Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) silmatauki válasza ati3x (#39699) üzenetére


silmatauki
őstag

én is nagyon sokat játszadoztam Sigmán (DP1M, DP2M), m43-on és Fujin (27mm stb.) a sunstarokkal.

Sajnos minél jobban megcsináltak egy obit (== minél kevésbé szögletesek a lamellák), annál gyengébb (széttartóbb stb.) a sunstar. Ezért van az, hogy alig van olyan obi, ami igazán látványos, azaz összetartó sugarakra lenne képes. Az egyik legjobb a Canon 16-35 f/4L IS (nézd meg pl. ezt a képet + alatta a szöveget: “The Canon 16-35 f/4L IS sunstar has 18 points.” itt: http://www.alexnail.com/blog/reviews/review-canon-16-35-f4l-is-vs-16-35-f2-8l-ii/ ), valamint a Canon 16-35mm F2.8L-sorozat. (Ezen belül a most kiadott Mk III is – az első képek alapján - szép sunstarokat produkál, lásd pl. https://1.img-dpreview.com/files/p/TS6720x4480~sample_galleries/2968676008/2715491102.jpg , https://1.img-dpreview.com/files/p/TS6720x4480~sample_galleries/2968676008/0102566631.jpg )

Szal a legjobb, ha tényleg fontosak a sunstarok, hogy eleve olyan rendszert veszel, ami képes normálisan kezelni ezeket a Canon obikat. (Sajna a Fuji pont nem ilyen.) Aztán beszerzel egy ilyen obit.

A fisheye-k általában nagyon gyengén muzsikálnak (“videokamera”, “olcsókamera”-jellegű 5/6-ágas sugarak stb.) - ezek közül ebből a szempontból a Samyang 7.5-ösét teszteltem m43-on. A sunstar-szűrőelőtétek (amit itt szintén megemlítettek) általában felejtősek a szivárványhatás és az erőteljes képlágyításuk miatt.

Persze más rendszerben is vannak normálisabb üvegek, de általában messze nem produkálnak ilyen szép sugarakat.

(#39702) Tin_Shield válasza zümzümm (#39693) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha csillagszűrő nem játszik akkor a rekeszlamellák számát nézd meg, páratlannál duplázódik a csillag ágainak a száma.
Mivel rekeszelned kell a fénycsillagokhoz a diffrakciós határig, ezért egy kitobjektív is elég lehet erre a célra, ezek gyakorlatilag kivétel nélkül stabilizáltak (fújj-fújj). A túl nagy felbontás viszont ellened dolgozik, hamarabb következik be a diffrakció miatti lágyulás.

[ Szerkesztve ]

(#39703) madgie válasza silmatauki (#39701) üzenetére


madgie
titán

Fuji 16/1.4-en pont zseniális a sunstars hatás (és a flare is), mutattam erről nemrég példát. Egyébként az XF35/1.4 éd az XF56 is jó ebben, míg mondjuk másik palacsinta 18/2 nem tud szép sunstars-t produkálni.

Rekeszlamellák alapján kár általános kövezkeztetéseket levonni, nem minden 9 lamellás objektív ad szép 18 ágú csillagokat, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#39704) silmatauki válasza madgie (#39703) üzenetére


silmatauki
őstag

Azért azon a képeden a sugarak kb. fele duplázott, míg a Canonnál (mondjuk az f4-nél, lásd az alexnail.com-os képet) gyak. egyáltalán nincs duplázás. Ha a Canonon van is egy irányban (közel párhuzamos) melléksugár, annak a fényessége sokkal alacsnyabb, mint a fősugáré, szemben a Fuji 16mm-essel, ahol soxor ugyanaz a fényessége a kettőnek.

Tehát SZVSZ a Canon jobb sunstar-okat produkál, mint a Fuji 16 – tényleg úgy néznek ki Canonon a sugarak, ahogy az a nagykönyvben meg vannak írva.

[ Szerkesztve ]

(#39705) madgie válasza silmatauki (#39704) üzenetére


madgie
titán

Zeisseknél láttam még sok szép sunstarst :)

(#39706) silmatauki válasza madgie (#39705) üzenetére


silmatauki
őstag

Melyiknél? (Engem is érdekel – fene akar Canonba beruházni :) )

(#39707) madgie válasza silmatauki (#39706) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom fejből, de mozifilmeknél is sokszor szemet szúrt már, milyen szépen csillagoz ez, vagy az, utánaolvasva meg sokszor kiderült, hogy Zeiss objektíveket használtak.

Gyanítom, hogy ott sem az olcsóbb példányok jók ebben :D

Egyébként tényleg kevéd az olvasnivaló erről, ez átlag review-n szóba sem kerül.

(#39708) silmatauki válasza madgie (#39707) üzenetére


silmatauki
őstag

Valszeg teljesen más obikat használnak, mint a jelenlegi videokamerák – ezeknek a csillagozása ui. általában trágya (bár ált. összetartó, de NAGYON kevés (5-6 stb.) sugár).

(#39709) MrChris válasza silmatauki (#39708) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valszeg azt a pár darabot adják körbe halivúdban :D

(#39710) madgie válasza MrChris (#39709) üzenetére


madgie
titán

Elképzeltem ezt :DDD

(#39711) tvamos válasza silmatauki (#39704) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez is szep: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39712) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek megérné lecserélni a Pana G3-at egy Oly OM-D E-M10-re? Őszintén szólva - bár hülyén hangzik - mocskosmód tetszik az Olympus, de szeretnék valami racionális indokot is magamnak... :D Esetleg tudtok hasonlóan szép külsejű alternatívát valamivel barátibb áron? A Pana kitobija maradna, egyelőre megfelel.

Köszi. :R

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#39713) jjeahh válasza KelemenUhr (#39712) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Stabi, jobb szenzor, a képek kevesebb utómunkát igényelnek, ha jól tudom ebben már live composite is van... viszont állítólag az oly af valamivel gyengébb mint a pana af és a kereső is kisebb. Igény kérdése, én biztos lecserélném, ha a jövőre nézve is mft rendszerben gondolkoznék.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39714) Tin_Shield válasza KelemenUhr (#39712) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem nem néz ki rosszul a Pana GX7, ha bejön a távmérős gépekre emlékeztető formavilág (oké nem Olympus E-P5 az talán a legszebb - ha nem is a legjobb - ebben a műfajban)

(#39715) silmatauki válasza tvamos (#39711) üzenetére


silmatauki
őstag

Nem nagyon hangsúlyozottak a belső (összetartó) sugarak – nagyon elnyomják őket a “kommersz” széttartó sugarak. Valszeg lejjebb rekeszelve (az APS-C még elbírja az f11-et diffrakció nélkül) sem lenne jobb ez az arány, azaz ott is a semmitmondó / átlagos / kommersz széttartó sugarak lennének erős felülrprezentáltságban.

(#39716) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Köszönöm a tippeket! :R Valószínűleg megvan az új cél... Szeretem a kis Panát, de sokszor érzem a korlátait. Nem mintha annyira kihasználnám minden funkcióját, de sokszor jönnek olyan hibák, amiket nem tudok kiküszöbölni. :(
A Pana 14-42-es kitobija életszerű ehhez az Oly vázhoz?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#39717) Tin_Shield válasza KelemenUhr (#39716) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Teljesen, nekem bő két évig volt Pana 14-42 E-M5 és E-M10 vázakon

(#39718) KelemenUhr válasza Tin_Shield (#39717) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

:R Akkor nem is kérdés, rárepülök egyre.

Ugyanitt használt E-M5 vagy E-M10 kerestetik... :D

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#39719) zümzümm


zümzümm
senior tag

Kár hogy a sunstar oldalról nem igazán tesztelik az obikat.
Asszem el kell engedjem ezt a sunstar dolgot. Fene se gondolta hogy a bokeh hatás javítása érdekében, romlik a sunstar jelenség. Persze nyilván fontosabb a bokeh mint a sunstar. Az említett Canon és Fuji obi nekem túl drága. Csak a sunstar miatt nyúltam volna bele mélyebben a zsebembe. De úgy néz ki, hogy vagy szerencsém lesz egy 100-150ezres obival, ami tűrhető sunstarokat produkál, vagy nem. Ha ez ennyire kiszámíthatatlan akkor 150nél többet véletlenül sem fogok obira költeni, és így akkor a sunstar nézőpont az utolsó helyre priorizálódik.

(#39720) zümzümm válasza Rapid136 (#39695) üzenetére


zümzümm
senior tag

Ok, a sok száz, főleg a több ezer foto azért tulzás volt :)
Persze nyilván törekszik az ember hogy minden témát megfelelő oldalról fotózzon, hogy az izgalmas legyen. De akkor sem fogok minden egyes fotonál neki állni szerkeszteni. Csak a kedvenceket. Szóval fontos számomra hogy alapból megfelelő legyen a színvilág. De ez ugye szubjektív dolog, ahogyan Madgie is írta.

(#39721) Tin_Shield válasza zümzümm (#39719) üzenetére


Tin_Shield
őstag

itt van pár tesztnek mondható, igaz ezek mft objetívek: Panaleica 15, Olympus 25, Olympus 45, Olympus 75

(#39722) Rapid136 válasza zümzümm (#39720) üzenetére


Rapid136
őstag

Na én ezért fotózok RAW+JPG-ben, a felbontás 6 mpixelre van állítva, így a jpg kisebb marad, de még bőven nagyítható marad.
Nyilván én se szeretnék minden képet RAW-ból feldolgozni. De több azonos helyen készült képnél is jól jön hogy egységes fehéregyensúlyt tudsz varázsolni, mig az automatikus fehéregyensúlynál ahány kép annyiféle lehet a fényektől függően.
Amúgy ennek még az az előnye hogy ha effekttel fotózol ami akkor tetszik, aztán később rájössz hogy mégse, akkor még a RAW-ból bármit kihozhatsz utólag.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39723) Rapid136 válasza zümzümm (#39719) üzenetére


Rapid136
őstag

Tudod a MILC nagy előnye hogy bármit rárakhatsz :-)
Az is lehet hogy egy filléres obival találod meg a csodát :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39724) Muerte68 válasza KelemenUhr (#39712) üzenetére


Muerte68
addikt

Én arra cseréltem ég és föld főleg az utómunkában az oly képei szinte rögtön használható :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39725) #31733248 válasza zümzümm (#39720) üzenetére


#31733248
törölt tag

Akkor mutatok néhány példát a legjobb Fuji, az X-Pro2 tesztjéből, hogy miért is érdemes feldolgozni a raw fileokat:

Vázból kijövő jpg - raw feldolgozás után
Vázból kijövő jpg - raw feldolgozás után
Vázból kijövő jpg - raw feldolgozás után

Azért óriási a különbség... Nagyon sok olyan jelenet van (főleg a nagy dinamikatartományúak), amikor határozottan érdemes nem megelégedni a vázból kijövő jpg-kkel.

(#39726) pandur99 válasza #31733248 (#39725) üzenetére


pandur99
aktív tag

A jpg-t is lehet javítani, nem csak a rawot. Ha nem a netgeónak dolgozol, vagy pályázatra, nem sok különbség lesz.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#39727) tvamos válasza silmatauki (#39715) üzenetére


tvamos
nagyúr

A franc... en meg azt hittem, hogy szep. :(

(#39719) zümzümm
Lehet, hogy megis a fotosopp lesz a baratod.

Ezt olvastad mar? [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39728) madgie válasza #31733248 (#39725) üzenetére


madgie
titán

Ühüm, csak jpg-ben át lehet kapcsolni DR200-ra vagy DR400-ra és sokkal kevésbé fog kiégni, vagy visszahúzni a Highlight csúszkát eggyel, vagy épp a Shadows felől finomítani.

A JPG-ben fotózás nem azt jelenti, hogy automatán hagyod a gépet, sőt, nagyobb odafigyelést jelent az expozíció előtt, mint a RAW képeknél.

Van olyan, mikor nem tudod megkerülni a RAW-ot, de akkor is az említett X-Pro2-Adobe párosban megvan az a nagy plusz, hogy a LR/PS-ben ott van az összes Fuji filmmód, baromi pontosan szimulálva a vázban választható filmszimulációkat.

Pont tegnap mentem ki naplementézni az X-T2-vel, lőttem AE bracket sorozatokat, hogy milyen pró lesz majd abból egy Tone Mappinget csinálni a PC-n, aztán az shift+del lett, mert az ISO 100-as (tehát dinamikaszűkített, mert 200 az alap) egyexpós Velvia képre húztam pár átmenetes szűrőt és kész. Se agyonmaszkolás, se dodge&burn, semmi kétórás Wacom-móka, csak szimpla Velvia.

[ Szerkesztve ]

(#39729) #31733248 válasza pandur99 (#39726) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#39726) pandur99

"A jpg-t is lehet javítani, nem csak a rawot."

Persze, csak akkor miért ne a komolyabb lehetőségeket adó raw file-okat javítsuk? :)

(#39728) madgie

"A JPG-ben fotózás nem azt jelenti, hogy automatán hagyod a gépet, sőt, nagyobb odafigyelést jelent az expozíció előtt, mint a RAW képeknél."

Éppen ez az, engem fotózás közben lelassít, ha a változatos jeleneteknél állandóan a DRO-t, a szaturációt, kontrasztot piszkálom. A képet már láttam a Fuji topicban, nagyon jó lett!

(#39730) madgie válasza #31733248 (#39729) üzenetére


madgie
titán

Az igaz, hogy lelassít, de azon idő alatt jobban oda tudok figyelni a kompozícióra, a helyes vízszintre, jól választott záridőre, stb. Kapkodva sajnos gyakran kapkodós végeredményt lövök, le kell picit lassítanom, ha értelmes outputot szeretnék kapni :)

Persze ez szubjektív dolog, másnak lehet gyorsabb a felfogása :DDD

(#39731) #31733248 válasza madgie (#39730) üzenetére


#31733248
törölt tag

Na jó, de a Te hibáid és a Fuji fogyatékosságai rendszeresen összeadódnak, mint például itt (ez az egyik kedvencem Tőled). :DDD Tudod, erre mondta a kolléga, hogy hazafelé a kocsmából... :))

(#39732) jjeahh válasza madgie (#39730) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Végre nem csak nekem kell magyarázkodnom, hogy manuálokkal hogyan tudok majdnem mindent megoldani :DDD . Tökmindegy, ha fejen állva fotózol is, ha a képeid jók és általában nekem bejönnek :) . Amúgy ha valaha fujista leszek tutira én is kihasználom a fuji jpg-t :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39733) silmatauki válasza tvamos (#39711) üzenetére


silmatauki
őstag

Ezek – leszámítva a magas, 18-as számot – igencsak átlagos sunstar-ok, semmi spéci nincs bennük, szemben a Canon összetartó, “csúcsos” nyalábjaival.

A legtöbb (akár olcsó!) obi képes hasonlóra, legfeljebb vmivel kevesebb (14 vs. 18 stb.) nyalábjuk lesz. Pl. ezt a panót Fuji X-E1 + 27mm kombóval csináltam, kifejezetten a sunstar-ok érdekében f11-re rekeszelve:

https://photosynth.net/view.aspx?cid=1e9a9474-9057-4778-a9e2-d89dae045877

A 27-esnek 7 lamellája van, ezért van 14 sugárnyaláb.

(#39734) Zada


Zada
tag

Sziasztok!

Korábban még sosem volt komolyan fényképezőgépem, de most lenne rá keret.
Valahol 300 környéke, nagyon max. 400k-ig mennék költésben, de ebbe jó lenne ha gépen kívül beleférne egy pótaksi, memóriakártya, valamilyen táska is akár.
Fotózásra és videózásra is használnám, de főként videózásra. Nagyon fontos, hogy ne legyen nagyon nehéz a cucc, egyszerű legyen hordozni ha kell és a következő 4-5 évben nem tervezném lecserélni.
Amit eddig találtam
- Sony Alpha 6300 (itt többen írták, hogy lehet melegedési probléma. Ez mennyire komoly? A másik sarokpont pedig az ár. Magyarországon ez jóval 400 fölött van, de külföldön pl. itt és itt már alatta is megkapható. Mi a tapasztalat a külföldi vásárlással kapcsolatban? Van ezeknél jobb ajánlat, amit érdemes megfontolni?
- Canon EOS M5 (ez árban jobb, de nem tudom, hogy miben jobb-rosszabb mondjuk a Sony-nál.

Több márkát még nem jártam körül, de ha van olyan, ami jó lehet akkor arra kíváncsi lennék.

Előre is köszönöm.

(#39735) Tin_Shield válasza Zada (#39734) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az EOS-M rendszer elégé gyerekcipőben jár még a többi MILC-hez képest. Az más kérdés, hogy ha Canon igazán felszívná magát szvsz elég hamar utolérhetné, sőt talán le is hagyhatná a többieket, de egyelőre inkább a DSLR vonalra fókuszálnak.
A Canon helyett inkább a Panasonic gépeket nézed meg, azok felveszik a versenyt a Sony gépekkel tudásban és rendszerszinten is.

(#39736) atenza


atenza
senior tag

Sziasztok, 100e-ig bezárólag mit ajánlanátok hobbifotózásra? Ismerős venné ajándékba tehát új kellene. Gondolom egy ilyen "mindenes" gép lenne, többet én sem tudok mire lesz használva.

(#39737) #31733248 válasza Zada (#39734) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Sony Neked teremtette a Sony A6000 + 18-105mm f4 kombinációt. :) Lesz egy nagyszerű vázad kitűnően működő autofókusszal és egy igényes, (hangtalan) belső zoomos, belső fókuszos, a videós igényeket színvonalasan kiszolgáló igényes objektíved állandó fényerővel, hatszoros átfogással. Ennek az obinak gyakorlatilag nincs ellenfele a piacon, videós célra erősen ajánlott.

Az A6300-zal akkor lehet melegedési problémád, ha 20 percesnél hosszabb, egybefüggő felvételeket szeretnél 4K-ban rögzíteni. De az annyival drágább az A6000-nél, amennyit már egyszerűen nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#39738) jjeahh válasza Zada (#39734) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amíg még lerohanna a sony falka... GX80?

szerk: és elkéstem... :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39739) Neck válasza jjeahh (#39738) üzenetére


Neck
veterán

Econ lesben állt :D
+1 az A6000 mellé, és még marad keret bármire.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39740) Sefneni


Sefneni
őstag

Sziasztok!
Egy teljesen kezdő fotósnak melyik szettet ajánlanátok az alábbiak közül?

Nikon D3300 + AF-P 18-55mm VR
Nikon D3300 + 18-105mm VR
Nikon D3300 +AF-P 18-55mm VR +55-200mm VR II
Nikon D5300 + 18-105mm VR

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#39741) pandur99 válasza Sefneni (#39740) üzenetére


pandur99
aktív tag

A 2.-at.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#39742) 80hun válasza Zada (#39734) üzenetére


80hun
addikt

GX80 esetleg nézd meg a G80-at is. :)

Én nemrég vettem videózni az A7 mellé egy GX80-at (persze hobbiszinten), nem csalódtam benne :)

(#39743) bododani


bododani
senior tag

Heló! Fuji X-e2 vagy x-t10 közül melyik a jobb, mennyi a különbség köztük? Képminőség stb.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#39744) MrChris válasza Zada (#39734) üzenetére


MrChris
nagyúr

A Panasonicot is nézd meg, jelenleg 3-400 ezerért az a legjobb videós képességű rendszer. A GX80 idén jelent meg, relatíve olcsó (használtan néha bagóért) és kiváló, ha meg 4k-2k konverzióval dolgozol kimenetként akkor söpör mindent azért az árért. A stabival kézből is remegés mentes lesz a kép, a legutolsó videóra használt feladapterezett szódás üveggel is, IS hiánya eléggé meg tudja keseríteni a hobbista életét, eddig steadival bohóckodtam, de IS óta erre nincs szükségem. Itt egy példa hogy mennyit fog a GX80 IS az A6300+OSS-hez képest. Az új G80-al pedig profi videós magnézium vázat kapsz forgatós kijelzővel, mikrofon csatival amik hiányoznak a GX80-ból. Olcsóbb tesója a G80-nak a G7, stabi nélkül műanyag vázban, de ugyan olyan minőségi videóval, 130-ért mennek a garisok a piacon. Az a6000 eléggé lemaradt már videóban, (csak egy FHD példa a moiré kezelésére) egyedül a fókuszával tud szembe futásnál, követésnél többet. A6300 sokak visszajelzése alapján, tesztekben melegedik, normál hőmérsékleten 15-20 perc használta után letilt, várni kell, ami elég kellemetlen, főképp ekkora pénzért.
Canont nem vennék itt egy friss összehasonlítás szomszéd topikból mit nyújtanak egy Panához képest.

[ Szerkesztve ]

(#39745) silmatauki válasza bododani (#39743) üzenetére


silmatauki
őstag

Képminőségben nincs difi. Leginkább az alapján dönts, hogy melyiknek a formája (különösképp az EVF elhelyezkedése – balszemes vagy? Akkor valszeg nem tetszik majd az X-E2) tetszik jobban.

=====

Bocs, hibásan írtam a #39733-ban: nem f11-gyel, hanem f16-tal fotóztam a linkelt panót, hogy minél erősebbek legyenek a sunstarok.

====

@MrChris (#39744): baromi jó ez a GX80 vs. A6300-videó, szenzációs a stabi, mintha csak iPhone 6s+/7/7+-es videót nézne az ember (azoknak szenzációs a stabijuk, szemben mondjuk az összes Samsunggal – S7/S7 Edge-t is beleértve, sajna).

[ Szerkesztve ]

(#39746) Rapid136 válasza Sefneni (#39740) üzenetére


Rapid136
őstag

Hát... van még vagy 6-7 márka a piacon :-)
Gyereknek, felnőttnek, férfinak, nőnek? Ezer és egy kérdés merül fel a kezdő előtt.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39747) MrChris válasza silmatauki (#39745) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezért írom, hogy míg nem próbálja az ember addig olyan mint csak egy úri huncutság. Meg hát az is felmerül, lehet hogy az IS jobb mint az OIS.

(#39748) KelemenUhr válasza Muerte68 (#39724) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Akkor megnyugodtam... Szinte mindig csalódott voltam a nyers képeket nézegetve, sajnos sokszor az sem volt az igazi, ami a kis képernyőn annak tűnt. Eleinte azt hittem, hogy a hiba az expógomb és a cipőtalpam között van, de ezek szerint nem (csak). Nyilván kell az utómunka, de vannak azok a képek, amiket megtartok, mert emlék, de nem feltétlenül éri meg vele komolyabban foglalkozni. Ilyen esetekben nem bánnám, ha elfogadható lenne a gépből kihulló jpg. :K
Meg az is jó lenne, ha nem lenne minden kép zajos nevetségesen alacsony ISO mellett. :(

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#39749) jjeahh válasza KelemenUhr (#39748) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, pana színek... amikor váltottam olyról az elején én is el voltam keseredve :D . Az iso-hoz... esetleg megpróbálhatod csak ezeket az értékeket használni: iso160, 250, 500, 1250. A többit inkább felejtsd el szvsz, viszonylag zajosak, pont ezért a g3-al auto isot én nem is használok :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39750) pethob válasza jjeahh (#39749) üzenetére


pethob
aktív tag

Egy egész kiegyensúlyozott és főleg rendkívül részletes összehasonlítás Fuji X-T2 vs Pana G85 között.

Kb. 36 percnél érinti kedvenc témánkat is, IBIS vs. ISO

https://www.flickr.com/photos/pethob

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.