Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) flashpointer válasza zed1983 (#25400) üzenetére


flashpointer
őstag

Szia! Nem még , ma pont egy honapja rendeltem meg.

(#25402) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy egy MSI Z97I Gaming lapra rá lehet tenni a vga-ra merőlegesen egy Thermalright Spirit 90M? Vagy jobban járnék egy AXP100/200-zal? Az biztosabb megoldás (itt inkább attól félek, hogy a memóriáktól nem fér el....

Köszi szépen! :R

Bogyóka

(#25403) HookR válasza TomiLi (#25402) üzenetére


HookR
addikt

Igen, rá lehet tenni. A Spirit 90M elfér a VGA-tól és a memóriától is.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25404) r4z válasza TomiLi (#25402) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha nem most azonnal kell, akkor a helyedben én még megvárnám a Macho 90-et is :K

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25405) TomiLi


TomiLi
addikt

Köszi Uraim!

Igen a Macho az combosabbnak néz ki! :R

Bogyóka

(#25406) kisza25 válasza flashpointer (#25399) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

frankó, pedig csak az miatt nem vettem, mert a 250W az nekem kevés lenne, a 350W az viszont pont jó lenne :K lőhetnél pár belső képet id :R ja már megvan :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25407) zed1983 válasza HookR (#25403) üzenetére


zed1983
őstag

Elég sokszor megnézem a Blogodat, de olyan képet nem látok, ahol a Dell DA-2 Csatlakozóját hogyan osztottad szét a PSU és a CPU-ra külön-külön?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25408) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem tudja valaki, hogy egy Scythe Big Shuriken 2 rev. B mellett / alatt milyen magas RAM fér el?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25409) Archttila válasza Polllen (#25408) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

En ugy emlekszem csak LP (Low Profile) de majd kijavitanak :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25410) sysrq válasza Polllen (#25408) üzenetére


sysrq
őstag

Hűtőborda nélkül valószínűleg bármi, ha már van valami a RAM-on akkor ennek a tesztnek a végafelé van pár kép.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#25411) Mercutio_ válasza Archttila (#25409) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nevezzük inkább normálnak, azt csak a batárnagy "gamer" hűtőbordákra szakosodott corsair-nál hívják LP-nek, a valódi LP itt kezdődik

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25412) HookR válasza zed1983 (#25407) üzenetére


HookR
addikt

A hozzászólások közt megtalálod: #78

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25413) zed1983 válasza HookR (#25412) üzenetére


zed1983
őstag

Köszi, már látom

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25414) flashpointer válasza storm4 (#25376) üzenetére


flashpointer
őstag

elvileg működik

Januárban belekerül még egy ilyen meg amennyi venti belefér és öröm bódottá !
Aztán egy nagyobb cpu hűtő, teljes magasságú 750-es vga a jobb hűtésért... Sosincs vége :D

(#25415) sziszi112


sziszi112
csendes tag

sziasztok egy gyors kérdésem lenne adott egy asrock Q1900DC-ITX alaplap neki kellene egy töltőt vennem ezek a paraméterek jók 19v 3.95A DC 5.5 × 2.5 75W a 3.95 ben nem vagyok biztos ?????

(#25416) jbl válasza sziszi112 (#25415) üzenetére


jbl
aktív tag

Szerintem neked ez kell. 120W 12V DC 10A
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25417) AxBattler válasza flashpointer (#25414) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt hova akarod tenni? A slim ODD helyére?
HDD-t nem fogsz belerakni a proci fölé/mellé?
Teljes magas VGA fölé hogyan raksz 120mm-es ventit? Scythe Slipstream Slim esetleg?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25418) flashpointer válasza AxBattler (#25417) üzenetére


flashpointer
őstag

Igen a slim helyére elvileg bemennek a potméterek,ha meg valami nem lenne jó vagy bénán néz ki akkor csak simán beleteszem a gépbe és nem piszkálom.
CPU fölé biztosan nem kerül hdd mert szeretnék bele tenni egy magasabbat. A rendszer ssd az előlap és a ház közé megy, a 2,5 hdd-nek meg majd nézek valami helyet.
Nekem ugyan LP kártyám van és a belepróbálás után kiderült hogy a 25mm-es vastagágú venti _pont_ elfér mellette, viszont biztos van olyan kártya ami mellé már nem megy bele. Teljes vagy LP magasság nem kellene befolyásolja a ventiválasztást, csak a slotszélesség vagy méginkább a hűtőborda magassága.
Sajnos nem találtam olyan utólag felszerelhető vga hűtőt ami nagyobb a gyárinál és beférne, így lehet probléma lesz hogy hiába 120-as venti nyomja rá a levegőt, a fele mellette megy tovább és semmit nem csinál. Valószínűleg egyszerűbb eladni és venni egy teljes magasságút.
No de meg lettek rendelve a ventik és a vezérlő, úgyhogy már csak várni kell :)

(#25419) AxBattler


AxBattler
félisten

MSI Z97I GAMING ACK
A legfontosabb újítás, hogy lesz rajta M.2-es slot - az ilyen megoldások, beleértve az mSATA-t is, eddig hiányoztak az MSI mITX-lapjairól.

(#25418) flashpointer
Értem. A potik elvileg passzolhatnak oda, csak nem tudom, hogyan fogatod oda, meg kellene valami panel is, mivel nem fog tökéletesen passzolni, és gondolom valamivel ki kell tölteni a rést.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25420) Pista0001 válasza AxBattler (#25419) üzenetére


Pista0001
addikt

Azért a combosnak tűnő CPU tápáramkör, meg a PCI-E slottól messzebb helyezett CPU foglalat sem apróság. :)

(#25421) Dr. Akula válasza AxBattler (#25419) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már csak M2 SSD kéne, ami nemcsak a formátumot tudja, hanem ki is használja az 1500 MB/s olvasást / irást.

(#25422) vlevi válasza Dr. Akula (#25421) üzenetére


vlevi
nagyúr

"1500 MB/s"
Az szép :Y
Szerencsére az SSD-k a véletlen elérésben is marhagyorsak, százszorosan gyorsabbak egy átlag HDD-nél, és így már nem nagyon érezhető a különbség. Tapasztaltam, hogy ugyanazt a Samu830-at a régi gépemben (core2duo, sata2, ... ) saccperkábé ugyanannyi idő alatt bootolt be a win7, mint az új, i5-os konfigon.

(#25423) Dr. Akula válasza vlevi (#25422) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sőt, már a jobb prevgenek is tudtak annyit, pl. Intel X25-M, pedig csak 300/70 olvasás/írást tudott. De az M2 lényege az lenne hogy full PCIE sebességgel kommunikál, 1800 MB/s-t meg már az OCZ RevoDrive is tudott, és az asszem csak PCIE 2.0, azóta meg van 3.0 is.

// Ugyanitt a Z-Drive 4500 már 2900 MB/s-nél tart.

[ Szerkesztve ]

(#25424) #16939776 válasza Dr. Akula (#25423) üzenetére


#16939776
törölt tag

A késleltetése is egy nagyság rendel kisebb mint amit SATA porton keresztül el lehet érni.

Viszont az esetleges hűtés miatt még nem mernék belevágni egy M-2-es lapba/ssd-be.

(#25425) Z406


Z406
csendes tag

Sziasztok!

Először is kellemes ünnepeket Nektek! :)

Ha az esti falatok és filmek mellett maradt még némi erőtök, kérnék egy kis segítséget, hátha Valakinek van ötlete.

Szóval van egy Gigabyte H81N-D2H lapom. Olyan problémám van, hogy nem mindig áll le/indul újra a Windows (8.1), nem mindig megy az USB és néha pattog a hang. Elég érdekes hibák, de nekem valahogy a lap lett gyanús. A memóriákat teszteltem, nincs bajuk, a processzor nem vacakol terhelés alatt sem (i3 - 4330). Bios a legfrissebb. Garanciális még, csak így, hogy nem mindig csinálja ezeket, nehéz lesz gariztatni szerintem. A gépben minden új amúgy.

Köszönöm a válaszokat, ha más nem, akkor majd visszaviszem, aztán hátha... :)

Még egyszer kellemes ünnepeket és jó pihenést Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"Angyalképű hippik lángolnak a régi mennyországért, vágyódnak az éjszaka gépezetének csillagos dinamója után..."

(#25426) Enton válasza Z406 (#25425) üzenetére


Enton
addikt

Hát ilyen szoktak jönni még a nem kompatibilis egymással valami, de ezesetben kizárható, hisz csak a lap csinálja.
Esetleg a hangnak lehet a táp is ludas. De ha az is új akkor passz.
Windows,ban és bios-ban a beállítások gondolom már átnézve, egyszer volt régen egy ilyen gép a közelemben de az állandóan nem állt le meg hasonlók. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#25427) Z406 válasza Enton (#25426) üzenetére


Z406
csendes tag

Minden új, igen. Átnéztem mindent, bios-t is visszaállítottam alapra, de úgy is csinálja, ha beállítom, akkor is. A hang nem mindig akad és általában kikapcsol, de néha megáll a "Leállítás" résznél és ott is marad. Windows 7-nél is csinálja, 8.1-nél is. Kissé kezd idegesítő lenni és főleg úgy, hogy mikor leadom, tuti, hogy nem fogja csinálni és visszakapom úgy, hogy a "jelzett hibákat nem tapasztaltuk".

"Angyalképű hippik lángolnak a régi mennyországért, vágyódnak az éjszaka gépezetének csillagos dinamója után..."

(#25428) Enton válasza Z406 (#25427) üzenetére


Enton
addikt

Esetleg egy egész kiegészítő csere a lapon. Ha úgy is csinálja csak akkor vinni gariba, hisz úgyis jóidőt eltöltenek vele, hogy kiderítsék a hibát.
Mondjuk a hangprobléma annyira nem elfelejthető, tehát arra jó lenne megoldás.
Esetleg régebbi driver mintsem legújjabb. Nem mindig a legfrissebb a legtutibb mindenhez.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#25429) Z406 válasza Enton (#25428) üzenetére


Z406
csendes tag

Hát, lehet, hogy az lesz. Csak sok-sok mindent kell próbára keríteni, de mondjuk ha úgy lesz, lehet, hogy leadom így is, aztán meglátjuk. Vagy kerítek egy ilyen lapot és abba kipróbálom a dolgokat. A drivert meg cserélem, hátha! Bár, a régebbi lapomon is ilyen hangkártya volt, ugyan ezzel a driverrel és ott nem csinálta. Sebaj, egy próbát megér! :)
Köszönöm a segítséget! :)

"Angyalképű hippik lángolnak a régi mennyországért, vágyódnak az éjszaka gépezetének csillagos dinamója után..."

(#25430) XmoD


XmoD
aktív tag

Uraim. Kulhonbol van valami ajanlott jo minosegu pico psu ? 120w-ig

(#25431) Ispy


Ispy
veterán

Befejeztem az itx projektet, most már összekötöztem a kábeleket is, többet szét nem szedem :B

Megjött az usb3 low profile hosszabbító és sikerült bepasszírozni egy TY-141-et is, és még marad fél mm hely :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25432) patomi válasza Ispy (#25431) üzenetére


patomi
őstag

Jól néz ki. Mennyivel jobb a thermalright hűtő, mint a kis noctua? Hang és teljesítmény szempontjából.
Nekem i3 4330-on egy kis Zelos van most és szellős is a környezete, de nem valami hatékony(ellenben csendes). Most terhelés nélkül 34 fok a CPU (40 fok a mag), terhelve felmegy 81-83 fokra (mag 91-92 fok), IGP nincs is terhelve. (Aidával mindezt)

Szóval azért kérdezem mert az AXP-100 Muscle,AXP-100R a kinézett a cserére. Viszont ez: Noise Level: 22~30 dBA nem ígérkezik túl csendesnek.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25433) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!
Tudom, hogy nem teljesen ide tartozik és hogy van topikja, de oda már fél éve nem írt senki, ezért titeket kérdezlek.
Egy ILYEN gép, mennyire tudna kielégíteni egy egyszerű netezős, filmnézős, pókerezős igényeket? Mondjuk a következő 2-3 évben? Ez az Intel Celeron J1900 2.00GHz mire elég? Egy 120Gb-os ssd lenne hozzá, illetve 4-8Gb memória (ebből mennyit illene hozzá rakni :F ?

Előre is köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#25434) vlevi válasza csiben1 (#25433) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyjából elég. Filmezéshez szinte biztos, mert nem nagyon terheli a gépet a filmezés.
Igazából ennek a brixnek az áram sem nagyon rossz, ha azt nézem, mennyibe kerül ez Asrock Q1900DC-ITX (29-30 környéke), ahhoz még kellene egy ház, akkor már ott vagy, mint a Brixnél.

Itt egy teszt róla : Gigabyte Brix GB-BXBT-2807 Fanless Mini PC Review - XBMC, Gaming, Windows 8
Nem pontosan ez a gép, hanem a Intel® Celeron® Processor N2807-al szerelt változata, ami csak két magos.
J1900: [link]
N2807 [link]

[ Szerkesztve ]

(#25435) Ispy válasza patomi (#25432) üzenetére


Ispy
veterán

A noctua jól elvolt, amíg csak a procit kellett hűtenie, de mivel passzív VGA-t vettem, ezért kell nagyobb légáramlat a házba, amit a noctua még 2000 rpm-mel sem tudott (terhelés alatt 75-80 C volt a VGA). A thermalrighttal üresben 35C a proci és a VGA is, terhelés alatt a VGA 60-65C, a proci nem nagyon megy 50 fölé, egyik mag sem (a rendszer 40 alatt van).

Viszont az AXP ventije slim kivitel, ezért van valami furcsa extra bugás amit kiad, ezért cseréltem le TY-141-re. Most a ház és a proci hűtő is 600 rpm-mel megy, így nagyon halk (TY-141-re 17 dBA-t írnak a legkisebb fordulatra).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25436) patomi válasza Ispy (#25435) üzenetére


patomi
őstag

Köszi ez megnyugtató, rákerestem közben a procihűtős topikban is. Nyilván a 100-as gyengébb mint a te 200-ad, de a jelenleginél biztos jobb lesz.

Igen a slim ventitől, főleg a gyári adatok miatt kicsit tartok, de remélem nem lesz vele gond. Már meg is rendeltem a 100-ast.(AXP-100 Muscle)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25437) kisza25 válasza #16939776 (#25424) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja nekem laposban van M.2 SSD, az üzemi hője 55-65 fok, de láttam már 75fokosnak is, viszont eszement gyors a rendszer vele :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25438) kisza25 válasza Z406 (#25427) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezt okozhatja USB eszköz, pl. rádiós egér szokott ilyet csinálni, volt már olyan is, hogy nem indult miatta a rendszer,
próbálj meg újabb USB 3.0 drivert felrakni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25439) Mercutio_


Mercutio_
félisten

mITX "fenyőfa" ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25440) vlevi válasza Mercutio_ (#25439) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szép :)
A tied?

Az a CA-I házikó is jópofa. Főleg úgy, hogy alig pár centivel nagyobban van belőle mATX méret is, Sharkoon CA-M néven

(#25441) Mercutio_ válasza vlevi (#25440) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, csak idő nincs összerakni.

Igen, van a CA-M is, de sajnos ahogy méregettem az asztalomon az már túl nagy lenne, a legrészletesebb közös "teszt" pedig pont azon méreteket nem mutatja (kivéve a magasságot) amiben eltérnek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25442) vlevi válasza Mercutio_ (#25441) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sharkoon CA-I / CA-M Mini-ITX / mATX Aluminium PC cases [en]

213x225x259 (mély, szél, mag) a CA-I, ezzel szemben 270x225x285 a CA-M mérete.
Vagyis 6 centivel mélyebb (ennyivel nagyobb VGA fér bele :) ), és 2,5 centivel magasabb, ez plusz 2 slotot jelent hátul.

(#25443) Z406 válasza kisza25 (#25438) üzenetére


Z406
csendes tag

Szia!

Megpróbálom, köszönöm a tippet! :)

"Angyalképű hippik lángolnak a régi mennyországért, vágyódnak az éjszaka gépezetének csillagos dinamója után..."

(#25444) patomi válasza Mercutio_ (#25439) üzenetére


patomi
őstag

Reméljük a Zelosban te nem fogsz csalódni, egyébként köszi a tippet a Sharkoonnal elégedett vagyok, teljesen rendben van a minősége. (szürke nekem is) :K

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25445) Mercutio_ válasza vlevi (#25442) üzenetére


Mercutio_
félisten

A méreteket ismerem, a +6 centi ami nálam gond, pontosabban az SG05 helyére megy a CA-I a kisebb mélység kárpótol a magasság növekedésért, de a CA-M már túl drabál lenne.

patomi:TT Slim X3 - at váltja, annál csak jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25446) DarkByte


DarkByte
addikt

Megpróbálkozom ismét, múltkor eléggé letojt mindenki :DDD

Tudtok nekem ajánlani még olyan NAS-nak való ITX házat, amelybe több 3,5"-os vinyó belerakható és paneltáppal elhajtható?
Én eddig ezt találtam:

[Chenbro ES34069]
A kép nem pont ezé a verzióé, amit linkelek azon hátul nincs AC aljzat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25447) shteer válasza DarkByte (#25446) üzenetére


shteer
titán

Most is :D

CFI
A7879 4x Hot-Swap mini-ITX NAS ház 200W táppal?

http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=444728

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#25448) HookR válasza DarkByte (#25446) üzenetére


HookR
addikt

A gyárilag kielégítő teljesítményt nyújtó pico- és paneltápos megoldások sajnos mind a mai napig a már eleve rétegigényt képviselő Mini-ITX témakörön belül is amolyan mostoha területnek számítanak. Nem jellemző, hogy akár több 3.5"-es HDD-t fogadó NAS házikót építsenek köréjük. Az általad linkelt Chenbro ház a ritka üdítő kivételek egyike (és nem, most hirtelen nem tudnék másikat mondani).

Ha nem riadsz vissza a barkácsolástól, azaz a pico/paneltáp és a 3.5"-es HDD-k (ATX és SFX tápok helyén történő) rögzítésének kialakításától, akkor máris reménytelibb a helyzet. Jó lehet például:
- 2db esetén a Silverstone ML05 és ML06
- 3db esetén a Chieftec BT-02 és BT-04
- 4-6db* esetén a Cooler Master Elite 110 és Cooltek V6. Ezek mellett szól továbbá, hogy a 4-6db HDD-t egymás mellett könnyen át lehet szellőztetni 1db 120/140mm-es ventivel, pláne, ha a ház elől és hátul is perforált.

Vagy ha nagyon nem akarsz barkácsolni és nem gond, ha nagyobb térfogatú, mint ami feltétlen kellene, akkor a Fractal Design Node 304-et érdemes szemügyre venni.

* esetleg kis kreativitással még több

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25449) DarkByte


DarkByte
addikt

Köszönöm! :R Nem most lesz még aktuális de már gyűjtögetem a lehetőségeket :)

(#25450) Honkydoo válasza DarkByte (#25446) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

CFI ház

Tekintve, hogy táppal együtt van, talán meg is ér ennyit..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.