Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#591) Yaye válasza #16741888 (#589) üzenetére


Yaye
őstag

A 1,5 liter legfeljebb injelktoros robiknál reális, de ott csendes haladás esetén szerintem elérhető. Én a bejáratás alatt 50-ig húztam (karbis), általában 40-50 között közlekedtem, és így evett 2,9 litert (mérve, nem pedig az óra szerint). Másfél litert szerintem senki nem merne mondani egy porlasztós robogóra.

vgyuri: úgy lopják el hogy visznek magukkal egy bazinagy, méteres nyelű, áttételes csapszegvágót, azzal bármilyen vastag mezei láncot simán átnyisszantanak. Csak a spéci anyagú, bazivastag motorosláncot nem lehet (talán) elvágni velük, ezeket asszem fűrészelni is elég nehéz.
A golyósláncokat (ezek tulajdonképpen acélsodronyok, amikre kívülről ráhúzzák az ''ízeit'' alkotó acélcsövecskéket) pedig úgy hogy ha nagyon erősen meggörbítik őket, akkor az ízek között előbukkan a sodrony, ami ekkor már támadható (ezt egymástól függetlenül két motorosboltban is mondta nekem az eladó). Az enyémet is egy ilyen golyóslánc levágásával vitték el.
Aztán persze van maga a zár (lakat), az is kinyitható végülis, kérdés hogy ez az egyszerűbb, vagy a lánc vágása. A Kensington zárának klotyópapírral való nyitása mindenesetre elgondolkodtató...
Ja, és ha nincs odaláncolva valami elmozdíthatatlan oszlophoz, akkor persze csak simán fölkapják, és már viszik is.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.