Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) Garold válasza tthom (#26597) üzenetére


Garold
senior tag

Köszi! :R

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#26602) patomi válasza AxBattler (#26600) üzenetére


patomi
őstag

Cooltek V6 esetleg .. 3,5" HDD 4db. fér bele. Varázslónál van is. Bár ez már közelít a kockához a 210x250x240mm-es méretével.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26603) AxBattler válasza patomi (#26602) üzenetére


AxBattler
félisten

Annál az a baj, ha berakod a bal oldali HDD-keretet, akkor nem lehet VGA-t bele tenni... vagy csak single slot fér bele, már nem emlékszem, régen néztem, de a kettő közül az egyik tuti.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26604) patomi válasza AxBattler (#26603) üzenetére


patomi
őstag

Igaz, mondjuk 2db. befér a tetőre így is, viszont azok ebben is fejjel lefelé vannak. :F

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26605) HookR


HookR
addikt

Silverstone FTZ01 hivatalos oldal - [link]

===========================================

(#26599) mrbig25: "...de ekkor ugyebár még nincs venti a ház elejében."
A 3.5"-es HDD csak a 140mm-es ventivel nem fér meg, 120mm-est attól még tehet bele.

A szélességet is érdemes megvizsgálni! 222mm-ből nem csak a 2 oldallap vastagsága jön le, de a felső hosszanti rögzítősínek belső oldala még az oldallaphoz képest is beljebb van vagy 5-6mm-rel. Így a 2db 102mm széles 3,5"-es HDD-t a ház külső oldalától legalább ~7-8mm-rel beljebb kell tenni, tehát ~2-4mm marad a HDD-k között. Ez még önmagában nem is lenne gond, mert a ház széleinél teheted a rögzítőcsavarokat a HDD-be oldalról is, míg középen a HDD alján lévő furatokba, felfelé. Ám ha egy vonalban vannak, akkor a szomszédos csavarfejek egymás mellett rossz esetben átfedésbe kerülhetnek, szóval ez így határeset.

(#26598) AxBattler: Viszont az SFX nem csak rövidebb, de alacsonyabb és keskenyebb is az ATX tápnál. 25mm-t nyerhetsz vele a táp és a ház jobb oldala között a meglévő ~12-14mm mellé. Adja magát a lehetőség, hogy oldalt a gyári tápalátámasztó-lemez helyére készíts egyet, ami az SFX tápnak megfelelően annyival beljebb nyúlik, hogy a külső oldalról rögzíthesd rá a 3,5"-es HDD az oldalára fektetve. Esetleg az SFX táphoz készítendő sík adapterlemezben is kialakíthatsz ott a HDD mögé szellőzőnyílást, hogy az előlapi venti ezt a HDD-t is át tudja valamennyire szellőztetni hosszanti irányban.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26606) flashpointer


flashpointer
őstag

(#26607) HookR


HookR
addikt

(#26606) flashpointer: A visszakereshetőség miatt jó lenne beleszerkeszteni a termék nevét a hozzászólásba.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26608) flashpointer válasza flashpointer (#26606) üzenetére


flashpointer
őstag

Az NH-L9x65 -es =D

(#26609) AxBattler válasza patomi (#26604) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, kettő így is pakolható, és LP-s VGA-val lehet, hogy elfér a keret. A hátsó ventivel amúgy is jobban tetszik a Cooltek, mint a fordított ELITE 110.

(#26605) HookR
Jobb oldalra inkább egy plusz ventit csavaroznék, előre meg egy ilyen HDD-keretet:

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26610) HookR válasza AxBattler (#26609) üzenetére


HookR
addikt

Igen, ez jó lehet, ha nem tervezed kompakt vízhűtés használatát. Illetve a ház felső, hosszanti merevítőjének alsó, függőleges lemeze jelenthet még kényelmetlenséget a HDD-keret felső fiókjának kihúzása szempontjából.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26611) maláj válasza AxBattler (#26598) üzenetére


maláj
őstag

jónak tűnik :K

(#26612) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!

Lenne egy H61I-E35 V2/W8 Mini-ITX alaplapom aminek elb@sztam a BIOS frissítését.

7.0-val kellett volna kezdenem ehelyett 7.6-os frissítéssel kezdtem.

Ilyenkor mi a teendő?
Mehet a kukába vagy megjavítható esetleg saját kezűleg?
Talán ha újra rakom a win 7-et működni fog?
(nem igazán értek hozzá)

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#26613) Carver77 válasza imibogyo (#26562) üzenetére


Carver77
csendes tag

Miért nem gyártanak,föggőleges,henger alakú pc házat?Alul-felül ventilátor,a kémény-hatást kihasználva,elvileg ideális szellőzés,hűtés.?Bár jelenleg egy collermaster elite 130-as van képben,de a jövőben szeretnék egy ilyet készíteni.Munkám,munkahelyem okán "minden" szerszám és anyag a rendelkezésemre áll.Ha elérek odáig,nyitott lennél némi brainstorming-ra...?:)
Lehet h hülye kérdés,de nézd el nekem-eddig csak laptopot használtam,a vga elhelyezése kötött,vagy állhat akár függőlegesen is?Köszi.

Mindenki máshoz:mini itx alaplap,ár-érték arányban,mit ajánlotok?i5 alá.Köszi.

(#26614) Pete55555 válasza Carver77 (#26613) üzenetére


Pete55555
addikt

Vga állhat akárhogy. A legolcsóbb ITX lap is elég hozzá, de én azért egy B85 chipsetest vennék. Attól függ milyen, és mennyi portra van szükséged. (SATA, USB...)

...Szeretem leracsniztatni...

(#26615) imibogyo válasza Carver77 (#26613) üzenetére


imibogyo
veterán

Miért nem gyártanak,föggőleges,henger alakú pc házat?
Nem tudom, de Apple-nek bejött. Életemben nem hallottam (jelen esetben szó szerint :P ) csúcs kategóriás 8 magos számítógépet duál dVGA-val, 4k-ban kódolni, néma csendben.... ;)

Ha elérek odáig,nyitott lennél némi brainstorming-ra...?
Persze. A tervezési szakaszban pedig itt várunk szeretettel. Mostanában nem pörgünk annyira, de majd beindul. :K

(#26616) viperabácsi: ;] :DDD
Azért az nem semmi időbélyegző. :B

FOX888: van hozzá átalakító. Felrakva szinte semennyivel sem növeli meg a méretet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26616) viperabácsi válasza Carver77 (#26613) üzenetére


viperabácsi
addikt

Apple PC Mac Pro 2013 nézz rá.

(#26617) FOX888 mondjuk így

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#26617) FOX888


FOX888
tag

Én is itx alapú gép építésébe kezdtem.
A következő házat vettem hozzá: http://www.chieftec.eu/en/chassis/itx-tower/fi-01b-u3.html
Még csak az alkatrészek vannak meg, de már fennakadtam egy problémán. Ebbe a házba slim optikai meghajtót lehet beszerelni. Nekem egyértelmű volt, hogy veszek egy notebook optikai meghajtót és beszerelem. De amikor a kezembe kerül, akkor tünt fel, hogy ezeknek a meghajtóknak nem a hagyományos tápcsatlakozójuk van.
Hogyan lehet csatlakoztatni ezeket az eszközöket?

(#26618) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!
Vélemények, és tanácsok érdekelnének.... Méret váltást tervezek, és az itx-el szemezgetek..
A kérdéseim a következők lennének:
-ha szeretném megtartani a jelenlegi msi r9 290x kártyámat, akkor létezik-e olyan ház itx-ből, amibe bele is fér, meg nem is sül meg?
-ha esetleg kompakt vizet teszek rá, akkor hőmérséklet gond letudva, viszont így már 3-3,5 slot vastagságú lenne, megint a hely a kérdéses...-ha eladom, mit tudtok javasolni vga ügyben, ami azért viszonylag erős is? :)

Arra gondoltam, hogy egy thermaltake core v21 házban elférne, de ez ugye nem itx méret,akkor meg mi a poén benne? :)
Egyéb alkatrészek:
i5 4670
1db ssd
1db hdd
2x4 giga magas bordás corsair ram
FSP aurum gold 600 nem moduláris táp

Tuningot nem tervezek, esetleg alkalmas legyen a nyáron érkező broadwell procik fogadására is (H97, Z97)
Ennek fényében milyen alaplapot tudnátok esetleg ajánlani?
Köszönöm.. :)

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26619) #16939776 válasza tailor74 (#26618) üzenetére


#16939776
törölt tag

Most hogy jön a DX-12 "ez a befutó" így lecserélni nem érdemes.
A kompakt-vizes VGA hűtőkkel az szokott lenni a probléma, hogy nincs kielégítő VRM-hűtés hozzá, így kell rá egy FC blokk meg 240x45-ös radiátor minimum.

Házzal kapcsolatban lebeszélnélek a 20-25L alattiakról, inkább Matx és lesz szellőzés, kábel-managment....

ITX lapot ér venni ha csak a VGA-t dugnád bele Ez például Szépen felszerelt darab.

[ Szerkesztve ]

(#26620) tailor74 válasza #16939776 (#26619) üzenetére


tailor74
őstag

kompakt vized 290-em volt már, vrm-re tettem külön bordát, és ventit, így az is korrekt volt, csak mint írtam 3-3,5 slot volt a vastagsága...
Igen, sanszos, hogy kizárhatom a kisebb házakat, de ez felveti azt a kérdést, hogy akkor akár matx lapot is tehetek bele... :U

Köszönöm a választ... :)

ui: igen, az a lap nálam is esélyes jelölt...

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26621) Carver77 válasza viperabácsi (#26616) üzenetére


Carver77
csendes tag

És ha kicsit nem figyelsz,szorod bele a szotyihéjat...:D Biztos jó,de nem tetszik.

(#26622) vannevar


vannevar
újonc

Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni, hogy mi lenne ideális ház+táp+hűtés kombináció az összeállítandó PC-mhez?
Az alábbi igényeket szedtem össze:

- fogyasszon keveset (idle-ban <20-25W);
- legyen lehetőleg kompakt és könnyű (<4-5 kg);
- processzornak rövid távon a legjobb ár-érték arányú LGA1150-es processzort, egy i3 4130-at tennék bele, hogy később (miután megjelent :) ) kicserélhessem egy 65W TDP-s Broadwell alapú i7-esre, amiben már Iris Pro integrált kártya lesz;
- videokártyára ezen kívül nincs szükségem;
- 16GB memória lesz benne;
- ne legyen aránytalanul drága (<35000 Ft a ház+hűtés+táp);
- 3 USB HDD-t + 4 más, kisebb USB-s eszközt rákötnék;
- alaplapnak az Asus H97I Prót néztem ki, de nem baj az sem, ha inkább Thin Mini-ITX-re lenne szükség, ha az jobban passzol a táphoz.

Opcionálisan örülnék, ha ezt is tudná:
- 1x2.5" HDD + 1x3.5" HDD (ha nem kompatibilis a fentiekkel, nem baj, veszek hozzá HDD-dokkolót, az legalább könnyebben kikapcsolható, amikor nincs rá szükség);
- előlapi USB 3.0 csatlakozók (ha nincs, sebaj, veszek USB-hubot);
- örülnék annak is, ha csendes is lenne, de ez nem elsődleges szempont.

A max. 20-25W-os idle fogyasztás megvalósíthatónak tűnik az alapján, hogy egy Gigabyte Brix Pro 4770R is 18W körül fogyaszt idle-ben, és hasonló teljesítményre képes (majdnem meg is felelne nekem, csak rugalmatlan és viszonylag drága).

A Shuttle XH97V szintén majdnem jó lenne nekem, de tartok tőle, hogy a 90W-os táp nem elég a sok USB-s eszköznek, bár lehet, hogy egy külső adapteres USB hub megoldaná a problémámat.

Egy másik alternatíva lehet pl. a Chieftec IX-03B/05B, egy 150W-os külső PSU-val, de a hűtést tekintve tanácstalan vagyok, mi lehet vajon a jó választás hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#26623) Pete55555 válasza vannevar (#26622) üzenetére


Pete55555
addikt

a legjobb ár-érték arányú LGA1150-es processzort, egy i3 4130

Ezt ne írd be a "Milyen asztali gépet vegyek" topikba, mert rögtön le leszel osztva ;]
A 4130 minden csak nem a legjobb ár/érték arányú.
A legjobb ár/érték arányú az a G3220, utána jön a 4440, végül a 4130.
i3 egyáltalán nem éri meg, nem gyorsabb annyival a pentiumnál, mint amennyivel drágább. Max használtan vennék i3-at.

...Szeretem leracsniztatni...

(#26624) AxBattler válasza vannevar (#26622) üzenetére


AxBattler
félisten

Csatlakozom az alattam megszólalóhoz: ha később cserélni szeretnél, akkor inkább apróról vegyél egy Pentiumot, esetleg i3-at. Én ugyanígy vettem a 4150-et, csak nekem elég is lesz egy jódarabig, majd 3 év múlva cserélem.

Ha ilyen fullos lapot akarsz venni, akkor én olyat választanék, ami kezeli az M.2-es, ill. az mSATA SSD-ket, mondjuk egy ASRock Z97E-ITX/ac-t.

Házból ezekre az igényekre a következőket ajánlanám:
- Silverstone Sugo SG05 Lite 14k + apróról egy 300W-os, minőségi SFX táp kb. 5k = 20k;
- Chieftec FI-01B-U3 250W 21k, ha tetszik a low profile, bár itt a korlátozottabb hűtés miatt nem árt egy jobb procihűtő sem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26625) tthom válasza AxBattler (#26624) üzenetére


tthom
senior tag

Ezek a G-s Pentiumok amúgy miért sokkal gyorsabbak a J1900 és társainál? Eleve más a felépítésük? Vagy csak órajel? Próbáltam összehasonlítani az Intel honlapján, de olyan nagy különbség nem mutatkozik elsőre.

(#26626) Mercutio_ válasza tthom (#26625) üzenetére


Mercutio_
félisten

Más architektúra.
A J1x00 bay-trail atom, a 1155-ös G2xxx-s Ivy, a 1150-es G3xxx Haswell

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26627) tthom válasza Mercutio_ (#26626) üzenetére


tthom
senior tag

Azt gondoltam, hogy alapvetően csak csökkentett órajel és tsa. De így már okés..

(#26628) ooszi válasza Pete55555 (#26623) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia nem vagyok nagy szaki, de az i3 ba erosebb igp van mint a pentiumokban, ha jol tudom, i3-ba HD4400 van, ami erosebb.
Nekem G3420 van, nagyon tokos proci 19000Ft ert, 8gb 1600Mhz memoval.

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#26629) burny


burny
aktív tag

mitx x99 alaplap Asrock-tól

(#26630) DR|FTK|NG válasza burny (#26629) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Aztak... :Y
Mindig is valami ilyesmire vágytam. :R

(#26631) AxBattler válasza burny (#26629) üzenetére


AxBattler
félisten

:Y Hát igen, az ASRock-nál sok újítással bepróbálkoznak. Betyáros! :C

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26632) flashpointer válasza burny (#26629) üzenetére


flashpointer
őstag

Olyan coolert miért nem lehet venni, és főleg miért nem 1150/55 foglalatra?

(#26633) Carver77 válasza imibogyo (#26615) üzenetére


Carver77
csendes tag

Hi!A henger-fa házad átrajzolnád 20 mm vastag lécekre!?:)190-200 mm belső átmérővel.Ma agyaltam rajta,sztem megcsinálom....Hosszirányban kétfelé nyitható,így könnyen szerelhető,lenne.Bár vmi okos porvédő kell belülre.

(#26634) burny válasza flashpointer (#26632) üzenetére


burny
aktív tag

Kommenteknél van róla szó, super micro gyárt hasonlót.

(#26635) #16939776 válasza burny (#26629) üzenetére


#16939776
törölt tag

A memória vezérlő fele sávszélességét elvesztette a 2db memória szlottal, és a tápja "szemre" olyan 80W-ig bírhatja túlmelegedés nélkül.

így elsőre nem elég strapabíró 6-8 magos asztali procik alá, kis fogyasztású xeon-hoz meg karcsú a 2db foglalat. Egyszóval WTF :F

(#26632) flashpointer: Ezek 1500RPM-et tolnak 20%-os PWM-re, nem akarhatod hallani, ahogy bekapcsoláskor felpörög 100%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#26636) vannevar válasza Pete55555 (#26623) üzenetére


vannevar
újonc

A legjobb ár/érték arányú az a G3220, utána jön a 4440, végül a 4130.

Jogos, köszi a tippet, a G3220 valóban megfontolandó lenne rövid távon, eszembe se jutott.

(#26637) Nirvanus válasza burny (#26629) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Végremááááár. :C

[iTX-or-GtfO!]

(#26638) imibogyo válasza Carver77 (#26633) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát még nem tudok válaszolni, mert nem kevés idő egy új tervet készíteni és végre hétvége. De lehet vasárnap este megcsinálom, ha a gyereket sikerült eltenni. ;)

(#26639) flashpointer válasza #16939776 (#26635) üzenetére


flashpointer
őstag

A hűtőborda nem pörög semennyit :)

(#26640) Carver77 válasza imibogyo (#26638) üzenetére


Carver77
csendes tag

Rendben.Csak nyugodtan.Lehet nekem is csak húsvét után lesz rá időm,de jó lenne látni,h vastagabb anyaggal hogy néz ki...:)Megpróbálkoztam a sketchup-al,de nincs hozzá türelmem.Gyakorlati ember vagyok :P

(#26641) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Hol találok valamilyen infót,hogy hogyan tudnék visszavenni egy Q1900 Asrock lapból. Még a normál biosba sem tudok belemenni, vagy ennek nincs is olyan?

(#26642) Pete55555 válasza zarew (#26641) üzenetére


Pete55555
addikt

"visszavenni egy Q1900 Asrock lapból"

Mondjuk ollóval ? :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#26643) radi8tor válasza zarew (#26641) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen normál BIOS-ra gondolsz?
UEFI van már a mai lapokban.

De mit szeretnél? CPU órajelet visszavenni?

⭐ Stella

(#26644) zarew válasza radi8tor (#26643) üzenetére


zarew
senior tag

Hú de gáz,azt hittem ebben van hagyományos (nekem) kinézetű bios.
Igen,alulfeszelni mert mivel csak nas-nak használom, negyed gőzzel megy. Viszont,lehet, elmenne a táp is passzívban,ha kevesebb lenne a fogyasztás.

(#26645) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!
Otthoni NAS építéshez keresek alaplapot. Nincsenek nagy igényeim (remélem)

4 SATA csatlakozó, usb 3, esetleg eSATA, hdmi. i3 processzor lenne benne valószínű.

Tudnátok esetleg ajánlani valamit, mert már megnéztem pár gyártó oldalát, de túl sok a lehetőség.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#26646) zarew válasza pigster (#26645) üzenetére


zarew
senior tag

Szia!
Ami nekem van azt csak ajánlani tudom. Sokáig elég lesz,akár HTPC nek is jó. Épp az a "bajom" csak 5-10% on megy. Igaz csak torrentnek kell,meg a filmeket onnan nézem.

(#26647) vannevar válasza AxBattler (#26624) üzenetére


vannevar
újonc

Köszi a tippeket!

Ha ilyen fullos lapot akarsz venni, akkor én olyat választanék, ami kezeli az M.2-es, ill. az mSATA SSD-ket, mondjuk egy ASRock Z97E-ITX/ac-t.

Erre gondoltam, ha jól tudom, az Asus H97I Plus az egyetlen H97-es alaplap, ami támogatja az M.2-es SSD-ket, és azt remélném, hogy kisebb a fogyasztása is a Z97-eseknél.

- Chieftec FI-01B-U3 250W 21k, ha tetszik a low profile, bár itt a korlátozottabb hűtés miatt nem árt egy jobb procihűtő sem.

Ez a mérete miatt jobban tetszik, de egy külső táp nem oldaná meg eleve a hűtési problémák nagy részét?

(#26648) AxBattler válasza vannevar (#26647) üzenetére


AxBattler
félisten

Mármint notiadapter + pico-/paneltáp?
Hát, akkor is kell némi légmozgás a házba.
Esetleg alulra és felülre kerülhetne egy-egy 60-80mm-es venti.

Azt a lapot én is elfogadnám... :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26649) ooszi válasza pigster (#26645) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia, otthoni NAS-ba i3? (szerintem akkor az nem csak NAS-nak lesz használva)
Nem sok az egy kicsit?
PL.: Asrock Q1900-ITX

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#26650) vannevar válasza AxBattler (#26648) üzenetére


vannevar
újonc

Mármint notiadapter + pico-/paneltáp?

Igen, erre gondolok, bocs a pongyola megfogalmazás miatt.

Esetleg alulra és felülre kerülhetne egy-egy 60-80mm-es venti.

Jól értem, a processzorhűtő helyett?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.