Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) 80hun válasza L4mie (#39442) üzenetére


80hun
addikt

Jó a dslr is egy fényerős rövid f1.8-as fixel.
Viszont mivel valószínű videózni is fogják a babát én talán ilyen szűkös keret mellett a Panasonic G6 kit + Pana 25/1.7 kombináción is elgondolkodnék. :)

(#39450) zümzümm

Azért most ez jó árban van a fixeket meg pótolod manuálokkal :D
Bár elég rövid kis akció :)

[ Szerkesztve ]

(#39452) MrChris válasza #31733248 (#39447) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ennek a 16-50-esnek a szellemképét szoftveresen soha nem teszed helyre, meg középen is elég xar, még a tn paneles FHD monitorról is visít. Olyan kompaktos/mobiltelós. De te (is) fényképezel templombelsőt nyitott rekeszen nagylátó végén, ez egyáltalán nem ritka expozíció, hiába bagatellizálod. 12-40-nel összehasonlítani vicc... Elég csak a kis 12-32-vel az is csak egy kitobi, nem a Pro! Bár a 16-50hez képest tényleg professzionális a képe.

(#39453) jjeahh válasza zümzümm (#39450) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Nekem ez a mániám, a csillagágú fények, ez van"

Ezt bármelyik rendszeren megvalósíthatod.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39454) Jegesmaci81 válasza MrChris (#39452) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Sokat olvastam róla meg nézegettem tesztképeket, hogy a sarkokat elmossa, de azért ez a probléma nem volt ennyire szembetűnő mint a te általad belinkelt képeken. Pl a pixinfos tesztfotókon alig észrevehető.
Igazából nem olvastam olyan vázról vagy kit obiról ami ebben az árkategóriában (200e) tökéletes lett volna. Minden váznak és Kit obinak megvan a saját baja ebben a kategóriában. Engem még a Sony vonalról is le lehetne lökni ha valaki észérvekkel lebeszél róla.

(#39455) #31733248 válasza MrChris (#39452) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Sony 16-50-es kitobiját annyiszor húztátok már le itt néhányan, hogy akár meg is unhattátok volna, de nem: ez lett a kedvenc témátok... Én erre mindig azt mondom, hogy érdemes végignézni az életből vett fotókat, aztán eldönteni, elég-e ez a teljesítmény, vagy sem. 16mm f4-en ilyen a képe, a legtöbb embernek ez elég. És nem, nem lesz szellemképes. :N

(#39454) Jegesmaci81

A legtöbben szeretjük a 16-50-et a kis mérete és a könnyű hordozhatósága miatt és bár nekem van optikailag jobb 18-55-öm is, a kipróbálása után alig volt fent az A6000-en.

(#39456) Neck válasza L4mie (#39442) üzenetére


Neck
veterán

Ebbe a keretbe éppen befér az A6000 kitobival!
Most 3 év extra gari van rá.
[link]

Jegesmaci81: ha van 200-ad gépre, akkor ezt vedd, ne az A5000-et, és ezt úgy mondom, hogy nekem A5000 van, csak nem volt 200 ezrem A6000-re. Ha lett volna, azt vettem volna.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39457) MrChris válasza Jegesmaci81 (#39454) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kitobi és kitobi között is nagy különbségek vannak. Ez az obi meg olyan a 6000-esen mint M5-ös BMW-n a Kormorán virsligumi :DDD
De ahogy kolléga írta, végül is lehet 20-50mm között használni, meg párat még rekeszelni. Nekem azért ez kevés 200ezerért.

(#39458) Neck válasza MrChris (#39457) üzenetére


Neck
veterán

Nem a kitobit kapod 200 ezerért, hanem egy király (megkockáztatom: ennyiért ennyi garival bestbuy) vázat. A kitobi csak a ráadás :) Azért cserélhető objektíves, hogy ne a kitobi legyen fenn örökre. Egyébként ugyanez a kitobi van az enyémen is, nem rossz az.
A hasonlat meg sántít, mivel a BMW-re nem tudod felrakni a virsligumit a gyári felnire. Inkább azt mondtam volna, hogy olyan, mint amikor a BMW-t lemez felnin veszed dísztárcsával. Olyan meg előfordul. De attól még BMW-t vettél ;)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39459) MrChris válasza Neck (#39458) üzenetére


MrChris
nagyúr

200-ért ezt a szettet kapod, ha nincs pénz egy jó darabig akkor csak ez van. Márpedig a legtöbb esetben ez a helyzet. Lehet magyarázni de ettől még azaz obi olyan amilyen, köze nincs a váz minőségéhez, ha meg nincs összehasonlítási alapod és tapasztalatod úgy tényleg könnyű elfogadni ezt a minőséget. Nemtom mennyire követed az árakat, de csodás dolog, hogy egyre többért lehet venni ezt a vázat, valóban bestbuy.

(#39460) Neck válasza MrChris (#39459) üzenetére


Neck
veterán

A fanyalgás helyett igazán leírhatnád, hogy mi a sokkal jobb vétel ettől! Én úgy gondolom, de javítsátok ki ha tévedek, hogy nem a vásárlás elején kell megvásárolni egy kitszettet kompromisszumot kötve, és soha hozzá nem nyúlni, hanem venni egy alapgépet, és később bővíteni az obi parkot, figyelembe véve az anyagi lehetőségeket. Szerintem a cserélhető obis koncepció erről szól. Nem fogsz hibátlan kitobit kapni a pénzedért. Az kb arra van, hogy hozzon egy elmegy minőséget. Erre meg a SELP1650 elég, egyáltalán nem rossz. Legalábbis az, ami nekem van, nem tudom, a tiéddel mi a helyzet... Ha olyan gép kell, ami out of box készen van (kompromisszumok sorát kötve) akkor ott a kompakt.
Az árak meg mindenhol mennek felfelé, mindegy, melyik márkát nézed. Jelenleg ennyi az ára, nincs időgépem visszamenni venni egyet olcsóbban. Ha lenne, nem erre használnám :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39461) csacsi77 válasza zümzümm (#39450) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ilyen? Ez egy állvánnyal bármelyik rendszerrel megy. Hosszú záridő, alacsonyabb ISO és szűkebb rekesz.
Ezt simán hoztam 600-700-70-6D-vel is, de még egy Samsung EXF2 kompakttal is.

Öreg fater megoldja!!!!

(#39462) #31733248 válasza Neck (#39456) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az A6000 tényleg nagyon jó vétel ennyiért, főleg 3 év extra garanciával! Ráadásul a konkurens típusokhoz képest egészen jól tartja az árát, viszik, mint a cukrot.

A Sonynál azt sem érdemes elfelejteni, hogy nagyszerű, vázra letölthető alkalmazásokat kínál és a Capture One Express is ingyenes a Sony gépekhez. A fekete-fehér képek kedvelőinek érdemes megnéznie ezt a galériát, a Capture One tájkép módja gyönyörű tónusokat nyújt (a legtöbb képen más beavatkozás egyáltalán nincs), ami különösen a felhős égnél látványos. Azon is érdemes elgondolkodni, hogy a sok 16mm-es állásban lőtt képnél van-e egyetlen olyan, aminél az objektíven múlt, hogy tetszett-e a kép. Ha kell, itt vannak a temesvári várban lőtt turistaképek is.

MrChris kolléga eddigi szokása szerint nyilván hibakereső módba kapcsolva ráveti magát a sarkokra, de a fotózásnak továbbra sem ez a lényege. :N

(#39463) asdf_ válasza #31733248 (#39462) üzenetére


asdf_
veterán

MrChris kolléga eddigi szokása szerint nyilván hibakereső módba kapcsolva ráveti magát a sarkokra, de a fotózásnak továbbra sem ez a lényege.

Mondja, aki a Panaval -sajathibas balesetkent- nem tudott fokuszt fogni, es ezt vagy 10* idezte itt a gep hibajakent. Fatol az erdot...? :U

[ Szerkesztve ]

(#39464) wms válasza asdf_ (#39463) üzenetére


wms
senior tag

Én is használom a 16-50-est és még soha nem vettem észre szellemképet. :F Biztosan nálam van a hiba :K

(#39465) zümzümm válasza csacsi77 (#39461) üzenetére


zümzümm
senior tag

Igen, pontosan ilyesmire vágyom. Legyen minél tisztább maga a környezet és a csillagágak élesek, hegyesek. Ahogy nézegettem az ilyesfajta fotokat a flickr-en, azt vettem észre hogy minél szűkebb a rekesz, annál hosszabbak és élesebbek a csillagágak. Viszont azonos fényképezőgép, azonos beállításai közt is találtam olyan fotokat amin hosszú és éles csillagágak voltak, illetve olyat is amin mosottas volt.
Pl A6000 f22 rekesszel elég mosottas
De ez azért lehet mert 99mm-en van fotozva?
Ennél pedig a 700D f22 rekesszel szép éles
Ez a 700D foto f5 rekesszel is szép éles csillagágakat fotoz.
Persze az A6000nél is találtam olyan fotot amin éles, ill a 700Dnél is amin nem éles. Ezért gondolom azt hogy az obitól függ. Javíts ki ha tévedek.
Ezért van az hogy obira akarok vázat venni, nem pedig fordítva.

Azt tudom hogy milyen beállításokkal kell lőni ilyen fotot:)
Komolyan mondom, hogy ha a Canon SX260 kompaktom tudna f8as rekesznél kisebbet, és 10mp-nél nagyobb záridőt, akkor megelégednék vele. De sajna nem tud. Az ND filter talán szóba jöhet. Biztos el lennék vele(egy darabig), de az úgy nem lenne az igazi. Plusz nem is tudom hogy kompaktra lehet-e feltenni ilyet. Találkoztam a neten egy mágneses megoldással, nemtom hogy bevállaljam-e.
Viszont az illyes fajta foto is kedvenc [link]. Ehhez pedig már elengedhetetlen a szűk rekesz.

(#39466) #31733248 válasza asdf_ (#39463) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ugyan már, tudtam én azzal fókuszt fogni, de sokszor ment mellé. Például beállítod a modelled a kép kellős közepére és semmit nem változtatva egymás után lősz kép képet róla. Az egyiken éles , a másikon nem. Ez nem az én hibám. Mint ahogyan az sem, hogy a fókusz nem olyan ügyes, mint az A6000-é. És ez alatt nem azt értem, hogy a követő módja a fasorban sincs a Sonyéhoz képest, hanem hogy össze-vissza választ fókuszpontot és az arcfelismerése, szem fókusza is messze az A6000-é mögött van.

Itt van néhány példa a Pana 45-150-re a hosszú végén, ami ugyan nincs annyira agyonhypolva, mint a 12-32, de azért fülig dicsérik az MFT-s kollégák minden alkalommal:

https://farm8.staticflickr.com/7776/27136033285_7c512b0e62_o.jpg
https://farm8.staticflickr.com/7145/26530075324_3d9917cba7_o.jpg
https://farm8.staticflickr.com/7686/26531735353_4ce11cbdcf_o.jpg
https://farm8.staticflickr.com/7680/26861532430_2348826fc0_o.jpg

(#39467) bigsee válasza zümzümm (#39465) üzenetére


bigsee
addikt

Ezek nem csillagszűrős képek, véletlenül? Az objektívnek ehhez nem sok köze van, inkább szűrőfüggő...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#39468) #31733248 válasza bigsee (#39467) üzenetére


#31733248
törölt tag

De, csillagszűrős, f5-ön nem húzná ilyen szépen a csillag ágait. Az f22 APS-C-n a diffrakciós lágyulás miatt azért sok tud lenni. A Sony 16-50-es kitobija f22-nél ilyen tud lenni, de a fénygömbök már f11-nél is megjelenhetnek.

(#39469) Tin_Shield válasza #31733248 (#39466) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A te képeiden kívül a flickr-en fellelhető többi ~1500 kép messze nem támasztja alá, hogy bármi gond lenne a Pana 45-150-nel, és rajtad kívül más nem panaszkodott még a Pana AF-re sem. Hogy nálad a gép volt a hibás, az objektív, vagy csak te nem akartad az mindegy, megkaptad az önigazolást, a Sony jobb, erről szólt a részedről a Panás kirándulás.
És igen, a Sony 16-50 ekézését is unom már, léteznek jobb minőségű és élesebb rajzú kitobjektívek ezt mind tudjuk, de ettől még teljesen jó képeket lehet vele készíteni.

És egy személyes vélemény: ezekkel a láthatóan rossz fotóiddal - mindegy, hogy a gép vagy user error - próbálni igazolni bármit is visszás, inkább rád nézve kínos már, nem a gépre.

(#39470) RicsiSuly válasza Neck (#39456) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Szia!

Amit belinkeltél Sony A6000-res linket 200-ért az csak gép vagy obival együtt nem találtam semmi írást arról hogy járna hozzá obi?

Üdv SRicsi

(#39471) Muerte68 válasza Jegesmaci81 (#39432) üzenetére


Muerte68
addikt

6000-es mindenképpen ha belefér a keretbe :K

RicsiSuly
A műszaki leírás alapján a kitt obival van :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39472) RicsiSuly válasza Muerte68 (#39471) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Akkor visszamondom az edigitalba a rendelésemet :D

Itt 4 év garanciát ad a Sony és csak 199990ft edigitalba 205000 és 2 év garancia:D

Üdv SRicsi

(#39473) wms válasza RicsiSuly (#39472) üzenetére


wms
senior tag

Jobban jársz :K

(#39474) #31733248 válasza Tin_Shield (#39469) üzenetére


#31733248
törölt tag

Linkelhettem volna akár Mercutio kolléga hasonló képét is, azt is a Pana 45-150-esével lőtte és szintén rossz. Hasonló ez, mint az Oly 45-öse: készül vele egy rakás nagyszerű kép, de a távoli témáknál időnként fókuszt téveszt és teljesen szétesik a képe. De attól még nem az a hülye, akinél ez bekövetkezik...

[ Szerkesztve ]

(#39475) gergo5991 válasza RicsiSuly (#39472) üzenetére


gergo5991
őstag

hol az az "itt" ha szabad érdeklődni? :)
nem volt időm követni a topikot mert turnéztam

[ Szerkesztve ]

(#39476) wms válasza gergo5991 (#39475) üzenetére


wms
senior tag

Sony Központi Szalon :K

(#39477) Tin_Shield válasza #31733248 (#39474) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs olyan objektív, és nincs olyan rendszer amivel nem készültek rossz fotók. És más dolog, hogy mire képes a konstrukciójából adódóan egy objektív, és más dolog, hogy milyen képek készülnek vele. Ebből a képből sem vonnék le messzemenő következtetést, nem ismerem a körülményeket, nem tudom mennyire volt pl. párás a levegő. Ha lenne mellette egy másik, ugyanekkor és hasonló beállításokkal lőtt kép amivel össze lehetne hasonlítani az már jelentene valamit. De most komolyan, keressek a Sony kittelével rosszul sikerült képet és linkeljem be? Játsszunk az én apukám erősebbet? Van ennek értelme, főleg úgy, hogy egyébként az a Sony kittele nem rossz?
Nincs olyan se, hogy az Oly 45-öse távoli témáknál fókuszt téveszt és szétesik a képe, általánosságban nincs. Előfordulhatnak hibás darabok (mint mindenhol), biztos van akinél ez jelentkezik is, nekem négy éve van, az elsők között vettem, és nem tapasztaltam ilyet, pedig tájképezek is vele (többet is mint portrézok).

(#39478) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Örülök a véleménykülönbségeknek és az ilyen jellegű vitáknak. Úgy érzem, és ebbe a rengeteg teszt olvasását is belevéve a sony KIT obija és a pana obija között nincs akkora különbség mint amekkorának itt próbáljátok beállítani. :-) (hangsúlyozom, saját véleményem pusztán fotók és tesztek illetve vélemények alapján.)

Viszont ha már ilyen jó kis vita alakult ki, akkor érdekelne még egy dolog. micro 4/3-ad vs APS-C! Mik a hátrányok, előnyök, egyik vagy másik javára?
Biztos százszor leírtátok már de a teszteket olvasva, konkrét összehasonlításokba nem nagyon futottam bele. Előre is köszönöm! HA összeugrotok rajta nekem az se baj, csak jöjjön a rengeteg info........ :D

(#39479) jjeahh válasza Jegesmaci81 (#39478) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Légyszi neee :DDD . Mondjuk nagyon értelme sincs. Mit hasonlítsunk össze pro/kontra, olympus e-m1 II-őt nex-3-al, a6500-at e-p1-el? Rengeteg m4/3 meg apsc váz van és mindenből van alsó kategóriás meg fullextrás is, így elég brutál munka lenne összeszedni az eltéréseket az összes croppos fényképezőgép között :) Ha írnál két gépet esetleg ami érdekel...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39480) bigsee válasza Jegesmaci81 (#39478) üzenetére


bigsee
addikt

"...micro 4/3-ad vs APS-C!..."

Jajj, ne... olvass vissza l.sz, ha nem akarsz flamewar-t!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#39481) Jegesmaci81 válasza jjeahh (#39479) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Mondjuk Sony A6000 és Olympus OM-D E-M10 Mark II fényképezőgép kit esetleg Panasonic DMC-G7K.

bigsee: Lássátok be, hogy az ilyen kérdések miatt pörög ilyen jól a fórum. :)

[ Szerkesztve ]

(#39482) Throme válasza Jegesmaci81 (#39481) üzenetére


Throme
veterán

Nem az a cél, hogy a hsz-ek száma rekordokat döntsön, hanem az, hogy segítsenek a fórumozók azoknak, akik gépet keresnek, de nem tudnak dönteni.

Másrészt neked is tenni kell azért, hogy jól döntsél. Ha csak az itteni hsz-ekből leszűrve döntesz, akkor nem leszel maximálisan elégedett.
Nézz utána a kiszemelt gépeknek és akkor nem csak azt fogod kérdezni, hogy mit vegyél...

Ha pedig csak az 'anyázás' villanyoz fel, az elég elszomorító....

szvsz

(#39483) wms válasza Jegesmaci81 (#39481) üzenetére


wms
senior tag

Átlagos, amatőr felhasználásra minkét rendszer hibátlan! :K

(#39484) #31733248 válasza Jegesmaci81 (#39481) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha meg akarod nézni az A6000-et, esetleg ki akarod próbálni az obikat, szólj. Ezek a natív obijaim vannak most:

Sony 16-50mm
Sony 18-55mm
Sigma 19mm f2.8
Sigma 30mm f1.4
Sigma 30mm f2.8
Sony 50mm f1.8
Sony 55-210mm
Samyang 85mm f1.4 (ez manuális)

(#39485) MrChris válasza Jegesmaci81 (#39481) üzenetére


MrChris
nagyúr

Részletes speckójukat böngészd végig, csinálj belőle táblázatot, keress összevethető tesztképeket... ezt magadnak kell megtenni, ha ezek érdekelnek. Lehet szenzorméretben gondolkodni, meg lehet a gyártók által kínált rendszerekben. De mind közül a legcélravezetőbb ha kipróbálod őket!!

(#39486) Jegesmaci81 válasza Throme (#39482) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Azért ne vedd ennyire komolyan azt, hogy nekem a pörgő topik meg a konfliktushelyzetek kialakítása a fontos.
Hetek óta szinte minden szabadidőmet fényképezőgépek, objektívek, fotók böngészésével töltöm. Fentebb már írtam hogy Sony A6000 mellett döntöttem Kit obival. Az obis vélemény különbségeket nem is én gerjesztettem. (az viszont igaz, hogy kicsit jól jött)
Azért mertem feltenni az érzékelők közti különbségek közti kérdést mert itt renget szó esett az elmúlt hetekben a kit obikról, fényképezőgépek erényeiről és hátrányairól mind milc mind DSLR vonalon de magukról az érzékelőkről éppen nem. Én is elsősorban obiparkokról, képminőségekről, váz szolgáltatásokról olvastam a legtöbbet. Az viszont tény hogy ha bárki 1x is beírja hogy épp mit akar venni azonnal van aki elkezdi más irányba terelni. Szerintem ez nem nagy baj bár elbizonytalanítja a kezdőket. (engem is)
Tudom hogy itt sokaknál vallási meggyőződés hogy éppen mit javasol de azért sok dolgot le lehet szűrni.
Amúgy meg elég kúltúrált ez a topik néhány másikhoz képest így nem hiszem, hogy bárki kardal indulna saját igaza megvédéséért.
Ha mégis így gondolod akkor hagyjuk is a témát, megpróbálom keresővel megkeresni a szenzorok pro és kontra válaszokat.

(#39487) Tin_Shield válasza Jegesmaci81 (#39481) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sonyt Econ felajánlotta egy próba erejéig
Olympus esetén jelentkezz be a teddprobara.hu oldalon egy E-M10 markII kitért.
Elindult elvileg a Panasonic-nak is egy "Try and Buy" programja, de arról sokat nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#39488) jjeahh válasza Jegesmaci81 (#39481) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én ezek közül csak az a6000-et próbáltam, szal csak azt tudom leírni, amire te is rájössz ha feltúrod a neten fellelhető teszteket, specifikációkat... a teljesség igénye nélkül nagyvonalakban kb.:
- a sony magas iso-n és dinamikában valamivel jobb, van pdaf, videóban kiemelkedő, nincs érintőkijelző
- az oly színekben kiemelkedő, van benne nagyon brutál szenzorstabi, nincs pdaf, videóban gyenge
- a pana ergonómiailag szuper, kijelző forgatható, nincs pdaf, van 4k, videóban ez a legerősebb
Persze még rengeteg apró eltérés van, amik elbillenthetik erre-arra a mérleget, no meg nem ártana kipróbálni sem őket. Mindenkinek másak az igényei, az ízlése, a szokásai stb., én például mai fejjel talán a sony-t venném (pedig párszor le panafanoztak már itt :D ), mert sokat manuálozok, tud jó peakinget, focal reducer-el "full frame" és ebben van a leggyorsabb sorozat, amit kutyafotónál kihasználok. Neked lehet, hogy ez mind nem számít, szal azt vedd, amelyik jobban megfelel az igényeidnek, amelyikkel a legkevesebb kompromisszumot kell kötnöd.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39489) Jegesmaci81 válasza jjeahh (#39488) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Nem csak a mai napra hanem az elmúlt kb 2 hétre.

Tin_Shield: A panának is működik a Try and Buy programja bár csak 1-2 váz kipróbálására van lehetőség.

(#39490) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Főnökömtől megkaptam az utasítást, kell vennünk 2 (3) gépet.
Lenne egy hozós-vivős, amit oda lehet adni másnak is, és nem kell nagyon félteni. Erre lenne 100e keret.
A második már egy kulcsos lenne, csak hozzáértők és bennfentesek kapnák meg, erre 300e a keret.
A harmadik egy nagy kérdőjel, ugyanis az videófelvételre kellene, de szerintem nem lenne rossz opció arra is egy fényképező normális videófunkcióval - erre is 100e lenne.
Mindegyiket főként rendezvények megörökítésére használnánk, beltéren és kültéren egyaránt.
Slussz poén, hogy ragaszkodna a Canon gépekhez (ezért most 2db 100D-re, és egy 300D-re van ajánlatunk), de ezt jó érveléssel megpróbálhatom lebeszélni.
Szóval: milyen gépeket ajánljak?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39491) LógaGéza válasza LógaGéza (#39490) üzenetére


LógaGéza
addikt

A második 750D és nem 300D, bocsi, nem tudom honnan jött :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39492) 80hun válasza LógaGéza (#39490) üzenetére


80hun
addikt

A 100d kevés lesz videózni de a 750d is :)

Szerintem kb hogy egy redszer legyen és jó videó is.
1db Panasonic GX80 kit videózni (nagyon jó stabi van a vázban.)
1 db Panasonic G6 14-140mm kit
+ Panasonic 25mm f1.7 objektív

Hozós -vivős gépnek én egy ütésálló kompaktot vennék kb valami hasonlót , bár ennél nem tudom mik az elvárások.:)

Vagy mégeyg Panasonic G6 sima kit :)

[ Szerkesztve ]

(#39493) LógaGéza válasza 80hun (#39492) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mindenképp 3 gép kell, ezen nem tudok változtatni. A hordozósnak is cserélhető obis kell... Én biztos nem így csinálnám, de már akkor örülni fogok, ha a Canonról le tudom beszélni :B
Videózás kb 80%-ban állványról fog menni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39494) #31733248 válasza LógaGéza (#39490) üzenetére


#31733248
törölt tag

Mindegyik videós gép lenne alapvetően, vagy fotóznátok inkább? Új gépekre van szükség? A jelenetek statikusak, vagy mozgó emberekről szólnak? Milyenek a fényviszonyok? Ért valaki a gépek, videók utólagos feldolgozásához?

(#39495) MrChris válasza LógaGéza (#39490) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ne csinálj hülyeséget! 300D? Hát nem mai darab az biztos, vannak vagy 13 évesek, 6,5MP. Videózni nem fogtok vele, meg kissé véreznek majd iso 400-on. Nagyot kaszál aki eladja nektek a kb 10-15 ezer forintos matuzsálemeket 100ezerért. 100-ért akkor már egy 600D kitobival, ezt videóra is lehet használni. Kicsit át kéne ezt beszélned a Canon EOS fórumon és korrigálni, mert valami nagyon sántít, vagy csúnyán át akar verni. Biztos hogy 300D 100ezerért??? :Y A 100D is 50-60ezerért azonnal megkapható és valljuk be annyira nem kell azt kulcsra zárni.

(#39491) LógaGéza: Na azért! :D

[ Szerkesztve ]

(#39496) LógaGéza válasza #31733248 (#39494) üzenetére


LógaGéza
addikt

Csak 1 lenne videós (a harmadik), a többi kizárólag fotós.
Kizárólag új jöhet szóba.
Rendezvények lesznek fényképezve nagyrészt, ezért mozgó emberekről főleg.
Fényviszonyok elég változóak a kül- és beltéri viszonyok miatt, de nagyrészt van megfelelő fény.
Érteni ért, csak kérdés, hogy mennyit fog vele foglalkozni :DDD

MrChris
Igen, valóban elírtam, és utólag korrigáltam, 750D volt a kiszemelt

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39497) MrChris válasza LógaGéza (#39496) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tehát 2x 100ezerért egy-egy csereobis kit? Mindezt újonnan? Elég karcsú. Ebből tényleg csak a minimál belépő belépője jön ki mint a 100D. Ráadásul a 750D bár jóval többe kerül képminőségben nem is lesz számottevően jobb a 100D-nél, inkább a ficsőrök. Ennek ellenére nem biztos hogy mással ennyiből jobban járnátok. Milcek kis ékszer jellegű dolgok, a felfújt DSLR lufi vázakhoz képest szerintem kevésbé az a bárkinek odaadósak, ütöm-vágom jellegűek. Max videóra ajánlanék egy Panát.
Csereobihoz amúgy miért ragaszkodik a főnök? Vesz majd még rájuk jobb objektíveket?

(#39498) tvamos válasza Jegesmaci81 (#39478) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha a háttérmosoda a prioritás, akkor az APS-C lehet az egyszerűbb út. (De az FX az igazi. Mondjuk egy A7, vagy D750.)
Ha a méret, akkor MFT-re kisebb a tele.
CX-re meg mégkisebb.
De ez csak az én megalapozatlan véleménnyem.

(#39497) MrChris válasza LógaGéza (#39496) üzenetére
Kijön belőle 2 Nikon 1, csak a keresőről kell lemondani. Később esetleg egy 10-100 hozzá...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39499) LógaGéza válasza MrChris (#39497) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, az is tervben van - na meg a külsőségek... Csak jobban mutat ha egy rendezvényen DSLRel kattingat a kollega, mint egy kis kompakttal :U
Valahol olvastam IP6X védett MILC vázakról is, csak most nem találom hol... Ilyen létezik?

Ha úgy fogalmaznám át, hogy 500e lenne a 3 gépre?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39500) gergo5991 válasza LógaGéza (#39499) üzenetére


gergo5991
őstag

videózáshoz esetleg egy pana g7 14-42mm obival- cserélhető obis - 200k. - 4k videó 4k kép esetleg egy teszt: videó, videózáshoz már elég jó a bitrátája is, ha rendezvényfotózás lenne beltérben már lehetne fényerős obival használni ha utólag lenne rá keret, Emellé én már szinte feleslegesnek is érezném a d5300at csak képekre, de ha 3 gép kell, és ha kell a dslr "professionális" megjelenés akkor minimum egy d5xxx szériára voksolok.
képekhez egy : nikon d5300 18-105mm obival - 230k huf
odaadogatos biszbasz: Sony CyberShot DSC-WX220 75k ft kb flickren rákerestem türhető képeket készít, bár beltérben ez egy kín lesz.
total: 505k ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.