Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) FirstTripla válasza #31733248 (#38749) üzenetére


FirstTripla
tag

Köszi a képeket, tényleg semmi hibát nem láttam rajta, és a 50mm-es 1.8-as obival készült képek nagyon meggyőztek, hogy beszerezzek egy ilyet főleg ha ennyiért is hozzá lehet már jutni :).

(#38750) 80hun
Hát ahogy nézem most van rá pénzvisszatérítés és ha veszek egy alap 14-42 -es kitet meg hozzá egy 70-300-as obit akkor lényegében a keretet már túl is vittem picivel, de gyengébb teljesítményt kapok mint a sony a6000 esetén. Legalábbis sorozatfelvétel, szenzorméret tekintetében.

(#38752) 80hun válasza FirstTripla (#38751) üzenetére


80hun
addikt

Szenzorban elhanyagolható a különbség.
Hidd el mindkettő gép volt elég sokáig nekem. :)

Azt tudod hogy az Oly 75-300-as tele egy jó nagy átfogás. Apsc-re egy 100-400-as obi kéne helyette. :)

Én a sima duplakitet venném a helyedben 270e-ért és ebből még visszaigényelhetsz 31e-t
A 40-150-es oly semmiben nem arad el a sony 55-210 v a nikon 55-200 teléjétől és még az átfogás is ugyanaz.

A gyors sorozat meg max sporthoz kell :)

(#38753) t72killer válasza 80hun (#38752) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gyors sorozatot stackingre is kihasználom néha sötétben. Bár 1/4-es expók mellett annyira nem gyors a sorozat, majdnemhogy karira is írja a gép

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38754) 80hun válasza t72killer (#38753) üzenetére


80hun
addikt

Mármint melyik vázadon? :)

[ Szerkesztve ]

(#38755) t72killer válasza 80hun (#38754) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

GX80:R. Az a6000-rel nem tudok ilyen lassút lőni, nincs hozzá stabis lencsém (meg azt a gépet amúgy se ilyesmire szánom - bár még sokminden lehet belőle)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38756) 80hun válasza t72killer (#38755) üzenetére


80hun
addikt

Lassan kéne egy videós gép is , a GX80 hogy vált be videóra. Az A7 mellé érdemes lenne beszereznem egyet? :)

(#38757) t72killer válasza 80hun (#38756) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon jó videós gép a gx80. A 4k szép, jó obival übereli az rx100iv képminőségét annak nyavajái (túlmelegedés, rolling shitter, gagyi akksiidő) nélkül. A stabilizálás szuperül használható, gimbal (van amúgy, came single) nélkül is értelmes eredményeket ad - míg a sony csúnyán berázódik. Egyetlen hátulütője a sonykkal szemben a követő AF bénázása. Ez mondjuk az én táj és családi videóimnál nem téma, de ha valaki pl sportot videózna, ott gond lehet.

Egy akksival kb bő egy órát tudok filmezni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38758) MrChris válasza FirstTripla (#38751) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tudom ajánlani a 80hun által is javasolt EM10/2-t, mint ahogy írta minimális az iso elmaradása a kicsivel nagyobb szenzorhoz képest, a 14-42 is éles, jó objektív. Magam is próbáltam egy hétig ingyen ezt a vázat. Az itt napokban lefitymált szenzorstabija döntött nálam hogy az IS kelleni fog a következő vázamba, ami a GX80 lett. Milcek közt a m4/3 rendelkezik a legnagyobb használt piaccal, egyre nyomottabb áron, az Oly kitobiját már 22 ezerért is, de 25e-ért szinte azonnal meg lehet venni. Ha még nagyobb látószögre vágysz, a Pana 12-32 objektívvel nagyon jó kis alap cucc, amit használtan akár 45ezerért is megkaphatsz.
A Sony 16-50-nél azért érdemes szem előtt tartani, hogy ha nem f8-11en használod és nem zoomolsz rögtön bele 20mm-re (ezzel persze elveszíted az igazán nagylátó részt) akkor igen csúnyán viselkedik. Itt magad is összevetheted a Pana hasonló kicsi 12-32-es objektívjével: Sony1, Pana1, Sony2, Pana2. Egy templom, vagy más épület belsőhöz meg jól jön a nyitva is éles nagylátó obi, de nálam még otthon, általános szobai világításnál tág rekeszen se baj, ha nem szellemképesedik és a kép 1/3-nál nem mosódik el a család. Ezzel a kellemetlen hátulütőjével tesztekben is találkozni 1, 2... gondolom nem egyedi eset.

(#38759) Wolfskin válasza MrChris (#38698) üzenetére


Wolfskin
őstag

értem, köszi.
és alapzoomok közól az Olympus 12-41 pancake vagy a Pana/ Lumix G Vario 12-32 mm F3.5-5..6 a jobb megoldás?
A pana az nem motoros zoomos, igaz? Az 1 plusz pont

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38760) silmatauki válasza Wolfskin (#38759) üzenetére


silmatauki
őstag

A 12-32 remek lencse, mindenképp azt választanám. Nem motoros zoomos.

(#38761) FirstTripla válasza 80hun (#38752) üzenetére


FirstTripla
tag

Hát, hogy ha tényleg nem annyira feltűnő a kisebb méret akkor lehet maradok a m4/3-os szenzoros gépeknél.
Illetve akkor ha jól értelmezem a m4/3-os gépeknél akkor 2-szeres szorzóval lehet 35mm-re átszámolni a gyújtótávot, mint ahogyan pl az APS-C esetén 1.5-szeres.

(#38758) MrChris
Amit néztem régebben tesztet a Sony a6000-ről ott is ilyesmi hibák jöttek elő, csak nem tudtam akkor még hova tenni ezt az információt, mert annyira nem foglalkoztatott a MILC téma. Illetve nekem azért fontos egy tájkép esetén, hogy a szélein is éles legyen valamennyire nagyobb látószögben.

Ezek szerint akkor jelenleg a m4/3-os vázak esetén a Pana GX80 és az Oly E-M10 mark 2-es váz lenne a kérdés (sajna a GX8 már másabb árazású, pedig nagyon tetszik a felhajtható EVF). Videóminőségileg, illetve stabilitás szempontjából jobban járnék a Panasonic-a főleg ha elsődlegesen állvány nélkül használom a gépeket, de milyen más előnyei illetve hátránya van még a két gépnek?

Előre is köszi. :)

(#38762) MrChris válasza FirstTripla (#38761) üzenetére


MrChris
nagyúr

A videó elég meghatározó váz választásban, Olympus gyenge ebben, de változó kinek milyen az ingerküszöbe. A GX80 videó minőségben nagyon jó. Főképp ha úgy FHD-zol, hogy 4k-t editálás után konvertálod 2k-ba. Általában a videózás igénytől függően sok utómunkát kíván. Stabi képessége hasonló, azon a téren mondanám mindegy melyik. Javasolnám, hogy használd ki az Oly tedd próbára lehetőségét, hogy egyáltalán képbe kerülj mire is van szükséged. Objektívek terén is érdemes szétnézni, az EZ14-42 motoros, kicsit kompakt feeling, én nem szeretem, Pana 12-32-n nincs fókusz gyűrű, tapifókusszal oldom meg. GX80-on nincs mikrofon csati, és a fogása nem annyira jó, kicsit nehéz. Ha a videó minősége másodlagos akkor az Olyval jobban jársz.

(#38763) FirstTripla válasza MrChris (#38762) üzenetére


FirstTripla
tag

A videóvágást szeretem csinálni, legyen szó szín korrekciótól kezdve kisfilmekig. Személy szerint én jobban szeretem a nagyobb méretű gépeket, persze nem a 2kg-os obit meg ilyenek, csak aminek van kényelmes fogása külön markolat nélkül. Ha a Panasonicot veszem, akkor inkább ráköltöm a még +20k-t viszont akkor a 14-140-essel az átlag felhasználásom biztosítva lesz, amit majd késöbb ha szükséges egy 100-300-as obival kibővíthetek, vagy egy fényerős fix-el. Egyedül ami tetszik az hogy van lehetőség eltüntetni az idő limetet és átváltani ntsc üzemmódba a fényképezőt Panasonic esetén.([videó róla], egyedül a géphezkötés ami zavaros még, hogy hogyan lehet normálisan használni ebben a szervíz üzemmódban, illetve a háromszög minden kikapcsoláskor bár az megszokható).
De majd akkor kipróbálom ha lesz egy kis időm, és letesztelem. :)

(#38764) MrChris válasza FirstTripla (#38763) üzenetére


MrChris
nagyúr

Idő limit eltüntetéstől nem írtam, nézz át a m4/3 topikba, hito már nagyon sok Panán kipróbálta és maradt a limit!

(#38765) Wolfskin válasza silmatauki (#38760) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi!
am EZ14-42-t akartam írni, az Oly-ra, de gondolom ez egyértelmű volt..
mondjuk azon csodálkozom, h újonnan a pana olcsóbb majdnem egy huszassal, mint az olympus... :Y
a manuális fókuszálás hiánya az nagy probléma? az eddigi 14-42 IIR obival nem emlékszem, hogy kerültem-e olyan fényszegény környezetbe, hogy manual kelljen fókuszálni. de előfordulhat. van erre valamilyen "kiskapu", megoldás ezt áthidalni...?

még mindig azon agyalok, hogy az e-m5 + 14-150 (plusz MF minolták) mellé kellene egy univerzális kicsi optika, amivel olyan "zsebrevágós" lesz a gép (persze leszedem a markolatot is, a váz önmagában elég kompakt méretű). mert sokszor, amikor nem fotózni indul az ember, inkább nem viszi a nagy gépet, de jó volna azért egy zsebrevágható kis kompakt megoldás (a telefon és a gép közé)..
nem tudom, hogy járok jobban, ha veszek inkább egy ilyen pana 12-32-t, vagy ugyanazért az árért egy zsebkompakt gépet (XZ-10, XZ1, XZ-2, SH-60 stb. vagy valami más rel. jó fényerejű, nagy érzékelős, min 28-ról induló kis gépet)
szerintetek melyik a jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38766) FirstTripla válasza MrChris (#38764) üzenetére


FirstTripla
tag

Ja ezt nem is mondtam, hogy te írtad, ezt csak találtam még annó a fz1000-re amikor kerestem és tudom, hogy sok Panasonicra van ez az átkapcsolás, de akkor az időlimit az sajna nem teljesül. Bár attól függetlenül még hasznos ez. :)

(#38767) Nippon válasza FirstTripla (#38761) üzenetére


Nippon
őstag

AF-S-ben picvel jobb az Oly és a Pana is az A6000-nél. Viszont AF-C-ben és témakövetésben kanyarban sincsenek hozzá képest ezzel még kiegészíteném a korábban leírtakat. Mindegyik jó a felsorolt gépek közül, egyikkel sem hibázol csak válaszd azt ami az igényeidnek a legjobban megfelel.

(#38768) silmatauki válasza Wolfskin (#38765) üzenetére


silmatauki
őstag

A manual fokusz baromi korulmenyes a 12-32-vel, en emiatt soha nem hasznalom manualban.

[ Szerkesztve ]

(#38769) Wolfskin válasza silmatauki (#38768) üzenetére


Wolfskin
őstag

Én sem szeretném, de egyáltalán lehetséges? Van olyan szitu, amikor az AF full csődöt mond? Ilyenkor hogyan lehet menteni a helyzetet?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38770) pandur99 válasza Wolfskin (#38765) üzenetére


pandur99
aktív tag

Azért az E-M5 egy kb. ugyanakkora Pana 20/1,7-tel (nekem ez van) sem zsebrevághatós. Ha arra kell, inkább a kompakt. Persze kicsinek kicsi.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#38771) Wolfskin válasza pandur99 (#38770) üzenetére


Wolfskin
őstag

De akkor már a 12-32 sem sokkal nagyobb, nem...?
Ajh... élet csupa kompromisszum... :( :D

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38772) jjeahh válasza Wolfskin (#38771) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem olvastam az előzméyeket, de panasonic gm1 vagy gm5 nem lenne jó neked?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38773) tvamos válasza pandur99 (#38770) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Nikon 1 még 30-110-zel (~80-300) is elfér. A másik zsebemben meg ügyesen elférne a 70-300. Csak nekem az már nem fér a keretembe.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38774) silmatauki válasza Wolfskin (#38769) üzenetére


silmatauki
őstag

GM1-gyel használtam csak a 12-32-t. Soha nem kényszerültem manuálfókuszra. Persze nem is próbáltam pl. kerítés-szemeken átlövős stb. képeket csinálni (azaz ahova jellemzően kellhet a manuál).

Ha mégis félsz tőle, a 12-60 sem rossz vétel, bár sokkal hosszabb (de nem zavaróan nehezebb), azon van MF ring, és a 12-32-es tartományban állítólag ugyanolyan jó az IQ-ja, mint a 12-32-é. (Személy szerint a 2-t még nem hasonlítottam össze; mind2m van.)

(#38775) pandur99 válasza Wolfskin (#38771) üzenetére


pandur99
aktív tag

Kell varratni egy rohadt nagy zsebet :)
Én a másik gépemmel, az E-PL5-tel akarom ugyanezt, hurcolós gépnek. Kompromisszum, persze. De inkább ez, mint telefon.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#38776) Wolfskin


Wolfskin
őstag

köszi mindenkinek a tippeket.
a gyors előzmények. van egy e-m5 + 14-150 és egy e-pl3 +14-42 RII +VF-3 gépem, meg egy csomó manuális optikám, ált célszerszámok.
van emellett egy olyan rossz tapasztalatom, még a régi tükörreflexes időkből, hogy amikor nem kimondottan fotózás céllal kelek útra, kétszer is meggondolom, hogy vigyek-e magammal gépet, és általában másodszorra mindig nem a válasz. mert nagy, mert nehéz, mert féltem.
ezért kerestem olyan megoldást, ami relatív jó, de elfér egy zakó zsebében (tipikus eset kiállításon, konferencián), amikor tehát inkább az események dokumentálása a lényeg. kb a telefon és a gép közé.
a telefon azért nem igazán jó, mert nagyon szeretek éjszakai hangulatfotókat, városképeket is csinálni, kitámasztva, hosszú záridővel. a telefon meg csak felnyomja az iso-t, az addig zajos képek élvezhetetlenül mosottak is lesznek. (bár a note 4 ebből a szempontból még istenes...)
az e-pl3 és az e-m5 méretre kb egyforma, emiatt másodgépnek nem igazán érdemes megtartani.
a legfontosabb méret amúgy is a mélység (= ház+optika hossza), ezért gondoltam veszek egy 14-42 pancake-t, de nem tetszett, h motoros a zoom, aztán jött a 12-32, legalább nincs teljes átfedés, van egy 24-esem is. ezt akár az e-m5-re is feltehetem, leveszem a markolatot, kompromisszumokkal kész a zsebgép és eladjhatom ez e-pl3-t)
a B./ terv lenne, valami kompakt. vannak most már nagy (1") érzékelősök (RX100), nagy fényerősök (xz-1,2,10 canon G stb)., amiknek teleszkópos az optikája, tehát laposabbak valamivel.
az RX 100 jó, de drága még... az XZ lenne, jó, de annak meg hiába nagy fényereje, az előny elvész a kisebb érzékelőn (se mélységélessége nem lesz, se az iso-t nem lehet feltolni annyira, tehát itt a m43 azért még ráver gyengébb fényerővel is).
most itt tartok, és pillanatnyilag afelé hajlok, hogy a 12-32 jobb és olcsóbb megoldás annyival, mint amennyivel nagyobb a zsebgépeknél. tehát ez tűnik az legjobb kompromisszumnak... :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38777) Muerte68 válasza Wolfskin (#38776) üzenetére


Muerte68
addikt

12-32-szerintem-ha képminőséget akarsz nem érdemes lemenni m4/3-alá.Én az A5000-t kitt obival tudtam igy zsebre dugdosni,emiatt nagyon szerettem-az OM10-se nagy de az A5000-tokjába max az obit tudom berakni :D .Kellett az EVF-emiatt váltottam most tervezem egy palacsinta beszerzését-a jobb hordozhatóság miatt.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38778) Mr.Csizmás válasza Wolfskin (#38776) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fuji x10 gombokért

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38779) #31733248 válasza FirstTripla (#38751) üzenetére


#31733248
törölt tag

Rossz választás ezek között a gépek között már nincs, persze érdemi különbségek azért akadnak. A Sony szenzora minden szempontból jobb, mint a Panáé, zajban egy egész fényértéknyi különbség van köztük. A mélységélesség kérdése is élénken foglalkoztatja a fotósokat, hiszen az ember sokszor akarja leválasztani a témát, ebben a nagyobb szenzor előnyt jelent. A m4/3 és az APS-C között durván egy fényértéknyi a különbség, az utóbbi javára. Egy fényértéknyi különbségért a fotósok sokszor százezreket hagynak a kasszánál - objektívenként. Ha nincs erre szükséged, az már kérdés. Nekem a Panasonic GX7 több okból kifolyólag nem jött be, nem kis részben valószínűleg azért, mert az A6000 már elkényeztetett.

A 16-50-es kitobi gyengeségeit mérlegre kell tenni, aztán eldöntöd, tudsz-e velük együtt élni. Azért tettem be a minta galériát, hogy meg lehessen ítélni, milyen a való életben. A Bazilika mennyezetéről készült kép például 16mm-en, f4-es rekesszel, ISO 1000-es érzékenységgel, kézből készült - nekem ez a teljesítmény már elég. Ha a kép rossz, az legtöbbször nem az obi hibája. :)

(#38780) silmatauki válasza #31733248 (#38779) üzenetére


silmatauki
őstag

És persze tegyük hozzá az igen olcsó és igen jóminőségű m43-as objektívparkot, amiben erősen ráver a m43 az APS-C sonykra. (Persze a FF Sony-k egészen más kategória – ha az A7RII-ben lenne Pixel Shift-szerűség, azt vetettem volna a céggel, és nem K1-et, , mert pl. obiadaptálhatóságban az FF Sony-k nagyon-nagyon jók.)

(Ja, nem vagyok m43-fan; a büdös életben nem használnék pl. m43-at nagyon komoly panófotózásra. Arra ott a – különösen pixelshifttel - szenzációsan jó céges K1… Hát az valami hihetetlen jó cucc!)

[ Szerkesztve ]

(#38781) t72killer válasza silmatauki (#38780) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bármelyik digi géppel megoldható.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38782) Tin_Shield válasza #31733248 (#38779) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én inkább úgy fogalmaznék megszoktad a Sonyt. Amikor sok év Nikonozás után Olympusra váltottam, többször is földhöz akartam vágni az E-M5-öt, annyira bosszantott eleinte. Aztán eltelt két-három hét és szépen összeszoktunk, késöbb meg is szerettem minden hülyesége ellenére. Pár napos használat után én biztos nem mondanék sommás véleményt, mert abból ilyen user error beütésű dolog születik csak.

[ Szerkesztve ]

(#38783) silmatauki válasza t72killer (#38781) üzenetére


silmatauki
őstag

"Bármelyik digi géppel megoldható."

De közel sem olyan gyorsan / egyszerűen, mint a K1-en. Ha sok képet csinálsz (jellemző felállás panózásnál – én egy 35-ös, kitűnő Samyanggal nyomom K1-en a panókat), akkor (az említett 35-össel) 5*12 + 2 képet kell csinálnod egy helyszínről. Ennek mind a fotózása, mind az Iridient-beli RAW-exportja pillanatok alatt és automatikusan(!) megvan, ha a kamera hivatalosan támogat ilyen pixel shiftet (vagy összehasonlítható techet, lásd Oly 1/5 MkII-k).

(#38784) t72killer válasza silmatauki (#38783) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így van, kényelmesebb a dolog. Bár a photoshop-oshoz nem kell állvány.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38785) #31733248 válasza silmatauki (#38780) üzenetére


#31733248
törölt tag

"És persze tegyük hozzá az igen olcsó és igen jóminőségű m43-as objektívparkot, amiben erősen ráver a m43 az APS-C sonykra."

Ha alaposan megnézed, az MFT-s objektívpark egyáltalán nem olcsóbb a Sony APS-C-nél, gyakorlatilag egy árban vannak, minőségben pedig a Sony E-Mount egyáltalán nem áll rosszul. Két objektívre szoktatok állatorvosi lóként hivatkozni, a 16-50-es kitobi 16-20 mm közti képszéli teljesítményére és a 16mm-es fixre. Ezeket leszámítva csak jó és nagyon jó obi van a rendszerben.

(#38786) silmatauki válasza #31733248 (#38785) üzenetére


silmatauki
őstag

Szerintem ne kezdjük újra a parttalan hitvitát. :) Egy gyors kérdés csak: van-e olcsó, de minden tekintetben (wide-ban is) jó(!!!!) alapzoom APS-C Sonyra? M43-ra ott a 12-32, sőt, ha minden igaz, a 12-60 is, ami ráadásul WR...

és akkor még a fillérekért megkapható (most pl. a 25/1.7 30 eur-ért, ha G7 kitet veszel), fényerős obikról nem is beszéltem.

(#38787) rumos14 válasza silmatauki (#38786) üzenetére


rumos14
nagyúr

azt még hozzátehetted volna, hogy "Panasonic vagy Oly felirattal", és akkor biztos NEM a válasz :P
akciókból pedig általános érvényű következtetést levonni, sztem nem érdemes ;)

(#38788) asdf_ válasza Tin_Shield (#38782) üzenetére


asdf_
veterán

Pár napos használat után én biztos nem mondanék sommás véleményt, mert abból ilyen user error beütésű dolog születik csak.

Es plane nem linkelnem az erdeklodoknek kb. kethetente.

(#38789) kátú


kátú
őstag


Csak úgy barangolok össze vissza és meglátom ezt, valaki elmondta, mi indokolja azt az árbeli eltérést?

It still works!

(#38790) t72killer válasza kátú (#38789) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A sony sales-osztálya. Ezenkívül mondjuk az a6300 videós képességei, ill hogy a szenzor alig marad le a FF nagytesótól.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38791) kátú válasza t72killer (#38790) üzenetére


kátú
őstag

hát azért én szeretném látni azt az alig elmaradást, egy ff azért mindig ff marad

It still works!

(#38792) rumos14 válasza t72killer (#38790) üzenetére


rumos14
nagyúr

tényleg fura, hogy az újabb cuccoknál 400-zal váltják a dollárt, a régebbieknél pedig maradt a 300 körüli árfolyam.
a DXO számok szépek és jók, van, aki fogékony erre, de egy FF szenzor azért nem csak az 5-tel nagyobb DXO értékről szól, hanem sokkal inkább a mélységélességről - az már szubjektív, hogy ki mennyire kívánja - és az adaptált obik jobb használhatóságáról.

bevalom őszintén h nem elsőre értettem meg, mi is a célja a gyönyörű, rendezett piros "satírozásnak" a kolléga szkrínsotján :)

[ Szerkesztve ]

(#38793) t72killer válasza rumos14 (#38792) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha natív obikról beszélünk, igen, ott a DOF hátrány, ha adaptáltról, akkor nincs hátrány, a speed booster behozza a "lemaradást".

#38791: Ha a DXO nem lenne elég.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38794) kátú válasza rumos14 (#38792) üzenetére


kátú
őstag

én mindig ilyen gyönyörűen satírozok :D

Csak ugye az adaptált optikáknál lassul az af sebessége nemde?

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#38795) silmatauki válasza kátú (#38794) üzenetére


silmatauki
őstag

Sokkal igen; adapter- és obifüggő. Általában a legújabb, drága Canon / Nikon stb. adapterek jobbak AF sebességben; némelyikük támogat már arcfelismerést is (ami nagyon király Sonyn) stb.

(#38796) grigo


grigo
őstag

Nem tervez valaki karácsony környékén olyan m4/3-as rendszerű gépet venni ami 12-32-es panával jár és akinek csak a váz kell? Mert azzal lehet tárgyalásokba bocsátkoznék :D

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#38797) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
találtam egy cikket arról, hogy a panasonic 12-32 a pana gépekkel a gépen belül szoftveresen korrigál egy csomó optikai hibát (CA, elszíneződés), míg ugyanez az optika az e-m5 vázon produkálja a hibákat.
a hozzászólók közt írta valaki, hogy csak az e-m1 és e-m10 tud ilyen hibákat szoftveresen korrigálni.
kérdésem: ez valóban a váz "hiányossága" vagy csak a váz és az optika (pontosabban a két gyártó) közti szoftveres inkompatibilitás a, tehát pl egy EZ14-42 optikával az e-m5 is tud ilyet?

itt a cikk:
https://cyleow.blogspot.hu/2014/01/lumix-g-vario-12-32mm-on-om-d-e-m5.html

ezek fényében jobban melyik optikát javasolnátok e-m5-re, a pana 12-32 vagy oly 14-42 pancake

pana 24-ről indul :), nincs MF :(
oly: 84-ig megy :) motoros zoom :(

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38798) Sefter válasza Wolfskin (#38797) üzenetére


Sefter
veterán

Az oly 12-40 -et... :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#38799) Wolfskin válasza Sefter (#38798) üzenetére


Wolfskin
őstag

....meg hogy a pana lassabban fókuszál kevés fényben. ezt is olvastam. (csak már nem tudtam szerlkeszteni, mer a firefox jó szokásához hívem összeomlott :D)

Oly? és miért?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38800) #31733248 válasza silmatauki (#38786) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Szerintem ne kezdjük újra a parttalan hitvitát. :) Egy gyors kérdés csak: van-e olcsó, de minden tekintetben (wide-ban is) jó(!!!!) alapzoom APS-C Sonyra?"

Persze, ott van például a régi Sony 18-55, kb. fele annyiba kerül használtan, mint az említett Panasonic. A jobb felső sarokból vágtam ki én is a mintát, mint MrChris kolléga, íme az eredmény:

Panasonic 12-32mm @ 12mm f3.5:

Sony 18-55mm @ 18mm f3.5:

Csak az érdekesség kedvéért:

Sony 18-105mm f4 @ 18mm f4:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.