Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89951) dqdb válasza nyunyu (#89950) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jelenleg 48 centnél járunk kisker áron Geontól, lesz ez még kevesebb is, nemrég még 1 dollár felett volt a legolcsóbb opció.

CNC-zett fémház helyett fröccsöntött műanyaggal már most közel lenne a 100 dollár.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89952) Táltos Suhan


Táltos Suhan
csendes tag

Glorious tekert kábellel van valakinek tapasztalata? Konkrétan erre gondolok: GLORIOUS PC Gaming Race USB-C

Jelenleg a Keychron megoldását használom; KEYCHRON

Gondolkozok rajta, hogy leváltom, mert nem vagyok elájulva a minőségétől.

Megéri váltani?

(#89953) Synthwave válasza Táltos Suhan (#89952) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez a összeg mindenesetre elég vicces érte. Ennyiért már fullos custom kábeleket is lehet kapni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89954) Táltos Suhan válasza Synthwave (#89953) üzenetére


Táltos Suhan
csendes tag

Hát igen, a Glorious hajlamos felülértékelni önmagát :)

Esetleg van ajánlásod alternatívára?

(#89955) dqdb válasza Táltos Suhan (#89954) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ami árban hasonló, az a CableMod például, ott akár egyedileg is lehet konfigurálni. Egy teljesen custom kábel jellemzően drágább/sokkal drágább a Gloriousnál.

Vagy ez, nem tudom, hogyan ragadhatott be náluk ilyen jó áron.

Ha teljesen elborulna az agyam, akkor Pexonhoz mennék a csúcsminőséghez, de annak a kábelnek az árából már billentyűzetet lehetne venni, ha beugrik egyedi cerakote is például. De ezért jó egy KVM az asztalon, az a 25 cm-nyi kábellel áthidalandó távolság nem készteti az embert ilyesmire :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89956) Emperor_ válasza dqdb (#89955) üzenetére


Emperor_
addikt

A középen lévő csatlakozónak mi a szerepe :U ?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#89957) dqdb válasza Emperor_ (#89956) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elmélet: ha a billentyűzetet cserélnél, akkor nem a gépből húzod ki a kábelt, mert macerás, nem a billentyűzetből húzod ki a kábelt, mert kopik a csatlakozó a sok kihúzástól, hanem a sokkal nagyobb igénybevételre* tervezett Lemo (+alternatívái és klónjai) quick connectet bontod meg, és dugod rá a másik billentyűzetet.

Gyakorlat: szinte senkinek sincsen több eszközoldali kábeldarabja, mindenki ezeket a kábeleket is a billentyűzetből húzza ki, szóval csak pusztán látványról szól az egész.

Másik gyakorlati alternatíva 4-5 évvel ezelőtt a mini USB → USB-C átállásnál lehetett volna, ahol az eszközoldali kábeldarabot kellett csak cserélni, de gyakorlatilag a legtöbben vettek egy új bontható kábelt USB-C csatlakozóval.

* az eredeti Lemo csatlakozó nem véletlenül olyan drága, mert ilyenre képes, a képen egy beépített Lemo csatlakozós, 6-7 kilós Kepler FC65 lóg a kábelen

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89958) Mr.Csizmás válasza dqdb (#89957) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez műgyanta? vagy márvány? :F :Y

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#89959) dqdb válasza Mr.Csizmás (#89958) üzenetére


dqdb
nagyúr

Forged CF

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89960) fuximaxi válasza Genji (#89947) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ahogy dqdb már többször is ajánlotta, a legjobb választás számodra a Cherry G80-3000N lehet. Német kiosztás megegyezik a magyarral, csak más a kupakok felirata, ellenben. Esetleg veszel hozzá egy magyar kupak szettet (Ducky, Glorious) és akkor már meg is van a magyar kiosztásod.

#89945, #89944 Ezekkel a feltételekkel elég nehéz lesz. Besétáltok egy Media Marktba és megnézitek, hogy mi lenne nektek megfelelő. Ha egy kicsit emletek a kereten akkor már azért lehet találni olyat ami jó lehet, bár még mindig nem a leghalkabb. Ha elengeditek a Numpadot akkor a fent ajánlott megoldás nektek is jó lehet. Ha napi szinten felmerülő téma a halk billentyűzet, így ha rákerestek akkor nagyon sok bejegyzést és ajánlást is találtok.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#89961) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
switch adatbázis, link az első hozzászólásban

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89962) dqdb


dqdb
nagyúr

hajrá :C

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89963) dugo_ válasza dqdb (#89962) üzenetére


dugo_
veterán

Csak ~6. :( ;]

(#89964) Domonkos válasza dqdb (#89962) üzenetére


Domonkos
Ármester

:U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#89965) Emperor_ válasza dqdb (#89957) üzenetére


Emperor_
addikt

Köszi szépen a részletes magyarázatot :R !

Én úgy vélem, hogy a billentyűzet csere önmagában sem olyan gyakori esemény. Talán ha valaki kódol és/vagy játszik, egy-egy specifikus billentyűzeten.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#89966) nyunyu válasza dqdb (#89962) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi a free space definíciója?
1 m3 alatti helyet foglalnak a billzet alkatrészeid?

Meg a 5+ GMK-nál vajon érnek az ősi Cherry doubleshotok is?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89967) dqdb válasza Domonkos (#89964) üzenetére


dqdb
nagyúr

A neked szóló bingó itt van :D

Én 16-ig jutottam, ami lehetne 19 is, értelmezés kérdése.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89968) Domonkos válasza dqdb (#89967) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha az ossze nem szerelt macropad-okat is bele tudjuk venni abba a 10-be, akkor ebbol csak 3 mezo hianyzik :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#89969) klimokrisz


klimokrisz
tag

Van olyan weboldal, ahol az összes (vagy majdnem az összes) magyar billentyűzetet lehet látni?
Sajnos a webáruházakban nem nagyon írják ki, vagy az áruházak keresőjében nem lehet szűrni a magyar kategóriára.

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#89970) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Segítsetek nekem kérlek.
Olyan billentyűzetet keresnék, mint amilyen a laptopokban van (pl Dell Latitude).
Fontos lenne, hogy világítson, numpad nélküli és magyar legyen.
Ha elfogadható az ára, akkor lehet vezeték nélküli is, de ha csak vezetékes van (usb-c preferált), akkor az lesz.

Keresgéltem már, a Logitechnél láttam ilyet, de nem voltak túl jó véleménnyel róla.

Előre is köszi!
Üdv

Janaboy

(#89971) 4nick8 válasza Janaboy (#89970) üzenetére


4nick8
őstag

Keychron K1SE ami legközelebb van hozzá. Nem?

(#89972) PROTRON válasza Janaboy (#89970) üzenetére


PROTRON
addikt

Itt igazából az a kérdés hogy csak simán lapos billentyűk legyenek, vagy az az ollós fajta extra lapos ami tényleg szokott lenni abban a laptop kategóriában mint a Latitude.
Azt egyébként ollósnak hívják, ami még igazából laposabb mint amit 4nick8 kollega belinkelt, tehát még alacsonyabban jár. Cserébe valójában hosszútávon kényelmetlenebb általában mint a rendes mechanikusok. Legalább is a legtöbb ember számára.

De van akinek a rövid billentyű út mindennél fontosabb akkor is, ha egyébként nem jó neki. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#89973) mrviceguy válasza klimokrisz (#89969) üzenetére


mrviceguy
tag

Itt elég jó a szürő, de közel sincs fent az összes itthon kapható ISO-HU mecha.

(#89974) Janaboy válasza PROTRON (#89972) üzenetére


Janaboy
veterán

Igazából szeretem a laptop billentyűzetet, most használok perpill egy sima usb-s dell billentyűzetet és ezen nem olyan kényelmes gépelni, a laptopé sokkal jobb, valahogy smoothabb.
Amúgy a fő szempont az legyen, hogy halk legyen, sajnos a mechanikusok nagyon hangosak. Tudom, hogy azokon jobb lehet gépelni, de nekem a laptoppal sincs bajom.

4nick8: köszi, lehet hogy jó lehet, de félek hogy a kattogás túl nagy lenne már.

Janaboy

(#89975) Jorus válasza Janaboy (#89970) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én ilyet használok hordozhatónak, nagy favorit nálam, nagyon szeretem a gépelési élményét, teljesen halk, ezt használom egyetemen jegyzetelni is, pedig elkötelezett clicky mecha hívő vagyok otthoni környezetben. Annyi nem teljesül a kritériumaid közül, hogy világítson - THINKPAD TRACKPOINT KEYBOARD II

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#89976) 4nick8 válasza Janaboy (#89974) üzenetére


4nick8
őstag

piros nem kattog. mondjuk a barna se.

(#89977) lorcsi válasza Janaboy (#89970) üzenetére


lorcsi
veterán

A rapoo vonalon talan van ilyen

(#89978) mrviceguy válasza Janaboy (#89974) üzenetére


mrviceguy
tag

A low profile mechák sokkal csendesebbek (rövidebb rugóút, gyengébb leütés, kisebb visszacsapás) mint a normál profilúak, de még a membránosnál is, szóval szerintem emiatt nem érdemes aggódni.

(#89979) lorcsi válasza mrviceguy (#89978) üzenetére


lorcsi
veterán

Mi szamit low profilunak ?

(#89980) Janaboy válasza Jorus (#89975) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen, a világítás nagyon kellene, amúgy jó húzós az ára, de a cucc maga jó lenne pedig :D

Janaboy

(#89981) Janaboy válasza mrviceguy (#89978) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehet ki kellene próbálnom valahol (esetleg Media Markt? vagy nem tudom), láttam hogy ez is hasonló Logitech MX Mechanical.

Amúgy van egy Endorfy thick tkl billentyűm barna switches, de az hangos és az más célra van. Szóval attól halkabb kell jóval.

@lorcsi: hát megnézem, van egy régebbi Rapoo billentyűm, de nem vagyok vele maradéktalanul elégedett.

Janaboy

(#89982) Domonkos válasza lorcsi (#89979) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem tul tudomanyosan; azok a kapcsolok aminel a teljes billentyuut erezhetoen rovidebb, mint a cherry mx-nel.* (~4mm)
Peldaul kailh choc vagy cherry lp (~3mm) vagy cherry ulp (~2mm).

Extrakent ezek olyan kupakokkal kompatibilisek amik szinten laposabbak mint a cherry mx-re valok.

* Es persze a kapcsolo maga sem tul magas...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#89983) Synthwave válasza nyunyu (#89966) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább arról dobj akkor egy privit, hogy milyen kupakszettektől válnál meg/csereberélnél. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89984) Synthwave válasza Janaboy (#89974) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy mecha olyan hangos, amilyen alapról amilyenre építed, a piac messze-messze többől áll, mint az óriás mainstream gyártók gaymer vackai. Csak nyilván nem 20-30 000 forint lesz (és jellemzően nem alacsony profilú). Mondjuk az átvilágítós magyar kupakokkal is eléggé lábon lövöd magad.

Amúgy ollósnál a paramétereiddel van az a Logi, oszt kb. ennyi, legfeljebb annál is jóval drágábban csúszhat be ez-az, de az is kompromisszmos lesz (akkor meg már építhetnél egy rendes, halk mechát). Ha a világítást elengeded, akkor Rapoo E9700M, és még az ára sem vészes. Num pad ugyan van rajta, de kompakt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89985) Janaboy válasza Synthwave (#89984) üzenetére


Janaboy
veterán

Értem, köszi.

Még vekengek rajta egy kicsit.
Sajna a világítás kell, nem tudom elengedni.
Logitech Mx Keys Mini amúgy jó lehetne, csak az se valami olcsó :)

Janaboy

(#89986) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Létezik olyan, hogy a stabilizátor kiszárad? Megkentem, de most elkezdett zörögni.
Egyszerűen csak rosszul kentem meg?
Decemberben raktam össze a billentyűzetet. Kétlem, hogy ennyi idő alatt kiszáradna.
Keychron Klube 205-öt használtam.

1-2 hét és úgy is újra kell építenem az egészet. Új házba költözik a Waffling60...

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#89987) Synthwave válasza Janaboy (#89985) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy Keychron V3 DE ISO (80 dollár, pechedre 60 dolláros barebone csak ANSI-ból van), egy átvilágítós, OEM profilos/magyar Ducky kupakszett (10 pénz), mondjuk két doboz Akko Fairy kapcsoló (14 pénz) és annyi. Esetleg még egy adag O-gyűrűt (filléres tétel) is lehet a kupakok alá rakni, de szerintem már fölösleges.

A fényerőt maxra kell tolni, mert déli LED-ek vannak, a Ducky meg amúgy északiakat használ, így azok jelen esetben nem közvetlenül a feliratok alatt vannak.

Az eredeti kupakokat és switch-eket meg akár el is tudod adni aprón, szóval vissza is csepeg valami (legalább egy 10-es).

Vagy a billencshez az ABS kupakokat kéred rendelésnél (azok az átvilágítósak), és nem variálsz vele, csak silent kapcsolókat veszel pluszba. Az ISO miatt a gombelrendezés, gombszám és gombformák ugyanazok, mint a magyarnál, csak néhány lézerezett karakter nem egyezik, de ez csak vizuális differencia, bevinni ugyanúgy kell őket.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89988) PROTRON válasza Janaboy (#89985) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha el tudsz menni az Alza Budapesti, Róbert Károly körúti üzletébe, ott sokszor kivan rakva az általad is megtalált Logitech MX keys mechanical meg Keychron-okból is sokszor van low profil.

A fentebb linkelt Thinkpad trackball-os cucc sokszor van itt hardverapron használtan, de elfogadható állapotban 20k körül. Ha tennél vele egy próbát.

A low profile piros kapcsolókkal nekem az a tapasztalatom, hogy maga a billentyű halk, csak ahogy a sapka leütődik az alján, az tud hangos lenni. Van aki megszokja hogy "levegőben" gépel és nem ér le az aljáig, nekem nem megy, szal ha Te is ilyen vagy, akkor valami "O" gyűrűvel kell billentyűnként kivédeni ezt.
És akkor már tényleg csendes mechanikusod lesz, annyi hogy még mindig magasabb lesz a leütési út mint a laptopok billzetei esetén...

De én is laikusnak számítok a témában, mert még nem moddoltam meg a nálam lévő ergo split billemet... :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#89989) skilleeer


skilleeer
csendes tag

Sziasztok,
Csak egy kis update:
3 hete sok olvasgatás után rávettem magam, hogy kiadok egy nagyobb összeget billentyűzetre (egy billentyűzethez képest nagyobb) ami egy Keychron Q5 lett mert fontos volt, hogy legyen rajta numerikus, pont elegendő hely van az asztalomon hozzá, hosszútávra kerestem valami prémiumot, na meg mindenképp tudni/érezni akartam, hogy milyen egy 2+ kilogrammos billentyűzet. Plusz igen jó áron sikerült hozzájutni egy ISO Barebone verzióhoz (29k). A topicban kértem segítséget, mert korábban nem volt ilyesmihez tapasztalatom. @Molydeus tanácsára GMK Clone kupakok mellett döntöttem, aliról vettem. Hiánytalanul, 2 hét alatt megkaptam a csomit. @Synthwave ajánlására Akko switchek kerültek bele vegyesen. Lavender Purple Pro és Cream Yellow Pro. Ezeket is Aliról vettem Akko Official shopból.
A végeredmény szerintem kiváló lett, talán a későbbiekben cserélek kupakokat a szín miatt, de mindenképp hasonló minőségben. Még ismerkedő fázisban vagyok a VIA / QMK-val (firmware upgrade már kész) és 2342 gramm lett a vége. Teljesen más élményt nyújt
minden tekintetben mint korábbi a korábbi mechanikus billentyűzeteim. [link] [link] [link]
Köszi még egyszer! :R

(#89990) Janaboy válasza PROTRON (#89988) üzenetére


Janaboy
veterán

Sajna nem járok arra, nem Bpi vagyok.
De köszi mindenkinek a választ.
Nézelődök, olvasok még közben hogy mi legyen :)

Janaboy

(#89991) Molydeus válasza skilleeer (#89989) üzenetére


Molydeus
senior tag

Mindig öröm olvasni a visszajelzéseket, különösen ha elégedett az illető az eredménnyel. Köszönjük!:)

M.

(#89992) Synthwave válasza Janaboy (#89990) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Annyi kiegészítés a (#89987)-hez, hogy Akko Fairy helyett jobban járhatsz mondjuk egy adag Gateron Silent White-tal, mert azoknak a polikarbonát felső része átereszti a RGB világítás fényét, viszont nincs gyárilag kenve. Amúgy ezek is könnyed, lineáris kapcsolók.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89993) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy nincs valakinek olyan eladó/elcserélhető, SA vagy MT3 profilú szettje (ABS előnyben), amiben van ISO és 2,25u/2,75u spacebar + extra B (vagy a helyére passzoló más) is?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89994) Tequila86 válasza klimokrisz (#89969) üzenetére


Tequila86
tag

arukereso.hu-n azt írd a keresőbe, hogy “magyar billentyűzet”. Elég jó pontossággal fogja megszűrni, de itt sincs fent az összes kapható magyar billentyűzet.

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#89995) dqdb válasza t256 (#89986) üzenetére


dqdb
nagyúr

Létezik olyan, hogy a stabilizátor kiszárad? Megkentem, de most elkezdett zörögni.
Egyszerűen csak rosszul kentem meg?

Rosszul is meg lehet kenni és rossz anyaggal is meg lehet kenni.

Stabilizátort három helyen kell kenni:

1. a slider két oldala, hogy a műanyag-műanyag súrlódást segítse

Ide mehet bármi, amivel kapcsolót kensz, mert lényegében ugyanaz történik, a 205g0 tökéletes jelölt, bár használtam itt már szilikonzsírt is vékonyan.

2. a drót azon része, ahol a stabilizátor megfogja, hogy a műanyag-fém súrlódást segítse

Ide is mehet bármi, 205g0 is, de jó szilikonzsír is.

3. a slider belsejében, hogy a drót vége ne ütközzön neki a műanyagnak mozgás közben zörgést okozva

Ide ellenben nagyon nem mindegy, hogy milyen a stabilizátor és mi kerül oda:

1. ha TX stabilizátorról van szó, akkor ott a lágy TPU betét miatt ez nem létező probléma, én egyszerűen szárazon hagyom a drót végét

2. ha QMX stabilizátorról van szó, akkor elég egy leheletvékony 205g0 bevonat a drót végére és megvagy

3. hagyományos felépítés esetében ellenben valami jó sűrű anyag kell térkitöltőnek és nagy mennyiségben, ami idővel a lehető legkevésbé folyik ki, mint szilikonzsír (Super Grease például), 205g2 vagy XHT-BDZ. A hígabb anyagok, mint a 205g0 nem jók, mert azok egy idő után engedelmeskednek a gravitáció hívogató szavának, és szépen lassan kifolynak a nyákra.

Szerencsére ez a billentyűzet szétszedése nélkül orvosolható, kell egy fecskendő benne a sűrűbb anyaggal, leszeded a kupakot, a másik oldalon felhúzod a stabilizátort, és telenyomod az üreget a zsírral, majd a másik oldalon megcsinálod ugyanezt, és mehet vissza a kupak. Ezután jön a spamming, azaz nagyon gyorsan nyomkodod a billentyűt a bal oldaláról indulva és lassan jobbra haladva, az segít a zsírt eloszlatni belül. Ha még mindig zörög, akkor újabb adagot tolsz be, és újra megpróbálod.

A Keychron a Krytox számozását megtévesztésként használja ezen termékek nevében, nem Krytoxot árulnak saját néven, hanem valami mást.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89996) Janaboy válasza Synthwave (#89992) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, hogy ennyit segítesz.
Ezek a gombok belemennek a low profile bill-be is? vagy low profileos is lehet?
Remélem érthetően kérdeztem :)

Janaboy

(#89997) dqdb válasza Janaboy (#89996) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezek a gombok belemennek a low profile bill-be is?
Nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89998) Molydeus válasza Synthwave (#89993) üzenetére


Molydeus
senior tag

Amennyire emlékszem, az MT3 alap készleteknek jellemzően nem része a Spacebar kit és nem is mindegyikhez lehet külön megvenni.
Ha esetleg mégis újban gondolkodnál, akkor az Alin az Aifei féle AFSA készletek formára hasonlítanak az MT3-ra (és ha jól rémlik, akkor még jobban az MG-re), a készletek többsége lefedi az Alice-t és egyik sem egy vagyon.
Amit érdemes figyelni, hogy több verzió fut ezekből is párhuzamosan. Amin a rakéta fogaskerék, stb. novelty-k vannak, az nagy valószínűséggel tiszta ABS, nem blended PBT.

Illetve azt érdeme smég megfontolni, hogy a magasabb profilok általában mélyítik a hangot, bár ebből a szempontból az AFSA nem olyan sokkal, mert viszonylag vékony az oldala és a belső réteg nem ér végig.

M.

(#89999) Synthwave válasza Molydeus (#89998) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Illetve azt érdeme smég megfontolni, hogy a magasabb profilok általában mélyítik a hangot,"

Azt tudom, de érdekel a profil, mert még sosem volt a kezem alatt ilyen. Meg jól is mutat. De amúgy jap, a picit magasabb hang miatt húzódok az ABS felé.

Ha valamikor majd rendelnél Aliról, megint felezhetünk a postán, ha gondolod (Aifei AFSA), de ha agyadra megy a dolog, akkor azért szólj. :DDD

Időközben megjött az Alice-os Keebmat Premium Felt Edition. Este le kő battyogni a FOXPOST automatához. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90000) Synthwave válasza Synthwave (#89999) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ebből mondjuk a barna vagy a menta accentes nem is rossz, és az ára sem durva.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.