Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) #16939776 válasza rover45 (#25029) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem a benne lévő CPU fölöslegesen "erős" napi használathoz igp-vel párosítva.
Helyedben eladnám külön a 2500K-t és néznék bele valami kisebb fogyasztású 34xx/35xx-et, alulfeszelve(~50W) mellé egy passzív 750Ti-t.

(#25052) rover45 válasza #16939776 (#25051) üzenetére


rover45
senior tag

Azt hiszem megfogadom a tanácsod! Erre eddig nem is gondoltam :R

(#25053) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

tudtok mondani 2-3 nagyon halk 8 cm-s ventit, amelyek szinte némák? :) Ha ez számít, iponból jönne. :) Árat direkt nem írtam kivételesen... :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#25054) radi8tor válasza #22145024 (#25048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a linket. Ez valóban nem néz ki túl jól. Bár azt mondják sok helyen, hogy 12V-ot közvetlenül kell levenni teljesítmény éhesebb prociknál.

⭐ Stella

(#25055) shteer


shteer
titán

B85N Phoenix laphoz ad a giga antenna kivezetést?

..szerintem jónak tűnik

(#25056) Pista0001 válasza McSzaby (#25053) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem tudom, hogy Arctic van-e náluk, én azokat szeretem. Megpörgetve nem halkak, viszont elég nagy tartományban lehet őket szabályozni, van PWM-es, ezeket fel is lehet fűzni, így akár 5 db is mehet 1 aljzatra, és elég olcsók.

(#25057) McSzaby válasza Pista0001 (#25056) üzenetére


McSzaby
őstag

Erről vélemény?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#25058) #22145024 válasza radi8tor (#25054) üzenetére


#22145024
törölt tag

Valóban nem.
Amit rendeltem tápot, arról meg nem merem közvetlenül etetni se a P4/12V-os részt, sem egyéb perifériákat (HDD/ODD).
Sajna nem voltam körültekintő és már csak csomagbontáskor derült ki, hogy ez egy LED-ekhez való "tégla". Ott meg nem annyira igény a precíz 12VDC, sem a zajszűrés :(

(#25059) Patice válasza shteer (#25055) üzenetére


Patice
nagyúr

:K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25060) shteer válasza Patice (#25059) üzenetére


shteer
titán

thx! :R

..szerintem jónak tűnik

(#25061) Pista0001 válasza McSzaby (#25057) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem ismerem, nem viccből írtam, hogy az Arcticot preferálom ;) Kb fele ennyibe kerül, ez nálam feledteti a hibáit. :)

(#25062) flashpointer


flashpointer
őstag

Olyan tápkábel hosszabbítót mint az mx31-nek van , max 30 centis lehet külön beszerezni? Nem látok csak ilyen 2 métereseket

(#25063) Goose-T válasza McSzaby (#25057) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha nem számít, hogy néz ki, akkor vehetsz Yate Loon-t vagy YS Tech-et is. Habár ismeretlen neveknek tűnhetnek, de neves gyártók tápegységeibe szoktak ilyeneket rakni. Olyan olcsók, hogy nyugodt szívvel lehet velük kísérletezni. Egy jobbféle pesti kocsmában egy korsó sört lehet annyi pénzből kapni, amennyibe kerülnek. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25064) Goose-T válasza Goose-T (#25063) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, és nem a levegőbe beszélek: Yate Loon-om most is van, YS Tech-em meg volt régen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25065) McSzaby válasza Goose-T (#25063) üzenetére


McSzaby
őstag

Tetszik a hasonlatod. :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#25066) shteer


shteer
titán

Cooltek W2 review @ TPU

off, mert benéztem a topikot :B

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#25067) burny


burny
aktív tag

Akit érdekel: ncase M1-et lehet (elő)rendelni [link]

(#25068) Iginotus válasza burny (#25067) üzenetére


Iginotus
őstag

Csak nekem tűnik ez kicsit drágának?

Plug and Pray... :)

(#25069) radi8tor válasza Iginotus (#25068) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dehogy, elkapkodják mind.

Ja, egyszer kacérkodtam én is a gondolattal, de arra jutottam ennyit nem ér meg egy ház nekem.

⭐ Stella

(#25070) shteer válasza radi8tor (#25069) üzenetére


shteer
titán

ez nem egy ház, az a ház :P

..szerintem jónak tűnik

(#25071) vlevi válasza burny (#25067) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem értem én ezeket a házakat. Nekem a mini itx azert tecikk, mert olyan apro konfigot lehet belole osszerakni, ami alig foglal helyet, fel sem tunik, hogy ott van. Ezek a hazak pedig nem sokkal kisebbek egy microatx haznal. Ha meg rendes vga is megy a hazba, akkor meg remenytelenul tulzsufolt, cserebe irrealisan draga.

(#25072) Goose-T válasza vlevi (#25071) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez az Ncase még hagyján, amikor vannak olyan ITX házak is, amik konkrétan nagyobbak egy átlagos mATX-nél. Na azoknak tényleg nem sok értelme van szerintem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25073) DR|FTK|NG válasza Goose-T (#25072) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Hackelj bele egy mATX-es lapot :DDD

(#25074) flashpointer


flashpointer
őstag

inwin bk 644 matx 12,6 liter sfx belemegy, 4 slot és még szép is ,, csak az a baj ez is 120$, habár táppal együtt

(#25075) Ispy válasza vlevi (#25071) üzenetére


Ispy
veterán

Nem csak te vagy, van mas is mas igenyekkel. Ha neked a mini gepek tetszenek, vegyel olyat, szerintem meg sokan orulnek, hogy egyre tobb alternativa van atx helyett.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25076) flashpointer


flashpointer
őstag

Lett néhány új xigmatek és rajintek mitx ház az iponon :]

(#25077) Mercutio_ válasza vlevi (#25071) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van egy ilyen irányzat is én is összedobtam egy ilyet, csak hogy megmutassam a nagyokosoknak nem kell batár nagy gép ha nincs komoly gamer használat, de van aki játszani akar, de szintén batár ház nélkül, nyilván itt a vga méret és hőtermelés figyelembevételével kell házat választani.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25078) Ispy válasza Mercutio_ (#25077) üzenetére


Ispy
veterán

Ráadásul ma már a fogyasztást is sikerült leszorítani, így a hűtés is egyszerűbb, nekem a házban a ventik 700 rpm-mel mennek játék alatt, a vga meg passzív.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25079) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Használok egy ajándékba kapott Acer 5552-es régi notit.
(Nagy montitorral FHD, madzag nélküli bill, és egérrel.)
Alaplap hibás, nagyobb rátájú filmeknél, vagy melegben erősen kockásodik a kép. Úgy olvastam típus hiba.

Q1900DC-ITX
1. Ezt a lapot meg lehet hajtani a noti adapterével?
ADP-65JH DB
DC-Output : 19V-3.42A-65W
kép

Csak egy SSD és egy noti vinyó lenne rajta.
Netezés, Youtube, kevés torrent, filmek nyelvtanulási céllal, 3d, komoly hangzás nem lesz.
Lehetőleg kezdőknek való Linux, vagy ha muszály Win 7 futna rajta.

Háznak valami nagyobbat gondoltam, egy csendes ventivel (táp nélkülit).
Pl; Cooler Master Elite 130

2. Szerintetek is elmenne a mostani noti ramokkal? (2 x 2 GB)
Everest riport;
DIMM1: Samsung M471B5773CHS-CH9
2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM
(8-8-8-22 @ 609 MHz)
(7-7-7-20 @ 533 MHz)
(6-6-6-17 @ 457 MHz)
(5-5-5-14 @ 380 MHz)

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#25080) rover45 válasza flashpointer (#25076) üzenetére


rover45
senior tag

Ez kifejezetten tetszik :)

szerk: andrisbandi: a táp is rendben és a ram is rendben.

[ Szerkesztve ]

(#25081) Mercutio_ válasza andrisbandi (#25079) üzenetére


Mercutio_
félisten

Minek elite 130, még a 110 is nagy egy külső tápos lapnak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25082) andrisbandi válasza Mercutio_ (#25081) üzenetére


andrisbandi
őstag

Még nem láttam semmit ezek közül élőben. Sem a deszkát, sem a házakat.

- Köszi az észrevételeket, szívesen veszek minden tanácsot.

Nagyon pici házat, pl a mocsi hátujára szerelhetőt nem akarok. Azt a típust nem érzem elég szellősnek. Tulajdonképpen, még azon is gondolkodtam, hogy csak simán felcsvarozom a könyvespoc aljára az alkatrészeket :-)

Megnézem ezt a 110-est, köszi!

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#25083) vlevi válasza andrisbandi (#25079) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem ismerem személyesen ezt az alaplapot, de a DC bemenetet pont ilyen noti tápokhoz találták ki rajta. A letöltések között ott van a pdf útmutatója, ebben ez van :

[link]

Ezek szerint jó a táp, mert 2dbHDD-hez is csak 45W-ot ír.
Ha a méretek stimmelnek (2.5mm, és 5.5. mm), akkor jó lehet, mert a a polaritás megegyezik azzal, amit az asrock laphoz írnak. Belül a pozitív, kívül a negatív pólus.

A RAM-okat meg kell nézni, elolvasni a kézikönyvet, hogy mit ír hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#25084) burny


burny
aktív tag

Az ncase az tényleg AZ a Ház.
12.6 liter, és amit elképzelsz az bele is fér. Itt egy kis ízelítő: [link]
Gusztustalan miket lehet belepakolni, többségéről a hagyományos kis házak csak álmodnak.

(Félreértés ne essék, nem szidom az isk 150 féle kis házakat, de a kicsi, 2 slotos vga-at támogató házak között kétségkívül ez a legjobb)

(#25085) shteer válasza burny (#25084) üzenetére


shteer
titán

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#25086) UBO


UBO
csendes tag

Szerintetek melyik a jobb vonal?
Amd - [asrock QC5000-ITX]
vagy
Intel [asrcok Q1900-ITX]
Adattárolás lenne a cél, egy mini NAS, de lehet hogy bepróbálnám a filmnézést is róla (de 80-90%-ban inkább NAS funkció)?
egy árban van a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#25087) AxBattler válasza UBO (#25086) üzenetére


AxBattler
félisten

Én a másodikat venném, ha nincsenek extra igényeid a filmezés keretében (3D, stb.).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25088) surami


surami
tag

Sziasztok!

Elég új vagyok a mini PC-k építése terén, valószínű valamelyikőtök tud majd segíteni. Egy olyan Mini-ITX vagy Nano-ITX alaplapot keresek, aminek minimum a következőket kéne tudnia:
- be tudja fogadni ezt a Magewell videó capture kártyát, tehát PCIe gen1 x4 minimum
- van 2 x 2 SATA III-as portja (2 db RAID 0-ás SSD kötetnek, legalább 620 MB/s írási és olvasási sebesség páronként) + 1 mSATA (rendszernek)
- van 1 vagy 2 db USB 3.0-ás portja
- van 1 vagy 2 db USB 2.0-ás portja
- van 1 db 10/100/1000 ethernet portja
- beletudok rakni egy olyan CPU-t, ami ffmpeg-gel a lehető leggyorsabban fogja kódolni (x264, x265, ProRes, stb.) a videó anyagot, igaz lehet hogy ez a kódolás a capture kártya FPGA-jan történik majd, ez később derül ki, szóval akár integrált CPU-s is szóba jöhet
- van egy integrált videó kártya rajta vagy egy mPCIE csatlakozása (ez utóbbi ugyan csak videó kártyának, ha nincs integrált, ide nem kell erő csak pl. az Ubuntu-t jelenítése meg a legalapabb módon)
- van HDMI portja egy kis képernyő csatlakoztatásához 7-10" vagy akár LVDS + touch port funkció, hogy akár így is lehessen vezérelni a gépet
- 8 vagy 16GB 1033Mhz-es DDR3 RAM befogadására képes
- lehessen aksiról hajtani, szóval mobilnak kell lennie

Hogy mihez kell?
- max 3840x2160x12bit-es 50fps-es RAW anyag ( fogadásához, aztán átkódolásához (ha szükséges) lehetséges hogy egyenesen CinemaDNG jön majd + a munkaállomásra kéne majd áthelyezni az anyagot USB 3.0-val.

Az apertus° AXIOM Beta projektről van szó egyébként, egy apró hír van csak itt magyar nyelven. IRC log, server: irc.freenode.net, channel: #apertus, lab, wiki

[ Szerkesztve ]

(#25089) shteer válasza surami (#25088) üzenetére


shteer
titán

"van 2 x 2 SATA III-as portja (2 db RAID 0-ás SSD kötetnek, legalább 620 MB/s írási és olvasási sebesség páronként) + 1 mSATA (rendszernek)"

Szerintem mar itt bukik a sztori - az mSATA az egyik SATA csatornara szokott lenni bedrotozva.

Esetleg Z97-es lap PCIe csatornara illesztett M.2 foglalattal amibe mehet SSD.

..szerintem jónak tűnik

(#25090) storm4


storm4
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Ennek a lapnak: GIGABYTE GA-B85N Phoenix a wifi-s verziója elérhető Magyarországon valahol?
Mert lehet én rosszul keresem, de nem találok. :(
A válaszokat előre is köszönöm. :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#25091) AxBattler válasza storm4 (#25090) üzenetére


AxBattler
félisten

Én még sehol nem láttam, de egy wifi kártya + 1-2 antenna beszerzése nem olyan nagy ördöngösség, akár apróról. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25092) Goose-T válasza surami (#25088) üzenetére


Goose-T
veterán

Mélyen a zsebedbe kell nyúlni, de nagyjából van ilyen: Asus Maximus VII Impact, vagy ASRock Z97E-ITX/ac esetleg. Annyi a különbség, hogy mSATA helyett M.2 foglalat van bennük, de abba is tehetsz SSD-t, sőt, talán még gyorsabb is lesz. Aksiról meg bármilyen számítógépet lehet üzemeltetni, csak jó nagy szünetmentes tápot kell mellé venni. Esetleg barkácsolhatsz is OpenUPS-sel meg PicoPSU-val. Persze minél erősebb procit raksz bele, annál rövidebb lesz az üzemidő értelemszerűen. A négy vinyó már eleve jól zabál.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25093) shteer válasza shteer (#25085) üzenetére


shteer
titán

nem kellett volna megnéznem ezt a galériát :U

..szerintem jónak tűnik

(#25094) surami


surami
tag

@shteer: "Szerintem mar itt bukik a sztori - az mSATA az egyik SATA csatornara szokott lenni bedrotozva."

Miért bukna a sztori? Az előbbi felsorolás egyenlőre elméleti elképzelés, hogy mit kéne tudnia a gépnek, csak nagyvonalakban kalkulálgattam. A lehető legminimálabb megoldást szeretném, ami mobil és keveset fogyaszt. Lehet, hogy rosszul futottam neki az egésznek. Az is lehetséges, hogy nincs is szükség 4/5/6 SATA III-as portra, ha mondjuk 2 db M.2 foglalattal megoldható vagy 1 db M.2 + 2 db SATA III, nem tudom.

A lényeg, hogy a fentebb említett Magewell PCIe kártya max kb. 700 MB/s tud átvinni, az UHD RAW vagy FULL HD RAW adatmennyiség (3840x2160x12bit 50fps-sel vagy 1920x1080x12bit 200fps-sel számolva) 607,50 MB/s + majd még META adatok jönnek hozzá, ezt kell menteni és lehetséges, hogy konvertálni is később (ez utóbbi majd kiderül), mert ha egyenesen CDNG jön majd a csövön befelé, akkor nincs szükség konvertálásra.

@Goose-T: Köszi a tippeket.

Csináltam egy topikot a kamerának, ha esetleg valakit érdekel.

(#25095) shteer válasza surami (#25094) üzenetére


shteer
titán

Azért mert 2x2SATA3+mSATA az egyszerre nem fog neked menni, még ha van is mSATA slot a 4 SATA mellett. Az okát leírtam. Alternatív megoldást is adtam rá, Goose-T által ajánlott lapok ennek felelnek meg.

amúgy ilyen elvárások mellett én nem feltétlenül ragaszkodnék a mITX megoldásokhoz

..szerintem jónak tűnik

(#25096) Mercutio_ válasza surami (#25094) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre inkább mATX lap és esetleg raid kártya jobb lenne.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25097) surami válasza shteer (#25095) üzenetére


surami
tag

"amúgy ilyen elvárások mellett én nem feltétlenül ragaszkodnék a mITX megoldásokhoz"

Mire gondolsz?

(#25098) shteer válasza surami (#25097) üzenetére


shteer
titán

Amire Mercutio nagyúr :)

..szerintem jónak tűnik

(#25099) surami válasza Mercutio_ (#25096) üzenetére


surami
tag

Az túl nagy "doboz" lenne... a hátamon hordanám vagy hol? :) Nehezen tudnám így elképzelni magam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25100) #16939776 válasza surami (#25094) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Ha fontos hogy ne foss@ össze magát munka közben, akkor valami célhardvert kellene venni.
Van fönt aprón, nagyon jó áron: Supermicro X8SIL + Intel XEON L3426 (45W). 240*240mm...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.