Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) beginnerguy válasza Sefter (#38434) üzenetére


beginnerguy
tag

Először is köszönöm mindenkinek a hozzászólást, most jöttem vissza kisebb kiruccanásról, Velencéből. Meg kell mondjam, hogy itt már sokat volt fent a 12-40 helyett a 14-150... De a fókusszal még mindig hadilábon álltam sokszor. Próbáltam a középső fókuszpontra lockolni és komponálni utána, rábökős módszerrel is (mondjuk FF ekv. 300 mm-en nem annyira vállalható ez), szóval néha MF ment inkább... aztán vagy lemaradtam egy pillanatról, vagy nem (vagy beremegett, mert már túl sok helyre kellett volna figyelni :) ). De ami igazán idegesítő, hogy adott mondjuk egy adott tárgy, amire fókuszálni akarok, a fókuszpontnál nagyobb, tehát telibe lövöm a középső fókuszponttal, nem mozog, teljesen statikus, és a háttérre megy a fókusz... (és nem totál fehér/fekete a tárgy, a háttértől és a környezettől is elég eltérő színű, de tény, hogy sötéten elég gyakori, teljesen fehér kutyával pl nem volt bajom, ami meglepett)

Köszi a tippet, én is gondolkodtam rajta hogy elhozom a mintaboltból, de nem volt kedvem várni, elég régóta böngészek e-m1 ügyben, alapból jobban kezelhetőnek tűnik, jobb a testreszabhatósága, és mindenképp olyat akartam, amiben a grip alapból megvan (a nagyobb evf csak hab a tortán), szóval ebayről hoztam el "kipróbálni" :) Ha nem válik be, még mindig válthatok, nem tartom magam márkahűnek, könnyen szabadulok az elektronikai cuccaimtól. Persze önszántamból :U

@Tin_Shield: köszi a tippet, utánanéztem, ez nálam nem jön szóba. Akkor már inkább utazoom még nagyobb átfogással és gyengébb képminőséggel, ez inkább ilyen közepes megoldásnak tűnik minden szempontból.

@pethob: köszi, ezt nem tudtam, hogy lassítja (bár teljesen logikus, nem gondoltam bele). a joystick tök jó megoldás, bár nekem nem hiszem, hogy bejönne... Néztem képeket a kitobival, tényleg elég jó, bár szerintem a 12-40 "szebb" (40 mm körül már nem kockáztatom meg), de nekem jobban tetszett kvalitatívan összehasonlítva. Szívem szerint azért mégsem nevezném kit obinak :) ekv 24 vagy 27 nekem nem számít, részemről huszadrangúnak tartom.

@Econ: köszi, ugyanezt néztem ki (a6300-mal igazából). Nekem jó megoldásnak tűnik. Ha az e-m1 nem jön be, valószínűleg ez lesz, gombokért megy már az a6k ahogy néztem (persze igen, mihez képest...)

@Ear001: köszi! Nekem is szépen elkapja, vagyis azt mutatja, csak amikor lenyomom a gombot és visszanézem jön a csalódás, mert a fókusz mögötte van... És mondjuk nem csak amikor ekv F2.8-on lövöldözök. hanem mondjuk F8-on és képes félremenni :) Szóval ez az, ami zavar. Azt jelzi, hogy oké, megvan a fehér négyzet az arcon, rajta vagyok, de megnyomom a gombot, visszanézem és mégsem. Lehet user error ez a részemről valahogy, ezt vállalom, de az első "bekezdésben" írt dolgot nehezen tudom elfogadni a középső fókuszponttal. Szóval megnézzük, mit tud a nagytesó e-m1 :)

(#38502) jjeahh válasza DanielLong (#38500) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ennyiért a g3 az egyik legjobb ár/érték arányú gép, de rendezvényre a kitobi nem lesz elég.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38503) Ear001 válasza beginnerguy (#38501) üzenetére


Ear001
addikt

De ugye próbáltad nem követőfókusszal is?

(#38504) beginnerguy válasza Ear001 (#38503) üzenetére


beginnerguy
tag

Igen, mar mindent bevetettem.

(#38505) runner 125 válasza wms (#38466) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kösz az infokat mindenkinek, ma megrendeltem a Digitcam-től az akciós áron. Majd 100k-val a webes árak alatt azért úgy gondolom jó vétel volt azzal a fényerős gyári kitobival.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38506) ch.lac


ch.lac
tag

Sziasztok.

Szeretnék egy fényképezőgépet venni, a két kiszemelt a Sony A5000 és a Panasonic G6. Szerintetek melyik a jobb választás?

A válaszokat előre is köszönöm :)

(#38507) Tin_Shield válasza ch.lac (#38506) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a5000-ben kicsit jobb a szenzor, egyébként a G6 minden szempontból lényegesen komolyabb gép.

(#38508) #31733248 válasza ch.lac (#38506) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hasonló helyzetben én az A5000-et választottam. Sokkal jobban hordozható, jobb a szenzora és sokkal jobb a szoftveres támogatottsága. Egy másik, a G6-nál jobb Panasonic fényképezőgéppel már próbálkoztam, de sajnos nem jött be, eladtam.

(#38509) Victoryus94 válasza Tin_Shield (#38507) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én a kiegészítők árain gondolkodnék el. (ha van sonyba ami megfelelne, vedd nyugodtan)
Sony nagyon emeli az árakat, míg panához használhatsz Oly obikat is, amik nagyon jók (emellett a Pana obik sem rosszak, és nem túl drágák) -fényerőben pedig kifejezetten jók a m4/3-os obik.

A másik a kereső megléte, ami hasznos lehet...

Illetve vedd kézbe, próbáld ki őket. Nézd meg a menüjét, és azután válassz. :)

[ Szerkesztve ]

(#38510) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Melyikre szavaznátok ha választani kellene?
Nikon D3300 + 18-55 VR
Panasonic FZ200
A keretből a Nikonhoz nem jön ki nagyobb obi, és később sem lesz tervben, szóval egyszeri beruházás lesz. Felhasználás kirándulásoknál hobbiszintű fotózás, és menet közben elkapott tájképek. Erre melyik felelne meg jobban? Vagy esetleg ebben az árkategóriában (~100-130k) bármi más, csak új?
Köszönöm.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#38511) MrChris válasza ch.lac (#38506) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez az igényeidtől függ. A G6 mindent tudó mindenes, nagyon jó videóval és ahhoz tartozó kialakítással, aki szeret játszani a géppel mindenfélére alkalmazni annak nagyon beválik, forgatós kijelző a tapi funkcióval nagyon praktikus videónál, meg sok pozícióban. Nekem volt G6, semmi gondom nem volt a fókuszálással, nagyon jó a fogása, a nagy fullframe-gép méretű kereső segítségével pedig jól lehet régi manuálobikkal fókuszálni. Ajánlom hozzá a 12-32-es kis obit, nagyon megszerettem, nagylátó és éles, majdnem olyan éles mint a prémium fix nagylátó. Elég nagy az objektív választék és már használtan is hozzá lehet jutni, ha átlagos piaci árban veszed kb árában tovább is lehet adni ha valamelyik nem jön be. Szinte mindegyik rendszerobi kiváló képű, Panasonic és Olympus is.

(#38512) Throme válasza elfelejtette (#38510) üzenetére


Throme
veterán

Ha nem veszel több obit, akkor a nikon dslr-el eléggé korlátolt lesz a másik gép átfogásához képest, viszont képminőségben előrébb leszel.

Az FZ200-zat egy kiránduláson valszeg jobban tudod majd használni.

[ Szerkesztve ]

(#38513) Nippon válasza ch.lac (#38506) üzenetére


Nippon
őstag

Ha csak automata módban szeretnéd használni, akkor jobb az A5000. Ha viszont jobban bele szeretnél mélyülni a fotózásba és van rá lehetőséged, csapj hozzá egy kicsit és vegyél egy GX80-at 12-32-vel. Esetleg ha találsz akciós A6000-et, akkor az is nagyon jó választás. (168 volt így legutóbb)
Ha nem zárod ki a használt gépeket, akkor jó áron vehetsz Olympus E-M10-et, 110 körül még garanciális gépeket is kapsz kitobival, de Oly-t csak akkor, ha a videó nem számít, abban gyenge.

(#38514) Muerte68 válasza elfelejtette (#38510) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 A5000 vagy használt(garis!) oly OM10+kitt obi :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38515) pandur99 válasza elfelejtette (#38510) üzenetére


pandur99
aktív tag

Inkább egy használt D3200 + 18-105 VR. Ezzel sokáig el lehet lenni.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#38516) ch.lac


ch.lac
tag

Köszönöm a tippeket, pénteken meg nézem mind a kettőt és utána döntök, de úgy érzem teljesebb lesz nekem a g6.

[ Szerkesztve ]

(#38517) Mr.Csizmás válasza elfelejtette (#38510) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

valami milc? a d3200 nem mai gyerek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38518) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Köszönöm a tippeket, a gépet nem én venném, hanem kollégám. Nekem is D3300 van, de ugyebár egy tükrös gép általában nem áll meg egy váz + kitobi megvásárlásánál, mert akkor már kellene egy tele, egy makro, egy vaku, egy állvány, meg egy táska, és máris még súlyos tízezreket költöttél rá. Kollégám nézte a D3300 + 18-55 VR szettet 130-ért, erre mondtam neki, hogy 100 körül egy Pana FZ200 jobban megérné, még ha kisebb is az érzékelő, de nagyobb átfogású, fényerősebb az objektívje, és ő ennél a 130-nál többet most nem akarna rákölteni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#38519) picstike


picstike
tag

Ha 200eft ért vennétek fényképezőgépet akár milc akár dslr akár használtat is,mit vennétek? Persze valami utazó obival
Én a Panasonic G7-et néztem ki

(#38520) Nippon válasza picstike (#38519) üzenetére


Nippon
őstag

Új gép esetén Panasonic GX80 vagy Sony A6000. Használtak közül jó vétel lehet az Olympus E-M10 ami már 100ezer környékén beszerezhető akár garanciával is, a maradékból vehetsz hozzá még objektívet. Ha fontos a videózás is, akkor viszont az összes Oly kiesik.

(#38521) Muerte68 válasza picstike (#38519) üzenetére


Muerte68
addikt

A6000 vagy Oly EM10 +2 obi :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38522) MrChris válasza picstike (#38519) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha G7-et nézted ki akkor feltétel a 4k videó? Mert ez eléggé leszűkítené a mezőnyt, így viszont meg tökmindegy csak 200 alatt legyen. Obival vagy obi nélkül? Dslr-ből Nikont ami még maximálisan belefér. De ha kell a jó videó máris kiesnek...

(#38523) Muerte68 válasza MrChris (#38522) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen ha videó akkor pana.Ha nem kell 4k és elég a rövidebb is akkor még a A6000 is játszik

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38524) pethob válasza picstike (#38519) üzenetére


pethob
aktív tag

Ha a képminőség maximalizálása és a hordozhatóság, valamint a minél kevesebb utómunka a cél, akkor Fuji.

Használtan esetleg találsz x-t10-et vagy x-e2-őt +18-55/f2.8-4 optikát. A 16-50-el is megvehetők, az se rossz optika, és akkor még viszonylag olcsón van hova fejlődni.

Lehet gondolkodni x-pro1-ben is, az egy nagyon alulértékelt váz lett. A firmware frissítésekkel sokat gyorsult, javult, szóval tesztek olcasásánál ezt is nézni kell.

Az x-t1-et pedig már optikával is láttam hirdetni 250 körül, persze már gari nélkül...

Ha videózni akarsz, akkor a fuji csak x-t2 vagy x-pro2 vázakkal vehető komolyan. Ha fényképezni, akkor viszont top a képminőség, minden tekintetben.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38525) picstike válasza pethob (#38524) üzenetére


picstike
tag

Köszi mindenkitől!
Videozni is szerenék (hátha megszületne az unokám) :-) és fotózni.
Fuji felé húz a szívem de tetszik a g7 is. Fuji drágább az obija,de talán egyszerűbb könnyebb kisebb mint a g7.
Sony A6000 nem ismerem,túl egyszerűnek látom,de ez csak előítélet! :-)
Max 220eft om lenne gépre ami lehet használt is

[ Szerkesztve ]

(#38526) runner 125 válasza pethob (#38524) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Ha videózni akarsz, akkor a fuji csak x-t2 vagy x-pro2 vázakkal vehető komolyan. "

Ezt mivel indolkolnád? Kevesebb a videóbeállítási lehetőség, vagy nem tartod jónak a videóminőséget?
Néztem az X-T1 előtt jó néhány tesztvideót, szerintem abszolút rendben van a videó minősége is, pixinfo tesztelőinek is tetszett.

Pl. itt az A6000-rel hasonlítják össze, szerintem sokkal szebb a Fuji képe. Kontrasztosabb, szebbek a színek, van dinamika, stb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38527) MrChris válasza runner 125 (#38526) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megnéztem azt a videót, hát ha jobb az a Fuji videóra akkor azt vegyél. Persze csak ha nem zavar az elképesztő moiré, a részletvesztés, blokkosodás, kép szétesés, kisebb dinamika, kevesebb részlet... Ebben a videóban nagyobb a Fuji-n a kontraszt, ilyet a Sonyn is beállíthatsz, a színeket is szaturáltabbra veheted (tesztelő ezt nem tette meg, pedig kicsit összehangolhatta volna az alap dolgokat). Persze fotóban kiváló a Fuji, talán a legjobb a croppos vázak között.

(#38528) pethob válasza runner 125 (#38526) üzenetére


pethob
aktív tag

Több gond van a Fuji videóval szerintem (is):

1. Moiré, sajnos az x-trans színszűrőt nem tudták összegozni a codec-el. (Ezt x-trans III-on megoldották, tehát az X-PRO2 és X-T2 is kifogástalan.)
2. Követő fókusz gyenge. Többet nem írom le, mert kiátkoznak a Fuji fórumból és életem végéig Sony vázat kell használjak... :Y Nem használhatatlan, de a minősége nincs arányban a gép általános minőségével. (Ezt is megoldották X-T2-n és elvileg az új (2.0) firmware-el X-PRO2-n is, bár a konfigurálási lehetőségeket végül nem kapta meg az X-PRO2, így nem lehet ugyan olyan jó, és a v1.02 firmware-el még ugyanaz volt a helyzet, mint az X-T1-en. A v2.00-át még nem próbáltam. Ezt a frissítést elvileg megkaphatja még az X-T1 is...
3. Nincs szenzor képstabilizátor. (Hála égnek, mert a fotó képminőségen rontana.) Emiatt fixeken nincs képstab.
4. A natív Fuji és Zeiss optikák zöme fly-by-wire fókuszos, ami nem könnyíti meg a kézi élesség állítást. (És mellesleg hangos, amit kezelni kell, ha hangot is venni akarsz.

Persze házi használatra lehet videót csinálni vele. Nálunk ez pl. egy családi fotózásunk mellékterméke, ahol egyáltalán nem terveztem videót csinálni (látszik is a minőségen), de azért a távoli nagyik kedvéért végül összevágtam pár percet.

"Profi" felhasználókat zavarja az is, hogy nincs tömörítetlen HDMI kimenet külső rekorderhez, és nincs flat profile. (X-T2-ben van.)

A rendszer nagy előnye viszont, hogy a filmszimulációs módokat videóra is lehet alkalmazni, így ha ezek közül valami nagyon tetszik, akkor egy csomó utólagos color grading-et meg lehet spórolni.

Minden esetre Panasonic vagy Sony, sőt szerintem a Canon is jobb videóban.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38529) MrChris válasza pethob (#38528) üzenetére


MrChris
nagyúr

3. ponttal nem értek egyet, ha jól meg van csinálva a szenzorstabi akkor semmi problémát nem okoz. A m4/3 rendszerben a régi most 2 tengelyesnek hívott volt elég gyenge, nem sokat ért és pixel szinten lágyulhatott a kép miatta. Az újabb 3-5 tengelyes nagyon jó, már nem csak Olympusban hanem újabb Panában is előfordul. Ha a shutter sock-ra értetted az nem a stabitól van, IS nélküli vázakban is előfordul, de már ez is lassan a múlté ahogy finomítottak a zárakon.

Ami videót készítettél azon például baromi sokat segített volna az IS! Nem lenne remegés, emiatt az autofókusz is jobban megy és a remegés miatt megnőtt képrészlet nem viszi el pocsékba a biteket. A látványos zselé hatásról nem is beszélve. Ha ennyire félremegy a fókusz javaslom a tapifókusz használatát és a folyamatos fókusz kikapcsolását, ha már az semmit se ér.

(#38530) tvamos


tvamos
nagyúr

Sony A7 200-ert jo vetel?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38531) MrChris válasza tvamos (#38530) üzenetére


MrChris
nagyúr

255-ért van egy ideje az aprón, annál olcsóbb. Ha vágysz rá most jó vétel. Az is kérdés viszont hogy mit tekersz rá.

(#38532) Mr.Csizmás válasza tvamos (#38530) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

adok érte egy xt1-et

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38533) 80hun válasza tvamos (#38530) üzenetére


80hun
addikt

Ha doboza és mindene megvan jó vétel. Te gondolom ugyis manuálozni fogsz vele :)

(#38534) tvamos válasza 80hun (#38533) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nincs már rá garancia, és nincs meg a számla se... De doboz épp van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38535) 80hun válasza tvamos (#38534) üzenetére


80hun
addikt

Ezt neked kell tudni hogy az állapot és egyebek alapján neked megéri e.
Itt a hardveraprón van szinte új 255-ér 10hó garival amit még ki tudsz bővíteni +4 évvel. a sonynál

Az enyémet nemrég bővítettem ki :)
Az biztos hogy más világ lesz manuáozni :D

(#38536) Mr.Csizmás válasza 80hun (#38535) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

hogy lehet bővíteni? :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38537) #31733248


#31733248
törölt tag

Láttátok már a Nikon D3400 képeit? Nagyon jók az OOC JPG-k, szép színekkel.

(#38538) silmatauki válasza tvamos (#38534) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha kell a 28-70-es kitobi, és nem félsz külföldről rendelni (vagy kiugrani Finnországba, Hollandiába stb.), akkor 1000-1100 euróért megkapod a kitet. (Valszeg 1000 lesz megint a nov. végi Rajala-akcióban; akción kívül 1100. Máshol az EU-ban is ilyen kitárak vannak.)

(#38539) silmatauki válasza MrChris (#38529) üzenetére


silmatauki
őstag

"3. ponttal nem értek egyet, ha jól meg van csinálva a szenzorstabi akkor semmi problémát nem okoz."

A Fuji mérnökei pont azt bizonygatták, hogy azért nincs/nem lesz IBIS, mert az obik a szélükön (nagy szenzorkilengésnél) nem lennének olyan élesek, mint a mostani középen. (Nem tudom, ez mennyire csak “kibúvó”.)

(#38540) tvamos válasza 80hun (#38535) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a bajom, hogy most gép talán még beleférne, de a hétköznapi használathoz csak kéne egy-két zoomos obi, ami megy automatában is. :/ Ahogy nézem az árakat. Asszem inkább kihagyom most a full frame-et. Pedig jó lenne összeméregetni a kollégám D750-ével... :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38541) MrChris válasza silmatauki (#38539) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értelek, csak mint tény hangzik el, hogy a szenzorstabi rontja a képminőséget.
Fuji dumája tényleg kamunak hangzik, az alapvetően zavaró pici remegéshez nem kell olyan óriásit tologatni a szenzort, elég is lenne csak azt korrigálni, nem szükséges stedicamet imitálni. Ki lehet próbálni egy sorozattal, hogy azaz alap kézremegés mindössze pár tucat pixelnyi, ehhez elég lenne pár tized millimétert mozgatni, az alatt talán nem szaladna ki a képkörből :D

(#38542) konyi79 válasza MrChris (#38541) üzenetére


konyi79
addikt

Az a kijelentés igaz, csak nem szenzor, hanem objektívbe épített stabilizátorra mondták. Ott tényleg kompromisszumot kell hozni, mert be kell tervezni a designba egy lebegő tagot, ami ráadásul ugye nem lehet végtelen tömegű.

(#38543) silmatauki válasza konyi79 (#38542) üzenetére


silmatauki
őstag

Igaz, hogy a 16-55/2.8 OIS-hiányát is ezzel magyarázták, viszont az IBIS (vázstabi) hiányára is van hivatalos Fuji magyarázat, lásd ezt:

“First of all, our XF mount is not compatible with IBIS. You may be thinking that our mount size is similar to competitors’ and why Fujifilm cannot do it. The answer is simple: for the sake of image quality.

IBIS has both advantages and disadvantages. IBIS moves the sensor in the mount to stabilize the image. To secure the amount of light at any position, the diameter of mount must cover the wider image circle considering the margin of sensor movement. The diameter of our mount was designed for the image circle without IBIS. It means the amount of light at the corners is reduced when the sensor is shifted. We could correct it digitally, but we don’t want to do it: we don’t want to compromise our image quality.

To cover the larger image circle, not only mount size (and body size), but also lens size must be bigger. We are pursuing the best balance of image quality, size and weight of both cameras and lenses, operability and performance. When we were deciding on the design of our mount, we decided to provide the best quality body and lens in comfortable small package as the best balance. And we don’t think this direction will be changed in the future. Our highest priority is always image quality. We hope you agree!”

[ Szerkesztve ]

(#38544) konyi79 válasza silmatauki (#38543) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt még nem láttam..
Szenzornál már tényleg fura. Annyira nem romlik képszélen a Fuji obik minősége, szóval nagyobb képkört kell kirajzoljanak, így el kellene bírniuk az a pár px tologatást tényleg. Vagy valamit nem tudunk.

(#38545) 80hun válasza Mr.Csizmás (#38536) üzenetére


80hun
addikt

Alaból csak 1év jár a cuccokra.
Bemész az egyik sony szalonba , viszed a számlát és a gépet (dobozt is vittem) és kibővíted a kiván idővel. +1-4év-et lehet venni hozzá. Sima garival és balesetbiztosításossal is lehet bővíteni.
Természetesen az objektívek gariját is. lehet bővíteni.
Vásárlástól számított 6 hónapon belül megcsinálják.

tvamos:
Veszel hozzá egy 55-ös zájszot aztán nem is kell más :D

[ Szerkesztve ]

(#38546) asdf_ válasza konyi79 (#38544) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem nem a képminőség romlik a képszélen, hanem a stabival a szenzor kerülhetne olyan pozícióba, ahol már vignettál az obi. És az nem pár pixel, hanem saccra akár 2mm is lehet, az a szenzorméret 10%-a körüli, az meg nem kevés.

[ Szerkesztve ]

(#38547) konyi79 válasza asdf_ (#38546) üzenetére


konyi79
addikt

Minek írod le ugyanazt máshogy? A lényeg ugyanaz. Minden objektív romlik a szélen, a kérdés hogy van tervezve, beleesik a szenzor kivágásba a gyengébb rész, vagy nem. Fujinál nem, azaz kicsivel arrébb sem valószínű katasztrofális a gyengülés.

(#38548) asdf_ válasza konyi79 (#38547) üzenetére


asdf_
veterán

Mert -mint a megfogalmazásomból is kiderülhetett volna számodra- a romlik a képminőség az nálam nem egyenlő azzal, hogy vignettál a széle.

(#38549) #31733248


#31733248
törölt tag

Lehet, hogy a Fujinál túl szűk a bajonett és ez okozza a problémát. Nálam nagyon ritka, hogy a fixeknél ez számítson, de azért egyszer-egyszer előfordul, például ennél a képnél (1/30, ISO 3200, 50mm, f1.8). De a legtöbb esetben nincs jelentősége.

(#38550) m3ss válasza tvamos (#38530) üzenetére


m3ss
veterán

annyiert teljesen jo vetel.

(#38549) Econ statikus temakat fotozoknal azert jol johet. este turistaskodasnal...vagy lehet vele kreativkodni is. ez pl 28 mm, 1/8. mondjuk nagyobb tomeggel fincsibb lenne a kep.
ugyanakkor mc11+85 canonnal pl ki kell kapcsolnom a stabit, mert bemozdult kepeket kapok 1/160-on :U

megy itt mindig a fuji vs sony hitvita, egy dolgot sosem latok senkit emlegetni....az hogy bekapcsolt arcfelismerovel az xt2 elotti gepek afc-ben igen lassuak. valamiert az arcfelismero nagyon megfogja oket. ellenben egy a6000 hasit ugy is, semmi lassulast nem okoz a face detect bekapcsolasa. es igy dslr utan egyik legnagyobb feature az arcfelismero sztem. mondjuk az objektiv park nem kicsit vonzobb fujin, szoval nem lehet konnyu dontes.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.