Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) both.bartos


both.bartos
csendes tag

Sziasztok!

Gépvásárlásban szeretném kérni a segítségeteket.

Nagyon kezdő vagyok a témában, még a telefonommal fotóztam vagy egy régi kompakt géppel, de nagyon megtetszett a fotózás és szeretnék venni egy kezdő DSLR vagy MILC gépet.

Gépre szánt összeg
80.000-100.000 Ft között gondolkodtam; obival, mindennel; használtan vagy akár újonnan ha benne van a keretben

Felhasználás
Tájak fotózása és makró; videóra nagyobb szükségem nincs

Méret
Nem számít

Előre is köszönöm a segítséget :DD

(#39852) Nippon válasza both.bartos (#39851) üzenetére


Nippon
őstag

Panasonic GX80 külföldről nagyon akciósan, ha gyors vagy.

A másik lehetőség kb ugyanennyiért egy használt Olympus OM-D E-M10 kitben, garanciával.

(#39853) both.bartos válasza Nippon (#39852) üzenetére


both.bartos
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, de a keretem nagyon szűkös és nem nagyon tudom átlépni a 100.000 Ft-os maxot. :(

(#39854) pandur99 válasza both.bartos (#39853) üzenetére


pandur99
aktív tag

Olympus E-PL 5/6 dupla kitt vagy Nikon D3100/3200 + 18-55,/18-105 VR, mindez használtan, plusz kezdetnek 8-10 dioptriás close-up lencse makrózni.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#39855) Gyarmati_ válasza Neck (#39850) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A sony is jó választás lehet, de ebben az árban csak a kitobi lesz rajt, amink elég gyenge a fényereje.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#39856) both.bartos válasza pandur99 (#39854) üzenetére


both.bartos
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :DD

(#39857) Gyarmati_ válasza both.bartos (#39856) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Markrózásra használhatod a kitobit is a vázra fordítva felrakva. Lehet kapni pár ezresért átalakítót.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#39858) haruspex válasza both.bartos (#39853) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

Az egyszerűség kedvéért a olympus m.zuiko 12-50-es objektívet javaslom, ez tudja a 24mm ekv. kezdő gyújtótávot a tájképekhez, és egész használható a makaró nagyítása, amit később tovább javíthatsz előtéttel, vagy közgyűrűvel. Újonnan most 55 a mintaboltban, használtan reálisan 40-45 körül lehet.

Hozzá a hardveraprón, vagy az irányjelzős oldal 4/3 adok veszek forúmján keresnék gépet. Most van fent 35.-ért oly e-pl6, és e-m10 70-ért mindkettő garanciálisan. Az elsőnek nincs keresője, egy erősen belépő váz, a második már komolyabb jóval sokáig kiszolgál, de úgy már túl lóg a kereteden. Rendszeren belül ami keresős gép ami beleférhet panasonic a g3, vagy a g5, akkor itthonról, vagy ha bátrabb akkor az ebay a barátod. Ha pl6-ot választod, és kicsit hozzáspórolsz, akkor vehetsz egy olcsóbb telét, vagy rákérdezhetsz, hogy van-e valakinek eladó Vf-3 keresője 25 körül. Amit ha mégsem nem használsz akkor eladhatsz.

Fuji, van Sony rendszeren belül 70 körül kapsz kereső nélküli gépet 16-50mm-es kitobektívvel, ezek sem rosszak, ehhez viszont nem árt szerezni, valamilyen manuális makrót a fent maradó keretből, és ha kelleni fog tele, vagy kereső azt csak drágábban tudod megoldani.

(#39859) pandur99 válasza haruspex (#39858) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az M.Zuiko 12-50 jó választás, +1 szavazat! Több nyaraláson egyedül ezzel elvoltam.
Nekem van E-PL5 mellé VF-3 kereső, de igazság szerint nem túl jó, legalábbis az E-M5 keresője mellett. Amíg az nem volt a háznál, persze jóval többet használtam. Szerintem egy PL5/6 elmegy anélkül is, legfeljebb erős fényben kellemetlen.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#39860) both.bartos válasza Gyarmati_ (#39857) üzenetére


both.bartos
csendes tag

(#39857) Gyarmati_

És a minősége a képeknek mint a lencséé, vagy csak az ára miatt jobb :D ?

(#39858) haruspex

Szerintem várok még egy picit hogy nagyobb legyen a keret, mert hosszabb távra venném a gépet (és a keresőnek is tuti hasznát venném :D ), szóval az E-M10-est veszem majd meg az Olympus M.ZUIKO 12-50-es obival.

Nagyon köszönöm a segítséget!! :))

(#39861) Gyarmati_ válasza both.bartos (#39860) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szerintem jó minőséget ad, nézd meg ezt a cikket.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#39862) both.bartos válasza Gyarmati_ (#39861) üzenetére


both.bartos
csendes tag

Nagyon tetszett a cikk és a képek is, de nehéznek módszernek tűnik :( . DE nem kerül sokba az átalakító, szóval először tuti ezzel fogok próbálkozni. :D

(#39863) hajospeti válasza #31733248 (#39838) üzenetére


hajospeti
tag

A lényeg, hogy softboxxal használnék vakut 1/200-nál nagyobb zársebesség mellett... De ez D3100-al nem működik. A vakum egyébként elírtam yongnuo 565ex. De akkor marad az ND szűrő...

(#39864) haruspex válasza both.bartos (#39860) üzenetére


haruspex
aktív tag

Amíg nem gyűlik össze több pénz el lehet leni egy sima oly 14-42-vel is, és úgy száz alatt maradsz, és fotózni is tudsz, a makró szezonig úgy is van még kis idő, utána meg kb ugyanannyiért el tudod adni, mint amennyiért vetted. Az Em-10-ben nagy segítség lesz a stabilizátor meg a focus peaking is. Mondjuk 70-ért ez egy elég jó ajánlat, ilyen árban szokott még lenni Panasonic g6 néha.

A fordított objektíves móka azért már nehezebb műfaj plusz fény nélkül nem fogod megúszni, viszont, egy olcsóbb 50-es manuállal,és közgyűrűvel érdemes lehet kezdeni MFt-n azzal még el lehet lenni vaku nélkül kezdetben.

(#39865) both.bartos válasza haruspex (#39864) üzenetére


both.bartos
csendes tag

14-42-esből milyet ajánlasz?
És 50-es manuálból? :DDD

(#39866) Tin_Shield válasza both.bartos (#39865) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Második generációs 14-42-t, akár Olympus akár Panasonic.

(#39867) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Fényképezőt szeretnék vásárolni Kb 200 E ft ért obival.
Ár tudás alapján melyikat ajánlanátok ?

Sony A6000 néztem, ennél van jobb ebben a kategóriában?

(#39868) Tin_Shield válasza apple87 (#39867) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a6000 nagyon jó gép. De nincs abszolút legjobb gép, még árkategórián belül sem. Az a6000-től is van több szempontból jobb gép. más szempontokból meg az a6000 a jobb. Az a kérdés neked mi a fontos.

(#39869) konyi79 válasza apple87 (#39867) üzenetére


konyi79
addikt

A6000, Pana GX80, Oly E-M10 kb hasonló tudásal.
Az A6000 a Sony legjobb ár-érték arányú svájcibicskája.

(#39870) #31733248 válasza apple87 (#39867) üzenetére


#31733248
törölt tag

Írtam az A6000-ről egy gyakorlatias ismertetőt, ajánlom figyelmedbe: https://sites.google.com/site/sonya6000ajanlo/

(#39871) Tin_Shield válasza #31733248 (#39870) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(ami "kissé" azért elfogult, tedd hozzá ;) ugyanazt meg lehetne írni a GX80 vagy az E-M10 esetében is, nyilván máshová helyezve a hangsúlyokat)

[ Szerkesztve ]

(#39872) #31733248 válasza Tin_Shield (#39871) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én inkább objektív tényeken alapuló szubjektív végkövetkeztetésű ajánlónak nevezném. :) A leírtak a valóságot tükrözik, a választás úgyis igények és pénztárca kérdése. :)

(#39873) haruspex válasza both.bartos (#39865) üzenetére


haruspex
aktív tag

Én az Oly 14-42-őt használtam egy rövidebb ideig, azt hiszem a II. gent, nem volt vele gond, és jó áron is szoktak lenni. Makróról meg küldök privátot, mert az itt kicsit off talán.

[ Szerkesztve ]

(#39874) apple87


apple87
senior tag

ÉS a sonya6000 hoz milyen obit ajánlanátok ?
Gondolom a kit obit érdemes megvenni nem sokkal olcsobb nélküle.
Plusz kellene nekem egy portré obi is, sonyhoz melyik a jobb választás?

(#39875) silmatauki


silmatauki
őstag

Deal alert: Canon EOS 7D Mark II 999eur, azaz kb. 300Eur-ral olcsóbb, mint általában. Ezek ugyanazok, mint a Rajala (alájuk tartoznak): https://www.superkuva.fi/canon-eos-7d-mark-ii-runko.html

(#39876) #31733248 válasza apple87 (#39874) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az 50mm f1.8, olvasd el a lenti ismertetőben a jellemzését. A MediaMarkt akciózza éppen.

[ Szerkesztve ]

(#39877) Tin_Shield válasza apple87 (#39874) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A kitobit érdemes, mert kicsi és elég szélesről indul, aztán ha minőségi képeket szeretnél majd továbblépsz ;]
Portréra a SEL 50 f1.8-at. Nem optimális a látószöge, kicsit rövid az ekv. 75 mm gyutáv, (ekv 85-90mm-től lenne az igazi), de kicsit szellősebben komponálva és utólag megvágva teljesen jól használható. Az ára kedvezőnek mondható, jól is rajzol és stabilizált.
Ha szorít a keret egy filléres adapterezett ~50mm-es manuállal is elég jókat lehet portrézni, ez nem kapkodós műfaj, jellemzően van idő a fókusszal bíbelődni.

[ Szerkesztve ]

(#39878) both.bartos válasza Tin_Shield (#39866) üzenetére


both.bartos
csendes tag

(#39866) Tin_Shield

Köszönöm! :)

(#39873) haruspex

Köszönöm és várom! :D

(#39879) pethob válasza hajospeti (#39863) üzenetére


pethob
aktív tag

Ami neked kell az a HSS (High Speed Sync) mód.

Szerintem a Nikon topic-ban érdeklődd meg, hogy mely vázak nem támogatják a HSS-t? (Úgy tudom a Nikonnál van ilyen)

Hogy működjön a dolog persze kell HSS képes vaku és kioldó is.

Canon esetében úgy tudom minden váz tudja a HSS-t. (Én legalábbis nem ütköztem korlátba 60D-vel 6D-vel.) Fuji esetében is így van, megfelelő vakuval tudják a HSS-t.

Ráadásul az Fuji X100 széria un. leaf shutter-es, aminek egyik kedvező mellékhatása, hogy nincs szükség HSS-re, bármilyen vakuval működik 1/4000-ig. (Max zársebesség.) El lehet villantani a vakut a váz beépített vakujával optikailag, vagy a rádiós kioldónak elég gyorsnak kell lennie. A kb 10eFt-os Cononmark biztos működik, manuálban bármilyen vakuval...
Ha kifejezetten napfény mellett akarsz vakuzni és kellően mobil rendszert akarsz, akkor kifejezetten ajánlom egy X100S vagy X100T beszerzését. Februárban jön az X100F biztos esnek majd az árak...

A többi márkáról majd nyilatkozik, aki használja.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#39880) Grga_Pitic válasza pethob (#39879) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Kicsit le kell rángassalak a földre. :)
A kérdező eredeti elképzelése a D3100 D90-re cseréje volt, ami hasonló értékben. Egy több százezres, ráadásul fix optikás kompakt gépet ajánlani ebben a szituban kissé erős, bármennyire jók a Fujik.
Mivel nem hiszem, hogy a kérdező összes képe fényes nappal, teljesen nyitott rekesszel, ellenfényben derítéssel készül, ezért ezekre az esetekre a néhány ezer forintos ND szűrőnél nincs költséghatékonyabb megoldás. És cserélhető/zoom optikával minden helyzetet meg tud oldani, nem csak az ekv. 35mm-hez passzolókat.

hajospeti: az 565EX/EXII sem tudja a HSS-t (az 568 van erre), úgyhogy az is cserés lenne, ha nem ND szűrőzöl.
Azért arra figyelj, hogy ne valami szutykot vegyél, érdemes a szűrők topikot átnyálazni.

(#39881) pethob válasza Grga_Pitic (#39880) üzenetére


pethob
aktív tag

Vakuzol, kültéren. Ha HSS-t használsz, vagy leaf shuttert, akkor a záridővel tudod kontrollálni a háttérfényt. (A rekesszel vagy a vaku fényerejével a fényt a témán...)

Ha ND szűrővel akarod kontrollálni a háttérfényt (hogy mondják "ambient light"-ot magyarul?) a záridő helyett azzal az a baj, hogy a vaku fényét is lehúzza, és így egy egyszerű rendszervakú már kevés lesz fényerőben. Egy elegendő fényt adó, 500-600 WS akkus stúdióvakú, meg nehéz, drága és körülményes.

Alternatívaként meg lehet építeni a halálcsillagot 3-4 rendszervakuból, de összességében annak az árából is kijön egy használt X100 :K
Pláne, ha TTL-t is akarsz! Nomeg összességében ez a setup is van annyira körülményes és nehéz, mint az akkus studióvaku.

Szóval nem akartam senki önérzetét megbántani egy Fuji ajánlásával, ezért is javasoltam a Nikon topic-ot mert úgy tűnik itt egy Nikonos se akar részletes választ adni, csak fel akartam hívni a figyelmet egy sok szempontból jobb alternatív megoldásra.

Egyébként az X100-ban beépített ND szűrő is van, azt is megspórolhatod :D
És ekv 35mm/F2 fix sokkal több dologra elég, mint amit a zoom-hoz szokott lusták gondolnak, és persze van 2 qrvajó konverziós lencse is ha inkább ekv 50-et vagy ekv 28-at szeretnél. Ha meg meg szeretnél tanulni fotózni, a cserélhető objektívesre is vegyél egy fix 35 körülit, és használd egy fél évig csak azt. Hidd el, elkezdesz majd látni!

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#39882) Grga_Pitic válasza pethob (#39881) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

HSS-nél is durván veszítesz vaku fényerőt, úgyhogy oda is kell a kakaó. Azt nem tudom, hogy ugyanabban a helyzetben az ND8-cal vagy a HSS-el kapsz-e többet.
Leaf shutternél gondolom ilyen probléma nincs, de célszerűbbnek tartom a probléma kezelését a legkézenfekvőbb módon kezelni (ND), és nem rendszer váltásában. Az ekv. 35mm nem feltétlenül arra jó, ahol a derítés általában szóba jön (portré), persze nem tudjuk pontosan, mi lenne a téma.

(#39883) zolem


zolem
aktív tag

Pana gf6 van a mediaba bemutató darab 90 pénzért. Megérné?

にんじん

(#39884) Sörike


Sörike
tag

Sziasztok! DSLR-t szeretnék venni használtan. Teljesen kezdő vagyok, unokatesóm gépével (EOS 1100D) készítettem eddig csak pár fotót. Tudnátok nekem ajánlani pár gépet?
30ezer körül
40ezer körül
50ezer körül
max 60ezerért?
Használtan szeretnék venni, Canon márkát preferálom, de jöhet más is. Megfelel a 18-55ös obi is, de később akarok majd egy 70-300as obit.

(#39885) Muerte68 válasza Sörike (#39884) üzenetére


Muerte68
addikt

hát ezért Canon-ból max 1000-1100d kitt obival-tanulni végül is jó.
Esetleg Nikon 3100-még talán belefér :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39886) Sörike válasza Muerte68 (#39885) üzenetére


Sörike
tag

Nikon d40x-ről mi a véleményed?

(#39887) Gyarmati_ válasza Sörike (#39886) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia, azt ne. Inkább egy igazoltan zárcserés 40d.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#39888) Sörike válasza Gyarmati_ (#39887) üzenetére


Sörike
tag

Most találtam 60ezerért egy Canon EOS 500D-t. Ad hozzá az eladó 2 objektívet (alap 18-55, és egy Sigma 28-300), napellenzőt, uv szűrőt, és táskát. Ez bőven megéri nem?

(#39889) pandur99 válasza Sörike (#39888) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha tetszik és kézre áll, nyugodtan vedd meg!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#39890) Gyarmati_ válasza Sörike (#39888) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Kezdésnek tökéletes lesz, Ha minden rendben van vele nyugodtan megveheted.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#39891) Muerte68 válasza Sörike (#39888) üzenetére


Muerte68
addikt

Kezdésnek teljesen jó,ha nem sok az expó nyugodtan vedd meg :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39892) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Gépet szeretnék venni. Ismerősöm Canonjait sokszor használtam és meg is szerettem őket nagyon, de nem vagyok elkötelezve iránta.

Fullframe-s gépet szeretnék. Ennek oka, hogy csak régi manuális objektíveket akarok használni, és a nagylátót croppos vázon nehéz megoldani.

Használt gép is szóba jöhet.

A lehető legjobb "olcsó", de jó ár-érték arányú dolgot keresném.

A következőkön gondolkodtam. 5DMKII//6D/A7

Mit tanácsoltok?

(#39893) jjeahh válasza DrojDtroll (#39892) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha manuálok, akkor az a7 szvsz elég nagy fölényben van a hatalmas elektronikus keresővel, focus peaking-el és kis bázistávolsággal. Esetleg egy még olcsóbb alternatíva: apsc váz + focal reducer, pl. lens turbo II.
A canonokon is megoldható mondjuk a focus peaking magic lantern-el, de sosem lesz olyan mint a sonyé, sőt, kb. használhatatlan. A tükörnek meg manuálozásnál semmi haszna, kvázi útban van, ha pontosan be akarod lőni az élességet, úgyis a kijelzőt kell használnod...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39894) DrojDtroll válasza jjeahh (#39893) üzenetére


DrojDtroll
addikt

De ha több különböző csatlakozású objektívet akarok használni akkor több fajta focal reducer kell, és az már nem kis összeg.

(#39895) Rapid136 válasza DrojDtroll (#39894) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért egy rendszerből se bonyolult összerakni a szettet és mondjuk a Minolta MD átalakítható m42-re.
A7-et használok 2 éve és baromira élvezem. Kicsi a váz, nem feltünő, ha kell tudok ölbe tett géppel is fotózni a kihajtható LCD-n komponálva. Nem nagyon vennék már tükrös gépet a kezembe :-)
Főként hogy még a távmérős vázak obijait is rá lehet rakni.
De a nagylátók képe nem annyira extra hogy érdemes legyen adapterezni, mert arra ott van a 2/12-es Samyang és még néhány E bajonettes manuál fókuszos obi.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39896) jjeahh válasza DrojDtroll (#39894) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem, elég az is elvileg, ha veszel egy canon üvegekhez való focal reducert, majd az objektívekre veszel canon átalakítót. Tehát mondjuk egy fuji vázra így teszel fel például egy m42-es üveget: fuji váz -> canon ef to fuji x focal reducer -> M42 to canon ef adapter -> M42 obi.

Rapid136: A samyang 12 apsc-re való, csak crop módban fogja kirajzolni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39897) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Teljesen kezdő vagyok a témában, de szeretnék jobban megismerkedni a digitális fotózással.
Használtan szeretnék vásárolni DSLR gépet, objektívvel együtt. A keret 160.000 Ft. Leginkább hobbifotózásra (családi események, városban képek épületekről), illetve videók készítésére használnám (családi videók, esetleg vlogolásra a szobámban :) ). Nem tudom, hogy a mai gépek mindegyike rendelkezik-e autofókusszal, vagy az csak a prémium gépek sajátja, de az nem lenne rossz.

Tudtok esetleg ajánlani valamit?
Illetve még annyi kérdés, hogy ezeknél a gépeknél mennyire fontos a garancia megléte? Mert látom sok új gépre 3 év is van. Mennyire gyakran fordul elő véletlen meghibásodás?

[ Szerkesztve ]

(#39898) jjeahh válasza dangerzone (#39897) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak dslr játszik? Mert videóban és videó alatti autofókuszban a milc-ek jobbak.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39899) DrojDtroll válasza jjeahh (#39896) üzenetére


DrojDtroll
addikt

megvilágosodtam

akkor így egyszerűsödik a helyzet

Az APS-C így jóval költséghatékonyabb a számomra.

Milyen vázat ajánltok így?

(#39900) jjeahh válasza DrojDtroll (#39899) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kereső kell? Azért manuálos topikban is kérdezd meg tényleg jól működik-e így a dolog, ott páran asszem így használják a focal reducert.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.