Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) jjeahh válasza konyi79 (#39948) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem kell ahhoz pro-nak lenni szerintem, én sem vagyok az, mégis hasznát venném már most is a 4k-nak, utómunkánál jóval több a tartalék benne. A kolléga még viszonylag hosszú távra is tervez, 3-5 év múlva valszeg a fullhd még elavultabb lesz mint most a hd... Tárhely.. no igen, 4 terrám tele van, pedig csak fullhd-ben tolom és nem is túl gyakran :D
Persze ez csak az én szubjektív véleményem, a kolléga majd eldönti számára mi a fontos :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39952) pethob válasza konyi79 (#39948) üzenetére


pethob
aktív tag

A legtöbb háztartásban olyan technika sincs ami egyáltalán lejátsza a 4K-t, nemhogy szerkeszti, meg megjeleníti...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#39953) pethob válasza #91905024 (#39942) üzenetére


pethob
aktív tag

A fotózni szeretnél megtanulni, akkor egy fényerős fixet ekv 35mm vagy 28mm vagy esetleg 50mm gyújtótávolsággal. Aztán fél évig tessék minden nap produkálni legalább 1 jó képet...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#39954) asdf_ válasza konyi79 (#39948) üzenetére


asdf_
veterán

4K-ban rögzítesz, utána downscale FullHD-ba. Opcionálisan sw pan a 4K anyagon belül egy FullHD keretben (vagy épp nagyobban) minőségromlás nélkül. Ha komolyabban foglalkozik valaki videóval, már -évek óta- 4K a nyersanyag. De én sima otthoni júzerként is downscale-élnék, mert ha egyszer van lehetőség a jobb minőségre, akkor miért ne? Memóriakártya gombokért van, a gép meg leszarom mennyi idő alatt rendereli le.
(ha időközben valaki már leírta volna ugyanezt, a hsz. korábban született, csak MÁV wifiről -már megint- nem tudom elküldeni)

(#39955) konyi79 válasza Snoop-y (#39950) üzenetére


konyi79
addikt

Ez belefért volna szerkesztési időbe is,

a fHD-t igen, de a 4k-hoz kell az ötöslottó szerkeszteni.

Jjeahh:
hidd el, többre mész egy zajmentesebb fHD-val, meg normálisan leválasztott háttérrel. Már a 100Mbps 4k, ami 4k-ba csak belépő, iszonyat helyigénnyel bír. Gondold el ugyanazt a tárhely igényt amennyi anyagod van most gondolom többnyire 28Mbps-ben 4x..
Ok, hosszútávon gondolkodás a cél, de 200k keret mellett gépre hozzá kell gondolni a többi vonzatát is. És amellett te nem csak otthonra nyomod, nem 200-k-ból, mégse a 4k felé mentél, hanem normális üvegek, normális feldolgozó volt a prioritás neked is.

(#39953) pethob
+1

(#39954) asdf_
Ja igen, csinálnád.. Tudod ez jól hangzik beszélni róla. Majd akkor írd le, ha csinálod. egy 4.gen i7 is 4-6x idő alatt renderel le egy effekt nélküli 100Mbps anyagot. Összedobsz egy 30 perc videót, 3 órát megy maxon a proci, mást nem is csinálsz...
Meg egyébként sem hinném aki rögzít 4k-ban, leméretezi, ez csak jól hangzik megint. Miért? ne legyen meg nagyobb felbontásban? Max azért, meglegyen úgy is, továbbítani, de megmarad a 4k forrásanyag is, akkor meg megint =>tárhely

Nem a 4k ellen vagyok én, de pont az a 3-4 év hiányzik még a fejlődésben, ami miatt annyira nem fontos otthon erőltetni.

(#39956) jjeahh válasza konyi79 (#39955) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mentem volna én 4k felé, csak akkor nem volt ennyire elterjedt, csak kevés és drága váz tudta, most viszont ott az lx100, gx80, g7... "rendes" üvegem nincs :DDD , normális PC az viszont tényleg kellett, én utálok gyenge számítógépen szöszölni ha munkáról van szó, de ez is igény kérdése, ismerős körökben többen gagyi laptopon melóznak és vágják az anyagot, fel sem fogom, hogyan :D Amúgy nem tudom más hogyan csinálja, de nálam a nyersanyag foglal sok helyet, amit feldolgozás és tömörítés/export után törlök, így ha végeztem a melóval újra felszabadul a HDD. Na de mindegy, nekem 4k-ra igényem van, ha másnak nincs azt elfogadom, nem volt célom erőltetni a dolgot :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39957) #31733248 válasza #91905024 (#39942) üzenetére


#31733248
törölt tag

Rekord olcsó A6000 az egyik fórumtárstól: http://hardverapro.hu/apro/sony_a6000_vaz_elado

(#39958) #91905024 válasza #31733248 (#39957) üzenetére


#91905024
törölt tag

A MILC gépeknél amúgy mennyire számít az addig ellőtt expo? Mire kell figyelni egy használt gép esetében?

(#39959) Muerte68 válasza #31733248 (#39957) üzenetére


Muerte68
addikt

ez tényleg jó ár kár hogy nem most veszek gépet :W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39960) Tin_Shield válasza #91905024 (#39958) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Számít. Tükör ugyan nincs, de mechanikus zár van. Néhány újabb típusnál van e-zár, de ez nem minden szituációban használható, szóval a jó öreg mechanikus zár ott is megtalálható.
Minden tárcsa, gomb, kezelőszerv és minden funkció hibátlan működésre elsősorban, valamint hogy szemmel láthatóan nagyobb sérülést kapott-e, a használatból eredő apróbb karcok, festékkopások annyira nem számítanak. És persze képeket kell készíteni a géppel és az objektívvel, és lehetőség megnézni rendes monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#39961) MrChris válasza pethob (#39952) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még mindig nem értik itt mire jó manapság a 4k! Kinek van 4k-s monitora? Talán itt nagyon keveseknek, mégis legalább 16MP-en fotózik mindenki, az utolsó bitet is kifacsarja a raw-ból. Pont arra jó a 4k amire a 16-24... megapixeles fotó amit 1080/1200/1440-soros monitoron nézünk vissza, meg max A4-es nyomaton. Kisebb felbontáson visszajátszva nő az élesség lehet kroppolni, javul a dinamika, javul a zajszint, javul a színezet. Ha valaki ilyet akar akkor most már van rá lehetőség. Proxyval pedig a szerkesztés is gördülékennyé tehető, tökmindegy az eredeti felbontás, lehet akár 8k. 6-8 éves gépen szerkesztem a 4k-t, szépen kiteszteltem a munkamenetet hozzá, így csak a render idő hosszú, de az még fhd-n is sokáig tartott. Persze lehet erőből is csak azt még nagyon meg kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#39962) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Haverom szerzett egy A6000-res Sony kamerát. Milyen memória kártyát érdemes belerakni? Sima mezei sd jó, vagy valami extrát érdemesebb bele?

Illetve van valami ajánlott táska hozzá? :)

Köszi előre is.

(#39963) zolem válasza dangerzone (#39962) üzenetére


zolem
aktív tag

Akkor a haver megelőzött. Vagy esetleg neked is sikerült valamit beújítani?

にんじん

(#39964) konyi79 válasza dangerzone (#39962) üzenetére


konyi79
addikt

A váz max 32MB/s sebességgel tud kártyára írni, annyit tudjon.
Korábban videót XAVCS kodekkel nem írt 64GB SDXC UHS-I minűsítésű kártya alatt, ezt feloldották, már ír 32GB-os kártyára is, de elég jó áron van már a nagyobb, érdemes azt venni.
Meg persze amit tud a kártyaolvasód érdemes olvasásban megcélozni minimum, ne tartson nagyon sokáig az importálás.

(#39965) dangerzone válasza zolem (#39963) üzenetére


dangerzone
addikt

Ja, igazából nekem szerezte, azt nem írtam bele. :)

konyi79: Köszi az infót. Kártyaolvasóm nincs külön, úgyhogy az usb kábel erősen korlátozni fog, úgy érzem. :)

[ Szerkesztve ]

(#39966) konyi79 válasza dangerzone (#39965) üzenetére


konyi79
addikt

Akkor rendelj valami filléres USB3-ast valahonnan, mert messze USB2 alatt másol kábelen a vázból.

(#39967) dangerzone
Csak jótanács volt :)

[ Szerkesztve ]

(#39967) dangerzone válasza konyi79 (#39966) üzenetére


dangerzone
addikt

Igenis! :)

(#39968) pitius válasza konyi79 (#39964) üzenetére


pitius
tag

Melyik sw updateben engedélyezték a 32GB-os kártyákra az XAVCS-t Sony A6000-re? (nem frissítettem még a legújabbra, de ha csak ennyi, akkor megteszem)

...pitius...

(#39969) konyi79 válasza pitius (#39968) üzenetére


konyi79
addikt

Passz, én már eladtam. A topikjában kérdezd, biztos tudja valaki. De pl 6300-on nem megy a 4k továbbra se akkorára, szóval ma már én nem vennék olyan kicsi kártyát, jó áron vannak a nagyok.

[ Szerkesztve ]

(#39970) pitius válasza konyi79 (#39969) üzenetére


pitius
tag

32-esem van és amikor vettem az A6000-et, utána jött ki (azt hiszem) az update, ami engedélyezte az XAVCS-t, de csak SDXC-re). Ha egy további update feloldotta ezt a korlátot, akkor jó...kicsit elodázhatom az újabb kártya vásárlást.

[ Szerkesztve ]

...pitius...

(#39971) vestaxxx1


vestaxxx1
csendes újonc

Sziasztok!

Milyen gépet ajánlotok? Kb 70-80 ezer forintot tudnék rászánni az egészre (obi+gép)
Elsősorban videózáshoz kellene.Ami lényeg hogy legyen benne af, a kijelzője 180 fokban fordítható legyen, de ha hasonló áron, van olyan gép ami szebb videót tud rögzíteni akkor lemondok erről a kiváltságról (FullHdban rögzítsen).
Elsősorban milc gépeket néztem a kis mérete miatt. Ahogy láttam kb ezek jöhetnek szóba ilyen árkategóriánál: Olympus e-pl6 , Samsung NX 300
Előre is köszi a választ. :)

(#39972) MrChris válasza vestaxxx1 (#39971) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az epl6 és az Olympus nem valami jó videóban. Panasonic G6-ot ajánlom, vagy a régebbi GH2-t hackelve. Ezeknél jobb élességű nincs ennyi pénzért, még kicsivel többért sem.

(#39973) jjeahh válasza MrChris (#39972) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39974) vestaxxx1


vestaxxx1
csendes újonc

Rendben. :) Néztem róla pár teszt videót, valóban nagyon szép éles felvételeket lehet készíteni az olympus-hoz képest. Lehet, hogy 80 ezertől kicsit többe fog ez így kerülni. Mert ahogy írtam az alapgépre és az objektívre összesen tudnék maximum ennyit költeni. GH2-ből 4-6 éves konstrukciókat lehet kifogni , érdemes ilyen régi gépet venni?

(#39975) jjeahh válasza vestaxxx1 (#39974) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha jó állapotú miért ne :) G6 amúgy újabb, okosabb, fullhd alatt tud 50fps-t, a gh2 egyetlen (nagy) előnye szerintem, hogy 24p-ben hackelve szebb videókat tol ki magából, persze cserébe több helyet is foglalnak az anyagok.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39976) MrChris válasza vestaxxx1 (#39974) üzenetére


MrChris
nagyúr

60-65ezer a normál ára ezeknek a vázaknak, alatta már kifejezetten jó árnak számít. Felette szerintem túlárazott. A G6-om 65ért adtam el, mint az új olyan volt, két pótakksival.
Alap Pana14-42 30ezer. De minimál szettként vehetsz egy minolta md50/1.7-et adapterrel, talán 10e körül. (fattyu nagyon jó 1.7-es képet posztolt vele) Ez kistele-portré, aztán ha összejön a pénz vehetsz mellé kitobit. Én 12-32-t vennék.

(#39977) tvamos válasza MrChris (#39976) üzenetére


tvamos
nagyúr

De minimál szettként vehetsz egy minolta md50/1.7-et adapterrel, talán 10e körül.
Ha talalnek ennyiert, megvennem...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39978) MrChris válasza tvamos (#39977) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát akkor ez is felment, mint ahogy az 500ft-os helios 44-ek, régebben kerestem valamihez, 1500-2000ft volt ami nepper árnak minősült. Most meg 4-8ezer. Véget ért az aranykor. Amúgy vaterán van md50/1.7 7-8ezerért.

(#39979) Muerte68 válasza tvamos (#39977) üzenetére


Muerte68
addikt

Én már hármat vettem 6-7-6-ezerért :D a fogásoson szinte mindig le lehet vadászni jó árban még mindig :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39980) vestaxxx1


vestaxxx1
csendes újonc

Köszönöm a tippeket! :)) A G6 jó választás lesz, már csak ki kell fognom egyet.

(#39981) Beiglee


Beiglee
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki új MILC gép vásárlásában. Ez lesz az első komolyabb gépem. Sokat olvastam már fórumokat és nekem a Fuji MILC gépei tetszenek.
Röviden: 400 ezer Ft-t szánék rá maximum objektívvel együtt, családi-, természet-, utazás fotózásához használnám. A videózás része csak másodlagos és csak új gépben gondolkodom.
Ha még ezek után még hozzá való objektív választásában is segítetek, akkor 1000 köszi...

Köszönettel,

B

(#39982) Muerte68 válasza Beiglee (#39981) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha konkrétan Fuji-t akarsz akkor a Fuji topikban nagyon részletesen tudnak segíteni :K
Nagyon egyikkel se lősz mellé ,de a tulajok ott jobban meg tudják mondani a külömbségeket meg az árakat.

[link]

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39983) MrChris válasza vestaxxx1 (#39974) üzenetére


MrChris
nagyúr

Érdemes, pláne ennyi pénzért jobb videós nem nagyon van. A zindexen pedig láss csudát van egy elég very best buy ajánlat GH2+14-42 65ért!

(#39984) tvamos válasza Muerte68 (#39979) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor csak én vagyok az a b..lf..sz aki rápacsálok az ilyen üzletekkel, de ebay, vatera, jófogás, egyre megy, mindig kifogok valamit. Vagy sz@r az obi, (akad a blende, rosszul van összerakva, sérült a lencse,) vagy 6 hetet várok rá, vagy a kettő együtt. Oké, itt, az aprón eddig csak korrekt emberekkel találkoztam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39985) Snoop-y válasza tvamos (#39984) üzenetére


Snoop-y
veterán

En pont ezert nem veszek hasznalt cuccot.
Kurvara nincs erzekem hozza :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39986) jjeahh válasza Snoop-y (#39985) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha viszont van, jól járhatsz, én ebayen kb. 120 vásárlásnál járhatok, legalább több mint fele valamilyen fotós cucc és még sosem vertek át, eddig max pozitívan kellett csalódnom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39987) Snoop-y válasza jjeahh (#39986) üzenetére


Snoop-y
veterán

En megmaradok az ismerosok altal elerheto kedvezmenyeknel.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39988) Beiglee válasza Muerte68 (#39982) üzenetére


Beiglee
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm. Szétnézek ott is...

(#39989) voriae válasza Beiglee (#39981) üzenetére


voriae
tag

Bármit is veszel, az összeg maximum felét költsd el a vázra szerintem, egy-két szép, fényerős obi többet hozzá tud adni az élményhez, mint eggyel csilivilibb váz. A Fuji vázaival én csak játszottam eddig, tök jók. De pl. egy Oly EM10II-vel sem járnál rosszul.

(#39990) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Ha csak ez a két lehetőség van, és a pénz nem számít, akkor Canon 60D-t vagy 7D-t vennétek?

gölmétcsül ©

(#39991) Neck válasza Ricardo128 (#39990) üzenetére


Neck
veterán

Ha a pénz nem számít, akkor Sony a7R II.
DPReview szerint is ;]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39992) Ricardo128 válasza Neck (#39991) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

:C Majd, ha nyerek a lottón, akkor ez is felkerül a listára, addig marad, amit írtam. :DDD

gölmétcsül ©

(#39993) Neck válasza Ricardo128 (#39992) üzenetére


Neck
veterán

Jól van na, te írtad, hogy a pénz nem számít :D :R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39994) voriae válasza Ricardo128 (#39990) üzenetére


voriae
tag

Természetesen a 7D-t. Jobb AF, jobb kereső, jobban bírja a megpróbáltatásokat (állítólag, az enyém annyira nem bírta, ezért kicsit megutáltam), gyorsabb, joystick - cserébe nem kihajtható a kijelzője. Képminőségre kb egykutya.
De szvsz indokolatlanul drágán adják, mintha nem egy nyolcéves technika lenne. Ha nemcsak Canon játszik, az ilyen korú gépekben a Nikon szvsz jobbat alkotott. (Esetleg ennyi pénzért fejlettebb MILC vázat is lehet kapni.)

(#39995) Gyarmati_ válasza Ricardo128 (#39990) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia, volt mindkét gép nálam min. 1 évig.
A 7d sokkal profibb, de ennek ellenére a 60d jobban kezelhető.
A 7d-nél egy probléma szokott lenni. A vázban lévő csavarok kilazulnak és kóvályognak. Ha megfogja a mágnes, akkor szerencse, ha nem akkor könnyen zárlat lehet a vége. Más gond nincs. A kereső nagyon szuper, jó a fogása.
A 60d kihajtható kijelzője nagyon hasznos és gombkiosztás miatt egy kézzel is kezelhető.
Képminőség ugyan az. Markolat mindkét vázhoz kötelező darab :))
Vedd kézbe minkét vázat, aztán kiderül.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#39996) bandhajon@


bandhajon@
aktív tag

Sziasztok a kislányom szeretne videozni amit a youtube ra szeretne feltölteni egy olyan kis gép kellene neki ami videora alkalmas!
Jo minöségü videora.
Köshönöm elöre is.
Használtat szeretnék
60-70ezer környékén.

Vizuális mesemondó.

(#39997) jjeahh válasza bandhajon@ (#39996) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39998) m3ss


m3ss
veterán

mondjatok mar vmi kompakt kamerat ami ujonnan kaphato es kijon 100e huf korul. lx100-nak mi volt az elodje?
egyaltalan ennyiert erdemes ilyet venni, vagy vmi kitobis m43 gep jobb valasztas?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#39999) jjeahh válasza m3ss (#39998) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Talán az lx7 volt az utolsó normális kompakt ennyiért, az lx100-nak meg tudtommal nincs elődje :( . Lx7-nek van utódja, de egyelőre inkább 200k körül megy... Esetleg gm1 kit?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40000) m3ss válasza jjeahh (#39999) üzenetére


m3ss
veterán

ez a 12+32+gm1 szimpi :K :R

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.