Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26185) gorgo válasza jmakk (#26170) üzenetére


gorgo
őstag

Kicsit a tömeghez, meg a mérethez:
Az OMD kicsi kiterjedésre, de nehéz, mert fém. SZAR az ergonómiája, ezért kell rá a (fél)markolat. A félmarkolat sem sikerült fájintosra, mert tetű vékonyka lett (a dizájn mindenek előtt), így viszont már jobb. Ha ráteszem a portré markolatot is, akkor már egészen jó fogás lesz rajta, ellenben viszont már a mérete is nagy (még jó hogy van "púpja" ami 100% dizájn, 0% funkció!), és a súlya, na bazz ~650g. (félmarkolattal "csak" ~530g). Na? Rákúrok egy régi manuál canon 50mm-t és megvan a kiló! Lemértem, nem sacc.

Ehhez képest ha nézem a felfújt "béka" új Panákat, hát azok lehet, ocsmányak, de alapból jobb a fogás rajtuk, jobb ergonómia, és nyilván jóval könnyebbek. Gyerekek, én megértek mindenkit, aki megcsókol egy varangyot! Lehet nem bánja meg.

Amit viszont még nem fogtam (asszem itt basztam el, de nagyon) az X-E1. Nos, lehet, hogy szép is meg jó is? Most már azért nem fogom meg, mert túl vagyok a fájdalomküszöbön, túl sokat feccöltem fotócuccba, és hát nem ezen múlik...
Ne feledjük, hogy itt csak a méret/súly volt téma (esztétikum is na), és ez csak személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.