Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91251) zombei válasza macilaci78 (#91250) üzenetére


zombei
aktív tag

Meg mondjuk ha nagyon akarnak egy mérőpaddal is megfingathatnak a kopp gyári 50-essel is. :U (Mert vagy nem is volt benne fojtás, vagy már kikerült belőle...) Bár ilyen formában legalább biztosítási gond nem merülhet fel.

(#91252) macilaci78 válasza zombei (#91251) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De még a fojtásokkal együtt is. A tervezési sebesség max 45 km/h, amiben benne van a közegellenállás, egy akármilyen termetű sofőr súlya, stb. A padon meg egyik sem érvényesül igazán, a fojtások érvényesülése is széles tartományban szór és ott van még mondjuk a szíj kopása a CVT váltóban. Hát persze, hogy egzakt mérésre alkalmas.

Első ezres szervizen kérés, kérdés nélkül vették ki a fojtásokat. Na nem mintha feltűnt volna, mert bőven nem nyeleztük anno.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#91253) vendingo válasza Elementgamer (#91247) üzenetére


vendingo
veterán

Nem tudom, nem én intéztem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#91254) dellfanboy válasza Elementgamer (#91247) üzenetére


dellfanboy
őstag

amíg a hollandoknál éltem mindig láttam ilyesmi ellenőrzést, (még külön yt csati is van) főleg tavasszal iskolák körül elég surun, és ahogy nézem mo-n is kezd terjedni...
[link]

szóval nem biztos, hogy kell okoznod bármi balesetet

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#91255) macilaci78 válasza dellfanboy (#91254) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, csak amíg a hollandoknál van fékpad, addig a magyar megfogalmazásban a "majd megmérik egy mobil fékpadon" helyett a "majd megmérik a mobil fékpadon" is helytálló. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#91256) KTMHobby3 válasza macilaci78 (#91250) üzenetére


KTMHobby3
tag

A kereskedőnek le kell írni a ccm-et, mert ha nagyobb, csak rendszámosként adhatja el. Ha ennek ellenére SMKP-ként adja el, okmány hamisítást követ el, ami büntetendő cselekmény.

(#91257) macilaci78 válasza KTMHobby3 (#91256) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ez arra a motorosra nézve mit jelent, aki egy ilyen motorral szenved/okoz balesetet? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#91258) zombei válasza macilaci78 (#91257) üzenetére


zombei
aktív tag

Talán olyan esetben átháritható a felelősség, bár ez biztos nem lenne gyors peresekedés.

(#91259) KTMHobby3 válasza macilaci78 (#91257) üzenetére


KTMHobby3
tag

Szerintem mindenképpen a vevőnek kell odafigyelni erre, mert ő húzhatja a rövidebbet. Olvassa el hogy mi van pontosan beírva a szerződésbe. Egy barátom vett egy 50-es Sachs-ot, de a kereskedő már a vételkor közölte hogy ki tudja cserélni a hengert 70-esre, kedvezményes áron. Ha ő ebbe belemegy, onnantól rajta a felelősség. Sajnos a kereskedők lazán veszik az ilyen dolgokat, nekik a profit számít.

(#91260) macilaci78 válasza KTMHobby3 (#91259) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A papír mindent elbír és ahogy írod, a kereskedő hajlamos lazán venni. Papíron 50-es, na és?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#91261) beg válasza macilaci78 (#91250) üzenetére


beg
veterán

Igazából a biztosító embere fogást keres. Ha több mint 50 ccm, akkor talál, nem fizet, jó munkaerő, spórol a biztosítónak. Csúnya szakma, de a számokat nézik. Ha kell, szétszedetik független szervizben. Haver így fizette ki egy 7-es BMW bal első lámpáját, lökőst, plusz fényezést, zsebből (pedig volt robogós kötelező bizt.)mert kymco agility 50-ben 80-as upgrade volt.
És nem ő volt a hibás, kikanyarodott elé.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#91262) d@vee válasza KTMHobby3 (#91259) üzenetére


d@vee
őstag

Persze, mert a kereskedő hibája hogy ha az üfi szeretné és kicserélik a hengert. Hagyjuk már.
Mindenki azt csinál a gépével amit akar, onnantól meg az ő felelőssége.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#91263) csibor


csibor
őstag

Sziasztok!
Milyen 120/90-10 robogó gumit ajánlotok? Piaggio typhoon 80-ra

(#91264) KTMHobby3 válasza d@vee (#91262) üzenetére


KTMHobby3
tag

Igazad van!
Mindenki többet akar kihozni a motorjából (én is). Én maradtam az 50-esnél, de tuning után dupla teljesítmény lett. Mivel tudom hogy sokkal többel megy, ezért óvatosabb vagyok. Nagy előrelépés a ledes világítás volt, mert azóta "látnak". Azóta nem kanyarodott ki elém senki.

(#91265) macilaci78 válasza csibor (#91263) üzenetére


macilaci78
nagyúr

City Grip 2 nekem bevált, ha van ebben a méretben. Nekem 120/70 R12 kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#91266) macilaci78 válasza beg (#91261) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Persze, a biztosító nem szeretetszolgálat, de dodzsemezni a robogósokkal sem korrekt arra alapozni, hogy egy kellően alapos vizsgálódás után ki lehet bújni velük szemben a felelősségvállalás alól az esetek kb felében.
Persze a robogósok sem angyalok, legalábbis én biztosan nem. :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#91267) setup


setup
tag

Sziasztok, ha esetleg valaki tudna használni egy ilyen benzincsapot és BP-Dunakeszi vonalon át tudja venni írjon rám, mert én rendeltem egy tartályba szerelhető verziót, így ezt nem fogom felhasználni. Vatta új, sosem volt beépítve. Ó és vörös- és fehérbort is elfogadok, sőt, ami azt illeti nem is szűkíteném borra, inkább általános alkohol elfogadóhely :DDD

(#91268) setup válasza macilaci78 (#91266) üzenetére


setup
tag

Van fennt a neten egy cikk arról, hogy 2014-től vezethetnek a lengyelek "B"-vel 125ccm-ig motort. A legjobb baleseti statisztikájuk 2017-ben volt úgy, hogy 2014-ben még évi 9845 motort adtak el, 2015-ben már 23.870db-ot.
Egyszerűen sokkal kevesebb motorost ér baleset attól, hogy az autósok megszokják, hogy nem kell rögtön előzni, ha 2 kerekűt látnak, mert a motoros is megy rendesen.
Ennyi.
Az álaggódást persze a kapzsi politikusok nyomják nálunk, mert alapot kell teremteni a lehúzásra. Mindegy miért fizetsz, azt is ellopják. Semmi értelme ezekre hallgatni.
Egyszerűen nem találkozik a valósággal a süket dumájuk, hogy ha lehetne itthon B-vel 125-ig vezetni, akkor fú, mind meghalunk. Mese.
Amikor téma volt elkezdtek a németekkel takarózni úgy, hogy a németeknél nincs is semmilyen vizsga. Aztán azzal jöttek, hogy hát igen, csak nálunk van vizsga, de csak jelképes az ára.
Aha, az a jelképes ár az mára már vetekszik egy használt 125ccm robogó árával és a semmire húznak le.
Bármilyen automata váltós 125-re semmi értelme. Amennyivel erősebb, majdnem annyival nehezebb is.
Ha köteleznek, hogy menjek végig egy rutinpályán, mint a németeknél az ésszerű, de semmi értelme ccm-hez kötni, mert nem tudod megindokolni, hogy mitől nem veszélyes egy ötvenessel elindulni rutin nélkül, ugyanaz, sőt veszélyesebb, ha váltós és nincs kikötve, hogy váltós 50-essel csak úgy mehetsz B-vel, ha előtte leteszed a rutint.
Csak a lopásról szól az egész, mint nálunk nagyjából minden.

(#91269) csabi324


csabi324
tag

Sziasztok.
Van egy Generic Ideo 50-es típusú robogóm.
A kuplungpofából letört egy darab ahova akasztom az egyik rúgót és az egyik pofa lóg,nincs ami visszahúzza és alapjáraton hajtás van,forog a kerék.
Az lenne a kérdésem hogy honnan tudnék rendelni hozzá ?
Interneten rákeresve nagy a szórás.(Több fajta méret van belőle)
Tud valaki ajánlani egy webshop-ot ahol átláthatóan lehet keresgélni alkatrészeket mert mást is rendelnék hozzá?

(#91270) Honda567 válasza csabi324 (#91269) üzenetére


Honda567
junior tag

Facebook-on Schmidt Motor írj neki korrekt eladó
tud ajánlani hozzá való alkatrészeket.
[link]

(#91271) Honda567


Honda567
junior tag

Sziasztok
Töltés Kijelzőnek akksihoz kötném ezt be.
A bekötés érdekelne hogy lehet megoldani.

(#91272) macilaci78 válasza Honda567 (#91271) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez feszültséget mér? Akkor elég párhuzamosan kötni. Mehet akár direktbe is az akkura, de akkor mindig szívja. Olyan áramkörre tedd, ami gyújtás nélkül nincs áram alatt és keveset fogyaszt. Töltőaljzat ha van, vagy mondjuk helyzetjelző.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#91273) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok, ma kicsit darálgattam a városban, nyélen oké a Jog R, de vagy alul vagy közepen sokat kaphat.

Ez a gyertyakép: [kép] [kép]
-

Sokat kap vagy nem ég ki igazán a gyertya, most ebben a tankban a fullos castrol rs 2t olaj van. Nagyobb karbinak lehet kicsi a gyári légszűrőház, kiveszem a jó öreg pipát és adok neki egy nagyobb fúvókát a biztonság kedvéért.

Nagyon jó a járgány, de még egy kicsi van benne.

(#91274) Zoli bácsi válasza macilaci78 (#91272) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Érdekes, hogy eltűntek az ampermérők. Régen volt, retro motorokon, és autókon még látni. Szerintem jobban lehetett vele látni a töltés hibáit, mint a voltmérővel. Nysa mentőkön még volt. :U
Persze voltmérőt egyszerűbb bekötni utólag, szinte bárhova köthető. :)

(#91275) Honda567 válasza macilaci78 (#91272) üzenetére


Honda567
junior tag

Akksinak a feszültséget mérné ez. Féklámpakapcsolót is ajánlották arra is rá lehet kötni ezt.

(#91276) macilaci78 válasza Honda567 (#91275) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A féklámpával nem bohóckodnék, de mondjuk a duda.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#91277) KTMHobby3 válasza Zoli bácsi (#91274) üzenetére


KTMHobby3
tag

Azért tűntek el, mert nincs rájuk szükség. Egy jól beállított rendszer tökéletesen működik. Ma már mindegyik ilyen. Ha egy akkumlátor elérte az élete végét, azt csak cserélni lehet. Azon már semmilyen műszer nem segít.

(#91278) FeniX- válasza Zoli bácsi (#91274) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Anno faterom mesélte, hogy milyen hamar kikészültek a felfüggesztések, rugók a nysában.
Persze, BKV szerkocsi volt, és az egyik oldalon hátul volt egy komplett satupad, szerszámokkal, nagy asztallal. :)

Pont ma jutott eszembe, hogy anno a balcsis nyaralón mikor nagyfaterékkal lent voltunk, a befizetett kaját a bkv-ból mindig Zuk-kal hozták. Kiálltunk a nagyfaterral az út szélére és ott vártuk az éthordót. :)
Régi szép idők.

(#91279) FeniX- válasza Zoli bácsi (#91274) üzenetére


FeniX-
aktív tag

(#91280) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Egyébként, hogy ontopic is legyek, a kerületünkbeli edzőteremhez egy srác egy keeway x-light -tal szokott járni így volt alkalmam közelebbről is megnézni a motorkát.
CST gumik (ez az én hülyeségem) és az oldaldekliról már lekopott neki rövid idő alatt az "x-light" felirat.
Amúgy szép-szép... néha elkap a vezérhangya, hogy felülni és irány Visegrád..
Utána megnézem a telefonon a netbankot, és konstatálom, hogy "milyen sok" pénzt megspóroltam, mióta nincs motor. (átvitt és tényleges értelemben is)

Meg amúgy azóta vettem 2 bicajt is, és kb. napi 15-20 km-t letekerek. Valahogy az is egyből beugrik, hogy a motoron ülve csak passzívan ülök és nincs sportértéke, csak pöfögöm el a benzint. (mióta lettem ilyen grínpísz aktivista, mi?)

[ Szerkesztve ]

(#91281) zombei


zombei
aktív tag

Ma letudtam az éves karbantartást kicsit kibővítve az Agility 50-en. Olaj, görgő, szíj, fék folyadék csere. Most óra szerint 60-65 közötti utazót, és 65-70 közötti végsebességet tud sík terepen. Egész jó lett, a szíj két tizeddel határ alatt volt, a görgő meg kezdett kockásodni. :DDD

(#91282) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!
Hozzájutottam, egy honda x8r-s robogóhoz. Van ilyen esetleg valakinek? Lenne 1-2 kérdésem róla. A végsebessége kb 70-75 közt van. Kb 30-ig elég jól gyorsul, de 30-50 között viszont megtorpan, majd 50-tol felfele meg mint a golyó, úgy gyorsul. Emelkedőn is visszaesik a sebesség
Mi lehet ennek az oka?

Ma felültem 1 régi nagyon lelakott yamaha mbk boosterre , külsőre azt gondoltam biztos széthullik alattam aztán leesett az állam. Ültem már több robogón, de ilyen szintű gyorsulással meg robogon nem talalkoztam. A tulaja 1 idős ur szerint soha nem volt piszkalva, tuningolva, mindig ilyen volt.
A másik kérdésem, hogy elérhető ez valahogy a hondával ? Szerelmes lettem ebbe a gyorsulasba :D

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#91283) #TOTTI válasza kenwood3 (#91282) üzenetére


#TOTTI
őstag

Hajtás hangolás, beesés az a puha kontraszt rugó lesz, esetleg egy rezó kipuff és hozzá karburálás.

(#91284) FeniX- válasza kenwood3 (#91282) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hja, lehet, hogy az nem 50-es, hanem 80-as, csak esetleg nem is tud róla "az öreg".

(#91285) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Délelőtti szabad foglalkozás: Minap gyanús volt, hogy a hátsó dobozban valami galiba történt, ragadt minden. Aztán ma rájöttem, a hátizsák lyukacsos oldalzsebébe volt egy energiaital, az múltkor kifolyt, bele a dobozba..... Most megtaláltam az üres dobozt, egyszerre rájöttem, hogy a dobozba folyt bele.
Szerencsére eü csomag, láthatatlansági mellény zacskóban volt, azért a zacskót kicseréltem. Minden szerszámot átmostam, száradás után wd40-es papírtörlővel átkentem......Doboz alján lévő szivacs még szárad, doboz belsejét is kimostam.
Most kipakolom a hátizsákot, az is ki lesz mosva....
Ez van, ha felrobban a Bomba (Ez volt az energiaital márkája... :D ) a túradobozban...
A doboz állandó tartalma. Szerencse a forgalmi is zárható zacskóban volt..
Csökkenteni kéne a tartalmat, sok...... :)
A kék csomagon a gyári szerszámkészlet. Van még egy LIDl kulcskészlet, meg egy ilyen kombinált fogó-kés-reszelő..stb szerszám nálam. Biztosítékok tartalékba, dugikulcs, ha kulccsomó nélkül mennék el, oldalkitámasztó alátét (szélesítő), eü csomag, sisak lezárására ilyen kulcsos valami, mikroszálas kendő, sárga mellény, forgalmi.
Sok, doboz harmada állandóan foglalt. :U Lidl kulcskészletet minimum ki kellene venni, de abban van a 17-es kulcs, a tükrökhöz az kell, gyári készletben nincs.
Szerszámok egy bubifóliás zacskóba voltak betekerve, ne zörögjenek, de azt is kidobtam, ragadt.

(#91286) macilaci78 válasza Zoli bácsi (#91285) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én csak egy-egy villáskulcsot vettem, ami kellett a motorhoz. Egyrészt nem lesz foghíjas a szerszámkészlet a műhelyben, másrészt nem cipelek hasznavehetetlen szerszámot a motoron. Rossz pólóba szoktam csavarni, ami zöröghet, vagy összeverhet valamit. Így legalább van nálam rongy is, ha kell valamihez.

Munkás póló -> otthoni póló -> jazz balettes póló* -> törlőrongy az evolúciós lépcső.
Feleségem unokahúga felső tagozatos, jazz balettet táncol. A fellépőruha valami fekete cicaruhára vett itt-ott kivágott bordó póló. Volt egy rövid bemutató a ruhában, én meg megjegyeztem feleségemnek, hogy bezzeg velem meg kidobatta a jazz balettes pólómat. A lány anyja meghallotta, azóta is röhög rajta. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#91287) zombei válasza Zoli bácsi (#91285) üzenetére


zombei
aktív tag

Én néha inkább növelem. Egyszer itt Győrön belül elhagytam az első fogaskereket, pedig nem friss szerelés volt, hanem már pár éves, meg ráhajtott alátét tartotta. Na azóta van nálam anya, meg 21-23-as kulcs is, mert áttolhattam a fél városon a vasat. :DDD

(#91288) nyogo83 válasza macilaci78 (#91286) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Nekem egy fogos/csavarhuzos/bicskas multitool, illetve egy ilyen 3-17 multi "villaskulcs" van a taskaba bedobva mindig. Kb zero helyet foglal a ketto es amit ezzel nem tudok megcsinalni, azt nem is akarom ott helyben :D

Egyebkent valami 3-4 dollarert vettem, szokott akcioban lenni Ali-n, annyit meger pont ilyen hurcolaszosnak. 5mm vastag eleg eros acelbol van, probaltam tobb csavarral, teljesen jol hasznalhato. [link]

(#91289) macilaci78 válasza nyogo83 (#91288) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tükörszárat meghúzni végülis lehet vele, csak a rögzített tükörről hogy veszed le? :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#91290) nyogo83 válasza macilaci78 (#91289) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Latod, arra van a multitool-ban a kombinalt fogo :D

(#91291) d@vee válasza macilaci78 (#91289) üzenetére


d@vee
őstag

Miért kellene leszedni? Legközelebb meglazul, már lesz kulcs is hozzá egyből ;]

Ja

(#91292) Zoli bácsi válasza nyogo83 (#91288) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Na, ez jó ötlet, ilyet még nem is láttam.
Én még szoci motorokon nőttem fel, ott tényleg kellett a szerszámkészlet. Nem volt ritka, az út széli gyertyacsere, karburátor tisztítás, megszakító bütykölés (elment a hézag). Adtak is hozzájuk bőven. szerszámokat.
Először azt hittem, hiányosan kaptam meg a szerszámkészletet, de nem, pontosan benne van minden, ami jár hozzá. Mondjuk a 17-es kulcs kell legtöbbször, ha lelazul a tükör, vagy állítom, de az nincs gyárilag benne. Először egy racsnis bitkészletet is hordoztam, de az már kikerült, fölösleges. Hála istennek izzókészlet már nem kell. Az eü. csomagot megnéztem, először, mi van benne. Szoktam mondani, pár évtizede mentőknél dolgozom. Na, annyi jutott eszembe, hogy vérhigítót szedő fejsérült.......Vérzik rendesen, maradjunk annyiban. Hát, ezzel nagy ellátást nem fog senki végezni. A hátizsákomba alapból több kötszer van, mint a motoros eü. csomagban. Kb. a tízszerese, meg rendes fertőtlenítő (Octenisept spray). Mindegy, kötelező. Nem hiszem hogy az enyémhez valaha is hozzá lesz nyúlva, ha nálam a túrázós-horgászós hátizsák :D . Viszont meg kell nézni a kötszerek lejáratát, elvileg abba beleköthetnek. Tuti lejártak, még a robogómhoz vettem a csomagot. Na, meg is nézem. :U

(#91293) zombei válasza nyogo83 (#91290) üzenetére


zombei
aktív tag

Hát nem tudom, én egy festett konzol bilincsét nem küldeném szét vele. :U

(#91294) KTMHobby3 válasza Zoli bácsi (#91292) üzenetére


KTMHobby3
tag

Semmi szükség az ilyen kacatokra. A motort otthon kell szerelni, nem menet közben. Nálam csak gyertyakulcs, meg egy csavarhúzó van, de szinte sosem kellett használnom.

(#91295) Debilon válasza KTMHobby3 (#91294) üzenetére


Debilon
addikt

hát ja, kb gyári szerszámkészlet, aztán jóidő, max defektjavító készlet

modern cuccokkal úgysem nagyon tudsz mit kezdeni az útszélén

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#91296) KTMHobby3 válasza Debilon (#91295) üzenetére


KTMHobby3
tag

Jól látod!
Egy hosszabb útra jobban fel kell készülni, de szerencsére eddig még nem volt rá szükség. Pedig még akkus kompresszort is vittem magammal, de az se kellett. Én rá készülök minden hosszabb útra, de a napi használatra is . Ezért mindig hazaérek.

(#91297) FeniX- válasza KTMHobby3 (#91294) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Kicsit ez nekem is olyan volt, mint a koton. Inkább legyen, még ha nem is kell, mint ha nincs az embernél, mikor kéne. :)

Bringázáshoz is mindig viszek mindent. Igaz, ahhoz jóval kevesebb szerszámot igényel. De pl. pumpa, defektjavító mindig van, azzal együtt is, hogy defekttűrő külsőm van, benne folyadékkal. :)

(#91298) macilaci78 válasza Zoli bácsi (#91292) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én amikor már meguntam, hogy lelazul, a kontraanyát lecseréltem rozsdamentesre és tettem alá rugós alátétet, rézpasztával. Nem volt vele többet gond.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#91299) KTMHobby3 válasza FeniX- (#91297) üzenetére


KTMHobby3
tag

Ilyen folyadékot én is vittem magammal legutóbb. Nálad bevált? Nem okoz problémát kanyarodáskor a folyadék? Tudom, bicikli, abba kevesebb kell, mint a kismotorba.

(#91300) FeniX- válasza KTMHobby3 (#91299) üzenetére


FeniX-
aktív tag

nagyjából fél liter folyadékot kell a 2 gumira elosztani. A perdületre gondolsz?
Semmilyen érezhető hatása nincs.
Nem szoktam "nagyokat" kanyarodni, de a trekkinggel azért sík talajon kitekerem a 40+ km/h-t.
A montit lejtőn 55-ig elhajtottam. Egyikben sem éreztem semmit, hogy elhúzná a kerékben lévő dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.