Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) zool1 válasza MrChris (#38900) üzenetére


zool1
őstag

Lassan igen. De én új árában néztem milcet, anno. Ezért lett használt d610. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38902) MrChris válasza zool1 (#38901) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szemlélet, felhasználás jelleg kérdése. Jelenleg a használt milcek egyik nagy ár előnye a gyors termékváltás, így relatíve olcsón elérhetővé válnak pár éves prémium vázak. A 7 éves kissé koros 5dmk2-vel pár hónap és tök egy árban van a jóval modernebb tudású A7. Mint amatőr utóbbit választanám, jó tulajdonságai mellet azért is, mert minőségi obit csak adapterezett manuálban tudok hozzá párosítani.

(#38903) Mr.Csizmás válasza zool1 (#38899) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

valahogy meg kell fizetni a technológiai lépcsőfokokat, a generációváltás nem takarékosabb fogyasztásban, és öttel több AF pontban merül ki :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38904) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok!

Milyen Milcet ajánlotok 200ezerig? Sony A6000-sel szemezgetek nagyon.

Üdv SRicsi

(#38905) wms válasza RicsiSuly (#38904) üzenetére


wms
senior tag

Jó választás! :K Bár van még néhány jó gép ebben az árkategóriában, Pana Gx80, Oly E-M10 m2. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38906) RicsiSuly válasza wms (#38905) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Megírnátok hogy még melyik lenne jó választás ebbe a kategóriába? Főként családi fotóra lenne használva ( kisbaba érkezés miatt). Előre is köszönöm.

Üdv SRicsi

(#38907) wms válasza RicsiSuly (#38906) üzenetére


wms
senior tag

Egyikkel sem tudsz mellélőni a 3 közül. ;) A Pana és a Sony jó videóban, az Oly kevésbé. Ha beltérben akarod a kicsit fotózni, akkor kelleni fog egy fényerős obi is, mivel nem ajánlott a vaku használata.

(#38908) RicsiSuly válasza wms (#38907) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Meg kell elégednem a gyári obival most ennyi lenne a keret később esetleg. Lenne egy olyan variáció is ismerősöm eladja Canon 40d 7000expo canon 24-105 4L obi meg canon 430 vaku de ez b****t nagy. Milcet csak "zsebrerakom" és mehetek :)

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#38909) nana95 válasza tvamos (#38894) üzenetére


nana95
tag

Nem feltétlen Nikon a cél, lehet Pentax, Sony, Canon is, de minden képpen DSLR-t szeretnék. Mivel sajnos az egyetlen értelmes D90-et is elvitték előlem az nap mikor rendelni akartam így most újra keresésre kellett adnom a fejem, viszont tanácstalan is vagyok hogy most milyet kéne. Jelenleg használtan keresgélek, kit obival max. 120-íg mennék el.

[ Szerkesztve ]

(#38910) tvamos válasza nana95 (#38909) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor mind a 4 topicba benéznék, hátha tudnak ajánlani gépet. (úgy értem, akár konkrét gépet is.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38911) Gerasz válasza RicsiSuly (#38904) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Mától vasárnapig -15% van rá a Media Marktban:
fekete 184.449 Ft; ezüst 178.286 Ft

(#38912) gergo5991 válasza Gerasz (#38911) üzenetére


gergo5991
őstag

ne hogy már rasszistának titulálják őket, hát a feketét drágábban adják, mint amikor a cigánynak elnézik hogy nincs jegye, a fehér embernek nem :P

(#38913) RicsiSuly válasza Gerasz (#38911) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Köszi! :)

Üdv SRicsi

(#38914) MrChris válasza Gerasz (#38911) üzenetére


MrChris
nagyúr

A fekából mind az egy darab el is fogyott :D tiszta rasszizmus ;]

(#38915) ati3x válasza RicsiSuly (#38908) üzenetére


ati3x
senior tag

Oly vagy pana. Egy 45/1.8 vagy egy pana 25/1.7(két napja 33 ezer volt akciósan a rajala eshopban) a45 öst hasznàltan 50 körül meg lehet venni. A sonyra nemnagyon van ilyen jó optika ilyen àron.

(#38916) ati3x válasza RicsiSuly (#38908) üzenetére


ati3x
senior tag

Esetleg gm1 de inkàbb gm5 12-32-el meg egy 25/1.7-el? Vagy egy 45/1.8-al? Ez a kombo jelenleg annyi mint egy a6000 kit. Nekem van gm1 (a gm5-ön van keresö szóval inkàbb ez) na az zsebméret a kitobija a 12-32 pedig zseniàlisan pici, és optikailag a legjobb mft kitobi (van 12-50-em , volt 14-42) ugyanez igaz a 45-re (ez is van, zseniàlis portré obi). De àllítólag az új pana 25 is az. A gx80 mellett pedig a stabi, ami igencsak jó a plakàr az említett 12-32-el. (nomeg a video ha fontos, ez érvényes a gm5-re is)

[ Szerkesztve ]

(#38917) silmatauki válasza ati3x (#38916) üzenetére


silmatauki
őstag

A GM5-tel, mivel már kifutott modell, mindenképp érdemes megvárni a Black Friday-t. Biztos lesz vmi olyasmi durva leárazás, mint tavasszal volt a 15/1.7-tel(!!!) 499eur-ért – azaz gyak. olcsóbban a kit, mint maga az obi rendes ára...

(#38918) ati3x válasza silmatauki (#38917) üzenetére


ati3x
senior tag

Jam, a rajalánál még 15 órán keresztűl akcios a 25/1.7 is. 1990SEK->990SEK (kb 33 ezer). ÉS igen, láttam anno azt a GM5-ös akciót. Igaz a GM1-et is eléggé akciósan vettem, kb 2 éve. 2400SEK-ért 12-32-el, akkor 4500-ért ment hivatalosan. (utolsó darab volt az áruházban, nem találták a dobozát). Bizonyos szempontból jóval többet tud mint az EM5-öm. (elektromos zár, wifi(n keresztül távvezérlés) timelapse, videó (ritkán használom). És sokkal kisebb. Többször hasznélom mint az EM5-öt, amit csak akkor ha vakuzni szeretnék (nissin i40-el) vagy asztro fotózás, vagy ha az EM5 akksija van feltöltve, és a gm1-é nincs. :) Ricsi, a 45-el kb ilyen képeket lehet csinálni babákról.

(#38919) silmatauki válasza ati3x (#38918) üzenetére


silmatauki
őstag

Ja, én is nagyon csípem a GM1-et. Sokat fotózom tempomban, olyankor a csendes mechanikus zárja aranyat ér – miközben pl. a G7 baromi hangos, amit pont emiatt nem is használok templomban, bár az EVF jól jönne (az elektronikus shuttert meg tényleg csak végszükségben használom a G7-en a zaj/dinamika/bitszámkorlátozás miatt).

Ennél már csak a leaf shutteres gépek a jobbak (a Sony bridge/szuperzoomok/FF szuperkompaktok (Sony R1, RX10-ek, RX1-sorozat stb), Pana FZ1000, Fuji x100-sorozat stb.)

[ Szerkesztve ]

(#38920) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

üdvözlet

egy számomra fontos kérdésben szeretnék segítséget kérni mert nem tudok dönteni, nincs se tapasztalatom velük se profi fotós képzettségem, múltam, stb.

tervezem egy FF váz ( rendszer? ) beszerzését, ( hogy miért FF és miért nem elég egy APS-C vagy MF? ezeket már kilőttem kisebb-nagyobb bukták árán és mindig vissza tértem az alap vagy 5-6 éves elgondoláshoz hogy FF kellene arra amire szeretném leginkább használni )

amire kellene :

- kevés fény vagy természetes megvilágítás, szürke zónás képek, stb.
- magasabb ISO-n is "tisztább" zaj mentes képek ( akár jpeg-ben is ! RAW majd a későbbiekben )
- pontos és gyors fókusz kevés fénynél is ( tudom nem lesz Panasonic szintű sajnos :( )

mivel nem vagyok milliomos hogy a legfrissebb és legdrágább gépek közül válogathassak ezért egyenlőre rendszert kellene választanom ( canon, nikon, sony? ) amiben az adott gépek a legmegfelelőbbek erre a célra,
aztán majd csak lesznek használtan olcsóbbak vagy nyerek a lottón ! :)

2 gép is szerepel a látómezőmben és ezekről szeretném a véleményeteket kérni mert papíron az egyik jobb még a tesztekben általában a másikat hozzák ki győztesnek:

...................................ISO.................fp...........#............fé
Nikon D750.........100 - 12800..........51.........15........-3 - 19
Canon 6D...........100 - 25600..........11...........1........-3 - 18

ezek azok a gépek amig kb nettó 500 ezer alatt elérhetőek, és van belőlük használt is :)

előre is köszönöm a segítséget Mindenkinek !

[ Szerkesztve ]

(#38921) MrChris válasza silmatauki (#38919) üzenetére


MrChris
nagyúr

GX80-ban a zár is nagyot lépett, már nem az a fémes, csattanós, jól érezhető. Az új puhán jár, nem érezni rúgást, ezért már alig használom az e-zárat.

(#38922) Rapid136 válasza HUNgabus (#38920) üzenetére


Rapid136
őstag

Mennyire gyors a téma?
Mert a Sony A7 elektronikus keresőjével elég pontosan lehet élesre állítani. Sőt, egy AF-es obim sincs de némi rutinnal lehet szobron kivül mást is fotózni kézi élességállítással :) (én pl. szinházban szoktam)
Mi az az kikerülhetetlen dolog ami miatt nem jó egy APS-C váz?
Mondjuk magas ISO-n már érdemesebb RAW-ból kidolgozni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38923) HUNgabus válasza Rapid136 (#38922) üzenetére


HUNgabus
senior tag

tudom hogy RAW-ból szebb jobb minőséget lehet majd kihozni de egyenlőre nem nagyon mélyedtem még el a témában és hát nem egyszerű a dolog ( amatőrnek )
APS-C volt már sony és canon is, szereztem hozzá profi fényerős obit is de nem igazán az lett amit szerettem volna, gondolom a hozzá nem értés is szerepet játszott benne, de ha már belemélyednék jobban akkor nem szeretném ha a "technika" lenne a gyenge láncszem

sony jó lenne ( a7s II vagy akár I is ) csak az áruk is szép még..., és nincs sok használt belőlük

(#38924) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Fényképezőgépet szeretnék vásárolni átlagos felhasználásra, tájképek készítésére. A keret rá maximum 100 ezer forint. Mindenféleképpen megbízható gépet szeretnék venni hosszútávra, a legjobb ár/érték arányban. Ezt a két típust néztem: Canon EOS 1200D + 18-55mm DC III objektívvel és a Panasonic Lumix DMC- FZ72 (A kompakt gépek nem igazán tetszenek). Mit gondoltok, melyiket vagy esetleg milyen más gépet javasoltok? Előre is köszönöm! :R

Tomi

[ Szerkesztve ]

(#38925) 80hun válasza szatomi30 (#38924) üzenetére


80hun
addikt

Ha nem veszel obikat ne vegyél tükröst sztem ennyiért.

Az fz72 felejtős helyette az FZ200-at ajánlanám. :)

(#38926) jjeahh válasza szatomi30 (#38924) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az FZ72 kompakt :D Indexen láttam ma egy Olympus e-m10-et markolattal 85k-ért, meg egy Panasonic gx7-et, szintén 85k-ért, mindkettő bucira veri a két gépet amit kinéztél :K Csak egy kitobit kell még vadászni rájuk max 25k-ért és csók. Igaz így picit túllógnának a kereteden... Ha mindenképp bele akarsz férni a 100k-ba, akkor Panasonic g3, g5.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38927) #31733248 válasza szatomi30 (#38924) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha a nagyobb méret nem számít, akkor itt van egy kitobjektíves Sony A58 85 ezer forintos irányáron, vagy egy szintén kitobis A3000 70 ezer forintos irányáron, esetleg egy Nikon D3200 18-105mm-es obival 100 ezer forintos irányáron.

(#38928) szatomi30


szatomi30
tag

Köszönöm a válaszaitokat! :R Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy kizárólag újonnan szeretném vásárolni a gépet. Akkor ez fényében melyik lenne a legjobb választás 100e forint alatt? Panasonic FZ200, Canon 1200D esetleg más?

(#38929) #31733248 válasza szatomi30 (#38928) üzenetére


#31733248
törölt tag

Használtan azért jóval komolyabbakat kapsz, akár több éves garanciával... Új gépek közül nagyon kicsi a 100 ezer forint alatti cserélhető objektíves választék, ebben érdemes volna megvárnod a Black Fridayt, akkor komolyabb akciókra lehet számítani. Most 100 ezer körül talán a Panasonic GF7 a legjobb, 12-32mm-es kitobjektívvel.

(#38930) Tin_Shield válasza szatomi30 (#38928) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 1200D nyers képminőségben messze megelőzi az FZ200-at, főleg fényszegény környezetben. De csak akkor ha el tudod készíteni a képet, a 18-55-ös sokkal behatároltabb lehetőségeket ad mint a FZ200-as objektívje.
Ha zömében kültéren és elég fényben használnád a gépet az FZ200-as is meglepő dolgokra képes értő kezekben, ajánlom tanulmányozásra vond képeit a kezdő fotósok topikban. Persze egy nagyszenzoros gép az mindig más lesz.
És ha 1200D, pár ezressel van csak 100 fölött az 18-55IS objektíves kit (pl MM-ben), én azt választanám, jobb mint a DCIII-as és nem csak a képstabi miatt.

és +1 Econ-nak, ha cserélhető objektíves gép akkor inkább a Pana GF7 mint a kőbuta 1200D-t, sokkal többet tud, ha meg tudsz barátkozni a kompakt külsővel

[ Szerkesztve ]

(#38931) 80hun válasza szatomi30 (#38928) üzenetére


80hun
addikt

Mint írtam ha hajlandó vagy késöbb obikra költeni akkor vegyél csak cserélhető obis gépet.
Mindenmás esetben az fz200 jobb választás lesz. :)

Esetleg várd meg a black friday-t hátha olcsóbb lesz :)

(#38932) Studi válasza #31733248 (#38927) üzenetére


Studi
addikt

A3000-et egy ajánlós topikba belinkelni elég morbid. Kóbor macskákat megdobálni való az a gép.

(#38933) Neck válasza #31733248 (#38929) üzenetére


Neck
veterán

Esetleg A5000 :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#38934) #31733248 válasza Studi (#38932) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ebben az árkategóriában nyugodtan ajánlható gép az A3000. Az alacsony felbontású kereső és kijelző a két gyengéje, de ha valaki nem akar manuálozni, viszont szüksége van a keresőre, akkor ennyiért nem rossz vétel.

(#38933) Neck: az most sajnos jóval drágább lett, de ha akciózni fogják 100 ezer alatt, akkor jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#38935) Neck válasza #31733248 (#38934) üzenetére


Neck
veterán

A Telekomnál még mindig tart az akció:
A5000

Csak találni kell egy boltot, ahol fizikailag van készlet, ideadják 100k-ért...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#38936) rumos14 válasza HUNgabus (#38920) üzenetére


rumos14
nagyúr

e kettő közül a D750 mérföldekkel jobb gép, a 6D ellenfele igazából a D600/D610.
ha csak nincs specifikus Canon obi, ami neked kell, akkor a Nikon sokkal jobb választás a váz szempontjából.

(#38937) Victoryus94 válasza Neck (#38935) üzenetére


Victoryus94
őstag

A(z) www.telekom.hu oldal nem működik

A(z) www.telekom.hu túl sokszor irányította át.
Próbálkozzon a cookie-k törlésével.

-Chrome.

(#38938) Neck válasza Victoryus94 (#38937) üzenetére


Neck
veterán

Nálad lehet a gond, nekem megy. De a honlap nem számít, mivel neten nem rendelhető, a Telekom üzletben meg vagy megy az oldal, vagy tudnak az akcióról :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#38939) Muerte68 válasza Neck (#38938) üzenetére


Muerte68
addikt

csak kitotózni hogy hol van :W Kecskeméten pld még van NX30 :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38940) KissP11


KissP11
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Van nekem egy Olympus E-PL1, hozzá egy M. Zuiko Digital 12-42mm obi.
Erre kellene nekem objektívsapka (úgy nézem, hogy 40.5-ös)

Ez pl.

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_polaroid-objekt%C3%ADvsapka-40-5-mm-1207985.html?utm_source=Argep.hu&utm_medium=listing&utm_campaign=Arosszehasonlito

jó lenne rá? Vagy tudtok valami másik olcsó alternatívát?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#38941) bigsee válasza KissP11 (#38940) üzenetére


bigsee
addikt

12-42? Nem 14-42? Mert akkor 39 mm-es kell.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#38942) KissP11 válasza bigsee (#38941) üzenetére


KissP11
csendes tag

de, igen, teljesen igazad van, 14.

egész pontosan erről van szó. Erre akkor nem 40.5-ös kell? (csak mert az van rajta, de azt nem tudom, hogy azért van-e ráírva) :)

[ Szerkesztve ]

(#38943) rumos14 válasza KissP11 (#38942) üzenetére


rumos14
nagyúr

az a szám a szűrőmenet, és általában (mindig?) olyan méretű sapi is kell rá.
bár nem egy nagy összeg az 599ft sem, de ebay-en free international shipping-gel sztem max a feléből is tudsz venni.

(#38944) bigsee válasza KissP11 (#38942) üzenetére


bigsee
addikt

Igaz, 40.5-es a szűrőmenet (én még ilyen obit nem láttam, nekem a 39-es van, R II-es).

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#38945) Studi válasza bigsee (#38944) üzenetére


Studi
addikt

Ez az első generációs 14-42-es MFT kitobi, még optikailag más felépítésű. Aztán jött a II, majd a II R, ezek már csak designban különböznek, és valóban 37-es szűrőmenettel rendelkeznek.

(#38946) bigsee válasza Studi (#38945) üzenetére


bigsee
addikt

Télleg, 37-es... :B

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#38947) Studi válasza bigsee (#38946) üzenetére


Studi
addikt

:K Amúgy a 37-es elég jellemző méret a kis videokameráknál, szerintem ezért is állt át rá az Oly, mert jellemzően nagyobb a szűrőkínálat ebben a méretben, mint 40,5-ön.

(#38948) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Eddig csak kompakt fényképezőgéppel volt dolgom ~50k-s árkategóriában, viszont szeretnék valami jobbra váltani. Nézegettem a Sony A5000, A6000, Pana GX80.
Az A6000 ezüst most a MM 178 ezer

Az első kérdésem az lenne, hogy az egyszerű kompakt után mennyivel nehezebb ez ilyennel fotózni? Auto beállításokkal milyen képet csinálni?

A második kérdésem az lenne, hogy ez most mennyire jó ár érte? Érdemes lenne várni pl a fekete péntekre, tavaly volt vmi jó akció?

A harmadik, hogy az alap obi mennyire jó? Leginkább emberek fotózására lenne használva, általában beltéren, néha kültér, kirándulás.

A mérete szerintem megfelelő lehet a számomra, és nem szeretnék használt gépet venni.

Milyen táska, SD kártya ajánlott hozzá (sebesség pl), azok milyen ártól indulnak kb? Lehet külföldről is akár.

Köszönöm a segítéséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#38949) futo001 válasza bugizozi (#38948) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szia,

Az A6000 jó választás, talán picit több is, mint hobbigép, nekem is van 1.
Láttam már kitben ezt a gépet 160 körül a hetekben, nézz körbe.

A használttól sem kell félni, én pár éve már nem veszek új gépet, de gondom még nem volt.
Az alap obi jó, de attól is függ , hogy az emberekről milyen képeket akarsz készíteni. Elmosott hátteret szeretnél-e, vagy sem. Ha igen, akkor inkább egy 50/1.8-as vagy 30/1.4 obit vennék hozzá.

A felsorolt gépek amúgy picit mások. Pár dolgot el kell döntened. Szerenél-e később venni vakut? Szeretnél-e elektronikus keresőt használni vagy elégnek érzed a hátlapi kijelzőt (nekem nem volt elég, sok éve ezért adtam el a NEX-5-öt)? Az A5000-ben nincs elektronikus kereső, sem vakupapucs, egy kis felugró vakuja van csak.
Panában van kereső, igaz kicsi és van vakupapucs is, de az érzékelő kisebb.
A6000-ben is van kereső és vakupapucs, és az érzékelője APS-C méretű.

Páromnak pl rendeltünk egy használt NEX-5T-t, mivel kompakt méretű gépet akart, APS-C szenzormérettel, csatlakoztatható keresővel és vakuval, és a NEX-5 széria ezt pont tudja, valamelyest átmenet az általad kiválasztott gépek között. Ha esetleg mégis érdekel használt...

Ha inkább az automata mód érdekel, akkor viszont nem feltétlenül kell MILC, egy jobb kompakt vagy Bridge gépet kéne nézned. A6000-ben az automata jó képeket készít, de gyakran nem azt adja vissza, amit az ember meg akar örökíteni, én nem használom. Ha az alapokat megtanulod, gyakorlod, pár nap után a manuális módot fogod a leginkább használni, ha ráérzel.

Táskából nekem bejött az Acme Made Union, olcsó és jó. Elég kicsi, szóval ez akkor megfelelő, ha nincsenek obijaid, vagy max 1.
Memóriakártya kb mindegy, legyen gyors és márkás. Ha A6000 esetén használni akarod az XAVC formátumot, akkor legalább 64GB-os kártya kell SDXC Class10.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#38950) Tin_Shield válasza futo001 (#38949) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panában van kereső, igaz kicsi és van vakupapucs is, de az érzékelő kisebb.

Konkréten pont ugyanannyira kicsi (vagy nagy) mint az a6000-ben, 0,7x nagyítású kisfilmesre számolva. Csak éppen dupla akkora felbontású mint a Sony keresője. Az érzékelő kisebb és alacsonyabb felbontású, van viszont egy nagyon frankó 5 tengelyes szenzorstabilizátora ami bármilyen objektívvel működik.

(#38948) bugizozi

Ha elég az alapobjektív átfogása, nem akarsz cserélgetni, nem érdekel a telézés, akkor nézd meg Panasonic LX100-at. (Majdnem) m43 méretű szenzor, multiaspect, jó kereső, 4k videó, és olyan minőségű optikát kapsz (fényerő és rajz) ami teljesen más dimenzió mint a MILC-ekhez adott kitobjektívek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.