Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) cserkopater


cserkopater
csendes tag

Üdv!
Új monitort szeretnék venni, játékra és tv nézésre használnám, 3D nem nagyon érdekel. 27"-est szeretnék. Tudnátok valamit ajánlani? 80k-t szánnék rá.

(#42302) Isual válasza cserkopater (#42301) üzenetére


Isual
veterán

BenQ GW2760HS

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42303) cserkopater válasza Isual (#42302) üzenetére


cserkopater
csendes tag

Köszi :D

(#42304) I3EI\ICE válasza schawo (#42299) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Szerintem ez egy kicsit vallási kérdés. Játékban pl van akinek túlszaturált a WCG, számomra meg pont, hogy lényegesen szebb, és az sem utolsó, hogy WCG-ben pl a vér tud piros színű lenni. Egyébként egy szaktekintély is osztja azt a "laikus" véleményem, hogy az sRGB tartalom is szebb egy sRGB-re kalibrált WCG monitoron, mint egy szokványos 9x% sRGB fedésű monitoron. Kinek a deltaE szúr szemet, kinek a fakó színek... That's what i call "religion"...

(#42305) Isual válasza I3EI\ICE (#42304) üzenetére


Isual
veterán

"Egyébként egy szaktekintély is osztja azt a "laikus" véleményem, hogy az sRGB tartalom is szebb egy sRGB-re kalibrált WCG monitoron, mint egy szokványos 9x% sRGB fedésű monitoron." - Na erre én kíváncsi lennék. :U

Szerintem egy kalibrált U2412M és egy sRGB-ra kalibrált U2413-nál egy vaktesztben nem lehetne megmondani a különbséget, vagy kellően nagy minta esetén 50:50 mondaná egyiket, illetve másikat. Szóval szerintem ez már több, mint vallási kérdés, kezd kicsit fanatizmus lenni.

Illetve a rendes sRGB-s workflow-ra szánt monitorok azért fedik 96-100%-ban az sRGB-t, ami már teljesen rendben van - persze a LED az nem jött jól, a régi CCFL-esek jobbak voltak ebben, de azért van már olyan foszfor, ami a LED-ből is rendes gamutot hoz ki, bár furcsán túllóg a kék és zöld referencián (U2713HM, EV-s EiZO-k). Az U2412M-nél meg valahogy pont eltalálták az sRGB-t... nem értem ezt, de nem örültem sose a LED-nek, még hírből sem, s most sem, hogy már valóság és biztos jövő... :(

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42306) afrojack1


afrojack1
senior tag

Nem tudjátok fognak esni az árak tavaszal? Pontosan az asus vg284qe-nek

SC: Herczku_Death

(#42307) El Kebir válasza 89Csabi89 (#42275) üzenetére


El Kebir
őstag

azért "kicsivel" több a különbség a széles színtérnél...

pl csatlakozókban (analóg jelhez is három fajta :R ...), ehhez kapcsolódóan sokkal szélesebb jelformákat tud fogadni is... (váltottsorost, vagy akár 24Hz-es frissítésűt is)...
képméretezése is jobb (képaránytartó módja is van)... és a megjelenítés precizitása a 8bit+afrc se egyenlő a 6bit+afrc-vel...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#42308) kp59 válasza Isual (#42285) üzenetére


kp59
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Csak monitor megoldás is érdekelne. A lényeg a 27" és a 3D filmek jó képminőségben való megjelenítése lenne.

Tehát ezeknek a feltételeknek megfelelő monitort 100.000Ft-ig tudnál ajánlani?

(#42309) cserkopater válasza Isual (#42302) üzenetére


cserkopater
csendes tag

Amit ajánlottál BenQ monitort, ennél milyen ez a panel típus: VA with Super Narrow Bezel. Én kinéztem egy
LG 27MA53D-PZ 27-est, erről mi a véleményed? 2 db HDMI jó lenne, hogy ne kelljen bedugdosni a vga-ból a set top boxba.

(#42310) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok! Kizárólag irodai felhasználásra szeretne a sógorom egy min. 21,5" monitort, max. 35.000-ért. Tudnátok ajánlani az iponból egyet, amit dec. 31-ére házhoz is hoznak? A mérete nem baj, ha nagyobb. Előre is köszönöm!

(#42311) xEon1337


xEon1337
őstag

[Ezt] valaki ki tudja próbálni, akinek P2414H monitorja van? Nem lenne rossz az a 80Hz.. sajnos én most vidéken vagyok a családomnál, nem tudom megnézni, hogy nálam bírja e.

"Less but better" - Dieter Rams

(#42312) Isual válasza cserkopater (#42309) üzenetére


Isual
veterán

AMVA-s a BenQ és nem értem a problémádat... PC - DVI, STB - HDMI.
Linkelt LG-t kerülném.

(#42308) kp59: Csak monitort írtam. Nem 3D monitort. :U

(#42311) xeon.Szabi: Jó hír! NEC EA231WMi is bírta a 81 Hz-et, DP-on, elképzelhető a történet.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42313) South Velen válasza cserkopater (#42309) üzenetére


South Velen
addikt

a PC-t DVI-vel kötöd rá (jobb is a DVI PC-hez mind a HDMI....), a settopbox-ot pedig HDMI-vel, szóval én se értem a problémád.

Narrow Bezel = vékony káva, ez nem a panel típusa :D

VA = jó panel, felhasználási igényeidnek tökéletesen meg fog felelni.

[ Szerkesztve ]

(#42314) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok Guruk!

Itt van ez a kép. Melyik a monitor csatlakozó, és annak mi a neve? Illetve ha kérhetnék egy linket a HA-ról vagy vateráról ami rendelkezik ilyen bemenettel.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42315) Isual válasza adamssss (#42314) üzenetére


Isual
veterán

Ha jól sejtem, akkor jobb szélén az ott egy d-sub vagy VGA, s minden monitoron van - sajnos még a mai darabokon is.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42316) El Kebir válasza Isual (#42315) üzenetére


El Kebir
őstag

rosszul sejted, a szabvány d-sub hasonló de háromsoros...
(az inkább soros port, az kétsoros 9 "lyukas" ... :) )

szerintem ezen inkább azok a köralakú "minidin" csatlakozók lesznek az analóg kimenetek. (s-vhs, s-video )
de ott vannak alatta a piktogrammok... nem látom jól, melyikhez van valami kijelző rajzolva, élőben jobb lenne... vagy jobb képpel... :U

(a két hosszú is érdekes, talán az egyik valami spéci kimenet... a másik meg a párhuzamos port)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#42317) El Kebir válasza El Kebir (#42316) üzenetére


El Kebir
őstag

rájöttem meg is lehet nyitni a képet, nem ilyen kicsi :D

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#42318) cserkopater


cserkopater
csendes tag

Köszi a felvilágosítást! Csak monitorból mindig azt hallottam hogy lg / samsung. Jó lesz ez a BenQ köszi a tippet!

(#42319) Alex91 válasza adamssss (#42314) üzenetére


Alex91
félisten

Bal szelso az. Milyen gep ez?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42320) El Kebir válasza adamssss (#42314) üzenetére


El Kebir
őstag

Ez micsoda? Nem lehet, hogy EGA kell neki? (akkor meg a jobbszélső tényleg jó lesz... az EGA is úgy néz ki mint egy soros port)

a balszélső meg 15 lábas, akár speckó vga is lehet...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#42321) adamssss


adamssss
veterán

Köszi. Akkor EGA kell neki?

Amúgy egy első generációs, feltuningolt Apple Machintos LCII. (1992-es, de új állapotban van) most szereztem.
:)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42322) schawo válasza adamssss (#42321) üzenetére


schawo
titán

Nem. A bal oldali a monitorcsatlakozó, és egyedi Macintosh szabvány. Részletes infó VGA-ra átalakításról: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42323) El Kebir válasza adamssss (#42321) üzenetére


El Kebir
őstag

szerk megelőztek...

érdekes volt az a találd ki dolog... :U ...mert ha a típusa megvan a gépnek, akkor kb harmad ennyi erővel, háromszor gyorsabban lett volna valakitől válasz... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#42324) schawo válasza El Kebir (#42323) üzenetére


schawo
titán

Igen :D A találós kérdést nehezebb volt megfejteni, mint a választ megadni :DD

De egy ilyen átalakítással is lehetnek gondok, mivel nem valószínű, hogy a mai VGA monitorok örülnének a 512x384 felbontásnak valami random frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42325) Alex91 válasza adamssss (#42321) üzenetére


Alex91
félisten

Db-15 connector, egy ilyen kell hozza, hogy menjen vga-val:[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42326) schawo válasza Alex91 (#42325) üzenetére


schawo
titán

Igen, ezzel lehet a frekiket illeszteni. Vagy egy ilyennel: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42327) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Samsung SyncMaster P2270HD Monitor-TV megér használtan 30000Ft-ot?

Pixel 8 Hazel

(#42328) adamssss


adamssss
veterán

Jusszus. És ezeken mik azok a kapcsolók? Azon nekem kell valamit állítgatni? Amúgy akkor egy normál monitorhoz is hozzáköthetem a gépet?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42329) schawo válasza adamssss (#42328) üzenetére


schawo
titán

Elméletben. Olyan monitor kell, ami tud 640x480-t 800x600-t vagy 1024x768-t 60 Hz-en.

A kapcsolókat neked kell kapcsolgatni, remélhetőleg mellékelnek hozzá használati utasítást. A Belkin 9 kapcsolós adapter kézikönyvét linkeltem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42330) Nova96


Nova96
őstag

Üdv, nem tudom hova kellet volna írni, de egy gyors kérdés.
Seiki-nek van 4k-s tv-je és jövőre jön majd egy 28 colos verzió.Kérdés a következő mennyire érdemes venni egy ilyet 400-500 $ ért? :F
Elég régóta szeretnék 4k-s tv-t/monitort, de IPS után visszalépés lenne,de bízok benne, hogy 28 colosba IPS kerül és akkor felmerülne a kérdés a tényleges kérdés, mennyire érdemes megvenni, mert attól félek a panel hiába 4k-s rossz minőségű vagy nem kell ettől félni? :R
És bocsi az offot és a hülyeséget kérdezek. :B

[ Szerkesztve ]

(#42331) Isual válasza Nova96 (#42330) üzenetére


Isual
veterán

Ameddig nincs róla részletes információ, esetleg pár preview, addig értelme sincs erről beszélni. A Dell 24"-es 4k-s monitora hamarosan kapható lesz, nem 500 $-ért mondjuk, látatlanban inkább az, mint bármi más, de még arról is sokat kell megtudni. Lesz 29"-es verzió is, persze drágábban. Ez a 28"-os 4k-s talány meg így, jelen pillanatban semmit nem ér.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42332) #67688960


#67688960
törölt tag

a szemnek vannak bizonyos korlátai az apró dolgok látása felé is
bizonyos táv után bizonyos méretű dolgokat már nem tud megkülönböztetni
pl. 1080p és a 720p között pár méter után már nincs az az emberi szem ami különbséget lát egy 70-80cm átlójú tv-n
a pontos adatokat sajnos nem tudom, de kíváncsi lennék, hogy elvileg látható-e különbség egy 24' monitoron 1080p és 4k között

[ Szerkesztve ]

(#42333) schawo válasza Nova96 (#42330) üzenetére


schawo
titán

Sajnos ezek az olcsó 4k monitorok/tévék 30Hz-es frissítést támogatnak csak. Magyarul teljesen használhatatlanok monitorként. Erről még nem tudunk semmit, de meg lennék lepve, ha nem így lenne.

(#42332) gog
A 24"-os WUXGA monitoromon éppen a pixeleket számlálom. Simán jöhetne a 4k.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42334) Isual válasza #67688960 (#42332) üzenetére


Isual
veterán

láttál te egymás mellett tavalyi és retina Macbook Pro-t azonos méretben, azonos megjelenített tartalommal? ha de, akkor ez a kérdés fel se merülne benned és rémlenéd, hogy mihamarabb legyen az OSX-hez hasonló színvonalú szoftveres támogatottsága a Hi-Res paneleknek. az internet meg mindig lemaradott lesz...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42335) El Kebir válasza #67688960 (#42332) üzenetére


El Kebir
őstag

"látható-e különbség egy 24' monitoron 1080p és 4k között"

látható, ahogy látható a különbség a játékokban is a sima kép és a bekapcsolt AA-s kép között, vagy ahogy látható a különbség a windowsban, a simitott betűk és a nem simított betűk között is... ha te ezeket nem látod, akkor fordulj szemészhez vagy a monitorod felé, amit előtte kapcsolj be. ;)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#42336) schawo válasza Isual (#42334) üzenetére


schawo
titán

+1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42337) #67688960


#67688960
törölt tag

Na akkor essünk neki újra, érthetőbben.
vajon 50cm-ről nézve van-e értelme a 4k-nak egy 24 colos monitoron?
Vagy csak a befektetők, és a marketing igények szülte őrület?
Lehet hogy van, nem tudom azért tettem fel a kérdést, ha valamiben biztos vagyok arról nem vitatkozok.

Elméletileg 50centiről mekkora képpontméret különbséget képes megkülönböztetni az emberi szem?
Nyilvánvalóan hogy ennél kissebb távot felejtsük el.

[ Szerkesztve ]

(#42338) Dany007 válasza schawo (#42288) üzenetére


Dany007
veterán

Az a kérdés ezzel kapcsolatban, hogy jobban észrevehető-e mint anno a CRT-knél 75-85hz-es frissítés. Mert ha annál nem rosszabb, akkor nem gond. Legalábbis akkoriban ez a többségnek nem jelentett gondot, nekem se. Észre se vettem.
Ha viszont ennél (is) durvább ez a PWM dolog, akkor tényleg kizáró ok.

(#42339) Dany007 válasza #67688960 (#42337) üzenetére


Dany007
veterán

Van. Pont ezt számolgattam a napokban.
24 colos monitornál, 1080p-s felbontáson a minimum nézési távolság és egyben a maximálisan kihozható az 75cm. THX ajánlás alapján képátló szor 1,2. Ez az a pont ahol még nem látod "pixelesnek" a képet (1080p esetén) éppenhogy. Tehát itt használod ki legjobban a 1080p-s felbontást.

Ergo 24 colon 50cm-ról a 1080p már kevés lenne! Viszont nem tartom kizártnak, hogy az 1440p is elég nem feltétlenül kell a 4k.

Ha lehetne választani én azt mondanám, hogy 30 colos monitor 4k-ban 75 centiről! ;]
De semmiképpen sem ezek az új "olcsó" 30hz-es frissítésűek.

Minél közelebbről minél nagyobb méretű kijelzőt minél nagyobb felbontásban! ;] Pár hete néztem a MM-ban 4k-s tévét. Eszméletlen szép. A 120 centis kb 1 méterről is tűéles volt (mondjuk mozgóképet néztem). Csak az a gond, hogy ekkora TV esetében nem tudom megtenni itthon, hogy 1 méterről nézzem. Távolabbról meg már tök felesleges a 4k meg a méret is kicsi.
Minél távolabb ülsz annál kisebb lesz a tévé kijelző látszólagos mérete.
Azt is számolgattam, hogy nekem a 2,2m-es nézőtávhoz a legideálisabb 1080p esetén a 65 colos kijelző lenne... 4k esetén meg kb a duplája méret vagy fele akkora távolság...No de az lenne az igazi mozi élmény!

@Nova96:

Minden "csak" attól függ milyen távolságból nézed.

[ Szerkesztve ]

(#42340) Nova96


Nova96
őstag

Köszi a kimerítő választ, a Dell 24 colos verziója 1200 $ ami....hát egyenlőre elérhetetlen, szóval marad az, hogy majd 1-2 év múlva.

A felbontásnak meg van értelme én is csak a retina macbook pro-t/telefonokat tudom felhozni akik látta, szeretnék monitorba. Ha már telefonba jövőre 2k lesz. :U Monitor piac is felgyorsulhatna....vagy laptop.
A másik meg, hogy ez ember függő mennyire jó a szeme és mennyire zavarja/veszi észre. Engem zavar, hogy 1080p-nél pixeles elég sok minden :B

[ Szerkesztve ]

(#42341) #67688960 válasza Dany007 (#42339) üzenetére


#67688960
törölt tag

Na igen pont ez a lényeg, a távolság, képpont és a szem
Ezért érdekel elméletileg, közben olvastam hogy 1.1' a normál és néhány embernek superszeme van de az is csak 1.3', de ezeket még értelmezni kellene pontosan és átszámolni, láthatóság határértékekre.
bár úgy olvastam a retina kijelző azért retina, mert 300ppi a normál szem tudása 10-12cm ről
Közben én is arra jutottam hogy valszeg a 2k lenne a jó, csak hát nem windows-al :D azzal inkább az 1080p.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#42342) Isual válasza #67688960 (#42341) üzenetére


Isual
veterán

Mai sasszem lézerrel lehet 2.0-ás vízust is csinálni, hogy született embernek mennyi a max, azt nem tudom, de 1.5-öt simán eltudnék képzelni. Mondjuk 2-es vízus meg minek... nincs gyakorlati (evolúciós) haszna, de meglehet csinálni.

A másik dolog ennél a témánál meg az, hogy egy dolog az elmélet meg a számok. Nekem van egy HTC One X telefonom, 4.7" - 720p és nemtom hány cm-ről már ez is "retina" kategória. Ergo nem láthat az ember pixeleket. Ergo semmi értelme az új One-nál a Full HD felbontásnak. És mit ad Isten, kipróbáltam és szép mindkettő, de a One, 4.7"-on 1080p-vel szebb. Nem placebó, először azt hittem, de tényleg még egy fokkal finomabb a kép, pedig elvileg nem kéne, hogy lássad. De mégis látod, vagy megvan az érzet. Egy felbontás felett biztos nem lehetne különbséget tenni a kettő között vaktesztben, de egy felbontásig meg az elmélet ellenére szubjektíve megvan az az érzet, hogy az egyik a másiknál jobb, pedig már mindkettő "retina". Nem tudom miért, valaki mondja meg, én örültem ennek a legkevésbé, mert azt hittem, hogy elég a 720p 4.7"-re és a One már overkill és felesleges, de sajnos úgy tűnik nem...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42343) schawo válasza Dany007 (#42338) üzenetére


schawo
titán

Á, dehogy, a CRT villogás sokkal-sokkal durvább volt még 120 Hz-en is.

(#42341) gog
Tisztázzuk. A 2k = FullHD. 4k = UltraHD, pont dupla felbontás minden irányban.

(#42342) Isual
Az emberi szem is ditherel. Ezért nehéz pontosan mérni a felbontást. Minél nagyobb a felbontás, annál kisebb a dithering zaj, és ez az érzet kellemesebb látványt nyújt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42344) Dany007 válasza schawo (#42343) üzenetére


Dany007
veterán

Oh, akkor nem félek, köszönöm! :R
CRT villogást csak 60hz-en láttam meg és találtam mocskosul zavarónak. Fölötte már csak távolról a szemem sarkából nézve láttam a villódzást.

(#42345) Isual válasza schawo (#42343) üzenetére


Isual
veterán

Erre gondoltam én is, de olyan hülyén hangzik, nem mertem így leírni, pedig pont ilyen érzés volt, csak azt hittem ez így pongyola. Érdekes egyébként nagyon és esetemben sajnálatos dolog... :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#42346) #67688960 válasza Isual (#42342) üzenetére


#67688960
törölt tag

hát, az elmélet csak elmélet, sosem biztos hogy jó, csak ha a gyakorlat visszaigazolja

(#42347) schawo válasza #67688960 (#42346) üzenetére


schawo
titán

Ez emberi pszichét gyakorlattal mérni nagyon nehéz (lehetetlen?) és sok buktatót rejt. És valljuk meg, a felbontás érzékelése nehéz téma. Ha lerögzíted a fejet és a szemet, akkor kapsz egy precíz felbontási eredményt a szemedre. Viszont az agy nagyobb felbontásra képes. Mivel valójában a fejed nincs rögzítve, így az időben változó képből képes egy jóval nagyobb felbontást kirakni, ami viszont nem állandó, és nem mérhető. Ezt könnyen lehet érzékelni, hogy amikor mozgatod a szemed a monitort figyelve, akkor időről időre marhára kitisztul a kép és megjelennek még a subpixelek is. Aztán egy szempillantás, és már el is múlt. Míg ha mereven bámulod a képet, akkor ez nem fordul elő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42348) #67688960 válasza schawo (#42343) üzenetére


#67688960
törölt tag

igen, nem figyelte és elkeveredtem egy elírt táblázatban a fullhd a 2k
már csak a ppi-t nézem de azt társítani kellene az ideális távhoz

(#42349) #67688960 válasza schawo (#42347) üzenetére


#67688960
törölt tag

pár dolgot azért tudok a szemről :)
de még nem mindent, és nem eleget
de ezt most nem tartozik ide
pillanatyilag konkrétan az elméleti max feldolgozóképessége érdekel, és a hozzá való távok, az is lehet hogy ezt konkrétan senki sem tudja, max következtetnek egy értékre

[ Szerkesztve ]

(#42350) schawo válasza #67688960 (#42349) üzenetére


schawo
titán

Lássuk mit mond erről beépített optikusunk? Pont ilyenkor teszi el magát télire. Jellemző. ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.