Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) Jegesmaci81 válasza jjeahh (#39399) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Még egyszer köszi az érdemi választ kb neked és Throme-nak sikerült mindez. (remélem nem hagytam ki valakit, ha mégis akkor bocs) Részemről téma lezárva.

(#39402) madgie válasza Jegesmaci81 (#39400) üzenetére


madgie
titán

Tolhatom még? Mikor toltam eddig? Te zuttyantál most is be hatalmas mellénnyel, azóta is osztod itt mindenkinek az eszet, aki mást ajánl, mint az 1984-es minőségű VHS.

#39401: "részemről téma lezárva". Hála Istennek.

[ Szerkesztve ]

(#39403) Muerte68 válasza Jegesmaci81 (#39397) üzenetére


Muerte68
addikt

Kollégám vett 90000ft-ért akciósan Samu videókamerát,kipróbáltam afókusza lassú volt a sötét világos helyek közti váltás iszonyat lassú a felbontás csak HD,a kis szenzor miatt sötéttebb helyen használhatatlan volt én legszivesebben eldobtam volna.De legalább volt benne 100x digitális zoom :Y Meg 30x normál.A fényképe mint írtam egy telóét sem érte el.Akkora szenzor van benne mint egy kompaktban és a lencse is akkora.

Szóval inkább egy telefon ha már nem fontos annyira a minőség :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39404) grigo válasza Jegesmaci81 (#39397) üzenetére


grigo
őstag

Továbbra is sikerült elegánsan felülemelkedned azon a tényen, hogy a kérdező szeretne vele fotózni is, ellenben tovább pörgetted a vitát azon, hogy miért nem videókamerát ajánlottak neki. Minden szakmai ügyeskedés mellett még mindig az a legfontosabb, hogy azért, mert így kérte.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#39405) MrChris válasza Jegesmaci81 (#39397) üzenetére


MrChris
nagyúr

GH2-vel nagyon profi videó képet lehet elérni és nem áll le melegedéstől, erről a Sony a6300 híresült el. Ami egy-két adott, ismert modelnél előfordult abból ne általánosíts.

(#39406) #31733248 válasza Muerte68 (#39384) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Videózni csak Pana vagy Sony,csak a Sony hajlamos túlmelegedni 20 percnél hosszabban ne tervezz vele :K"

Ne vezesd félre az érdeklődőket! Melyik 100 ezer forintos Sony melegedik túl? Egyik sem. Az A6300 4K-ban hosszú ideig videózva valóban túl tud melegedni, de a kolléga nem ilyen gépet keres és a felhasználók csekély töredékét érinti ez a probléma.

Megjegyzem, egy amatőr videós számára sokkal nagyobb gond, hogy az itt agyonreklámozott Panák autófókusza több másodperces késéssel áll át, időnként még a statikus jeleneteknél is huntolgat, így a mélységben történő váltásoknál homályos a hívószóként alkalmazott 4K-s videó. Csak ez ugye valamiért nem hangzik el. Az sem hangzik el, hogy a G6 kézből készült videói úgy remegnek, mint a kocsonya, de ez a stabilizálatlanság még a G7-et is jellemzi.

(#39407) jjeahh válasza #31733248 (#39406) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Melyik 100 ezer forintos Sony melegedik túl? Egyik sem"

Mivel 100k-ért nincs normális sony alternatíva videóra :DDD

"az itt agyonreklámozott Panák autófókusza több másodperces késéssel áll át, időnként még a statikus jeleneteknél is huntolgat"

Írj 100k-ért pdaf-es sonyt kitben, normális videóval... :U

"G6 kézből készült videói úgy remegnek, mint a kocsonya, de ez a stabilizálatlanság még a G7-et is jellemzi"

Miért, 100k-ért sony fronton utánnad dobják a szenzorstabit mi? :D

Nem tom' ki vezeti félre az érdeklődőket... :P

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39408) #31733248 válasza jjeahh (#39407) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Mivel 100k-ért nincs normális sony alternatíva videóra :DDD"

Ez egy jól csengő, de nagyon hamis szöveg. Még egy A5000-et sem kell hackelni, ha megnézted volna, tudnád...

"Írj 100k-ért pdaf-es sonyt kitben, normális videóval... :U"

Nem a PDAF-ről van szó, hanem a botrányosan lassan átálló panás fókuszról.

"Miért, 100k-ért sony fronton utánnad dobják a szenzorstabit mi? :D"

Ki beszélt itt szenzorstabiról? Már a sima kitobi is szépen stabilizálja a képet és még motoros is, ami szintén nagyon jól jön videózásnál. A Panáé meg remeg...

(#39409) jjeahh válasza #31733248 (#39408) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha te mondod... :U Az biztos, hogy én a G6 meg GH2-őt ha megnyúznának sem cserélném be egy olyan vázra, aminek tuti nem jobb a videója, butább, sz*rabb az ergonómiája, fogása, keresője sincs, jack dugó sincs, érintőkijelző sincs meg még estig sorolhatnám, szal 99,9%-ban visszalépés lenne, egyedül a focus peakinget irigylem belőle. De legyen igazad.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39410) MrChris válasza #31733248 (#39408) üzenetére


MrChris
nagyúr

Már megint osztod a bullshitet? Pana 14-42, 14-4pz, 12-32, 14-45 kitobik mind optikai stabisak! Így ha ez az a6000-esednél is megfelel, talán a GH2-nél is meg fog. És sokkal jobb képminőségűek mint a Sony16-50-ese. Ha nincs igényed éles videóképre másnak még lehet és a Panával ezt 100e alatt megkapja.
4k-ról és az utómunkáról olvashatóan nem sok tapasztalatod lehet, mégis sommásan hangoztatod a véleményed.

[ Szerkesztve ]

(#39411) Muerte68 válasza #31733248 (#39408) üzenetére


Muerte68
addikt

A Sony A5000-em avhcd módban 20 perc mp4 ben 22 perc után kapcsolt ki szobahőmérsékleten.
Direkt teszteltem kíváncsiságból

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39412) MrChris


MrChris
nagyúr

Láttátok az aprón, gx85+12-32+64gb kártya 85ezerért!? Így elég nehéz a konkurenciáját ajánlani.

(#39413) #31733248 válasza jjeahh (#39409) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#39409) jjeahh

Ügyesen terelsz, de nem a készülék fogásáról beszélgettünk. :N

(#39410) MrChris

Persze, van a Pana obikban stabi, csak éppen videó közben semmit nem ér a G6-nál és a G7-nél sem. Éles videóképről meg két fókuszváltás között a Panáknál egyáltalán nem beszélhetünk, 2016-ban úgy mászik egyik fókuszsíkról a másikra, mintha reumás csiga lenne...

(#39414) nhpeti


nhpeti
tag

Szeretnék komolyabban elkezdeni fényképezni. Szerintetek első DSLR-nek 35-40k-ért egy Canon EOS 400d kit (15-55mm) objektívvel vagy egy Nikon D60 szintén kit (18-55mm) objektívvel érné meg jobban?
Az expo-szám nagyjából ugyanannyi mindkettőben és nagyjából egyforma állapotban is vannak.

(#39415) 80hun válasza nhpeti (#39414) üzenetére


80hun
addikt

400d :)

(#39416) Throme válasza nhpeti (#39414) üzenetére


Throme
veterán

D60 is jó kezdésnek csak az a gond, hogy ha az obik front vagy back fókuszosak, akkor csak szerviz tud korrigálni rajta.
Ugyan további obik vásárlásánál ki lehet próbálni azokat, viszont esélyes hogy többet kell válogatnod. Ez leginkább a fényerős obiknál okoz nehézséget, mert ott kicsi a mélységélesség tág rekeszen, és ha az elcsúszik előre/hátra jobban észrevehető, mint a kitobiknál.

D60-nal is lehet jó képeket lőni. Technikailag hátrányban leszel a maiakhoz képest jócskán, tanulni kis pénzből viszont jó. Egyedül a fókusz probléma lehetőség a gond.
Mát ha mindenképpen tükrös kell...

szvsz

(#39417) csacsi77 válasza Throme (#39416) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ma nekem jutott az ügyeletes kötözködő raptor szerep. :DD
Szerinted egy kezdő a hozzászólásodból mit ért meg? Szerintem semmit.
Tök jó, hogy segíesz és terelgeted és még egyet is értek a leírtakkal, de ha én most akarnék komolyabban belekezdeni a fényképezésne és első kérdésemre ilyet kapnék, akkor elmene a kedvem az egésztől.

nhpeti
Ezek már nagyon öregecske gépek, ha el akarsz kezdeni fotózni, akkor jók, de sokkal jobban járnál egy kicsit modernebbel.
Én nemrég vettem a fiamnak egy Panasonic G5-öt és egy 14-45-ös kitobjektívet. Ezek dimenzióugrásokkal fejlettebbek, mint az említett két gép. Egy oicit emlej a kereteden és hidd el meg fogja érni a ráfordítás. Ha meg nincs rá több keret, akkor a Panasonic G3-at ajánlanám kitobjektívvel, azt 30+20-ért meg tudod venni és ott is mindet ki tudsz tanulni.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#39418) tvamos válasza #31733248 (#39413) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor marad a Nikon 1, szuper videóval, meg stabilizált obival. ;] :P
Mondjuk a 4K nem az erősege

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39419) Throme válasza csacsi77 (#39417) üzenetére


Throme
veterán

Jah, engem nem zavar :N

Mégis úgy gondolom, hogy némi indoklás, vagy magyarázat helyénvaló, még ha nem is ért belőle mindent a kérdező (bár ugye ez nem biztos). Ha marad a "szakmában" akkor úgy is tudni fogja miről irkálunk itt.

Viszont - az esetlegesen még ismeretlen dolgok említésének ellenére is - jobbnak tartok egy pár soros "magyarázatot", mint a vedd ezt, vedd azt, 2 szavasokat.

Másrészt, most kapni fog vagy 10 féle gépről ajánlást, minimum 2 rendszeren belül, azzal szerinted mit fog kezdeni?
Annak is utána lehet nézni, amit én írtam, úgy ahogy annak mi az a G5, G3, 14-45 obi, vagy a másik hsz nikon 1-e. Ezeket se hiszem hogy ismeri.
Egyáltalán wtf milc vs dslr?!

(#39420) Rapid136 válasza Throme (#39419) üzenetére


Rapid136
őstag

Mondjuk a kérdezőknek ajánlott lenne visszaolvasni a fórumot és igazából ez lenne a funkciója, mert van hogy egy-két nap eltéréssel sikerül hasonló kérdéseket feltenni. Az elmúlt két hét a MILC-DSLR vitáról szólt.
Aki meg próbálna segiteni az meg rohadtul unja hogy ujra meg ujra ugyanazt kell hogy leirja.
Csak a kérdezők némelyike azt gondolja hogy tök egyedi a kérdése atekintetben hogy Canon vagy Nikon DSLR-t vegyen... :DD

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39421) csacsi77 válasza Throme (#39419) üzenetére


csacsi77
senior tag

Örülök, hogy konstruktív szellemben tudunk eszmét cserélni.
Sokan esnek be ide, hogy kompaktról váltanának, mert unják a telibe vakuzott és/vagy homályos képeket, a zajt és a lassú fókuszt.
Erre jól megkapják az arcukba, hogy ezt vagy azt vedd, de ha telepíted a hackkelt firmware-t vagy a Magic Lanternt, akkor jó lesz.
Én csak a saját ismeretségi körömből indulok ki. Mivel én vagyok "a fotós" ebben a mikrokörnyezetben (szégyellem is, mert olyan kicsi a tudásom, hogy nem tőlem kéne tanácsot kérni, de vakok között a félszemű a király alapon én maradok), ezért engem találnak meg a kérdésekkel.
A legtöbb kérdezőnek fingja sincs a fotózásról, az ISO-rekesz-záridó értékekről, a PDAF<->kontraszt alapú AF-ról, 4K-ról stb. Csak egyszerűen jobb képet szeretnének, mert hiába vette meg az 50 eFt-os szuperzoomot, a képei nem lettek jobbak a 25 eFt-os zsebkompaktnál. Az ilyenek sosem fognak elmerülni a fotózásban, egyszerűen csak jobb képeket szeretnének vagy használható videót.
Ebben az esetben nagyon leszűkül a kör szerintem az ajánlható gépek között. A kitobis verzió talán azért elvetendő, mert kicsi a "zúm" és mindenki azt szokta meg, hogy jól rá lehet tekerni a témára. Ezért én a következőket szoktam ajánlani:
- Canon 700D+18-135 STM
- Nikon D3300+18-140 AF-S (vagy a Tamron 18-200)
- Panasonic G6+14-140
- Olympus OM-D EM10+14-140
- Sony A6000+18-105
- Panasonic FZ-200/300/1000 (ha valakit a megazoom érdekel, sok ilyen van)
Plusz vaku nem árt, arra ott a Meike MK-320, ami minden rendszerre ki van adva. Egy 16-32 GB-os Sandisk vagy Samsung SDHC-val meg is vannak. Táskát meg vesz a Media Marktban. Állványt sosem fognak venni.
Aztán van az a réteg, aki továbbfejlődik és érdekli a dolog, szívesen tanul és feljebb lép. Na annak való ez a fórum, ahol a finomságokat már egy kis háttértudással leszűri magának.
Uff!

Öreg fater megoldja!!!!

(#39422) Jegesmaci81 válasza csacsi77 (#39421) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

"A legtöbb kérdezőnek fingja sincs a fotózásról, az ISO-rekesz-záridó értékekről, a PDAF<->kontraszt alapú AF-ról, 4K-ról stb."

Ez valóban így van. Viszont aki néhány alapvető fogalommal sincs tisztában annak semmiképp sem javasolnék kompakton kívül semmit.
Én a kezdők és tudatlanok táborát erősítem (gondolom ez a hozzászólásaimból is kitűnik). Pár éve egy kompakt géppel fotóztam egy különösen rossz fényviszonyokkal rendelkező templomban (vaku használata tilos). Nos odáig jutottam, hogy a fotókon bár látszódott minden, a végtermék értéke mégis kb 0 volt. Úgy voltam vele, hogy olyan nincs hogy ne tudjak 1 épkézláb fotót csinálni egy templomban. Elkezdtem beleásni magam a fotózás alapjaiba. Odáig jutottam hogy rájöttem sem én sem a gépem nem alkalmas fotózásra éppen aktuális tudásommal. Vettem egy olyan kompaktot (canon s5 IS) amin legalább pár manuális beállítási lehetőség volt és az akkori tesztekben nem szerepelt olyan rosszul. Azóta eltelt jó pár év és most jutottam el oda hogy megérje kicsit több pénzt ölnöm a fotózásba.
Egy szép fotó minősége, értéke nem csak a gép képességeitől függ hanem a fotósétól is és szerintem az nem jó ha egy rendszerben maga a fotós a leggyengébb láncszem.
Persze lehet reménykedni abban, hogy aki ide betéved olvasni és kérdezni (mint én is) az már a fent említett fogalmakról tájékozódott és tisztában van azzal hogy végül mit is vár el saját magától fotózás terén.

(#39423) hegyimorc válasza csacsi77 (#39421) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"mert unják a telibe vakuzott és/vagy homályos képeket"

Aki telibevakuzott képeket csinál, annak bármit adhatsz telibevakuzott képeket fog csinálni. Ilyeneknek nem másik gépet kell ajánlani, hanem könyvet vagy tanfolyamot.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#39424) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, mert nem tudom mit tegyek.

Szeretnék egy kicsit komolyabban foglalkozni a portré fotózással. Jelenleg egy Sony a200, Minolta 35-70F4, Minolta 70-210F4, Helios 44M-4, Metz 40MZ2 szettem van. A vázat mindenképpen szeretném cserélni, mert úgy érzem kicsit kevés már.

Itt jön a kérdés, maradjak e a Sony rendszernél, és szerezzek be egy A77-es vázat. Ami a pozitívum lenne, hogy megmaradna az objektív szettem, ami azért lenne jó, mert a 70-210F4 más márkában ennyi pénzért pótolhatatlan. De ami a probléma a Sony rendszerrel, hogy olcsó 85-ös csak a SAM85F2.8 van. Lehet portréra viszont kevés lenne a 2.8 induló fényerő. A régi minolta és az újabb Sony 1.4-es számomra még megfizethetetlen, nem beszélve a Zeiss-ről. A másik pedig, ha később szeretnék ff-re váltani, a Sony-nál nem sok lehetőségem van. Míg Canon-nál azért lehet válogatni használt ff vázakból.

Ezért gondolkodom, lehet eljött az idő rendszert váltani. Mindig is a Canon felé húzott a szívem, és ami nagyon tetszik, hogy canon-ban ott van a legendás 85mm 1.8, ami később ff-re is használható marad. Anyagi lehetőségeim (max. 130e) miatt mindenképpen használt vázban gondolkodom. Canonban két vázat néztem, eos 5D mark1 vagy eos 7D. Nem tudom mivel járnék jöbban, egy régebbi full frame, vagy egy újabb aps-c vázzal. Ebben gondolom a Canon használók tudnak segíteni.

A másik alternatíva a Nikon. Őszintén szólva soha nem éreztem késztetést Nikon rendszer birtoklásában, de ismerőseim között ketten is Nikon-t használnak. Nikon-nál amit néztem vázat, az a D300s vagy D7000 ami beleférne a költségvetésembe. De sajnos optika terén, és későbbi ff-re váltás terén nagyon hiányos a tudásom. Megmondom őszintés soha nem foglalkoztam a Nikonnal. Persze ha itt valaki nagyon meg tud győzni, hogy érdemes belevágni, és használható portré optikája is van a Nikonnal olcsón, akkor elgondolkodom rajta. Nikon d60 és d90 volt a kezemben, kicsit furcsa volt Sony után a menü rendszere, de kézbevétel után nem riadtam el tőle.

A vakut egyenlőre szeretném megtartani, sca adapterrel bármelyik márkával használhatom.

Ami még fontos lenne, egy olcsó használható alap objektív. Zoom lenne az ideális, de ami jó az valóban drága lehet, olcsó alternatívából nem tudom mivel válthatnám ki a 35-70F4-et. Esetleg Tamron 17-50 2.8 non vc. A Beercan-t viszont aps-c vázon lehet kiváltaná egy fix 85 1.8.

Szóval nem egyszerű a képletem. Ami a lényeg lenne, legfontosabb a portré fotózás, legtöbbet kültéren, de egy használható alap objektív is kellene nem drágán beltérre. Itt lehet szóba jöhetne egy Canon EF-S 24mm f/2.8 STM fix ha Canon mellett döntök, de nem tudom mennyire használható egy fix nagylátó kis beltéren, ahol lehet nem tudok sokat mozogni.

Van valakinek tanácsa? :-)

Köszönettel...

[ Szerkesztve ]

(#39425) #31733248 válasza kacsento1 (#39424) üzenetére


#31733248
törölt tag

Talán érdemes lenne egy A58-at venned, a 18-55-ös kitobival együtt kínálják 75 ezres irányáron az apróhirdetések között. Így nem kellene obikat lecserélned, ami azért nem rossz. A Beercan végig f4-et ad nagyon olcsón és egészen jó minőségben, ezt sem szabad elfelejteni. A SAM-85F28 azonos képkivágásnál egy picivel erősebben most az 50 f1.8-nál, szóval nem lesz kevés az sem.

A Canon is jó választás lehet, a 85mm-esük szépen rajzoló üveg. Ott inkább a gyengébb szenzorok miatt gondolnám meg a vételt, ha ez a használat során szempont lehet.

A Nikonnál a D7000 és a 35mm f1.8 hagyományosan problémás párosítás, de az 50-essel, vagy a 85-össel kevesebb a gond.

Figyelmedbe ajánlom a MILC felhozatalt is. A legtöbb típusnak már van szem fókusza, így az élesség garantáltan oda kerül, ahova kell.

(#39426) Rapid136 válasza kacsento1 (#39424) üzenetére


Rapid136
őstag

Ős Sonysként csak a maradásra beszélnélek rá :-)
Ott az új A77II vagy FF vázban az A99, esetleg egy korábbi A900. Oké, nincs mindennap eladó belőlük, de nem lehetetlen.
Az elektronikus keresőjükben (A77-A99) a manuális obikkal is könnyebben boldogulsz és abból azért van olcsóbb lehetőség a Zeiss 85 helyett.
Vagy akár ott a Sony MILC sorozata (APS-C vagy FF) ahol a gyári adapterrel tudnád használni az A-s obikat és szépen lassan cserélgethetnéd E bajonettesre.
A Sony új érzékelőcsaládja elég ütősre sikerült, érdemes maradni ezen a vonalon, akár Pentax vázakkal és Limited obikkal.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39427) mazsi70 válasza kacsento1 (#39424) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szerintem nézz egy A77 II gépet

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#39428) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok!

Ma megrendeltem a Sony A6000 fényképezőt, de lenne egy kérdésem nincs benne mikrofon? meg kell vennem 43ezrért hozzá hogy néha tudjak csinálni videót?

Üdv SRicsi

(#39429) 80hun válasza RicsiSuly (#39428) üzenetére


80hun
addikt

Minden vázban van mikrofon :)

[ Szerkesztve ]

(#39430) RicsiSuly válasza 80hun (#39429) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Köszönöm a választ már megijedtem, hogy nincs benne :D
Remélem jó választottam a géppel :)

Üdv SRicsi

(#39431) 80hun válasza RicsiSuly (#39430) üzenetére


80hun
addikt

Én szerettem annó nagyon :)
Az egyik legjobb milc váz.

(#39432) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Hosszú fórumozás, tesztolvasás, obik bújása után. Sony MILC rendszere mellett döntöttem. Konkrétan A6000 lenne a legideálisabb. Számomra. DE! Bár óckodtam az 5000-estől (műanyag ház, kereső és vaku hiánya), anyagilag pont beleférne egy fix portré objektív ha megelégszem az 5000-sel. A kérdésem az lenne hogy vajon egy amatőrnek megéri a +80ezret a 6000-esért?

(#39433) RicsiSuly válasza Jegesmaci81 (#39432) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Én ma rendeltem meg előtte csak telefonnal fotóztunk :D
Fórumba nagyon ajánlották még belefért a keretbe.

Üdv SRicsi

(#39434) Jegesmaci81 válasza RicsiSuly (#39433) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Akkor lesz mit tanulni....

(#39435) 80hun válasza Jegesmaci81 (#39432) üzenetére


80hun
addikt

Hát ezt neked kell tudni hogy van e rá keret. :)
Kereső , jobb af, jobb szenzor , testereszbhatóbb váz , jobb fogás.

(#39436) Jegesmaci81 válasza 80hun (#39435) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

A keretbe beleférne de csak az alap 16-50 Kit obival.

(#39437) wms válasza Jegesmaci81 (#39436) üzenetére


wms
senior tag

Nem olyan nagyon szörnyű ám az a kit obi! ;)

(#39438) Jegesmaci81 válasza wms (#39437) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Igen tudom sokat olvastam róla csak jó lenne egy fix objektív portréra (50F18E). Ami ki is jönne ha megelégszem az 5000-el.

(#39439) ccs2929 válasza Jegesmaci81 (#39438) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szvsz jobban jársz most egy jobb vázzal, és később vegyél obit, mert arra tudsz majd gyűjteni. Ha veszel egy A5000-et, azt majd el kell adnod, addig is veszít az értékéből, szóval szerintem egy vázcsere macerásabb, mint szimplán megvenni egy obit :K .

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#39440) csacsi77 válasza Jegesmaci81 (#39438) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ne elégedj meg. Vedd a 6000-t és később a portréobit. Annyival jobb váz a 6000!
Vegyél egy olcsó 50mm f/1,8 m42-es manuál obit és addig azzal portrézz.

Öreg fater megoldja!!!!

(#39441) wms válasza Jegesmaci81 (#39438) üzenetére


wms
senior tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz! :K

(#39442) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok Urak!
Ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki fényképezőgép választásban, de sajnos a tudásom elavult, így nem tudok neki biztosat mondani.
Lényeg:
Születendő babájukat szeretnék fotózni, azt tudják, hogy vaku nem jó. Van rá 200 ezrük.
Én tuti valamelyik belépő DSLR-t ajánlanám fix nagy fényerejű objektívvel meg esetleg egy kittel hogy majd ha nagyobb lesz a gyerkőc tudjanak szabadban is fotózni.
Használt tudtommal nem játszik.
Ti mit ajánlanátok, szerintem simán szóba jöhet Milc is.

:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#39443) MrChris válasza wms (#39437) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én is szeretem a szellemképét, meg a sarkait, ahogy elmossa a felesleges részleteket. ;) Persze ha 16 helyett 20mm-en használod a 'széleslátó' részét és rekeszelsz f8-ig már javul a helyzet. ;]

(#39444) 80hun válasza MrChris (#39443) üzenetére


80hun
addikt

Az az igazság hogy el lehet lenni vele nem mindenki sarok mániás., nekem is volt és késöbb vettem a sigmákat és a telét hozzá. :)

Ha meg jó nagylátót akar az ember nem kitobit használ sem apsc sem mft sem FF vonalon. :D

(#39445) kacsento1 válasza #31733248 (#39425) üzenetére


kacsento1
senior tag

Lehet kicsit félreérthetően fogalmaztam, az a200 váz nem csak technikailag kevés már, hanem használhatóság szempontjából is úgy érzem több kellene. Pl. dupla vezérlőtárcsa alap feltétel már. Azt hittem a kinézett vázakből egyértelmű, hogy nem belépő vázat keresek. Így az a58 kizárva, és más belépő vázak is.
A beercan képességeivel tisztában vagyok, ezt írtam is, és annak idején ez az obi volt ami miatt a Sony mellett döntöttem. De viszont lehet egy 85-ös kiváltaná a tele tartományt. Képminőségben biztos jobb egy fix 85-ös, és valószínű úgyse használnám mellette a telét. Kevés olyan helyzet volt eddig, amikor nem tudtam közelebb menni, különben úgyis meg szeretném szokni a fix-ek világát, amikor pár lépést megkell tenni a megfelelő kompozícióért.
A Canon-nán a gyengébb szenzoron mit értesz?
Arra is gondoltam, hogy egy a77-et veszek, és mellé egy samyang 85 1.8 manuálist, ahol ugye a focus segéd nagy segítség, de nem tudom mennyire használható pl. gyerek portrénál.
A milc alapból kizárva, az nem az én világom, ezért nem is említettem mint alternatíva.

(#39446) MrChris válasza 80hun (#39444) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értelek, csak felháborítóan gyenge ez a Sonytól. Az rendben, hogy a kit nem a csúcs de ez már megcsúfolása az egésznek. 2-3-szor akkora a torzítása a többi kitobihoz képest. Ha összehasonlítod más alapobikkal ezt egy kategóriával lejjebb kellene tenni. Másik, hogy egy csúcs gépet ezzel forgalmaznak... már rég le kellett volna cserélnie a Sonynak egy tisztességes javított változatra.

(#39447) #31733248 válasza Jegesmaci81 (#39432) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#39432) Jegesmaci81

Én is azt javaslom, vedd meg rögtön az A6000-et. Olcsón lehet nagyszerű régi portréobikat venni hozzá, örömöd lelheted velük a fotózásban. A Heliosok a legolcsóbbak (adapterestül 5-6 ezer forint), egyedi, örvénylő rajzzal. 20-30 ezer körül csodás darabokat találhatsz, kitűnő optikai és építési minőséggel.

(#39445) kacsento1

Samyang 85mm f1.4-em nekem is van, szeretem. :) Ha érdekel, nézd meg a vele készült tesztképeimet, mind f1.4-en készültek. Arra sajnos számítani kell, hogy nyitva a nagy kontrasztú jeleneteknél zöld és lila CA-t produkál és a mozgó gyerekekhez nem ez való. Nézd meg a natív 50mm f1.8-at, vagy a Minolta 50-esét, beltérben jól jön egy rövidebb darab.

(#39446) MrChris

Ugyan már. Nézd csak meg az Oly PRO kategóriás 12-40-esét, hasonlóan nagy natív torzítást produkál, amit aztán szoftveresen tesznek helyre. De ha ez szórakoztat, vizsgálgasd a nagylátós, nyitott rekeszes sarkokat tovább... :DDD

(#39448) Rapid136 válasza Jegesmaci81 (#39432) üzenetére


Rapid136
őstag

A belső kereső megfizethetetlen. Egyszerűen ég és föld azon komponálni meg a képet. Nem gond a külső fényviszonyok, nincsenek zavaró elemek, csak a tiszta kép. A gépet is stabilabban lehet megtartani.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39449) Throme válasza L4mie (#39442) üzenetére


Throme
veterán

Az elején viszonylag olcsón kijönne a 3x00 vagy 5x00 és egy 35mm fix, csak ez egy idő után (gyerek már magától helyett változtat) kicsit szűk ez az obi. A másik viszonylag elfogadható árú fixről - 50mm - ez méginkább elmondható.
De legalább tudják az f1.8-at.
Viszont várni fogják az időt, mikor vakut is lehet használni, mert ok, hogy f1,8, de szobában, mozgás esetén kell az alacsony záridő így is, ami iso emeléssel jár és a wb-re is figyelni kell, vagy képszerkesztő előtt ülni. Hiába iso tűrők viszonylag a mai dslr belépők, van az az iso ami fölött nem lesz tökéletes a kép.
Stabilizátor ugye nuku.
Ott vannak a 17-50 f2.8-ak , de ugye ezeknél jellemzőbb a fókusz probléma, legalább is fórumon ezekről olvastam.
Belépő vázzal lehet probléma, nincs korrekciós lehetőség...
Szervizbe járkálni kisbaba mellett biztos öröm.....
Tág rekeszen, kezdeti fókusztávon a szélek lágyulhatnak.
Valamint újonnan nem tartom valószínűnek, hogy 50-60k körül kijönnek, még a stabi nélküli verzió se.

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#39450) zümzümm válasza csacsi77 (#39351) üzenetére


zümzümm
senior tag

Igyekszem nem elkavarodni:)
Egy kicsit úgy érzem hogy magam sem tudom, hogy pontosan mit szeretnék. Vagy is de, tudom... Ha a pénz nem számítana, akkor egy Sony A7 lenne. De ilyenre sosem lesz keretem, jóval olcsóbb megoldásban kell hogy gondolkodjak. De annyi sok az infó, hogy ezeknek még le kell ülepedniük hogy tudjam, melyik számomra a megfelelő. Ezért egyenlőre csendben figyelek...
Ahogy a tesztfotokat néztem(dprewiew, photgraphyblog), nekem ugy tűnt hogy a 130ezres 100D és a közel 200ezres 700D nappali fotoi közt nem is igazán van különbség. VAgy inkább ugy fogalmazok, hogy a 100D is megfelelő lenne. DE! Nekem az éjszakai fotok a fontosak. Amit állványról, szűk rekesszel csinálnék, hogy a fények, letisztult csillagágszerűek legyenek. Nekem ez a mániám, a csillagágú fények, ez van:)
Olyan rendszert keresek, amit ezzel megvalósíthatok. Nekem tök mindegy hogy Canon vagy Nikon. Vagy hogy DSLR vagy MILC. Bár a mérete miatt a MILC felé húz a szívem.
És nekem az az elképzelésem az eddigi infók alapján, hogy a képminőség inkább függ az obitól, mint a váztól. Persze egy szinten lévő vázak esetében, ill. közel egy szinten lévő vázak esetében. Szóval talán obihoz léne vázat vennem.(?)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.