Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) csacsi77 válasza zümzümm (#39347) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha a kihajtható kijelző kell, akkor Panasonic G6+kitobi+Panasonic 25mm.
Ha dönthető kijelző kell, akkor Olympus OM-D EM10+kitobi+Panasonic 25mm
Ha DSLR vonalon maradsz, akkor:
- Canon 100D+18-55 STM+50mm STM
- Nikon D3300+18-55 AF-P+50mm AF-S
- Pentax K50+kitobi+50mm SMC DA
Röviden ennyi. Ne kavarodj el.

Öreg fater megoldja!!!!

(#39352) jjeahh válasza zümzümm (#39349) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet, csak irritáló, mert sokat vadászik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39353) szszeszsze válasza Throme (#39346) üzenetére


szszeszsze
csendes újonc

hjaj.. :( elbizonytalanitottal.

2 x 170-et mar nem szanok ra.

felek, ebbol kompakt lesz... :D :D

(#39354) Muerte68 válasza Throme (#39346) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem a kedvét kell elvenni-csak egy gépet akar nem profi fotósnak állni.
Nekem sincs vakum-3000 ft ért vettem táskát eddig egy nem túl drága gépen dolgoztam ki a képeimet-és tudok plusz 170000ft nélkül is saját használatra fotózni.
Nem kellene átesni a ló túloldalára,nem a kedvét kell elvenni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39355) Snoop-y válasza szszeszsze (#39353) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat 170-bol egy DSLR + egy ertelmes objektiv nem fog kijonni. jojaza MILC kezdesnek aztan majd meglatod kell e mas.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39356) x64 válasza kátú (#39344) üzenetére


x64
aktív tag

Azért itt is találhat gépet, ha akar... ;)
Egyébként ha jól látom, az Olympus akció a kifutó EM10-re vonatkozik, nem az EM10 mark II-re.

(#39357) kátú válasza x64 (#39356) üzenetére


kátú
őstag

Ott a foghíjas fej :D a sima 10 es szerintem semmi gond, mégbszebb mint az mk II

It still works!

(#39358) Rapid136 válasza zümzümm (#39347) üzenetére


Rapid136
őstag

MILC-re veheted a Sigma 2,8/60-at portrézni. M4/3-ra és APC-re is jó választás kistelének a portréhoz.
Vagy van a Sonynak 1,8/50-ese az A6000-hez.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39359) szszeszsze válasza Snoop-y (#39355) üzenetére


szszeszsze
csendes újonc

Akkor ezzel nem megyek tul sokra?

Canon EOS 100D digitális fényképezőgép kit (18-55mm IS STM objektívvel) + Canon 50/F1.8 EF STM objektív

(#39360) pethob válasza zümzümm (#39349) üzenetére


pethob
aktív tag

Tükrös gép más fókusz rendszert használ ha az optikai keresőn komponálsz, és mást ha felcsapod a tükröt és az LCD-t használod. A gép úgy van tervezve, hogy a fotós az optikai keresőbe néz. Ennek számtalan előnye van (nem véletlen, hogy a profi fotósok nemigen komponálnak LCD-n) és ilyenkor általában qrvagyors és jó a fókusz. (Jobb mint a megtöbb MILC-en)

Ha felcsapod a tükröt, akkor gépe válogatja mi történik, a legtöbb esetben a CCD kép alapján szoftveresen próbál élességet állítani, ami ide oda "hunt"-olással jár. Persze vannak erre a problémára kitalált sokkal jobb megoldások, pl. Canon DualPixel Autofocus...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#39361) Snoop-y válasza szszeszsze (#39359) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az a kit obi nem kifejezetten rossz de nem veletlenul hajigaljak a gepekhez. Tipikusan az a lencse amit majd kesobb lecserelsz -----> tok felesleges megvenni. Ahogy egy szobabol kiszabadulsz az 55 nagyon keves lesz.
Szobaban meg bar 3.5 rol indulsz a tartomany vegen mar 5.6 -nal jarsz ami meg jo lehet ha van eleg feny.

Ha mindenkeppen DSLR vonal akkor vagy varnek amig van vmi jo akcio vagy alapgepet megvenni es nezni egy nagyobb fenyeros lencset 24-70 korul. (ami meg szinten nem tul szuper a szabadban de a belepo tavolsagot jol lefedi es csak egyszer kell megvenni)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39362) Throme válasza Muerte68 (#39354) üzenetére


Throme
veterán

Semmilyen kedv elvételről nincs szó.
Természetesen szét kell nézni mi mennyi, és ha nem is egyszerre kell minden, de memkari táska és tisztító cucc mindenképpen kell. A kérdező beltérben is fog fotózni, lehet beépített vakut használni (már ha van a vázon), viszont külső vaku szintén szükséges lesz. Tudom fel lehet kapcsolni a villanyt, meg kölcsön is lehet kérni...stb vannak alternatívák.
Az is ok, hogy lehet olcsón, használt cuccokat venni, meg ebay-en hamisított 32GB-os kártyákat fillérekért venni, de akkor is kell, legfeljebb az összeggel estem túlzásba. Bár, ha "egyszer kell megvenni" típusú cuccot akarunk, az nem lesz egyből olcsóbb, csak hosszútávon....

Szerintem ezeket is el kell mondani. Nem egyszer fordult elő, hogy valaki kimaxolta a keretet a géppel, aztán írta, hogy pénzt kellett szereznie a kiegészítőkre.
Mindez független attól, hogy milc, dslr, kompakt... akármi.

Meg is fordítanám a hsz-ed és jó lenne mindenkit tájékoztatni arról, hogy nem csak váz + obi viszi a pénzt, még ha ez a két fő tétel...
Ha itt mindenki leírná, aki ajánlásokat ad, hogy mennyiben van neki a kiegészítő, vagy akár indulásnál a teljes zseton hány százaléka volt, lenne szem kerekedés.....

(#39363) jjeahh válasza szszeszsze (#39359) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az 1300D-nél szerintem jobb cucc, csak olyan furán zsugorított kis zömök gyösz. A Canonnak nagyon nem ment a milc-ezés (első gen. eos m), ezért fogta a 700d-t és összenyomta, arra gondolván, hogy majd ezen elcsámcsognak a júzerek, amíg ők végre összekalapálnak egy rendes milc-et. Nekem legalábbis így jött le :DDD . Aztán végül idén sokadik próbálkozásra sikerült összedobniuk egy használható milc vázat (eos m5), de kb. 2 évvel ez is még mindíg le van maradva + az obipark is nulla a konkurenciához képest.
Röviden: lehet-e vele jó képeket lőni? Persze, hogy lehet. Van-e értelmesebb gép a pénzedért? Van. Pl. az említett e-m10, bár lehet ki kell pótold picit a kereted, vagy a kitobi mellé a fixet használtan veszed meg...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39364) 80hun válasza Snoop-y (#39361) üzenetére


80hun
addikt

Nemfeltétlen felesleges a kitobi. Kezdésnek jó és jelenleg majdnem ugyanannyiba kerül a 100d váz csupaszon is mint obival :)

Sőt stabi nélküli kitobival még olcsóbb is :D

A fényerős alapzoomokhoz meg tedd hozzá hogy 100e felett kezdődnek sigma v tamronból a canon-ból meg 250e ft a 17-55/2.8.

ekv 24mm-ről induló fényerős zoomja egyáltalán van a canonnak apsc-re ? :)

(#39365) Muerte68 válasza Throme (#39362) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem is erre gondoltam persze hogy később is lehet sokat költeni rá-de itt a kérdező pld úgy megrémült hogy rögtön kompaktot akar venni.
Azt meg szerintem nem akarja senki :D
lehet sokat költeni de sokan megveszik a gépet és kész az is lehet megunja két hónap múlva.
persze ismerni kell a lehetséges költségeket,de amit írtál eléggé ijesztő azért kevesebből is meg lehet oldani-persze kártya(valódi) valamilyen táska mindenképp-esetleg vaku állvány fog kelleni :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39366) Snoop-y válasza Throme (#39362) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1

Par dolog amit kapasbol vettem csak gepcserekor de ez igaz az elso gepre is:

2x Sandisk extreme Pro 64Gb
Tisztito kit (lensePen)
B+W Circular Polar szuro
plusz akku a gephez

Ez pont a felebe kerul a feljebb linkelt milcnek...

Es akkor meg nincs allvanyod, vakud, taskad amibe pakolsz...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39367) Snoop-y válasza 80hun (#39364) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha nincs kulonbseg az alapgep es a kit ara kozott akkor nyilvan kit-ben kell megvenni :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39368) Throme válasza Muerte68 (#39365) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem ajánlásnál azzal foglalkozni, hogy lehet megunja 2 hónapon belöl/után nem lehet foglalkozni. Az már a kérdező kompetenciája mennyire gondolja komolyan, mennyire eltökélt....
Szóval ezt ki is lőhetjük.

Felsoroltam tételesen mire gondoltam kiegészítők alatt, és igen belevettem egy esetleges pc frissítést is (nyilván kalibrált monitort már nem, mert kezdéshez elég ami van, de van hova... :) ). A felesleges részek kihúzandók :) .
Amiket felsoroltál az szerintem használt árakat nézve (nem vagyok ármester) kb 30k biztos van, összesen.

És akkor nem is beszéltünk arról, hogy a kezdeti, otthoni kutya, cica, unokahúg és temetői sírkereszt 360°-ban (ez utóbbi 2, mint anno a kezdő képelős fórumban volt, páran talán még emlékeznek rá) fotók után jó lenne valami szépet is, szép helyen fotózni, ami megint zsé. Turistafotó is csak turistáskodással megy....
De a portréhoz is kell felszerelés, vagy sport, vagy makró, tárgy fotók is igénylik a kiegészítőket.
Ha mindezekkel valaki tisztában van, és mégis belevág, az szerintem nem fog 2 hónap múlva mondjuk áttérni a bélyeggyűjtésre, vagy falevél préselésre albumba....

szvsz

(#39369) jjeahh válasza Snoop-y (#39367) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért használható a kitobi is szerintem, vagy csak én ülök fordítva a lovon :DDD . Én anno fixekkel kezdtem, később vettem csak kitobit, abból is az első generációs műanyag vackot és simán elvagyok vele, eszemben sincs lecserélni, max majd valami uwa üvegre. Nem azt mondom, hogy egy pro üveg és mindenre jó, de az sem igaz, hogy tök felesleges megvenni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39370) szszeszsze válasza Muerte68 (#39365) üzenetére


szszeszsze
csendes újonc

Milyen obit ajanlanatok a kitobi helyett? (mondjuk Canonra)

Az valoban kicsit megzavart, hogy pl a 100D vaz ugyanannyiba kerul, mint kit obival. Mi itt a becsapas? :)

Kartyam van, allvany van (bar nem egy nagy durranas, kompakthoz hasznaltam - Hama star 5, nyilvan sokkal komolyabb kell majd).

1300D van akcion taskaval (es 8gb kartya) - 130e. De irtatok, hogy jobb a 100D.

(#39371) Throme válasza szszeszsze (#39370) üzenetére


Throme
veterán

Hobbi célra szerintem mostanában mindenvivő kitobi kategória (kitben ne keresd mert nem lesz, gyanítom ) a tamron 18-200 VC.
Kb 75k.
De canonnak van a 18-135 IS , ami viszont lehet kitben vázzal és úgy olcsóbbra jön ki, mint külön, de nem tudom megmondani így mennyi.
Aztán jönnek a fényerős zoomok is. de ezek , ahogy itt már írták 100k feletti, ahogy a c18-135 IS is.
Aztán lehet még írnak más , jobb megoldást

Állványod egy belépő géphez és egy kisebb kitobival az elején elég lehet, de nem szabadban, szeles időben.
Ilyen 70-300-as obikkal már nem biztos (tuti nem).
Mondjuk egy milcet tovább tudsz ilyen állványon használni, mert könnyebb.

A memkarinak egyik paramétere a kapacitás. Canonban nem tudom mekkora a szenzor, olyan 18-20 Mpx lehet, ami 8-10 megás rawot biztos csinál, vagy 4-5 megás jpgt.
A másik paraméter a sebessége, ami az exponálási sebességbe szól bele, hogy mennyi ideig tart, míg a bufferből kártyára ír a váz. Érezhető különbségek vannak.
De indulni tudsz azzal a memkarival!

Szerintem ne az döntsön, hogy melyik váz van akcióban táskával/memória kártyával, akármivel. Hanem azt a vázat nézd, ami szimpibb, mert azt fogod majd használni, és a technikai paraméterek mellett ez is számít mennyire szívesen tartod kézben, legyen szó tükrösrő,l vagy milcről...

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#39372) 80hun válasza szszeszsze (#39370) üzenetére


80hun
addikt

A Tamron 17-50/2.8 VC-t v. Sigma 17-50/2.8 OS v. Canon 17-55/2.8 IS.

Én még ajánlanám az új sigma 17-70/2.8-4-es obit is , elég jó a makró funkciója. :)

Az ára egyiknek sem fog tetszeni :D

(#39373) Muerte68 válasza szszeszsze (#39370) üzenetére


Muerte68
addikt

ezt a Canon topicban jobban meg tudják mondani,A kittek általában olcsóbbak érdemesebb úgy venni,semmi becsapás minden gyártó olcsóbban adja.
Az 1300D-nem egy csúcs darab-én is inkább a 100D-t venném ha nem zavar a kiebb mérete jobb gép szerintem :K
A kitt obi mellé általában az 50/1,8-szokott lenni a következő a canonnál,de a 2-dik szériásat érdemes az elsőnek elég nagy a minőségi szórása :U

Throme Én a 170-et sokallottam a 30 azért jóval szolidabb befektetés

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39374) szszeszsze válasza Throme (#39371) üzenetére


szszeszsze
csendes újonc

Abbol a topikbol kuldtek ide :D ott sem tetszettem :P

80hun - jot nevettem a figyelmeztetesen :) tenyleg nem egy 40e-s obi :D koszi az ajanlatokat!

(#39375) Snoop-y válasza szszeszsze (#39374) üzenetére


Snoop-y
veterán

A masik dolog hogy a gepet mindig cserelgeted mert ugyis elavul. Jo lencset meg egyszer kell megvenni kb ott eleg ritkan ujitanak akkorat hogy lecsereljed.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39376) 80hun válasza szszeszsze (#39374) üzenetére


80hun
addikt

Belinkelem neked mégegyszer :)
A két kit közül válassz. ahogy leírtam. Ha tükröst akarsz ott a 100D
Ha jó a milc az e-m10-el sem tudsz mellényúlni..
:)

(#39377) grigo válasza szszeszsze (#39370) üzenetére


grigo
őstag

Én anno totál tudatlanul beleszaladtam a kit, táska, kártya kombóba 2012-ben. Ma már csak röhögök akkor önmagamon. Ilyen szettek azért vannak, hogy a szart el tudják adni, ami már rajtuk rohad egy ideje.
Én ezt elfelejteném, kártyát bármikor tudsz akcióban, ebayről. Táska is millió van akár ebayről is. Viszont ne azért köss ki egy rendszer mellett, hogy rádsózzanak egy class4-es 8gb-os kártyát egy 7ezer forintos táskával.

Másik kérdésed. Kit obival full kezdőként kb 2 hónapot töltöttem annyira nem jött be. Cserélem Sigma 18-200ra, aztán azt is Tamron 17-50re cseréltem, stabi nélkülire. Az nekem nagyon tetszett, azt tudom ajánlani. Végül azzal is adtam el a gépet. De sokan használják a már említett Sigmát is.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#39378) Rapid136 válasza 80hun (#39376) üzenetére


Rapid136
őstag

Mert szerinted nem kapkodták el?
Már nem elérhető a termék :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39379) 80hun válasza Rapid136 (#39378) üzenetére


80hun
addikt

Mikor linkeltem nemrég , még volt.
Ki gondolta volna hogy ilyen hamar elfogy :D

[ Szerkesztve ]

(#39380) csacsi77 válasza szszeszsze (#39374) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ez neked is szólhat.

Öreg fater megoldja!!!!

(#39381) x64 válasza 80hun (#39379) üzenetére


x64
aktív tag

Lol. Itt még van mark ii nagyon jó áron! :C De lehet, hogy már nem sokáig... :)

(#39382) #31733248 válasza szszeszsze (#39324) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#39324) szszeszsze

Ha nagyobb méretű gépben is gondolkodsz, érdemes lenne megnézned a Sony A58-at is. Elektronikus keresője van, a váz elég sok extrát ad, az obik jó áron vannak hozzá. Használtan árulnak egyet kitobistul 75 ezres irányáron...

Szintén megfontolandó a Sony A3000, amelynek a gyenge felbontású kijelzője/keresője hátrány, de ezt leszámítva nem rossz, nagyon olcsón megvehető, használtan 50 ezres irányáron árulnak egyet, szintén kitobistul. Rendszeresen felbukkannak a használt, keresős NEX-6-ok is, úgy is bele fogsz férni a keretbe. A SEL-50F18 egy remek portréobi, azt használtan 60 ezer forint környékén elérheted. A Sony gépekhez ingyenesen letölthető a Capture One Express, sokak szerint ez a legjobb raw feldolgozó szoftver.

A kollégák által említett Panasonic G6 is jó vétel lehet, főleg használtan, de jó áron az Olympus E-M10 is kifogható.

(#39334) zümzümm

Írod, hogy "Elsődlegesen épületeket, tájakat, fákat, virágokat, leveleket, meg egyéb hasonló témákat szeretnék fotozni."

Erre akár bármelyik rendszer kitobija is alkalmas lehet, ha komoly háttérmosás kell, akkor veszel hozzá egy portréobit és kész is vagy. Mivel statikus a téma, játszhatsz akár régi, filléres manuálisokkal is.

(#39383) jwauer


jwauer
csendes tag

Sziasztok, segitseget szeretnek kerni hogy fokent videozashoz es alkalmankent fotozasra 100e forint korul milyen gepet tudnatok ajanlani? Nincsenek nagy elvarasok, sem markapreferenciam, csak lelkes hobbicelokra kellene. Koszi! :)

(#39384) Muerte68 válasza jwauer (#39383) üzenetére


Muerte68
addikt

Panasonic G3-tól felfele- hogy sikerül kifogni használtan persze.
Vannak kimondottan jó videós tipusok is ezt a profibbak majd megmondják.
Videózni csak Pana vagy Sony,csak a Sony hajlamos túlmelegedni 20 percnél hosszabban ne tervezz vele :K
Vagy ha nem baj a halott rendszer Samsung is jó videóban de nem nagyon kapni hozzá már semmit.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39385) MrChris válasza jwauer (#39383) üzenetére


MrChris
nagyúr

Amit ajánlanék 100e alatt legjobb minőséghez a Panasonic GH2, kb 60-70ezerbe kerül. Persze hackelve mint ahogy szinte mindenki használja, úgy kb verhetetlen minőségű FHD24/25/30p. Másik a Panasonic G6 szintén 65ezerért. Ezekben és ezektől felfelé van Panáknál teljes videó kontroll, G3-ban nincs emiatt fénymérés szerint mindig belenyúl a világosságba. Ezek kifejezetten videóhoz is igazított vázak forgatós lcd-vel, keresővel, mic csatival, sok gombbal. GH2-nek az lcd-je bár érintős, de enyhén nyomást kell rá kifejteni, rezisztív típus.

[ Szerkesztve ]

(#39386) jjeahh válasza jwauer (#39383) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1 MrChris-nek, használt GH2 (hackelve!) vagy G6. Előbbinek a videója valamivel élesebb és sokkal mozisabb hangulatú, utóbbi meg okosabb, pl. tud fullhd/50fps-t, timelapse-t elektromos zárral stb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39387) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Nem kötekedni akarok de miért ajánlotok videózáshoz 100Ft körül fényképezőgépet? Messze jobban járna egy 100ezer Ft körüli videokamerával. Főleg, hogy fényképezésre alig használná. Nem látom értelmét. Tudtommal 15-20percnél több felvételt nem is nagyon ajánlott kamerázni ebben az árkategóriában. Javítsatok ki ha tévednék.

(#39388) Dr.NX válasza Jegesmaci81 (#39387) üzenetére


Dr.NX
addikt

Tévedsz.

Elfogadom a sütiket.

(#39389) Muerte68 válasza Jegesmaci81 (#39387) üzenetére


Muerte68
addikt

100000ft körül nem nagyon kap normális minőségű videókamrát,nem véletlenül használnak egyre többen Dslr-t vagy Milc-et erre a célra :U

Amúgy meg azért mert azt akar venni és mert ez egy fotós topic ;]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39390) jjeahh válasza Jegesmaci81 (#39387) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mert 100k körül fényévekkel jobb videóminőséget nyújtanak ezek a fényképezőépek mint egy videókamera. Amúgy G6-nál 30 perc a limit, GH2-nél hackelve nincs időkorlát.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39391) Jegesmaci81 válasza jjeahh (#39390) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.

Dr.NX: Mondjuk némi indoklással messzebbre jutna mindenki.

Muerte68: Ok hogy fotós fórum de a házimozi topikban sem dumálnak rád egy olcsó 5.1-es erősítőt sztereózásra pusztán azért mert oda teszed fel a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

(#39392) grigo válasza Jegesmaci81 (#39387) üzenetére


grigo
őstag

Az én szakmai meglátásom a legújabb tudományos eredmények alapján az, hogy azért mert főként videóra, alkalmanként fotózásra kért tanácsot fényképezőgép vásárlásához egy fotós fórumban. Ezért nem ajánlottak neki telefont, kamerát, drónt stb.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#39393) Jegesmaci81 válasza grigo (#39392) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Értem! Szóval, ha tojást akart volna sütni arra is lett volna alternatíva hisz bármelyik érzékelőn meg lehet sütni. Hagyjuk a gúnyolódást, egyszerű kérdést tettem fel ami szerintem értelmes, és logikus volt. Volt akiknek sikerült is érdemi választ adni.

(#39394) Muerte68 válasza Jegesmaci81 (#39391) üzenetére


Muerte68
addikt

Mivel alkalmanként fotózna is pld amire egy videókamera gyk alkalmatlan :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39395) Sefter válasza Jegesmaci81 (#39393) üzenetére


Sefter
veterán

Fenntebb írták, hogy ekkora keretből JOBB MINŐSÉGŰ egy pana/sony milc, mint egy videokamera...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#39396) Throme válasza Sefter (#39395) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem technikai magyarázatra gondolt, hogy pl a fényképezőkben nagyobb szenzor van, mint egy hasonló árú kis videókamerában, amelyik videókamerában meg már komolyabb, nagyobb szenzor van, az milliós tétel.
Ez pl kedvezőtlenebb fényviszonyok esetén előny.
Vagy, kisebb mélységélességet lehet elérni a fényképezővel, mint egy pici lencsés és szenzoros videókamerával...stb.

Olyan válasszal tényleg nem lehet mit kezdeni, hogy "tévedsz".
Tudom, nem te írtad...

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#39397) Jegesmaci81 válasza Throme (#39396) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nyilván a nagyobb szenzor előnyt jelent. Ami miatt felmerült bennem az a hátrányok miatt van.

Szerintem 100 ezer ft alatti fényképezőgépeknél, elég sok a kompromisszum egy videó esetén. Mikrofon minősége, obi hangja ami persze igen zavaróan behallatszik a felvételbe, nehézkes fogás, túlmelegedés veszélye stb.

Nyilván vannak kiegészítők amikkel ezeken lehet javítani de úgy nő az ár is.

Persze elfogadom az érveket de én inkább lejjebb adnék a képminőségből más előnyök javára. Főleg, hogy a saját családi videóink jó része még a méltán népszerű VHS minőségében születtek.

Azokkal az érvekkel viszont nehéz mit kezdeni hogy mert ez egy fotós topic vagy mert tévedsz.
Azt viszont sokkal inkább tartom hogy aki 100ezerért akar kép vagy videoalkotásba belevágni annak nem a Nánási Pál minőségű képek és nem a Zsigmond Vilmos féle operatőri film a cél. Sokkal inkább a nyaralás megörökítése (amit 20 évente egyszer néz vissza a család) 1-1 esküvő (ahol amúgy van profi) és 1-1 ökörködés a haverokkal story felvétele amit amúgy valaki nagyon fog bánni hogy fel lett véve. :-)

De mivel egyöntetűen a fényképezőgép mellett álltok így nem is erősködöm tovább hanem elfogadom az érveket.

(#39398) madgie válasza Jegesmaci81 (#39397) üzenetére


madgie
titán

Ezekhez elég egy mai okostelefon videója is, felesleges bármi mást venni.

(#39399) jjeahh válasza Jegesmaci81 (#39397) üzenetére


jjeahh
nagyúr

- a beépített mikrofon minősége jobb a videókamerákban?
- panákhoz talán a 20-ast leszámítva full csendesek az obik, zümmögős canon dslr üvegek után nekem is fura volt :D
- szerintem egy GH2 vagy G6 fogása jobb mint egy pici belépő videókameráé
- nálam a panák egész napos melóval sem melegedtek túl soha
Szal manapság már tényleg komolyan lehet venni a fényképezőgépeket is videózásra :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39400) Jegesmaci81 válasza madgie (#39398) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Na az ilyen megnyilvánulások miatt van a legtöbb amatőr vagy éppen kezdő félretájékoztatva.
Egy samu s6 kb 20perc videózás után olyan forró hogy majd felrobban. Kb 1 óra után meg is teszi! A saját z1 compactom vakuja 10 perc után elfüstöl. Amúgy tolhatod még a hülyeséget mert így kerek a világ csak nehéz az értelmes hozzászólásokat kiszűrni, olyannak mint én, aki nem igazán ért hozzá csak tájékozódni szeretne.

jjeahh: Még egyszer köszi az érdemi választ kb neked és Throme-nak sikerült mindez. (remélem nem hagytam ki valakit, ha mégis akkor bocs) Részemről téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.