Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) Nippon válasza rudi (#38300) üzenetére


Nippon
őstag

A szenzor méretétől és a pixelszámtól is függ, meg persze az objektívtől. APS-C-n elvileg f8 környéke az optimális és f16 fölé nem érdemes menni.

(#38302) asdf_ válasza rudi (#38298) üzenetére


asdf_
veterán

Most Olympus E-PM1-em van kit obikkal, az már ISO 800-on nagyon nem haverom, ráadásul F16-20 környékén 1/2-es expó időn és afölött úgy elmos mindent mintha beremege

Egyreszt F22-re nem rakjuk, mint irtak, de a nagy kerdes, a hasznalati utmutato ajanlasa szerint a szenzorstabit kikapcsoltad-e, amikor allvanyra raktad?

(#38303) Tin_Shield válasza rudi (#38300) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mft-nél kb. f5.6 az optimális rekeszérték és f11 fölé már nem érdemes menni. APS-C ugyanez f8 és f16, ~ 2/3 blende különbség van a két rendszer között a szenzorméret miatt.
Az E-PM1-ben még az ősöreg 12Mp-es Pana szenzor van, a Samu-é biztos, hogy újabb és jobb is, bár az sem éppen csúcsszenzor. Ha maradnál az mft vonalon érdemes egy esélyt adni a 16 Mp-es vázaknak, nagyságrendekkel jobbak, a méretkülönbség ellenére kb Canon APS-C szintű.

[ Szerkesztve ]

(#38304) Victoryus94 válasza rudi (#38300) üzenetére


Victoryus94
őstag

Miért nyomi a Samsung?
Iszonyat jó szenzora van, és az objektívei se rosszak.
(én nx500-zal tejútfotózok éjjel)

Ha találnál pl. NX500-at használtan, mindenképp ajánlott. Még manuális objektívvel is.

[ Szerkesztve ]

(#38305) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Jelenleg egy Sony A350-em van, előtte egy NEX-5 volt, amit viszont nem szerettem, nem tudtam megszokni a kereső hiányát.
Most ismét a MILC érdekel,nézegettem Sony A6000-et, Panasonic GX7-et, Fujifil X-A2-őt, de továbbra is a Sony a legszimpatikusabb.
Egy fotós barátomnak említettem a tervem és azt mondta, hogy odaadná 70000Ft-ért az A6000-ét mivel már csak a fullframes vázait használja munkára. Doboz, obi nincs, töltőt, vállpántot, 2 akksit adna hozzá, meg lehet egy LAEA4 adaptert. 14000 expo van benne. Sehol egy karc, ha újnak hirdetnék, elhinném ,hogy az (a külső alapján).

Jó vétel, vagy inkább vegyem meg újan az expo szám miatt? Egyáltalán a MILC-nél fontos az exponálások száma annyira, mint a tükrösnél?

Köszi előre is a segítséget.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#38306) Muerte68 válasza futo001 (#38305) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha olyan jó állapotú nagyon jó vétel 100- fölött szoktak lenni a vázak ha van eladó egyáltalán

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38307) Victoryus94 válasza futo001 (#38305) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem vedd meg, ha jó állapotban van.
Biztos megengedi, hogy kipróbáld, szóval nem hiszem, hogy gond lenne.

Obiból meg vannak sigma fixek 50k körül (újonnan), tehetsz rá adapterrel szinte bármit, és kitobit meg olcsón kapni használtan, ha hiányozna.

Asszem egyedül arra szoktak panaszkodni, hogy melegszik (pl. videónál). De egyébként jó kis váz.

(#38308) MrChris válasza futo001 (#38305) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vedd meg az A6000-t! Ennyiért nagyon jó vétel.

(#38309) futo001 válasza Muerte68 (#38306) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm szépen.
Nem hittem volna, hogy ennyire drága használtan, akkor tényleg élek a lehetőséggel.

MrChris
Köszönöm Neked is!

Victoryus94
Már itt van nálam, odaadta egy hétre, hogy kipróbáljam.
Az agyamat el is öntötte a rózsaszín köd, ezért is gondoltam, hogy jobb megkérdezni olyan embereket, akik jelen pillanatban racionálisabbak, mielőtt bármi elhamarkodottat teszek. :)

Videózni keveset fogok vele, de ilyen gond volt a NEX-5-nél is FullHD-ban, szerencsére engem annyira nem érint.
Egy 16-50-es kitobin gondolkozok olyan esetekre, mikor a kompakt méret kell (pl bicózás), egy fix 50-sen és kéne valami 200, esetleg 300 környékére.
Most a LAEA4 adapterrel próbálgatom egy fix 50-es AF Minoltával és egy 70-300-as Sigmával, meglepően jól és gyorsan működik, de a jövőben szeretném elhagyni az adaptert mindenképpen, szóval meg kell keresnem a megfelelő E bajonettes obikat.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#38310) rudi válasza Victoryus94 (#38304) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem a tudására értem, hogy nyomi, csak egy fényképezésben hagyományokkal nem rendelkező azóta a milc vonalat abba is hagyó gyártó alapmodelljéről van szó. Ami annyira jó, hogy a leírt helyzetben kivasalta az Olympusomat. Persze, ahogy írják a többiek, lehet az obistabilizátort nem kapcsoltam ki (bár így lenne), meg is nézem izibe!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38311) Victoryus94 válasza rudi (#38310) üzenetére


Victoryus94
őstag

Értem. :)
Sajnos ez volt a gond, hogy nincs fényképezős hagyománya. Az emberek a telefonokra asszociálnak, a porszívóra, stb.
Míg Nikonéknak ott az évszázados hírnév. Na meg hogy "japán".
Emellett nem sikerült nekik a reklámozás sem + túl nagy célt tettek maguk elé (2014-re uralni a milc piacot).
Ezek miatt bukott végül a milc részleg. Pedig nagyon apró hibák voltak csak az eszközökkel, amiket 1-2 év alatt (legtöbbjüket 1 update-tel) simán eltüntethettek volna.

[ Szerkesztve ]

(#38312) rudi válasza rudi (#38310) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, én voltam a hülye és nem a berendezés! Mégis aktív volt az obistabilizátor, kikapcsoltam, most már olyanok a tárgyfotók, amilyeneket szerettem volna korábban. Így akkor az új masina vásárlása elnapolva akkorra, amikor majd kelleni fog az ISO 800 és afölötti használhatóság.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38313) #40935168 válasza Victoryus94 (#38311) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azt kellett volna csinálniuk, mint a Sony-nak:
- előremutató vázak (pipa)
- stratégiai szerződések pár gyártóval (Sony-nál Zeiss régóta összefonódás)
- becsukott szemmel nézni a számokat, zéró profit, önteni a pénzt az elején a feneketlen kútba (Sony ezt csinálja) ahhoz, hogy hosszútávon térüljön szépen a befektetés

Sztem is zseni kütyük voltak. És a versenyben eggyel kevesebb ló sajnos pont nem nekünk kedvez.

(#38314) rudi válasza #40935168 (#38313) üzenetére


rudi
nagyúr

A Samsungnak ez a statégiája, számos piacon megcsinálta már: rámegyünk, ha pár éven belül nincs meg egy jelentős szetele a piacnak, akkor továbbállunk, és keresünk teljesen más piacot. Telefonoknál, monitoroknál, tévéknél bejött nekik, fényképezőnél, notebooknál, lézernyomtatónál meg nem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38315) Ear001 válasza #40935168 (#38313) üzenetére


Ear001
addikt

Volt már koreai főnököd? ;]

(#38316) agoka07


agoka07
senior tag

Üdvözlet.
Szeretnék, egy cserélhető objektíves vázat elsősorban videózásra, leginkább régi manuális optikákkal párosítva, de emellett szükségem van a videó közbeni pontos auto fókuszra is, egy megfelelő lencsével. Ami számomra fontos lenne az a slow motion, tehát minél jobb képminőségben minél több képkocka (1080p, 60-120fps). A maximális összeget 80k-100k környékére határolnám be. Előre is köszönöm! :R

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#38317) konyi79 válasza agoka07 (#38316) üzenetére


konyi79
addikt

Ennyiből nemhogy 1080p 120fps-t, de még mai szinten jó 1080/60 is necces

Pár generációval ez előtti Pana vázak esetleg, amelyekkel tudsz valamit kezdeni, de ott a régi manuálókkal 2x crop szorzóval stabi nélkül videózni gyakorlat kell

[ Szerkesztve ]

(#38318) agoka07 válasza konyi79 (#38317) üzenetére


agoka07
senior tag

És mennyire kellene felmenjek árban, hogy használhatót találjak?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#38319) Sefter válasza agoka07 (#38316) üzenetére


Sefter
veterán

Melyik régi, manuál obival szeretnél autó fókuszt...:F
Vagy 100e-ért szeretnél egy jó videós vázat egy jó AF obival? (Ezt sokan szeretnének...)

Psn ID: sefter_hun

(#38320) agoka07 válasza Sefter (#38319) üzenetére


agoka07
senior tag

Szerintem magától értendő, hogy nem a több évtizedet megélt obival szeretnék autófókuszt és az ár az csak a vázra vonatkozik. Hajlandó vagyok felmenni az árral, maximum akkor várat magára +1-2 hónapot.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#38321) 80hun válasza agoka07 (#38320) üzenetére


80hun
addikt

Nézegesd a panasonic G7-et v GX80-at.

Az igazi FHD slow motion nagyon drága mulatság sajnos

(#38322) konyi79 válasza 80hun (#38321) üzenetére


konyi79
addikt

G7 200k! Duplája a keretnek.

(#38323) tvamos


tvamos
nagyúr

Nekem 1080p 60fps van, de azt az itteni fiuk nem tekintik ajanlott gepnek.
A Sony Cyber-shot RX100 IV-et dicserik meg, hogy jo a slow motionban, de az nem cserelheto obis. Franko lehet az a Vario-Sonar rajta...
De mondjuk ezek kicsit arban hosszabbak...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38324) agoka07 válasza 80hun (#38321) üzenetére


agoka07
senior tag

Köszönöm, most már tiszta. :) Nagy valószínűséggel spórolok a G7-re. :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#38325) tvamos válasza agoka07 (#38324) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha hihetünk a gyári specifikációnak, akkor az sem tud 120 fps-t.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38326) MrChris válasza agoka07 (#38316) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elégedj meg a 60p-vel, még csak kopogtat a magasabb képsebesség. 100e-alatt valódi jó minőségű FHD-t csak Panában kapsz. G6-al kezdődik a kínálat, tudja a 60p-t is, 50-est is át lehet kapcsolni. Van mikrofon bemenet, jó EVF, forgatós kijelző, amolyan mindenes váz. 2.5 év után 1-2 hete adtam el 3akksival 65e-ért. Sokat videóztam vele nagy megelégedéssel, bár pont az 50/60p-t hanyagoltam, 24-ben használtam.

(#38327) tvamos válasza MrChris (#38326) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pedig tök jó 120, meg 400 fps-ben videózni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38328) rumos14 válasza konyi79 (#38317) üzenetére


rumos14
nagyúr

NEX-5N/R/T? a 1,5-es szorzó kicsit emészthetőbb talán...

(#38329) konyi79 válasza rumos14 (#38328) üzenetére


konyi79
addikt

Sőt, használtan 100k körül ott lassan a nex6 is, de nem tudom, mennyire jó videó kell. Mert azok is jók, de egy 6000-hez nézve már nem, 6300-hoz nagyon nem.
Mert ha a 120fps az igény, akkor a 6300-ból indulok ki.
A szorzó jogos, kevesebbet bukik az ember.
Nembukiknyer! Huh, majdnem elfelejtettem, hol vagyok... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38330) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Hobbi szinten (abszolút az alapoktól építkezve) szeretnék elkezdeni fotózni, ehhez keresek gépet illetve segítséget.

A következő paraméterek/igények biztosak eddig:

- kompakt kivitel --> ergo MILC
- beépített EVF kereső
- gazdaságosság --> használt gép vásárlása (?)

Téma:

- makró bármiről
- tájképek, jellemzően hegyek

Mik a megbízható gyártók/modellek (használ vásárlás miatt)? Mennyi a max elfogadható expo szám használt gép esetén? Milyen objektív, objektívek lennének megfelelőek?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#38331) daniduke válasza AXisBOLD (#38330) üzenetére


daniduke
tag

Jó lenne több infó, a legjobb ha végigmész az összefoglaló kérdésein, mert ez így túl általános, nehéz konkrét gépet ajánlani. Árat is mindenképp írj!
Egyik rendszerrel sem jársz rosszul, ma már minden nem túl régi gép bőven elfogadható: Olympus, Panasonic, Fuji, Sony közül választhatsz.
Samsungot és a Pentaxot inkább hagyjuk
Használt géptől nem kell félni, csak ne legyen nagyon lestrapálva. Expo szám minél kisebb legyen, nagyon gyors ütemben fejlődnek ezek a gépek, így a használtak általában nyugodtan megvehetők, általában csak pár tízezer katt van bennük.

Tájképet első körben az adott gép kitobijával tökéletesen meg lehet lőni. Makrónál viszont sok a lehetőség, a legborsosabb a dedikált makróobi, de lehet próbálkozni AF-es közgyűrűvel, előtétlencsével is, vagy nagyon pénztárcakímélő módon manuális obi + közgyűrű kombóval.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#38332) AXisBOLD válasza daniduke (#38331) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Szia,

Elolvastam az összefoglalót, linkeket, hasznos tudnivalókat, ez után összegezném akkor még egyszer:

- Gépre szánt összeg? --> 50-55k, nagyon jó vétel esetén 60k a plafon / váz+objektív egyben

- Felhasználás? --> makró a természetben és hegyek

- Méret számít? --> igen, kompakt méretre lenne szükségem (MILC), más ilyen igény nincs

- Videóra szükség van ? --> egyáltalán nem szempont

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? --> a rá szánt összeg miatt csak használt

- Egyéb kívánság, speciális igények? --> hordtáska vagy tok, amiben egy hátizsákban védve van (már ha ez speciális igény :) )

Ilyet találtam:
Panasonic G3 váz (30k expo) + Helios 44-2 + RMC Tokina 80-200 --> 55k --> de még nem vagyok tisztában az objektívekkel, konkrétan, hogy nekem mi lenne megfelelő...

Manuális obival is lehet jó képeket lőni kezdőként?

a láma kérdésekért előre is sorry, ahogy írtam, most kezdtem el tanulni

köszönöm

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#38333) MrChris válasza AXisBOLD (#38332) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tájfotózáshoz nagylátó és normál ajánlott, ritkán tele, márpedig az 56mm-es Helios egy kistele obi m4/3-on meg a képe se igazán jó erre a célra. Azzal a Tokinával is inkább a pénzed szórod.
G3 jó kis váz (35e), mellé egy 2-es verziós 14-42 kitobi (28-30e) ez megfelel nagylátónak és elég jó képminőségű, meg egy régi 50-es közgyűrűvel makrónak. Pl Minolta MD50/1.7 (?8e.). Mindez túl lóg a kereteden.

Ez a rászánt összeg mellbevágó.

(#38334) jjeahh válasza AXisBOLD (#38332) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1 MrChris-nek, esetleg gx1, ha fontosabb a méret a forgatható kijelzőnél meg keresőnél. Manuális obival is lehet jó képeket lőni, miért ne lehetne, én is kezdő vagyok és manuálozok legtöbbször pont g3-al, nem állítom, hogy hűdejók a képeim, de az aláírásomban lévő linken megtalálod őket, ha kíváncsi vagy kb mire számíthatsz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38335) AXisBOLD válasza MrChris (#38333) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Ok akkor a G3 marad a fókuszban, 30k expo még nem sok? Egyébként egy ilyen gépnél mennyi a plafon (ha van ilyen)?

Obinál az hogy 2-es verziós mit jelent, hol látom? Itt is maradjon Pana vagy más gyártó is jó lehet?

Ha azt mondod hogy ez az összeg kevés, inkább költök többet, hogy meglegyen az alap felszerelés, maximum most kimarad a makró.

(#38334) jjeahh: a G3 mérete már elég kompakt, a forgatható kijelző nem is, de a kereső kelleni fog.
Ha már ilyen képeket lövök mint Te boldog hobbi fotós leszek :K

Nincs egy táblázat/összefoglaló arra, hogy mik a szabvány csatlakozók, melyik vázra mi megy fel, átalakítók, közgyűrűk, adapterek, melyik obi mire használható, stb.? Egyelőre úgy érzem magam, mintha a krétai labirintusban lennék csak nem egy hanem 10 minotaurusszal...

Van esetleg valami használt fotós piactér az ismerteken (Hardverapró, Vatera, Jófogás) kívül?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#38336) Golota válasza AXisBOLD (#38335) üzenetére


Golota
aktív tag

Index adok-veszek fórumban is érdemes nézni fotós cuccokat, van külön M4/3 fóruma is. A jófogással óvatosan, többen belefutottak lopottnak tűnő cuccokba. Ha nincs töltő, doboz, stb és "hagyatékból" van a fél éve kiadott gép fél áron, akkor kezdhetsz gyanakodni...

A melyik vázra mi megy fel kérdésedre egyszerű a válasz: az megy fel, ami a váz bajonettjének megfelel. MFT-nél kompatibilisek egymással az Oly és Pana objektívek.

(#38337) Szabaka válasza AXisBOLD (#38335) üzenetére


Szabaka
tag

Szia, én is az index et javasolom...

Teljesen kezdő vagyok, nekem is jjeahh ajanlotta a G3 at. Én kitobival 55-ert jutottam hozzá. Most vadászok Helios obit meg egy m42 m3/4 átalakítót....

Mondjuk nálunk ez ajándék lesz feleségemnek, de sokat kell kellett utána olvasni hogy melyik szabvány melyik :)

Az előző hsz ben pl a MFT és a M3/4 én úgy tudom, hogy ugyanaz. Micro FourThirds. Egy táblázat nekem is jól jonne :)

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#38338) Tin_Shield válasza AXisBOLD (#38335) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Objektívből ha lehet válaszd a Panát, bár tökéletesen működik az Olympus is, de abban nincs képstabilizátor.
A 14-42II verzió kisebb, könyebb és jobb. Ha nem ismered őket (és az eladó sem), akkor kérj egy képet a frontlencséről. A II-esnek 46 mm-es szűrőmenete, régi úgy rémlik 52 mm-es

(#38339) AXisBOLD válasza Golota (#38336) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, ott is nézelődök.

Ok Micro 4/3 G3 esetében, de adapterrel más is felmegy vagy rosszul gondolom?

(#38337) Szabaka: ment pü :K

(#38338) Tin_Shield: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#38340) Balinov válasza AXisBOLD (#38339) üzenetére


Balinov
félisten

Igen, adapterrel kis túlzással még a WC papír gurigát is fel tudod tenni. Mft tipikusan jól adapterezhető, én pl Nikkor 50/1.8Dvel lövök sokat, imádom

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38341) AXisBOLD válasza Balinov (#38340) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:DDD

ennek örülök, ha később kísérletezni akarok adott a lehetőség.

(de egyelőre legyen meg a váz + alap obi)

Aurea mediocritas

(#38342) MrChris válasza AXisBOLD (#38339) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szinte bármi felrakható, csak teljesen manuál lesz. Azaz a rekeszt és élességet neked kell belőni, fénymérés persze megy, tehát jól használható. Meg az EVF keresővel jól tudsz fókuszálni. Manuálokból jó áron az ~50 és 135-ösök, makrók vannak, kitobi mellett látószögben nem érdemes ezek alá menni.
Bár nem szempont, a G3-nak még a videója se elveszett dolog, bitráta hack is van hozzá amivel egész jónak látszik egy kis művészkedéshez.

(#38343) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

(#38342) MrChris: ezt is kipróbálom majd :K thx

Szóval milyen expo számmal lehet bátran gépet venni? Vagy ez nem is lényeges MILC-eknél?

G3 45-55k között van + 14-42-es obi (~30k) = 75k

Index adok veszek rovatban találtam ilyet is:
Panasonic Lumix DMC-G5 + 14-42 HD
78 800 HUF
Bontott csomagolás.
Kiállított darab.

A G5 nem annyira jó vagy ez az a gyanús üzlet amit említettetek fentebb vagy ez ennyire jó vétel?

Ugyan itt G6 váz 65k.
G6 váz + oly m.zuiko 15 mm f/8.0 90k

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#38344) MrChris válasza AXisBOLD (#38343) üzenetére


MrChris
nagyúr

Expó szám érdekes kérdés, nem nagyon hallani zárhibáról, most csak egy jut eszembe, az aprón hirdetett EM5-é.
Ment pü.

[ Szerkesztve ]

(#38345) Studi válasza MrChris (#38344) üzenetére


Studi
addikt

Ráadásul azt amikor megvette a mostani eladó sajnos már akkor is gázos volt, és az első eladó hiába hirdette garanciálisként, nem adott hozzá papírokat.

AXisBOLD: de, jobb gép a G5, érdemes azt venni, csak alacsonyabb keretet írtál eredetileg, ezért ajánlották a G3-at. :) Picit nagyobb a markolata miatt a G5, de jobb a szenzora, és van pár funkcióbeli előnye is. :K

[ Szerkesztve ]

(#38346) MrChris válasza Studi (#38345) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kíváncsi lennék statisztikára, tükrösökről vannak, milcről van infód?

(#38347) jjeahh válasza AXisBOLD (#38343) üzenetére


jjeahh
nagyúr

G3: pici ügyes, a háza viszonylag minőségi, de ha jól tudom 30-35k az ideális ár érte.
G5: sosem próbáltam, de elvileg a háza kb mint a G3-é, csak nagyobb a markolat és pár extra ficsőrt belepakoltak, pl asszem újabb a szenzor, van rajta szemszenzor stb.
G6: nagyobb, lufibb, műanyagabb, de cserébe a G3-nál már sokkal okosabb, főleg videóban nagy előrelépés.
Nekem G3 meg G6 van, előbbi szerintem sokkal szerethetőbb a kis mérete és minőségibb háza miatt, utóbbi viszont kényelmesebb-kezesebb és van benne pár extra ficsőr, amit a G3-ból egyértelműen hiányolok... Pl. full manuál videó, elektromos zár, gyorsabb sorozat, puffer, timelapse, na meg a G6 alacsony érzékenységen tisztább, a G3 mintha direkt butítva lenne, alap iso-n is enyhén szemcsés.
Persze ezek csak az én észrevételeim a teljesség igénye nélkül :)

szerk: amúgy szerintem milc-et állapot alapján vásárolj, oké azért 50k expó ne legyen benne, de az ilyen nagyon ritka :D . Én a régi e-p1-et pl. 30k expóval már b*romira lestrapáltam, a g3-ra viszont már jobban vigyáztam, sokkal jobb állapotban van, pedig utóbbi lassan 40k expónál jár...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38348) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Köszi mindenkinek!

Az általatok leírtka alapján továbbra is G3 a cél, mivel full amatőrként indulok neki, nem tudom milyen lesz a fejlődés, egy G5-G6 a magasabb tudás (és ár) miatt lehet teljesen felesleges a kezembe, de meglátjuk milyet és milyen árban találok.

Most hirdetnek egy G2-t kitobival (14-42 I) jó árban (49k).
Szól valami ellene? Úgy értem tudásra nagyon lemarad a G3-tól?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#38349) jjeahh válasza AXisBOLD (#38348) üzenetére


jjeahh
nagyúr

G2-őt én már a régi 12mp szenzor miatt nem venném meg, de ha téged nem zavar, akkor hajrá... :) . Szerintem annak a szenzornak a dinamikája már elég sovány és kb. iso800-on hozza zajban azt, amit a g3 iso1600-on.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38350) bandhajon@ válasza jjeahh (#38349) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Sziasztok megérné lecserélni a nikon d51** mat? egy nikon d700 ra?
jobb szebb képeket tudnák lőni vele?
venni szeretnék hozzà egy tami 150-600 as obit is jobb lenne vele?
stb stb
köszönöm válaszotok elöre is....

[ Szerkesztve ]

Vizuális mesemondó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.