Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89201) _ocsisajt válasza Reggie0 (#89196) üzenetére


_ocsisajt
őstag

(Lehet igazad van, egyelőre egyszerű ahk-kat használok, barb buff meg ilyenek, eddig ok. Még nem kockáztatnék komolyabbakkal...)
Amiben biztos vagyok, hogy most elbizonytalanodtam (billentyűzet ügyben is)... :DDD

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#89202) Molydeus válasza dqdb (#89200) üzenetére


Molydeus
senior tag

Egy R11-et szívesen megnéznék majd. Remélem nem raknak rájuk knobot. :D

M.

(#89203) dqdb válasza Molydeus (#89202) üzenetére


dqdb
nagyúr

Pedig van rajta több is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89204) Molydeus válasza dqdb (#89203) üzenetére


Molydeus
senior tag

:DD ISO-UK van belőle?

M.

(#89205) dqdb válasza Molydeus (#89204) üzenetére


dqdb
nagyúr

Természetesen.

Az mondjuk jó kérdés, hogy lesz-e és ha igen, akkor mikor az R1-ből ISO változat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89206) Mans20


Mans20
addikt

Sziasztok! előre is köszi.

1.Mekkora összeget szánsz rá?

10k alatt ami a legolcsóbb még "normális".

2.Használt szóba jöhet?
inkább új

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

egy hulladék rapoo szétkopott betűkkel

4.Mire használnád a billentyűzetet?

csak netezés, word

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

mivel nincs normális ollós, marad a gumiharangos.

6.Van konkrét modell ami tetszik?

nincs

7.Milyen kiosztást szeretnél?

magyar

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

klasszikus teljes méret

9.Extra igények
Magyar boltból, ne kopjon le a betű 1 hét után. kábeles lenne jó, inkább slim.

(#89207) Molydeus válasza dqdb (#89205) üzenetére


Molydeus
senior tag

Régi szép idők, amikor még mérnökök tervezték az autókat vonalzóval és az egyetlen ív, amit ismertek, a kör volt. Gyerekként bármit meg lehetett építeni a legoból (mármint az akkori elemekből, természetesen), és tulajdonképpen szinte tökéletes volt a hasonlóság. :D

Személy szerint az Arisu-ból nem hiányolnám az ISO-t, de az biztos, hogy lényegesen megkönnyítené az ajánlásaink jó részét, ha mindenből lenne ISO.

M.

[ Szerkesztve ]

(#89208) Molydeus válasza Mans20 (#89206) üzenetére


Molydeus
senior tag

10k-nál ugyan több, de én a helyedben nem engedném el az ollósokat és egy Cherry Stream-et vennék. Az újból is van magyar feliratos.

M.

(#89209) Mans20 válasza Molydeus (#89208) üzenetére


Mans20
addikt

Az még nekem is jó lenne játékra, de családtagnak lesz, 15-20-ért meg vicc. Tudom nincs sok értelmes bill olcsón.

(#89210) Reggie0 válasza Mans20 (#89206) üzenetére


Reggie0
félisten

Dell KB216 teljesen vallalhato.

(#89211) Synthwave válasza Mans20 (#89209) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A "nincs sok" az egészen pontosan nulla. Aprón már bele lehet szaladni, de ott sem 10 ezezért, hanem 20-25 között, bár a num pados tipikusan drágább, még ott is.

A boltból legolcsóbb, már egész vállalható szerintem ez, de egyébként ezek nem azok az összegek, amiket az általad említett jelzővel leírt billentyűzetek kóstálnak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89212) nyunyu


nyunyu
félisten

Végre volt időm végigkopácsolni 4 billzetben 9 féle kapcsolót, erre a hülye telefonom csak a képet rögzítette, Outemu Blue hangját nem. :W

(Pedig elvittem minden extra zajforrást a környékről, mint visító céges laptop, saját gépek OFF, hűtőszekrény kihúz...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89213) fuximaxi válasza nyunyu (#89212) üzenetére


fuximaxi
senior tag

CandyKeys-en 15% kedvezmény ma CARNEVAL kuponkóddal.

@nyunyu: Bocsi, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#89214) dqdb válasza micafighter (#88203) üzenetére


dqdb
nagyúr

Geon ma tolt egy streamet. Alumínium plate-tel jön majd ez a kör, először Frog és Tiger F12-re, aztán F1-8X-re, és később jön az F13 változat. A plate-nyák párok 95-105 dollárért lesznek kaphatók, ez az ár később lejjebb fog menni, amint visszajött a nyáktervezésbe és szoftverbe tolt befektetésük. Tervben van a Raptor HE kapcsolókra csomagban adott 20%-os kedvezmény.

A nyákon távtartók vannak, a plate-en lyukak süllyesztett fejű csavarok számára, és össze kell csavarozni a kettőt, szóval a saját plate vágatása nem olyan egyszerű, CNC-zett plate kell mindenféleképpen és olyan gyártó, ami képes a csavarfejnek helyét jól kimarni. A kapcsoló két műanyag lába eleinte kellően jól megtartja a nyákot, de elég ötször eltávolítani, és a lyuk szélén az FR4 lecsiszol annyit a lábakból, hogy többé nem fogják meg a nyákot, szóval a csavarozás kötelező.

Egyedi firmware van rajta, nem QMK/VIA. A különböző kiosztások támogatás eléggé minimális, egyedül a 6.25u és 7u alsó sor az opció, és ennyi. Nincsen split Backspace, bal Shift, jobb Shift, de még lépcsős vagy teljes Caps Lock sem (ennél az a fura, hogy az F12 nyák fixen teli Caps Lockot támogat, míg az F13 nyák fixen lépcsős Caps Lockot). Az jópofa, hogy a szoftveres körítés képes kitalálni, hogy melyik Space pozícióban van éppen a kapcsoló, így az alsó sor kiosztását automatikusan be tudja állítani a konfigurátorban. A rapid trigger és társait nem néztem már végig, a automatikusan generált angol felirat így is sokszor nehezen megfejthető volt. Az mókás volt, hogy úgy tesztelte a nyákot, hogy szétszedett egy kapcsolót, és végighúzta a mágnest felette.

Venom 60 is lesz valamikor, ez még korábbi hír.

Ez az eléggé limitált kiosztásos dolog elvette kissé a kedvem az early adopter dologtól, az osztott jobb Shift hiánya számomra dealbreaker manapság már, zárt firmware-rel kombinálva főleg. Az az egyedi plate is probléma lenne, mert nekem másik billentyűzet volt a cél, de azt valószínűleg meg tudnám oldani. Persze ha lenne F1-em, akkor valószínűleg így is viszketne a tenyerem, de szerencsére nincsen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89215) nyunyu


nyunyu
félisten

Outemu Silent Lemon V1 - Silent Peach V2 - Gateron Silent Brown
Akko CS Crystal - V3 Cream Yellow Pro - Outemu Blue
MX Brown o-ringgel - MX Black o-ringgel
MX/Outemu Sky 68gr hibrid o-ringgel

Sikerült megállapítani, hogy a Gateron Silent Brown egy ritka szar kapcsoló, alig hangtompít valamit, de legalább reszel ezerrel, így hangosabb, mint az MX Brown o-ringgel.

Outemu Bluenak viszont nem jön ki a légkalapács hangja a gyárilag szivaccsal kitömött billzet vázban.
Bezzeg az eredeti acéldobozzal az egész irodaházat ki lehetett volna üríteni.

Cherry 1800 és 1000 viszont a plate mentes felépítés miatt ilyen halk.
Ha lenne bennük plate, sokkal keményebben kopognának az egyébként nem különösebben halk kapcsolók.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89216) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok! Nem rég vettem egy vezeték nélküli billentyűzetet a laptopomhoz,de az csak Bluetoothos és a laptopom nem ismeri fel vagyis nem lehet Bluetoothon csatlakozni a laptophoz. Olyat keresnék ami szintén vezeték nélküli, de amihez van olyan kis usb amit a laptopba lehet dugni és azon keresztül kapcsolódik a laptophoz. Feketét vettem, egész kicsi lapos egyszerű billentyűzetet, esetleg tudnátok nekem ajánlani valamit ahelyett amit vettem?! Köszönöm előre is! :)

(#89217) Synthwave válasza nyunyu (#89215) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szemléletesebb lett volna, ha gépelést imitálsz. :))

Még mindig a V3 Cream Yellow Prók hangja tetszik a legjobban.

Meg a szimpla G Pro Brownoké az ABS Keychron OSA kupakokkal, a CNC-zett, foamless házban.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89218) fuximaxi válasza nyunyu (#89215) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Haimu X Geon Yellow nekem csendesebb ezeknél persze más szettben használom (már várom a pirosakat hátha még csendesebb lesz). Lehet rápróbálok valamelyik Outemura.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#89219) nyunyu válasza NORBl (#89216) üzenetére


nyunyu
félisten

Milyen laptop, milyen BT verziót tud, milyen billentyűzet, milyen BT protokollt használ?

BT1/2/3 billentyűzeteknek bármilyen laptoppal/telefonnal kéne működnie.
BT4/5/BLE billentyűzeteknek minimum BT4-et tudó laptop/telefon kell.

Van egyáltalán még olyan laptop, ami nem tudja a Bluetooth Low Energy-t?
Anyám most selejtezett 10 éves HP 8570p-jében már BT4.0 volt, szóval tudja...

(Akko B vagy B+ végű modelljei alapból BLE-t tudnak mindhárom BT csatornán, de az egyik átállítható BT3 módra, plusz ott van a 2.4GHz-s dongléjük, amitől lassan megint agyfaszt kapok, mert merül a billzetem, és random karaktereket kihagy.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89220) Retekcloud


Retekcloud
tag

Sziasztok!
Előszóban jelezném, hogy sose volt jobb billentyűzetem a Logitech legolcsóbb darabjánál.
Szeretnék picit feljebb lépni és eléggé utolért az úristen melyiket válasszam érzés.
1.Mekkora összeget szánsz rá? Egyelőre nincs meghatározva, de pl egy Q1max 210 dollár alapon plusz szállítás. Ha egyedileg Isot raknék össze bőven 320 fölé megy. Ezt a részét irreálisnak érzem kezdésnek, ha megkaphatom ugyanazt 210 ért….
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Kb 5000 ft os Logitech
4.Mire használnád a billentyűzetet? Otthoni netezgetés, időszakosan képszerkesztés, játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mechanikus de nincs tapasztalatom semmilyen kapcsolóval…. Szó szerint csak olvastam róluk. Elvileg a sima pirosat ajánlják kezdésnek. Gépelési munkám nem igazán van szóvan nem szöveg írasra lenne használva.
6.Van konkrét modell ami tetszik? Először nézelődtem a nevesebb gyártók (asus, steelseries, razer) között, de hamar megugrottak az árak és nem éreztem azt hogy ennyiből azt lehet csak kihozni. Ahogy olvasgattam a Keychron Q sorozata megterszett, de a magyar forgalmazónál szembejött a Monsgeek M1W-SP. A keycronból kinéztem a Q3 Maxot, mert pár dollár a különbség a pro között, de lehet jól jönne a wifi vevő. Amúgy a Keychron Q3 Pro Special terszik a legjobban, a bal oldalon lévő plusz gombok miatt, de abból nincs wifis. Azért egy kategóriával olcsóbb a Monsgeek és wifis is. Megér ennyivel többet a Keychron?
7.Milyen kiosztást szeretnél? Nyilván Iso lenne a legjobb, de látva a piacot ott tartok, hogy megbarátkoznék az Ansi val. Sokkal több elérhető alkatrész stb van hozzájuk. Van ebben tapasztalat, könnyű megszokni?
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? 75-80 körüliek tetszenek, hogy jobban elférjek az egérpad mellett.
9.Extra igények Rgb benne van ezekben. A bluetooth lehet elég, csak ezt sem tudom, hogy nagyon rossz játszani azon? A wifisa Q3 special nem elérhető,, aminek van baloldalt 4 extra gombja.

ha ezeken kívül van ami szóba jöhetne ne tartsátok vissza :R
későbbi moddolhatóság részek cseréje fontos lehet számomra, lehet évek mire megtalálom az igazit, viszont ezek a böszme fémházasok nagyon tetszenek :)
Bocsi ha hosszú lett, de tényleg nem tudom melyikbe érdemes beszállni.

(#89221) nyunyu válasza Synthwave (#89217) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel nem tudok lágyan gépelni, így mindig bottom-outolok.
Onnantól mindegy, hogy imitálom-e a gépelést.

Kapcsolók ugyanazok, mint az előző videóban:
Kék 3098B QWERT: Silent Lemon V1
Kék 3098B ZUIOP: Silent Peach V2
Kék 3098B numerikus: Gateron Silent Brown
Fekete 3098B+ QWERT: Akko CS Crystal
Fekete 3098B+ ZUIOP: Akko V3 Cream Yellow Pro

'csába második billzeten a kötőjelet a rendes helyén ütöttem, nem nyúltam ki a Num--ért, mint az elsőn, így az Outemu Blue élmény elmaradt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89222) Molydeus válasza Synthwave (#89217) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nagyon fura, de nekem ezeken a felvételeken - a két MX-en kívül - az Akko CS Crystal hangja tetszett a legjobban, ami papíron a legkevésbé kellene. :Y

nyunyu
Mivel vetted fel?

M.

(#89223) nyunyu válasza Molydeus (#89222) üzenetére


nyunyu
félisten

Poco F5 szelfi kamerája, aztán valami free VSDC Video Editorral konvertáltam HEVCbe.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89224) Molydeus válasza nyunyu (#89223) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nagyon meglepett, hogy mennyivel mélyebbnek tűnik a CS Crystal hangja, mint V3 Cream Yellow Pro-é.

M.

(#89225) 0xmilan válasza nyunyu (#89221) üzenetére


0xmilan
addikt

Oh no, nyunyu is Eltartott Kisujj Szindromaban szenved. :(

(#89226) fuximaxi válasza Retekcloud (#89220) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ha ennyire bejön a Q3 special akkor a Lemokey L3 lehet jó lesz neked. Ha barebone rendeled akkor van belőle ISO is.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#89227) micafighter válasza dqdb (#89214) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi az infókat, a csavarokra számítottam de így tényleg elég kompromisszumos a kiosztás tekintetében, split shifteket és split BS-t ilyen nagy meló lett volna beletenni? :F Mindenesetre azért remélem felkapott lesz és megtérül a befektetésük, talán úgy jobban fog terjedni is végre ez a technológia.

A megkötött kiosztás és egyedi, zárt (?) szoftver ellenére egy 60asra lehet nevezek majd, ha tudnak adni nekem platet a Bakeneko60hoz vagy Frog Minihez. Ha "vágatni" kéne platet alubol az a laserboostnál úgy emlékszem nagyon drága, akkor már inkább az AliExpressel próbálkoznék, de szerintem itt Magyarországon is van sok cég aki le tudná gyártani.

(#89228) micafighter válasza nyunyu (#89215) üzenetére


micafighter
nagyúr

Gondolom azok a Gateron kapcsolókat nem mostanában vetted? A silent brownt kifejezetten úgy emlékszem nem próbáltam még, de elég sok féle és sok darab Gateron kapcsolót kipróbálva az elmúlt 1-2 évben nem nagyon találkoztam még reszelő kapcsolóval. Szerintem ők is ahogy a Cherry is javítgatnak (legújabb Cherry MXA1 kapcsolók gyárilag kentek, bár nem mintha sokat segítene a gyári rugó reszelésén a stem/felső ház megkenése), módosítanak menet közben a kapcsolókon, a nélkül, hogy az orrunkra kötnék, bár simaság tekintetében egy öntőforma csere is sokat számít. Ott van még ugye a batch variance, ami kb szerencsétől függ, hogy az általad vett kapcsolók éppen mennyire kopott vagy új öntőformán lettek gyártva. Annyira jók voltak az első Milky top kapcsolók amiket vettem Keychron-tól, hogy azt hittem biztos csak szerencsém volt és kifogtam egy jó batchet, de azóta vettem még több hullámban, több helyről Milky top Gateronokat, és mindegyik szuper volt. Egy másik random faktor még ugye, hogy a kereskedő akitől vásárolsz vajon melyik zacskót veszi le a polcról, így simán lehet az is, hogy ha most veszel kapcsolót, kifogsz valami régebben gyártott szériát abból a kapcsolóból, mert még annak az eladónak éppen volt belőle.

Úgyhogy főleg a nagyobb gyártókat mint pl Gateron nem érdemes teljesen leírni egy rossz élmény miatt.

Mondjuk neked szerintem a simán járó Gateron Silentek sem tetszenének, mert kemény gumit használnak, de ez már ugye preferencia kérdése, ki mennyire akarja tompítani a bottom-outot.

(#89229) Ispy válasza Retekcloud (#89220) üzenetére


Ispy
veterán

Én gépelek is sokat, 65%-os ansira mentem tkl iso után és életem legjobb döntése volt, ennél nagyobb billt már ezek után nem tolerálnék. De persze ez full szubjektív.

Most dollárban keresünk vasat, vagy hol laksz, hol vennéd?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89230) nyunyu válasza micafighter (#89228) üzenetére


nyunyu
félisten

Gateron Brownjaimat ~7 éve vettem, azok simák voltak.
Silent Brown volt az első hangtompított kapcsolóm ~4 éve, de szerintem sokkal rosszabb, mint a sima Brown volt.
Amint megjöttek, rendeltem is a 2x annyiba kerülő Outemu Sky Silenteket helyettük (amiket azóta sem használtam, mert rájöttem, hogy nem szeretem a Brownnál keményebb kapcsolókat.)

Grr, valamit elnyomkodtam a hangtompított billzetemen, most nem működik a jobb Ctrl.
Akárhogy nyomkodom az Fn-Ctrl-t, ami a Ctrl és Menü között váltana, attól csak annyi változik, hogy egyszer semmi, egyszer menü :W.
Hangos billzeten bezzeg működik.(off)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89231) Retekcloud válasza Ispy (#89229) üzenetére


Retekcloud
tag

Magyarországon, de pl a keychron dollárban számol. Néztem a magyar forgalmazót is ott 95.000 ft a q3 pro.

(#89232) Retekcloud válasza fuximaxi (#89226) üzenetére


Retekcloud
tag

Ez a Lemokey ugyanaz mint a Q3? Mi a kulonbség?

(#89233) dqdb válasza micafighter (#89228) üzenetére


dqdb
nagyúr

3-4 évvel ezelőtt a Gateront még erőteljesen érintette a batch variance az olcsó vonalon, de az utóbbi időben ez a tapasztalatok alapján megszűnt vagy legalábbis sokkal kisebb lett (ezt a típusú reszelést a gyári kenés sem tudná elfedni). Valószínűleg az elmúlt 2-3 évben tapasztalható nagy fejlesztések részeként áttértek az öntőformák gyakoribb felújítására, és nem engedik annyira leromlani azokat

Szubjektív véleményem szerint az utóbbi pár évben a Gateron lépett a legnagyobbat előre mind minőség, mind innováció terén, nálam ők a top 1 gyártók, és mintha a Kailh aludt volna be mostanában.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89234) dqdb válasza nyunyu (#89230) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akárhogy nyomkodom az Fn-Ctrl-t, ami a Ctrl és Menü között váltana, attól csak annyi változik, hogy egyszer semmi, egyszer menü :W.
Ha hotswap, akkor meghajlott kapcsolóláb lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89235) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy billentyűzetet ami vezeték nélküli de azért valamennyire játékra is alkalmas.
Első körben magyar kiosztásra lenne szükségem, ha nincs olyan amit szeretnék akkor jó lesz az angol is.



1.Mekkora összeget szánsz rá?
Még nincs elképzelés minden kategória érdekel.


2.Használt szóba jöhet?
Nem


3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Logitech K120 / elkopott, illetve sokkal többet fogok Notebook helyett asztali gépnél dolgozni, illetve egy kis casual játékra is lesz időm.


4.Mire használnád a billentyűzetet?
Munka / Játék


5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Nincsen megkötésem ezen a téren, minden ajánlást szívesen fogadok.


6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincsen


7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Magyar


8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Numpad-ot szeretnék de nem kötelező.


9.Extra igények
Elsősorban vezeték nélkülit szeretnék és a világítás fontos.

Előre is köszönök minden segítséget! :R

(#89236) nyunyu válasza dqdb (#89234) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegnapig semmi baja nem volt a kapcsolónak, nincs elgörbülve a lába.
Próbáltam a kapcsolócserét, újjal is Menut üt a Switch Hitter szerint, szóval a socket fizikailag jó.

Valamit elnyomkodhattam a videókészítés közben, mert egyszercsak bekapcsolt a WinLock LED, aztán kikapcsolása utántól nem jó a Ctrl.

Ha Fn-Ctrl-lal váltom a jobb Ctrl módját, akkor mindig Menu marad. (talán ezt nyomhattam meg véletlenül)
Ha Fn-Win-nel kikapcsolom a Win gombot, akkor a jobb Ctrl is kikapcsol, nem csinál semmit.
Fn-~-vel factory reset meg nem csinál semmit, ugyanúgy Menu marad :W

Most próbálom letölteni az Akko Cloud Drivert, hátha firmware frissítés kéne, de gyökkettővel csorog, 2-3 óra letölteni :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89237) fuximaxi válasza Retekcloud (#89232) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Nincs tapasztalatom vele, de amit látok alapvető különbségnek, hogy tud 2,4 GHz-t és a makró billentyűk 1U méretűek.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#89238) 4nick8


4nick8
őstag

Ez már volt? Keychron R1

(#89239) Ereshkigal válasza 4nick8 (#89238) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tegnap: [link]

(#89240) plehoczky


plehoczky
tag

Akkus porszívó-porfújó
Annyira a billentyűzetekhez találták ki, hogy még keycap-puller is van a csomagban. :)
Gondoltam, hátha érdekel valakit. Ha nem, akkor bocs.

(#89241) Reggie0 válasza plehoczky (#89240) üzenetére


Reggie0
félisten

Biztos jo cucc, ha meg a fujoerot es a szivoerot sem tudjak ugyanazzal a mertekegyseggel leirni :D

(#89242) plehoczky válasza Reggie0 (#89241) üzenetére


plehoczky
tag

Az én sem hiszem, hogy csúcsminőség lenne, sem azt, hogy helyettesítene egy ipari kompresszort, de szerintem megér annyit, mint pár flakon sűrített levegő, nekem eddig bejött.

(#89243) Ispy válasza plehoczky (#89240) üzenetére


Ispy
veterán

Festő ecset, lószőr, széles fejű, azzal kijön a kosz 90%-a, utána csípesz a beragadt hajszálakhoz, a végén meg alkoholos fültisztító, ha kell. Már ha nem lehet atomjaira szedni vagy nincs épp kedved hozzá.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89244) dqdb válasza plehoczky (#89240) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kupakokat ezt használva ugyanúgy le kell szedni és elmosni, ha tényleg meg akarod tisztítani a billentyűzetet. Ha pedig már leszedted, akkor elég egy kefe és a mosdó/mosogató felett a billentyűzetet fejjel lefelé fordítva gyorsan végigmész a kapcsolók között ügyelve arra, hogy a koszt lehetőleg ne told be a lyukakon a plate és a nyák közé (amire ez az eszköz kiválóan alkalmas fújó üzemmódban). Végül egy gyors végigtörlés nedves törlőkendővel a sorok között, és már csak a kupakok megszáradását kell kivárni.

A nyák alját nagy nyomású levegővel csak óvatosan közelíteném meg, nagyon könnyű lekapni a diódákat, ha nem túl jó minőségű a gyári forrasztás.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89245) micafighter válasza dqdb (#89233) üzenetére


micafighter
nagyúr

Megjöttek közben a CRP kupakok. Alfákból kettő szettet rendeltem, és mindkettő mellé kaptam egy zacskónyi kupakot pluszban:

Ilyennel nem találkoztál még esetleg? :DDD ráadásul mint a képen látszik nem is csak pár darab kupak van a zacskóban. Lehet elnéztek valamit? Vagy lehet a választott alfa kit csak a bónusz volt egy komplett szett mellé :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89246) dqdb válasza micafighter (#89245) üzenetére


dqdb
nagyúr

Műanyag dobozos CRP? Ilyet sem láttam még. A középen lévő zacskó a jól megszokott csomagolás, amit egy körülbelül azonos méretű, bármiféle designt nélkülöző papírdobozba tettek (legalábbis R3-ban és R4-ben, az előbbiből láttam kicsomagolást, az utóbbiból vannak az én kupakjaim).

Az R6-nál nem néztem meg a kiteket, előtte tipikusan külön voltak az alfák és a módosítók, amelyeket tetszőlegesen párosíthattál össze. Emellett volt pár komplett készlet is (2551HAD, Xerox 6001, Irish), és volt a Desko, amiből mindkét típus előfordult.

R6-nál volt pár komplett készlet és pár legózós variáns, szóval vagy ők küldtek rosszat, vagy te nézted be a rendelésnél.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89247) fuximaxi válasza plehoczky (#89242) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Erre a célra az asszony hajszárítóját szoktam használni hideg levegős üzemmóban, így még azt a 30 EUR-t is megspóroltam :)

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#89248) Molydeus válasza micafighter (#87663) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ma jöttek meg a 42keebs-nél vágatott Q8 ANSI, Q0+ és a saját 60%-os POM Plate-jeim... és utóbbiból folyamatban van egy CF (a kicsit puhább twill-t választottam) az aliról. :D

Így kézbe véve nagyon tetszenek. nagyon rugalmas, de még sincs az az érzésem, hogy biztosan maradandó alakváltozást fog szenvedni, mint a PC-nél.
Viszont evés közben jön meg az étvágy. A PP és az ABS milyen a POM-hoz képest? Mintha valamelyikőtök rákapott volna az egyikre, amikor kiderült, hogy az alis gdctech-nél lehet ezeket is vágatni.
Az biztos, hogy lesz még egy köröm velük egy-egy top mount CF és POM plate-tel a Navihoz, ha majd időszerű lesz. Az a sárga FR4 is megtetszett, értelmes alternatívája lehetne egy brass plate-nek az egyik távolabbi tervemben. Akkor már lehet, hogy még egy anyagot kipróbálnék egy következő rendelésben.

Még pár dolog úton van, de lassan minden együtt lesz az átépítésekhez. Szóval ideje lenne kezelni switcheket is...(sóhajt).

M.

(#89249) Synthwave válasza Synthwave (#89148) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Megjött. Nem OEM, hanem Cherry profil, yay.

Szép kontrasztos, vastag falú PBT/ABS blend. Az egyedüli nem szivárvány, hogy elég sima felületű; a Corsair gyári, érezhetően textúrázott doubleshot OEM PBT-je ebből a szempontból sokkal jobb, viszont most ránézésre meg sem lehet ismerni a billencset.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89250) nyunyu válasza Molydeus (#89248) üzenetére


nyunyu
félisten

Túl sok pénzetek van erre a hobbira :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.