Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) Muerte68 válasza kátú (#38076) üzenetére


Muerte68
addikt

esetleg egy még garanciás kitt?OM-10-GX7-OM-5 stb..vannak abban az árfekvésben van amelyik alig volt kibontva is.Van amelyiken még közel 2 év garancia is volt.(azt ne kérd hogy keressek ,akkor láttam mikor én kerestem de mindig van kis türelemmel)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38102) kátú válasza #40935168 (#38100) üzenetére


kátú
őstag

Természetet, madarakat és csillagot, meg szeretek timelapse elni

ferq68: :( :( :( :( a használt dolgoktól kiver a víz

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#38103) 80hun válasza kátú (#38102) üzenetére


80hun
addikt

Ez nem fog olcsón kijönni :)

(#38104) kátú válasza 80hun (#38103) üzenetére


kátú
őstag

Tisztában vagyok vele :D hát elősször kezdem a kit obival a természet fotózást és utánna fejlesztek szépen, magarakhoz majd kell egy jobb tele obi, a csillaghoz meg valami fényerős, de éppen az alappal is lehet próbálkozni

It still works!

(#38105) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv!
Belépő kategóriás DSLR-t használok,D5000, D3300(18-55, 35 1.8, 50 1.8).
Képminőséggel elégedett vagyok, főleg a fixek hozzák szépen, viszont a videóminőség számomra nem elegendő.
Egyre jobban húzok a Milc-ek felé, szóval 2 lehetőség adott:
-DSLR cumó marad, és vennék egy milc-et főként videózni, keret kb 200.000
-DSLR-t eladom és helyette egy komoly milc, keret kb. 350.000

Melyik milc-ek hozzák a DSLR vázak képminőségét, és jobbak videóban?
Melyik márkához legjobb az objektívkínálat?
A sony-k nagyon tetszenek, főleg az a6300, bár ő nagyon drága, Pana g7 is egy opció, az meg nem APS-c szenzoros...

(#38106) Rapid136 válasza hibavissza (#38098) üzenetére


Rapid136
őstag

Miután a ködös kinyilatkoztatásaidat idáig semmilyen érvvel, akár tesztképpel sem sikerült alátámasztanod (tisztáznod) és egyetlen általam feltett kérdésre sem válaszoltál, ám belekötöttél minden másba ami az eredeti felvetés szempontjából érdektelen, valamint állandóan mellébeszélsz, igy azt hiszem be is fejezhetjük.
De igazán tanulságos bemutatót tartottál arról hogy működik egy troll.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38107) Rapid136 válasza Zilko87 (#38105) üzenetére


Rapid136
őstag

Van MILC
m4/3-os érzékelővel (Oly, Pana)
APS-C érzékelővel, nyilván ezek pont ugyanazokat az érzékelőket használják mint a DSLR (Sony)
vagy ott a Sony A7 fullframe váza

milyen videot csinálsz állványról, kézből? Képstabilizátor itt is csak obiban lesz, illetve az A7II vázban van érzékelőmozgatásos
a Sony később lépett be és új bajonettet készített a vázaihoz, úgyhogy az objektivpark nem mérhető a tükrös vázak lehetőségeihez (saját adapterrel használhatók az A bajonettes obik)
és független gyártók készítettek teljes értékű Sony-Nikon adaptert, ami nem olcsó, viszont akkor maradhatnak a Nikon obik (youtube-on találsz videot róla)
a MILC vázaknál adapterrel lehetőség van szinte bármit feltenni, persze ezek csak manuális módban működnek majd

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38108) jjeahh válasza Zilko87 (#38105) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én két pana mellett döntöttem anno videóra, de mai fejjel már fogalmam sincs mit vennék... 4k nekem kellene az tuti, már csak a croppolási lehetőség és felbontásveszteség nélküli szoftveres stabilizálás miatt is, mivel úgyis leméretezném fullhd-re. Nos ha lenne pana ami a full szenzort kiolvassa videó alatt vagy sony amivel egész napos melóval sem kell túlmelegedéstől tartani, akkor esetleg... De sajnos tudtommal az összes mai pana croppol, multiaszpi sincs már, a sonyk meg drágák és forrók :D . Vagy tévedek? :D
Az biztos, hogy videóra az összes újabb pana meg sony sokkal jobb mint a nikon vázaid, de kompromisszumok ezekkel is lesznek.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38109) frankstork válasza Rapid136 (#38107) üzenetére


frankstork
aktív tag

Az oly is szenzor stabilizátoros. :R

(#38110) Rapid136 válasza frankstork (#38109) üzenetére


Rapid136
őstag

Bocsi, hibáztam :-)
És az kerül(t) át a Sony vázakba valószinűleg, most hogy összeállt a két cég :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38111) Zilko87 válasza Rapid136 (#38107) üzenetére


Zilko87
tag

Elsősorban állványról videózok, ritkábban kézből, ezért annyira nem fontos a képstabi, ettől függetlenül bármit veszek kitben fogom 18-55-el(én szeretem a nikonét is). FF esélytelen, 4K legyen.

(#38112) frankstork válasza Rapid136 (#38110) üzenetére


frankstork
aktív tag

Miiiiii? Tényleg?

(#38113) Muerte68 válasza kátú (#38102) üzenetére


Muerte68
addikt

Az irányjelzősön most is van egy GX7-váz 50expó-1+1 év garancia 110-ért számlákkal papirokkal.Nem hiszem hogy nagy rizikó de te tudod :U Még maradna pénzed egy jó obira is.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38114) Rapid136 válasza frankstork (#38112) üzenetére


Rapid136
őstag

http://printscreen.hu/a-sony-befektet-a-konkurens-olympusba

http://www.fotovideo.hu/hirek/napi+hirek/olympus+es+sony+kooperacio.html

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38115) konyi79 válasza Rapid136 (#38114) üzenetére


konyi79
addikt

Link gombot láttad már? ;)

(#38116) Rapid136 válasza konyi79 (#38115) üzenetére


Rapid136
őstag

Sokszor gyorsabban reagálok, mint gondolkodom...
Mondjuk nincs is annyira szem előtt :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38117) MrChris válasza Zilko87 (#38111) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha 4k akkor most a Pana G7 megkerülhetetlen.

Rapid136: készül a FF Olympus? :D

[ Szerkesztve ]

(#38118) Sefter válasza Rapid136 (#38114) üzenetére


Sefter
veterán

Ez most tényleg 3 éves hír..:F
Történt azóta valami..?

Psn ID: sefter_hun

(#38119) Rapid136 válasza Sefter (#38118) üzenetére


Rapid136
őstag

Az már biztos hogy az Olyba Sony érzékelő került :-)
De nem hinném hogy sokkal friss infot találnák erről a hírről, például már csak üzleti érdekek miatt sem. A háttérben fejlesztgetnek, terveznek és volt néhány váratlan húzása a Sonynak korábban is. Az A7-ről se szivárgott ki túl sok hír előtte.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38120) konyi79 válasza Rapid136 (#38119) üzenetére


konyi79
addikt

Nincs itt bonyolult, meg nagy titok, ha folyamatosan figyelted a híreket.
Sony a szenzorok miatt erősödött, az olynak kellett kis pénz. Azt csiripelték pár oly-s fejlesztő a bevásárlás után kapott egy sarkot a sony-nál. Nem sokkal utána megjelent az A7 második sorozatában az oly-hoz kísértetiesen hasonlító 5 tengelyes szenzor stabi, meg azóta okádják a felső kategóriába a csupajó FE üvegeket. Meg csorog a pletyka egyre sűrűbben a FF oly gépről. Véletlen pont E bajonettel.

(#38121) #31733248 válasza Zilko87 (#38105) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#38105) Zilko87

Javaslom a Sony A6000-et, komoly előrelépés lesz és most még 200 000 Ft alatti áron kapható kitobival (érdemes sietni, áremelés várható).

A 35mm f1.8 kiváltására van ugyanilyen Sony obi, Sigma 30mm f2.8 és Sigma 30mm f1.4, az 50mm f1.8 helyett ugyanilyen Sony, vagy Sigma 60mm f2.8. A Sigmák stabilizátor nélküliek, az összes felsorolt obi nagyon jó.

(#38122) kátú válasza Muerte68 (#38113) üzenetére


kátú
őstag

nem a pénzel van a baj :D simán a tudatom nem tudja valahogy elviselni, hogy már azt valaki kibontotta és használta is

It still works!

(#38123) #31733248 válasza kátú (#38122) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha csak fényképezőgéppel van így az ember, akkor még örülhet, :K egy új autó értékvesztéséhez képest még mindig sokkal jobban jár.

(#38124) kátú válasza #31733248 (#38123) üzenetére


kátú
őstag

autónál másabb, ott inkább használt, mert azt akkor én újítom fel és dolgozom vele, sokkal közelebb kerül az ember szívéhez

It still works!

(#38125) grigo


grigo
őstag

Jött egy hirlevel, hogy -20% van a MM-ban Sonykra.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#38126) pethob válasza Zilko87 (#38111) üzenetére


pethob
aktív tag

Fuji X-T2 + 18-55, szeptembertől kapható.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38127) #40935168 válasza grigo (#38125) üzenetére


#40935168
törölt tag

:R
Limitáltan erre-arra, vagy mindenre, ami Sony ?

(#38128) #40935168 válasza 80hun (#38103) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szerintem sem... :(

(#38129) #40935168 válasza konyi79 (#38120) üzenetére


#40935168
törölt tag

FF Oly ? E bajonett ? :Y :Y :Y
Uhh ... várok még akkor kicsit ... ergonómiában az Oly verhetetlenül jó, én legalábbis nagyon imádom.
Azt hiszem ideje Oly pletykákat is olvasnom :D

(#38130) konyi79 válasza #40935168 (#38127) üzenetére


konyi79
addikt

Pl a 18-105 F4 G 150k-ért volt, még tegnap este, elvileg készleten is.

(#38129) Eperkutyus
Még addig pérszor szerintem lenyomod az expo gombot mire kijön, főleg most a szenzor-ínséges időkben, mikor a Sony is tolja a 3.gen A7-et. De előbb utóbb...

[ Szerkesztve ]

(#38131) Blaise válasza grigo (#38125) üzenetére


Blaise
veterán

Mindenki szórja, Sony Centerekben és Edigitálban is akciósak.

(#38132) weres78


weres78
senior tag

Üdv!

"Új" gépet szeretnék, próbálom az összefoglaló alapján feltenni a kérdésem.

A rászánt összeg max és nagyon max 400.000Ft. Ebbe bele kellene férnie legalább egy hosszú távon is használható obinak.
Kedvenc témám a makró és az arcok fotózása.
Méret nem számít, szeretem ha van súlya a gépnek.
Videó minősége nem érdekel különösebben.
Jó lenne használt gép is, de ami legvalószínűbb az Ebay rendelés (hacsak nem jön valami tuti itthonról, a gari miatt szívesebben vennék innen gépet, de az az árkülönbség ami van az nem kevés).

Filmessel jó régen mások, hozzáértők véleménye alapján is jó képeket készítettem, de digitális vonalon semmi tapasztalatom nincs.
Eredetileg biztos voltam abban, hogy Nikon lesz az első digitális gépem, jóval kevesebből akartam kezdeni. Aztán kipróbálásra kölcsön kaptam egy D3200-at, de nagyon nem tetszett. Nagyon kicsinek, kényelmetlennek találtam, mondjuk portrémarkolat nem volt hozzá. Végülis úgy döntöttem rászánok többet, és próbálok beszerezni egy olyan gépet ami pár évig kiszolgál...

Mit ajánlotok? Ha van valami amit nem írtam le, kérdezzetek, szívesen válaszolok ha tudok...

(#38133) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Visszatérnék a manuális obik világába, elkalandoztam, de vissza húz a szívem. Ehhez keresnék vázat (DSLR - APS-C), szerintetek melyik lenne a legalkalmasabb a régi üvegek használatához. Főleg OM és M42-es üvegek lennének használva. A vázra max. 130-150 ezrem lenne, használt is ok. Fontos szempontok ugye az adapterezhetőség, fókuszvisszajelzés, programozható gombok, kényelmes fogás, relatív jó szenzor, nagy és világos kereső, márka kikötés nincs, de a Nikon helyből ugrik.

Köszi a tippeket előre is!

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#38134) MrChris válasza Wa2x_ (#38133) üzenetére


MrChris
nagyúr

Manuálozáshoz nagyon fontos a kereső minősége. Úgy tudom a Canon xxxD, xxxxD pentatükrös, sötétebbek, kicsik, nem ajánlott. 7Dmk2 már 0,63 70D viszont csak 0,58-szoros. A Pentaxról úgy tudom mind rendes pentaprizmás, bár ott már az adapternek nagyon kevés hely jut, M42 és OM esetében.
Keresőben a milcek egy része nagy előnyben van, egy nagyságrenddel használhatóbbak manuálra.

(#38135) jjeahh válasza Wa2x_ (#38133) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én a közeljövőben ugyanerre a célra egy fuji x-e1-et veszek szerintem focal reducer-el és kész is az olcsójános full frame :D . A szenzor elvileg nagyon jó, van peaking, jól adapterezhető, a fuji színek meg... :K
Neked mindenképp dslr kell? Apsc dslr-ek viszonylag kis méretű optikai keresőjében nem valami nagy élmény a manuálozás, ha meg a kijelzőn manuálozol akkor meg minek a tükör...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38136) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Gondoltam, hogy MILC lesz az ajánlat :D van jelenleg egy E-M10-em, de annyira nem éreztem át ez a vonalat közel 1 év után sem. Kicsi, kényelmetlen a fogása (markolattal is), kijelző csak fel-le hajtható ki, nincs AF visszajelzés, csak peaking vagy belenagyítás, ami amúgy nem rossz csak időigényes és az akaratlan kézremegés miatt néha nehézkes, főleg hosszabb üvegek esetén. Ugyan adapterezhető, de visszajelzős vagy nincs, vagy nagyon drága hozzá. Nem beszélve a kis szenzorméretről, ami miatt a háttérmosás is veszt a szépségéből (APS-C-hez képest). Főleg portré és természetfotózásra használnám, esetenként utca/város részletek.

Nos, így hogy mindenkit lehangoltam MILC fronton, egyéb ötlet? :D

(#38135) jjeahh: Néha kereső néha kijelző, változó, témától függ.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#38137) deja vu válasza Wa2x_ (#38136) üzenetére


deja vu
addikt

Hány éve mondogatom, hogy Pentax. ;]
Viccet félretéve akkor nem értettem miért lett Canon 600D, amikor egy csomó dologban sokkal jobb volt a Pentax váz.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#38138) Wa2x_ válasza deja vu (#38137) üzenetére


Wa2x_
veterán

Akkor még fogalmam nem volt semmiről... :)) De am bírtam a 600D-t, nagyon kézre állt. Ami miatt akkor úgy döntöttem, az az volt, hogy ki tudtam próbálni a MM-ban (ez volt a legnagyobb érv), ill. hogy "olcsók" voltak az obik hozzá és jól adapterezhető. De a Pentax még most is pakliban van, nézegettem K50-eket már.
Most is leginkább azon dilemmázok, hogy Canon vagy Pentax vagy mi? :U

Most nézem, hogy Sony-sként Te ne szólj be! ;] :P

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#38139) jjeahh válasza Wa2x_ (#38136) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Dslr-eken keresőben a fókuszvisszajelzés pontos? Mert 60d-n én nem éreztem annak :B És peaking nem elég jó visszajelzés? Persze nem az oly peakingje, az elég sz*rnak tűnik :D . A fujiban meg a sonykban apsc szenzor van :K
Ha mindenképpen dslr, akkor én helyedben valszeg egy 60d-re hajtanék rá, ha hajlandó vagy rahackelni a ML-t, abban vannak manuális fókuszálást segítő nyalánkságok :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38140) konyi79 válasza Wa2x_ (#38136) üzenetére


konyi79
addikt

Régi üvegek alá még mindig nem tudnék elképzelni jobbat, mint egy A7ii. Nem olcsóbbat, jobbat.
Marad az obi karaktere, marad a mosoda, nem remeg élességállítás közben.
Fókusz visszajelzést meg felejtsd el, úgyse lesz pontos.

[ Szerkesztve ]

(#38141) Wa2x_ válasza jjeahh (#38139) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ha esetleg később raknék rá gyári üveget, akkor meg mindkettőhöz mélyen zsebbe kellene nyúlnom és ez az, ami a leginkább eltántorít a két márkától.

Am az Oly peakingje olyan, mintha nem is lenne, sőt jobb ha nem is lenne. ;] 60D-t néztem pár 10e exposok már vannak 120e körül, tök jó ár értük, keresője se rossz, kihajtható kijelző is plusz. Te elégedett voltál vele?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#38142) madgie válasza Wa2x_ (#38141) üzenetére


madgie
titán

A peaking fotóra szerintem hülyeség, többre mégy egy jó keresővel.

(#38143) jjeahh válasza Wa2x_ (#38141) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem az enyém, csak kölcsönkapom néha, bár újabban már nincs rá szükségem, a három vázam mindenre elég amit a canon eddig nyújtott, sőt :D
Amúgy én nem szerettem a canont. Kis kezem van, a canon meg m*rha nagy és nehéz, az ovf szerintem elég nagy, de manuálozni lehetetlennek tűnt benne és fura volt, hogy nem látom a wb-t, hogy milyen az expó stb, így nehezebb dolga van az embernek, de valszeg megszokás kérdése. A váz anyaga is elég gagyinak tűnik, bár azért bírja a strapát, nem törik-nem reped vagy ilyesmi, csak a festék kopik durván róla, alatta meg tükörfényes a műanyag :D. A kijelző forgatható, de ebben még nincs dualpixel szal autofókuszos obikkal kb fölösleges, ráadásul a mechanikája nem a legstrapásabb, ezen már egy lágy szellő is kinyitja... :DDD A szenzorra mondják sokan, hogy gyenge, de nekem nem volt gondom vele, a panáimban sem jobb, viszont a videója... :U Ahányszor videózunk pótvázként vele mindíg elszomorodok milyen gyenge anyagokat köpköd.
Na de hogy olyant is írjak ami tetszett: néhány ML ficsőr zseniálisan jó, gyenge fényben az af villámgyors és nem tudom ki hogy van vele, de a canonok színvilágát én szeretem, kevesebbet kell matatni a nyers képekkel mint a saját vázaim rawjaival.

madgie: Én is ezt mondtam, amíg ki nem próbáltam akció közben az a7s-t és gondolom a többi sony peakingje is ilyen. Oké nem azt mondom, hogy mindíg halálpontos, de amikor nincs idő belenagyítgatni, akkor jó eséllyel a peakingel is betalál, így manuállal is van egy biztonságérzetem, mert B tervnek mindíg ott a peaking :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38144) Rapid136 válasza Wa2x_ (#38138) üzenetére


Rapid136
őstag

Mondjuk először az érzékelőméretet kéne belőnöd. Ha filmre fotóztál akkor FF lenne a jó választás. Amúgy a Sony A7 vázam méretre megegyezik egy Minolta XD vázzal, vagy bármely hasonló korú manuálfókuszos társával. Nekem kimaradt az AF korszak, úgyhogy amikor kijött az A7 sorozat, akkor azonnal adtam is el a tükrös vázamat :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38145) madgie válasza jjeahh (#38143) üzenetére


madgie
titán

Ismerem a Sony peakingjét, az Oly-ét, a Fujiét, meg a tökömtudjamit. Mind a kontrasztkülönbségen alapul, régebbi MF cucoknál még hajlamosabb fals adatokat kiszínezni, mint a kontrasztosabb képű rendszerobjektíveknél. De megértem, ha neked az a B terv, nekem ott a Dual View, amikor jobb oldalon 100%-os nézetbe nagyít bele :D

Más: ha X-E1-et szeretnél reducer-el, olvasd el ezt a threadet. A Turbo Boost II nem túl drága és már relatív szép eredményt ad a széleken is, ellentétben az olcsó Roxsen-nel.

(#38146) jjeahh válasza madgie (#38145) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na jó, a Dual View-et nem próbáltam, meg egyáltalán semmilyen fujit sem, de az így vakon is jobbnak tűnik, viszont az elérhető olcsóbb régebbi vázakban is? Mert ha nem akkor nekem meg a kollégának nem téma :D
Köszi a linkeket, beleolvasok mindjárt. Amúgy engem már gondolom tudod, hogy a képszélek nem érdekelnek :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38147) madgie válasza jjeahh (#38146) üzenetére


madgie
titán

Dual View csak az X-T1-en van... meg most az X-T2-n :D

Nézd meg azért a két képet, zongorázni lehet a különbséget a reducerek között... és a Lens Turbo II messze nem egy Metabones árban.

(#38148) jjeahh válasza madgie (#38147) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, megnéztem, tényleg durva azért a különbség :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38149) MrChris válasza madgie (#38145) üzenetére


MrChris
nagyúr

Huh ez elég gáz. Korábban láttam már Zhongyis képeket az se volt valami jó, de ez most jóval jobbnak látszik. Xe1 lassan gombokért van, annyiba lesz mit ez az adapter :D

(#38150) kátú


kátú
őstag

Na hát kicsit megtoldottam a fényképező árát, elmegyek dolgozok télen, és most olyan 210K a keret, abból ti mit vennétek? Kereső minden képpen legyen, kihajtható érintés érzékeny kijelző is jó ha van és szeretnék time-lapse elni vele, használatot tekintve természetfotózás és madár fotózás lenne a cél meg néha egy-egy éjjeli csillagfotó. Kiváncsi vagyok ti mit ajánlotok, én eddig az Olympus OM-D E-M10 et néztem meg a Panasonic lumix dmc g7 et

It still works!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.