Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) zed1983 válasza shteer (#25500) üzenetére


zed1983
őstag

Nem az, de jól el van rendezve, nekem tetszik

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25502) TomiLi válasza zed1983 (#25497) üzenetére


TomiLi
addikt

Hu! Ez veszett jó! Tetszik nagyon!
Ez valami prototípus? Van még róla több kép, esetleg nagyobb? :R

(#25498) flashpointer: mrbig25 ebben vérprofi! Nagyon tetszenek a vizes/Itx-es munkái!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#25503) burny válasza TomiLi (#25502) üzenetére


burny
aktív tag

[link]

Topic végén frissebb render.

[ Szerkesztve ]

(#25504) TomiLi válasza burny (#25503) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen!

Ha jól látom, akkor ebbe a házba paneltápot szánnak? Kár, hogy nagyon messziről kell rendelni, és nagyon lassan ér ide (táp)

Bogyóka

(#25505) burny válasza TomiLi (#25504) üzenetére


burny
aktív tag

Nem, van 2 féle verzió, az egyik sfx-es másik pedig a paneltápos, A4 default és az A4 sfx.

(#25506) zed1983


zed1983
őstag

Így van!

Remélem lesz sorozatgyártás belőle nagyon brutál :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25507) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!
Használja valaki a GA-B85N-t vagy más lapot msata ssd-vel?
Ha igen milyen hőfok a normális?
Jól látom, hogy 3 kondi is az msata foglalat alatt van, azok nem melegítik még pluszban?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25508) Patice válasza Mercutio_ (#25507) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, tegnap szereltem be:

Még nem néztem hány fokos, de nálam közvetlenül kap levegőt a procihűtőtől. Eddig 40-42 fokos volt max. a rendszer egy tartósabb filmezés után. A ház langyos csak. Procit alulfeszeltem + frekit visszavettem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25509) viperabácsi válasza Mercutio_ (#25507) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nálam is van egy ilyen megnézem azonnal a kedvedért.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25510) viperabácsi válasza Mercutio_ (#25507) üzenetére


viperabácsi
addikt

No, gyári cpu cooler intel burn teszt futtatása alatt proci magok 54 celsius az ssd (Kingston msata3 60gb) 33 c fok.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25511) viperabácsi válasza Mercutio_ (#25507) üzenetére


viperabácsi
addikt

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25512) Pista0001 válasza Mercutio_ (#25507) üzenetére


Pista0001
addikt

Nálam 120-as Crucial M500 van egy NUC-ban, 60°C-on megy.

(#25513) viperabácsi válasza Pista0001 (#25512) üzenetére


viperabácsi
addikt

Milyen NUC-od van?Meg vagy vele elégedve , és mire használod?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25514) Balathruin


Balathruin
veterán

Ha minden jól megy nemsokára csatlakozom. :)

(#25515) Pista0001 válasza viperabácsi (#25513) üzenetére


Pista0001
addikt

Ivy i3-as Thunderboltos. Általános felhasználás, szerintem jó cucc. A hűtése hajlamos hangoskodni, de ez ilyen. Mintha egy laptopot használnál. Ennek nincs hangchipje, ez okoz Linux alatt egy kis problémát, de Windows alatt semmi gond nincs. Megszólal Linux alatt is, de torz a hang nagyon. Ubuntu alatt nem sikerült rendbe szedni, Chakra alatt ha a DAC-ot csak bejelentkezés után kapcsolom be, akkor jó.

(#25516) viperabácsi válasza Pista0001 (#25515) üzenetére


viperabácsi
addikt

Jó ég , ezek ennyire drágák?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25517) radi8tor válasza viperabácsi (#25516) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A méretnek ára van. De én csak akkor fizetnék érte, ha néma lenne NUC. :(

⭐ Stella

(#25518) Pista0001 válasza viperabácsi (#25516) üzenetére


Pista0001
addikt

Aha, de a Gigabyte Brix-ek sem olcsóbbak. A teljes árat én sem fizettem volna ki. Caseking.de-n úgy egy éve le voltak akciózva, de csak a thunderboltosak. Gondolom túlságosan bevásároltak belőlük, aztán a nyakukon maradt. 150€ volt, még egyszer ennyi volt az ssd meg a memória, ennyit megért nekem. :)

Most nézem, ugyanezzel a procival a másik változat most 250 náluk, az nem olyan rossz. Dupla HDMI-je meg rendes ethernetje van, meg jobban is néz ki fekete fedéllel :)

[ Szerkesztve ]

(#25519) hszilard666 válasza Balathruin (#25514) üzenetére


hszilard666
veterán

ITX es géppel? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#25520) Balathruin válasza hszilard666 (#25519) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen, csak kéne a proci...

(#25521) JHC


JHC
tag

Ehhez mit szóltok, milyen lehet ez a cucc?

[link]

(#25522) burny válasza JHC (#25521) üzenetére


burny
aktív tag

Nagy. :P

(#25523) #22145024 válasza JHC (#25521) üzenetére


#22145024
törölt tag

itt rendszeridegen, de létezik belőle mini-ITX is. Sőt mintha thin változat is lenne és vagy 40k-ba kerül

(#25524) tlac


tlac
nagyúr

Egy kis olcsó alternatívát mutatnék a NUC-ok helyett.
Lehet kapni kis mobil Bay Trailes komplett gépeket Kínából 100 dollár környékén Windows 8.1-gyel:

4 magos proci, 2GB ram, 32GB rom, hdmi
link
link

Ezek az új atomok teljesen jól használhatóak kis netezésre, egyszerűbb office-ozásra, HTPC-re.

(#25525) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!
Aki Sharkoon CA-I-t, vagy Realan E-D3-at használ ATX táppal leírná mi a jobb elhelyezés, ha befelé néz a táp ventije, és kinyomja a benti levegőt, vagy ha kifelé, és lényegében hátul beszív, oldalt kifúj így lényegében a házon belüli levegő mozgásban részt se vesz?

Ja még nincs összerakva, oldalfalak feltéve, így 48-51 fokos az msata ssd gyári ventivel, ez engem picit aggaszt, lehet, ki kell valamit találnom ennek hűtésére? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25526) Aethel válasza tlac (#25524) üzenetére


Aethel
aktív tag

hm. Ezekbe lehetséges 4 giga ramot hegeszteni?
Meg gondolom totál hangtalanok.

Külső dokkolós vinyóval akár 0-24-be is belehetne fogni torrentre disztribúciókat osztani :U

szerk.: Ez az utolsó sor egyben kérdés is akart lenni :D

[ Szerkesztve ]

(#25527) Polllen válasza tlac (#25524) üzenetére


Polllen
nagyúr

:R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25528) tlac válasza Aethel (#25526) üzenetére


tlac
nagyúr

nem valószínű, jo eséllyel integrált a ram

arra is lehetne használni, de arra figyelj, hogy usb2-esek voltak, amiket linkeltem, bár azért a legtöbbször bőven elég az a sebességhez letöltéshez

[ Szerkesztve ]

(#25529) vlevi válasza Aethel (#25526) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos nem.
Itt van egyébként csak az alaplap az aliexpressen.

[link]

De ott vannak a J1900-as Celeronos alaplapok, Mini ITX méretben, azok nagyjából ugyanezt tudják. Néhány watt fogyasztással, 4 mag, annyi memória, amit akarsz, ráadásul azokban Sata port is van, nem csak 1-2 USB.

Tudom, ebből sokkal drágább egy konfigot összerakni, mert ház, táp, memória, hdd (vagy ssd) kell bele, plusz még oprendszer is.

"Külső dokkolós vinyóval akár 0-24-be is belehetne fogni torrentre disztribúciókat osztani"
Nekem van egy androidos minipc-m. Pont erre használom :D
Fogyasztásáról annyit, hogy 5V 2A tápegysége van. Annyi, hogy a hozzá használatos le/fel töltögető progi nem tud százával megosztásokat kezelni, valahol 64 körül van asszem neki a maximum.
De, ez sem teljesen a vég, mert állítólag van rá Ubuntu disztról (Amlogic S802 Soc-ról van szó).
Viszont ez nem x86 proci, ez is igaz...
Ennek a "legalja" az én korábbi, mk808 nevű MiniPC, androidos TV okosítóm. Akkora, mint egy nagyobb pendrive, 2 magos, töltögetni az is jó volt, de az 1G RAM miatt azért néha rossz kedve volt.

[ Szerkesztve ]

(#25530) Aethel válasza tlac (#25528) üzenetére


Aethel
aktív tag

USB2 nem probléma, a dokkoló is csak 2-es. Torrentre úgyis valami öreg vinyó kerülne bele.

Vajon mennyit ehetnek? Nagyon tetszik hogy ennyire kompakt és olcsó

vlevi: Pont az a problémám hogy ha én építem meg, táppal, mindennel együtt a végére majdnem triplája lesz :/ de kétségkívül jobb. Ez a kínai csoda viszont költséghatékony, ami most fontos sajnos

[ Szerkesztve ]

(#25531) tlac válasza Aethel (#25530) üzenetére


tlac
nagyúr

nagyon keveset, ezeket a SOC-okat tabletekben szokták használni
a proci SDP-je 2W körül van

[ Szerkesztve ]

(#25532) Pista0001 válasza tlac (#25524) üzenetére


Pista0001
addikt

Azért ezek nem alternatívái egy NUC-nak, főleg nem egy i3-asnak. Létezik (asztali) Bay-Trail-es NUC is, illetve több gyártónak is vannak mini gépei ezzel a platformmal. Ezek 200€ körül vannak, sok esetben memóriával és némi háttértárral együtt. Valószínűnek tartom, hogy a kb háromszoros árat megérik, ha általános felhasználásra szánja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#25533) Polllen válasza Pista0001 (#25532) üzenetére


Polllen
nagyúr

Felhasználás tekintetében egy átlag embernek igenis nagyon jó alternatíva lehet. A többség nem bd3d-hez / munkára vesz kis gépet.

Ha korábban is lett volna ilyen, akkor pl. a szüleim is ilyet kapnak és nem egy athlon 5350-t.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25534) Pista0001 válasza Polllen (#25533) üzenetére


Pista0001
addikt

Hát, te tudod. :) Nem ismerem a szüleid felhasználói szokásait, és nem is áll szándékomban minősíteni azokat, de nem biztos, hogy az átlagot képviselik. Kíváncsi vagyok, mit szól egy ilyen gép, ha a háttérben torrent fut mondjuk 5 letöltéssel, 25 seeddel, mellette e-mail kliens 5 percenkénti frissítéssel, van nyitva egy böngésző 6-8 lappal (adblock nélkül, flash reklámokkal!) fut egy sok kis fájlos másolás (fényképező memóriakártyájáról USB-s háttértárra mondjuk), és erre elindítasz egy full-HD filmet vagy egy netes flash játékot. Ez szerintem egyáltalán nem extrém, hanem manapság teljesen átlagos felhasználás. Ha ezt röccenés nélkül megoldja, akkor valóban alkalmas általános felhasználásra.

(#25535) shteer válasza Polllen (#25533) üzenetére


shteer
titán

Teljes erteku win8.1 fut rajtuk?
USB-rol telepitheto?
Hazai, garit biztosito beszerzes letezik?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#25536) tlac válasza Pista0001 (#25534) üzenetére


tlac
nagyúr

ezek rendes 4 magos procik, még ha csak atom is, de hozzák a legelső core 2 duok szintjét
ha volt vagy van még olyan géped, tudod, hogy elég jól helyt állnak még manapság is

(#25537) Pista0001 válasza tlac (#25536) üzenetére


Pista0001
addikt

Hiszem, ha látom ;)

Valaki kérdezte, hogy bele lehet-e hegeszteni több ramot, a válasz, kizárt. A SoC 2 gigát kezel maximum (forrás: ark.intel.com)

(#25538) tlac válasza Pista0001 (#25537) üzenetére


tlac
nagyúr

itt van a kezemben egy ilyen tablet, lenovo miix 2 10

a többi teszt is hasonlót mér, mint látható, ott van core 2 duok környékén

de ha kérsz valami tesztet, ami könnyen elkészíthető, megcsinálom

némelyik soc támogatja a 4 gigát, ez is amiről épp írok

[ Szerkesztve ]

(#25539) tlac válasza shteer (#25535) üzenetére


tlac
nagyúr

rendes x86-os, nem rt
a bing-es tök alap változatot szokták telepíteni, de ha meg van minden driver, tehetsz rá akár win10-et is

valószínűleg bootolhatóak az uefis eszközök

ekkora árnál bevállalható a magyar garancia hiánya

(#25540) Polllen válasza Pista0001 (#25534) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ahogy a kolléga is írta, próbáld ki, nézz utána. Hw támogatással egy fullhd tartalom meg se kottyan neki, böngészésre és filmnézésre ezek az új atomok bőven elegek.

Az átlag embernek nincs szüksége i3-ra az tuti. Nem mintha be tudná állítani, hogy a levelező kliens 5 percenként frissítsen (az átlag a weben nézi) vagy futtatna 30 torrentet egyszerre. De ez parttalan vita. :)

Van ezekről a soc-król teszt, mindenki nézzen utána és a szükséges teljesítmény meg rendelkezésre álló pénzmag alapján döntsön.

shteer
Teljes értékű win 8.1, tabon újra lehetett húzni és itt lényegében ugyanarról van szó, uh valszeg megoldható. Én pl. mondjuk ha vennék ilyet (most nagy gép van a nappaliban, így nem teszem), túrnám is le a win-t és menne fel egy egyszerű linux disztró.

Itthon sajnos még nem láttam. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25541) vlevi válasza Polllen (#25540) üzenetére


vlevi
nagyúr

"túrnám is le a win-t és menne fel egy egyszerű linux disztró. Itthon sajnos még nem láttam."
Talán azért nem, mert külföldi fórumokon utánaolvasgattam, és Linux alá nincs még rendes támogatás Baytrailhez.

(#25542) Pista0001 válasza Polllen (#25540) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem csak a SoC-ról szól a dolog, a körítés is sokat számít. Biztos, hogy van akinek elég, ez nem vitás.

(#25543) shteer válasza Pista0001 (#25542) üzenetére


shteer
titán

eléggé esélyes, hogy muternak ilyet fogok venni facebookozgatni - bár HDMI-s, hangszórós monitor kéne hozzá

..szerintem jónak tűnik

(#25544) tlac válasza shteer (#25543) üzenetére


tlac
nagyúr

van ott fejhallgató kimenet is

(#25545) Polllen válasza vlevi (#25541) üzenetére


Polllen
nagyúr

A kérdés az, h ezeknél megoldották-e a valós 64-bit módot. 8.1-l jönnek, még reménykedem. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25546) shteer válasza tlac (#25544) üzenetére


shteer
titán

láttam :)

..szerintem jónak tűnik

(#25547) tlac válasza Polllen (#25545) üzenetére


tlac
nagyúr

attól függ, hogy 32 vagy 64 bites uefi van-e rajta
csak azonos "bites" bootloadert tud elindítani az uefi

bár a 32 bit rosszul hangzik, de egyébként van pár előnye is: kevesebb helyet foglal a rendszer és a memóriaigénye is talán kicsivel kevesebb

szerk.
a tabletemet is 8.1-gyel vettem, de csak 32 bites

[ Szerkesztve ]

(#25548) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Ez tudja ugyan azt mint egy nem lp 750ti?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25549) shteer válasza viperabácsi (#25548) üzenetére


shteer
titán

Tudja. Max hangeroben is tobbet tud kicsit.

..szerintem jónak tűnik

(#25550) Archttila válasza vlevi (#25541) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

"Linux alá nincs még rendes támogatás Baytrailhez"

Mar lassan egy eve supported. Ha jol remlik a 3.14-es kerneltol.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.