Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) Rapid136 válasza zümzümm (#39092) üzenetére


Rapid136
őstag

Viccelődünk csak :-) Semmi baj nincs a vázstabival se.
Különben nem alkalmazná több gyártó is. Ráadásul az érzékelő több irányba is elmozdítható ami elég sok lehetőséget hordoz magában, amire a lencsemozgatásos nem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39102) silmatauki válasza kk831228 (#39097) üzenetére


silmatauki
őstag

"100 korul nincs semmi"

GM1 + 12-32?

(#39103) Muerte68 válasza kk831228 (#39097) üzenetére


Muerte68
addikt

akár egy garis OM10-is kifogható annyiért a váz 80-tól már levadászható-a kitt obi 18-20000.
100000-ből pont megvan 110000-biztos találsz :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39104) MrChris válasza Muerte68 (#39103) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szívesen eladom az OM10-esem akár 50.000-ért is :DDD

(#39105) kátú válasza kk831228 (#39095) üzenetére


kátú
őstag

Pana G6 és attól fentebb, mindel jól jársz, remek kezelni őket, keresőminőségben simán alázzák Canikon FF vázait is és szolgáltatások terén is

Ha egy ilyen 200k limitet szabsz meg, akkor egy Pana GX80 vagy oly EM-10 esetleg akcióban 10 mkII

It still works!

(#39106) Studi válasza MrChris (#39104) üzenetére


Studi
addikt

Ahhoz már csak egy kitt obi kell. :DDD

(#39107) Muerte68 válasza MrChris (#39104) üzenetére


Muerte68
addikt

Pardon EM 10 :U Nem pont erre gondoltam :DD

Studi :DDD

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39108) 80hun válasza kátú (#39105) üzenetére


80hun
addikt

"keresőminőségben simán alázzák Canikon FF vázait is "
Megvannak az OVF és EVF előnyei is, de ilyet írni azért erős kicsit . :)

(#39109) kátú válasza 80hun (#39108) üzenetére


kátú
őstag

Én nem találom erősnek, photoexpón volt szerencsém kipróbálni a "nagyok" keresőit, de közük nincs az evf hez, mind sötétebb, de persze ez az én véleményem, és teljesen szubjektív, mindenki azt használ amit akar. Én is belevoltam zsongva a dslr ek keresőébe, de így, hogy már használom a pana EVF ét, ha fizetnének se használnám a dslr ek kis semmiét, pláne hogy az 5-6D/D5-D500 nél lentebbi árkategóriás vázaknál még a kereső méret is kisebbnek érződik, lehet, hogy kisebb is

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#39110) Rapid136 válasza 80hun (#39108) üzenetére


Rapid136
őstag

Ha csak a technikai részét nézzük, akkor nem nagy túlzás :-)
az EVF valós képkivágást mutat? igen - az optikai keresőknél csak a pro kategóriában 100%-os
az EVF-nél kontrollálható az elkészült kép? igen - az optikainál el kell venned a gépet a szemedtől
az EVF-ben ellenőrizhető az élesség? igen - optikainál lásd feljebb
az EVF rossz fényviszonyok közt is használható? igen - az optikaiban azért kihivás
mélységélesség kontroll? nem kérdés
sorozatfelvételnél akár folyamatosan látható a kép, mig az OVF-nél csapkod a tükör

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39111) 80hun válasza Rapid136 (#39110) üzenetére


80hun
addikt

Ismerem az evf keresőt van pár milcem és volt előtte is jónéhány :)

(#39112) kátú válasza 80hun (#39111) üzenetére


kátú
őstag

Persze nem mindegy, hogy milyen a milc, mert a sony a6000 keresője pl szerintem roszabb mint a pana g6 é

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#39113) 80hun válasza kátú (#39112) üzenetére


80hun
addikt

A gx80-ané meg rosszabb mint az e-m10-é számomra persze :)
És mindkettőnél nagyobb (nem a nagyításra gondolok hanem a méretére) az A7-é :)

Ezek egyéni dolgok. OVF ide vagy oda egy Pentax K1-re nem mondanék nemet :D

(#39114) kátú válasza 80hun (#39113) üzenetére


kátú
őstag

Az a váz szerintem kissé el lett szúrva használhatóságban, mert a G7 és a G80 meg a GX8 is nagyon jó de nekem valahogy a GX80 kissé használhatóságban retardáltnak tűnik

Nekem a 645 ös pentax ami nagyon tetszik :D

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#39115) jjeahh válasza kátú (#39114) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Minden nézőpont kérdése, nekem pl. mivel kis kezem van, a nikon d7xxx mérete fölött már minden kompromisszumos.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39116) 80hun válasza kátú (#39114) üzenetére


80hun
addikt

Nincs az elszúrva, marhajó dolgokat tud és videózni is frankó. Ez utóbbira vettem pont :)

(#39117) MrChris válasza kátú (#39112) üzenetére


MrChris
nagyúr

A G6 keresője nagyon jó, kitölti a látóteret és a lencserendszer is jól sikerült. Jobb mint az OlEM10-é. Remélem a G80-é is ilyen. A GX80 kicsit béndzsa, felbontást bukva ezt a részt visszacserélném a G6-ra.

(#39118) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!
Olympus E-P3-at érdemes venni? Nem mai modell, de amiket olvastam róla, az alapján kezdő gépnek jónak tűnik. Van esetleg valami ismert típushibája, gyengesége?
Köszi!

(#39119) jjeahh válasza x64 (#39118) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nagyon olcsón akarsz használt gépet, inkább pana g3 vagy gx1 szerintem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39120) bododani


bododani
senior tag

Sziasztok.
Újonnan részletre kb. 350 ezer körül szeretnék egy DSLR-t venni, lehetőleg úgy hogy 2 obival, eggyel ami távolra jó (zoom), és egy ami közelre (makró mondjuk).
A lehető legjobbat szeretném venni, márka mindegy. Nagyon örülnék neki ha lenne kihajthatós kijelzője, elég nagy előny :)
Illetve egy jobb vázra és olcsóbb obikra, vagy valamivel olcsóbb vázra és minőségibb obikra kéne költenem többet? (Szerintem utóbbi)

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#39121) x64 válasza jjeahh (#39119) üzenetére


x64
aktív tag

Miert, mivel tud(nak) tobbet? Jelenleg hasznaltan 35-ert kapnek E-P3-at, 65-ert meg G3-at...

(#39122) bododani válasza bododani (#39120) üzenetére


bododani
senior tag

Esetleg egy KIT + egy zoom obi? :U

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#39123) jjeahh válasza x64 (#39121) üzenetére


jjeahh
nagyúr

65-ért g3? :Y Gondolom akkor az oly csak váz, a pana meg kitben van. Csak vázért a 65k elég húzós, lassan annyiért mennek a g6-ok... Amúgy így fejből, a g3-ban újabb jobb szenzor van, forgatható a kijelzője, van egy frankó keresője, gyorsabb sorozatot tud, jobb az af.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39124) 80hun válasza bododani (#39120) üzenetére


80hun
addikt

Hát lehet egy picit meg fogja haladni a keretet :)
Nikon
Makró

Egyik variáció a D5300 duplakit

Másik variáció D5300 váz + 18-300-as sigma utazó zoom.

Kisebb telével meguszhatod olcsóbban is Tamron 18-200 VC v Sigma 18-200 OS

Most hirtelen ennyi jutott eszembe :)

(#39125) nhpeti


nhpeti
tag

Szeretnék elkezdeni fényképezni. Eddig csak teljesen amatőr szinten, automata beállításokkal fotóztam telefonnal, kompakt gépekkel. Most eldöntöttem, hogy veszek egy használt, olcsóbb DSLR gépet, hogy megtanuljam az alapokat.

Mivel diák vagyok, a keret eléggé szűkös (40k). Ezért az árért néztem Canon EOS 350d-t KIT objektívvel és Canon EOS 1000d-t szintén KIT objektívvel. Expó számot egyenlőre egyikről sem tudok, nem volt bent a hirdetésben és még nem válaszolt az eladó.

A kérdésem az lenne, hogy melyiket lenne érdemesebb megvenni ha közel azonos az állapot és az expószám?

(#39126) MrChris válasza x64 (#39121) üzenetére


MrChris
nagyúr

65e-ért adtam el a karcmentes G6-ot két plusz akksival még nyár végén. Kérdezz rá mielőtt veszel valamit, mert változatosak az árazások. Más kérdés hogy vannak 'hiány' időszakok, máskor meg dömping van.
EP3 egy prémium váz, ritka, ezért ennyi az ára.

(#39127) JohnyBlue válasza nhpeti (#39125) üzenetére


JohnyBlue
őstag

mindenféleképpen 1000D de ha lehet akkor inkább 1100D ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#39128) bododani válasza 80hun (#39124) üzenetére


bododani
senior tag

Még esetleg arra gondoltam hogy egy Nikon d7100 és 2db Sigma obi, ez kb árban van, vagy egy Canon 70D 2 obival ha találok hozzá.
De köszi a javaslatokat mindenképp megnézem.:)
Karácsonyi akciókra várok jelenleg :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#39129) MrChris válasza nhpeti (#39125) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elég ronda képe van mindkét gépnek, az árnyékos részek színüket vesztik, kitobijuk minőségéről nem is beszélve. Ennyiért inkább egy Oly E410/510-t vennék 14-42 kitobival. Ha ínyenckednék E500-t a Kodak szenzor miatt.
Ezeket a régi vázakat kb csak alap érzékenységen, nagyon max iso400-on érdemes használni.

(#39130) JohnyBlue válasza MrChris (#39129) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Azért ennyire ne már, 1000D - 1100D azért vállalható kategória. (szerintem) virágokat, kutyát, macskát, szomszéd bácsit portrézni aztán ff ben ráhúzni a clarityt stb, ezekre tök jók, de tovább megyek bemegy egy stúdióba próbálgatni rekeszel vagy kettőt a szar kitobin és tádáám teljesen éles képei lesznek.

A múltkor Orsyca kezébe nyomtam 20D-t (hogy ne unatkozzon) ami még gyenguszabb szenzorral rendelkezik és az egyik leggyengébb kitobival és teljesen vállalható képeket lőtt vele esküvőn.

Ezekkel a CaNikon dolgokkal az a jó, hogy jó sok mindent meglehet venni aztán kis idővel eladni. Az olyt egyszer megveszed és utána rajtad marad. (nekem is van egy oly 450 duplakittem)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#39131) Throme válasza JohnyBlue (#39130) üzenetére


Throme
veterán

Így van! Oly-t ajánlani, ami nem tudom kinek kéne... nincs értelme.
Lányom keresztapja használ még mindig canon 1000D-t és teljesen vállalható, szép képeket lő.

Majd még jön a kereső fétis és a tejfölös doboz anyagminőség dogmák....
Vagy vetetnek vele milcet....

(#39132) Jegesmaci81 válasza MrChris (#39129) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Azért furcsa ennyi év után azt olvasni hogy ronda képe van a 350D-nek. Amikor megjelent szerintem minden kezdő fotós álma volt. Az akkori tesztek mind mind árához képest kiváló képminőségről írt. Tény, hogy sokat fejlődtek azóta a belépő gépek de szerintem tanuló gépnek ma is az egyik legjobban ajánlott ha az ár fontos.

(#39133) 80hun válasza bododani (#39128) üzenetére


80hun
addikt

Mármint milyen sigma obikkal?
A d7100 váz 235e -be kerül.

A 70d-t én hanyagolnám 250e-ért :)

(#39134) pethob válasza nhpeti (#39125) üzenetére


pethob
aktív tag

Egyre riasztóbb sületlenségek jönnek elő ebben a fórumban, sokszor nagyon sajnálom azt, aki ide téved.
Meg kéne tanulni elolvasni a kérdést és nem csak a saját vélt igazunkat mantrázni.

A Canon 350D-nek természetesen nem szar a képe. (Ahogy az 1000D-nek sem.) ISO-ban és felbontásban sokat fejlődtek az objektívek, dinamikában szinte alig, sőt néha inkább visszafele. A felbontás meg elég, több tucat 60×40-es kép lóg most is a falon, ami 350D-vel készült.

Sötétben nem lehet fényképezni egyikkel sem, de ez a tanulásban nem fog akadályozni.

A két KIT obi valószínűleg nem ugyanaz. Az 1000D-é jó eséllyel már IS azaz optikai képstabilizátoros, így azt venném, bár az 1000D vázzal sosem volt dolgom.

350D-ből 12 vázam volt, 5 évig oktattam vele fényképezést, tanulni tökéletes.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#39135) MrChris válasza JohnyBlue (#39130) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tudtommal fotózni és nem eladni akarja. Miért nem adod el egy jelképes összegért? Amúgy szerintem a legélesebb belépő kitobija ennek van, a szenzorának jobbak a színei és élesebb képet ad azoknál. Ugyan az a képminősége volt mint a profi E3-nak, nem volt ez a Canonos lebutított kiosztás. 9 éve engem ezek fogtak meg a konkurenciához képest. Az élőképével valamennyire manuálozni is lehetett. De ha az 1000D-vel jobban jár vegye azt. Őszintén szólva én rühheltem 350D-t a kissé életlen képei és hogy az említett árnyékokban megszürkült. Ajánlani nem tudnám.

pethob: most írhatod, hogy ezekben az Oly dslr-ekben csak a bajnak volt az image stabilizátor :D mert ezekben tényleg az volt.

[ Szerkesztve ]

(#39136) pethob válasza bododani (#39120) üzenetére


pethob
aktív tag

Egyértelműen a jó minőségű objektív a fontos, tehát arra költenék többet. De az általad adott keret (350) egyfelől már egy komoly összeg, másfelől nagyon jó obikra (főleg többre) azért kevés. Pláne, hogy két tök ellentétes célt jelöltél meg (ti: zoom és macro) közben meg lukas a közepe.

Szerintem:

1. Gondold végig komolyan, hogy DSLR vagy MILC (A világ ez utóbbi felé halad. Már bőven túl vagyunk az első 1.0-ás próbálkozásokon.)
2. Ha DSLR, akkor döntse el a kérdést, hogy Canon vagy Nikon az, hogy milyet használnak a haverok. (Akiktől kérhetsz kölcsön obi-t, ha ki akarsz próbálni valami mást is.)
3. Gondold végig mit akarsz fotózni. Mert érzésre ott tartasz, hogy mindent/bármit, ami így nem fér bele a budget 10-szeresébe sem.

(Ha csak gyors és elfogult válasz kell, akkor Fuji XT-1 + 18-135. Pénzvisszatérítéssel befér a keretbe...)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#39137) 80hun válasza pethob (#39134) üzenetére


80hun
addikt

"ISO-ban és felbontásban sokat fejlődtek az objektívek, dinamikában szinte alig, sőt néha inkább visszafele."
Nem szenzort akartál írní. :D

(#39136)
Ezt a kölcsönkérés dolgot sohasem értettem. Lehet te kölcsön adsz a haveroknak 150-300e obikat én nemnagyon.
Ha leejti v megkarcolja azt ki is kell fizetni és egy havertól a legrosszabb bevasalni az ilyet :)

A 70d szenzora egy kicsit elavult már.

[ Szerkesztve ]

(#39138) bododani válasza pethob (#39136) üzenetére


bododani
senior tag

Fotósuliba megyek majd jövőre, és úgy gondoltam veszek egy gépet, mert eddig apám nikon p610-ét használtam de valami komolyabbat szeretnék, ami tükrös.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#39139) 80hun válasza 80hun (#39137) üzenetére


80hun
addikt

Nem bírtam befejezni. :)
A 70d szenzora egy kicsit elavult már. . Én biztos nem adnék 250e-t érte. Persze ez egyéni dolog :)

A MILC viszont nem rossz felvetés. Mondjuk egy Fuji X-T10 v. X-E2s :)

(#39140) JohnyBlue válasza MrChris (#39135) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Miért nem adod el egy jelképes összegért? azért mert kb 2db 32 gigas sd kigyün az árából és kész... annál meg nekem többet ér, még ha csak a vitrinbe rakom be ;)

Persze nagyon jó kis üveg a 14-42 én is szerettem, meg az egész rendszert, úgy ahogy van. De az ember egy idő után rágyün, hogy kell mindenféle kiegészítő amit persze jó pénzért felvásárol. Egy idő után rájön szerencsétlen, hogy banyek fényerőtlen a technika, na akkor jön az agyalás... az okosok majd lökik egyből vegyél fényerős fixeket... szerencsétlen mit tud tenni ? megveszi mert várja a csodát, jobb lett jobb lett de még se az igazi, miközben azt látja, hogy a kocsmában az egységnyi felhasználó könnyebben készít mobájlal képet mint ő a fix üvegével, meg vakuval anyámkenja...
Szerencsétlen egységnyi juzer ezek után véletlenül kipróbál egy canikon belépővázat ami körberöhögi a meglévő rendszerét sebességben meg úgy mindenben. Mit tud tenni ? Mmmm eladom jó áron és veszek canikont, de egy hónap árulás után rágyün, hogy biza senkinek se kell, vagy ha kell akkor fillérekért csak. Utána megveszi használtan vagy újonnan a canikont és tudja pakolászni adni venni, mert valljuk be ez egy kicsit erről is szól, megveszem kipróbálom, tetszik, nem tetszik már nem divatos, van jobb, gyorsabb stb stb.

De lehet nem nekem van igazan én csak magamból indultam ki és megakarom kímélni a srácot egy felesleges körtől ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#39141) Rapid136 válasza bododani (#39138) üzenetére


Rapid136
őstag

"valami komolyabbat szeretnék, ami tükrös"
ezt fogalmazd át kicsit nehogy úgy értsük hogy egy MILC nem lehet komoly :-)
amúgy minek a tükör? milyen pozitiv előnyét látod a képalkotásban?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39142) Muerte68 válasza nhpeti (#39125) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem volt 1000D-m kezdésnek teljesen jó,a képei nem rosszak olcsó strapabíró-teljesen válalható kis pénzért.
Van ismerősöm aki a mai napig teljes megelégedéssel használja a Nikon D3000-gépét amin még livewiev sincs viszont jó a képe.
Volt Oly 510-dupla kittem is,én nem bírtam a képével kibékülni szerintem az 1000D jobb.
350D-t nem vennék az azért már öregecske még az 1000D-hez képest is.

[link]
1000D képek kitt obival.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39143) kátú válasza jjeahh (#39115) üzenetére


kátú
őstag

hát a kézméret rengeteget számít, az biztos, nekem például az EM 10 és 5 kicsi fogásra és ez a legfőbb bajom a GX80 al is.

#39116 80hun: nekem a fogása nagyon nem illik bele a dologba, de amúgy elhiszem, hogy jó csak a bogása kissé buta szerintem

#39117 MrChris: a G80 keresője még jobb lett mint a G6 é, szebb a képe és tágasabb is, valamint maga a váz fogása is sokkal sokkal jobb lett. Tehát akkor nem csak én láttam butábbnak az EM 10 keresőlét. Ahogy mondod, a GX 80 kissé suta lett

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#39144) Muerte68 válasza kátú (#39143) üzenetére


Muerte68
addikt

Annyira azért nem buta az az EM 10-kereső :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39145) bododani válasza Rapid136 (#39141) üzenetére


bododani
senior tag

Nem annak szántam bocsi :N
Cserélhető objektívek miatt, sokoldalúbb, és a későbbiekben tudok majd venni hozzá több félét is.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#39146) Rapid136 válasza bododani (#39145) üzenetére


Rapid136
őstag

Azt ugye tudod hogy a MILC-ekre adapterrel az égvilágon bármit fel tudsz tenni?
Ha nem ragaszkodsz az AF-hoz, akkor ezerszer több objektivet rakhatsz fel mint bármelyik tükrösre.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39147) bododani válasza Rapid136 (#39146) üzenetére


bododani
senior tag

Azért írtam dslr-t mert nem nagyon ismerem a milc-et. Mit ajánlasz ilyen árban nekem?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#39148) bododani válasza bododani (#39147) üzenetére


bododani
senior tag

Illetve nem tudom hogy ugyan abban az árban megkapok-e olyan tudású milc-et mint tükröset?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#39149) kátú válasza Muerte68 (#39144) üzenetére


kátú
őstag

A buta eléggé rossz kifejezés volt a részemről :DDD inkább úgy mondom, hogy a megjelenítési világa nem nyert meg, de akkor nem csak engem

It still works!

(#39150) Neck


Neck
veterán

[link]

Fogadjunk, ti mondtátok neki, hogy ezt vegye :C

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.