Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) Manitos32


Manitos32
tag

kérnék egy linket ha lehet :R

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#42852) Isual válasza Manitos32 (#42851) üzenetére


Isual
veterán

42815 és szokj le a lustaságról. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42853) fntastic


fntastic
aktív tag

Olvastam közben az összefoglalót. És a kinézett monitorok közül csak egy DVI-os, akkor mindenképp az legyen? Jobb a képe, minősége, vagy miért fontos egyébként? :B

(#42854) hommeros válasza #67688960 (#42850) üzenetére


hommeros
őstag

5 év minimum, mire megfizethető lesz nekem az oled. Addigra csak több info fog rendelkezésre állni.
Nem találtam a hivatalos oldalon sem meg, de egy hdmi van rajta? miniDisplayPort nincs?

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#42855) #67688960 válasza .DLL (#42841) üzenetére


#67688960
törölt tag

tessék occó nyóc bites :)

(#42856) Archttila válasza starpeter (#42835) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ha az "Exclusive fullscreen" be van kacsolva, kapcsold KI.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#42857) Isual válasza Archttila (#42856) üzenetére


Isual
veterán

mi leszünk így az új családja :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42858) Helmoras


Helmoras
őstag

Urak, hol vagy hogyan tudom megnézni mennyit futott a monitor? Ma hoztam meg a futár az U2410es csodát és kíváncsi lennék a számokra szedtem le moninfot, de abban nem találom :S

(#42859) Helmoras válasza Helmoras (#42858) üzenetére


Helmoras
őstag

Áhh megtaláltam a billentyű kombót a neten előbb kéne keresnem aztán kérdezni olyan leszek mint starpeter kolléga... :R , 3450 óra, az egész tűrhető asszem :))

[ Szerkesztve ]

(#42860) Archttila válasza Isual (#42857) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Apa, anya forumtarsak... :DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#42861) Isual válasza Archttila (#42860) üzenetére


Isual
veterán

:DDDDDD

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42862) starpeter válasza Archttila (#42856) üzenetére


starpeter
senior tag

De eddig nem kellett kikapcsolnom most meg ,hogy vettem egy új monitort miért kéne kikapcsolnom?

(#42863) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Ismerősöm monitort szeretne venni, játékra és grafikázásra fogja használni, IPS-t javasoltam neki és ezeket nézte ki, melyiket ajánlanátok neki?

asus_vs24ah
asus_pa238q
asus_mx239h
asus_pb238q
asus_vs239hr

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#42864) Djsaba válasza Isual (#42861) üzenetére


Djsaba
senior tag

Igencsak rászoktál a arcocskák, tán beARC-osodtál? :DDD

(#42865) membrandj válasza Norbee87 (#42848) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ips vs TN beírod google-be. Találsz egy pár cikket róla.

40-52k között nagyon sok jó monitor van már, de ami a 40-hez legközelebbi:
LG 22EA63V-P ~ 43k, de dvi kábelt nem adnak hozzá
50k körül: dell u2312HM.

fntastic: : Várj egy kicsit, mert ennek remélhetőleg vissza fog esni az ára 35k környékére. LG 22EA53VQ-P

Nem látogatom ezt a fórumot gyakran, szóval ne tőlem kérdezzetek, ha kérdésetek lenne.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42866) membrandj válasza A_ScHuLcZ (#42863) üzenetére


membrandj
nagyúr

Miért csak ASUS? Dell u2212HM tökéletes lenne szerintem. Grafikai munkára jobb is, mint a 2312HM.
~50k.

Oaziscomputeren találsz is egy leírást ezekről.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42867) Archttila válasza starpeter (#42862) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk ezert

apropo, patch fent van? De ez itt nagyon OFF!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#42868) hommeros válasza Isual (#42806) üzenetére


hommeros
őstag

Még egy kérdés, a LG IPS277L-BN típusról mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#42869) TurboDuck válasza A_ScHuLcZ (#42863) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

Hali,

Én volnék az ismerős, egy kicsit szeretnék pontosabb leírást adni:

Főként grafikai munkára és játékra kellene, Minimum 23", Full HD felbontás, IPS, HDMI és úgy kb. ennyi az elvárásom. No, meg a lényeg olyan 70ezer lenne max amit kiadnék érte.

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#42870) Isual válasza hommeros (#42868) üzenetére


Isual
veterán

Filmre, PS4-re jobbnak tartom a BenQ-t. Minőségben, megbízhatóságban semmivel nem jobb az LG, ugyanolyan műanyag kacat, viszont a PWM-es... :)

(#42869) TurboDuck: Dell U2412M és nagyjából semmi más. 100k alatt ez úgy a legjobb dolog újonnan.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42871) TurboDuck válasza Isual (#42870) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

Egy baj van a Dell U2412M-mel, mégpedig, hogy nincs rajta HDMI, ha jól látom. Ez azért problémás, mert laposhoz akarom csatlakoztatni, és csak HDMI-vel tudom.

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#42872) Isual válasza TurboDuck (#42871) üzenetére


Isual
veterán

HDMI-DVI kábel a gyógyír erre a kellemetlenségre.

(#42873) hommeros: 70k-ig a BenQ a legjobb vétel, ami a képminőséget és PWM mentességet illeti. Igazából felette is erre a felhasználásra. Dell P2714H-ja lehet még jó, de PWM-es. ASUS-nál nincs lényegesen jobb alternatíva, a Samsung meg már rég gyártott monitort.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42873) hommeros válasza Isual (#42870) üzenetére


hommeros
őstag

ASUS, Samu esetleg jobb anyagminőséggel bír ebben a kategóriában? Dell-ben biztos vagyok, hogy az patent darab. :)

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#42874) #67688960 válasza hommeros (#42873) üzenetére


#67688960
törölt tag

lehet hogy Dell S2740L, vagy Dell S2440L a neked való cucc
az üveg lap szűri az uv-a,b-t, (nomeg tükrözi is, és asszem növeli a kontrasztot)és csilli villi bugyilazító(talán) :)
amúgy dell usa, lg samu korea, benq asus taiwan, ha fontos :)

[ Szerkesztve ]

(#42875) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok,

Végül egy LG IPS277 monitorra esett a választásom. Iszonyatos a képe. A fekete valami eszméletlen még szoknom kell, hogy a fekete tényleg fekete. :DDD

(#42876) TurboDuck válasza Xirtam (#42875) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

A 27"-os FullHD monitoroknál mennyire látszódnak ki a pixelek? Jelentős vagy nem zavaró?

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#42877) hommeros válasza #67688960 (#42874) üzenetére


hommeros
őstag

Számít a vélemény. Megnézem ezt is mindenképpen :R

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#42878) Isual válasza TurboDuck (#42876) üzenetére


Isual
veterán

Jelentős. Hogy kit zavar és kit nem, az a része meg szubjektív.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42879) South Velen válasza Xirtam (#42875) üzenetére


South Velen
addikt

Legalábbis szemből. :D

(#42880) Xirtam válasza TurboDuck (#42876) üzenetére


Xirtam
veterán

Eddig egy 47" TV-n játszottam 1-1,5 méterről. Láttam a pixeleket. Ettől a monitortól olyan 1 méterre ülök. És nem látom. Tökéletes. :K

(#42881) Zola007 válasza Isual (#42872) üzenetére


Zola007
veterán

én már bekavarodtam akkor :F
a most kapható vagy elmúlt 2-3 évben kifutó Dell-ek közül melyik PWM mentes?

laikus kérdés, de még nem használtam 27-es 16:9-et: nagyon széles, "széthúzott" érzése van az embernek (szemüvegem van és ~80 centiről nézném, szóval már echte szűkebba látótér)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42882) TurboDuck


TurboDuck
csendes tag

Az Acer monitorokról mi a vélemény?
Konkrétan erre gondolok: ACER S276HLtmjj

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#42883) Isual válasza Zola007 (#42881) üzenetére


Isual
veterán

27"-ban, PWM-mentes IPS csak a fényes kijelzős Dell S2740L és vége. Többi PWM-es.

(#42882) TurboDuck: Tükröm, tükröm, mondd meg nékem... Ha lehet ne Acer-t, még ha nem is zavar a glossy (akkor inkább S2740L). Ha nagyon bejön a dizáj, akkor lelked rajta, legalább IPS. :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42884) Zola007 válasza Isual (#42883) üzenetére


Zola007
veterán

'ánemjó :(

szeretnék 16:10 és állítható magasságot PWM mentesen, de úgy nézem valamelyikről le fog mondatni a pénztárcám.

az alábbiak képminőség, fekete és betekintési szög szempontjából hogy viszonyulnak egymáshoz?

Benq GW 2760 HS
Benq GW 2750 HM
Dell U2412 HM
Dell U2410
Dell 2709W

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42885) Isual válasza Zola007 (#42884) üzenetére


Isual
veterán

U2412M elvileg PWM-mentes. U2709w meg CCFL-es, attól nem kell félned. :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42886) kenguru99 válasza Isual (#42885) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"U2412M elvileg PWM-mentes"

Gyakorlatilag meg inkább pwm-es.
[link]
[link]

(#42887) Isual válasza kenguru99 (#42886) üzenetére


Isual
veterán

Gyakorlatilag van ami az, van ami nem. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42888) Zanik


Zanik
addikt

Na, megérkezett a Dell U2414H hozzám. A színprofil beállítás még várat magára (még meg kell küzdjek a Catalyst-tal), de már így alapjáraton is nagyon szép képe van. És bár van némi "csalás" a vékony kávával (a külső kereten belül az üveg mögött is van +szegély, lásd ezen a képen), de így is bámulatosan néz ki. És bár tudom, hogy nem nagy előrelépés az U2312HM-hoz képest, de akkor is megérte a váltást. Elégedett vagyok. :D A monitorért és a kalibrálásért pedig nagy köszönet az Oázis-os srácoknak! :R

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#42889) Isual válasza Zanik (#42888) üzenetére


Isual
veterán

Csinos darab, szó se róla, rengeteg 21. századi csatival, használd egészséggel!
Normál kalibrálást kértél?

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42890) .DLL válasza #67688960 (#42850) üzenetére


.DLL
veterán

Azért az OLEDnél az ilyen összehasonlításnak nem látom értelmét, mert ott eleve három különböző színű fényforrás van, és alap, hogy egy bizonyos színű pl. kék led csak egy szűkebb, saját színének megfelelő spektrumban sugározzon.
Amit a jövőben el tudok képzelni, hogy nem három, hanem pl. 4 színre bontva, négy szubpixeles blokkokkal oldják meg hogy az egyes színek szűk spektrumban maradhassanak, mégis nagyobb legyen az átfedés közöttük kevesebb szín "hiányozzon". Pl. mélykék, világoskék vagy türkiz, sárgászöld, vörös.

(#42855) gog:

Köszi, kérdéses, hogy milyenek a színei amúgy egy IPS-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#42891) Zola007 válasza Zanik (#42888) üzenetére


Zola007
veterán

jó hogy téged nem zavar, engem nagyon idegesítene.
inkább raktak volna oda is kávát, engem így jobban zavar mint "vastag" kávával

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42892) Meridius11 válasza Rasiel (#42718) üzenetére


Meridius11
aktív tag

"- mérsékeltebb IPS Glow"

ha ha ha ha ha
ho hi ha aha

Inkább vedd az U szériát.

[ Szerkesztve ]

(#42893) Isual válasza Meridius11 (#42892) üzenetére


Isual
veterán

"and i thought my jokes were bad" - enélkül is tudtuk honnan szedted ezt az eredeti hangsort ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42894) Zanik válasza Zola007 (#42891) üzenetére


Zanik
addikt

Igazából nem zavaró, mert szinte egy síkban van a valódi káva az üveg síkjával, és miután bekapcsolod észre sem veszed.

(#42889) Isual: Igen, normál kalibrálást kértem.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#42895) chosa91


chosa91
aktív tag

Fujitsu SL27T-1 Full HD LED --- Tudtok róla pro kontrát?

"Find something boring, and make it funny!"

(#42896) TurboDuck


TurboDuck
csendes tag

Szerintem az utolsó kérdésem ez lesz, a vásárlás előtt, a kettő közül melyiket ajánljátok inkább?

DELL U2412M vagy U2414h

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#42897) jeszi


jeszi
tag

Sziasztok!

Ezt neztem ki, szerintem ar/ertek aranyban nagyon jo. Van hdmi, pwm mentes 73000 korul mar megveheto.

Benq GW2760HS

Van olyan tulajdonsaga, ami miatt nem szabad megvenni? Velemeny?

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#42898) Rasiel válasza Meridius11 (#42892) üzenetére


Rasiel
senior tag

Szóval, akkor nem írtam igazat?! :)

(#42899) KAMELOT válasza Zanik (#42888) üzenetére


KAMELOT
titán

Én tuti nem váltottam volna 23"-ról 24"-re, de hát te tudod! Jó fajta monitor meg kell hagyni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42900) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Éppen előbb szart be a Philips 200W6CS monitorom. Ha jól látom, akkor 8 évet bírt. Érdekes, mert bekapcsol, de semmi nem jelenik meg a képernyőn. Lehet nem teljesen tropa, csak háttérvilágítás nem kapcsol be, vagy valami hasonló?

Kérdés: van-e szerviz, ahova érdemes lehet elvinni javíttatni?

Másik: ha pótlásra kerül a sor, miben érdemes gondolkodni? Igazából 24 col felé nem lenne érdemes benézni a szobám\asztalom adottságai miatt... Látószögek szempontjából legalább valamilyen IPS paneles megoldás játszik. Van-e valamilyen akció most valahol, amit nem éri meg kihagyni esetleg(pl. a 200W6CS igencsak bargain volt akkor)? Ezen kívül min nem érdemes ma átsiklani? Max. 100e forint, filmre, játékra kellene. A jó képminőségnek nem vagyok az ellensége. :D Egyáltalán továbbra is csak IPS, MVA, PVA, meg TN panalek vannak, vagy van már valami más is elérhető áron? Majd elfelejtettem. Minél jobb fekete megjelenítés nagyon számít!

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.