Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) harry válasza Sinu (#42100) üzenetére


harry
veterán

Nincs, ugyanúgy digitális jel, csak kell venned egy kábelt / átalakítót. HDMI-DVI, vagy HDMI-DP, utóbbi minden bizonnyal drágább lenne. Mindkét monitor ajánlott típus.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42102) KAMELOT válasza harry (#42101) üzenetére


KAMELOT
titán

+1

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42103) Rasiel válasza #91166208 (#42099) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ennyiért szerintem jó vétel. :K

(#42104) #91166208 válasza Rasiel (#42103) üzenetére


#91166208
törölt tag

ismerősöm ezzel foglalkozik tőle veszem 3 év garival újonnan 40K ért !
kollégának a 27" verzió van, nekem az drága , de a képe gyönyörű :C

[ Szerkesztve ]

(#42105) Dany007


Dany007
veterán

Na, úgy néz ki aktuálissá válik a pár hónapja beszélt monitor vásárlás.
Továbbra is a Benq GW2450Hm mellett teszem le a voksomat.
Azért nem IPS, mert ennek a Benq-nak a méréses tesztek(!) alapján a fekete szintje kb fele a hasonló kategóriás ips monitornak, kontraszt aránya pedig majdnem duplája.
Kifejezetten játékra lenne egyszemélyes formában, így a betekintési szög nem igazán releváns probléma, a színhűség pedig szintén nem játszik, mert én kifejezetten szeretem a túlszaturált képeket.... Kb ennyi előnye lenne az ips panelnek.

Viszont korábban írtátok, hogy mivel ez MVA paneles van valami remegés / rezgése a képnek mittomén milyen frekvencián. Erről hol tudhatok meg bővebb infót? Hogy ez most konkrétan mi és mit kell elképzelni?

(#42106) kuzma88


kuzma88
tag

Sziasztok! Monitort szeretnek vasarolni. Fokent jatekra es filmezesre lesz hasznalva. 27"-os meretet celoztam meg. 280x vga lesz alatta. Szeretnek ket opciot kerni 70ezres limittel es 100ezres limittel. Nem tudom mitol lehet, s nem tudok konkret tipusokat mondani, de vannak monitorok amiktol megfajdul a fejem, a laptopok tobbnyire ilyenek. Ha van valakinek erre tippje szivesen veszem.

Elore is koszonom a segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#42107) Djsaba válasza kuzma88 (#42106) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát az alacsony PWM okozhat fejfájást, hányingert, milyen monitorod van/volt eddig? Mert annak fejében kell akkor majd a jövőben választanod monitort. Van aki "allergiás" és van aki "érzékeny" rá.

Azért gondolom, mert a laptopok szinte, csak pwm-es kivitelben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#42108) South Velen válasza Dany007 (#42105) üzenetére


South Velen
addikt

A PWM-ről beszélsz, ami paneltípustól független dolog, tehát köze nincs a VA panelhez.

De van belőle PWM mentes verzió is Mindenképpen ilyet keress: 9H.L8RLA.DBE vagy a GW2460HM-ből a 9H.L9GLB.DBE, a PC Landnál vannak, ezek teljesen villogásmentesek.

Amit a kontrasztról írtál, az igaz, és játékban is tetszetősebb a kép, de azért megfontolnám a Dell P2414H-t is, ami IPS ugyan, de gyorsabb a panelje, ami játékoknál előnyt jelenthet. Ez is villogásmentes.

kuzma88: 70 ezres limittel egyértelműen BenQ GW2760HS

(#42109) Rasiel: Ezek PWM-esek a Benq kivételével, tehát nem jöhetnek szóba nála.

[ Szerkesztve ]

(#42109) Rasiel válasza Sinu (#42100) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nem sokban különbözik a két modell, ami mindenképpen P2314H mellett szól az U2312HM-el szemben, hogy jobban leszabályozható a fényereje, illetve, hogy lágyabb tükröződésgátló felülete van. Egyikkel sem jársz rosszul.

(#42106) kuzma88: 70k-ért alternatíva lehet a két ajánlott LG, konkrétan az IPS277L és a 27EA63V-P. Játékra ezek teljesen alkalmasak, azonban írtad, hogy filmnézés is fő szempont nálad, így ha ezt is figyelembe vesszük, akkor ezeknél, ekkora keret esetén lehet jobb választás is, hiszen a két LG-nek nem olyan mély a feketéje és statikus kontrasztban sem a legjobbak. Így kerülne a képbe a Benq GW2760HS, ami filmnézésre és játékra egyaránt jó szolgálatot tehet.

100k-ért pedig én a Dell P2714H-t mondanám.

(#42110) kuzma88 válasza Djsaba (#42107) üzenetére


kuzma88
tag

Samu P2250. A Samunál 3-5 óra folyamatos monitor bámulás után, a Lenovo y570-en laptopon 1óra után.

(#42111) Rasiel válasza South Velen (#42108) üzenetére


Rasiel
senior tag

Így már tisztában vagyok vele, csak, amikor írtam neki a hsz-t, akkor még nem volt szerkesztve az övé, tehát nem írta bele azt, hogy némely monitorokat, ha huzamosabb ideig használ megfájdul a feje.

(#42112) Djsaba válasza Rasiel (#42109) üzenetére


Djsaba
senior tag

De annak keretében, hogy eléggé érzékeny lehet a PWM-re, így a P2714H sem biztos, hogy olyan jó megoldás.. Elsiklatok a fontos dolgok felett. Igaz, nem biztos hogy az, de nagy a valószínűsége.

(#42113) Rasiel válasza Djsaba (#42112) üzenetére


Rasiel
senior tag

A két LG szinte biztosra mondom, hogy PWM-es, a Benq GW2760HS nem, így 70k-ért ez az ajánlás marad. Dell P2714H valószínűleg PWM-es, ha emlékeim nem csalnak.

"Elsiklatok a fontos dolgok felett"
Mivel később kaptam meg azt az infót, hogy PWM-es monitor nagy eséllyel nem jó neki, és hsz-emet nem tudtam szerkeszteni, ezért maradt ott a két LG mellett a Dell is az ajánlások között. :)

Szerk.: 90k-ért az S2740L lehet a befutó, ha nem zavarja a glossy (tükrös) felület. MonitorGuru honlapján ez is PWM-mentesként van feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#42114) Dany007 válasza South Velen (#42108) üzenetére


Dany007
veterán

Igen igen arról! :)
Szinte biztos, hogy a pcx-től lesz, de ott pont nem írják a pontos típust. Ellenben a többi helyen már igen és a legtöbb helyen az a verzió van amit te is írtál. Remélem kifogom a jó verziót.

A válaszidő annyira nem fontos, mert a tft centralos tesztben mindössze 6ms-ot írtak, ami igen jó. Főleg, hogy a mostani tv-m kb 130ms-os input laggel bírhat... És igazából emiatt kell monitor a játékhoz.

(#42115) El Kebir válasza harry (#42101) üzenetére


El Kebir
őstag

A passzív DP -> HDMI kábelek csak egyirányba (ahogy jeleztem, kimenet -> bemenet) működnek, aktív kábelek ritkábbak, sok boltos se tudja, hogy az általa kínált kábel kétirányú vagy sem.
Szvsz emiatt NEM ajánlott senkinek sem, hogy hdmi -> dp irányba átalakítgasson...
(mert esélyes, hogy csak "szívás lesz", és sok kábelpróbálgatás, gáz, hogy megint terjed a fórumon, a hdmi->dp ajánlás ... )

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#42116) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!
Neztem egy monitort asus vs239h-p. Igen jo velemennyel vannak rola kulfoldi oldalakon. Mi a velemenyezek rola?
Tovabba ez a monitor azonos lenne a nalunk is kaphato vs239hr-rel?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#42117) KAMELOT válasza Rasiel (#42113) üzenetére


KAMELOT
titán

És minek neki 27" monitor 1080p-nél? Jobb lenne egy U2412M neki olcsóbb is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42118) #67688960 válasza KAMELOT (#42117) üzenetére


#67688960
törölt tag

azért kíváncsi lennék hány centiről látjátok a 27-es fullhd-s kockákat

;] lehet hogy igazából ti ilyen kis mütyűr emberkék vagytok mint a man in black-ben a kis ufó lény a fülnyitós android fejében, és kis mütyür billel nyomultok 24colos fullhd monitoron
sacc így :D

[ Szerkesztve ]

(#42119) South Velen válasza KAMELOT (#42117) üzenetére


South Velen
addikt

Mert egy nagyobb monitoron mindent jobb csinálni, és pont, legalábbis általában így érzik az emberek, ettől függetlenül azokat is megértem, akik nagyobb pixelsűrűségért beáldozzák a méretet, de tuti hogy ők vannak kevesebben. Pl. Isual, de azért kíváncsi lennék ha nem mennél birka módon az ő szava után, vajon melyiket preferálnád mindentől függetlenül. (27" 1080p vagy 24" 1920x1200).

Mindenesetre hagyjuk ezt meg az emberek szubjektív igényeinek..

A magam részéről mindent a 32"-es Full HD TV-n csinálnék a 22" 1920x1080-as monitor helyett, ha nem lenne PWM-es a TV, persze egymás mellé téve zavaró a pixelessége, de önmagában nagyobb élményt ad.

[ Szerkesztve ]

(#42120) South Velen válasza Dany007 (#42114) üzenetére


South Velen
addikt

Esetleg a rendelési közleménybe írd bele a kívánt számot, hátha mindkettőt tudnak hozni és akkor már olyat rendeljenek le.

(#42121) KAMELOT válasza #67688960 (#42118) üzenetére


KAMELOT
titán

Erről szó sincs. Csak kérdeztem tőle, mert ugye bár az olcsóbb és ugyan akkora a desktopod.
Az amit írt Dell S2740L jó lesz neki ha ki akar adni érte annyit.

(#42119) americanidiot: Nem megyek senki szava után. Én láttam 27" 1080p. Nem láttam értelmét váltani. 1440p-re már megéri csak ugye azok nem talicska pénzért vannak! :) Igény szerint vásárol mindenki.
Valakinek 22-23" full hd ok. Valakinek 27". Azért vagyunk itt, hogy megtaláljuk az optimálist. Kérdéseket teszünk fel.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42122) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv!

Benq GW2255 21,5" LED Monitor erről valakinek véleménye, tapasztalata?
VA-s panel fotószerkesztéshez jó lenne?
Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#42123) Isual válasza South Velen (#42119) üzenetére


Isual
veterán

(#42122) kriszwells: "VA-s panel fotószerkesztéshez jó lenne?" - Nem.

Használtál már 27"-es WQHD-s monitort úgy huzamosabb ideig?
Mert én igen, meg 21.5"-es, 23"-es Full HD-t is, meg még volt pár más is előttem. Na most ilyeneket írni, hogy "az emberek" mit éreznek és kik vannak többen, elég nagy blődség.

A tendenciát nem látod. Egyszerűen a legtöbb emberben megvan a megalománia, adott keretbő' nagyot! Pár éve 22-23"-es IPS volt 80-90k, így vették azt. Azelőtt meg a TN-ből se nagyon volt ekkora. Aztán szépen csordogáltak - vállalhatatlan TN monstrumok, s nemrégiben sajnos VA és IPS alapúak is beosontak 100k alá. Így aztán már elérhető az, ami pár éve "csak" egy 23-24"-es monitorra volt elég, s a legtöbb laikus - függetlenül attól, hogy milyen képminőséget nyújtanak, "akkó má' legyen a nagyobb" alapon ezeket veszik. Sokan azért mert egyben ezen filmeznek/TV-znek is majd. Ezekkel nincs is szerintem baj. Azonban nekem 23" Full HD (0.265 mm) után nemhogy egy 27"-es Full HD (0.311 mm) iszony pixeles, hanem egy 22"-es 1680x1050-es (0.282 mm) monitor is az volt. Bántóan, pedig IPS volt történetesen, de a szubjektív képi élmény ezzel oda. 27" WQHD meg utólagosan bevallva kicsit sok volt. Szerintem monitornak átlagos használatra (nem elsősorban filmezésre és/vagy TV-nek) a 27" Full HD felbontása miatt ront a képminőségen, vagy eszement módon messziről kell nézni, de akkor meg minek nagyot.

Vallási kérdés is ez - persze, ki mit gondol jónak, ettől még _monitornak_ 2013-ban Full HD-ból 21.5-23(-24)" az OK, de e felett már nagyon idejétmúlt...amikor 4.7"-os telefonok tudják ezt a felbontást... Hamarosan lesz majd 24-29"-es 4K-s Dell (a 24-es ~300k-ért), na ott kezdődik 2014, s a 27" Full HD csökevény meg megmarad a felbontások d-sub-jának, amit remélhetőleg mihamarabb eltávolítanak, hogy ne fogja vissza a monitorvilágot... ettől még vegye, aki szeretné. :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42124) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Üdv urak,

egy kis segítségre lenne szükségem monitorvásárlás előtt.
Mit tudnátok ajénlani 40 plafon 50e kategóriában (akár használtan is)?

Az elvárások: 24" és FHD... bár gondolom ez már-már alap

Amire használnám:
Film, játék, illetve munka (de nem grafikai, sokkal inkább "a mérete" kell csak, hogy sok infó elférjen 1 képernyőn).

Előre is köszönöm :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#42125) South Velen válasza Isual (#42123) üzenetére


South Velen
addikt

Lehet ezt a megalomániához kötni, vagy bármi más okhoz is, szerintem közel tényként kezelhető, hogy egy bizonyos pixelsűrűségig- az emberek (nem tudok mást mondani), előnyben részesítenek bizonyos méretnövekedést bizonyos pixelsűrűségnövekedéssel szemben.

1. Filmnél talán nem is kell magyarázni, ott még nagyon nincs elterjedve a 4K, de még az FHD sem igazán, itt nincs előnye egy nagyobb felbontásnak, de a nagyobb méretnek -egy bizonyos szintig- csak előnye van.

2. Játékoknál nagyjából ez a helyzet, főleg, hogy a ma átlagos PC-je FHD felett nem igazán tudja meghajtani játékokban a nagyobb felbontást. Persze itt nem kell natívban használni, ez rendben is van, játékoknál nem feltűnő annyira.

3. Minden más felhasználásban viszont csak előnye van a nagyobb felbontásnak (főleg ha a windows végre teljesen jól kezelné a nagyítást.) Sokkal élesebb kép, ha úgy akarjuk, nagyobb munkaterület, egyszerűen valóságosabb a kép. Itt már inkább bejöhet a képbe a megalománia, miszerint jobb a fészbúk, mer mostmá nagyobb előttem az üzenőfalon a csajok képe, stb, itt már tényleg nincs lényegi előnye azonos felbontás mellett nagyobb méretnek. (mint írtam, hátránya van.)

De ha összehasonlítunk ezek alapján egy 22"-es FHD és egy 27"-es FHD monitort, akkor jelenleg és még jó ideig az első kettő ok a domináns a harmadik beáldozásával (de itt igazad lehet, valószínűleg a megalománia miatt áldozzák be oly könnyen.)

Részemről : Nem véletlenül van egy 32"-es LED TV-m első két célra, és minden másra egy 22"-es FHD monitor nagy pixelsűrűséggel, előnyét nem vitatom.

De legyen úgy, legyen a nagyobb pixelsűrűség a jövő, én is ezt szeretném. Reméljük ez lesz a megszokott minél hamarabb. De addig míg ilyen áron lesz, az emberek inkább vesznek olyan monitort ami még nagyobb is, ötödáron.

[ Szerkesztve ]

(#42126) Isual válasza South Velen (#42125) üzenetére


Isual
veterán

Nem tudom miért a nagy felbontáson lovagolsz, a pixelsűrűség a lényeg, felbontástól függetlenül. 27"-es FHD az élvezhetetlenül pixeles - filmezést leszámítva bármire. 21.5" - Full HD játékoknál gyönyörű, tűéles és a VGA-t se eszi. Munkafelület meg ugyanakkora. Most két pédát adtam, ahol az ízlésem vezet 2/1-re. Hogy is vannak akkor ezek az emberek? ... felesleges köröket rósz, a dolog lényegi része benne van az előző hsz-embe. Képminőséget veszítesz 22-23-24" FHD helyett a 27" FHD-val, s alig nyersz valamit, s csak akkor, ha sokat filmezel/TV-zel majd, amit egyébként nem monitoron kéne. Filmre ott a plazma, TV-re meg az LCD TV - persze részemről plazma, változó képtartalommal. Annál manapság nincs jobb. PC-hez meg monitor... és nem egy 27"-es FHD-s csökevény, ami monitornak pixeles, filmezni meg kicsi. Csak sajnos manapság kevés ember teheti meg, hogy szegmentálja a kettőt. Ez a baj...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42127) #67688960 válasza Isual (#42126) üzenetére


#67688960
törölt tag

a 27' fullhd élvezhetetlenül pixeles? :)
egyébként filmre több méteres átló jó amihez projektor kell

[ Szerkesztve ]

(#42128) Isual válasza #67688960 (#42127) üzenetére


Isual
veterán

Amilyen monitorokat én használtam és amik egyébként nem csillagászati összegekért már hazavihetők, azok után a 27"-es FHD-s monitorok létezése fáj. És már egy 2209WA élvezhetetlenül pixeles.

Jah projektor. Csak egy 65VT60 Pana 900k-ból megvan, addig egy jófajta vászon kerül annyiba. És azért nappaliba, 2.5 m-ről egy 65VT60 azért már tud moziélményt nyújtani. Nem csak méretben, képminőségben is.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42129) olimpic


olimpic
csendes tag

hy.. P2414H U2412M U2312HM P2314H
köszönöm az ajánlatokat, hogy tudtam olvasgatni a fentebbi ajánlott monitorokat illetően, azt gondolom a 23" méret nekem megfelelne, és a P sorozat lehetne a megfelelőbb az alacsonyabb fény miatt.
Két ünnep között így felugrok pestre, mert neten rendelni vidékre egy monitor esetében azt gondolom, hogy célszerűbb a személyes találkozó. remélhetőleg ipon és monitorguru is nyitva lesznek leghamarabb péntektől..

(#42130) olimpic válasza olimpic (#42129) üzenetére


olimpic
csendes tag

az a kérdésem P2314H-nak elegendő egy asus p5gz-mx alaplap (https://www.asus.com/Motherboards/P5GZMX/) ?

(#42131) DuracL


DuracL
tag

üdv

Venni akarok egy Dell U2713HM-et, csak kicsit félek ettől a sárgás bevilágítástól [link] . A témáról bővebben: [link] Az a kérdésem hogy ezeket a revíziókat:
1. April 2013 A01
LG.Display LM270WQ1-SLB2
2. April 2013 A01
LG.Display LM270WQ1-SLB2
3. May 2013 A01
LG.Display LM270WQ1-SLB2
4. May 2013 A00
LG.Display LM270WQ1-SLC1 , megnézessem-e az eladóval mielőtt megveszem, vagy már javították azóta és ne terheljem vele. (Gianni-tól venném, a 8 nap elállást itt is használhatom, ha esetleg pixelhibát, egyebet találok?)

(#42132) gyetvai19 válasza Isual (#42126) üzenetére


gyetvai19
tag

Itt már kaptam választ, hogy a 100k-s keretemből P2714H a legjobb vétel. Érdekelne hogy te milyen monitort ajánlanál főként játékra? Méretileg 24" legyen azért.

(#42133) KAMELOT válasza DuracL (#42131) üzenetére


KAMELOT
titán

Az én monitoromon is van bevilágítás. A sárgás meg inkább fehér. De az csak full sötétben és fekete képernyőnél látni. Filmeknél én nem vettem észre. Ajánlott a U2713HM.

(#42132) gyetvai19: Ha esetleg számodra zavaró a PWM akkor S2740L, ami nem PWM-es.

(#42127) gog: Egy olcsóbb full hd projektor 1000euro + vászon.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42134) DuracL válasza KAMELOT (#42133) üzenetére


DuracL
tag

Lennie is kell némi mértékűnek persze, csak szeretném ha a bal alsó nem lenne ilyen brutál.:)

(#42135) Isual válasza gyetvai19 (#42132) üzenetére


Isual
veterán

P2414H, U2412M (16:10-es) vagy a P2714H, kb ebben a sorrendben.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42136) gyetvai19 válasza Isual (#42135) üzenetére


gyetvai19
tag

Köszi a választ, de az első kettő amit irtál 60 ezer körül mozog és nekem lenne 100k ráfordítható összegem. Abban az árkategóriában esetleg a P2714H-n kívül ?:)

(#42137) gyetvai19 válasza KAMELOT (#42133) üzenetére


gyetvai19
tag

Nem tudok róla,hogy zavaró lenne nekem, de olvasgattam itt pár hozzászólást és többen is írták, hogy S2740L-ről váltottak P2714H-ra :D

(#42138) Isual válasza gyetvai19 (#42136) üzenetére


Isual
veterán

Igen, marad pénzed, bocsesz-csocsesz.
Ha nem akarod, hogy maradjon, akkor NEC EA234WMi. :K
Esetleg ez.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42139) #67688960 válasza KAMELOT (#42133) üzenetére


#67688960
törölt tag

nem az ár a lényeg, a pixelméret miatt mondtam, ha nagy nektek a 70cm átlós fullhd pixelméret, akkor mit szólnátok egy hm szinten nem nagynak számító 2-3méteres átlóhoz? :)

[ Szerkesztve ]

(#42140) alpihun


alpihun
senior tag

Végül egy Acer V226HQL (abmd) lett.
Nem mintha változtatna, de vélemények?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#42141) South Velen válasza Isual (#42126) üzenetére


South Velen
addikt

A lényeg ugyanaz, invertáld a mondandóm, hogy azonos méret mellett nagyobb felbontás helyett kisebb méret mellett azonos felbontásról legyen szó, de a jelentés teljesen ugyanaz, mivel pont a pixelsűrűségről beszéltem. Egyébként a többi résszel egyetértek, de az általam eddigi elmondottakat tartom. Néha a méret a képminőség felé helyeződik -bizonyos felhasználásokra-, de abban egyetértek, hogy ezek nem igazán monitor jellegű felhasználások. De mivel ahogy írtad is a legtöbben nem tehetik meg, hogy szegmentáljanak, így a 27"-es FHD monitorok elcseszett förmedvények helyett igazából az arany középutat szimbolizálják. Persze nem kérdés, hogy az 1440p jobb, nehogy félreértés essék.

[ Szerkesztve ]

(#42142) madgie válasza #67688960 (#42139) üzenetére


madgie
titán

Csak azt a megjelenítőt nem monitortávolságból nézed, hanem tripla annyiról.

(#42143) starpeter


starpeter
senior tag

Mi az a Full HD? Milyen felbontást takar?

(#42144) South Velen válasza starpeter (#42143) üzenetére


South Velen
addikt

1920x1080.

(#42145) Shokkolo válasza starpeter (#42143) üzenetére


Shokkolo
addikt

1920 * 1080 (jelölik néha 1080p -nek is)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#42146) starpeter válasza Shokkolo (#42145) üzenetére


starpeter
senior tag

Értem. Köszi :) Egyébként használtan mennyi?

(#42147) starpeter válasza starpeter (#42146) üzenetére


starpeter
senior tag

Mennyiért lehet venni használtan egy FullHD-s monitort?

(#42148) Hexaa válasza starpeter (#42147) üzenetére


Hexaa
aktív tag

40.000 alatt már találsz számlás, garis használtat pl.: LG IPS237L.

http://www.monitorguru.hu/

(#42149) starpeter válasza Hexaa (#42148) üzenetére


starpeter
senior tag

30 alatt esetleg?

(#42150) Hexaa válasza starpeter (#42149) üzenetére


Hexaa
aktív tag

LG 22EA53, LG IPS224V. Vagy ha szóba jöhet a 16:10 (1680x1050) akkor DELL 2209WA, HP LP2275W. Attól függ mire használod.

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.