Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) tvamos válasza kátú (#38150) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha csillagfotozas cel, akkor a canonokbol ki lehet venni a filtert, es megy a h-alfa is. Lehet, hogy erdemes utana kerdezni Canonos, meg astrofotos topicban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38152) kátú válasza tvamos (#38151) üzenetére


kátú
őstag

Azért ennyire nem, csak hébe hóba egy, hogy mégis legyen :D

It still works!

(#38153) MrChris válasza kátú (#38150) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fotóra inkább Oly és kevesebb az utómunka, ha videóra vagy frekventált akkor meg Pana.
Használt Em10mk1 mellé beférne egy nagyobb Pana obi, pl 100-300 amivel már madarazhatsz is, most 115ezret kérnek érte. A 40-150-es kevés lesz a félénk 10-15 centis madarakahoz. A 45-200 is megfelelhet ami csak ~70ezer, de a 200mm elég határeset. Persze akkor nincs a keretben más obi, pedig kéne még nagylátónak legalább egy alap zoom Oly14-42 ami 22-25e körül megy. 12-32-t is ajánlanám mert már egész nagylátó és nagyon éles csak drágább.

(#38154) kátú válasza MrChris (#38153) üzenetére


kátú
őstag

értem, akkor inkább oly, csak új váz jön szóba, obiból még használt oké

It still works!

(#38155) 80hun válasza kátú (#38150) üzenetére


80hun
addikt

Az e-m10 már nem akciós így a mostani bolti árat nem éri meg. Elektronikus zár sincs benne TL-hez
Az E-m10mark2-t ajánlanám inkább :)

(#38156) kátú válasza 80hun (#38155) üzenetére


kátú
őstag

hmm, megyek meg nézem :D

It still works!

(#38157) 80hun válasza kátú (#38156) üzenetére


80hun
addikt

Ha valamelyik tedd próbára pont közel van hozzád akár ki is tudsz próbálni olyt. :)

(#38158) kátú válasza 80hun (#38157) üzenetére


kátú
őstag

Az a baj, hogy sajnos ide purdéfalvához egyik soncs közel, de majd elnézek valahová, melőtt megveszem

It still works!

(#38159) weres78 válasza weres78 (#38132) üzenetére


weres78
senior tag

Most egy D7200-zal szemezek, erről vélemény? Esetleg az eredeti kérdésre valaki?

(#38160) 80hun válasza weres78 (#38159) üzenetére


80hun
addikt

Kb én is azt ajánlottam volna az eredetire is :)

(#38161) weres78 válasza 80hun (#38160) üzenetére


weres78
senior tag

Akkor ez eldőlt.
Objektívre így marad kb 150.000. Tudsz ajánlani valamit?

(#38162) 80hun válasza weres78 (#38161) üzenetére


80hun
addikt

Portrézni Nikon AF-S 85/1.8G v. kicsit rövidebb gyójtótávval Nikon AF-S 50mm f1.8G
Makrózni ha nem zavar a vázmotor hangja Tokina AF 100mm f2.8 Macro v. esetleg Sigma AF 105mm f2.8 EX DG

Esetleg még makrózni (nekem is volt) Nikon AF-S 40mm f2.8 Micro , igaz rövid a gyútótáv de jó kis objektív és olcsó is :)

[ Szerkesztve ]

(#38163) weres78 válasza 80hun (#38162) üzenetére


weres78
senior tag

Arra gondoltam, talán kezdetnek egy zoomot kellene választani, aztán majd pár hónap múltán váltani valamilyen témasepcifikusabbra, amikor már van bőven tapasztalat és igény erre. Nem akarok például makrón tanulni, az már inkább haladóbb fokozat számomra. A cél persze az (is). Erről mi a véleményed?
Ha egyet tudsz érteni ezzel, tudsz ajánalni jó zoom obit? Kompromisszum képpen hangos motor, nagyobb tömegű szerkezet nem érdekes, viszont adjon tisztességes képet valamilyen szintű megbízhatóság mellett. Az ár ugyanaz, bár ha itthoni árakat nézed akkor 200e lehet a max, mert valószínűleg Ebay vásárlás lesz, ott meg simán kijön 150-ből ami itt 200 (emiatt is kellene viszonylag megbízható modell, macerás a gariztatás).

Az eddigiekért hálás vagyok, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38164) pandur99 válasza weres78 (#38163) üzenetére


pandur99
aktív tag

A leginkább ajánlott kezdő zoom a 18-105 VR. Olcsó és jó.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#38165) Rapid136 válasza weres78 (#38163) üzenetére


Rapid136
őstag

Tamron 2,8/17-50, az még olcsó is. Meg van többféle teléjük is, az egyik elég jó ár/teljesitményben. Ujonnan kerülnek százvalahányezerbe/db.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38166) Hessler


Hessler
csendes tag

Első gép vásárlását tervezem, egyelőre az a terv, hogy a gép (objektívvel együtt) legyen benne 200 ezerben. Pár hónap múlva fogom megvenni, addig persze változhatnak az árak, fognak is, de most nyilván csak a jelenlegi árakból tudok kiindulni.

Legfőképp tájképek, épületek fotózása érdekel, ill. makró.

Kinéztem egy DSLR és egy MILC gépet, egyelőre nem igazán tudok választani a kettő közül:
Canon EOS 700D
Sony Alpha ILCE 6000.

A Nikon nekem nem annyira kényelmes, mint a Canon, valamint az elrendezése sem áll annyira kézre.

Mit ajánlotok?

(#38167) Tin válasza Hessler (#38166) üzenetére


Tin
veterán

nekem még anno volt 700D-m, egyértelműen az A6000-et ajánlom. egy bibi lehet, ha kényelmetlen az A6000 fogásra, illetve, ha idegesít a menüje. viszont az A6000 új ára szeptembertől 270 körüli lesz, csak szólok.

(#38168) Muerte68 válasza Hessler (#38166) üzenetére


Muerte68
addikt

Mivel nem akarsz sportot ilyesmit fotózni ahol előny a fókuszsebesség A6000-Ráadásul makrónál az EVF-be bele lehet nagyítani az OVF-be nem.
Lehet a DSLR fun ok leveszik a fejem mert megint milc de túrázáshoz makróhoz SZERINTEM jobb

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38169) Hessler válasza Hessler (#38166) üzenetére


Hessler
csendes tag

Ill. még egy kérdés az előző hozzászólásomat kiegészítve, hogy milyen gépet érdemes még számításba venni?

Ahogy nézelődök, pl. a Fuji X-A2 is ez az árkategória, de ez a márka egyelőre teljesen homály nekem. Egyáltalán nem ismerem a gépeiket.
De nagyon a Pentax és az Olympus gépeit sem ismerem.

(#38170) Muerte68 válasza Hessler (#38169) üzenetére


Muerte68
addikt

ott nincs kereső-a Fuji-k amúgy jók,az obik is viszont drágák.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38171) 80hun válasza Hessler (#38169) üzenetére


80hun
addikt

Olympus e-m10mark2-t is nézd meg v. Panasonic GX80-t is. :)

(#38172) Hessler válasza 80hun (#38171) üzenetére


Hessler
csendes tag

Az E-M10 Mark II-es gyönyörű gép, szerintem a legszebb, de azon kívül, hogy 4/3-os szenzora van és drága, nem sokat tudok róla. Jobb lenne egy APS-C szenzoros, nem? Vagy nem annyira számít?

(#38173) frankstork válasza Hessler (#38169) üzenetére


frankstork
aktív tag

Mivel eléggé az elején vagy, tudni kellene hogy egy jó gépet szeretnél, vagy ez új hobbi lesz?
Mást - mást fognak ajánlani.
Személy szerint az első opcióra dslr- pentax. Milc oly em-10, vagy ha fontos a videó valami pana.
Ha hobbi lesz, akkor ugye rendszer szinten hosszabb távra kell tervezni, (obik stb árak, obik stb mennyiség, manuálozhatóság) Ha dslr akkor sem rossz választás a pentax, de inkább d5xxx nikon és felette, ami belefér, vagy hasonszőrű Canon.
MILC pedig oly em-5, vagy a7r. Persze főleg az utóbbi használt ár. Én ma már utóbbi kettőt venném.

A szenzor méret érdekes dolog. Elméletileg számít, gyakorlatilag ha jó a szemed a kutyát nem érdekli mekkora a tiéd... :))

[ Szerkesztve ]

(#38174) 80hun válasza Hessler (#38172) üzenetére


80hun
addikt

Nem kell félni kiszolgál az mft szenzor is :)

Én két redszert tartok igaz ketten is vagyunk rá. E-M10 és egy A7 a felhozatal.
De az A6000-t is ajánlom jó kis gép az is. Volt nekem is akárcsak az e-m10m2 :)

A panasonic GX80-at azért ajánlottam mert új gép és sokat is tud és az ára sincs elszálva
Nézd meg ezt is.

(#38175) Blaise válasza Tin (#38167) üzenetére


Blaise
veterán

Mivel jobb az A6000, mint egy 700 vagy 750d?

(#38176) madgie válasza Blaise (#38175) üzenetére


madgie
titán

Hátőőő, miben nem jobb? :D

(#38177) jjeahh válasza madgie (#38176) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Így egyszerűbb a kérdés :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38178) Tin válasza Blaise (#38175) üzenetére


Tin
veterán

igazából mindenben. az autófokusza mérföldekkel jobb (a fotókhoz használt "tükrös" AF-je jó a canonoknak is, de a videós gyatra), a szenzora sokkal jobb, szolgáltatásai is jobbak. videója százszor jobb.

amiben gyengébb:
- burst módban lassan írja memóriakártyára a képeket, és a buffere is kicsi
- a sony menürendszere eléggé.. érdekes. bár a gyorsmenü miatt ez itt már annyira nem probléma
- nincs érintőkijelző
- a fogása kevésbé jó (bár nekem az xxxD vázak is kicsik, így sem a sony, sem a kis canonok nem ideálisak)
- elektronikus kereső bizonyos helyzetekben nem jobb, mint az optikai, de azokban az optikai sem brillírozik

én 70d-ről váltottam a5000-re, és a kis sony jobb videókat, jobb képeket csinált! az a6000 meg még egy lapáttal rátesz az egészre.

(#38179) StLui


StLui
veterán

Üdv!
Mennyire gáz ha nekem fontos, hogy legyen benne GPS?
Imádom ha egyből látom a térképen hol készült a kép, persze nagyjából tudom, de városon belül, adott terepen belül nem feltétlen. Én biztos nem fogom beleirogatni utólag, pontosan nem is tudom. Szerkeszteni is csak vágni szoktam.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#38180) Rapid136 válasza StLui (#38179) üzenetére


Rapid136
őstag

Sajnos sok jó vázból kihagyták, és egyszerűbben benne van.
Ha egy kényelmes gépet szeretnél, amit élvezettel használsz, akkor a GPS nem biztos hogy érv kéne legyen. Pláne hogy fogyasztja az akkut. De vannak külső megoldások, ahol akár mobillal rögzíted az utat és utólag egy szoftver az alapján beégeti a képekbe.
a teljesség igénye nélkül:
[link]
de van pl. a Sonynak is olyan amiben kártyaolvasó van és egy gombnyomásra végigfut a bedugott kártyán
[link]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38181) StLui válasza Rapid136 (#38180) üzenetére


StLui
veterán

Sajna akkor is plusz feladat, szoftvert nem ismerem, de gondolom nem nagyon magyar nyelvű, nekem sajna plusz macera ez is. De köszönöm legalább vannak lehetőségek! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#38182) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Ismerősömnek keresnék dslr gépet. Kb 200e lenne a keret indulásnak.
Új Nikon, használt Pentax vagy Sony amit eddig nézett.
Nikonból D3300 35/50 fix 17-50 /70 lenne a kezdő csapat, Pentaxból K50, esetleg KS2 hasonló kezdő obi készlettel.
Sonyból csak A bajonett, A58, A68, A77.
Felhasználás: makró, portré, város, tájkép, videó.

Pentaxnál a fókusz segéd manual obinál, állítólag sok régi obi rámegy, rengeteg állítsi lehetőség, ami tetszik neki. Videóban kicsit harmatos.

Sonyban focus peaking, jó videó, másra nem emlékszem :)

Melyikkel járna a legjobban, későbbi objektív vásárlást is szem előtt tartva?

(#38183) Rapid136 válasza t.imi (#38182) üzenetére


Rapid136
őstag

Sonynál jobb az m42 illeszthetőség, Nikonnál kizárt.
Sonyban Pentaxban vázstabi van és af motor, Nikonban egyikse...
A Sony EVF-ben gyakorlatilag az elkészülő képet lehet látni, a változtatások is azonnal lekövethetők és a kép visszanézéhez nem kell elvenni a gépet a szemedtől.
Viszont a Sony A vonal eléggé leépült, de mindig van használt váz és objektiv is. Akár egy félprofi A77 is megcsiphető.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38184) Muerte68 válasza t.imi (#38182) üzenetére


Muerte68
addikt

Sonynál ott vannak a minolta obik,viszont az nem dslr hanem slt-nem ovf hanem evf van benne cserébe elvesz a fényerőből egy kicsit.
A fény egy része van elvezetve azt használja az evf.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38185) t.imi


t.imi
addikt

Köszönöm az értékes tippeket!
Lenne egy A58, egy 50 1.8-al 130k környékén meg is lenne.
Ezen egy pl Tamron, Sigma Af,VR mentés obinál is lenne autofókusz?
Az nem lenne kispályás mutatvány!
Telefonról működök + munka, nem tudom megnézni sajnos.

(#38186) Muerte68 válasza t.imi (#38185) üzenetére


Muerte68
addikt

Az A bajonettes obikkal igen azért jó mert rengeteg minolta af obi van olcsón mivel másra nem jó

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38187) jozsef m. válasza t.imi (#38185) üzenetére


jozsef m.
tag

200-ba már talál A77 I-et, 18-135 kitobival is. Elég jól muzsikál azon a vázon, és szinte mindenre amire keresi- kezdésnek- kompromisszumokkal megfelel.

(#38188) plgr


plgr
tag

sziasztok,
az A6000 kit obijához (selp1650) van firmware update? A sony oldalán nem találtam. Most 01 van rajta, a többihez 02 is van már.

(#38189) grigo


grigo
őstag

Tipp: ma hülyebótban minden fényképezőgép -10% (hírlevél alapján, hogy ténylegesen így van-e nem tudom mert nem voltam bent)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#38190) konyi79 válasza plgr (#38188) üzenetére


konyi79
addikt

Nincs, csak azokra kell, amelyek az előtt jelentek meg, mikor kijött az első fázisérzékelős szenzor.

(#38191) Throme válasza grigo (#38189) üzenetére


Throme
veterán

Árösszehasonlító oldalakon kiderül, hogy csak a megemelt árakból akcióznak, vagy ténylegesen olcsósítanak... ;)
szvsz

(#38192) t.imi válasza Muerte68 (#38186) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm mindenkinek!

jozsef m. Átadtam, remélem hamar megszüli, melyik a tetszik gép.

(#38193) plgr válasza konyi79 (#38190) üzenetére


plgr
tag

értem, köszönöm!

A másik dolog amibe belefutottam: megpróbáltam felrakni egy playmemories appot, de login után rögtön kidob: ebben a régióban nem érhető el a szolgáltatás. Ez komoly, nem lehet trükközés nélkül egy magyar régióba beregisztrált accounttal progikat telepíteni?

(Sony A6000)

(#38194) Rapid136 válasza plgr (#38193) üzenetére


Rapid136
őstag

Regisztrálj ujra angol vagy német cimmel. Talán irányitószám kell de azt lehet találni a neten.
Aztán a legkényelmesebb ha magáról a gépről lépsz be az oldalra és onnan töltöd az appokat.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38195) 80hun válasza plgr (#38193) üzenetére


80hun
addikt

Gyere át inkább ide :)

Itt az appra a megoldás.

(#38196) Szabaka


Szabaka
tag

Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok a témában. De lassan egy éves a kisfiunk és feleségem nagyon szeretne róla "normális" fényképeket készíteni. (tőle idéztem :) )

Szülinapjára szeretném meglepni egy teljesen belépőszintű Ő által használandó Használt tükörreflexes géppel.

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni.

40-55 eFt

- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád).

Elsődlegesen kisfiunk fotózása, családi események rögzítése.

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).

Ha lehet "kicsi", hiszen hölgy használja majd, de ez nem olyan fontos.

- Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni).

Videora nincs nagy szükség. van kameránk.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

ahogy írtam használt is

- Egyéb kívánság, speciális igények?

nincs (egyelőre)

Nagyon szépen köszönök minden segítséget! És oltást (hogy ennyiért nem lehet jót kapni stb :) )

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#38197) Rapid136 válasza Szabaka (#38196) üzenetére


Rapid136
őstag

Ezekkel a keretekkel az szokott a baj lenni hogy megveszed az első gépet ami annyiba kerül aztán rájössz hogy elvileg igen, gyakorlatilag meg nem lehet megcsinálni vele azt amit szeretnél, úgyhogy eladod (ha el tudod) és veheted azt amit tényleg megfelelő...
Egyébként ere a célra nem biztos hogy cserélhető objekitves tükrös kell. vagy épp egy MILC is lehetne.
Gyereket fotózni lehetőleg vaku nélkül illik, ahhoz meg vagy új generációs érzékelő kell, vagy fényerős objektiv, na ezek egyike se olcsó. Vagy vakuval plafonra deritve, de az ujabb plusz kiadás.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38198) Szabaka válasza Rapid136 (#38197) üzenetére


Szabaka
tag

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Elfordulhat, hogy akár az 5s alma is jobb képet csinál? (komolyan kérdezem) mert annyira gyengék az alsó árkategóriába tartozó használt gépek?

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#38199) silmatauki válasza Szabaka (#38198) üzenetére


silmatauki
őstag

videoban nem kizart, hogy jobb barmilyen iPhone.

(#38200) Rapid136 válasza Szabaka (#38198) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem gyengék, de ha valaki nem ismeri a gépet és nem tudja kihasználni, akkor nem lesz élvezet a fotózás.
Meg akarsz tanitani valaki vezetni és azt mondod jó lesz arra a Lada. Na most egy nőnek tekergetni a Lada kormányát és naponta beparkolni az ovi elé hogy elhozza a gyereket, hát akkor inkább lehet hogy BKV-val jár majd :-)
És nem a Ladával van a baj, mert elvisz A-ból B-be, csak épp némi pluszpénz beleölésével szinte bármelyik nyugati kocsi kényelmi szintje veri...
Szóval ha a nejed nem tud fotózni és nem ismeri az alapelveket, akkor az első 10-15 bemozdult rossz kép után elő se fogja venni a gépet többet és inkább a mobillal fotóz.
És a beltéri gyerekfotózás pont nem a legegyszerűbb feladatok közé tartozik, nincs fény és még mozog is, egyre gyorsabban ráadásul. Ott még a profik is inkább vakuznak, de van is mögötte komoly tudás hogy az ne legyen feltünő.
Játszótéren, napos időben nem gond a fotózás, bármi jó lenne.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.