Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) blt.62 válasza korpicschess (#1199) üzenetére


blt.62
őstag

Köszi szépen mindkettőtöknek!

MegtorloXp

(#1203) korpicschess válasza #40993792 (#1202) üzenetére


korpicschess
veterán

Az elektronika okés, viszont szerintem kikapcsol, merül, bekapcsol, kikapcsol, bekapcsol... egyébként nálam éjjel lóg a töltőn, szóval nem lehet egy szavam sem.
Az én droidom 1%-al is vígan megy, aztán ha elfogy a szufla kikapcsol. Mondjuk én úgy tudom, hogy hiába írja az 1%-ot, az akkuban marad még, mert úgy van megcsinálva (pont azért, hogy ne lehessen lemeríteni).

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#1205) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!
Elgondolkodtam, hogy lecserélném (talán) az N86omat.
Mostanában lemaradtam az új készülékekkel, úgyhogy segítséget kérnék.

-40ezerért használtan
-Droid, s^3, wp8, bada, ha megoldható már rá normális térképszoftver
-wifi, gps, és egy normálisabb kamera (n95 szint már bőven megfelel)
-3" felett (amoledtől búcsúznom kell ennyiért az biztos :( )
-és lehetőleg jó anyagból legyen (bár már meg sem merem igazán említeni a tejfölösdoboz-műanyag dömpingben..)

Mit mondtok, mi jöhetne ki ebből?

[ Szerkesztve ]

(#1207) HuMarc válasza #40993792 (#1206) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is a Defy-ra gondoltam. De szerintem használtan kap +-t is...

(#1208) Klepti válasza HuMarc (#1207) üzenetére


Klepti
tag

Én is nézegettem amikor megjelent, azóta lejjebb ment az ára :)

SGS nem az én stílusom, vonz az ár teljesítmény, meg a jó hangzás is, de az már nagyon műanyag nekem, sokat fogdostam..

És mi a vélemény a badáról alias Wave és Wave II ? jó kis gépnek tűnnek, a badáról nem sokat tudok. Meg lehet oldani rá jó térképet már?

Esetleg mit mondtok még a Defyn kívül? :)

(#1209) mohotol válasza Klepti (#1208) üzenetére


mohotol
aktív tag

Nem nagyon szoktunk badás telót ajánlani.

Lumia 710 van szerintem ennyiért, az gyors és van rajta ingyen egész jó navi, lesd meg.

(#1210) HuMarc válasza Klepti (#1208) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát bada-n navigáció az elég necces. Én azt mondanám a navigáció, meg minden egyéb miatt, hogy Lumia 710, csak az WP7-es. Tehát ha WP7 kilőve, akkor marad a Defy (+)

(#1211) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne megéri még iPhone 3GS-t venni?
Mennyire jönnek ki rá új dolgok ? Mennyire jó a kezelő felület? (ZTE Blade után venném)
Mennyire gyors? Telefonálásnál a hangereje mennyire hangos?
Jó áron tudnék hozzájutni azért gondolkozom a vételen!(42.000Ft, teljesen új, 1év garival)

Akinek lenne 3GS az kérem ossza meg velem a negatív és pozitív véleményt a telefonról!

Vagy ZTE Atlas 3,5 W-t néztem még!
Erről valakinek vélemény?

Köszi! :R

" Just remember Manchester is RED! "

(#1212) HuMarc válasza Zimmi91 (#1211) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem, nem éri meg. Igen, van rá iOS 6, de az új alkalmazások nagy része nem fut a készüléken. Ennek az az eredménye, hogy bár az új szoftvert megkapta, tulajdonképpen a támogatás már az i4 érkezésekor feleződött és az i4S érkezésekor megszűnt.

A ZTE Atlas egy igen gyenge készülék így a '12Q3-ban, helyette inkább Sony Ericsson-os körökben nézelődnék (Live with Walkman, Xperia Mini/Mini Pro) ilyen árkategóriában. Vagy ha az sokba kerülne, akkor Xperia Tipo, ami már Sony-vonal.

[ Szerkesztve ]

(#1213) jaPe válasza korpicschess (#1203) üzenetére


jaPe
tag

Én azt olvastam, hogyha az akku "teljesen" feltöltődött onnan az akku lényegében lekapcsol és a hálózatról megy a telefonod. Tehát miután feltöltött és rajtahagytad az akku pihen így nem használódik el idő előtt. Ez a hálózatról megy dolog tényleg így van... volt hogy a töltőkábellel lerántottam a telefonom és kirepült az akku de a teló ment tovább... szóval megalapozottnak tűnik...

Bocs az off-ért

[ Szerkesztve ]

(#1214) mohotol válasza Zimmi91 (#1211) üzenetére


mohotol
aktív tag

42-ért nagyon jó állapotú Lumia 710.
Még LG Optimus Black, SE Lww, Ray, talán LG 2x, Defy+. Ezekben nézelődj inkább.

(#1215) Cyberpunk válasza Zimmi91 (#1211) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem a 3GS-t felejtsd el. :DDD Mennyi pénzed lenne rá?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1216) w.miki


w.miki
veterán

50.000 Ft alatt milyen (használt független/voda) okostelefont ajánlanátok?
Lehetőleg minél többet tudjon, minél olcsóbban, de a legfontosabb: nem lapátméretű telefont szeretnék, hanem zsebbe férőt (<4").
Nekem a M Defy1, vagy a SE Ray, jutott eszembe, de talán van még ezen kívűl bőven, ajánlható.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1217) Cyberpunk válasza w.miki (#1216) üzenetére


Cyberpunk
félisten

SE Xperia Mini/Mini Pro, Motorola Defy+, Nokia Lumia 710, LG Optimus Black p970, Optimus 2X. Így kapásból ezeket tudom ajánlani.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1218) maggi1886076 válasza w.miki (#1216) üzenetére


maggi1886076
addikt

Kiegészítve az előttem szólót.

Újan: Sony Xperia U(Ez csak akkor, ha nem zavar, hogy csak 4 giga memóriája van és nem is bővíthető!)
Használtan: Samsung Galaxy S, Google Nexus S.

50ért már újan kapsz Defy+-t, ami alapőból akárhol veszed kártyafüggetlen!

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1219) Zimmi91 válasza Cyberpunk (#1215) üzenetére


Zimmi91
addikt

Igazából Telenorban szeretném venni, a 2éves hűség oszlopban lévő áron megkapom a készülékeket!

Egy fontos dolog, hogy a kijelző felbontása 480*800as legyen!

Max : 45-50.000Ft szánnék rá!

:R

[ Szerkesztve ]

" Just remember Manchester is RED! "

(#1220) Cyberpunk válasza Zimmi91 (#1219) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Samsung Galaxy Ace 2, Sony Ericsson Xperia Ray, Sony Xperia Sola.

A listán ezeket látom amik beleférnek 2 éves hűség, és tarifamegtartással.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1221) Švejk válasza w.miki (#1216) üzenetére


Švejk
őstag

Esetleg Hawei Vision?

(#1222) #25276416


#25276416
törölt tag

Sony telefont szeretnek uj allapotban kartyafuggetlenul venni, 50 korul (max 60).

Ami fontos: jo minosegu zene, jatek, netezes, bovitheto memoria.
Mit ajanlanatok?

(#1223) Cyberpunk válasza #25276416 (#1222) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Xperia Mini, Ray, de inkább a Ray.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1224) mohotol válasza #25276416 (#1222) üzenetére


mohotol
aktív tag

Ray vagy Lww, esetleg Sola, az nem tudom mennyi.

(#1225) tzsolesz válasza Zimmi91 (#1219) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha raksz hozzá még 2K-t, akkor kijön egy Optimus Black is. A kijelzőjével emelkedik ki a többi közül. 4"-os IPS Nova kijelző, elegáns, letisztult megjelenés.

De az a gond, hogy nem sokkal drágábban meg már ott vannak a 2magos idei készülékek is, kisebb-nagyobb kompromisszummal. :U

korpicschess nah, ez is igaz. De Ő a telenornál nézi, nem tudom, hogy van-e ott 2X, ráadásul ennyiért. A Black-et is ezért ajánlottam......

[ Szerkesztve ]

(#1226) korpicschess válasza tzsolesz (#1225) üzenetére


korpicschess
veterán

Ha arra rárak, akkor kijön egy Optimus 2X is. ;]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#1227) Cyberpunk válasza tzsolesz (#1225) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nincs. Legalább is a listán nem szerepel.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1228) #25276416


#25276416
törölt tag

esetleg a tipo es a miro kozul melyiket ajanljatok? Vagy azoknal jobb a ray? melyiknek mi az elonye es a hatranya?

a kamera nem szamit, azt soha nem hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#1229) Švejk válasza #25276416 (#1228) üzenetére


Švejk
őstag

A mirót. Azért okosabb meg jobb. Csak a felbontás harmatos. De ezeknél sokkal jobb a ray. Gyakorlatilag a ray mindenben jobb, a többinek nincs előnye hozzá képest.

(#1230) w.miki


w.miki
veterán

(#1217) Cyberpunk: ezek közül azért Defy a legjobb ár/értékben, igaz? néha hirdetik 35e-ért is. a + megér + 15-öt?

(#1218) maggi1886076 : azért egy okosteló legyen már bővíthető... az S-ek nekem túl nagyok.
50-ért hol hirdetnek új Defy+-t?

(#1221) Švejk: Vision. azt nem ismerem, milyen? hirdetik?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1231) maggi1886076 válasza w.miki (#1230) üzenetére


maggi1886076
addikt

Vision-t a vodafone smartstoreban kapsz.annyira nem elterjedt.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1232) tzsolesz válasza Cyberpunk (#1227) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

(#1233) arn


arn
félisten

3.8-4 col meretben nem jon minosegi androidos telefon? nem erdekelnek a flopsok, xmag, viszont android ala kell az 1g ram, illetve igenylem a jo minosegu kijelzot es megjelenest.

ket eves lesz a galaxy s, vmit kellene keresni helyette, de nagy bajban vagyok, mert nem kell tepsitelefon, viszont amik kijonnek ilyen meretben azok mind olcsositott telefonok. gyakorlatilag hasonlo a technikai szint (ertelmetlen cserelni). mediamarktban megnyomkodtam a telokat - es mindennel a 3.8 kornyeki tunt idealisnak: galaxy ace 2, nokia 800, sony sola.

ket otletem van... hatha jonni fog ujabb ace, vagy sola, de kicsit szkeptikus vagyok hogy nem kezdik el ezeket is novelni, es sajnos minosegben sem hozzak a szinvonalat. a masik, hogy 4.2-4.3as merettel kibekulni, ott talan nagyobb a mozgasi terulet.

otlet, tipp, kozeljovoben jeleno telefonok?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1234) balintXD


balintXD
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik telefon a jobb, melyiket érdemesebb megvenni: Iphone 4 (8 gb) vagy Xperia S? Tudom h nem mindenben összehasonlíthatóak az eltérő op. rendszerek miatt, de mégis.... ti melyiket választanátok inkább?
Én egyébként legfőképp netezésre és zenehallgatásra illetve játékra, filmnézésre, használom a telefonomat, ezekre a dolgokra melyik a megfelelőbb?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S3 > S6 > S7 edge > S8 > S10e

(#1235) maggi1886076 válasza balintXD (#1234) üzenetére


maggi1886076
addikt

en a xperiat vennem. iphone 4 mar eleg regi darab.mar. 2vel ujabb is van. raadasul az iphone-k tul vannak arazva.

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1236) HuMarc válasza arn (#1233) üzenetére


HuMarc
addikt

Árkategória? Úgy 60-70 környékére saccolom a felsorolt készülékek alapján, de jó lenne tudni, mennyi az abszolút maximum, amit telefonra szánsz.

Ha WP7 is szóbajöhet, akkor szerintem (amennyiben elég az 5MP-s kamera, a 150 mAH-al kisebb akku és a 8 GB tárhely) Lumia 800 helyett inkább a Lumia 710-ben gondolkodj.

Ha kell az 1 giga RAM, akkor Acer Liquid Gallant Duo, vagy Alcatel OT-993D.
Ennél feljebb csak márkásabb (Sony és Samsung) gyártók forgalmaznak itt. AZ ő kínálatukban az 1 GB RAM viszont csak magasan kezdődik, a Sony Xperia P-nél (kb. 90 000 Ft.)

Szerk.: Eszembe jutott a számodra tökéletes készülék! HTC One V! Egy mag, stabil rendszer, szép kijelző, 512 RAM (sajnos nem 1 GB :( ) Sense UI. A leírásod alapján ez pont neked való.

(#1237) mohotol válasza HuMarc (#1236) üzenetére


mohotol
aktív tag

One V nem túl szaggatásmentes...

(#1238) HuMarc válasza mohotol (#1237) üzenetére


HuMarc
addikt

A ˝nem túl˝ az egy tízes skálán mennyit jelent? De erről nem tudtam, amennyi ideig én használtam (pár perc erejéig) nem tűnt olyan rossznak. (És az ismerősöm, akié a készülék, sem mondott semmi ilyet.) De ebben az esetben visszavonom a Szerk.: részt a #1236 számú kommentemből.

(#1239) maggi1886076 válasza mohotol (#1237) üzenetére


maggi1886076
addikt

kellene bele az 1 giga memoria, de egy fozott rommal biztos szaggatasmentesre meg lehet csinalni!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1240) arn válasza HuMarc (#1236) üzenetére


arn
félisten

lehet dragabb is... a wp7tel az a bajom, hogy zsakutca. androidos telobol is lehet azert lenne jobb valasztas a korabbi toptelo, mert annak tovabb van supportja. ha nem a gyarto reszerol, akkor a kozosseg reszerol. szerencsere a nexus s romjat meg mindig portoljak galaxy sre.

ev vegere rebesgetnek tobbfele nexus telot (asszem harmat), talan lesz kozotte olyan, ami nem egy batar. perpill inkabb hajlok egy 4.3as galaxy s2 vagy majd a kozeljovoben megjeleno sony v fele.

az alcatel es az acer minosegben tuti alatta van az ingerkuszobomnek :( a htc pedig kb annyira "jovoallo", mint a mostani telom a keves ram miatt. megtapogatva a sola tetszett a legjobban - kicsi, eleg jo a minosegerzet (jobban tetszik, mint a samu topteloi ilyen szempontbol), ha ketszer ennyi ram lenne benne, lehet eltekintenek a tobbi hibajatol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1241) HuMarc válasza arn (#1240) üzenetére


HuMarc
addikt

hol olvastál a 3 Nexus-ról? Én nem találtam erről infót. Megköszönnék egy linket! :R :)

[ Szerkesztve ]

(#1242) sarkanyolo2 válasza w.miki (#1216) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Sola?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1243) hallerlaller válasza HuMarc (#1241) üzenetére


hallerlaller
addikt

[link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1244) HuMarc válasza hallerlaller (#1243) üzenetére


HuMarc
addikt

Nagyon köszönöm! Én az Xperia Nesus-ra lennék kíváncsi :D

(#1245) mohotol válasza maggi1886076 (#1239) üzenetére


mohotol
aktív tag

Ezt tudom, meg nem is volt akkora tragédia, de azért hogy az legyen az első gondolat egy középkategóriás HTC-nél, hogy rögtön romolni..ezzel kívül esik a nálam ajánlhatókból.

@HuMarc: az mondjuk laza lenne. Xperia meg LG Nexus engem is érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

(#1246) lsebestyen válasza mohotol (#1245) üzenetére


lsebestyen
addikt

ZTE? :DDD

(#1247) mohotol válasza lsebestyen (#1246) üzenetére


mohotol
aktív tag

Akkor inkább Huawei :D

(#1248) maggi1886076 válasza lsebestyen (#1246) üzenetére


maggi1886076
addikt

most rohogtok, de lehet, hogy megeljuk:D

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1249) Cyberpunk válasza tzsolesz (#1232) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De az nem O2X. Ő meg azt kérdezte.

mohotol: HTC-nél a zárt bootloader is probléma.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1250) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Sziasztok!
Egy kicsit hosszabb hangvételű lesz az írásom, mivel két telefont szeretnék venni. Kezdem az egyszerűbbel. Mivel külföldön élek, valami olcsó, de megbízható és hosszú üzemidejű androidot keresek wifi hotspot miatt. Két telefont fogok magamnál tartani. Az olcsóbban a német kártya, mobilnettel, a másik valami high-end ami az olcsóbb wifijét használja mobilnetként, abban magyar kártya lesz. Milyen tippetek van az olcsóbb telefonra? HTC wildfire s-t, valamint galaxy y-t néztem, de ha van racionálisabb ajánlásotok szívesen meghallgatom :)

A második zászlóshajó vásárlás már erős kérdés. Előre leszögezem, nem szeretnék flame wart indítani, hidegvérű racionális érveket szeretnék. Karácsony környékéig, esetleg januárig szeretnék várni maximum a vásárlással. Jelenleg SGS 2-m van több, mint egy éve, de már ráuntam egy kicsit. 3 telefon jött idáig számításba. (Most meg fogtok kövezni) I5, SGS3, Note II. Egészen az iphone megjelenéséig mindenáron iphone-t szerettem volna. Sosem volt még, ezért szerettem volna egy igazi out of the box telefont, minőségi, elegáns házzal és nem mellesleg nagyon sok ismerősnek is alma van, így sok közös dolgot lehet csinálni velük. Ami kiverte nálam a biztosítékot az a maps. Tulajdonképpen a leggyakrabban használt alkalmazásom androidon és itt münchenben el sem tudnám nélküle képzelni az életet. (Jó maradjunk a realitások talaján, el tudom, de azért valljuk be, nagyon megkönnyíti...) Ami nagyon tetszik benne, az a kiterjesztett notification rendszer, a gyorsaság, a gördülékenyésg stb stb.. Ami ugye az almákra jellemző. De hát a maps, és ez nálam hatalmas minusz, továbbá, hogy csak 1 év garancia van az iphone-ra további negatívum. Ami még az iphone mellett szól nálam, az a kijelző.

Az SGS3 és a Note II voltaképpen egy kaptafa. Kijelző, és a stylus adja a különbséget, valamint pár extra funkció a Note II javára. A méret nem érdekel. Szerintem mindegyik megszokható, bár tény, hogy a note több megszokást igényel, valamint a barátok "te jó isten mekkora" beszólásait is el kell viselni egy darabig. Megmondom őszintén legjobban a note II felé húz a szívem, mert talán ez elégíti legjobban az igényeket, ha eltekintünk a hatalmas kijelzőtől. Az SGS III design-ra nem jön be igazán, minden másban viszont remek. Kicsit félek mondjuk az AMOLED panelek beéégésétől, csíkozódásától, de ezek igazából garanciális cserék.

Nem vagyok elvetemült android fan és apple hater (idáig csak androidom volt) mindkettő tábornak megértem az érveit, ezért szeretném ha tudnátok segíteni a kérdésben. Talán kicsit vegyétek le a terhet a vállamról, mert nem tudok dönteni :)
ui: Jah és egy titkos favoritom is van amit még várok. Az új nexus. Mikorra várható kb?

Előre is köszönöm a segítségeteket és, bocsánat a kisregényért :)

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.