Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) pandur99 válasza Szabaka (#38196) üzenetére


pandur99
aktív tag

Talán egy Olympus E-PL5 + 14-42 kiindulásnak jó lehet, bár az is kicsit kilóg a keretedből.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#38202) konyi79 válasza Szabaka (#38196) üzenetére


konyi79
addikt

Ekkora keretből nem könnyű gazdálkodni, de azért 5s-t meg lehet ütni minőségben. Mocorgó gyerekhez jó fókusz fontos lenne később, ami ennyibe kis méretben nem fér bele. Vagy valami használt dslr-t kellene kinézni, vagy beérni a lassabb fókusszal. Nagyon annak határa a kereted már kapj egy újabb 16Mp-es ooympus pen vagy sony nex modellt, amivel azért már el lehet boldogulni. Az aprón pl van egy használt nex-5n 65-ért, alkuképesnek írják. Valami hasonlót vadássz, a keretednek megfelelően megegyezve.

(#38203) Szabaka


Szabaka
tag

Köszi a ladás példát :)
És a típusokat is. Egy Olympus is simán elég lehet ?
Nem akarok márka háborút robbantani, de sajna ezekhez sem értek. Sony, Nikon, Canon, Olympus, Pentax? Ilyen árkategoriaban mindegy? Melyiknek mi az előnye a többihez? Vagy olvassak fórumokat inkább? :)
Nagyon köszönöm mégegyszer az eddigieket.

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#38204) Muerte68 válasza Szabaka (#38203) üzenetére


Muerte68
addikt

kihalt Samsung gépek-Oly pl3-esetleg 5,kis szerencsével NEX5-nagyjából ezek férnek bele amik még használhatóak is.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38205) jjeahh válasza Szabaka (#38196) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használt Panasonic g3 :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38206) Szabaka


Szabaka
tag

Használt MILC gépben is érdemes lehet gondolkozni? Vagy azokból még nincs nagyon használt? (tudom hogy DSLR fórum :) )
A MILC gépek sokkal gyengébbek?

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#38207) wms válasza Szabaka (#38206) üzenetére


wms
senior tag

Érdemes hát, igen sok van eladó! :K
Nem gyengébbek a belépő tükrösöknél, sőt! ;)

[ Szerkesztve ]

(#38208) Szabaka


Szabaka
tag

Ja, és látom nem DSLR fórum :P

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#38209) jjeahh válasza Szabaka (#38206) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont előtted írtam egy milc-et, vagy a hsz-m láthatatlan? Le vagyok tiltva vagy valami? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38210) Szabaka válasza jjeahh (#38209) üzenetére


Szabaka
tag

Nem, nem vagy letiltva :)
Csak most indultam melóba és este már nem kerestem rá a már említett típusokra. Illetve nem mindig tudom eldönteni hogy melyik ajánlás "poén". Mint írtam egyelőre nulla vagyok a témában :)
Típus alapján nem vágtam le hogy egy MILC et írtál :)
Mintha egy tizen évesnek AMD K6-2 -es procit ajánlanál játékra :P

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#38211) kátú válasza Szabaka (#38210) üzenetére


kátú
őstag

A Panasonic és az Olympus MILC eket csinál, de régebben az Olympusnak volt rükörreflekszes gépe is, a Panáról nem tudok régebbről infót. a Canon és a Nikon inkább DSLR t, de a Canonnak van az M széria a Nikonnak meg az 1 es ugye ezek MILC ek. A Sony csinál MILC et és félig áteresztő tükrös MILC et is aminek én személy szerint nem látom értelmét :DDD Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lenne értelme, csak én nem jöttem rá a mivoltjára :D A Fujifilm és a Samsung (a samsung kivonul magyarországról kamera fronton) is MILC eket csinál és még a pentax ot érdemes megemlíteni, de ő DSLR vázakat csinál és a lenti kategóriában ennyi a gyártók listája amit tudni kell. Ha valahol hülyeséget írtam majd kijavítják a többiek, ez csak egy ilyen gyors összefoglaló volt :D

It still works!

(#38212) csacsi77 válasza kátú (#38211) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szerintem kb. jó. A Panasonic-nak is volt tükörreflexes gépe, de hamar váltott a MILC irányba.
A Sony vonalhoz tennék hozzá. Van E-bajonett és A-bajonett. Az E a tükör nélküli cserélhető objektíves rendszer objektív foglalata. Az A-mount a régi Minolta vonalat viszi tovább Sony köntösben. Régebben DSLR gépeket jelentett, aztán jöttek az SLT-gépek. Ezek fix, féligáteresztő-tükrös "DSLR" gépek. Értelme annyi, hogy élőkép és videó alatt is van folyamatos és gyors fázisérzékelős autofókusz. Cserébe a féligáteresztő tükör lecsíp kb. 1/3 fényértéket az objektív által közvetített fényekből. Gyakorlatilag érzékelhetetlen veszteség ez, viszont nagy előnyt jelent a gyors, követő fókusz. És a régi, de jó és olcsó Minolta objektívpark is használható.
Az E-bajonett pedig két részre bontható. Van a teljes képkockás, full frame irány (A7, A7 II, A7s, A7r stb.) és a kisebb szenzorméretű APS-C vonal (A5000-5100-6000-6300).
Ezekből igény és pénztárca szerint választhat a kérdező, de ha 50-60 eFt a keret, akkor a fentebb említett használt Panasonic G3 lehet a jó választás egy szintén használt kitobival. Aztán később ebay-ról rendelve egy Meike MK-320 vaku és kész is a kezdő szett.
Babát persze nem villantunk arcon vakuval, de fal felé fordítva, visszaverődött fényekkel pár hónapos kor után már lehet eredményeket elérni.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#38213) jjeahh válasza Szabaka (#38210) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ha nagyon szűkös a kereted (és az, nem szégyen, ez van, én is 25k-s vázzal kezdtem és most is 35k-ssal nyomom :D ), akkor érdemes inkább milc fronton nézelődni, mert akár 18-40k-ért is ki lehet fogni egész használható és megkímélt milc vázat, dslr-ből ennyiért csak koros/elavult vagy lestrapált gépeket kapsz jó eséllyel. Ha picit megemeled a kereted, akkor már dslr fronton is vannak jó cuccok (d90, 50d), de azok nagy batárok és neked az egyik feltételed, hogy kis méretű legyen.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38214) Golota válasza Szabaka (#38210) üzenetére


Golota
aktív tag

Szerintem ott vagy kicsit megkavarva, hogy azt gondolod: a DSLR komolyabb kategória, mint a MILC és utóbbival nem lehet olyan jó képeket csinálni, pedig nem erről van szó, csak más erősségeik vannak. Ennek nézz utána először, mert addig nem fogsz tudni döntést hozni.

(#38215) kátú válasza csacsi77 (#38212) üzenetére


kátú
őstag

Szerintem egy ilyen nem ártana az összefoglalóba, hogy mindenki tudja, ki milyet gyárt

It still works!

(#38216) Szabaka válasza Golota (#38214) üzenetére


Szabaka
tag

Valóban így van.

A kezdő lökést a cserélhető objektívesek irányába a legyenek "normális" képek a piciről adta...

És számomra a tükörreflexes létezett eddig mint "komoly" fényképező.

Már kicsit olvasgattam, és a MILC is egyre szimpatikusabb, és a kompaktsága miatt kicsit elkezdtem ebbe az irányba húzni.

De átnézem a PRO Kontrát :)

Hihetetlen hogy mennyire segítőkész mindenki! Nagyon köszi! :)

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#38217) csacsi77 válasza kátú (#38215) üzenetére


csacsi77
senior tag

Írj Eperkutyusnak, ő a topikgazda.
Ha dicséret volt, akkor köszönöm!

Öreg fater megoldja!!!!

(#38218) Mr.Csizmás válasza csacsi77 (#38212) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+ a3000 is jöhet ha nagyon olcsón van, E-mount suzuki swiftje, fos evf, meg műanyag, de APSC képalkotás. a sony d3200/1100d kihívója :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38219) Szabaka válasza Szabaka (#38196) üzenetére


Szabaka
tag

Sziasztok!

[link]

Ez miért nem lenne megfelelő a számomra? :)
Illetve miért nem ajánlottátok egyáltalán?

Nehézkes a kezelés, gyenge képeket csinál? vagy mert régi?

(egyelőre elkezdtem Panasonic G3-at vadászni)

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#38220) kátú válasza Szabaka (#38219) üzenetére


kátú
őstag

Hát a megapixel szám minden képpen siralmas, de viszont esti képeknél jó dolog, mert hatalmasak a pixelek, de ugye 6 mp ből a vágás gyakorlatilag nem is igazán merülhet fel mint lehetőség a képből, meg írtad, hogy a kompakt ság lenne a kitétel, ez meg egy nem olyan karcsú DSLR váz. De a többiek biztos tudnak.még mondani ezt azt róla, nekem csak ennyi jött le a hirdetésből

It still works!

(#38221) csacsi77 válasza Szabaka (#38219) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én maradnék a Pana G3-nál vagy egy jóáras Sony A3000-nél.

Öreg fater megoldja!!!!

(#38222) jjeahh válasza Szabaka (#38219) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyon öreg és elavult, a g3 kb. űrhajó hozzá képest.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38223) kátú válasza csacsi77 (#38217) üzenetére


kátú
őstag

Írtam eperkutyusnak az ügy érdekében, remélem pozitív lesz a megerősítés :D

It still works!

(#38224) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Sziasztok! Valamikor karácsonykor szeretném magamat meglepni első dslr gépemmel. Még csak érdeklődni szeretnék, hogy milyen irányba is induljak el.
- Gépre szánt összeg? Még nincs meg pontosan az összeg, mivel az első gépem lenne, nem szeretnék túl sokat beleölni, a belépő kategóriát céloznám meg használt gépek közt, gondolom azzal jobban kijövök mint újonnan.
- Felhasználás? Timelapse fotózásra lenne legtöbbet használva, szóval semmi makró, inkább kültéren. Ez rengeteg expo-t jelent úgyhogy nemtudom mivel járnék a legjobban, de használtba sokat kell majd vadásznom, hogy ne legyen sok expo benne.
- Méret számít?. Javarészt állványon lesz, ha pedig kézben akkor hozzászokom. Szóval nem szempont.
- Videóra szükség van ? Nem szempont. Elfér.
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? is-is. szerintem használtal járnék jobban.
- Egyéb kívánság, speciális igény? Nincs.

[ Szerkesztve ]

(#38225) jjeahh válasza Zolly444 (#38224) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic g6. Tud szépen beállítható timelapset 9999 képig akár raw-ban is és tudtommal akár össze is fűzi + van benne e-shutter, így tökmindegy hány képet lősz vele, egy expó sem megy bele, tehát a zár nem fog a timelapse miatt elhasználódni :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38226) HKorn válasza Zolly444 (#38224) üzenetére


HKorn
addikt

Szerintem hamar át leszel terelve a MILC vonalra :D

Run&Ride

(#38227) Zolly444 válasza jjeahh (#38225) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Azt kihagytam a keret végéről hogy kb 60-70k lesz :U

(#38228) 80hun válasza jjeahh (#38225) üzenetére


80hun
addikt

+1 :)

(#38229) MrChris válasza Zolly444 (#38224) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akár ha 0 expósat veszel nem sokat segít, a TL-al nagyon gyorsan több tízezer expód lesz. Csinálsz egy 20 másodperces szösszenetet máris 500 expó, plussz amit eldobsz mellette.
Erre e-záras vázat vennék én is, mint ahogy vettem is :)

(#38230) konyi79 válasza Zolly444 (#38227) üzenetére


konyi79
addikt

Na ezzel a kerettel lesznek bajok....
Van valami mft fronton, amiben van e-shutter ennyiért?

(#38231) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Ezzel a e-shutter dologgal újat mondtatok nekem, és ha kicsi számolok valóban pikk-pakk összejön több 10ezer expó is timelapse-szel. Honnan tudom hogy mely gépek vannak e-shutterrel, és mennyire kellene a keretet bővítenem, hogy ilyet tudjak beszerezni(használtan is akár) Egy átlagos zár mennyi expó után megy tönkre?

(#38232) konyi79 válasza Zolly444 (#38231) üzenetére


konyi79
addikt

Nem tudni. Belépő gépeknél nincs ilyen adat. Ha abból indulsz ki, ami 200k-ra van hitelesítve, azt már odaírják, a többi nyilván kevesebb lehet. Ha új gépet veszel, az alapvetően nem gond, mert a gari a zárra is érvényes, nem hallottam még expo korlátozásról, de a keretedbe használt fér bele csak. Szóval így már érdemes az e-shutteren elgondolkodni, ha masszívan akarod a tl-ot tolni.

(#38233) madgie válasza konyi79 (#38232) üzenetére


madgie
titán

Aranyat ér TL-nél az e-shutter :K

110-ért van egy használt X-E2 az indexen, csak hát az alá kell még objektív is. Mondjuk az a gép jó kis TL masina lenne az e-shutterrel, meg ha valamelyik FN gombra ráprogramozható az EVF/LCD váltás, és tud olyat, hogy csak az EVF menjen (de az is csak akkor ha a proxiszenzor érzékel), akkor babaság van.

X-T1-en is így csinálom, esátter be, LCD meg EVF ki, Time Lapse mód, hadd szóljon. Így alig eszik.

(#38234) jjeahh válasza madgie (#38233) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont így szoktam a g6-al én is. Bár azért így is lehet beruházok majd egy dummy akksiba, meg a jelenlegi 64gb kártyánál egy nagyobb nem ártana, tl raw-okkal viszonylag hamar megtelik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38235) madgie válasza jjeahh (#38234) üzenetére


madgie
titán

Jaja, nekem is. Egy RAW+JPG Fujin vagy 45 MB :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38236) konyi79 válasza madgie (#38233) üzenetére


konyi79
addikt

Este elég tiszta volt az ég, gondoltam úgyse jön eső, kiraktam a gépet a samy 12-vel, hátha elkap egy (lassú) UFO-t :DDD Csak EVF volt engedélyezve, 60% akkuról indult, 543 képet csinált ISO 1600 20s expókkal. Szóval tényleg jó, A6000 nem tudott ennyit, azzal mechanikus zárral kb 800 volt a plafon.

(#38237) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,
A minap hozza jutottam egy Canon 700Dhez(Illetve T5 de nem hiszem h lenne kulonbseg)
489 dollar volt, ami az arban van:
-A vaz
-Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II
-Canon EF 75-300mm F4-5.6 III
-Canon Deluxe Gadget Bag
-57-Inch Full Size Tripod
-Bounce Zoom Slave Flash Enhance Photos, Colors & Saturation
-8GB SDHC Class 10 High Speed Memory Card
-16GB SDHC Class 10 High Speed Memory Card
-Pro .45x Wide Angle Lens - Macro 58mm Threading (Black)
-Pro 2x Telephoto Lens Converter - 58mm Threading (Black)
-58mm UV, Polarizer & ...

Zsiruj.
Mennyire erte meg?
Illetve en teljesen kezdo vagyok(majdnem azt irtam h kezdo fotos de meg az se haha)
Azert vettem ezt hogy megtanuljak amator szinten fotozni, eddig okostelos fenykepezes/mokazas volt a legtobb. Arra ez mennyire megfelelo? Videozas egyaltalan nem erdekel, csak fotozas.
Azert kerdezem mert haza megyek az allamokbol akkor eltudom adni sztem ugy h ne veszitsek sokat, es akkor kinezek valami mast

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#38238) bigsee válasza Vismajor01 (#38237) üzenetére


bigsee
addikt

Nem 1.489 della volt? :Y Ez így k*vva jó vétel! :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#38239) Mr.Csizmás válasza bigsee (#38238) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Inkabb realis ar, ott olcsobb minden, plusz kevesebb az afa, vagy nincs eppen. 145k vs. 220k itthon, de az obik miatt nem vennem :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38240) Wa2x_ válasza Vismajor01 (#38237) üzenetére


Wa2x_
veterán

Uuu, jó vétel volt. Hozz nekem légyszi egy SMC Takumar 50/1.4-et. ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#38241) Vismajor01 válasza Mr.Csizmás (#38239) üzenetére


Vismajor01
addikt

Olvastam en is, hogy nem a legprofibbak, meg nem egy 70-300, de azt gondoltam, hogy az en kezdeti bohockodasomhoz eleg

Amugy az, hogy olcsobb minden nagyon nem igaz :)

wa2x_
Van az is, 120 dollar

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#38242) MrChris válasza Vismajor01 (#38237) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem árban jó vétel volt ~140ezerft-ért. Nepperkedni nem lehet vele. Fotózás tanulásához jó lesz. 75-300 majd szépen polcra kerül a két konverter lencsével együtt ;]

Amiért fanyalognak a kollégák az azért van, mert matuzsálemnek számít a belseje a Canon lehúzós üzletpolitikája miatt. Legalább kétszer annyi ideig tartja piacon ugyan azt az érzékelőt, míg ezt a szenzortechnológiai szintet a többi már évekkel ezelőtt elhagyta. Nekem három éve volt egy ilyen kittem, már akkor is középszerű volt, kicsit már kifutó. Aztán döbbenet, hogy még mindig árulják ugyan annyiért.

(#38243) pethob válasza MrChris (#38242) üzenetére


pethob
aktív tag

Ilyenkor mindig az jut eszembe, mennyi jó képet csináltunk a 350D-vel. Még most is tele vele a nappali, meg a különböző fotó albumok. Nem az enyém volt, munkahely váltásnál vissza kellett adni, így aztán kellett modern saját fényképező, elégetve egy csomó pénzt, cserélgetve 1-1.5-2 évente. Ha nem váltok állást, lehet még mindig a 350D-t használnám teljes megelégedéssel. Na ennyit az avulásról...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38244) MrChris válasza pethob (#38243) üzenetére


MrChris
nagyúr

Arról volt szó jó vásárt csinált e. 2001-ben mikor megvettük 710.000ft-ért az Oly E10-est, hihetetlenül jó gép volt, gyönyörű képeket lőttünk vele. De kitalálnak érdekes, jobb ficsőröket, nőnek az igények, így már senki nem adna ki manapság egy évi fizetést egy ilyen gépért. Hasonlóan a 700D-hez. Meg a szokások is változnak, lámpafénynél is elvárjuk a jó expót, márpedig a 350D annál már összefossa magát, a megjelenítők fejlődésével sokkal jobban kihozzák a különbséget, szemünk is gyakorlottabbá válik. Persze verőfényben mindig csökkennek a különbségek.

(#38245) madgie válasza pethob (#38243) üzenetére


madgie
titán

A Trabanttal is jó volt nyaralni menni, mennyi szép nosztalgikus emlék :)

(#38246) gergo5991 válasza madgie (#38245) üzenetére


gergo5991
őstag

egy hasonló bundlet találtam itt: link

(#38247) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Szerintetek érdemes Black Friday-ra várni?
Azt látom, hogy néhány külföldi oldalon nagy kedvezményeket adnak, csak ha arra áfát számolok, már nem érte meg az egész. Egy közeli ismerősöm szeretne 5Ds-t venni, de még az itthoni ár 30-40%-a hiányzik neki.
Tudtok esetleg valamit, amiről én nem? (mondjuk valami német üzletlánc...? Osztrák ismerősöm van...)

(#38248) Throme válasza Victoryus94 (#38247) üzenetére


Throme
veterán

... hogy külföldön érdemes-e, azt nem tudom, itthon nincs értelme....
De addig van még pár hónap, azalatt összejön az a 30%...

(#38249) Mr.Csizmás válasza Victoryus94 (#38247) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

[link] nekem meglett volna a black friday, ha épp nem veszem ki a pénzt befektetésbe :W :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38250) Nippon válasza Mr.Csizmás (#38249) üzenetére


Nippon
őstag

Kamu hirdetés volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.