Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) Mr.Csizmás válasza Nippon (#38250) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

amazonon lehetséges ilyen!? :Y

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38252) Nippon válasza Mr.Csizmás (#38251) üzenetére


Nippon
őstag

Olvass bele a topicba a SAR-on, túl szép lett volna annyiért.

(#38253) Mr.Csizmás válasza Nippon (#38252) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

szép :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38254) silmatauki válasza Victoryus94 (#38247) üzenetére


silmatauki
őstag

A Rajalánál biztosan durva leárazások lesznek megint nem csak muzeális cuccoknál. (és főleg Nikon / Pana vonalon.) Azok az egész EU-ba is postáznak.

(#38255) Victoryus94 válasza Mr.Csizmás (#38249) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi. :)

(#38256) Victoryus94 válasza silmatauki (#38254) üzenetére


Victoryus94
őstag

Neked is köszi. :D

(#38257) Obi-1


Obi-1
őstag

Sziasztok!
A Powershot S5 IS gépemnek beragadt a rekeszállítása, ezért hamarosan új gépet kell vennem. A fényképezőgép témában nagyon lemaradtam, 2004 óta nem vásároltam fényképezőt (az S5 IS-t a Canon adta cserében az S1 IS helyett, típushiba miatt).
Még csak érdeklődni szeretnék, hogy milyen irányba is induljak el.

- Gépre szánt összeg? Valami ésszerű összeget szeretnék rákölteni, nem vagyok igazi PowerUser, és az elmúlt évek tendenciái alapján nem is leszek igazán nagy fotó-mágus.
- Felhasználás? Családi képek: gyerekek, kisbaba, kirándulásokon táj- és városképek.
- Méret számít?. A bridge mérettel jól együtt tudtam élni, egy kompaktabb DSLR szerintem rendben lenne. A MILC egy kisebb objektívvel vonzó lehetőség, ha van rajta képkereső. Vagy egy új bridge?
- Videóra szükség van ? Nem jellemző.
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új gépben gondolkodtam. A fényképező hosszú távú befektetés, szinte családtag. A gari is fontos.
- Egyéb kívánság, speciális igény? Szerettem az S5 IS-ben, hogy az LCD-t becsukhattam, és akkor védve volt. Alapvetően a keresőbe nézve fényképezek, kivéve a speciális beállításokat. Hason fekvő bébi szemmagasságában nagyon praktikus a kinyitható, dönthető LCD. A Speedlite kompatibilis vakumat szeretném tovább használni. Nem volna rossz, ha tartós lenne. Most a bridge gépet dobhatom ki egyben , mert elszállt az optika. Az ultrazoom sem fontos, különösen ha vágni lehet a nagy, és részletgazdag képekből.

Mvel az S5 IS hibáival (zajos képek) ilyen sokáig együtt tudtam élni, ezért azt hiszem, nem kell rögtön rágörcsölnöm egy full frame gépre. Poszter előhívást mindig csak terveztük, eddig 10*15-ben hívtuk elő 1-2 évente a legjobb képeket. A nagyobb CCD-k vonzanak, a nagy Mpixel inkább zavar (feleslegesen nagy képméret). GPS, NPC, Wi-Fi, Touchscreen: ha lehet, mind elkerülném.

Ezek alapján elsőre arra hajlok, hogy a legalapabb Canon DSLR kit-et lekapom a polcról.

Only a Sith deals in absolutes.

(#38258) jjeahh válasza Obi-1 (#38257) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha igényled a jó képminőséget és nem vagy poweruser, akkor én a csúcskompaktok irányába terelnélek inkább, pl. sony rx100 sorozat vagy panasonic lx100. Egy vaku miatt szerintem ne határold be a lehetőségeidet, gps-t, nfc-t, wifit, érintőkijelzőt meg ki lehet kapcsolni ha nincs szükséged rá, bár az utóbbi b*romi hasznos tud lenni, a kijelző bökdösésénél nincs egyszerűbb módja a fókuszpont áthelyezésének :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38259) Obi-1 válasza jjeahh (#38258) üzenetére


Obi-1
őstag

Köszi, megnézem ezeket. A pana régen is szimpatikus volt. A külső vaku nekem sokat számít, a beépítetthez képest sokkal jobb képeket lehetett vele készíteni.

Only a Sith deals in absolutes.

(#38260) jjeahh válasza Obi-1 (#38259) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, a beépített mókusvillantó általában felejtős, viszont az említett gépekben sokkal nagyobb és fejlettebb szenzor van, meg az optikájuk is fényerősebb, szal olyan körülmények között tudnál vaku nélkül fotózni velük, ami a kis canonnal elképzelhetetlen volt. Ha meg végül mégis úgy érzed, hogy jó lenne egy rendszervaku, akkor a panasonicon van vakupapucs és egy ttl kisvaku viszonylag olcsón beszerezhető hozzá.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38261) adam432


adam432
tag

Sziasztok! Messze északra megyek dolgozni hamarosan, majd a következő években a tengerentúlra is szeretnék eljutni. Sarki fényt illetve tájképeket készítenék. Milyen gépet és objektívet ajánlotok? Minél olcsóbb megoldás érdekel, de a nagyon max. keret amit nem szívesen merítenék ki az 500e huf. Fontos a jó ár/teljesítmény arány.
Köszi!

„Si vis pacem, para bellum.”

(#38262) berobi78 válasza Obi-1 (#38257) üzenetére


berobi78
tag

Nekem szintén s5is volt és ugyan így ment tönkre. Én canon-ra váltottam (350d), most 600d-m van. Próbáltam nikont is és panát is, de a menüjét már úgy megszoktam a canon-nak, hogy csak kínlódás volt. És a canon-os színeket is szeretem.

(#38263) csacsi77


csacsi77
senior tag

A Panasonic G6-on kívül van most olyan értelmes árú (60-70 eFt), kihajtható-elforgatható kijelzővel rendelkező váz, amivel használható videókat lehet készíteni?
Esetleg egy G5 vagy G3?
A cél semmi különös, a fiam videós ambícióinak kielégítésére gondoltam. Youtube videók, kültéri marháskodás, ilyesmi.....

Öreg fater megoldja!!!!

(#38264) zool1 válasza csacsi77 (#38263) üzenetére


zool1
őstag

jjeahh, kollégát kérdezd, ő ebben otthon van! :K

[ Szerkesztve ]

(#38265) csacsi77 válasza zool1 (#38264) üzenetére


csacsi77
senior tag

Mindjárt jön majd és válaszol.....
Persze G3-at mond majd.... :DD

Öreg fater megoldja!!!!

(#38266) Szabaka válasza csacsi77 (#38265) üzenetére


Szabaka
tag

Nekem az ő tanácsára ma érkezik a G3 :D 14-45 obival :)

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#38267) Mr.Csizmás válasza adam432 (#38261) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Sony A7 kit + manual obik + Zenitar 16? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38268) madgie válasza Mr.Csizmás (#38267) üzenetére


madgie
titán

X-T10 16-50 kittel, meg Samyang 12/2?

(#38269) MrChris válasza csacsi77 (#38263) üzenetére


MrChris
nagyúr

A G3-nak gyengébb minőségű a videója. G3, G5 nem képes teljes manuális kontrollra videó alatt.

(#38270) Obi-1 válasza berobi78 (#38262) üzenetére


Obi-1
őstag

Mikor halt be a te Canonod? Az enyém egész sokáig bírta, a hibára vonatkozó netes fórumpanaszok alapján.

Én is azt gondolom, hogy már túlságosan hozzászoktam a Canon géphez, és ezért érdemesebb egy Canon DSLR-t megnéznem. A bátyám is lelkesít, hogy a DSLR nagy minőségbeli ugrás lenne. A széles látószögnek is örülnék, az S5 IS 28mm-es kezdőértékét elég szűknek éreztem.

Only a Sith deals in absolutes.

(#38271) jjeahh válasza csacsi77 (#38263) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van, gh2 hackelve. G5 videója nem tudom mennyire testreszabható, de a videóminősége nem éri el szerintem a g6-ét, a G3 videója szintén gyengébb, + az full automata, ami nagyon lekorlátozza a kreativitást. A GH2 viszont elképesztő videót tud ha meghackeled, szerintem a g6-nál jobb, de csak 24p-ben az igazi, 50fps-t nem is tud, tehát a lassításokról le kell mondani, no meg az olyan g6-ban már megtalálható úri ficsőrök, mint a timelapse, stop motion, e-shutter stb hiányoznak belőle. Mondjuk cserébe multiaszpi szenzor van benne, ami szerintem nagyon frankó dolog és a kezelőszervei is számomra tökéletesek, szinte soha nem kell a gyorsmenüben sem nyúlkálni...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38272) csacsi77 válasza MrChris (#38269) üzenetére


csacsi77
senior tag

Köszönöm neked is és a többieknek is!
Szerintem nem kell ezt olyan komolyan venni, bár ki tudja két év múlva miket akar a gyerek kreatívkodni. Most biztos elég lenne a G3 full automata módja is, de később....
Akkor Pana G6 senki többet? Lehet akár kompakt is, ha elfogadható a videója.......

Öreg fater megoldja!!!!

(#38273) adam432 válasza madgie (#38268) üzenetére


adam432
tag

Ez tényleg nem rossz ;)

Fujifilm X-T1 pedig még rátesz egy jó lapáttal...

[ Szerkesztve ]

„Si vis pacem, para bellum.”

(#38274) madgie válasza adam432 (#38273) üzenetére


madgie
titán

Képminőségben ugyanaz az X-T1 meg a T10, építési minőségben meg az elektromos kereső méretében jobb a T1.

Tudom, pont ez a két gépem van most :)

(#38275) adam432 válasza madgie (#38274) üzenetére


adam432
tag

Igen, időjárásálló is az X-T1, ami a mínuszokban, szeles, nedves időben igencsak jól jön. Többen írják viszont, hogy fókuszálási problémákkal küzdenek. Te elégedett vagy a gépekkel?

[ Szerkesztve ]

„Si vis pacem, para bellum.”

(#38276) madgie válasza adam432 (#38275) üzenetére


madgie
titán

Attól függ, mit értesz ezalatt. Egy nehéz lencsetagokat mozgató 56/1.2 bizonytalan lehet beltérben, de mondjuk egy 35/2 harap, mint a nyű.

És igen, igazad van, elvileg időjárásálló az X-T1. Azért csak elvileg, mert szeret rajta nyúlni a bal oldali ajtó, és akkor ott simán bemegy a víz. Persze cseréli a szerviz gariban, de nekem a cserélt is elnyúlt már.

De amúgy sokkal mokányabb gép a T1, jobb' szeretem használni, mint a T10-et.

[ Szerkesztve ]

(#38277) Furix


Furix
újonc

Hello.
Szeretnek egy kezdő-közepes szintű dslr kamerát venni.
Ez lenne az első saját dslrem de volt már dolgom vele.
Fő szempontok:
Makrózásra,videózásra lenne legtöbbet használva, persze profilfotózást is csinálnék.
Körülbelül 100-150ezer lenne a keret, objektívvel együtt.
Lehetőleg új legyen.
Biztos volt már aki ilyesmi feltételekkel keresett dslr-t de nem sok kedvem van az összeset visszaolvasni.
Előre is köszönöm.

(#38278) HKorn válasza Furix (#38277) üzenetére


HKorn
addikt

Ekkora keretből újat, DSLR-t, nagyon belépőt kapsz csak. Biztos, hogy videózásra/makrózásra DSLR kell neked?

Run&Ride

(#38279) kátú válasza Furix (#38277) üzenetére


kátú
őstag

szerintem is jobban járnál egy m4/3 as MILC el, videóban meg pláne

It still works!

(#38280) MrChris válasza Furix (#38277) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pont erre a két területre sokkal praktikusabb és jobb képességekkel rendelkezik a milc.

(#38281) Furix


Furix
újonc

Írnátok pár gépet ezen az árkategórián? Nem annyira értek milchez.

(#38282) jjeahh válasza Furix (#38281) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic g6 kit. De ezzel a makrózás részét még nem oldod meg, ahhoz kelleni fog makró obi vagy közgyűrűk stb. + egy olyan állvány, amit le lehet engedni talajszintig... minimum.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38283) berobi78 válasza Obi-1 (#38270) üzenetére


berobi78
tag

2011 végén romlott el, de ha arra gondolsz, hogy akkor hány éves volt a gép, akkor azt passzolom, mert használtan vettem, és már arra sem emlékszem, hogy mikor ;)

(#38284) Obi-1 válasza berobi78 (#38283) üzenetére


Obi-1
őstag

csak az évre voltam kíváncsi :) az már jó rég volt...

Only a Sith deals in absolutes.

(#38285) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Úgy néz ki, lassan cserélem D3300 vázamat.
Első a képminőség!!
Egy Sigma 17-50 os hsm maradna egyenlőre, ehhez jó választás lenne egy használt d7100 v vegyek vissza a mp-ből és nézegessek d300, d90 között is?
Komplett rendszer csere is szóba jöhet!
Szintén használt Pentax, Sony, esetleg FF váz.
Szeretnék vázba épített AF motort, nagyobb szabadságot adna az objektív vadászatban.
Portré, város és tájkép, videó, esetleg makró az elsődleges egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#38286) konyi79 válasza t.imi (#38285) üzenetére


konyi79
addikt

Ha képminőség a legfontosabb ne vázat akarj cserélni. Abban egy elég jó modern szenzor van, aps-c-ben szenzorban sokat nem lépnél. Objektíveken gondolkodj inkább.

(#38287) t.imi válasza konyi79 (#38286) üzenetére


t.imi
addikt

Ez tökéletesen igaz! Van 3 db m42 obi, ami asszony 750d-hez képest sokkal rosszabb képminőséget produkál. Igaz csak egy F/m42 adapter van üveg nélkül.
Plusz, ha szeretnék makró, stb obikat, az AF motor, esetleg VR miatt sokkal többe kerülnek, (kisebb a választék) mint a "csupasz" obik
Ezek miatt gondolkodom cserében.

(#38288) jjeahh válasza t.imi (#38287) üzenetére


jjeahh
nagyúr

750d és jobb képminőség? Ott valami nem kafa.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38289) JohnyBlue válasza t.imi (#38287) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én a helyedben mindenféleképpen maradnék Nikon vonalon. Egyszerűen sokkal-sokkal jobbak a Nikon dx vázak mint a Canon kropposai.

Tegnap a céges D7200-at a kezembe fogtam. Fogásra már kissé fura, de szokható. Fjúcsörök tekinetében csak pislogtam, hogy höhh nahááát ilyen is van ? óóóó :D Pár kattintás után a képeket visszanéztem és sírtam backi de nagyon :D Mert olyan dinamikája van amit csak a nikonos korszakomban ismertem utoljára :D

Én semmiféleképpen nem venném a régi 12mpx körüli vázakat. (d90,d300,d300s). Most tudom jönnek majd a gomb és fogás fetisiszta arcok, de nem érdekelnek :D 7100-7200 nagyon jó váz, ha van rá mani akkor hajrá :B

Amúgy a d3300 is kiváló szenzorú makigép. Nemtudom mennyit szeretnél az új vázra költeni de azt én lehet beletolnám akkor 1-1 jó üvegbe. A G-s és D-s üvegek közt persze van árkülönbség, de nem annyi, hogy csak azért kelljen egy kardános váz.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#38290) t.imi válasza JohnyBlue (#38289) üzenetére


t.imi
addikt

jjeahh M42 obival látványosan! Nem is venném egy kalap alá a kettőt.

Jó a Nikon, 3300 is tetszik, ez a második vázam, de nyitott vagyok mindenre. Sony, Pentax, Canon sajna nem mozgat, pedig dögivel vannak a használt piacon mind vázak és obik is.
7200 tuti jó lehet, árban is egy nyelettel több, mint a 7100. :)

A D300, D90,.... egy költői kérdés volt, olyan árakban mennek még mindig, csak pislogtam. Annyit meg nem fogdosom, hogy ez befolyásolja a vásárlást "elsődlegesen".

A kardán hajtás a fix obik miatt érdekel.
Ha a fix 50 1.8-t nézem újonnan 1.8D és 1.8G van 27k különbség. Egy fix tele, makró 180, 200 obinál ez még nagyobb lehet, bár nem néztem. Használt piacon bele lehet futni pl 200-s F4 lencsékbe kellemes áron. AF motor nincs, manuál kukkerom miatt elég nehézkes.

(#38291) Rapid136 válasza t.imi (#38290) üzenetére


Rapid136
őstag

Az a jó hogy az olcsóbb Nikonban nincs AF motor, mig a Sony, Pentax vázakban van + képstabi is bármilyen obival.
Aztán ha nem jó a szemed a manuális obikhoz, akkor az megint a Nikonnál a gond, pedig egy Sony MILC vagy SLT vázzal a keresőben belenagyítva tudnál élességet állítani.
Mégis miért ragaszkodsz a Nikonhoz?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38292) zool1 válasza JohnyBlue (#38289) üzenetére


zool1
őstag

D610...hmmmm?! ;]

(#38293) t.imi válasza Rapid136 (#38291) üzenetére


t.imi
addikt

Nem ragaszkodom, írtam is. Használt cuccaim vannak, nagy bukta nem lenne egy komplett cserével. Relatíve jó áron szeretnék normál obikat venni, jó képeket és videókat készíteni.
Pentax utóbbiban gyenge. Sony A58, 68 elnézését ha nem jól írom, tesztekben jók.
Sonyhoz egy fényerősség obi nem olcsó, igaz, több hónapja nézegettem őket.
A használtpiaca sem túl nagy itthon. Bocs újfent, ha hülyeséget írtam.

Az a gondom, legtöbbször nincs úgy ahogy egybehangzó vélemény.
Nagyon sarkitva írnak legtöbbször, így vagy megveszi az ember, vagy kipróbálja, ha tudja az adott terméket.

(#38294) Muerte68 válasza t.imi (#38293) üzenetére


Muerte68
addikt

az A bajonettre rengeteg olcsó minolta obi van.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38295) #40935168 válasza Victoryus94 (#38247) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ha előtte felnyomják az árakat "okosba", semmiképp. :N De azért nem mindenki csinálja, szóval ... nagyon boltfüggő. Ki lehet fogni azért jó dolgokat.

(#38296) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok
Lehet hogy tudtok segíteni...
Mennyi lehet a reális eladási ára egy m42 Tair 11A 135 teleobjektívnak? Gyári állapotban van..

(#38297) MrChris válasza laca71 (#38296) üzenetére


MrChris
nagyúr

(#38298) rudi


rudi
nagyúr

Sziasztok!

Kérnék egy tippet, hogy mit érdemes használtan 100-120e Ft környékén megvenni MILC témában.

Amire elsősorban használnám: termékfotózás max notebook méretig az ideálisnál szerényebb megvilágíású (kb. 3-4000 lumen három izóval) softboxszal. Később portré fotózás is felmerül majd valami alap szinten.

Elvárások:
- APS-C esetleg m4/3 szenzot
- ISO 1200-1600 körül is használható maradjon
- tisztességej JPEG motor (RAW bütykölés nem vonz)
- egyelőre ekvivalens 28-75 körüli objektív, később majd szeretnék egy fényerős fixet prortéhoz
- elektromos kereső jó lene de nem kötelező, a kifordítós és érintős képernyő viszont nem hoz lázba
- a vídejó nem különösebben érdekel, Full HD és 24 képkocka vastagon elég
- cégbe venném, így olyan bolt tippek is érdekelnének, ahol tudnak áfás számlát adni a használt gépekre

Egyelőre Fujitsu X-E1 és X-M1 tűnt szimpinek, Samsung NX300-zal fotóztam korábban, azzal is ki tudnék egyezni asszem. Most Olympus E-PM1-em van kit obikkal, az már ISO 800-on nagyon nem haverom, ráadásul F16-20 környékén 1/2-es expó időn és afölött úgy elmos mindent mintha beremege. Pedig állványon van, 2 másodperces időzítővel exponálok és ugyanezen körülményke között egy nyomi NX3000-es Samu képe tű éles marad. Leszedve F5-8 környékére rövidebb expó idővel már közelíti az E-PM1-em képe az NX3000-at, de ott is jobb a Samu, és ennek nem örülök.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38299) Nippon válasza rudi (#38298) üzenetére


Nippon
őstag

F16-F20 környékén persze, hogy életlen a kép, mft-n F5,6-nál tovább ne rekeszelj a diffrakció miatt. A Fuji egyébként nem rossz elképzelés erre a célra, a leírt szempontok alapján az X-E1-et ajánlanám inkább, a videója viszont felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#38300) rudi válasza Nippon (#38299) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez rendben is lenne elméletben, de a nyomi Samsung miért csinálja meg mégis jól, és miért jobb F5,6-on is? Ennyivel jobb lenne a kit objektívjük?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.