Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43332) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Nos, az a helyzet, hogy kezdek meghülyülni. :D Egyszerűen nem tudok dönteni, és ez két okra vezethető vissza.

1. a szemben lévő (középső) monitornak MUSZÁJ magasságállíthatónak lennie, egyszerűen ilyennek kell lennie, én állva és ülve is melózok (magasságállítható az asztal), és a helyes testtartást (szem magasság, könyök) próbálom szem előtt tartani + máshogy kényelmetlen. Az utóbbi 1 napban direkt figyeltem, illetve próbáltam visszaemlékezni, hogy milyen gyakran állítgatom a monitorom magasságát, és rengetegszer hozzányúlok, szóval ez nálam az alap, mindig is ilyen monitorjaim voltak.

Végignéztem a nem magasságállítható 27-eseket, és a következő a helyzet magasság szempontjából:
LG IPS277L/27EA63 - 449 mm
AOC i2757Fh - 449 mm
Iiyama X2783HSU - 446 mm
Benq GW2760HS - 472 mm
Philips 274E5QHxB - 470 mm
Samsung S27C590H - 462 mm
Asus VX279Q - 441 mm
Viewsonic VX2770SML - 459 mm
HP 27xi - 454 mm

Mind baromi alacsony, ha állok a gép előtt, akkor a szemem a monitor felett van (főleg a Benq és a Philipsen kívülieknél), ez teljességgel elfogadhatatlan. :D

Szóval a középsőnek magasságállíthatónak kell lennie.
27-esből megfizethető és vékonykávás csak egy létezik, az Asus VN279QLB.

2. eléggé komoly luxusnak érzem azt, hogy vegyek három ilyen monitort, mikor a két szélső az idő 95%-ában ki lenne kapcsolva, szóval lényegében csak dísznek lenne. :D mivel desktopon feleslegesen lennének bekapcsolva, nem olyan a melóm, amihez kell (illetve lehetne, de jelenleg nem az :D). 100%-ban a simracing miatt kell 3 monitor.

Még ha meg is engedhetném magamnak, akkor is ellenkezik azzal, amit csinálok (eléggé spúr vagyok :D és állandóan spórolok).

Szóval a következő lehetőségeim maradnak.

1. Asus VN279QLB középre + 2x 27 másik féle a szélekre (Asus VX279H lenne az ideális) - nem jön be az ötlet, hogy különböző monitorjaim legyenek
2. 3x ugyanolyan 27" vastag kerettel - nem tetszik az ötlet, mert ugyanúgy drága lenne mint a 3x VN279QLB + vastag lenne a keret
3. 3x leértékelt 23/24 colos magasságállítható monitor (komolyan hajlok az 1920x1200-as 24-es felé) - egyre inkább barátkozom a gondolattal, hiába vastag a keretük
4. 3x Benq GW2760HS

Tegnap este már a 120 Hz-es TN-eket nézegettem, hogy kipróbáljam a 3D VIsion 2-t, de látva az árakat, tököm fog kiadni annyi pénzt egy TN panelért (az összes drága). Illetve talán még hajlandó lennék a Benq-ra, de előtte ki kéne próbálni, hogy milyen ez a 3D dolog, versenyzésnél állítólag nagyon jól működik, csak nem tudok olyan helyet, ahol meg lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.