Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) AXisBOLD válasza jjeahh (#38349) üzenetére


AXisBOLD
addikt

értem, köszi!

Sony ebben a kategóriában milyen? Pl. egy A3000?

Aurea mediocritas

(#38352) jjeahh válasza AXisBOLD (#38351) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az egyetlen modern meg valamire való alkatrész benne a szenzor, minden másban kb. őskövület és full fapados. A keresője meg a kijelzője kb. mint egy tamagocsié, kezelőszervek szinte nincsenek rajta, a háza tejfelespohár műanyag, a nála 4 évvel idősebb g1 is sokkal jobb nála ezekben :) . Igaz abban meg a szenzor gyengus, de még így is használhatóbb szvsz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38353) A Zéé válasza bandhajon@ (#38350) üzenetére


A Zéé
addikt

ha ezt így megkérdezed, akkor nem. ;)

Just a simple Lineman...

(#38354) AXisBOLD válasza jjeahh (#38352) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:(((
akkor ezért van ennyire "jó árban" mindenhol...
marad a Pana/Oly vonal

Aurea mediocritas

(#38355) Muerte68 válasza bandhajon@ (#38350) üzenetére


Muerte68
addikt

a mostani egy viszonylag új elég jó gép-a D700 egy régi FF-es gép. profi gép de nem egy mai darab.
Szerintem nálad nem a váz a gyenge pont-egy jó obi is sokat dobhat a képeken,sokszor a váz sokkal többre képes mint azt az olcsó obikkal gondolnád.
De ez csak az én véleményem.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38356) bandhajon@ válasza Muerte68 (#38355) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Értem köszi...

Vizuális mesemondó.

(#38357) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

purchase in progress...

használt Panasonic G3 (DMC-G3K + kit 14-42) esetén mire kell figyelni, milyen probléma, hiba adódhat a vázzal, obival?

Aurea mediocritas

(#38358) jjeahh válasza AXisBOLD (#38357) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szokásos állapot, expószám ellenőrzés nem árthat, no meg van egy tipik g3 betegség is, idővel mindegyikről lepattog a kijelző bevonata és nagyon ronda. Pont ezért toltam rá én is instant még az elején fóliát...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38359) AXisBOLD válasza jjeahh (#38358) üzenetére


AXisBOLD
addikt

thx ezekre figyelek

Aurea mediocritas

(#38360) selton


selton
csendes tag

Sziasztok!

- Gépre szánt összeg?
Max. 220, nagyon max 270 ezer (váz + obi),
- Felhasználás?
Beltéri képek, Éjszakai képek (égbolt, hosszú záridő), családi események
- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).
Nem mérvadó, szeretem, ha egy kütyü minőségi
- Videóra szükség van ?
Igen: A videózásnak most kezdenék neki komolyabban
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új
- Egyéb kívánság, speciális igények?
Kinéztem egy hónapja a G6-ot 14-140-es obi kit-ben. De nincs készleten sehol kb. és novemberre tudnak hozni a normális helyek. (ami egyébként szerintem fura, mert e-bayről is kb akkorra érne ide.) Így a G6ot kizárnám, a G7 viszont csak egy kicsit jobb, viszont sokkal többe kerül. A Nikon D5500nak nem túl jó a videója a panákhoz képest, de a képminősége tetszik. Ami talán lényeges: szeretek "távolra" fotózni, ezért is gondoltam a G6 14-140-re korábban.

[ Szerkesztve ]

(#38361) MrChris válasza selton (#38360) üzenetére


MrChris
nagyúr

G6 és 7 között nagyobb a különbség mint amit a specifikációkban olvashatsz. G6 már elég régi emiatt használtan nagyon jó áron van itt az aprón, ráadásul abban a példányban kb 3000 expó van. A G7-ben újabb szenzor van ami jobb zajban, dinamikában és magasabb ISO-n jobb a színtartása. 4k-val pedig olyan részletességet kapsz FHD-ban, amit más géppel el se tudsz érni és szintén nyersz vele egy kis zaj javulást. Pedig a G6 FHD videója is lepipálja a többi váz jó részét.

(#38362) konyi79 válasza selton (#38360) üzenetére


konyi79
addikt

Esetleg későbbi objektívek vannak tervben? Éjszakai égboltra nem árt egy fényerős nagylátó, ami aps-c milc-re pl a Samyang 12f2, mft-re most jön ki majd egy 7.5mm-es, de azt még nem tudni, csillagok alatt hogyan viselkedik. Számításba veheted még a Sony A6000-et, de a 14-140-nek ha a sonynál keresel párját, többe kerül.

(#38363) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

bocs ha kicsit off leszek

úgy néz ki összejön a Pana G3 + 14-42 kit obi

milyen SD kártyát vegyek bele? Márka, típus, méret sebesség?

Aurea mediocritas

(#38364) Balinov válasza AXisBOLD (#38363) üzenetére


Balinov
félisten

SanDisk, Samsung, lexar, 45mb/sec sebesség elég, asszem azzal is már kimaxolod a beepitett sd olvaso/író sebdsseget

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38365) AXisBOLD válasza Balinov (#38364) üzenetére


AXisBOLD
addikt

thx :R

Aurea mediocritas

(#38366) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Eléggé ismeretlen területre tévedtem most. ;)
Eddig kompakt gépeim voltak. Most egy Sony DSC-H10 gépem van,ami sajnos rossz lett(a másfél éves kisfiam leverte az asztalról :O ). Hétvégére elkértem a tesóm Nikon tükörreflexesét. Barlangfürdőben voltunk,sétáltunk vidéken. Ilyen helyeken készültek a képek. A véleményem nagyon jó lett,különösen a feleségemnek tetszett. Jó volt használni,könnyűnek is mondható és ami a lényeg,hogy az elkészült képek nagyon jók lettek.
Na szóval! Elsősorban családi fotózásra lenne használva a gép és ebből kifolyólag, sűrűn kattintgatok.(Sosem lehet tudni,hogy egy 3,5 és egy 1,5 éves gyereknél mikor jön a "tökéletes" pillanat kép ;) )
Méret nem nagyon számít,de azért nem szeretném,ha maga a gép közel egy kilós lenne. A tesóm Nikonjának egész jó fogása,markolata van. Nem tudom pontosan milyen típusú gépe van,de a 3300-hoz hasonlít nagyon.
Videóra szükség lenne(átlagos minőséget mondanék,a HD-FULLHD átlagosnak mondható?) ,mert akkor a videókamerát eladnám és így 2 in 1. ;)
Szinte csak új gép jöhet szóba. Használt csak akkor ha nagyon alá tudnátok támasztani,hogy nagyon jó vétel lenne és nem fog "rövid időn belül bedögleni".
Ár keret igazából rugalmas,de szerintem a plafon 150-170 ezer ft körül lenne,de a jó ár/érték arányt keresem,ami lehet akár egy Nikon D3300 127 ezerért. Hm?!
Egyéb kívánságnak az lenne,hogy tudjak adott helyzetben egymásután többször kattintgatni,akár vakuval is mondjuk 5 sec belül 3x.

Nyugodtan felhomályosíthattok több dologban is,mert nagyon új terület ez még nekem,de nagyon tetszik! :))

[ Szerkesztve ]

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#38367) tvamos válasza Palapo (#38366) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha tetszik a NIKON dSLR vonal, akkor szerintem erdeklodj a NIKON topic-ban is.

Itt a szakertok majd ajanlanak neked MILC-et.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38368) jjeahh válasza Palapo (#38366) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jól értelmezem, hogy nem szándékozol obit cserélgetni, fejleszteni, csak a nikon képminőségét szeretnéd (feltételezem kitobi volt rajta)? Igaz a fogása elmarad egy dslr-étől, de egy panasonic lx100 nem felelne meg neked? Nagy a szenzor, fényerős az optikája, videóban meg kb. az összes nikont veri.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38369) Palapo válasza jjeahh (#38368) üzenetére


Palapo
aktív tag

Objektívet nem cserélgetnék. A legideálisabb nekem egy 18-105mm lenne,mert a 18-55mm kevés...
Fizikailag jelentős a különbség a két objektív között?
Megnéztem ezt a Panasonic LX100-at. Jónak tűnik,de az ára elég magas... 190ezer
Korábban valamilyen Sony Alpha-t néztem MILC,de már nem emlékszem pontosan a típusára. Sony Alpha is jó?
Megvan. Sony Alpha A5000L

[ Szerkesztve ]

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#38370) Tin_Shield válasza Palapo (#38369) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha úgy gondolod a 18-105 körüli optika lenne számodra az optimális akkor maradj a Nikon DSLR vonalon, máshol ilyen átfogású optikát ennyiért nem kapsz.

Panasonic LX100. Az ára magasnak tűnhet, de csak amíg figyelembe nem veszed milyen fényerejű és minőségű optikát kapsz a géppel. Egy hasonló tudású objektív bármelyik rendszerhez bőven többe kerül önmagában is.

Sony a5000. A kitobjektív (16-50) optikai átfogása kevés lesz, ha 18-105-öt szeretnél. Létezik egyébként ilyen a Sony-hoz is, jó minőségű (jobb mint a Nikon), de az önmagában kb. annyiba kerül mint amennyit a teljes gépre szánsz.

(#38371) tvamos válasza Palapo (#38369) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a baj, megveszed a vázat a kit obival, utána meglátod, mit tud a váz fényerős fixel, elkap a gép szíj, nincs megállás...
Jobb a békesség, meg compact. Sony RX100, mondjuk..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38372) gabsz227


gabsz227
tag

Sziasztok,
Hobbi szinten szeretnék elkezdeni fotózni, ehhez keresek gépet, objektívvel együtt.
A következő paraméterek/igények biztosak eddig:
- Vagy valami belőpő DSLR-re gondoltam, de valami bridge is jó lehet.
- Ár: 100-150k
- Leginkább új, de használt is lehet garanciával.
Téma:
- portré készítés
- tájképek, jellemzően erdőben

Tudnátok javasolni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#38373) kátú válasza gabsz227 (#38372) üzenetére


kátú
őstag

Nikon D3300 vagy Pentax k50

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#38374) Palapo


Palapo
aktív tag

mall.hu-n láttam egy D3300-t 18-105 objektívvel. 169ezerért. Jó árnak mondható ez?

Egyébként mi a különbség a Nikon és a Canon tükörreflekszes gépek között? A márkán kívül. ;)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#38375) kátú válasza Palapo (#38374) üzenetére


kátú
őstag

Szerintem az jó ár érte.

Ilyen lenti belépőkategóriában a nikon több funkciót és jobb minőséget nyújt mint a canon

It still works!

(#38376) Muerte68 válasza Palapo (#38374) üzenetére


Muerte68
addikt

Főként a szenzor a Nikon-é jobb nagyobbrészt Sony-a Canon saját elég elavult szenzorait rakja a gépeibe.
Amúgy belépőszinten nagyjából ugyanazt nyújtják.

gabsz227 Ha nem akarsz nagy pakkot esetleg még az olympus OM 5-10 mark1-es gépeket is érdemes megnézni 10-eset pár hónaposan garanciával 90000-től lehet találni,kis szerencsével 50-ért akár a dupla kitt obikat is megkaphatod.Vagy 20000 körül az alap kitt obi+40000-ért garanciás 60/2,8-as Sigma portrézni :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38377) Assimilator


Assimilator
őstag

Sziasztok!

Szeretnek venni egy DSLR gepet. Ez lenne az elso ilyen tipusu fenykepezom. Szoval nem kell NASAtech.
500 fontom (~200k Ft) van ra. Tudnatok ajanlani ebben az ertekben valamit?
(En elso korben egy Canon EOS 750D-t neztem ki.)

(#38378) Ear001 válasza Assimilator (#38377) üzenetére


Ear001
addikt

Az első kérdés, hogy mit is szeretnél vele fotózni. Igen, tudjuk, mindent, de mégis, mi lenne a fő csapásirány?

(#38379) Assimilator válasza Ear001 (#38378) üzenetére


Assimilator
őstag

Ugy gondolom elso sorban tajakat. Illetve targyakat.
Javareszt utomunkalatok nelkul. Vagy minel kevesebbel.

(#38380) Ear001 válasza Assimilator (#38379) üzenetére


Ear001
addikt

Hát tárgyfotózáshoz jól jön egy makro objektív, vagy legalábbis olyan, amivel lehet közelre is élességet állítani, a tájképezéshez meg a legtöbben nagylátószögű objektívet használnak. Ez a kettő nem nagyon szokott összejönni egyben. Valamilyen objektívet néztél már a gépvázhoz?

(#38381) Assimilator válasza Ear001 (#38380) üzenetére


Assimilator
őstag

Persze, neztem. Az objektivekben nincs is kerdes. Tisztaban vagyok a mihez mit hasznalunk temaban. :)
Csak a vazzal kapcsolatban erdekelne nehany tapasztalt velemeny.
Vazra van 500 fontom.

(#38382) Ear001 válasza Assimilator (#38381) üzenetére


Ear001
addikt

Akkor menj el, fogd kézbe a kinézett objektívekkel és ha jó vedd meg. Aztán kitapasztalod és következőre olyat veszel, ami nem rendelkezik azokkal a hibákkal, amivel az első gép. Ezt a lépést nem nagyon lehet megúszni.

(#38383) Palapo válasza Muerte68 (#38376) üzenetére


Palapo
aktív tag

Köszönöm a kielégítő választ! ;)

kátú
Neked is köszönöm! :)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#38384) Balinov válasza Assimilator (#38381) üzenetére


Balinov
félisten

Jessopsnal nézz körül, hátha van a közelben egy boltjuk

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38385) pethob válasza Muerte68 (#38376) üzenetére


pethob
aktív tag

"Főként a szenzor a Nikon-é jobb nagyobbrészt Sony-a Canon saját elég elavult szenzorait rakja a gépeibe.
Amúgy belépőszinten nagyjából ugyanazt nyújtják."

Hooo. Azért szögezzük le, hogy a különbségek hangyafaszányiak, és azért még kár temetni a Canon szenzorait, pl. a színei jobbak a Sony/Nikon-nál...
Szokás azt is hinni, hogy a Canon objektívek jobbak mint a Nikon. De ez is tartományonként változik és mint írtam a különbségek kicsik.

Az egyetlen jó tanács, hogy olyat vegyél, ami a haveroknak van, akitől majd kölcsön kérsz objektívet, vaku-t, stb.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38386) pethob válasza Assimilator (#38379) üzenetére


pethob
aktív tag

"Javareszt utomunkalatok nelkul. Vagy minel kevesebbel."

Akkor Fuji kell neked!

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38387) Muerte68 válasza pethob (#38385) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem temetem,és azért írtam hogy nagyjából ugyanazt nyújtják-de a Nikon szenzor újabb.
persze ízlések és pofonok kinek melyik jön be jobban,azt már csak próbával látja+1 a haveros megoldás elég jó lehet

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38388) Assimilator válasza Balinov (#38384) üzenetére


Assimilator
őstag

es pethob

Koszi szepen! :R

(#38389) Balinov válasza Assimilator (#38388) üzenetére


Balinov
félisten

Jaj, elfelejtettem valamit. Célszerű eloben megtapizni és német vagy angol amazonon lecsekkolni az árát 😉

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38390) tvamos válasza pethob (#38385) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az egyetlen jó tanács, hogy olyat vegyél, ami a haveroknak van, akitől majd kölcsön kérsz objektívet, vaku-t, stb.

Ez a tanacs nekem is jol jott, sokat segitenek a Nikonos ismik. (Meg hasznalt obit is kaptam, tobbet is.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38391) kátú


kátú
őstag

Holnap megyek elhozni a gépet a boltból, azt szeretném megtudni, mennyi a difi kép minőségben a Nikon D3300 és a Panasonic Lumix G6 között?

köszi a választ

It still works!

(#38392) silmatauki válasza kátú (#38391) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha ugyanolyan minőségű optikát* tételezünk fel, akkor bizony zajban és dinamikában kb. 1 EV-vel jobb a Nikon.

*: a Nikonnak nem annyira erőssége a jó és natív(!!!) APS-C optika, bár van pl. 1-2 zoomja, ami kifejezetten jól sikerült (mondjuk a 18-140). A m43-ra viszont sokkal több, olcsó(bb), jó minőségű prime és zoom is van. Ez utóbbiak között még a szuperolcsó és -mini 12-32 is jobb, mint egy átlagos (és sokkal nagyobb) 18-55 Nikon kitobi.

Szerk: Tehát ha a kicsi (össz)méret, az obik beszrrezhetősége és olcsósága a fontos, akkor a G7 a jobb választás; ha meg a dinamika és a zaj (és nem gond a drágább / nagyobb / esetleg csak FF-re létező obipark), akkor a Nikon.

Apropó G7 + 12-60: nálunk Finnországban a Rajalánál megint akciózzák a G7-et: most 799-ért van 12-60 kit: https://www.rajalacamera.fi/panasonic-lumix-dmc-g7-12-60mm-ois-jarjestelmakamera-musta.html

Sajna ez az akció közelében sincs a tavaszi 499eur-s (az persze 14-54-gyel ha jól emléxem) akciónak, de valszeg nov. végén megint bagóért (kb. a múltkori tavaszi akció árszintjén) fogják kiszórni a nem-legeleslegújabb Pana modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#38393) kátú válasza silmatauki (#38392) üzenetére


kátú
őstag

ár miatt a g6 a max de szerintem azt az 1 ev t kifogom birni

It still works!

(#38394) silmatauki válasza kátú (#38393) üzenetére


silmatauki
őstag

OK, G6-ra kb. uaz vonatkozik, mint a G7-re (mivel a szenzor és a használható obik ugyanaz(ok)) a Nikonhoz mérten.

(#38395) kátú válasza silmatauki (#38394) üzenetére


kátú
őstag

meg igazából a fókusz hibától való félelem is nagyon húz a milc felé

It still works!

(#38396) pethob válasza kátú (#38391) üzenetére


pethob
aktív tag

Mindkettővel csodálatos képeket lehet csinálni, ami azon túl van csak buta teszteken látszik...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38397) MrChris válasza silmatauki (#38394) üzenetére


MrChris
nagyúr

A G6 és G7-ben különböző szenzor van. Előbbiben egy 'régi' Pana gyártmányú GH2, G5-é ami magasabb iso-n zajosabb, dinamikában gyorsan szűkül és kevésbé színtartó. A G7-ben egy minden tekintetben jobb Sony szenzor, már 800-tól összehasonlítva tapasztalható a különbség, meg ott van a 4k képesség ami brutál élességet produkál.
G6-ot használtan érdemes venni, elég régi is és emiatt is jó áron van. Pl 65e-ért az aprón ami majd egy 100-assal kevesebb mint a G7. Ha kevés a peták egyértelműen jobb választás, marad pénz obira és ennyiért egy multifunkciós gépet kap.
Nikon egész más pálya, egy elég puritán váz nagyon jó szenzorral, gyengébb videó képességekkel.

(#38398) kátú válasza MrChris (#38397) üzenetére


kátú
őstag

hát a használt nem játszik, csak új

It still works!

(#38399) silmatauki válasza MrChris (#38397) üzenetére


silmatauki
őstag

Kösz a kiigazítást, igaz. (Megtévesztett, hogy a Pana nagyon sokáig gyak. uazt a “közepesen régi” (vs. “legrégebbi 12 Mpixeles, mint pl. G1”) technológiát használó szenzort használta sok gépen keresztül, pl. a GM5-ben is “közepesen régi” 16-os szenzor van.)

Apropó, most átnyálaztam a DXO-s eredményeket: D3300 vs. G6: zajban, és pláne dinamikában 1EV-nél picit nagyobb a különbség: https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-D3300-versus-Panasonic-LUMIX-DMC-G6___928_875

Ami viszont jó: a GX80 szenzora már tényleg határozottan jobb: https://www.dxomark.com/Cameras/Panasonic/Lumix-DMC-GX80 (a G7-est a DXO nem tesztelte, így azt nem tudom linkelni)

(#38400) silmatauki válasza kátú (#38395) üzenetére


silmatauki
őstag

"meg igazából a fókusz hibától való félelem is nagyon húz a milc felé"

Ha nem veszel fényerős obit, hanem csak “sötét” kit- ill. olcsóbb zoomobikkal használod a D3300-at, akkor valszeg nem lesz gondod azzal, hogy a D3xxx / D5xxx Nikonokban nincs fókusz microtuning.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.