Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) kátú válasza itouchfan (#38450) üzenetére


kátú
őstag

pont ma láttam egy Olympus OM-D E-M10 et 14-42 pancake el 120K ért a hardveraprón, még 2 év gari van rá most 1 éves a gép és ezzel a kicsi obival remek utazáshoz

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#38452) itouchfan válasza kátú (#38451) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi :)

esetleg valami /valaki más egyéb ötlet?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#38453) Muerte68 válasza itouchfan (#38450) üzenetére


Muerte68
addikt

pld Olympus OM10-garisan 85-90+valamelyik kitt obi 25-30 vagy sigma fix garanciásan 30-35000.
Egy oly van itt a hardveraprón is a sigmát már elvitték belőle-de kitt ből bontott kitt obik meg sigma is sűrűn van új garanciás is.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38454) fefe9 válasza itouchfan (#38452) üzenetére


fefe9
tag

Ha komolyan gondolod a manuálok használatát, és nem csak alkalmanként szeretnél kreatívkodni kicsit, akkor a kereső szvsz. lényeges dolog. Nagyon jól jön a belenagyítás, és a focus peaking (visszajelzés az éles részekről) is, ezek mind benne vannak az E-M10-ben, ráadásul bitang szenzorstabija van, ami szintén előny a manuálokhoz. A kit obijáról is jó vélemények vannak.

Rendszer szinten nézelődj, ebben az árkategóriában nem túl sok keresős MILC van, a fent említett E-M10, esetleg szintén MFT szenzorral a Panasonic GX7 (váz 95-100k, 14-42 kitobi 35k), esetleg a Fuji XE-1 lehet még (vázat 75-80k körül láttam, kitobit talán 35-45k (?)) a lehetséges alternatíva.

Fuji-nál előnyként említik a szenzációs jpeg motort, Panasonic-nak a videós képessége kiemelkedő.

Számold még hozzá az apróságokat is az árhoz, ami nem feltétlen kell azonnal, de jó, ha van, pl. pótakku, táska, adapterek a manuálokhoz, esetleg egy állvány, ha olyan témát akarsz fotózni.

[ Szerkesztve ]

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#38455) silmatauki válasza fefe9 (#38454) üzenetére


silmatauki
őstag

"Fuji-nál előnyként említik a szenzációs jpeg motort"

Meg az X-Trans miatti igen alcsony színzajt. Sokszor előveszem az X-E1-emet fotózni, és minden esetben meglepődöm, milyen hihetetlenül jók és zajtalanak a RAW-jai mondjuk a Pana GM1-eméhez képest.

(#38456) Muerte68 válasza silmatauki (#38455) üzenetére


Muerte68
addikt

Csak az xe-1 ből nem lesz garis az is kritérium volt.Amúgy jó kis gép.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38457) Matska válasza Muerte68 (#38456) üzenetére


Matska
senior tag

Itt a hardveraprón hirdet a creatools 2db x-E1-est, darabját 75-ért, 4 hónap garival. Én meg is vettem az ezüst színűt. Megkaptam dobozzal, tartozékokkal, számlával, jótállással, meg az eredeti (lejárt) garancia papír is benne volt, így tuti nem lopott, és látom is, hogy az első tulaj mikor vette.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#38458) atenza


atenza
senior tag

SONY Alpha ILCE-5100 + 16-50 mm Kit 170k-ért jó vétel újonnan vagy van más ami best buy ennyiért? Utazáshoz kellene (épületek/emberek) fotó videó egyaránt fontos lenne, illetve hogy azért valamennyire kompakt.
Használtan kb mennyiért lehet hozzá jutni egy ilyenhez? Sajnos most nem találok használtan csak a5000-et.

[ Szerkesztve ]

(#38459) Muerte68 válasza atenza (#38458) üzenetére


Muerte68
addikt

120 körül de kevés van esetleg ennyiért használt A6000
jobban megérné.
Mármint 160-17000;)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38460) Muerte68 válasza Matska (#38457) üzenetére


Muerte68
addikt

igen de az eladói garancia ezeken meg 1,5-2 év gyártói van,ráadásul majdnem újjak.Semmi bajom az XE1-gyel sőt -de a kritérium új vagy még garanciás gép volt,azért írtam hogy az XE1-ből már nemigen lesz olyan mivel régebbi gép.Amúgy nagyon jó gép,jó képpel jó EVF-el stb..

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38461) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Nagyon szemezek a Fujifilm X-T1-es MILC géppel, első körben egy alap kitobitval vásárolnám, csak egy kérdésem volna. Itt most 380 br. a 18-55-ös kittel, viszont nem egészen értem h jön ki a matek. Alapból a váz pl. náluk 300k, a fényerős 18-55-ös obi meg szinte mindenhol 240. Oké h kitben jellemzően 10-20%-kal olcsóbbre jön ki, de itt majd 160k árkülönbégről beszélünk.
Ennek mi lehet az oka?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38462) 80hun válasza runner 125 (#38461) üzenetére


80hun
addikt

Gyorsan meg kell rendelni , nehogy vége legyen az akciónak. :)
Nyugodtan rendeld meg onnan.
Ha elírás úgyis szolnak.

Lehet sima készletkisöprés van. :)

[ Szerkesztve ]

(#38463) Mr.Csizmás válasza runner 125 (#38461) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a kitobi külön általában vicc áron megy, keress rá mennyi egy olympus 14-42 listaáron, vagy nikon/canon 18-55... :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38464) MrChris válasza runner 125 (#38461) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vices helyzetek szoktak kialakulni, Olympus kitobi annyiba kerül mint akcioban egy pl5-6 váz kitob pár gombért még a telezoomot is adták hozzá.

(#38465) runner 125


runner 125
nagyúr

Ok, koszi nektek. Nikon DSLR rendszerről valtanek, en ezekből indultam ki, emlékeim szerint ott nem voltak ekkora differenciak.
Egyebkent ebben az arkategoriaban ajánlott vétel az X-T1, nemde? Tesztek engem meggyőzték, igaz talan a legdrágábban, de sok kiegészítők látok ehhez a vazhoz (fenyeros obipark, tobb fele markolat toldo, komplett gyari markolat funkciogombokkal, stb.).
Videó funkcionál nekem elég a FHD, első sorban a fényképező része legyen minőségi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38466) wms válasza runner 125 (#38465) üzenetére


wms
senior tag

Szerintem meg leszel vele elégedve! :K
A nagy árkülönbség a bolt egyéni döntése, kijött a T2 és az elődöt beakciózták. ;) Ha egy mód van rá ne hagyd ki, nagyon jó kis gép! :K

(#38467) #31733248 válasza silmatauki (#38442) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#38442) silmatauki

"Első gen-es, vagy mostani belépő (A) Fuji vázaknál biztosan, viszont pl. az A6000/A6300/A6500-hoz vagy bármilyen (updatelt firmware-ű) fázisfókuszos Fujikhoz (még az X-E2 is!) képest is kétséges..."

A fókusz gyorsasága nem csak a vázon múlik, hanem az objektíven is. Az sem mindegy az AF-nél, hogy mekkora a lefedettsége a fázisfókusznak - az X-E2 ilyen szempontból hátrányban van.

(#38450) itouchfan

Ennyiért használtan már több jó gépet is találhatsz. A Fuji kínálatából az X-E2 keresős modell, de a rendszer objektívjei a full-frame fényképezőgépek alatti kínálatból a legdrágábbak ( és legjobbak). A Sony A3000 szintén keresős, de kis felbontású a keresője és a kijelzője is. Ennyiért már előfordul egy-egy szintén keresős NEX-6 is, ami már egy kellemes modell. Kereső nélkül a Sony A5000, a NEX-5N, vagy a NEX-5R ajánlható. A kollégák által említett Olympus is jó vétel annyiért.

(#38458) atenza

"SONY Alpha ILCE-5100 + 16-50 mm Kit 170k-ért jó vétel újonnan vagy van más ami best buy ennyiért?"

Inkább ennyiért egy A6000 használtan. Az tényleg nagyon jó ár-érték arányban is.

(#38468) pethob válasza runner 125 (#38461) üzenetére


pethob
aktív tag

A Fuji 18-55/F2.8-4 használt ára 75-90eFt között mozog, kit-ben általában egy 100-al drágább, mint a csupasz váz. Nehezen lövi be a használt piac ennek az objektívnek az árát, mert a minősége miatt ott lehetne a 200+ kategóriában, másrészt viszont mégiscsak ezt csomagolja kit obinak a Fuji. (Vö Canon kit obi 20-30 eFt használtan.)

Más Fuji objektíveknél azért nincs ekkora árkülönbség az új és használt között...

Egy új XT-1-et én is hirdetek, ha érdekel privátban keress meg!

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38469) pethob válasza runner 125 (#38465) üzenetére


pethob
aktív tag

Ha könnyebb, kisebb gépet keresel a Nikon után, a MILC összes előnyével és kiváló minőségben, akkor az X-T1-nél csak az X-T2 (esetleg X-PRO2) lehet jobb választás! ;)

A Fuji optikák kiválóak, főleg a fix-ek, de a zoom-ok is hozzák a Nikon/Canon top minőséget. Főleg az a rendszer erőssége, hogy itt minden APS-C-re van optimalizálva, mert nincs FF vázuk, így ebbe tesznek minden tudást. Ennek megfelelően, sajnos drága, de a felár még elviselhető, cserébe van minőség.

Az objektív park már szinte minden igényt kielégít...
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/xf_lens/roadmap/

(Talán igazán jó macro hiányzik még, de már nem sokáig, meg ott a Zeiss Touit 50M, ami autófokuszos Fuji X-en...)

...bár sajnos nem minden 3rd party gyártó vette még célba a Fuji X-et. Így nincs Sigma meg Tamron. Van 3 még drágább bár kiváló Zeiss lencse, meg manuál Samyang/Rokinon, egy két kínai gyártó szintén manuálokkal. Meg persze lehet adapterezni...

A rendszer legnagyobb hiányossága eddig a jó (TTL, HSS, rádió vezérelt) vaku volt, ezt talán most novemberben végre megoldódik.

Szóval ajánlom. Én Canonról váltottam, megérte... (Nem azért mert a Canon rossz lenne...)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38470) pethob válasza #31733248 (#38467) üzenetére


pethob
aktív tag

Bár Fuji fan vagyok, nekem az volt a tapasztalatom, hogy a pár napig tesztelt A7s II single fókuszban is gyorsabb volt, mint az X-Pro2, bár itt minimális volt a különbség, főleg kevés fénynél érezhető, a követő fókusza viszont lényegesen jobb volt az A7s II-nek. A kb 1 hete kijött új Fuji firmware-t még nem próbáltam. (Az elvileg a követő fókuszon javított sokat...)

DSLR (részemről Canon 7d, 60D) ezen a téren még picit más dimenzió.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38471) Mr.Csizmás válasza pethob (#38469) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

használtban elég drágák, de listaáron kb. ottvan ahol a többi, nem számítva az olyan extrákat, mint a 23/1.4, 56-os, 27mm...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38472) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Sziasztok!

A húszezres kompaktok után belépek a MILC-es táborba egy Sony A5000-rel (ismét van a Telekomnál). Milyen sebességű SD kártyát kell vennem videófelvételhez? Valóban nem ajánlott micro SD adapteres használata?

Köszönöm

(#38473) Muerte68 válasza Gerasz (#38472) üzenetére


Muerte68
addikt

jó kis gép nekem is volt-legalább egy ultra ajánlott,nekem adapteres volt meg van is nem volt semmi problémám vele

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38474) Gerasz válasza Muerte68 (#38473) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Köszönöm szépen!

Közben a Canon EOS M10 is a látómezőbe került, 8 ezer forinttal drágább. Melyiket ajánlanátok? Netán bármi mást 100-ig?

Elsősorban a nyaralásokat, családi összejöveteleket szeretném megörökíteni jobb képminőségben, kezdetben bizonyosan kitobival használnám auto módban.

[ Szerkesztve ]

(#38475) Mr.Csizmás válasza Gerasz (#38474) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

15-45 ergya. 18-55 kittel, vagy vegyél vázat + használt obi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38476) kátú válasza Gerasz (#38474) üzenetére


kátú
őstag

Ne, ne, ne!! Bármit csak M10 et ne, ismerősömnek olyan van, oké, hogy jó az anyaghasználat, de kevés a kezelőszerv, minden miatt tapizni kell a képernyőt, nem szeret fókuszálni, ha rosszabb a fényviszony akkor egyáltalán nem fókuszál, rossz fogni, semmi féle markolat nincs rajta. Azon felül, a gyári vaku nagyon buta kükső vakura meg nincs lehetőség, az objektívek is nagyon gyérek az EOS-M bajonettre

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#38477) Muerte68 válasza kátú (#38476) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 A5000-sokkal jobb gép kicsi, jó a szenzor jók a szolgáltatások,wifi.NFC stb...plusz egy nagyon jó képfeldolgozó Capture one :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38478) kátú válasza Muerte68 (#38477) üzenetére


kátú
őstag

pontosan, és kb egy árban van az M10 el,mikor mentünk megvenni a gépét, kb 40 percet kampányoltam neki a Sony hoz, de neki a Canon kellett, most meg szenved vele, mert kényelmetlen fogni

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#38479) Muerte68 válasza kátú (#38478) üzenetére


Muerte68
addikt

meg lassú kiforratlan gyenge a támogatás stb... :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38480) kátú válasza Muerte68 (#38479) üzenetére


kátú
őstag

neki csak most tünt fel, mikor.mellétettem a G6 ot, hogy az emyém egy űrhajó ahhoz képest :D tökéletes fókusszal :3

It still works!

(#38481) Gerasz válasza kátú (#38480) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, nem gondoltam, hogy ilyen gagyi a Canon. Marad a Sony.

Közben el is fogyott a készlet a Telekomnál.

(#38482) Muerte68 válasza kátú (#38480) üzenetére


Muerte68
addikt

az még egy nagyon kiforratlan gép volt a 3-as már elég jó de még mindig nem az igazi.Az A5000-jó kis gép ennyi pénzért ha lett volna rajta EVF sose adom el :N

Gerasz nézd meg használtan elég jó áron szoktak lenni garanciával :K

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38483) herhi


herhi
tag

Sziasztok!

Kis mélységélességű, jó képminőségű portrékat szeretnék csinálni a kisfiamról egy MILC géppel, nyilván minél olcsóbb, annál jobb. Melyik típust, melyik objekívvel ajánlanátok? :U
Előre is köszi :R

(#38484) fireman123 válasza herhi (#38483) üzenetére


fireman123
őstag

....fotózásnál az olcsó és a jó általában nem jár "kéz a kézben" :D (kérdés: neked mi az olcsó? ...és mi a jó? ;)

[ Szerkesztve ]

(#38485) Ear001 válasza herhi (#38483) üzenetére


Ear001
addikt

Valamelyik Oly a 45-ös fixszel.

(#38486) voriae válasza Ear001 (#38485) üzenetére


voriae
tag

portréhoz valamelyik jobb 50-es manuál is megteszi, 10ezer alatt van alkalmas, adapterestül

(#38487) herhi válasza fireman123 (#38484) üzenetére


herhi
tag

akkor legyen az, ami neked ;] , de viccet félretéve nyilván a józan ész szerinti :DDD

(#38488) herhi válasza Ear001 (#38485) üzenetére


herhi
tag

köszi :R

(#38489) fireman123 válasza herhi (#38487) üzenetére


fireman123
őstag

nekem dslr van :DD

(#38490) Mirman válasza voriae (#38486) üzenetére


Mirman
őstag

A család többi tagja meg majd lefogja a gyereket amíg fókuszál a manuál obival . :D

(#38491) jozsef m. válasza Gerasz (#38472) üzenetére


jozsef m.
tag

Szia !
Jó választás!
Én nem vettem észre ,hogy bármi különbség lenne az adapteres és a sima SD kártya között.
Használom mindkettőt mindenbe.
Videónál viszont a jobb a 80-90 MB/s sebességű, a jelenet végén azonnal indítható az újabb felvétel.
A sima 30-as esetében pedig 1-2 másodpercig a "rögzítés " üzenet villog, és nem indul a felvétel.

(#38492) Muerte68 válasza herhi (#38487) üzenetére


Muerte68
addikt

oly+60 sigma-viszont nem tudsz túl közel menni :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38493) tvamos


tvamos
nagyúr

Annyit mondjatok ezt a Fuji MILC dolgot, hogy me felszivtam magam, es bementem a MM-ba megnezni.
Ezt szerettem volna kiprobalni: FUJIFILM X-A2/XC16-50mm F3.5-5.6 II - Silver
Sajnos nem sikerult, ezt neztem: FUJIFILM X-T10 Kit XF18-55 - Silver
Nekem ezek a gepek valahogy nem jonnek be. Erre a gepre nem cserelnem le a mostani gepem. (Talan, ha ingyen adnak...) Az AF is kicsit lassu volt, persze, nem voltak optimalisak a feltetelek. Nem tudom, mivel jobb ez az X-T10, mint az X-A2/XC, mert ha nem rosszabb sokkal, akkor az azert jo lehet. (Marmint P/B)
Persze, ott volt mellette egy Sony A7ii. Nos, arra elcserelnem... csak az piszok draga.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38494) Mr.Csizmás válasza tvamos (#38493) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

xa2 a low belépő.

xt10 meg a fuji középkategóriás svájcibicskája, afelett csak az xt1 és 2 van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38495) MrChris válasza herhi (#38487) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem írjál valami pénzalapot is! m4/3-rendszerben a 45/1.8 az optimális portré obi, mellé valamelyik Oly MILC mondjuk em10, van benne jó stabi meg kereső, ha olcsóbb kell a PL5. Ezzel arc portréhoz kb1,5 méter kell, ha csücsül a szőnyegen meg 3. Alulra így a sötétség közeledtével pedig egy normál is ajánlott, pl olcsó 20-as kicsit lassú fókusszal...
Másik verzió a Sony, azt majd a sonysták leírják.

(#38496) MrChris válasza tvamos (#38493) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha már manuálozol nem tökmindegy milyen az AF ;] Csak simán venned kéne használtan egy olcsó XE1-et és azzal mehetnének a régi lencséid, meg még egy focalreducer és tiszta fullframe! :C

(#38497) Muerte68 válasza MrChris (#38496) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 olcsó jó :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38498) pethob válasza herhi (#38483) üzenetére


pethob
aktív tag

Kis mélységélességhez minél nagyobb szenzor és minél fényerősebb objektív kell. Egyik sem olcsó. Én a Fuji X-T10-et vagy X-E2S-t és a 35/f2.0 ajánlom, azzal már lehet igen jókat lőni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38499) tvamos válasza MrChris (#38496) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csak elmentem megnézni, mert unatkoztam. Jobban bejön, mint az MFT-k, de nem mozgatta meg a gondolataim, na.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38500) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy milyen gépet tartanátok megfelelőnek az igényeimhez. Sokat kerékpározom és szeretném a tájat megörökíteni, ami lehet erdő, hegy, város, stb. Mellette szabadtéri rendezvényekről dokumentációs céllal kéne képeket készítenem. Ezt sokszor esti vagy akár éjszakai időpontban. Ezek mellett nagy ritkán csinálnék vele egy-két videót is, ahol értékelném a jó minőséget, de azért összességében az állóképeken lenne a hangsúly. Használt eszközben gondolkozom, szóba jöhet ebay is. 60 ezer Ft lenne a keret elsőre, később költhetek még obira, ha beválik a dolog. A hordozhatóság előny, de nem kiemelt szempont. Én eddig Panasonic G3 kitben gondolkodtam, nektek van jobb ötletetek? Előre is köszönöm a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.