 vezérlővel? :F :W

(#26019) jNk válasza potyka2 (#26018) üzenetére


jNk
senior tag

Szabványos sata vezérlő, szabványos sata ssd, miért ne menne ? ...jahogy arra gondolsz esetleg hogy a tesztek szerint nem hoz ki annyit a (remélhetőleg nem újonnan vásárolt és ezért már nem ajánlott) ssd-ből, amit egyébként használat közben, főleg egy j1900-es rendszeren észre sem vennél ? ;]

(#26020) potyka2 válasza jNk (#26019) üzenetére


potyka2
csendes tag

Köszi pont ilyesmire gondoltam de azt mondod hogy hasítani fog és nem lesz összeakadás akkor jó :R Egy amd liano rendszeröl váltanék egy kis méretű kis fogyasztású rendszere . Net,film,nas amire használom.Elég fürge lesz?a a8 3850 után érzésre persze a ssd-vel :F :F :R

(#26021) jNk válasza potyka2 (#26020) üzenetére


jNk
senior tag

Az utóbbi évek legjobb fejlesztése egy gépen az ssd, szóval biztos hogy hasítani fog ;)
A V300-as Kingtson viszont egy ideje már nem ajánlott (nem hibásak csak a gyártó értesítés nélkül változtatott/butított rajtuk) ezért ha még nem vásároltál akkor hasonló áron az Adata SP600 jobb választás.
A 3850 izmosabb processzor (nem véletlenül fogyaszt tízszer többet), de a kis j1900 is kiszolgál egy átlagos böngésző/filmező gépet, ráadásul teljes csendben.

(#26022) potyka2 válasza jNk (#26021) üzenetére


potyka2
csendes tag

Tudok a kingston mizériáról nem a új szériából való már vagy másfél éves :K .Csak a asmédia vezérlő véget aggódtam.A családban van egy d2700 atom+sshd-s gép böngészni,filmezni jó!! :U (csak egy kicsit gondolkodó).Remélem ez pattogósabb lesz :F :F

(#26023) btudos válasza potyka2 (#26022) üzenetére


btudos
veterán

Ez lényegesen erősebb annál.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#26024) vlevi válasza potyka2 (#26022) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem szabad a régi Atomokat a mostani, Bay Trailhez hasonlítani. A mostani Z73xx procik legnagyobb hibája, hogy Atomnak hívják őket, ami miatt mindenkinek a régi, egymagos netbook ugrik be, és kirázza a hideg.

(#26025) Nirvanus válasza potyka2 (#26022) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Ég és föld lesz a különbség. :K Ez az Atom már nem az az Atom. :DDD Ez már atom. :DD

[iTX-or-GtfO!]

(#26026) potyka2 válasza Nirvanus (#26025) üzenetére


potyka2
csendes tag

Nagyon köszi :R

(#26027) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Vettem aprón egy ISK600-as házat, amibe slim ODD való, és azt az oldalain található 2-2 csavarmenettel kell rögzíteni. Viszont sem a házhoz, sem az ODD-mhez nem kaptam ehhez való, apró csavarokat.

Van valakinek ötlete, hogy hol tudok ilyeneket beszerezni?
Notebook szervizben érdemes próbálkozni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#26028) radi8tor válasza AxBattler (#26027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Notebook szervizt javasolnám. Ott találkoznak ilyen ODD-vel. Ennek a csavarnak az ODD-hez kell passzolnia, azzal kellett volna kapnod.

⭐ Stella

(#26029) Mercutio_ válasza AxBattler (#26027) üzenetére


Mercutio_
félisten

slimSata-sata kábeled van a noti odd-hez ugye?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26030) AxBattler válasza radi8tor (#26028) üzenetére


AxBattler
félisten

Aprón vettem, számlával, de csavar nem volt a csomagban.

(#26029) Mercutio_
Igen, beszereztem egy Delock-ot.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#26031) imibogyo válasza AxBattler (#26030) üzenetére


imibogyo
veterán

Az a baj én is csak 2 hét múlva (a nyolcadikai hétvégén megyek haza, ott van úgy 5-600 db különböző számítógép csavarom. Biztos van olyan ami jó lenne neked.

[ Szerkesztve ]

(#26032) Goose-T válasza AxBattler (#26030) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem is van egy rahedli csavarom valahol valamelyik szekrény mélyén, ha jársz esténként a nyóckerben (csábító, mi? :DDD ), akkor biztos tudnék adni megfelelőt. Körülbelül 1994 óta rakok össze magamnak gépeket, van már némi készletem. :D

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26033) kisza25 válasza AxBattler (#26027) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

érdekes egyébként mostanában szeretnek kihagyni ilyen kis "apróságokat" amik igen kellemetlen helyzetbe tudják hozni az embert, én notihoz vettem M.2 SSD-t amihez nem volt mellékelve rögzítőcsavar, azt old meg :(

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#26034) Ombre85 válasza kisza25 (#26033) üzenetére


Ombre85
tag

Én is adtam már el úgy tápot, hogy se kábelt, se csavart nem mellékeltem hozzá, de nem szándékosan tettem, egyszerűen annyira nyilvánvalónak hittem, hogy ilyen már mindenkinek hegyekben áll otthon. Persze miután a vevő megjegyezte, utánaküldtem postán őket önköltségen, azóta nagyon figyelek :)
Ha apróról vásárolsz, lehet, hogy nem is direkt nem adják mellé az ilyen apróságokat.

(#26035) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a felajánlást mindenkinek, de először hazafelé beugrok egy boltba, és megkérdezem!

Egyébként nem szokott gond lenni nekem sem a szereléseknél, de ez olyan miniatűr, speciális darab, ami normál asztali gép összerakásához nem kell.

Aprós vásárlásnál meg le kell tisztázni mindig a részleteket. Én előre tudtam, hogy nem lesz benne, csak azt nem sejtettem, hogy gond lesz a beszereléssel, és a beszerzéssel. Hardverker-ben, ahol a slimSATA átalakítót vettem, pl. nem volt ilyen csavar.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#26036) imibogyo válasza Ombre85 (#26034) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is jártam már így. Utána olyan oltást kaptam a vevőtől, hogy el is ment a kedvem a pótlástól (pedig személyesen saját benzinen vittem ki neki a házat, alku után (tehát duplán buktam)). 4 csavar kimaradt és máris át akartam verni. De végül azért elküldtem neki (szintén saját költségen postán). Na azóta nem nagyon hirdettem semmit sem. Elment az egésztől a kedvem. Pedig most is el szeretném majd adni a lapomat. De nem visz rá a lélek a hirdetésre. :B

(#26037) Ispy válasza imibogyo (#26036) üzenetére


Ispy
veterán

Én is sokat szívtam régen, ezért egy ideje bevezettem azt, hogy minden cuccnak elrakom a dobozát, és minden nem használt alkatrész, leírás, papír a dobozban marad. Így amikor el akarom adni viszonylag gyorsan össze tudom készíteni a dolgokat.

Cserébe a padlásra ne akarj felnézni, hogy néz ki :N Lassan már én sem merek felmenni....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26038) shteer válasza kisza25 (#26033) üzenetére


shteer
titán

M.2 rogzitocsavar nem az alaplap tartozeka veletlenul?
Az mSATA lapomhoz volt mellekelve, az meg hasonlo megoldas.

..szerintem jónak tűnik

(#26039) kisza25 válasza Ombre85 (#26034) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

de én boltból vettem original csomagban
shteer: Y510P notiba raktam és nem volt benne csavar :(

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#26040) Pista0001 válasza kisza25 (#26039) üzenetére


Pista0001
addikt

A Crucial mSATA SSD-hez úgy rémlik nem adtak, a NUC barebone-hoz viszont igen. A notebook-hoz logikus hogy nem adnak, ugyanis -elvileg- csak szakszervíz szerel be ilyesmit, nekik meg van csavarjuk. :)

(#26041) Mercutio_ válasza Pista0001 (#26040) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem adtak a crucial-hoz, a műanyag dobozon belül külön részben nylon zacsiban volt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26042) shteer válasza kisza25 (#26039) üzenetére


shteer
titán

Nem az SSD tartozeka, ahogy parduc kollega irja.

..szerintem jónak tűnik

(#26043) A Gázos


A Gázos
csendes tag

LC Power is adott...

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#26044) Pista0001 válasza Mercutio_ (#26041) üzenetére


Pista0001
addikt

Akkor lehet hogy rosszul emlékszek :B Viszont nem sima M3-as? Ha igen, akkor a notivinyó meg a normál CD/DVD csavar jó hozzá.

szerk.: Lenovo fórumban M2×3 -as csavart írnak, de ez lehet, hogy típus specifikus.

[ Szerkesztve ]

(#26045) Pista0001 válasza Pista0001 (#26044) üzenetére


Pista0001
addikt

Megint máshol M2,5-est írnak.

(#26046) Mercutio_ válasza Pista0001 (#26044) üzenetére


Mercutio_
félisten

Passz, nekem ezek az apró csavarok mind egyformák :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26047) Andrew.f79


Andrew.f79
csendes tag

üdv mindenkinek !

Egy mini ITX PC-t akarok összerakni, egy amatőr kérdésem lenne .
Ha a processzor ( haswell i5 vagy i7 ) órajelét csökkenteni szeretném hogy minél
kisebb fordulaton menjen a ventillátor ahoz K processzort kell venni Z chipsettel
vagy a csökkentés megoldható H chipsetnél / normál vagy S vagy T processzoroknál is ?
Tudom hogy az S és a T eleve csökkentett.

köszi

(#26048) radi8tor válasza Andrew.f79 (#26047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ventilátor sebessége nincs összefüggésben a processzor órajelével. Azt terhelés függvényében célszerű állítani (állítja az alaplap).

⭐ Stella

(#26049) Andrew.f79 válasza radi8tor (#26048) üzenetére


Andrew.f79
csendes tag

Ennyit még Én is tudok, de ha 10 dB halkra akarom levinni a processzorhűtőn a ventillátort akkor csökken a hűtőteljesítmény és túlmelegszik nyáron majd megfől a processzor. Ezért akarom lejjebb vinni az órajelet ami kisebb hőterheléshez vezet és így nem fől meg a processzor de halk a gépem.
kb 20X20X9 cm-es lesz a ház.

(#26050) radi8tor válasza Andrew.f79 (#26049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elég régen piszkáltam Intel procit, de nekem úgy rémlik visszafelé lehet módosítani a szorzót non-K processzoroknál, csak felfelé nem.
Majd valaki biztos megmondja a tutit, aki csinált már ilyet. :)

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.