Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) kp59 válasza starpeter (#42749) üzenetére


kp59
aktív tag

Azért ne örülj mert a hangszórót gog nyerte hiszen jóval előtted mondta a helyes választ :DDD

Ha jól tudom van VGA kábeled igaz? Akkor vegyél egy DVI-VGA átalakítót.

Például itt [link] kemény 350Forintokba kerül egy ilyen.

(#42752) starpeter válasza kp59 (#42751) üzenetére


starpeter
senior tag

Ez hol van helyileg?

(#42753) kp59 válasza starpeter (#42752) üzenetére


kp59
aktív tag

Itt található [link] de nem mondtam hogy csak ott kapható mert nagy valószínűséggel bármelyik számítástechnikai üzletben meg tudod venni (legfeljebb ha éppen nincs nekik akkor meghozatják neked). Tehát ott vedd meg amelyik ilyen üzlet a közeledbe van. Bemész a boltba megmondod mi kell és ha odaadják kifizeted. Ilyen egyszerű ez.

Látom gog már feladta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42754) Asbee válasza starpeter (#42752) üzenetére


Asbee
veterán

No offense de kicsit nem próbálnád a keresőt legfőképpen a googlet használni, meg úgy általában weblapokon tájékozódni? Kezd egy kicsit unalmas és bosszantó lenni, hogy mindent itt kérdezel meg egy monitor ajánló topikban aminek 90%-ára google fél perc alatt választ ad. Fanatikus tag és leendő informatikus ként már igazán tudhatnád ezeket... Szerintem olvasd el még egyszer a kapott válaszokat (kb mindenre 3x kaptál), dolgozd fel az információkat és akkor kérdezz ha utána is néztél de nagyon nem tudod. Lehetőleg ne úgy hogy a bolt hol található, meg youtubon hol van, stb stb... Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#42755) Helmoras válasza starpeter (#42752) üzenetére


Helmoras
őstag

Örülj hogy mindig van egy lelkes segítőkész ember itt (ezért szeretem ezt a fórumot) ettől eltekintve szinte ez 2*2 kéne legyen ha informatikusnak tanulsz ez a dolog, borzasztó amit itt leművelsz ne haragudj, kis önállóságot próbálj már meg tanusítani...

ok megelőztek :U

[ Szerkesztve ]

(#42756) kp59 válasza Asbee (#42754) üzenetére


kp59
aktív tag

Lehet hogy csak unatkozik. Itt meg most eléggé üres a topik. Amúgy egyébként tökéletesen igazad van

[ Szerkesztve ]

(#42757) #67688960 válasza kp59 (#42753) üzenetére


#67688960
törölt tag

hát már megfordult a fejemben hogy csak szívat itt minket :D
már kerestem egy boltot neki, de jól írtad úgyhogy abbahagytam

(#42758) kp59 válasza #67688960 (#42757) üzenetére


kp59
aktív tag

:)

(#42759) Asbee válasza Helmoras (#42755) üzenetére


Asbee
veterán

Segítőkészségben tényleg jeles, más topikban már mi lett volna... :)

Helmoras, kp59 eléggé egyre járt az agyunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#42760) starpeter válasza kp59 (#42756) üzenetére


starpeter
senior tag

Nem unatkozom ,csak keresek válaszokat, és tényleg elnézést szeretnék kérni azért ,hogy tudatlan voltam és nem voltam önellátó.

(#42761) kp59 válasza starpeter (#42760) üzenetére


kp59
aktív tag

Meg van bocsájtva de most már mindent tudsz amit kell.
Jó lesz az a monitor meglátod.

(#42762) Helmoras válasza starpeter (#42760) üzenetére


Helmoras
őstag

:R Semmi gond gyűjtöttünk pár hsz-t ;]

(#42763) Isual válasza starpeter (#42760) üzenetére


Isual
veterán

cuki vagy, nem lehet rád haragudni :B

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42764) yksz


yksz
aktív tag

Sziasztok! Van egy DELL U2312HM monitorom és ez mellé szeretnék egy hasonló kaliberut másodiknak. Elkezdtem hát olvasgatni, hogy esetleg a DELL nem hozotte ki újabb sorozatot 23as méretben és azt találtam, hogy az U2312HM-t váltja a P2314H (ez még egész hiheto tekintve hogy teljesen megegyeznek a paraméterei bár a pontos panel típust sajnos nem sikerult felkutatnom, ha valaki tudja megkoszonném :) ) majd valószínuleg adnak ki egy újabb szériát az ultrasharp verzióból. Tud errol valaki valamit? Foge lejjebb menni a régiek ára, mikor jonnek az újak ha jonnek egyáltalán, azok milyen ár kornyékén lesznek? Nemtudom hogy érdemese várnom egy kicsit a vásárlással vagy édes mindegy és ha most meg tudom venni akkor P vagy U?

Fly away my precious knowledge fly far away

(#42765) #91166208 válasza yksz (#42764) üzenetére


#91166208
törölt tag

én is az új szériára várok.. elvileg decemberre ígérték hogy megjelenik, hát sehol semmi :(

(#42766) Isual válasza yksz (#42764) üzenetére


Isual
veterán

Volt már korábban erről szó, az IPS áttekintésben is benne van, hogy az új U széria az U2414H-val kezdődik, az ez alatti 22-23-as modellekből nem lesz UltraSharp. Helyette a Professional széria megfelelő tagjai, illetve az S széria (s, amíg még kaphatóak) az U22-2312HM és U2414M monitorokat lehet megvásárolni. Tehát nincs értelme új 22-23"-es UltraSharpra várni.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42767) herhi


herhi
tag

jól bírjátok délután óta.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#42768) #91166208 válasza Isual (#42766) üzenetére


#91166208
törölt tag

Koszi az infot... akkor nalam eldontott u2312hm lesz ;)

(#42769) Zola007


Zola007
veterán

Sziasztok
keresnék monitort az alábbi kritériumokkal, mindegyiknek meg kellene feleljen :)

24" - 27"
16 :10
letisztult, egyszerű desing (fényes ledek, "agyondesignolt" káva, stb kizárva)
állítható magasság
jó anyagminőség (2 különböző magasságú ember használná, így döntéskor ne recsegjen ropogjon)
matt képernyő és káva
fekete / sötét káva
lehet TN panel is
bevilágítás zavar, PWM tudtommal nem

Felhasználási terület: elsősorban irodai jellegű, illetve 1080p film heti 2-3 alkalommal

használt piacon is nézelődöm, így a már nem forgalmazott típusok is érdekelnek !
24 < 50e ft
27 használtan <60e ft

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42770) DuracL


DuracL
tag

Itt ülök egy U2713HM előtt, mellette a 24-es LG w2452v tn-es, ccfl-es, 5 éves jószág és mégis a 3 napos monitorom tervezem eladni:( . Ugyanis sötét a kép a Dellen, egybemosódnak a fekete részek. Azt nem értem erre miért nem tértek ki a teszteknél, mindenütt csak pozitívumokat olvastam, azt vártam földbe döngöli majd az lg-m:). Majd még elköltök egy rakás pénzt kalibrálásra, meg Delock DisplayPort Premium kábel 2m - erre..(bár nem tudom van-e értelme váltani dvi-ról) Nem hagy nyugodni hogy ez tényleg ilyen.

Esetleg tudnátok ajánlani olyat monitort ami világosabb? Ezen is hófehér a fehér, a fekete viszont vízfesték, hiába gyárilag kalibrált profil, hiába veszem feljebb a fényerőt. 24" 1920*1200-nál maradnék, 130k a keret. Lehet a ledes világítás vagy az ips miatt van ez?

(#42771) KAMELOT válasza Zola007 (#42769) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt nézzél körül vagy itt!

(#42770) DuracL: Viszont más vásárlók visszajelzései más oldalakon is hasonlóak voltak. Ezért ott ők is eladták és vettek helyette EIZO monitort, pont színek végett. Kép mondjuk nemértem, hogy lehet elmosódott!?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42772) .DLL


.DLL
veterán

Helló!

Amatőr fotó-videó szerkesztésre keresek jó színhelyességű monitort
-matt felület
-Full HD
-40e Ft keret. (+pár ezer, de az 50e az már sok),

méret, kinézet, ház, stb. nem számít, csak a színhelyesség, esetleg annyi, hogy a háttérvilágítás homogén legyen (ne legyenek fényerőfoltok pl. sötét kép esetén).
Vesa konzolt használok, de ez gondolom ma már nem lesz szűk keresztmetszet.

Előre is köszönöm a tapasztaltak javaslatait!

(P.H.)

(#42773) schawo válasza DuracL (#42770) üzenetére


schawo
titán

Nem tetszik a nagyobb kontraszt? Vedd lejjebb a kontraszt értékét 75-ről, és növeld a fényerőt.

Másik, hogy játékban (gondolom ott érzel sötétnel valamit) állíts a gamma értékén.

Mindenki a nagyobb kontrasztot keresi, fene gondolta volna, hogy neked nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42774) Djsaba válasza .DLL (#42772) üzenetére


Djsaba
senior tag

U2212HM vagy P2214H

U>P viszont Az U Pwm-es, ez lehet a hátránya, többiben erősebb.

(#42775) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Ha egy monitoron a gyárilag/házilag legalacsonyabb beállítható fényerősség 140 cd/m² körül van, akkor azt kalibrálással lehet még valamivel csökkenteni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42776) Zanik válasza DuracL (#42770) üzenetére


Zanik
addikt

Nem igazán értem a problémád: most az a gond hogy túl sötét a fekete (más örülne ennek!) vagy az, hogy ahol sötét (de nem fekete!) részek vannak, ott a sötét területek között túl kicsi a különbség, a kontraszt?!

Egy egyszerű példával élve a bal oldali elvárt eredmény helyett a jobboldali képhez hasonlót kapsz:

Mert akkor ez az általad nem várt "probléma" inkább az IPS panel sajátságából fakadhat. Ha ilyen speciális igényeid vannak, akkor lehet hogy egy MVA paneles monitor jobban megfelelne neked. Persze, annak meg más gyengéi vannak, de mint ahogy a 1. hsz-ben is szerepel: nincs tökéletes monitor! :(

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#42777) #67688960 válasza DuracL (#42770) üzenetére


#67688960
törölt tag

va panelos kell neked szerintem, nagy fényerő, 2-3x akkora kontraszt, mély fekete
5xezertől kapsz 24colos benq-t, gw2460hm, 6xe-től bl2410pt, sebességre picivel jobb a 7xe-től gw2760hs de az 27' fullhd
vagy dell s2440l, vagy keress egy samsungot

(#42778) schawo válasza #67688960 (#42777) üzenetére


schawo
titán

Erre még nagyobb kontrasztot ajánlasz neki, amikor a mostani is már túl nagy volt? :DD :))

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42779) Isual válasza AxBattler (#42775) üzenetére


Isual
veterán

Lehet. Vagy úgy kalibrálják, hogy az RGB gaineket csökkentik vagy a kontrasztot, vagy mindkettőt, ami összességében a minimum fényerő és kontraszt csökkenésével jár, de egyik sem a legjobb megoldás. A kérdésedre ettől függetlenül a válasz igen.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42780) AxBattler válasza Isual (#42779) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet, hogy a jövő héten lesz egy zr24w-m, és gondoltam elviszem kalibráltatni.
Ugye ennek elég nagy az alap fényereje is, ezért kérdeztem.

De akkor ezek szerint a képminőség látja kárát?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42781) DuracL válasza Zanik (#42776) üzenetére


DuracL
tag

Pontosan ez a jelenség van, ez nagyon jó kép. Nem látom az arcokat, fekete nadrág, ing egybefüggő (akkor inkább legyen sötétszürke de érezzem hogy nincs ráfestve az emberre:) )

(#42782) #67688960 válasza DuracL (#42781) üzenetére


#67688960
törölt tag

állíts be szoftveres dinamikus kontrasztot, akkor sötétszürke lesz és világosabb, nem egybefüggő fekete, amd-nél a videokártya beállításokban van gondolom az nvidiánál is meg lehet oldani, de ha mást nem a video fényerőt feljebb tudod venni arra konkrétan emlékszem

[ Szerkesztve ]

(#42783) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok

Elnézést a kukacoskodásért ,de nem tudom milyen DVI-VGA vagy VGA-DVI csatlakozót vegyek?
2000Ft-ért adtak volna egy DVi-VGA vagymár nem is tudom milyen volt ,de nem vettem meg mert drágának találtam. Meg szóba kerültek ,hogy apa, anya és én meg ,csak néztem egy nagyot ,hogy mi az :)

15.kerületi vagyok és keresek olcsón alakítót ,tudna valaki nekem nézni ,mert én ilyen 2000ft-osokat látok ,de tudom ,hogy van ennél olcsóbb :)

(#42784) #67688960 válasza #67688960 (#42782) üzenetére


#67688960
törölt tag

itt a cikkben lehet látni hogy hol kell bekapcsolni

(#42785) Djsaba válasza starpeter (#42783) üzenetére


Djsaba
senior tag

Fiatal lehetsz még, ha nem tudod hogy mi lehet az "Anya" meg az "Apa" csatlakozó. :DDD

Viccet félretéve, neked D-sub-os bemenetelű a monitorod ( D-sub anya) abba egy D-sub apát kell dugni, de ugye azt a kábel megoldja.
A videó kártyádon DVI bemenet van(anya), arra is egy apa kell, de itt már nincs kábel, szóval a csatlakozónak Apa'-nak kell lenni.

Szóval DVI(apa)-Dsub(anya) átalakítóra van szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#42786) Isual válasza AxBattler (#42780) üzenetére


Isual
veterán

Az igazság, hogy szerintem nincs értelme a ZR24w-nél ennek. 20-30cd/m2-t lehet úgy mókolni, hogy nagyon ne legyen látványos a képminőségben, de még akkor is 100 felett vagyunk és még ahhoz is ajánlott háttérfény. Én inkább háttérvilágításnak vennék valamit, amit este használhatsz, hogy kevésbé legyen vakító. A monitort meg kalibráltasd be 0-ás fényerőn a gyári kontrasztérték mellett.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42787) starpeter válasza Djsaba (#42785) üzenetére


starpeter
senior tag

Értem.
Sajnos én sehol nem találok közeli boltokat ,ahol megtudnám venni. Néztem a media marktot ,de ott 2000ft az AQUA meg szűnt a Pólusból.. Így nem tudom ,hogy hol illetve milyen boltból vegyem ,lehetőleg ne legyen drágább 1000ft-nál.

Szerk: A DVI kábel nem jó. Nekem más DVI-os kábelem van. Nekem DVI-D-s van.

[ Szerkesztve ]

(#42788) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok
Tanácsot szeretnék kérni
25.000Ft értékben keresek monitort +/- 1-2 ezer forint .
Munkára (World) és internetezésre használnám.

Ötlet ?

köszönöm..

Gamertag:Rob3rt75

(#42789) #67688960 válasza starpeter (#42787) üzenetére


#67688960
törölt tag

biztos hogy megszünt? a honlapjukon ott a bolt és a készletinfó szerint van nekik olyan ami neked kell
katt ide
ha nincs rendeld PickPack Pont átvételre, csak van olyan felétek is
hívd fel kérdezd meg
Pólus Pont Üzlet
Tel.: +36 1 244 2424
H-V:10-20 óra

[ Szerkesztve ]

(#42790) starpeter válasza #67688960 (#42789) üzenetére


starpeter
senior tag

Nem fogom felhívni ,mert ma jártam ott és nem láttam sehol. Egyébként a Pólus weboldalán sincs már ott.

(#42791) #67688960 válasza starpeter (#42790) üzenetére


#67688960
törölt tag

akkor ne hívd fel :)
rendeld meg pikk pakk-ra és kész
http://www.pickpackpont.hu/atveteli-pont
beírod hogy:
15 ker.

és kidobja a helyeket :)

[ Szerkesztve ]

(#42792) starpeter válasza #67688960 (#42791) üzenetére


starpeter
senior tag

Mi az a Pic Pack? Kell külön fizetnem?

(#42793) #67688960 válasza starpeter (#42792) üzenetére


#67688960
törölt tag

oda rendeled, ha megjött szólnak, odamész fizetsz és átveszed
szállítási díj nincs

(#42794) starpeter válasza #67688960 (#42793) üzenetére


starpeter
senior tag

Még soha nem csináltam ilyet. Hogy működik?

(#42795) #67688960 válasza starpeter (#42794) üzenetére


#67688960
törölt tag

most írtam a rendelésnél majd oda kéred, és majd ott veszed át :D

(#42796) starpeter válasza #67688960 (#42795) üzenetére


starpeter
senior tag

És bárhonnan rendelhetem? Mondjuk én a Mcdonaldsban szeretném átvenni. Lehetséges?

(#42797) Zola007


Zola007
veterán

mikortól kezdték alkalmazni ezt a PWM technológiát?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42798) #67688960 válasza starpeter (#42796) üzenetére


#67688960
törölt tag

Megrendelni bárhonnan megtudod ahol van internet, az átvétel az más.
Csak oda kérheted ahol van ilyen átvételi hely, a helyekről van lista amiről kiválasztod majd a neked tetszőt.
Egyébként "Gyakori kérdések".
Sokat kell még tanulnod, a hatékony információ keresésről és a weblaphasználatról.

[ Szerkesztve ]

(#42799) Djsaba válasza starpeter (#42787) üzenetére


Djsaba
senior tag

A DVI-D kompatibilis a 2 DVI-I- és a 2 DVI-D -vel is. Ezért tök8, hogy olyanod van, olyan is kell. Viszont arra ügyelni kell majd, hogy a a videókártyán a megfelelő slot-ba dugd majd az átalakítót, DVI-I slotba, ami analóg jelet is közvetít. (DVI-D csak digitális)

De ténylegesen, ne kérdezz rá, egy monitoros topicban minden f *szára , mert elsősorban kiborító mennyire tudatlan vagy, ezzel tükrözöd magad, másodsorban meg nem arra való.

[ Szerkesztve ]

(#42800) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv! Melyik a jobb a kettő közzül?

LG IPS 237 L vagy LG 24EA53VQ-P

Az előbbi picit olcsóbb, de az ár most lényegtelen.

Pixel 8 Hazel

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.