Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) flashpointer válasza mandras81 (#25848) üzenetére


flashpointer
őstag

Ez az am1 baja hogy a két szék közé ült, médiára a j1900 teljesen jó (passzív!), fogyaszt vagy 10 wattot terhelve, úgyhogy ha arra kell akkor én biztosan azt választanám. Persze erősebb az amds konfig de ilyen felhasználásra minek? Fölösleges.
Ha meg játszogatás is lenne oda meg túl gyenge, dvgat a cpu lehúzza, az ilyen tizenpárezres dvga-kat az intel igp is elveri szóval hót pocséklás annyiért venni (cakkpakk végösszegben ugyanannyira jössz ki, csak rosszabb teljesítménnyel) . Meg pont az értelme veszik el.. Sajnos itx-ben apus amd-t sem lehet jószívvel ajánlani mert belépő konfigban az alaplap vinné el az összeg jórészét miközben teljesítményben semmit nem tesz hozzá. Felette meg intel+dvga anyagilag megint jobban megéri (vagy kicsit többért sokkal jobb)
Úgyhogy először kell dönteni vagy csak multimédiára lesz, vagy játszogatásra is, és ha az utóbbi akkor mennyivel többet ér meg számodra hogy tudj vele játszani is .
Nekem is elegendő lenne 90%-ban egy j1900 amúgy , csak hát... az a rohadt war thunder megint itt figyel a tálcán :)

(#25852) AxBattler válasza flashpointer (#25851) üzenetére


AxBattler
félisten

Hátööö a tesztek alapján azért a FIFA13 nem okoz az 5350-nek túl nagy problémát.

A másik dolog meg: oké, hogy erősebb, mint a J1900, de vegyük azt, hogy nem 1-3 évre veszi a jóember a konfigot, hanem minimum 4-5-re. Nem baj, ha van benne egy kis tartalék: a Brazos is odakente az akkori Atom-okat (kb. mint most a Kabini a J1900-at), és még a mai napig használható némi kompromisszummal. Egyszóval időtállóbb hardver, amire szvsz nem árt egy kicsivel többet áldozni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25853) flashpointer válasza AxBattler (#25852) üzenetére


flashpointer
őstag

2012-es game, úgyhogy valóban, jutubon van pár vidi fent, azt hittem erősebb gép kell alá, fifa13-at játszani megfelel(het)
Viszont ha már behoztuk az időtállóságot és a játékot is... az megint nem am1 pálya.
(amúgy az időtállóság nem volt az elvárások között)

(#25854) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

1155-ITX 15k-tól, 1155-Cerka 10k-tól, GT630-730 14k-tól vagy
1150-ITX 20k-tól, 1150-Cerka 10k-tól, GT630-730 14k-tól vagy
AM1-ITX 10k-tól, 5150-5350 14k-tól vagy
Intel-ITX 22k-tól (x16-tal), GT630-730 14k-tól vagy
valami használt garis félkonfig.
:R
ilyen árak vannak, szerény személyem egy Asus C8HM70-i/HDMi tulaj vagyok, egy GT520-szal, amit azért nem ajánlok már jó szívvel, mert 10ezret (vagy még többet is) emelkedett az ára, de teljes x16/Sata3/USB3/dualchan van. MMO-zok, több klienssel, Win 8.1 EmbIndPro meg repül rajta 2GB (!) DDR3-1333-mal, CR1 dual-ban.
:R

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#25855) Nirvanus válasza Nirvanus (#25854) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

FM2/FM2+ lehagyva, grat magamnak... :W
igaz, ott is 23k-nál indul az ITX lap és 12-13k-tól az A6, de azon már minden van
ha nem kell ITX, 19cm-es lap talán befér dupla slot-os ITX házba, úgy lehet fogni 10k-t is.

[iTX-or-GtfO!]

(#25856) mandras81 válasza Nirvanus (#25854) üzenetére


mandras81
senior tag

Lehet, hogy jobban járnék egy 1155-ös, vagy pici rádobással egy 1150-es konfiggal? Hogy alakulnak az erőviszonyok ezeknél az AM1-Q1900-hoz képest? Mintha láttam volna egy tesztet, amiben nagyon elverték az előbbiek az utóbbiakat...

Egy ilyen Chieftec IX-03B-szerű házba milyen hűtő lenne, ami kordában tart passzívan egy Ivy-t, vagy egy Haswell-t?

(#25853) flashpointer:
És mi a helyzet egy 10 tabos böngészéssel, közben megy a fullhd film? Arra is elég a Q1900? Hol vannak a határai?

[ Szerkesztve ]

(#25857) viperabácsi válasza mandras81 (#25856) üzenetére


viperabácsi
addikt

"És mi a helyzet egy 10 tabos böngészéssel, közben megy a fullhd film?"

Nem tudom megérteni az ilyen kérdéseket, vagy nézz filmet , vagy böngéssz :W

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25858) kisza25 válasza viperabácsi (#25857) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pl. : a csajom filmet néz kirakva a TV-re, de engem nem érdekel és böngészek ;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25859) mandras81 válasza viperabácsi (#25857) üzenetére


mandras81
senior tag

Nem tudom megérteni az ilyen reakciókat. Azért, mert valaki a kis kocka világában nem tud adott szituációkat elképzelni, azok még létezhetnek... :W

Viszont, nyugodtan találhatsz érdemben a kérdéseimre.

[ Szerkesztve ]

(#25860) AxBattler válasza flashpointer (#25853) üzenetére


AxBattler
félisten

Viszont ha már behoztuk az időtállóságot és a játékot is... az megint nem am1 pálya.
(amúgy az időtállóság nem volt az elvárások között)

A "játék" ma már elég tág kategória: 2-4 éves címek, LOL, WOW, GOG, BF4, Crysis, Indie, Farmville... nagyon nem mindegy, és Te most pont ezt próbálod elmaszatolni. A kérdező, és én is egyértelműen a light-osabb felhasználásról beszéltünk, Te meg az ellenkezőjét sugallod. :U

Ha nem beteges gépcserélgető egyénről van szó (akikből felülreprezentálunk itt a fórumon ;] ), akkor alapvető, hogy bizonyos szinten az időtállóság is szempont. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25861) mandras81 válasza AxBattler (#25860) üzenetére


mandras81
senior tag

Iszom a szavaid! :)

Természetesen valamilyen szempontból fontos az időtállóság, de nem riadok vissza mondjuk a kétévenkénti gépcserétől sem. :))

Tényleg a Fifa13 és hasonló játékok, amivel előfordulhat maximum, hogy játszunk, ha a haverok átjönnek, de kb. egy éve már ilyen alkalom sem volt...

Inkább csak azért szőrözők ennyit a dolgon, mert a pénzemért a legkevesebb kompromisszumal járó megoldást szeretném megtalálni

(#25862) Nirvanus válasza mandras81 (#25856) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Ha a tabok között van a Facebook is, akkor oda csak memória kell, mert a böngészés főleg azt zabálja meg.
;] A fullHD lejátszás lassan egy vasalónak sem lesz nagy kihívás. :DDD
Bizony ám, ár/teljesítmény arányban jobban járnál egy 1155/1150 vagy akár FM2/+ konfiggal is. Ezeknél az időtállóság is egy pozitív(abb) szempont. Nem beszélve a bővíthetőségről.

1155 mellett szól az olcsó(bb) ITX platform árelőnye (15k-s új lap, de USB3-Sata3 sehol, ám legalább HDMI van, ASRock H61MV-ITX), a kedvező(bb) árú használt procik, de emellé én mindenképpen javasolnék legalább egy GT730-at, hogy ne érjen nagy meglepetés - esetleg egy i3-3225öt, abban már HD4000 van.

1150 mellett szól ugye a Haswell, de a belépő szintű ITX lapok nagyon le vannak rágcsálva (20k-s lap, 2-3Sata3, belső USB3 sehol, HDMI is kérdéses), viszont a legolcsóbb Cerka is már szinte hozza az E8400-at teljesítményben, igaz, még ott sem olyan acélos az IGP fullHD-hoz - legalábbis játékra -, így oda is elkél egy dGPU, persze csak szerintem.

FM2/+ mellett szól a felszereltség (ott ugye egy 14-15k-s lapon már szinte minden van, de az mATX, az ITX valahol 23-25k környékén kezdődik) és az APU-k grafikai előnye - még. Egy A6-6xxx vagy A7-7xxx már elegendő lehet kisebb-nagyobb kompromisszumokkal játékra is. Viszont az AMD kéri a gyorsabb memóriát a jobb teljesítményhez (egy A10-6800k le van próbálva 1333as, majd 2400as ramokkal, a különbség szemmel látható).

"Hőkezelés": na itt az Intel nyert, a Haswell számára bőven elég a gyári leszabályozva, viszont az AMD-k gyári megoldásait én személy szerint nem szeretem a vicckategóriás borda miatt - ezért sem dobtam ki a régi jó hőcsöves Phenom hűtőt :D A Chieftec házba kevés és kis hűtő fér csak be, oda szerintem mindenképpen 3-4 hőcső és minél nagyobb méretű borda javallott, és lassú, de venti.

Összegezve: 30k-ból a lap-cpu/apu megérősebben nem jön ki újonnan ITX-hez (nyugi, én is ezért anyzok mostanában, ugyanez volt a szándékom), ezeket 3-5évre veszed és esetenként bővíted (ház minimum a VGA miatt kell nagyobb), míg az integrált megoldásokat/AM1-et egy bizonyos feladatra, konszolidáltabb használatra. Bírják ők a multimédiát/alap játékot is, csak hát ugye sokkal hamarabb jönnek a korlátaik. Igaz,a fogyasztásuk is kedvezőbb, olcsóbb az ITX platformjuk és jobb eséllyel lehetnek fullpasszív működésűek.

Mindezekkel együtt én nem tudom nem ajánlani az AM1-et, de akkor minimum a legtetejét. Na, most próbálj kiigazodni, nekem már nem megy. :DDD
:R

[iTX-or-GtfO!]

(#25863) AxBattler válasza Nirvanus (#25862) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy A6-6xxx vagy A7-7xxx már elegendő lehet kisebb-nagyobb kompromisszumokkal játékra is. Viszont az AMD kéri a gyorsabb memóriát a jobb teljesítményhez (egy A10-6800k le van próbálva 1333as, majd 2400as ramokkal, a különbség szemmel látható).
- A7-es nem létezik.
- A8, vagy A10 ajánlott inkább a játékokra, szvsz A8-7600, és az érkező A8-7650K best buy ebben a kategóriában.
- Nem csak a gyorsabb memóriát, de a Dual Channel-t is "kéri", szóval érdemes alapból egy KIT-et venni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25864) Nirvanus válasza AxBattler (#25863) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

A6-7xxx, pardon. :U :R AMD esetében a KIT minimum, és itt is előnyben van az FM2/+ az AM1-hez képest - ott ugye egy csatornás a memóriavezérlő, és a PCI-e sáv is csak 4x. Egy A6-6420K nekem elég volt több ablakos MMO-hoz, igaz, akkor 8GB-1866Mhz KIT is volt a konfigban egy spannál.

Az A8-7650K-t én is várom. :DDD

[iTX-or-GtfO!]

(#25865) AxBattler válasza Nirvanus (#25864) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz az A8-as ideális egy mindenes géphez, csak sajnos ITX alaplapból nincs nagy választék, és ami van, az most 25k-tól kezdődik.

(#25861) mandras81
Iszom a szavaid!
Csak nehogy megfeküdje a gyomrodat! :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25866) denko


denko
senior tag

Sziasztok.

Tervezni fogok, illetve probálom felmérni mi mellet döntsek épitett vagy sima NAS/ media center mellet.

Szoval kérdésem: Kinéztem: q1900dc-itx-t és keresek házat alá:
Ami belefér a tv alá üvegasztalba az: 35cm széles és max 17 cm magas ház. Hosszuság lehet akár 40cm
Tudtok ajánlani valami pofás házat? ami nem randa :DDD
-Fekete vagy szürke szinű.
-2 HDD-t tennék bele.

[ Szerkesztve ]

(#25867) flashpointer válasza AxBattler (#25860) üzenetére


flashpointer
őstag

Nem csak sugalltam, le is írtam ha választani kell egy am1-es konfig vagy inteles között ugyanannyiért és játék (általad definiált, kabinin jól futó) is szóba jön az utóbbit érdemesebb választani.mert: (sőt most hogy mindjárt jön a skylake még mindenképp megvárnám hogy mit tud felmutatni)

2-4 év múlva a mai játékok lesznek régiek, jön valami ami tetszene de nincs bosszantóbb annál minthogy éppen nem megy vagy ocsmány meg lassú és nincs mit tenni (rosszabb mint ha egyáltalán nem futna úgy legalább nem tépné az idegeket) mert cpu-t sem lehet érdemben nagyobbra cserélni, meg a dvga-t sem. Intelbe meg pattint egy gyorsabbat és örömbódottá.
Most is van olyan böngészős játék ami alá kell a kakaó :)

Viszont ha számít a hang, akkor csak am1 marad .

(#25868) AxBattler válasza flashpointer (#25867) üzenetére


AxBattler
félisten

mert cpu-t sem lehet érdemben nagyobbra cserélni, meg a dvga-t sem. Intelbe meg pattint egy gyorsabbat és örömbódottá.

Én úgy tudom, hogy pont az Intel-ben nem lehet egyáltalán CPU-t cserélni, AM1-be meg hogy milyen erősségű cucc jön a következő generációval, azt nem látom előre, de a lehetőség megvan a cserére.

Viszont elárulonád, hogy AM1-es lapba miért nem lehet olyan dGPU-t rakni, amit az Intelbe igen? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25869) Nirvanus válasza denko (#25866) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Ő nem csúnya. :) A 2db 3.5"-os HDD is belefér sima ODD mellett és a minimális légmozgás is okés. 265 x 100 x 310 mm (8.2L) Nem a legkisebb, de én például imádtam.

[iTX-or-GtfO!]

(#25870) denko válasza Nirvanus (#25869) üzenetére


denko
senior tag

magas...vagy arra gondoltad, fektessem le oldalra?
Mindegy eyeknek állnak vagy fekszenek?

[ Szerkesztve ]

(#25871) gery2123 válasza denko (#25870) üzenetére


gery2123
őstag

Persze hogy mindegy, nem lesz semmi baja se ha fekszik.

-- PSN_ID: GerY2123

(#25872) Nirvanus válasza AxBattler (#25868) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

AM1-nél (is) redukált a PCI-e, x4-es a sávszél, az integrált Intelekben is annyi vagy még kisebb, de ott legalább a duplacsatornás memóriavezérlő megvan. 1155/1150/FM2/+ platformokon pedig minden megy maxon.

(lehet, hogy ezért emelkedett annyit a C847 ára, mert ott még valós x16 van :F )

[iTX-or-GtfO!]

(#25873) flashpointer válasza AxBattler (#25868) üzenetére


flashpointer
őstag

A játékra időtállóbb, cserélhető intel alatt 1155/1150-öt kell érteni, nem írtam pontosan melyikre gondoltam.
A lehetőség am1-re megvan, de a fogyasztása és az ára eléggé behatárolja a teljesítményét hogy mi várható.
Rakni lehet bele, de egy jobb kártyát erősen visszafoghat a proci.(főleg egy cpu-igényes alkalmazásnál), habár egy ~gt 730-ig nem hiszem hogy jelentős gond lenne, és a retró játékoknál feltűnne.
Szóval a lényeg hogy ugyanakkora összegért kb ugyanazt kapod, de megszűnnek bővíthetőségi korlátok.

[ Szerkesztve ]

(#25874) AxBattler válasza shteer (#25744) üzenetére


AxBattler
félisten

Visszatérve a Chieftec SFX-450BS-re: billiger.de-n fenn van, és a 40€-s ár alapján nálunk olyan 15k lesz, ha egyszer végre behozzák.

Ennyibe kerül a 300W-os bequiet! SFX Power2 is, de inkább a Csifibe fektetném a pénzem.

(#25873) flashpointer
Megmutatnád, hogy hol kapsz ugyanennyiért (Asrock Am1 lap + 5350 = 25k) időtállóbb s1150-es mITX rendszert?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25875) pils00 válasza AxBattler (#25874) üzenetére


pils00
tag

Ezeket néztétek már?

(#25876) flashpointer válasza AxBattler (#25874) üzenetére


flashpointer
őstag

1150 kissé drágább de ott volt egy per jel a 1155 1150 között :D
bluechipnél :
ASRock S1155 H61M-VG3 13,2k (fapados de én is ilyet használok i3-al és működik)
celeron g1630 12,2k

(#25877) mrbig25 válasza pils00 (#25875) üzenetére


mrbig25
őstag

A belsejéről található egy-két képrészlet és a Sirtec belső alapján azt mondanám, hogy ez a Chieftec SFX-x50BS széria, egyben hagyott 12V-os ággal. Nem 100%, de nagy rá az esély.
Ha emellett átvették a Chieftec-es, halk ventiprofilt is, akkor jó vásár lehet.

...

(#25878) pils00 válasza mrbig25 (#25877) üzenetére


pils00
tag

Mondjuk az elég "mókás", hogy a gyártó oldalon mindkét FX tápnál megegyeznek
a speckók (Electrical & Physical Characteristics) az első kép(marketingrizsa)
kivételével.

(#25879) Nirvanus válasza flashpointer (#25876) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Ha nem változik az ár, én erre fogok beruházni. ;]

[iTX-or-GtfO!]

(#25880) mrbig25 válasza pils00 (#25878) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, az el lett írva.
Egyébként a 350-es változat 27A-t tud 12V-on (324W), emellett van 24pin + 4pin + 3sata + 2molex + 1fdd.
Érthetetlen, hogy ezzel szemben a 450-es változaton meg van 2db PCI-e...egy igazán mehetett volna a 350W-os változatra is. Habár a 350-es Chieftec-en sincs PCI-e csati.

...

(#25881) AxBattler válasza pils00 (#25875) üzenetére


AxBattler
félisten

:Y Ezekről nem is tudtam, nagyon ígéretesnek tűnnek 13,5k-ért, ill. 18,5k-ért! :C
Köszi az infót!

A kisebbiket azonnal vinném is, ha biztosat tudnék a belsőről.
Mondjuk a 3 év gari sem hangzik rosszul, ez egybeesik a bequiet! és a Chieftec gariidejével.
A két modell különböző tulajdonságaiért a manual-t kell letölteni, abban benne van minden. Röviden: az erősebb modell a plusz teljesítményen kívül 8-as CPU-csatit, és egy PCIE-kábelt tud felmutatni - utóbbi a 350-es modellről hiányzik.

Fentiek tükrében inkább csak a nagyobbat venném, de ugyanennyibe kerül a bequiet! 400W-os csodája is.
Szóval még mindig a Csifi lenne a megoldás...

(#25876) flashpointer
Jó az a DTX lap, több ilyen kéne, csak az USB3-at hiányolom róla. Cerka helyett viszont inkább egy G2020-at mondanék, az már elég VGA mellé, én is elfogadnám. Hát, döntsön mindenki a belátása alapján... :R

(#25877) mrbig25
Bizakodok én is, és a Zalman nem a hangos ventijeiről ismert.

(#25880) mrbig25
Ja, egy 6-os PCIE-csatit elbírt volna a 350-es is, rögtön best buy lenne nálam. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25882) shteer válasza AxBattler (#25881) üzenetére


shteer
titán

ezek nekem is tök újak - bár én már maradok a moduláris 500-as tervnél

..szerintem jónak tűnik

(#25883) denko válasza gery2123 (#25871) üzenetére


denko
senior tag

Mondjuk, nekem nem tápos változat kell mivel dc-s lapot néztem.

(#25884) mandras81 válasza flashpointer (#25876) üzenetére


mandras81
senior tag

Most nagyon elgondolkodtam azon, hogy a szétkapott gépemből még meglévő 1155-ös procimat megtartom, és köré vásárolok mindent.
Csak egyvalami kérdéses: mindenképpen csendes gépet akarok, így valami passzív procihűtésben gondolkodom. De mi férne be egy IX-03B méretű házba? Még a gyártói oldalon sem merik odaírni a maximum beépíthető hűtőt! :D

(#25885) sanki85 válasza Nirvanus (#25879) üzenetére


sanki85
csendes tag

Pont ezt a proci-alaplap kombót nézegetem én is, mondom rá kérdezek, mit szólnak hozzá a mesterek.

(#25886) denko válasza mandras81 (#25884) üzenetére


denko
senior tag

nagyon jol néz ki, csak 1 usb-t rácsaphattak volna az elejére.

(#25887) #16939776 válasza mandras81 (#25884) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak egyvalami kérdéses: mindenképpen csendes gépet akarok, így valami passzív procihűtésben gondolkodom. De mi férne be egy IX-03B méretű házba?

Nem mondom hogy lehetetlen, de olcsóbb és fájdalommentesebb ha még most leteszel a dologról.

(#25888) patomi válasza mandras81 (#25884) üzenetére


patomi
őstag

Passzívat szerintem felejtsd el ebbe a házba, de még az alacsony hűtőkből is válogatni kell:[link] Egy noctua nhl 9i (37 mm) éppen befér. E fölé is esélytelen a magasító nélkül beszerelni a HDD-t.

Na talán így, ha eléggé el van tolva a proci foglalat: [link]

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25889) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

A következő konfigom lenne:

alaplap: GA-B85N Phoenix
proci: Intel Pentium G3220
ssd: Samsung Evo 840
memória: Kingston 4GB DDR3 1600mhz

Ez a TÁP + PICOPSU jó lenne meghajtani? A hirdetett táp az enyém lenne, szóval csak a picopsu-t kellene megvenni + a tápra egy megfelelő csatlakozót. Amúgy ilyen csatlakozót lehet kapni valahol, vagy forrasztanom kell majd?

:R

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#25890) AxBattler válasza csiben1 (#25889) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezek a 120W-os pico-k úgy max. 80-85W-ot tudnak leadni folyamatosan, szóval szerintem neked elég kell, hogy legyen a teljesítménye (főleg ha kicsit alulfeszeled a procit).

Mondjuk a pontos típusra kíváncsi lennék, de az eladó nem volt túl segítőkész...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25891) zed1983 válasza AxBattler (#25890) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!
Én is kérdeztem tőle, elvileg 12V-on 10A tud, legalább is ezt mondta!
A bemeneti feszültsége pedig elég széles 12-24V

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25892) AxBattler válasza zed1983 (#25891) üzenetére


AxBattler
félisten

Kizárt, egyik pico sem bírja azt a kakaót, amit a nevében ráaggattak.
Ő legfeljebb a PEAK értéket gondolhatta valós teljesítménynek, az viszont fals, mivel csak néhány másodpercig bírják ezek a tápo.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25893) patomi válasza AxBattler (#25892) üzenetére


patomi
őstag

Gondolom erről lehet szó: ebay

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25894) AxBattler válasza patomi (#25893) üzenetére


AxBattler
félisten

Maximum power on each rail: 5V @ 6A, 5VSB @ 1.5A, 3.3V @ 6A, 12V @ 6A, -12V @ 0.1A - Total load should not exceed 120w, peak load should not exceed 60 seconds.

Sejtettem. Ezek szerint max. 72W-ot tud csak leadni tartósan.
Viszont ez a licit sem tűnik korrektnek, szerintem ez a gyártói oldal: pico-PSU-120WI-25V, itt meg pénzért megvehető. Manual szerint stimmel a max. load, viszont a peak itt már csak 96W a 120W helyett... :U

Szerk.: De szerintem ez már előkerült egy párszor, itt a topikban... :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25895) csiben1 válasza AxBattler (#25890) üzenetére


csiben1
tag

Az eladó szerint erről van szó. E szerint 7A- tud folyamatosan. Ami szerintem nekem elég lenne, viszont a tápom meg csak 60W-os, a proci meg 54TDP. Elég lenne ez a 60W, vagy túlságosan ki van centizve és felejtsem el inkább :F Igazából nem tudom mennyit fogyaszthat az ssd meg a memória...

You can walk straight through hell with a smile

(#25896) zed1983 válasza AxBattler (#25894) üzenetére


zed1983
őstag

Igen én is a picobox- is linket tartom valószínűnek!
Más: ahogy hookR-nek van megoldva, a dell da2 ketté szedve az egyik a picoba a másik az alaplapi p4-es csatira dugva. Itt a dell da2- ben van tulfesz védelem stb...?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25897) zed1983 válasza csiben1 (#25895) üzenetére


zed1983
őstag

Nekem egy g2020t egy 500 gb sshd és 2x2 gb ddr3 és fogyimérővel max 53-54W volt a fogyimérőn, s proci 35w tdp-s. A terhelést másolás+ böngésző 5 lap az egyikben youtube fullhd video.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25898) patomi válasza AxBattler (#25894) üzenetére


patomi
őstag

Sok dolog van amit nem érdemes ebay-en megvenni. Viszont infót ott találtam. Minibox-on nem is néztem...

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25899) #16939776 válasza csiben1 (#25895) üzenetére


#16939776
törölt tag

A konfigodat elbírja azzal a 60W-os táppal, csak nem kell órákon át IBT tesztet futtatni, akkor nem lesz probléma vele. Ha alul tudod feszelni a CPU-t még nagyobb lesz a tartalék...

Egy öreg I3 2120+H67-es lap Wifi+Firewire 2,5"-Hdd,+ssd, 2*4Gb ram eszik konektorból 55-60W teljes terhelésen a fene megenné ha nem férne bele.. :)

[ Szerkesztve ]

(#25900) viperabácsi válasza csiben1 (#25895) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem ez hajtja EZT a konfigot egy 60 w-os hp tápról , nincs vele gond megy szépen.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.