Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) kátú válasza silmatauki (#38400) üzenetére


kátú
őstag

a nikonhoz 50-es fixem minden képen lenne és szerintem ott nagyon zavarna ha van benne és hallottam most olyat, hogy visszavittek kettőt is ilyen hibával, és 3 hét múlva visszakapták ugyan azzal a hibával szóval szerintem az az 1 ev nem olyan nagy érvágás

It still works!

(#38402) jjeahh válasza kátú (#38401) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért simán lehetséges az is hogy jót fogsz ki és soha nem lesz gondod a fókuszhibával. Csak na, benne van a rizikó... Legdurvábban egy régi kollégám járt, zavarta, hogy frontos a d3300, elvitte szervízbe, visszaadták 3 hét múlva javítatlan, hogy semmi baja. No a srác ezután gondolta ad még neki egy utolsó esélyt a váznak és elvitte egy maszekhoz, akinél asszem szintén 3 hetet ült, nemrég kapta vissza... most back fókuszos... :DDD Most azon agyal, hogy szétszedje youtube tutorialok alapján, vagy lecserélje d7xxx-re vagy milc-re, de nyilván ha vált, bukni fog rajta... Ha belépő nikont veszel szerintem az a legbiztosabb, ha kipróbálod tágra nyitva szűk dof-al :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38403) kátú válasza jjeahh (#38402) üzenetére


kátú
őstag

esetleg azt tudom csinálni, hogy amit megveszek azt előtte kipróbálom a boltban egy fényerős obival

It still works!

(#38404) 80hun válasza kátú (#38403) üzenetére


80hun
addikt

Nem biztos hogy ki fogod tudni próbálni.
A legtöbb akku töltetlenül érkezik az új szabályozás miatt , vagy lesz benne delej vagy nem :)

Meghát bolt válogatja hogy engedik e kibontani és kipróbálni , én pl egy bontott dobozos gépet v. obit már nem veszek meg teliáron , de ez egyéni kérdés. :)

Nemvéletlen hogy a dobozon kívül van a garanciajegy v. külön a bolt adja hozzá.

(#38405) Sörike


Sörike
tag

Hello! Milyen DSLR gépet tudnátok nekem ajánlani?
kb 65ezrem lenne rá, értelem szerűen használt is szóba jöhet.
Vonatokat, autókat, autóversenyeket, rallykat szeretnék vele fotózni.
Előre is köszi ;)

(#38406) kátú válasza 80hun (#38404) üzenetére


kátú
őstag

hát majd meglátom, a 220volt nál veszem meg igazából online rendeltem meg a panát, elhozom ha nem felel meg visszaküldöm megrendelem a nikont és kész

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#38407) Ear001 válasza Sörike (#38405) üzenetére


Ear001
addikt

65 000-ért gépvázat és objektívet ? :O

(#38408) Sörike válasza Ear001 (#38407) üzenetére


Sörike
tag

Profi fotósoknak milliós kamerákkal tudom, hogy nevettséges... de én egy kezdő vagyok, és most ismerkedem csak a hobbival, ennyit tudok most rászánni.

(#38409) Ear001 válasza Sörike (#38408) üzenetére


Ear001
addikt

Ennyiből egy gépváz egyszerű alap objektívvel is csak valami régiség jön ki, de neked speciális célra kell. Milc-et ennyiért elfelejthetsz, neked egy tükrös váz kell jó követő autófókusszal és minél fényerősebb teleobjektívvel. 65-ért még külön-külön is csak valahonnan a kínálat legaljáról tudnál válogatni, de összesen ennyiért különösen nehéznek tűnik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#38410) MrChris válasza Sörike (#38408) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ennyiből tudsz venni egy ~8 éves dslr-t ~3 fókuszponttal és gyenge fényerejű kit telét, még az alap kitzoom is beleférhet. Nekem Oly E510 volt, azzal ha nappal jó fényviszonyok között stabilan tartva a 40-150-es obival (ekvivalens 300 vég) sok-sok sorozatból, Redbull airt fotózva volt ami éles lett. Ennek megfelelő Canon, Nikon, Pentax is hasonló, fontos a minél több fókuszpont és minél több keresztszenzoros legyen. Sajnos teleobiból csak sötétek vannak amik ráadásul élességben se túl acélosak. Igazából ezeket nehéz ajánlani, egyik gyengébb mint a másik.

(#38411) futo001 válasza Sörike (#38408) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én egy A350-tel voltam kint motoros napon jópár éve a Hungaroringen, tök jól elvoltam vele. Van erre a célra jobb gép, de ha ennyi a keret és nem profi cucc kell, biztosan találsz magadnak megfelelőt hobbi célra, persze kompromisszumokkal.
A probléma az obi, a kit 55-200 nem a legjobb erre a célra, inkább egy 70-300-as kéne szerintem, pl Sigma, ami szintén egy alapobi, nem fényerős, nem tud semmi extrát nyújtani, de jó áron van. A kettő együtt lehet, hogy beleférne ebbe az árba. Mondjuk vonathoz inkább a nagyobb látószög kell, arra OK az alap 18-70, gombokért adják.

Szerintem kezdőként egy ilyen szettel is élvezni fogod a fotózást. ;)

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#38412) jjeahh válasza jjeahh (#38402) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nabazz, ha már annyiszor volt már róla szó, elújságolom itt: haverom, aki két szervízt megjárt a kis nikonnal ez alapján kettes imbusszal belenyúlt és addig csavargatta, hogy tádámm, most pontos a fókusz :Y . Ez így nagyon durva szerintem, mert:
- rengetegen panaszkodnak rá, még sincs a megoldásról kismillió videó meg tutorial neten :F
- a Nikon komolyan le sem teszteli a gyárban a fókuszt? :U
- a szervízekben ennyire bénák? :F
No meg ha egy imbuszkulcsal meg lehet oldani, akkor mi a francért nincs erre mondjuk egy korrekciós tárcsa, mint a dioptriakorrekció vagy valami? :F Ennyire le sem sz*rják a back/front fókusz miatt szenvedő kismillió usert?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38413) konyi79 válasza jjeahh (#38412) üzenetére


konyi79
addikt

Kivárnám még a helyedben, minden obival minden tárgytávon pontos lett-e!

(#38414) jjeahh válasza konyi79 (#38413) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tesztelgeti, csak 50mm F1.8G és kitobi van neki, azokkal azt mondja okés wide open is bármilyen tárgytávon, ugyanazt kapja minden gyútávon, amit lefed, mint kontraszt af-el lv módban. No de jövő héten akció közben is leteszteli, most csak a szobában meg az udvaron próbálgatta.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38415) m3ss válasza jjeahh (#38414) üzenetére


m3ss
veterán

csak a kozepso pontot tudod igy beallitani, egesz sik elmegy emiatt..vagy a felso es also pontok lesznek pontatlanok, vagy a jobb es bal oldal. raadasul egy objektivhez lehet igy beallitani.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#38416) jjeahh válasza m3ss (#38415) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na akkor mégsem ez a frankó megoldás? Megkérdezem a tagot a többi af pontal mi a helyzet

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38417) Nippon válasza jjeahh (#38416) üzenetére


Nippon
őstag

Mindegyikhez tartozik egy csavar. ;]

(#38418) Mr.Csizmás válasza Ear001 (#38409) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

65-ből kijön egy 1G vagy 2gen milc, kitobi, m42 adapter, meg valami 50/1.8 kommersz.

pl: Samsung NX1100 fekete, hibátlan, vakuval, + Samsung NX 20-50mm f/3.5-5.6 II ED (SN:A3Y5CN1DB003SA*), kupakokkal, vállpánttal, ár: 44000Ft

Eladóvá vált! Samsung NX1000 kit ,fehér (20-50mm objektívvel), akku, töltő, vaku,nyakpánt, objektív sapka. Megkímélt karcmentes.
Ár: 45.000 Ft

Eladó használt E-PL 3 váz (fekete) + 14-42 3,5-5,6 IIR optika, gyönyörű állapotban, nagyon kevés expóval.
+FL-LM1 vaku
+2db BLS-50 gyári akkumulátor
+ 4GB SD
töltő
+ USB / AV / HDMI kábel
+ RM-UC1 kioldózsinór
+ Telepítő cd, gyái doboz
+ Lowepro edit 110 táska
sorozatszám :BAKA1314*
Ár: 48.000,- Ft

NEX3, NEX5, Fuji XM1, XA1, stb....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38419) Ear001 válasza Mr.Csizmás (#38418) üzenetére


Ear001
addikt

Igen, és melyik első vagy második generációs MILC-et ajánlasz kitobival ralifotózásra? Nemár... :O

(#38420) Mr.Csizmás válasza Ear001 (#38419) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

megfelelő rekesz, és fix helyre állított fókusszal lehet alkotni.

amúgy meg 65k-ból felejtős, legalább egy 17-50/2.8 szintű obi kellene.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38421) futo001 válasza Ear001 (#38419) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Hobbi célra jó az. Ha tudja mit csinál, tisztában van az alapokkal, a kit cuccal is jó képeket fog készíteni. Nekem is ment a Hungaroringen a Sony kit 55-200-zal, és ha nekem sikerült, másnak se lesz gondja vele. :) Ennyi pénzből nincs más opció.

A jó fotó 70%-ban tehetség, a maradék a cucc. ;]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#38422) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv, segítséget kérnék.

Suliba szeretnék DSLR gépet venni.

Canon 700D-t néztük ki, kérdésem ,hogy tudtok valami fotós oldalt, ahol össze tudnék pakolni Gép + vaku + táska kombót.

3 ilyen hely kellene, az árajánlatok miatt :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38423) MrChris válasza Graphics (#38422) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hű, jól kiszúrtak veled. Nálunk is megy ez a 3 helyről árajánlat, de nálunk csak úgy hiteles ha az eladó állítja ki az árajánlatot pöcséttel.

Jé ezt az ős gépet még lehet kapni? Három éve volt ilyenem, már akkor se a csúcs volt a kategóriájában, el is adtam...

[ Szerkesztve ]

(#38424) Graphics válasza MrChris (#38423) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mit javasolsz? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38425) Mr.Csizmás válasza MrChris (#38423) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

pecséttel érvényes? vöröscsillag még fentvan az igazgatói iroda falán? :DD az ilyet szokták kiröhögni a legtöbb helyen.

mutass meg nekik egy random webshop ászf-et, amiben leírják, hogy a feltüntetett árak ajánlattétel a kereskedő részéről.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38426) Graphics válasza Mr.Csizmás (#38425) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi sem kérünk pecsétes ajánlatot. Ha kell max akkor ,de 3 random webshop árait összemérve elvileg elegendő ehhez.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38427) pethob válasza Graphics (#38422) üzenetére


pethob
aktív tag

Artwork, 220volt, Digitalko, Fotoplus, Digitcam

Amúgy miért kell, hogy budapesti legyen? Ezt a tételt tuti bárhonnan ingyen házhoz (sulihoz) viszik.

A suliba én tuti MILC-et vennék, hiszen WYSIWYG, azaz egyből látod a keresőben, hogy adott beállítások mellett mi lenne az eredmény, és ha tekered a tárcsát, annak milyen hatása van. Tanuláshoz ez óriási segítség.

A Fuji-k user interface-e kicsit egyedi azzal, hogy nincs mód tárcsa, hanem az expozíció paramétereit tárcsákon állítod be, hasonlatosan a régi analóg gépekhez. Ez a tanulás szempontjából megint óriási feature, mert egyrészt alapértelmezetté teszi a manuális mód használatát, másrészt ide is igaz, hogy tekered a tárcsát, látod a hatását a képre. Plusz ott van még az in-camera raw konvertálás, ami szintén nagyon jól kihasználható tanítási szempontból, Tanításhoz tehát Fuji-t vennék.

Mondjuk ezt: http://www.artwork.hu/termek/0/442980/X-T10_+_16-50mm__MILC_tukor_nelkuli_fenykepezogep_kit__ezust/index.php

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38428) Sörike


Sörike
tag

Nah akkor kicsit megtoldottam a keretet, mert ennyiért lehetetlen normális gépet venni. 75-85ezerért esetleg tippek? Most egy Canon 550D-t néztem 18-55ös alap obival, aztán majd gyűjtögetek, és karácsonyra megajándékozom magam egy 70-300as Sigma Obival.
Ez szerintetek így jó lenne?

(#38429) Balinov válasza kátú (#38406) üzenetére


Balinov
félisten

na mit vettel?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38430) Mr.Csizmás válasza Sörike (#38428) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

vénből csak a bor jó :U

várd meg a black fridayt, hátha lesz valami jó vétel, de felesleges kínzás és kör ilyen tízéves dolgokra költeni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38431) Graphics válasza pethob (#38427) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kell pesti :D nem írtam ilyet.

Nem tanulási céllal kell, hanem fotózni a rendezvenyeket

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38432) asdf_ válasza MrChris (#38423) üzenetére


asdf_
veterán

de nálunk csak úgy hiteles ha az eladó állítja ki az árajánlatot pöcséttel.

Ilyenkor szokta elonteni a szar az agyamat, es nem tul finom modorban kozolni, hogy 1, a pecset nem kotelezo eleme egy ceg mukodesenek, SEHOL nincs eloirva, hogy ilyennel kell rendelkeznie egy cegnek, 2, ha az APEH-nak megfelel egy nyomtatobol kijovo szamla pecset es alairas nelkul hitelesnek, akkar talan egy iskolanak is feleljen meg egy arajanlat ezek nelkul 3, a f*szom fog kinyomtatni egy arajanlatot, azt alairni, lepecsetelni, meg majd utana bescannelni (aki meg itt sem adja fel/nekunk fontos a dolog, az kap egy jo pixeles alairas.png-t meg egy pecset.png-t a doksiba illesztve, aztan ugy lesz belole a pdf). Dunanak megyek az ilyen baromsagokon valo fontoskodason :W

[ Szerkesztve ]

(#38433) beginnerguy


beginnerguy
tag

Sziasztok!

Gondolkozom a váltáson, jelenleg e-m5 + 12-40 az, ami főleg fent van a gépen. (néha sigma 60, 14-150 ha kell a tele vég vagy manuálok). Ami zavar, hogy elég sokszor mellé megy a fókusz pl arcfelismerésnél (ellenfénynél meg kevés fénynél főleg) és alapból nem érzem túl acélosnak, kicsit sok a huntolás és a pontatlanság. Igen, próbáltam a rábökök a kijelzőre S-AF-fel és lő egy képet dolgot is, de kényelmetlennek tartom, lcd helyett jobban szeretem a keresőt használni, és a C-AF sem tűnik olyan jól használhatónak. Sokszor fényképezek embereket (kevés fényben is, főleg családi eseményeken vagy az utcán, tehát nem portrékat ahol pózolnak nekem) vagy aránylag gyorsan mozgó dolgokat/embereket, így ez lenne a legfontosabb szempont. A következő kérdéseim lennének:

- e-m1 mennyivel jobb ilyen szempontból? Erre váltani lenne a legegyszerűbb, lévén a 12-40 az, amit nem szívesen cserélnék le a minősége miatt. Oké, hogy van pdaf, de ez jelent-e annyi előnyt gyakorlatban ha 12-40-nel használom? Várjak-e el annyival jobb AF-et, hogy megérje váltani? (tegyük fel hogy minimális vagy 0 ráfordítással megtörténik a váltás)

- a6300 sejtem, hogy mindkettőt elég rendesen odavágja, legalábbis youtube-os videók alapján kicsit leesett az állam, mire képes akár adaptált obikkal is. Ezzel kapcsolatban az érdekel, hogy melyik az az objektív, amelyikben van IS és a 12-40 minőségét, átfogását és "fényerejét" hozza? (Canon EF 24-105mm f/4L IS esetleg? Ezen kívül pl melyik sony lehet versenytárs? Canonhoz pontosan milyen adapter kell és kb mennyibe kerül?) Szóval egy all around objektívet keresek, az átlagos fotózási szokásaimhoz a 12-40 (FF ekv. 24-80) tökéletesen megfelel, viszont az átlagos felhasználású obihoz szeretnék AF-et. Portrékat inkább manuállal szoktam.

Persze ha valakinek más javaslata van, nyugodtan ossza meg. Fujival egyáltalán nem vagyok képben hogy szóba jöhet-e, emellett gondolkodtam a7 ii-n, annak is elég jónak tűnik a fókuszrendszere + IBIS, persze nem vagyok benne biztos, hogy FF-re szükségem van, ráadásul ehhez egy normális átfogású AF obi is dukál, nem ebből élek.

További infó: videó egyáltalán nem szempont, dslr kizárva, használok manuális objektíveket, kompaktot nem szeretnék venni. Lehetőleg ne legyen m43 vs (aps-c) sony hitvita belőle :N

Köszi előre is! Ha valami nem tiszta, kérdezzetek nyugodtan, remélem nem egy nagy katyvasz az egész, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#38434) Sefter válasza beginnerguy (#38433) üzenetére


Sefter
veterán

Ugyan ebben a cipőben járok.
Oly teddpróbára keretein belül elhozok egy em-1 -et próbára...javaslom Neked is első lépésként
Nekem "csere rendszernek" a Fuji jött szóba. (Natív obipark miatt)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#38435) pethob válasza Sörike (#38428) üzenetére


pethob
aktív tag

Igazából a Canon 550D + kit obi (18-55-ös) nagyon sok mindenre jó lehet, szvsz a 3 számos Canon vonal a 350D-től alkalmas akár fizetett munkára is. Nyilván nem hoki meccs fotózásra...

Ügyelj rá, hogy a kitobi képstabis (IS) legyen, azok képminőségre is jobbak, nem is beszélve a képstabi előnyeiről. Használtan árban csak pár ezres lehet az eltérés, ha egyáltalán van.

Aztán ahogy megkaptad kapcsold át RAW-ba, és telepítsd a géphez adott Digital Photo Professional szoftvert, és azzal "hívd elő a képeket". Eleinte nem kell sokat görcsölni rajta csak az RGB fülön a tool palettról rákükldeni a tone curve assist-ot, meg élesíteni a képen ízlés szerint. Esetleg helyre tenni a fehéregyensúlyt ha valami gond lenne vele. Tök jó képeket fogsz kapni... (Sokkal jobbat, mint ami jpg kiesik a gépből.)

Beltérre vakut vegyél hozzá, meg egy 23-35mm között fényerős fixet.

Itt lehet használtakat nézni: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9116329

Ha bejön úgyis akarsz majd egy 60D-t, vagy ha video is érdekel 70D/80D-t, azok már tényleg mindenre jók, sőt...

Szép fényeket!

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38436) pethob válasza Mr.Csizmás (#38430) üzenetére


pethob
aktív tag

Nem értek egyet, Egy új 1200D-t bármikor örömmel cserélnék le egy 550D-re. (Sőt egy 350D-re is.) Ahogy egy új 750D helyett is inkább használt 70D-t vennék. Nagyjából ezek egy árban vannak, csak a használt egyel jobb kategória olyan lehetőségeket tartogat, amiért érdemes lemondani a doboz bontogatásról...

(Persze Canon 70D helyett inkább Fuji X-T1-et vennék...)

Na jó nem csak vennék, mert már megtértem.

És persze csak akkor ha nem érdekel a video, mert az a 70D-ben jó, a Fuji vonalon csak az új vázakban (X-Pro2 és főleg X-T2)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38437) pethob válasza Graphics (#38431) üzenetére


pethob
aktív tag

Hát én arra is Fuji-t vennék, de oda jó a CaNikon is! :DD

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38438) Tin_Shield válasza beginnerguy (#38433) üzenetére


Tin_Shield
őstag

SEL 16-70 natív objektív, kicsit hosszabb a tele, az építési minőség patent, de optikailag sajnos nem 12-40 szintű, inkább csak közepeske. Az adapteres autófókuszos kérdéseidre inkább a Sony MILC topicban kapsz választ.
Rendszerváltás előtt, első körben én is az Oly mintaboltos teddprobara.hu-t javaslom

[ Szerkesztve ]

(#38439) pethob válasza beginnerguy (#38433) üzenetére


pethob
aktív tag

A Fuji-n az arc/szem felismerés nekem bejön, de néha azért tud lassú lenni. (Gyorsul a fókuszálás ha kikapcsolod.) Van aki nem szereti használni.

A legújabb vázakon a fókuszpont tologatására szolgáló joystick istenkirály!

A 18-55 kit obi egy csoda, hozza a 12-40 szintjét képminőségben és van képstab is. Két hátrány, hogy nem fix a fényerő, bár 2.8-ról megy 4-re, és hogy nem 24-ről, hanem 27-ről indul, ami azért tud hiányozni a wide oldalon...
(Van a rendszerben 16-55/F2.8 is.)

Szóval a kit obi is egész más kategória Fujinál, mint máshol, és ennél csak jobb objektívek vannak a rendszerben. Hihetetlen, de nyitva is élesek. Viszont drágák is...

Sony-nak, főleg A7 II vonalnak sokkal jobb/gyorsabb az auto fókusza.

Sony objektívek még drágábbak. (Meg azokat nem is ismerem eléggé...)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#38440) #31733248 válasza beginnerguy (#38433) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom a Sony A6000-et és hozzá a 18-105mm f4-et. Mind a váz, mind az objektív kitűnő.

(#38441) kátú válasza Balinov (#38429) üzenetére


kátú
őstag

Köszönöm kérdésed :D

Hát zárás előtt beestem 5 percel az ajtón, minden féle gondolkodás vagy bármi nélkül oda álltam a pulthoz, elmondtam mit rendeltem és ki vagyok és már tettem is le a pénzt, szerintem ilyen gyors vásárlást még ruhával sem csináltam és így vagyok most boldog tulajdonosa egy Panasonic G6 nak

It still works!

(#38442) silmatauki válasza pethob (#38439) üzenetére


silmatauki
őstag

"Sony-nak, főleg A7 II vonalnak sokkal jobb/gyorsabb az auto fókusza."

Első gen-es, vagy mostani belépő (A) Fuji vázaknál biztosan, viszont pl. az A6000/A6300/A6500-hoz vagy bármilyen (updatelt firmware-ű) fázisfókuszos Fujikhoz (még az X-E2 is!) képest is kétséges...

(#38443) Ear001 válasza beginnerguy (#38433) üzenetére


Ear001
addikt

E-M1 sokkal jobb a PDAf-el, ha arra van szükséged, bár nálam az E-M5 is ügyesen teljesít, ha egyszer elkapta az arcot, akkor sokáig követi. A legegyszerűbb tényleg az, hogy elhozod Tedd próbára akcióban és akkor magad is megtapasztalod. Egy Pro obival tényleg zavarbaejtően kezes jószág lesz.

Nekem a 6300 valós szituációban egy centivel sem volt jobb, mint egy E-M1, sem sötét színházteremben, sem a szabadban, autókat fotózva.

(#38444) Balinov válasza kátú (#38441) üzenetére


Balinov
félisten

:C pedig adtam volna ugy 50%-ot arra, hogy meg most sem lesz cucc vetel:) milyen obival vetted?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38445) fireman123 válasza kátú (#38441) üzenetére


fireman123
őstag

:DD hát ezért kár volt ennyit agonizálni, hogy "melyiknek jobb a képminősége", és hogy majd jól kipróbálod és úgy döntesz :DD

[ Szerkesztve ]

(#38446) kátú válasza Balinov (#38444) üzenetére


kátú
őstag

14-42 kit, de lesz rá majd másik, de most egy pár hónapra jó :D

Fireman123 hát én mindig ilyen vagyok :D

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#38447) Balinov válasza kátú (#38446) üzenetére


Balinov
félisten

Várjuk a képeket a Kezdő topikban, csak az 1. Hszt fusd at előtte 😉😀

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38448) kátú válasza Balinov (#38447) üzenetére


kátú
őstag

nem rakok be képet, mert elegem van fattyu kolléga kommentjeiből, és jobb nekem, ha csak szemlélő ként vagyok jelen, nincs kedvem megint vitázni egy sort...

It still works!

(#38449) Balinov válasza kátú (#38448) üzenetére


Balinov
félisten

Azért bátorkodtam javasolni az első hszt 😉

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38450) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!
Főként tájkép fotózásra, utazáshoz, hobbifotózásra keresek fényképezőgépet.
A hordozhatóság miatt alapvetően MILC-ben gondolkoznék. A keret 100-120.000 Ft, és fontos lenne az hogy később akár másmilyen (zoom vagy kis tele), esetleg manuális objektívet is rá tudjak tenni a vázra az alap kitobin kívül. Jó állapotú, garis használt is szóbajöhet, de ha van megfelelő gép, jó lenne az új. Milyen modellt ajánlotok? (eddig FujiFilm x-a1 vagy esetleg x-a2-est néztem, ezekről mi az általános vélekedés? :F )
Ebben az árkategóriában belépő DSLR gépek is vannak (Nikon d3300, canon eos 1300d, 100d) hogyha ezek közül valamelyik jobb vétel mint a hasonló árú MILC akkor ez is jöhet, ha megéri a lemondást a kisebb méretről, és könnyebb hordozhatóságról.
Előre is köszönöm a válaszokat! :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.